Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-05, 19:12   #2611
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas nie widać ciemieniuchy. Położna w szpitalu pokazała mi jak wycierac główkę po kąpieli żeby zapobiec. Kazała dosyc mocno trzec ręcznikiem główkę. Robię tak i narazie nic nie wychodzi.

Chociaż z jednym jest ok.
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 19:21   #2612
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nasz sposób na ciemieniucha, szybko przeszła, godzinę przed kąpielą nasmarować oliwka. Przed samą kąpielą delikatnie wyczesywać. Nam starczyło 2 razy i śladu nie było.

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Wizaz Forum mobile app
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 19:26   #2613
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My tez mamy ciemieniuche.
Juz po chrzcie. Goscie pojechali. Obiad mielismy w restauracji, ale zeby nie wydawac milionow, zamowilismy stolik i konkretne dania na dana godzine nie mowiac ze to chrzest. Wszyscy zadowoleni.
Jutro mamy szczepienie, ale nie wiem czy sie uda bo mamy dwa wrastajace paznokcie na duzych paluchach u nogi, ehhh

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 19:31   #2614
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Nasz sposób na ciemieniucha, szybko przeszła, godzinę przed kąpielą nasmarować oliwka. Przed samą kąpielą delikatnie wyczesywać. Nam starczyło 2 razy i śladu nie było.

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Wizaz Forum mobile app
Też właśnie tak planuje robić. Przy czym nie mam żadnej oliwki w domu bo nie używałam do tej pory a dziś nie było po drodze kupić więc póki co dziś nasmarowalam olejem kokosowym. u nas to dopiero sam początek więc myślę że szybko pójdzie precz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 19:38   #2615
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Nasz sposób na ciemieniucha, szybko przeszła, godzinę przed kąpielą nasmarować oliwka. Przed samą kąpielą delikatnie wyczesywać. Nam starczyło 2 razy i śladu nie było.

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Wizaz Forum mobile app
Właśnie młody dostał konkretną porcję oliwki na głowę i czapeczkę na to. Przed kąpielą czyli za jakieś 15 min wytrę do sucha i wyczeszę. Gorzej z tą ciemieniuchą w brwiach. Tam pod tą skórką jest nowa ale zaczerwieniona. Chyba muszę coś aptecznego kupić. Wczoraj pytałam i farmaceutka polecała Dermicin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 20:06   #2616
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Myślę że olej kokosowy jest ok. Moja siostra używała oliwy z oliwek ale myślę że nawet olej rzepakowy się nada.

Ja mam oliwkę z babydream i mieszam ją razem z emulsja jak smaruje mała po kąpieli. Sama emulsja za słaba , a sama oliwka znowu się słabo sprawdziła. Ale jak ja wykończenia to właśnie planujemy albo na oliwę z oliwek przejść do smarowania albo na olej kokosowy. Słyszałam że dla maluchów jest super. Ja kiedyś miałam do ciała ale mnie zapychał i się zastanawiam jak by się dla Zosi sprawdził.

U nas nadal katar, już mnie to wkurza. Pokój wietrze, małej gile odciagam, robię inhalacje i wychodzimy na krótkie spacery i dupa. Jak były gile tak są...

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Wizaz Forum mobile app
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 20:17   #2617
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja w ogóle niczym skóry już nie smaruje. Na początku nawilzalam ale jak skończyło się luszczenie po 3 tz to przestałam smarować i póki co skóra jest mięciutka i bez żadnych zmian. Swoją drogą ciekawa jestem jak długo uda mi się to minimum kosmetyków utrzymać, skóry nie smaruje niczym, pupę raz na kilka dni linomagiem jak jest potrzeba. W sumie teraz jedyne kosmetyki to żel do kąpieli z babydream, czasem ten linomagbna pupe i krem z ziaji do buzi jak wychodzimy. ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-05, 20:35   #2618
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Ja w ogóle niczym skóry już nie smaruje. Na początku nawilzalam ale jak skończyło się luszczenie po 3 tz to przestałam smarować i póki co skóra jest mięciutka i bez żadnych zmian. Swoją drogą ciekawa jestem jak długo uda mi się to minimum kosmetyków utrzymać, skóry nie smaruje niczym, pupę raz na kilka dni linomagiem jak jest potrzeba. W sumie teraz jedyne kosmetyki to żel do kąpieli z babydream, czasem ten linomagbna pupe i krem z ziaji do buzi jak wychodzimy. ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja myślałam że mało używam i rzadko i miałam wyrzuty sumienia . Skórę tylko po kąpieli smaruje (kąpiemy raz na 3 dni) i to wystarcza jak nie smaruje to jest sucha. Oliwka smaruje brzuch przy masażu, czyli raz dziennie.(masuje żeby wspomóc bączki). Mamy tez krem do buzi nawilżający ale to też tylko po kąpieli używam. No i ten zimowy jak wychodzimy i jest mniej niż 5 stopni..do tego płyn do kąpieli 3w1 z są i love baby i ochronny zielony pod pieluszkę (to akurat za każdym razem, tutaj ma tendencję do podrażnień). I to wszystko.

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Wizaz Forum mobile app
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 20:50   #2619
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Właśnie młody dostał konkretną porcję oliwki na głowę i czapeczkę na to. Przed kąpielą czyli za jakieś 15 min wytrę do sucha i wyczeszę. Gorzej z tą ciemieniuchą w brwiach. Tam pod tą skórką jest nowa ale zaczerwieniona. Chyba muszę coś aptecznego kupić. Wczoraj pytałam i farmaceutka polecała Dermicin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U synka mamy na czole, na jednej brwi i pomiędzy brwiami to zrobiło się ekspresem.
I najgorzej właśnie na i między brwiami bo kładę tam maść ale boję się żeby do oczu coś nie poszło

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
A ja myślałam że mało używam i rzadko i miałam wyrzuty sumienia . Skórę tylko po kąpieli smaruje (kąpiemy raz na 3 dni) i to wystarcza jak nie smaruje to jest sucha. Oliwka smaruje brzuch przy masażu, czyli raz dziennie.(masuje żeby wspomóc bączki). Mamy tez krem do buzi nawilżający ale to też tylko po kąpieli używam. No i ten zimowy jak wychodzimy i jest mniej niż 5 stopni..do tego płyn do kąpieli 3w1 z są i love baby i ochronny zielony pod pieluszkę (to akurat za każdym razem, tutaj ma tendencję do podrażnień). I to wszystko.

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Wizaz Forum mobile app
Raz na trzy dni ? Ja miałam plan co dwa dni ale jak mały przybiera i robią się faldki to samo przemywanie nie dało rady i codziennie jest kąpiel

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 21:07   #2620
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
U synka mamy na czole, na jednej brwi i pomiędzy brwiami to zrobiło się ekspresem.
I najgorzej właśnie na i między brwiami bo kładę tam maść ale boję się żeby do oczu coś nie poszło

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Raz na trzy dni ? Ja miałam plan co dwa dni ale jak mały przybiera i robią się faldki to samo przemywanie nie dało rady i codziennie jest kąpiel

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
My kąpiemy 3 razy w tygodniu. Co druga kąpiel smaruje oliwką małego, używam do kąpieli Oilatum, do tego raz dziennie bepanthen na pupę i to wszystko z kosmetykow. Do mycia pupy ciepła woda i płatki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
U synka mamy na czole, na jednej brwi i pomiędzy brwiami to zrobiło się ekspresem.
I najgorzej właśnie na i między brwiami bo kładę tam maść ale boję się żeby do oczu coś nie poszło

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Raz na trzy dni ? Ja miałam plan co dwa dni ale jak mały przybiera i robią się faldki to samo przemywanie nie dało rady i codziennie jest kąpiel

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
A jaką maść?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 21:14   #2621
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja też raz na 3 dni kapie, teraz przez tą ciemieniuszke będę codziennie żeby główkę umyć dopóki nie zejdzie, ale dzisiaj już bardzo ładnie się wyczesalo więc liczę że szybko się tego pozbędziemy
U nas pupa podrazniala się przy kupach ale od kiedy mała już nie robi do każdego pampera to pupa jest śliczna. Bardzo mnie to cieszy, bo zdecydowaliśmy z mężem jeszcze w ciazy spróbować pieluch wielorazowych,a przy nich trzeba unikać smarowania pupy czymkolwiek więc nie powinno być dużego przeskoku. Już nie moge się doczekać aż zaczniemy te pieluchy używać, są takie śliczne ale każdy kto do nas przychodzi przynosi pampersy i mamy taki zapas że nie wiem kiedy wejdziemy w wielo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-05, 21:16   #2622
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas z kosmetyków to płyn do kąpieli z hippa i alantan na pupke. W sumie to tyle. Mam oliwke z babydream i czasem uda mi się po kąpieli wytrzeć w brzuszek i nóżki, dalej nie da się bo krzyk. Ale to może co 3 kąpiel, a kapiemy co drugi dzień.

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Pierwsze słysze.
Byłam na wizycie po porodzie i wszystko jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super ☺

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
U nas nie widać ciemieniuchy. Położna w szpitalu pokazała mi jak wycierac główkę po kąpieli żeby zapobiec. Kazała dosyc mocno trzec ręcznikiem główkę. Robię tak i narazie nic nie wychodzi.

Chociaż z jednym jest ok.
U nas tez póki co nie widać.


Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
My tez mamy ciemieniuche.
Juz po chrzcie. Goscie pojechali. Obiad mielismy w restauracji, ale zeby nie wydawac milionow, zamowilismy stolik i konkretne dania na dana godzine nie mowiac ze to chrzest. Wszyscy zadowoleni.
Jutro mamy szczepienie, ale nie wiem czy sie uda bo mamy dwa wrastajace paznokcie na duzych paluchach u nogi, ehhh

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Jak mały zniósł ta cała imprezę? Dobrze ze juz po ☺


Jednak zadzwoniłam dziś na salę i dobrze. Bo mają sale na gorze i na dole i jedna juz zajęta szybko zaklepalam drugą. Także 12.05 chrzciny dopiero.


Dziś w Weronike chyba demon wstąpił. Drze się nieprzerwanie od 17. Ile to trzeba mieć siły wszystko źle, rączki, bujanie, cycek... bąki i kupy ida normalnie wiec to chyba nie brzuszek.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-05, 21:25   #2623
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas skok trwa. Wszystko jest do góry nogami. Jest okej dopóki mała na rękach, więc cały dzień śpi na mamie albo na tacie. Ale strasznie niespokpjny sen, co chwila placze przez sen albo piszczy. A jak sie przebudzi to bardzo ciezko ja uspokoic z placzu. Wiec wolimy zeby juz spala na nas i tylko zmieniamy sie na kanapie. Nie spala dziś w sumie tylko na spacerze i później po karmieniu pokazywalysmy sobie głupie miny przez jakieś 10 minut.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 02:09   #2624
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My kąpiemy 3 razy w tygodniu. Co druga kąpiel smaruje oliwką małego, używam do kąpieli Oilatum, do tego raz dziennie bepanthen na pupę i to wszystko z kosmetykow. Do mycia pupy ciepła woda i płatki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

A jaką maść?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Położna poradziła alantan. I kazała gruba warstwę kłaść żeby natłuścić to. Narazie dwa dni kładziemy, trochę zeszło ale i tak sporo jest jeszcze

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 03:10   #2625
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas brwi wyglądają nieciekawie, jakby mała miała alergie bo są suche i strasznie czerwone. Mam nadzieje że jednak się myle bo niechciałabym nic w diecie eliminować zewzględu na to że już mam 9 kg mniej niż przed porodem i znikam w oczach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 03:26   #2626
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Aleksandria wspolczuje wrastajacych paznokci. A jak obcinasz? Od stóp chyba powinno się na prosto obcinac. Tak mi się wydaje.



Kamaska jak to skok to zaraz minie i mała będzie się pięknie interesować rączkami



U nas też chyba skok? Już sama nie wiem. Nie marudzi tyko na rękach i to w określonej pozycji. Mam nadzieję nadzieje ze to skok i w końcu doczekam się uśmiechu .
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 06:43   #2627
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Aleksandria wspolczuje wrastajacych paznokci. A jak obcinasz? Od stóp chyba powinno się na prosto obcinac. Tak mi się wydaje.



Kamaska jak to skok to zaraz minie i mała będzie się pięknie interesować rączkami



U nas też chyba skok? Już sama nie wiem. Nie marudzi tyko na rękach i to w określonej pozycji. Mam nadzieję nadzieje ze to skok i w końcu doczekam się uśmiechu .
Życzymy uśmiechu. Uśmiech rozbraja. U nas już taki z zadowolenia nie tylko naśladowczy. Dziś rano po ciężkiej nocy bo brzuch bolał były gazy i płacz, rano przebieram ib ostatniej chwili zakeylqm pieluszka pupę... Patrze się na nią zmęczona po nocy a gwiazda do mnie uśmiech pełną twarzą... Rozbraja mnie to. Także życzę ci uśmiechów już.

To dobrze że nie smaruje i codziennie dziecka bo już myślałam że wyrodna matka jestem i tylko ja tak mam. Kiedyś jak siostra miała dzieciaki (ok 10 lat wstecz) to kazano codziennie naoliwiac malucha.

Hmm....oilatum to chyba z parafiną? Składowi chyba szału nie robi a drogi. Możesz poczytać na srokao. Ogólnie te typowe emolienty to są drogie i kiepskie skladowo. Ja na samym początku kąpałam mała w wodzie z oliwka i też było ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 09:05   #2628
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Ja się pochwalę. Dzisiaj mam pierwszy dzień sama, bo mąż wrócił do pracy, a udało mi się wyjść na spacer z Edim. Teraz mały wisi przy cycu. Ma duży apetyt. Dokarmiam mm i prawdę mówiąc to ulżyło mi. Tak to się bałam, że mam nie wystarczającą ilość mleka i nie wiedziałam kiedy mały się najadł. Praktycznie cały dzień mógłby wisieć mi na piersi. Jakoś lepiej się czuję, że zawsze mogę dać mu butelkę. Nie wiem czemu tak czuję ale mi się to podoba. Także Edi coraz bardziej stroi różne miny i wiem, że to tylko trening dla niego ale bardzo mnie to cieszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja tez wole miec mm w domu, w razie czego i daje raz na jakis czas jak juz nie mam sily zeby Maly wisial na cycu, albo cyce nie daja rady bo bola.

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Tusiak gratuluję kp mój cały czas je w dzień co dwie godziny. A najlepiej to by jadł co 1 h 40 min. ciezko nawet z domu wyjść. Mam nadzieje ze w koncu te przerwy się wydłuża i odzyskamy wolność : )
dzieki ano wlasnie w dzien to caly czas na cycu, a zajecia domowe same sie nie zrobia tez bym chciala, zeby przerwy sie wydluzyly

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
2tusiak: brawo z kp!

Ściągania pokarmu chyba nie da się lubić. Ja planuję wizytę u fryzjera skoro coś tam mam w zapasie to sobie mąż poradzi, a jak pójdę na farbę to mnie z 3bgodziny nie będzie.... Zastanawiam się czy rozjaśnianie jest ok przy kp... Przed ciążą miałam baleyage, potem w ciąży nie farbowałam więc odrost mega. Do tego przed ciążą nie miałam siwych włosów, serio, a teraz wyrzuciło. Przy moim naturalnym ciemnym blondzie widać wyraźnie srebrne nitki. No i mam dylemat typowo babski co teraz zrobić z kolorem . I czy już czy się wstrzymać i przed chrzcinami zrobić, ale to dopiero w czerwcu... A wyglądam strasznie, jakoś opieka nad małą mnie pochłania i ja się zaniedbałam. No i jeszcze zostało 8kg ciążowej wagi ale już nie spada. Ćwiczyć nie ma kiedy a jeść przy kp ciągle się chce....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzieki za brawa
ja tez nie farbowalam cala ciaze, mialam baleyage teraz mam ombre... Powoli mysle o fryzjerze, tylko wlosy mi tak urosly, ze szkoda obcina i sama nie wiem co zrobic. Co do rozjasniania to nie wiem czy mozna przy kp. Ja wrocilam do wagi przed ciazy, ale ta i tak jest zbyt duza wiec trzeba nieco stracic. A tu cezko znalezc czas na cwiczenia no i ochote... Ja mam ciagle ochote na slodycze troche juz przystopowalam, ale ciezko..
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 09:20   #2629
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kurcze to my nigdy jeszcze małego nie smarowaliśmy niczym...dodajemy kilka kropel olejku migdałowego do kąpieli, do tego minimalna ilość płynu do kąpieli z firmy Bentley. Skórę ma miękką, oprócz trądziku na twarzy nie ma żadnych zmian, ale teraz to nie wiem, może jednak zaczniemy smarować raz na jakiś czas... Pupa tez się przestała odparzać odkąd mniej kup. Chociaż akurat przez ten brak kup młody się tak bardzo męczy . Spina się chłopak, pręży, nawet twarz sobie drapie, ciągnie za uszy i nos z tego wysiłku, ale ewidentnie to dyschezja, bo jak już kupa wyjdzie to jest rozprężenie i natychmiastowa poprawa humoru . Mam nadzieję, ze to niebawem przejdzie.


A dziś zakaszlał kilka razy i już mam oczywiście dusze na ramieniu i nasłuchuję.
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-06, 09:54   #2630
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Kurcze to my nigdy jeszcze małego nie smarowaliśmy niczym...dodajemy kilka kropel olejku migdałowego do kąpieli, do tego minimalna ilość płynu do kąpieli z firmy Bentley. Skórę ma miękką, oprócz trądziku na twarzy nie ma żadnych zmian, ale teraz to nie wiem, może jednak zaczniemy smarować raz na jakiś czas... Pupa tez się przestała odparzać odkąd mniej kup. Chociaż akurat przez ten brak kup młody się tak bardzo męczy . Spina się chłopak, pręży, nawet twarz sobie drapie, ciągnie za uszy i nos z tego wysiłku, ale ewidentnie to dyschezja, bo jak już kupa wyjdzie to jest rozprężenie i natychmiastowa poprawa humoru . Mam nadzieję, ze to niebawem przejdzie.


A dziś zakaszlał kilka razy i już mam oczywiście dusze na ramieniu i nasłuchuję.
Moim zdaniem tylko się cieszyć że maluch ma taka skorke ze nie trzeba niczym smarować. Z doświadczenia na własnej skórze uważam że im więcej kosmetyków tym bardziej skóra się przyzwyczaja i potem trzeba smarować żeby to utrzymać. Ja w ciąży odstawiłam praktycznie wszystkie kosmetyki do twarzy, myłam ja tylko woda, jedynie jeśli się pomalowalam to micel do demakijażu, niczym nie smarowalam i cera tak mi się poprawiła że w życiu tak ładnej nie miałam. I póki co ten stan trwa a żeby nie było odstawiłam kosmetyki z lenistwa, nie z obaw o dziecko bo w to że farba czy krem magicznie dojdzie do dziecka to nie wierzę. Więc póki co przy małej też minimalizuje.
Nelka od rana płacze, krzyczy wręcz. Nie da się jej uspokoić niczym poza cyckiem, ale jeden fałszywy ruch czy dźwięk i znów krzyk. Chyba spędzimy ten dzień na kanapie przypiete do cycka. póki co nic mi nie da zrobić j w chuste też nie dała się zamotac dziś. I jak na złość mąż dziś wyjechał do Warszawy na spotkanie i wróci późnym popołudniem a ja mam wtedy od razu iść do gina. Marnie to widzę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 10:06   #2631
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

my tez prawie nic nie uzywamy. Kapiemy co 3 dni. Do tej pory w samej wodzie, teraz jak skonczyl miesiac z plynem dla Dzidkow. Okazjonalnie smaruje maslem shea jak ma jakas bardzo sucha skorke, ale to raczej bylo na poczatku, teraz juz ok. Raz na jakis czas smaruje pupke bepanthenem i mam sudocrem w pogotowiu jakby bylo trzeba. Raz uzylam.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 12:09   #2632
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Psznokcie obcinamy na prosto. A te u stop obcinalismy wlasnie teraz pierwszy raz bo ciagle byly za krotkie. Robie oklady na zmiane z rivanolu i octeniseptu, tak jak radzila nam polozna. Wal salej jest zgrubiony i zaczerwieniony ale ropa sie na szczescie nie pojawila. Zobaczyny czy nam przez to szczepienia nie przesuna. W koncu to jakis stan zapalny

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 12:21   #2633
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Współczuję wrastajacych paznokci.

My obcinamy tak jak się uda, raczej na prosto.

Była dziś u nas położna haha. Miała być ok 8 01 ale miała wagę i Mała waży 5100, przez 7tygodni od porodu przytyla 1400g ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 13:19   #2634
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Współczuję wrastajacych paznokci.

My obcinamy tak jak się uda, raczej na prosto.

Była dziś u nas położna haha. Miała być ok 8 01 ale miała wagę i Mała waży 5100, przez 7tygodni od porodu przytyla 1400g ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
No to super.

Aleksandriia współczuje tych paznokci.
U nas dzisiaj aż 3 pobudki w nocy i jestem nie do życia. Byłyśmy godzinke na spacerze bo piękna dziś pogoda a teraz musze pomyśleć o obiedzie i innych obowiązkach, a małą czymś zająć bo już oczywiście nie śpi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 13:46   #2635
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Współczuję wrastajacych paznokci.

My obcinamy tak jak się uda, raczej na prosto.

Była dziś u nas położna haha. Miała być ok 8 01 ale miała wagę i Mała waży 5100, przez 7tygodni od porodu przytyla 1400g ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Pięknie przybrała, wręcz książkowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 16:04   #2636
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Kurcze to my nigdy jeszcze małego nie smarowaliśmy niczym...dodajemy kilka kropel olejku migdałowego do kąpieli, do tego minimalna ilość płynu do kąpieli z firmy Bentley. Skórę ma miękką, oprócz trądziku na twarzy nie ma żadnych zmian, ale teraz to nie wiem, może jednak zaczniemy smarować raz na jakiś czas... Pupa tez się przestała odparzać odkąd mniej kup. Chociaż akurat przez ten brak kup młody się tak bardzo męczy . Spina się chłopak, pręży, nawet twarz sobie drapie, ciągnie za uszy i nos z tego wysiłku, ale ewidentnie to dyschezja, bo jak już kupa wyjdzie to jest rozprężenie i natychmiastowa poprawa humoru . Mam nadzieję, ze to niebawem przejdzie.


A dziś zakaszlał kilka razy i już mam oczywiście dusze na ramieniu i nasłuchuję.
Mój też dziś jakoś dziwnie kichnal i nie wiem czy to nie był kaszel . A szczepienie w poniedziałek. Zejdę chyba przez to szczepienie bo teraz martwię się żeby czegoś nie złapał
Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Współczuję wrastajacych paznokci.

My obcinamy tak jak się uda, raczej na prosto.

Była dziś u nas położna haha. Miała być ok 8 01 ale miała wagę i Mała waży 5100, przez 7tygodni od porodu przytyla 1400g

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Super
Nasz 1400 od urodzeniowej w 5 tygodni i już czuje to nosząc go

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 16:17   #2637
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Mój też dziś jakoś dziwnie kichnal i nie wiem czy to nie był kaszel . A szczepienie w poniedziałek. Zejdę chyba przez to szczepienie bo teraz martwię się żeby czegoś nie złapał Super
Nasz 1400 od urodzeniowej w 5 tygodni i już czuje to nosząc go

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Nasz kicha dużo w ciągu dnia i też się zastanawiałam czy to nie choroba ale tak ma od kilku dni, mierzę temperaturę i jest ok. Do tego Wikuś ma często zimne, wręcz momentami lodowate rączki. Kark jest ciepły i nie wiem czy mu zimno nie jest.
Czym przykrywacie dzieciaczki w łóżeczku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 17:55   #2638
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Nasz kicha dużo w ciągu dnia i też się zastanawiałam czy to nie choroba ale tak ma od kilku dni, mierzę temperaturę i jest ok. Do tego Wikuś ma często zimne, wręcz momentami lodowate rączki. Kark jest ciepły i nie wiem czy mu zimno nie jest.
Czym przykrywacie dzieciaczki w łóżeczku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kocykiem

Miłosz w 8 tygodni przybrał 2400g...niedługo podwoi wagę urodzeniowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 18:05   #2639
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nelka ma zimne rączki przez połowę dnia, ale to nic nie znaczy. A kicha kilkanaście razy dziennie od kiedy pamiętam pokasluje sporadycznie też ale jest zdrowa dzieci czasem tak mają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-06, 18:06   #2640
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja przykrywam małą kocykiem i też ma czasem zimne rączki, myśle że to normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.