Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-24, 17:34   #2281
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Vivomixx na dyschezje?! Co to za pomysły, szanuje połozne za to że pieknie pielegnacje noworodka i pomagają w laktacji, ale jeśli chodzi o leczenie wszelkich przypadłości to z tego co piszecie tu dziewczyny to nie wiem skąd one ta wiedzę biorą, ale co raz ciekawsze pomysły to widuje. Vivomix owszem super probiotyk, szanuje to, ale na poważne choroby, a nie dla zdrowego noworodka, ja piernicze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Ja bym vivomixu nie dała, nie dlatego że jest zły, ale dlatego że to "silny" probiotyk o wielu szczepach i na prawdę takiemu maluchowi nie jest to potrzebne. Poza tym na dyschezje, a z tego co piszesz to raczej taki jest problem, probiotyk nie pomoże. Espumisan można spróbować, bo to bezpieczny lek, delicol tak samo, orobiotyk nie zaszkodzi ale ja bym zaczęła od normalnego probiotyku z lactobacillus LGG a nie od takiej armaty. Takie moje skromne zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 17:42   #2282
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Vivomixx na dyschezje?! Co to za pomysły, szanuje połozne za to że pieknie pielegnacje noworodka i pomagają w laktacji, ale jeśli chodzi o leczenie wszelkich przypadłości to z tego co piszecie tu dziewczyny to nie wiem skąd one ta wiedzę biorą, ale co raz ciekawsze pomysły to widuje. Vivomix owszem super probiotyk, szanuje to, ale na poważne choroby, a nie dla zdrowego noworodka, ja piernicze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Ja bym vivomixu nie dała, nie dlatego że jest zły, ale dlatego że to "silny" probiotyk o wielu szczepach i na prawdę takiemu maluchowi nie jest to potrzebne. Poza tym na dyschezje, a z tego co piszesz to raczej taki jest problem, probiotyk nie pomoże. Espumisan można spróbować, bo to bezpieczny lek, delicol tak samo, orobiotyk nie zaszkodzi ale ja bym zaczęła od normalnego probiotyku z lactobacillus LGG a nie od takiej armaty. Takie moje skromne zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A biogaia? Pamietam, że siostra używała przy małym i chwaliła. No dlatego ja to co mówią położne trochę filtruję bo mam wrażenie, ze uważają się za większe specjalistki niż lekarze. Podważały np. zdanie neonatologa,’który badał Gustawa w szpitalu...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 18:01   #2283
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My dzisiaj byliśmy u lekarza z powodu brązowych pasma śluzu w kupce.wysłała nas położna bo stwierdziła że to może być krew, najprawdopodobniej z mojego sutka chociaż ja nie zauważyłam żeby mi krwawiły. Ty pasma pojawiły się po podaniu mm. Ostatni raz mm podawaliśmy w niedzielę. Łącznie mały dostał z 5 butelek po 90 ml mm. Te pasma utrzymują się w kupce do dziś. Jak dla mnie ona nie wyglądały na krew. Położna kazała mi przejść na dietę bez nabiału, podawać dicoflor i zaleciła wizytę u lekarza. Do pediatry dostaliśmy się już dzisiaj.pani doktor zobaczyła kupka i powiedziała że to jest typowa niestrawność. dodatkowo dała nam skierowanie na krew utajona w kale i jakby wyniki były dobre to mamy więcej nie przychodzić chyba że kubka się pogorszy. I w razie możliwości nie podawać mm. Powiedziała też że możemy podawać dicoflor. Będziemy obserwować te kupki. Jedyne co w tej wizycie nie podobało mi się to to że pani doktor nawet nie obejrzała małego, cały czas był w foteliku i nawet do niego nie zajrzała. Poza tymi pasmami mały nie ma żadnych innych niepokojących objawów.
Któraś z was stosuje dicoflor? Ile kropli podajecie? Nam położna zaleciła trzy krople a w ulotce pisze że 5.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

A i jeszcze nasze odkrycie. Kupiliśmy grzechotkę kontrastową. Mały i uwielbia i strasznie cieszy się na jej widok. także jak tylko zaczyna płakać to grzechotka idzie w ruch i mały zaczyna się chichrać

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 18:06   #2284
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja podaję dicoflor, 5 kropli.
U nas z KP coraz gorzej, piersi nadal się nie goją, zupełni nie sobie nie radzę już z przystawianiem, jakby mleka coraz mniej. Mała chyba też przybiera mało, we wtorek będziemy na szczepieniach to zobaczymy, szykuje się na dokarmianie mm. Niby wiem że to nie moja wina ale mam strasznego doła...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 18:25   #2285
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Z tym karmieniem piersią to nie jest taka łatwa sprawa, u nas niby wszystko idzie dobrze, ale to albo rozwalona brodawka, albo kryzys laktacyjny, teraz ten zatkany kanalik. Położna mówiła że mały powinien go wyssać, ale ssie już trzeci dzień i nic
My szczepienie mamy dopiero 6 lutego, trochę późno bo 10 już będziemy mieli 2 miesiące.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 18:40   #2286
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

No powiem Wam, ze dla mnie karmienie jest bardziej traumatyczne niż poród, ale nikt mi w to nie wierzy. Powiedziałam sobie, że będę karmić do pojawienia się zębów


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 19:09   #2287
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
A biogaia? Pamietam, że siostra używała przy małym i chwaliła. No dlatego ja to co mówią położne trochę filtruję bo mam wrażenie, ze uważają się za większe specjalistki niż lekarze. Podważały np. zdanie neonatologa,’który badał Gustawa w szpitalu...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
My dzisiaj byliśmy u lekarza z powodu brązowych pasma śluzu w kupce.wysłała nas położna bo stwierdziła że to może być krew, najprawdopodobniej z mojego sutka chociaż ja nie zauważyłam żeby mi krwawiły. Ty pasma pojawiły się po podaniu mm. Ostatni raz mm podawaliśmy w niedzielę. Łącznie mały dostał z 5 butelek po 90 ml mm. Te pasma utrzymują się w kupce do dziś. Jak dla mnie ona nie wyglądały na krew. Położna kazała mi przejść na dietę bez nabiału, podawać dicoflor i zaleciła wizytę u lekarza. Do pediatry dostaliśmy się już dzisiaj.pani doktor zobaczyła kupka i powiedziała że to jest typowa niestrawność. dodatkowo dała nam skierowanie na krew utajona w kale i jakby wyniki były dobre to mamy więcej nie przychodzić chyba że kubka się pogorszy. I w razie możliwości nie podawać mm. Powiedziała też że możemy podawać dicoflor. Będziemy obserwować te kupki. Jedyne co w tej wizycie nie podobało mi się to to że pani doktor nawet nie obejrzała małego, cały czas był w foteliku i nawet do niego nie zajrzała. Poza tymi pasmami mały nie ma żadnych innych niepokojących objawów.
Któraś z was stosuje dicoflor? Ile kropli podajecie? Nam położna zaleciła trzy krople a w ulotce pisze że 5.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

A i jeszcze nasze odkrycie. Kupiliśmy grzechotkę kontrastową. Mały i uwielbia i strasznie cieszy się na jej widok. także jak tylko zaczyna płakać to grzechotka idzie w ruch i mały zaczyna się chichrać

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
My podajemy 5 kropli diflos skład taki sam jak dicoflor bodajże. Nam lekarka odradziła biogaje bo podejrzewa że chyba się skład zmienił i dzieciaczki miały jakieś problemy brzuszkowe niby,
Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
No powiem Wam, ze dla mnie karmienie jest bardziej traumatyczne niż poród, ale nikt mi w to nie wierzy. Powiedziałam sobie, że będę karmić do pojawienia się zębów


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja Ci wierze, teraz karmienie jest dla mnie ok bo mała ładnie łapie i szybko się najada ale ze starszą mieliśmy przeboje z kp i po 4 mc się poddałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Damagala a jaką wit. D podajecie? Może mały tyle płacze bo brzuszek boli? Moja starsza tak płakała i zrobiłam test że nie dostała wit. D i jak ręką odjął zmieniłam na inną i problem się skończył.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-24, 19:37   #2288
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ciągle mi coś nie wychodzi. On płacze, a ja nie umiem mu pomóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie myśl tak chociaż rozumiem doskonale bo sama miałam takie myśli i bardzo mnie to wszystko stresowalo... a czasem po prostu tak jest ze Weroniki nie da się utulić. Płacze i żaden sposób na nią nie działa. Czy ja próbuje czy Tz. Ja bardzo się stresowalam tym ze nie potrafię jej uspokoić, nawet miałam myśli ze ona mnie po prostu nienawidzi... ale któregoś dnia właśnie do mnie chyba dotarło ze po prostu czasem tak jest i teraz spokojnie do tego podchodzę. Noszę, tule, śpiewam, głaszcze, gadam do niej.


Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ja podaję dicoflor, 5 kropli.
U nas z KP coraz gorzej, piersi nadal się nie goją, zupełni nie sobie nie radzę już z przystawianiem, jakby mleka coraz mniej. Mała chyba też przybiera mało, we wtorek będziemy na szczepieniach to zobaczymy, szykuje się na dokarmianie mm. Niby wiem że to nie moja wina ale mam strasznego doła...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma co! Najważniejsze że się próbowało, mm to nie koniec świata przecież. A najważniejsze żeby dziecko było najedzone i szczęśliwe


Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Ja daje witaminę D - juvit


My też mamy problemy z kp. Tzn na wieczór. W dzień i nocy ładnie je i się najada, często wisi na cycu i chce przy nim zasypiać no ale się najada. A wieczór to koszmar. Ja jej daje a ona nie chce, wypluwa krzyczy rzuca się mimo że ma brodawke w buzce. Nie wiem o co chodzi naprawdę i walczymy walczymy, uspokajamy i znowu przystawiam ale to samo. Jak wyjmuje jej z buzi to szuka ale jak jej daje to nie chce. I codziennie kończy się daniem jej butelki na noc. Nie rozumiem jak może w dzień i noc się najadac a na wieczór nie

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 19:48   #2289
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Mój mąż bardzo mi pomaga, bez niego nie dałabym rady. U nas kiepsko z robieniem obiadów i z innymi domowymi obowiązkami bo czasu brakuje. Wiktorek zajmuje nam czas bo prawie non stop płacze jak nie jest przy cycu. Trzeba go nosić na fasolkę i tulić przez to wzmożone napięcie mięśni. Mąż daje radę to uśpić, ja różnie bywa. Psychicznie jestem wykończona. Czytam o tym wnm i jestem przerażona. Panikuję zawczasu bo taką mam naturę ale już wiem że pewnie będziemy musieli na rehabilitację z młodym chodzić. Pozostaje nam czekać na wizytę u pediatry w przyszłym tygodniu żeby obejrzała i korygowała wędzidełko. Mam takie wrażenie a wręcz przekonana jestem że źle zajmuje się dzieckiem. Ciągle mi coś nie wychodzi. On płacze, a ja nie umiem mu pomóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesteś dobra mama. Kazdy ma gorsze I lepsze dni. Mom tez mial dni, ze duzo Plakal I ja mialam mysli, ze jestem okropna matka. Karmienie piersia jest okropne. Mam zapalenie piersi I jeststrasznie. Moja piersia mozna zabic I mam goraczke.
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 20:22   #2290
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
My dzisiaj byliśmy u lekarza z powodu brązowych pasma śluzu w kupce.wysłała nas położna bo stwierdziła że to może być krew, najprawdopodobniej z mojego sutka chociaż ja nie zauważyłam żeby mi krwawiły. Ty pasma pojawiły się po podaniu mm. Ostatni raz mm podawaliśmy w niedzielę. Łącznie mały dostał z 5 butelek po 90 ml mm. Te pasma utrzymują się w kupce do dziś. Jak dla mnie ona nie wyglądały na krew. Położna kazała mi przejść na dietę bez nabiału, podawać dicoflor i zaleciła wizytę u lekarza. Do pediatry dostaliśmy się już dzisiaj.pani doktor zobaczyła kupka i powiedziała że to jest typowa niestrawność. dodatkowo dała nam skierowanie na krew utajona w kale i jakby wyniki były dobre to mamy więcej nie przychodzić chyba że kubka się pogorszy. I w razie możliwości nie podawać mm. Powiedziała też że możemy podawać dicoflor. Będziemy obserwować te kupki. Jedyne co w tej wizycie nie podobało mi się to to że pani doktor nawet nie obejrzała małego, cały czas był w foteliku i nawet do niego nie zajrzała. Poza tymi pasmami mały nie ma żadnych innych niepokojących objawów.
Któraś z was stosuje dicoflor? Ile kropli podajecie? Nam położna zaleciła trzy krople a w ulotce pisze że 5.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

A i jeszcze nasze odkrycie. Kupiliśmy grzechotkę kontrastową. Mały i uwielbia i strasznie cieszy się na jej widok. także jak tylko zaczyna płakać to grzechotka idzie w ruch i mały zaczyna się chichrać

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Daje 5 kropli ale nie codziennie

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 20:34   #2291
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nem: u nas też najgorzej wieczorami. W nocy i w dzień mała dłużej ssie ale kończy zadowolona i najedzona. Im późniejszy wieczór tym gorzej. I się męczy bidulka i już taka zmęczona że na nic innego sił nie ma. Spróbuję jeszcze moje odciągać rano i dawać wieczorem do jedzenia w butli ale się boję żeby jeszcze się laktacja nie zmniejszyła. Jak się to nie sprawdzi to mm będę dawać. W ogóle to co ciągle czytam to wydaje mi się że mamy podobne problemy, nie wiem czy też masz takie wrażenie?
A jakie mm dajecie? Chciałam bez oleju palmowego i syropów glukozowo fruktozowych i znalazłam NAN optipro 1.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-24, 21:10   #2292
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas tez wieczorami najwiecej szaprania sutka, ale kolo 21 mi zawsze odpada i zasypia. I ostatnio nocne karmienia sa krotsze, mniej ciumkania wiecej jedzenia i przerwy sie troche wydluzyly, ale tylko w nocy, mam nadzieje ze to nie tylko chwilowe.
My tez dawalismy ten nan opti pro, ze wzgl na sklad, ale nie wiem co o nim powiedziec przez te kupki teraz... Pediatra mowi ze od tego, nietolerancja., Polozna ze od sutka...

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 22:16   #2293
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kurczę, trochę mi lepiej jak czytam że większość dziewczyn kp jednak dokarmia. Nie wiem dlaczego tak się zafiksowałam psychicznie.
Jak co to jeszcze jak pisałam spróbuję mojego trochę odciągać a jak nie to w sumie chyba mm od ręki dostanę w aptece czy Ross? Czy nie ? Może l lepiej mieć mała puszkę w domu?
Zostaną witam się nad tym Nan i nad Bebilon profutura

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

A jeszcze dopytam bo jeśli chodzi o mm to są albo te proszki ale też takie gotowe buteleczki, jak wtedy ze składem? Tak myślę że taka buteleczka akurat by była dla nas na raz a bardzo wygodna forma. Ale nie wiem właśnie czy te gotowe do podania to nie mają np więcej konserwantów?!?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-24, 23:25   #2294
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Kurczę, trochę mi lepiej jak czytam że większość dziewczyn kp jednak dokarmia. Nie wiem dlaczego tak się zafiksowałam psychicznie.
Jak co to jeszcze jak pisałam spróbuję mojego trochę odciągać a jak nie to w sumie chyba mm od ręki dostanę w aptece czy Ross? Czy nie ? Może l lepiej mieć mała puszkę w domu?
Zostaną witam się nad tym Nan i nad Bebilon profutura

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

A jeszcze dopytam bo jeśli chodzi o mm to są albo te proszki ale też takie gotowe buteleczki, jak wtedy ze składem? Tak myślę że taka buteleczka akurat by była dla nas na raz a bardzo wygodna forma. Ale nie wiem właśnie czy te gotowe do podania to nie mają np więcej konserwantów?!?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mleko dostaniesz w każdym sklepie praktycznie biedronce czy lidlu. Co do gotowych buteleczek nie mam pojęcia jak to wygląda, je można chyba tylko w aptece kupić. Mała dzisiaj daje nocny koncert a ja padam na twarz w dzień miałam jakieś duszności i bolała mnie klatka piersiowa, strasznie jestem zmęczona i wymiękam już dzisiaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 03:53   #2295
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dokkadnie Nan Opti prk dostaniesz w biedronce nawet, tylko dokladnie patrz, bo tam sa dwie wersje, stara i nows. Musisz wziasc ta hm-0

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 05:53 ---------- Poprzedni post napisano o 05:51 ----------

Co do butelek nie wiem, ale pudelko 400g nanu oosztuje ok 27zl, starcza na 3p porcji 100ml, wiec jak chcesz dokarmiac tylko wieczorami to dosc fajne i ekonomiczne rozwiazanie.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 04:31   #2296
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nan jest też w Rossmannie, mała puszka 27 zł, duża 50 zł i mają też jednorazowe saszetki i właśnie te butelki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 06:23   #2297
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Tylko saszetki sa z olejem palmowym

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 07:22   #2298
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dagmala jestes najlepsza Mama dla swojego Dzidziusia😘

Ja tez często mojego nie moge uspokoic bo tylko cyca ode mnie chce. Moj Tz go wezmie i cisza w minute, dziecko spi albo oglada swiat.

Kp idzie i lepiej i gorzej. Mogę go dłużej trzymac przy piersi bo mniej boli ale on zasypia i nie je tlko ciumka, wiec i tak koncze na tym. Ze on zasnie a ja odciagam żeby utrzymac laktacje. I tak jak u was wieczorem jest wielki glod i daje piers, odciagniete wcześniej mleko a i tak koncze dajac jeszcze mm bo nie pójdzie spac tylko sie denerwuje.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 08:57   #2299
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cześć mamusie. Ma któraś z Was jakaś fajna aplikację dotycząca aktywności maluszków? Kupka, jedzenie, spanie? Bo już czasem się gubię kiedy jadł, kiedy spał. Zastanawiam się też nad doradca laktacyjna i można byłoby też pokazać jej na aplikacji ile je i jak często. Myślę że fajna sprawa.

Ja wczoraj kupiłam probiotyk. Dałam 3 krople ale potem ulalo mu się... będę podawała chyba 5 krople w dzień. Podaje też kolzym 7 kropel.

Dzisiaj wieczorem naśladuje główkę oliwka i po kąpiel i zacznę czesac i zobaczymy czy zejdzie.
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-25, 09:07   #2300
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Cześć mamusie. Ma któraś z Was jakaś fajna aplikację dotycząca aktywności maluszków? Kupka, jedzenie, spanie? Bo już czasem się gubię kiedy jadł, kiedy spał. Zastanawiam się też nad doradca laktacyjna i można byłoby też pokazać jej na aplikacji ile je i jak często. Myślę że fajna sprawa.

Ja wczoraj kupiłam probiotyk. Dałam 3 krople ale potem ulalo mu się... będę podawała chyba 5 krople w dzień. Podaje też kolzym 7 kropel.

Dzisiaj wieczorem naśladuje główkę oliwka i po kąpiel i zacznę czesac i zobaczymy czy zejdzie.
Baby Manager

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 09:55   #2301
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzień dobry, witam się z bólem głowy spowodowanym sluchaniem od rana dziecięcych piosenek na yt kto by pomyślał że taki niemowlak będzie lubił taka muzykę czy u Was też muzyka od rana do wieczora? Bo u nas playlisty na yt lecą cały dzien, chociaż do tej pory słuchaliśmy głównie eda, Queen, scorpions i innych ballad rockowych a od wczoraj się przestawila na dziecięce plumkanie czego mama nie może znieść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

W każdym razie mały muzyk nam się hoduje, muzyka musi być cały dzień i dziecko spokojne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 10:40   #2302
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Cześć mamusie. Ma któraś z Was jakaś fajna aplikację dotycząca aktywności maluszków? Kupka, jedzenie, spanie? Bo już czasem się gubię kiedy jadł, kiedy spał. Zastanawiam się też nad doradca laktacyjna i można byłoby też pokazać jej na aplikacji ile je i jak często. Myślę że fajna sprawa.

Ja wczoraj kupiłam probiotyk. Dałam 3 krople ale potem ulalo mu się... będę podawała chyba 5 krople w dzień. Podaje też kolzym 7 kropel.

Dzisiaj wieczorem naśladuje główkę oliwka i po kąpiel i zacznę czesac i zobaczymy czy zejdzie.
Baby manager.
U nas też zaczyna się chyba ciemieniucha, dziś zauważyłam i na brwiach też takie suche się robi. Mam nadzieje że nie oznacza to też alergii jak u starszej bo u niej tak się zaczęło i dopiero jak zaczeliśmy dawać przeciwalergiczne to zeszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 10:49   #2303
karolinka_87
Rozeznanie
 
Avatar karolinka_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 796
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
My też mamy problemy z kp. Tzn na wieczór. W dzień i nocy ładnie je i się najada, często wisi na cycu i chce przy nim zasypiać no ale się najada. A wieczór to koszmar. Ja jej daje a ona nie chce, wypluwa krzyczy rzuca się mimo że ma brodawke w buzce. Nie wiem o co chodzi naprawdę i walczymy walczymy, uspokajamy i znowu przystawiam ale to samo. Jak wyjmuje jej z buzi to szuka ale jak jej daje to nie chce. I codziennie kończy się daniem jej butelki na noc. Nie rozumiem jak może w dzień i noc się najadac a na wieczór nie

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


Ojej ja mam identycznie
Codziennie problem wieczorem
W dzień i w nocy w miarę idzie nam to karmienie, problem zaczyna się wieczorem.
Brodawka w buzi a On rzuca się jakby tam nic nie było, a wiem ze mleko jest. Teraz przez pare dni z nerwów dokarmiam go mm i ściągam później laktatorem żeby nie zaburzyć laktacji.

Czy ktoś ma jakiś sposób żeby to ogarnąć bez dokarmiania mm?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
karolinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 11:05   #2304
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

To chyba jest czeste że maluchy sa takie "trudne" wieczorem, jak są zmęczone emocjami z całego dnia. Moja mała też tak się rzuca na brodawke i kłóci z nią ale niezależnie od pory dnia i nie zawsze, nie zauważyłam żadnej relacji z konkretną pora dnia. Nie wiem jeszcze jak sobie z tym poradzić, aczkolwiek my Chyba nie mamy aż tak nasilonego problemu, bo ja zakładam ze skoro się odrywa to nie jest głodna nawet jeśli zarzucila sobie te kilka łyków tylko i nawet nie przeszło mi przez myśl żeby dokarmiac. My wtedy po prostu skończymy karmienie i albo idziemy się bawić albo idziemy spać... gdyby była głodna to by pewnie że dała się uśpić, więc u nas to nie problem niedojadania. zobaczymy we wtorek na szczepieniu ile przybrała bo odnoszę wrażenie że wyhamowala w stosunku do pierwszego miesiąca ale nie martwię się na zapas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 11:07   #2305
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
To chyba jest czeste że maluchy sa takie "trudne" wieczorem, jak są zmęczone emocjami z całego dnia. Moja mała też tak się rzuca na brodawke i kłóci z nią ale niezależnie od pory dnia i nie zawsze, nie zauważyłam żadnej relacji z konkretną pora dnia. Nie wiem jeszcze jak sobie z tym poradzić, aczkolwiek my Chyba nie mamy aż tak nasilonego problemu, bo ja zakładam ze skoro się odrywa to nie jest głodna nawet jeśli zarzucila sobie te kilka łyków tylko i nawet nie przeszło mi przez myśl żeby dokarmiac. My wtedy po prostu skończymy karmienie i albo idziemy się bawić albo idziemy spać... gdyby była głodna to by pewnie że dała się uśpić, więc u nas to nie problem niedojadania. zobaczymy we wtorek na szczepieniu ile przybrała bo odnoszę wrażenie że wyhamowala w stosunku do pierwszego miesiąca ale nie martwię się na zapas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A w sumie u nas to jest tak że wtedy kiedy ona się tak rzuca i odrywa to najczęściej wcale nie jest głodna tylko chce possac i odnoszę wrażenie że robi tak bo ja wkurza to że mleko leci...ja wtedy daje smoka i jest spokój. Czasem się na nim wyciszyć i zjada po chwili ładnie, ale zazwyczaj po prostu to karmienie nam odpada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 11:20   #2306
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Dzień dobry, witam się z bólem głowy spowodowanym sluchaniem od rana dziecięcych piosenek na yt kto by pomyślał że taki niemowlak będzie lubił taka muzykę czy u Was też muzyka od rana do wieczora? Bo u nas playlisty na yt lecą cały dzien, chociaż do tej pory słuchaliśmy głównie eda, Queen, scorpions i innych ballad rockowych a od wczoraj się przestawila na dziecięce plumkanie czego mama nie może znieść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

W każdym razie mały muzyk nam się hoduje, muzyka musi być cały dzień i dziecko spokojne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Baby shark tytyrytyty! 🦈🦈🦈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 11:41   #2307
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
My podajemy 5 kropli diflos skład taki sam jak dicoflor bodajże. Nam lekarka odradziła biogaje bo podejrzewa że chyba się skład zmienił i dzieciaczki miały jakieś problemy brzuszkowe niby,A ja Ci wierze, teraz karmienie jest dla mnie ok bo mała ładnie łapie i szybko się najada ale ze starszą mieliśmy przeboje z kp i po 4 mc się poddałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Damagala a jaką wit. D podajecie? Może mały tyle płacze bo brzuszek boli? Moja starsza tak płakała i zrobiłam test że nie dostała wit. D i jak ręką odjął zmieniłam na inną i problem się skończył.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podaje Juvit d3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 11:46   #2308
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez karolinka_87 Pokaż wiadomość
Ojej ja mam identycznie
Codziennie problem wieczorem
W dzień i w nocy w miarę idzie nam to karmienie, problem zaczyna się wieczorem.
Brodawka w buzi a On rzuca się jakby tam nic nie było, a wiem ze mleko jest. Teraz przez pare dni z nerwów dokarmiam go mm i ściągam później laktatorem żeby nie zaburzyć laktacji.

Czy ktoś ma jakiś sposób żeby to ogarnąć bez dokarmiania mm?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja odciagam swoje i daję w butelce. Brak można próbować rozkręcić laktatorem (ja dociągamy pierś po każdym karmieniu,żeby wiedziała że potrzeba więcej) nie spływa dużo, po 10 ml, ale w ciągu dnia się zbiera. Nieraz trochę więcej to jak nie podam małej to mroże. Myślę że to też może być kwestia skoku i kryzysu laktacyjnego.
Nie jestem specem ale znajoma polecała wypić piwo bezalkoholowe, podobno może działać mlekopędnie. Jeszcze nie próbowałam ale mam Heinekena zero jak co, jak dzisiaj się powtórzy deficyt pod wieczór to jutro wypije i przetestuję. Oczywiście to nie jest zatwierdzone medycznie postępowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 11:46   #2309
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Nie myśl tak chociaż rozumiem doskonale bo sama miałam takie myśli i bardzo mnie to wszystko stresowalo... a czasem po prostu tak jest ze Weroniki nie da się utulić. Płacze i żaden sposób na nią nie działa. Czy ja próbuje czy Tz. Ja bardzo się stresowalam tym ze nie potrafię jej uspokoić, nawet miałam myśli ze ona mnie po prostu nienawidzi... ale któregoś dnia właśnie do mnie chyba dotarło ze po prostu czasem tak jest i teraz spokojnie do tego podchodzę. Noszę, tule, śpiewam, głaszcze, gadam do niej.



Nie ma co! Najważniejsze że się próbowało, mm to nie koniec świata przecież. A najważniejsze żeby dziecko było najedzone i szczęśliwe


Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Ja daje witaminę D - juvit


My też mamy problemy z kp. Tzn na wieczór. W dzień i nocy ładnie je i się najada, często wisi na cycu i chce przy nim zasypiać no ale się najada. A wieczór to koszmar. Ja jej daje a ona nie chce, wypluwa krzyczy rzuca się mimo że ma brodawke w buzce. Nie wiem o co chodzi naprawdę i walczymy walczymy, uspokajamy i znowu przystawiam ale to samo. Jak wyjmuje jej z buzi to szuka ale jak jej daje to nie chce. I codziennie kończy się daniem jej butelki na noc. Nie rozumiem jak może w dzień i noc się najadac a na wieczór nie

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Rozumiem i też tak sobie próbuje tłumaczyć. Najgorsze dla mnie że ma to wzmożone napięcie mięśni i jak czytałam to wiąże się to z rehabilitacjami przez wiele długich miesiecy a dziecko może być opóźnione w rozwoju. Jeszcze nie wiadomo skąd to przyszło. Prawdopodobnie przez ciężką ciążę i powikłania porodowe. Mam żal do siebie że czegoś nie dopilnowałam. Mieliśmy kijową szkole rodzenia i nie wyniosłam z niej żadnej praktyki. I o zgrozo teraz dopiero po ponad miesiącu uczę się podstaw pielęgnacji dziecka.
Zwolnił się termin prywatnie u podobno super pediatry neonatolog na dziś, także idziemy i Wiktorek pewnie będzie miał przycięte wedzidelko pod językiem. Stresuje się bo to na pewno będzie go bardzo boleć, a mi serce pęka na samą myśl.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 11:47   #2310
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

I jeszcze zakupiłam taka śmieszna silikonowa butelkę do zbierania pokarmu z drugiej piersi, z której dziecko nie je w danym momencie. Podczas karmienia ona też zbiera ok 20 ml. Ta metoda zlewania powstaje porcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.