Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-16, 22:49   #2101
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

75 chcialabym. Ja max 50 a najczesciej to 30, 40, ale jak Mały co godz na cycu to i nie ma co oprozniac . A ja nie umiem inaczej niz na lezaco, bo Mały potrafi i godz wisiec, na siedzaco peklyby mi plecy chyba

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-16, 23:54   #2102
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja ściągam tylko jeśli mała opuści jedna pierś przy karmieniu i wtedy z tej jednej wychodzi mi koło 50 + z tej zmęczonej jeszcze ze 20 i myślałam że to mało, bo 2 tygodnie temu udawało mi się ściągać po 100...szkoda że wtedy nie miałam tych woreczkow do mrożenie i wszystko poszło do zlewu bo teraz co mi się uda wcisgnsc raz na kilka dni to właśnie łącznie koło 60-70ml max
Nelka układa się na lewa stronę nagminnie, a ja nagminnie ja staram się układać na prawo żeby wyrównać bilans raczej do przodu na leżaco na brzuszku jeszcze nie wyciąga, jeszcze generalnie nie odkryła że ma rączki i może coś nimi robić, poza nieświadomym odpychaniem łyżeczki z kropelkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 01:18   #2103
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
75 chcialabym. Ja max 50 a najczesciej to 30, 40, ale jak Mały co godz na cycu to i nie ma co oprozniac . A ja nie umiem inaczej niz na lezaco, bo Mały potrafi i godz wisiec, na siedzaco peklyby mi plecy chyba

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Szczerze dla mnie to też najlepsza pozycja no ale musiałam zrezygnować


Próbowaliśmy położyć małego na brzuchu ale zrezygnowalismy. Ma 2.5 tygodnia a podpierać się rękoma i trzyma główkę w górze. Wydaję mi się że to za wcześnie

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17



Edytowane przez paulinunia
Czas edycji: 2019-01-17 o 06:28
paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 05:52   #2104
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzień dobry, mała zjadł po 1 i obudziła się o 6 pewnie bym już była wyspana gdyby starsza córka mnie o 4 nie zawołała. Teraz czekam aż mała zaśnie i też ide spać. Dzisiaj czeka mnie szczepienie ze starszą i musze ciągnąć ze sobą Maje bo nie ma z kim zostać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 08:53   #2105
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U mnie w aptece niestety nie ma bevity ️ spróbuję poszukać w innej albo zamówię przez internet... A czy alantan trzeba zmywac przed karmieniem?
__________________
20.12.2018 - Marcel

Edytowane przez xPsychox
Czas edycji: 2019-01-17 o 09:26
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 09:27   #2106
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli chcę zmniejszyć/zahamować laktację ale nie cierpię smaku szałwi to czy mogę zamiast herbaty brać tabletki z szałwi? Będą działać tak samo? W ulotce jest napisane, że nie stosować przy karmieniu piersią - to w związku z działaniem na laktację, czy są inne przyczyny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podejrzewam że tak. Ja jak rezygnowałam przy starszej córce z kp to ściągałam do uczucia ulgi i starałam się to robić bardzo rzadko po tygodniu mleka już nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 10:02   #2107
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Co u Was działa na odparzenia na pupie? Zrobiło się synkowi parę krostek i maść bepanthen nie daje rady

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-17, 10:14   #2108
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzień dobry Mamusie
Dziś mogę powiedzieć że wreszcie się wyspałam, na 3 raty ale ponad 6h snu zaliczone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 10:30   #2109
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kochane, wczoraj dzień mi minal nie wiem kiedy. Pani od laktacji była 3 godziny. Zupełnie inaczej kazała mi karmić (w pozycji pół leżącej). Okazało się też że mała za krótko ssie i nie dojadą piersi i się laktacja obniża. Z wizyty jestem bardzo zadowolona jak ktoś z Łodzi to mogę polecić. Super kobitka , sama 4 dzieci wykarmiła więc dużo rad praktycznych a nie teoria.
Mi na brodawki pomaga wietrzenie. Rany nadal są, bolą okropnie zwłaszcza jak się przystawia bo się za każdym razem otwierają.. ale zaciskam zęby i karmię i wydaje mi się że powoli jest lepiej tzn się goją trochę. Nie wiem czy was to pociesza, u mnie trwa 3 tydzień...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 11:10   #2110
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Co u Was działa na odparzenia na pupie? Zrobiło się synkowi parę krostek i maść bepanthen nie daje rady

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Mąka ziemniaczana i linoderm. Nie mieliśmy jeszcze ale orzy starszej dawało rade.
Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Kochane, wczoraj dzień mi minal nie wiem kiedy. Pani od laktacji była 3 godziny. Zupełnie inaczej kazała mi karmić (w pozycji pół leżącej). Okazało się też że mała za krótko ssie i nie dojadą piersi i się laktacja obniża. Z wizyty jestem bardzo zadowolona jak ktoś z Łodzi to mogę polecić. Super kobitka , sama 4 dzieci wykarmiła więc dużo rad praktycznych a nie teoria.
Mi na brodawki pomaga wietrzenie. Rany nadal są, bolą okropnie zwłaszcza jak się przystawia bo się za każdym razem otwierają.. ale zaciskam zęby i karmię i wydaje mi się że powoli jest lepiej tzn się goją trochę. Nie wiem czy was to pociesza, u mnie trwa 3 tydzień...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A po czym stwierdziła że mała za krótko ssie? Moja czasem ssie z 8 min i puszcza, nie moge jej rozbudzić żeby dalej jadła, a czasem to i po 20 min przy cycu się udaje. W poniedziałek będzie ważenie i zobaczymy czy przybiera jeśli nie to zaczne dokarmiać butlą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 11:31   #2111
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dziewczyny mam pytanie o mm, jakie stosujecie? Mam teraz zjazd w szkole, a nie jestem w stanie odciagnac mleka, Mały nie odkleja sie od cyca, sciagam po 20,30ml, nie starczy mu to na caly dzien i mysle ze mniejszym stresem dla nas na takie zjazdy bedzie mm. Jakie porcje zjadaja wasze maluchy? Czy dajecie tylko wode przegotowana czy gotujecie ja jeszcze 5 min jak pisza na opakowaniu. Jak podgrzewacie?
Bede miala troche swojego mleka zeby nie byl calydzien na mm, ale nie dam rady sciagnac tyle zeby najadl sie i w pt i sb i jeszcze na bierzaco przy mnie

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-17, 11:46   #2112
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
to daleko ode mnie, a miałam nadzieję że może się załapię na coś takiego. Jeszcze jedno pytanko - fizjoterapeuta to dziecięcy musi być? jak myślisz? Mam koleżankę fizjoterapeutkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apropo fizjoterapeuty to polecam isc do takiego, ktory sie specjalizuje w dzieciaczkach. Ja jestem fizjo, ale to zupelnie nie moj zakres takze nie pomoge wiele. Niemniej jednak cieszy mnie, ze tyle z Was widzi potrzebe konsultacji, bo to bardzo wartosciowa rzecz. Chociazby, zeby ktos sprawdzil czy wszystk ok i doradzil techniki noszenia itp.


Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem załamana nie jestem w stanie karmić piersią... Od wczoraj tak strasznie bolą mnie sutki, że aż płaczę... Nie daje rady karmić nawet w osłonkach... Myślę czy już nie przejść całkiem na butle, bo mały dużo lepiej śpi po mm i mam wrażenie że bardziej się najada... Czuję, że poniosłam porażkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Postaram się Was nadrobić chociaż jest ciężko. Walczymy z jedzeniem, a tak naprawdę ja walczę z bolącymi i pogryzionymi sutkami. Każde przystawienie to mega ból i strupy ale walczę dzielnie. Niby wszędzie piszą, że to od złego przystawiania ale zarówno w szpitalu, jak i położna środowiskowa stwierdziły, ze pięknie łapie i je. Mi się wydaje, ze on to po prostu robi zbyt łapczywie i stad ten problem. Miała któraś podobnie?
Mam nadzieje, że minie niedługo. Może pomogła by inna pozycja ale jak narazie karmimy się głównie na leżąco bo nie jestem w stanie jeszcze siadać. Poza tym jest kochany, ale codziennie do 4 nie spi i trzeba go nosić. Nie lubi kąpieli i przewijania, drze się wtedy jakbyśmy go ze skory obdzierali


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sie ostatnio mniej odzywam, choc czytam na biezaco, wlasnie z powodu trudnosci z karmieniem. Moj Maluch w pierwszych dniach mnie tak pogryzl, ze mi krew z sutkow leciala i bol byl okropny. Przestalam go karmic piersia na 2-3 dni. Maz mi kupil lanoline i nakladki do wietrzenia, bo na sama mysl ze mam sutki czulam bol. W tym czasie odciagalam mleko systemem 7-5-3 co 3 godziny w ciagu dnia i co 4 w ciagu nocy i mu podawalam to mleko. Tylko kilka razy dalam mu mm takze moje wystarczalo. Cycuszki sie zagoily i znowu zaczelam przystawiac.Pirwsze pare minut jest ok, potem zaczyna bolec i wtedy go odkladam od piersi, zeby juz jej nie pogryzl. Wtedy odciagam mleko laktatorem, zeby ciagle pobudzac laktacje. Czasami jak mnie bola cycki to poprostu odciagam i daje mu butelke co 2-3 karmienie. Teraz juz moge miec go przy cycu jakies 8 min na kazdego. Mam nadzieje niedlugo przestac odciagac i tylko z cyca karmic. Ale sie rozpisłam
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 11:49   #2113
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie o mm, jakie stosujecie? Mam teraz zjazd w szkole, a nie jestem w stanie odciagnac mleka, Mały nie odkleja sie od cyca, sciagam po 20,30ml, nie starczy mu to na caly dzien i mysle ze mniejszym stresem dla nas na takie zjazdy bedzie mm. Jakie porcje zjadaja wasze maluchy? Czy dajecie tylko wode przegotowana czy gotujecie ja jeszcze 5 min jak pisza na opakowaniu. Jak podgrzewacie?
Bede miala troche swojego mleka zeby nie byl calydzien na mm, ale nie dam rady sciagnac tyle zeby najadl sie i w pt i sb i jeszcze na bierzaco przy mnie

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Widze że mamy ten sam problem. Ja teraz od dłuższego czasu zbieram mleko i mroże bo nie byłabym wstanie ukulać na sobote w jeden dzień. Z tego co czytałam to nan ma mleko bez oleju palmowego ale aż tak jeszcze się nie interesowałam bo na teraz nam powinno starczyć. A między zajęciami planujesz ściągać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 12:32   #2114
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja bylam. juz w szkole w zeszlym tyg tylko tym raz.egzamomy i musze dluzej posiedziec. Poprzednim razem pieknie odciagnelam mleko a teraz....
Tak odciagalam mleko miedzi zajeciami, w kiblu... Bo nie maja w szkole zadnej sali zeby mi udostepnic n 15 min do odciagniecia... Mleko oczywiscie do kibelka

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 13:08   #2115
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My dokarmiamy nan optipro plus, właśnie ze względu na brak oleju palmowego w składzie. Ale chyba tylko to w srebrnej puszce nie ma, poprzednia wersja ma inny skład.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 13:53   #2116
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Ja bylam. juz w szkole w zeszlym tyg tylko tym raz.egzamomy i musze dluzej posiedziec. Poprzednim razem pieknie odciagnelam mleko a teraz....
Tak odciagalam mleko miedzi zajeciami, w kiblu... Bo nie maja w szkole zadnej sali zeby mi udostepnic n 15 min do odciagniecia... Mleko oczywiscie do kibelka

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Ja też bede muaiala w kibelku odciagac i wylewac. U mnie ściąganie to masakra bo tylko 50 ml no ale ja po karmieniu ściągam.
Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
My dokarmiamy nan optipro plus, właśnie ze względu na brak oleju palmowego w składzie. Ale chyba tylko to w srebrnej puszce nie ma, poprzednia wersja ma inny skład.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie czytałam że jedne mają a inne nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 15:33   #2117
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja dzisiaj spanikowalam i zadzwoniłam po lekarza. Wydawało mi się, że kaszle. No i katar. Na szczęście osluchowo ok, gardlo ok...uff... katar od suchego powietrza.

Jak.mnie bolały brodawki to posmarowałam swoim mlekiem i wietrzylam.

My dokarmiamy też Nan.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 17:52   #2118
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Byłam ze starszą córką u szczepienia na ospe i przy okazji omawiałyśmy wyniki młodszej. W poniedziałek albo jutro będziemy powtarzać mocz jak się uda złapać do kubeczka i mamy u niej kontrolować wage małej. Trzymajcie kciuki żeby mała dobrze przybierała bo chciałabym uniknąć dokarmiania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 17:57   #2119
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Byłam ze starszą córką u szczepienia na ospe i przy okazji omawiałyśmy wyniki młodszej. W poniedziałek albo jutro będziemy powtarzać mocz jak się uda złapać do kubeczka i mamy u niej kontrolować wage małej. Trzymajcie kciuki żeby mała dobrze przybierała bo chciałabym uniknąć dokarmiania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-17, 18:39   #2120
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dziewczyny a miala któraś z Was krwiak krocza? Mam i caly czas lecą mi z niego skrzepy :/ nie wiem czy to się samo oczyści czy powinnam iść do lekarza?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 21:01   #2121
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Co u Was działa na odparzenia na pupie? Zrobiło się synkowi parę krostek i maść bepanthen nie daje rady

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Alantan i sudocrem i mąka ziemniaczaną. Oczywiście na zmianę, nie wszystko na raz
Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie o mm, jakie stosujecie? Mam teraz zjazd w szkole, a nie jestem w stanie odciagnac mleka, Mały nie odkleja sie od cyca, sciagam po 20,30ml, nie starczy mu to na caly dzien i mysle ze mniejszym stresem dla nas na takie zjazdy bedzie mm. Jakie porcje zjadaja wasze maluchy? Czy dajecie tylko wode przegotowana czy gotujecie ja jeszcze 5 min jak pisza na opakowaniu. Jak podgrzewacie?
Bede miala troche swojego mleka zeby nie byl calydzien na mm, ale nie dam rady sciagnac tyle zeby najadl sie i w pt i sb i jeszcze na bierzaco przy mnie

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Hipp combiotik comfort mamy
Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Byłam ze starszą córką u szczepienia na ospe i przy okazji omawiałyśmy wyniki młodszej. W poniedziałek albo jutro będziemy powtarzać mocz jak się uda złapać do kubeczka i mamy u niej kontrolować wage małej. Trzymajcie kciuki żeby mała dobrze przybierała bo chciałabym uniknąć dokarmiania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki! !
Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a miala któraś z Was krwiak krocza? Mam i caly czas lecą mi z niego skrzepy :/ nie wiem czy to się samo oczyści czy powinnam iść do lekarza?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pomogę niestety, ale chyba udalabym się do gina jeśli po kilku dniach by nie przeszło. Boli Cię?


Hej, ja się nie odzywam bo trochę nie ogarniam. Mała od wczoraj jest totalnie nie odkladalna i nie mogę kompletnie nic zrobić. Wczoraj stuknal miesiąc czasu Weronice czy to może być skok? Dziś nie śpi od 10 rano! Jejku ja myślałam że niemowlę potrzebuje dużo snu

A wczoraj miałam taką akcję, mózg mi się wyłączył chyba. Usypialam mała, parę razy odkladalam do łóżeczka, ona się budzila, znowu brałam i tak w kółko... i obudzilam się o 1.14 w swoim łóżku, a ona w swoim. Nic kompletnie nie pamiętam jak to się stało. Przestraszylam się bardzo bo jeśli naprawdę zasnelam to przecież mogłam jej zrobić krzywdę upuscic albo coś.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 21:18   #2122
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Alantan i sudocrem i mąka ziemniaczaną. Oczywiście na zmianę, nie wszystko na raz Hipp combiotik comfort mamy Kciuki! !Nie pomogę niestety, ale chyba udalabym się do gina jeśli po kilku dniach by nie przeszło. Boli Cię?


Hej, ja się nie odzywam bo trochę nie ogarniam. Mała od wczoraj jest totalnie nie odkladalna i nie mogę kompletnie nic zrobić. Wczoraj stuknal miesiąc czasu Weronice czy to może być skok? Dziś nie śpi od 10 rano! Jejku ja myślałam że niemowlę potrzebuje dużo snu

A wczoraj miałam taką akcję, mózg mi się wyłączył chyba. Usypialam mała, parę razy odkladalam do łóżeczka, ona się budzila, znowu brałam i tak w kółko... i obudzilam się o 1.14 w swoim łóżku, a ona w swoim. Nic kompletnie nie pamiętam jak to się stało. Przestraszylam się bardzo bo jeśli naprawdę zasnelam to przecież mogłam jej zrobić krzywdę upuscic albo coś.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Pewnie ze zmęczenia nie pamiętasz jak to się stało że ona u siebie spała. Nam się też zdarzają takie dni że mała nie śpi ale nie jest to uciążliwe jeśli moge ją odłożyć i coś zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a miala któraś z Was krwiak krocza? Mam i caly czas lecą mi z niego skrzepy :/ nie wiem czy to się samo oczyści czy powinnam iść do lekarza?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam pojęcia, zapytaj może położnej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-17, 21:31   #2123
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a miala któraś z Was krwiak krocza? Mam i caly czas lecą mi z niego skrzepy :/ nie wiem czy to się samo oczyści czy powinnam iść do lekarza?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi na pierwszej wizycie położna sprawdzała krocze to może jej zapytaj. Mam nadzieję że wszystko ok

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Alantan i sudocrem i mąka ziemniaczaną. Oczywiście na zmianę, nie wszystko na raz Hipp combiotik comfort mamy Kciuki! !Nie pomogę niestety, ale chyba udalabym się do gina jeśli po kilku dniach by nie przeszło. Boli Cię?


Hej, ja się nie odzywam bo trochę nie ogarniam. Mała od wczoraj jest totalnie nie odkladalna i nie mogę kompletnie nic zrobić. Wczoraj stuknal miesiąc czasu Weronice czy to może być skok? Dziś nie śpi od 10 rano! Jejku ja myślałam że niemowlę potrzebuje dużo snu

A wczoraj miałam taką akcję, mózg mi się wyłączył chyba. Usypialam mała, parę razy odkladalam do łóżeczka, ona się budzila, znowu brałam i tak w kółko... i obudzilam się o 1.14 w swoim łóżku, a ona w swoim. Nic kompletnie nie pamiętam jak to się stało. Przestraszylam się bardzo bo jeśli naprawdę zasnelam to przecież mogłam jej zrobić krzywdę upuscic albo coś.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Najgorsze właśnie są noce. Człowiek traci kontrolę

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-18, 07:16   #2124
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Asioka a ile przybiera ci na tydzień? Ja też się trochę martwię o wagę i my też tylko kp i wolałabym to utrzymać.

Wczoraj przy kapaniu zauważyłam że mi zaczęło trochę kąpać mleko z piersi. Dziwne, ani jej nie dotknęła, ani nic.

Dziś w nocy miałam gorączkę 39. Oby już mi przeszło bo się wypocilam za wszystkie czasy.
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-18, 07:25   #2125
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Agator zdrówka.



U nas też prawdziwa szkoła przetrwania. Najrawdopodnobniej skok połączony z kryzysem laktacyjnym. Adaś wisi na piersi, a jak nie piersi to na raczkach. Inaczej ryk. Zresztą przy piersi tez jest wrzask, bo nic nie leci. Piersi miękkie. W dodatku starszak został w domu, bo ma katar. Także wisi na mnie dwójką dzieci. Oby dziś było choć trochę lepiej.
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-18, 07:49   #2126
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Asioka a ile przybiera ci na tydzień? Ja też się trochę martwię o wagę i my też tylko kp i wolałabym to utrzymać.

Wczoraj przy kapaniu zauważyłam że mi zaczęło trochę kąpać mleko z piersi. Dziwne, ani jej nie dotknęła, ani nic.

Dziś w nocy miałam gorączkę 39. Oby już mi przeszło bo się wypocilam za wszystkie czasy.
Uuu zdrówka

My też tylko kp ale ja się specjalnie nie martwię o wagę. Moje maleńkie przy urodzeniu dziecko dobija już do 5 kg. Śmieję się że podwoi wagę urodzeniowa w 3 miesiące zamiast w pół roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Agator zdrówka.



U nas też prawdziwa szkoła przetrwania. Najrawdopodnobniej skok połączony z kryzysem laktacyjnym. Adaś wisi na piersi, a jak nie piersi to na raczkach. Inaczej ryk. Zresztą przy piersi tez jest wrzask, bo nic nie leci. Piersi miękkie. W dodatku starszak został w domu, bo ma katar. Także wisi na mnie dwójką dzieci. Oby dziś było choć trochę lepiej.
Znam to i współczuję. U nas już chyba po skoku bo jest lepiej. Choć czasem rzuca się przy piersi ale to raczej nie dlatego że nie leci tylko po prostu wyladowuje jakieś swoje niemowlęce nerewki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-18, 09:25   #2127
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Hejka.
2Tusiak: brawo za wytrzymałość z KP! Sama wiem że są takie dni że naprawdę ciężko wytrzymać. Wiem że są też mamy które tylko odciągają i dają swoje mleko butelką. Ja bym radziła skorzystać z poradni Laktacyjnej. Mi bardzo pomogło zarówno wskazówkami jak i psychicznie. Jeśli nie stać cię prywatnie żeby ktoś do domu przyjechał (najlepsza opcja bo ci doradzi patrząc co masz w domu i jak to wykorzystać) podzwoń po okolicznych szpitalach. Nieraz są poradnie na NFZ przy szpitalu. Trzymam kciuki za twoje KP.

Laktacyjna stwierdziła że mała za krótko ssie po obserwacji. Ona ssie tak 2 czy 3 minuty potem ciumka tylko jakieś 5 czy 6 minut a potem przysypia. Podczas ciumkania tylko pojedyncze połknięcia słychać.

Z kroczem do gina! Lepiej iść na wyrost niż dopuścić do jakiejś paskudnej infekcji.

Mi ciągle z piersi kapie . Jak dwa dni nie kapało to się zmartwiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-18, 09:37   #2128
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Asioka a ile przybiera ci na tydzień? Ja też się trochę martwię o wagę i my też tylko kp i wolałabym to utrzymać.

Wczoraj przy kapaniu zauważyłam że mi zaczęło trochę kąpać mleko z piersi. Dziwne, ani jej nie dotknęła, ani nic.

Dziś w nocy miałam gorączkę 39. Oby już mi przeszło bo się wypocilam za wszystkie czasy.
Przybrała 100 g, a minimum jest chyba 150 g.
Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Agator zdrówka.



U nas też prawdziwa szkoła przetrwania. Najrawdopodnobniej skok połączony z kryzysem laktacyjnym. Adaś wisi na piersi, a jak nie piersi to na raczkach. Inaczej ryk. Zresztą przy piersi tez jest wrzask, bo nic nie leci. Piersi miękkie. W dodatku starszak został w domu, bo ma katar. Także wisi na mnie dwójką dzieci. Oby dziś było choć trochę lepiej.
O jej to masz teraz ciężko. Dasz rade bo kto jak nie my?

U mas była ciężka noc mała często się budziła, co ją odłożyłam to się wybudzała. Powiem Wam że ja przez to przybieranie za małe pierwsze pytanie jakie słysze to "a ma pani mleko" no kurcze chyba powietrzem sie dziecko nie najada i tak myśle że skoro zje i śpi to chyba jest najedzona? Już przez to wszystko zgłupiałam i zaczynam wątpić w to moje mleko. Nawału nie miałam, piersi mam miękkie i te pytania zaczynają mnie zniechęcać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-18, 12:11   #2129
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzisiaj mój synek ma 2 tygodnie i ma kolkę. Dosłownie płacze cały dzień i nie da się go uspokoić. Oboje z mężem dostajemy czegoś od jego płaczu. Masujemy mu brzuszek i dajemy krople ale to niezbyt wiele daje. Czasami mam ochotę wystawić go za drzwi na jakiś czas aby odpocząć. Czuję się z tym okropnie ale już nie daje rady z jego wrzaskiem.

Macie jakieś porady jak sobie radzić z gazami w brzuszku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-18, 12:28   #2130
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Dzisiaj mój synek ma 2 tygodnie i ma kolkę. Dosłownie płacze cały dzień i nie da się go uspokoić. Oboje z mężem dostajemy czegoś od jego płaczu. Masujemy mu brzuszek i dajemy krople ale to niezbyt wiele daje. Czasami mam ochotę wystawić go za drzwi na jakiś czas aby odpocząć. Czuję się z tym okropnie ale już nie daje rady z jego wrzaskiem.

Macie jakieś porady jak sobie radzić z gazami w brzuszku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może ciepła pieluszka tetrowa na brzuszek? my lekko uginamy nóżki do brzuszka i małemu się to podoba.
Nasz Wiktorek dziś kończy miesiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.