Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-07, 20:53   #2671
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość

Jeny jestem zalamana swoim dzisiaj. Myślałam że ma skok chłopak i się wreszcie ogarnie. Ale dziś się obudził i nawet nie kweknal ze głodny: ( nie ruszył się tylko patrzy w jeden punkt. Na szczęście zjadł jak mu zaproponowałam pierś. Ale potem dalej tak siedział. A że miałam gości to nie chciałam robić durnia z siebie przy nich i go na sile rozbawiac. Mam nadzieje ze się zmienił już ten stan bo musialam go zostawić bo mam dentyste. Czekam już pół godziny i chyba jeszcze wieki tu będę chce do mojego synka
Będzie dobrze

Tez mam burdel w pokoju na żarówke na kinkiecie założony jest różowy kominek ceramiczny i mamy różowo

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 21:02   #2672
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
My też po spacerze. Ciepło, świeci słońce. A powiedzcie w nocy świeci u was lampka cała noc? Jak macie ?
U nas zgaszone światło. Na nocne karmienie włączam tv.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 21:11   #2673
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
My też po spacerze. Ciepło, świeci słońce. A powiedzcie w nocy świeci u was lampka cała noc? Jak macie ?
Całą noc. Ale taka slabiutka, ledowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-07, 21:12   #2674
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

I znów nam się dzidziuś zepsuł. Oduczyl się poprawnego ssania, mnie cyce bolą a karmienie teraz trwało 1,5 h !!! Już to przypuszczałam od 2 dni bo gorzej było na cycach, ale dziś to przeszedł samego siebie. Je mu się dobrze tylko gdy cyce są twarde. I co ja mam zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 04:33   #2675
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Tusiak właśnie o to mi chodziło: )



Damgala oby dziec się ogarnął z karmieniem. Może za chwilę zalapie jak będziesz konsekwentna?
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 07:25   #2676
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
I znów nam się dzidziuś zepsuł. Oduczyl się poprawnego ssania, mnie cyce bolą a karmienie teraz trwało 1,5 h !!! Już to przypuszczałam od 2 dni bo gorzej było na cycach, ale dziś to przeszedł samego siebie. Je mu się dobrze tylko gdy cyce są twarde. I co ja mam zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieżko coś w tej sytuacji poradzić. Może w końcu się przyzwyczai.

Dzień dobry, mała wczoraj poszła spać po 23 za żadne skarby nie chciała zasnąć wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 08:50   #2677
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

A ja dziś nie śpię od 5 w dodatku pilnuje dziś chrzesniaka w wieku mojego starszaka więc będzie trójka dzieci. Chyba chałupe rozniosa. A nie wiadomo czy przypadkiem młody nie będzie musiał u nas na noc zostać.



Poza tym. Wczoraj jak byłam u dentysty to maz musiał dokarmic Adasia mm i ten pajac dał mu jedynie przefiltrowana kranowke. Na szczęście chyba nie zaszkodziło bo w nocy było ok.

A.. i w nocy Adaś uśmiechnął się do sufitu. Nie był to uśmiech przez sen. Myślicie że się rozkręci?
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-08, 09:16   #2678
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Zastanawiam sie nad spacerem, tylko jestesmy po szczepieniu i boje sie malego zaziebic. Pewnie przesadzam...

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 09:37   #2679
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja kilka dni przed szczepieniem nie wychodziłam żeby nie złapała czegos ale po szczepieniu na drugi dzień byliśmy na 3h spacerze
W ogóle dziewczyny jak czytam o Waszych różnych zmartwieniach to strasznie Wam współczuję nerwow, bo mam wrażenie że prawie każda ciągle coś trapi, a to kupa, a to brak kupy, a to gile, zakaszlal, wysypka, szczepienie, nie zjadł, zjadł za dużo. Podziwiam i współczuję że aż tak absorobuja Was te dzieciaki ze pilnujecie każdego dźwięku jaki wydaje i każdej kropki na ciele. Czuje się wyrodna mama przy Was. Kornelia ma co chwila jakaś wysypke, pierdzi na głos, strzela na odległość zielonymi sluzowymi kupami, kicha, furczy jej w nosie, czasem zakaszle, co kilka dni budzi się z kompletnie zaklejonym ropa lewym okiem. A na domiar złego ma lekko obniżone napięcie w lewej konczynie górnej, słabo nią rusza, ma calkowicie zachowany odruch chwytny w niej, czego już nie powinno być. A w trakcie snu wydaje przedziwne dźwięki z powodu wiotkosci krtani którą ma. Idealna nie jest, ale gdybym miała się tym wszystkim przejmować to bym chyba umarła. Wyluzujcie trochę bo się wykonczycie. Życze wam więcej luzu i spokoju i spadamy na maly spacerek w góry. Bedziemy się hartowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 09:53   #2680
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
A ja dziś nie śpię od 5 w dodatku pilnuje dziś chrzesniaka w wieku mojego starszaka więc będzie trójka dzieci. Chyba chałupe rozniosa. A nie wiadomo czy przypadkiem młody nie będzie musiał u nas na noc zostać.



Poza tym. Wczoraj jak byłam u dentysty to maz musiał dokarmic Adasia mm i ten pajac dał mu jedynie przefiltrowana kranowke. Na szczęście chyba nie zaszkodziło bo w nocy było ok.

A.. i w nocy Adaś uśmiechnął się do sufitu. Nie był to uśmiech przez sen. Myślicie że się rozkręci?
Rozkręci się na pewno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad spacerem, tylko jestesmy po szczepieniu i boje sie malego zaziebic. Pewnie przesadzam...

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Idźcie na spacerek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 10:19   #2681
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kamaska super podejście. Wiadomo każda się przejmuje i nie chce czegoś przegapić w zdrowiu maluszków, ale na niektóre rzeczy nie mamy wpływu i trzeba trochę wyluzować.

Pamiętam przy starszym synu tak się stresowalam. Bo to wysypka , dziwne ciągle kupy, on non stop płakał, ulewal , masakra. Wszystko minęło. Ma teraz 7 lat i jest zdrowym chlopczykiem. Chyba najgorsze jest pół roku dopóki dziecko nie usiądzie. No ale potem zaczną się choroby i od nowa😁
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-08, 10:26   #2682
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Ja kilka dni przed szczepieniem nie wychodziłam żeby nie złapała czegos ale po szczepieniu na drugi dzień byliśmy na 3h spacerze
W ogóle dziewczyny jak czytam o Waszych różnych zmartwieniach to strasznie Wam współczuję nerwow, bo mam wrażenie że prawie każda ciągle coś trapi, a to kupa, a to brak kupy, a to gile, zakaszlal, wysypka, szczepienie, nie zjadł, zjadł za dużo. Podziwiam i współczuję że aż tak absorobuja Was te dzieciaki ze pilnujecie każdego dźwięku jaki wydaje i każdej kropki na ciele. Czuje się wyrodna mama przy Was. Kornelia ma co chwila jakaś wysypke, pierdzi na głos, strzela na odległość zielonymi sluzowymi kupami, kicha, furczy jej w nosie, czasem zakaszle, co kilka dni budzi się z kompletnie zaklejonym ropa lewym okiem. A na domiar złego ma lekko obniżone napięcie w lewej konczynie górnej, słabo nią rusza, ma calkowicie zachowany odruch chwytny w niej, czego już nie powinno być. A w trakcie snu wydaje przedziwne dźwięki z powodu wiotkosci krtani którą ma. Idealna nie jest, ale gdybym miała się tym wszystkim przejmować to bym chyba umarła. Wyluzujcie trochę bo się wykonczycie. Życze wam więcej luzu i spokoju i spadamy na maly spacerek w góry. Bedziemy się hartowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę bardzo takiego podejścia. Może jest Ci troche łatwiej bo masz dość sporą wiedze medyczną na temat dzieci. W końcu to Ty nas tu ciągle uspokajasz ja niby wiedze medyczną mam, ale w głównej mierze dotyczy ona dorosłych, nie ukrywam, że i na rat medzie i na piel pediatrie potraktowali po macoszemu..
A propo kupek, kolejna pediatra stwierdzila, ze to moglo byc z niedoboru wit K. W kazdym badz razie na chrzcie dostal butle mm i kupki o konsystencji jajecznicy pozostaly, brak sluzu.
Za to dzisiaj chichral sie do lustra, puścil wielkiego żyga, pi czym polozyl glówke na moim zazyganym rekawie i dalej sie chichral do zazyganego lustra Kochany
Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Rozkręci się na pewno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Idźcie na spacerek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pojdziemy

Jaki probiotyk podajecie, my mamy dicoflor bo polecila nam polozna, ale czytalam ze nie najlepszy jest, juz sie konczy wiec chetnie zmienie na inny

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 10:32   #2683
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
U nas zgaszone światło. Na nocne karmienie włączam tv.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ja też. Tylko tak żeby małej nie świeciło na buzke bo jeszcze pomyśli ze to dzień i nie będzie chciała spać. Bez tv nie widzę i nie trafiam jej do buzki

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
I znów nam się dzidziuś zepsuł. Oduczyl się poprawnego ssania, mnie cyce bolą a karmienie teraz trwało 1,5 h !!! Już to przypuszczałam od 2 dni bo gorzej było na cycach, ale dziś to przeszedł samego siebie. Je mu się dobrze tylko gdy cyce są twarde. I co ja mam zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak sam z siebie się oduczyl? Ciekawe co ma na to wpływ. A może to ten słynny kryzys laktacyjny? U nas chyba był i mała nie chciała cyca przez dwa dni, trzeba ją było zmuszać a i tak kończyło się na mm bo nie ssala wcale.

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Cieżko coś w tej sytuacji poradzić. Może w końcu się przyzwyczai.

Dzień dobry, mała wczoraj poszła spać po 23 za żadne skarby nie chciała zasnąć wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eh moja codziennie tak chodzi. 22 to cud, 23-północ to norma. Ale za to śpi do 5.30-8.

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
A ja dziś nie śpię od 5 w dodatku pilnuje dziś chrzesniaka w wieku mojego starszaka więc będzie trójka dzieci. Chyba chałupe rozniosa. A nie wiadomo czy przypadkiem młody nie będzie musiał u nas na noc zostać.



Poza tym. Wczoraj jak byłam u dentysty to maz musiał dokarmic Adasia mm i ten pajac dał mu jedynie przefiltrowana kranowke. Na szczęście chyba nie zaszkodziło bo w nocy było ok.

A.. i w nocy Adaś uśmiechnął się do sufitu. Nie był to uśmiech przez sen. Myślicie że się rozkręci?
Ooo współczuję. Ja z jednym sobie nie radzę, a gdzie z trójka.
Ja myślę że się rozkręci tylko potrzebowal więcej czasu



Ja tam się stresuje tym moim dzieckiem bo to pierwsze i w ogóle to zazdroszczę Tobie Kamaska ze masz taką wiedzę o dzieciach i rzeczy które nas przyprawiają o zawał Ty traktujesz normalnie bo wiesz ze to nic groźnego dobrze ze tu z nami jesteś, głos rozsądku w tym zwariowanym świecie macierzyństwa ☺


U nas Malutka dziś obudziła się chwilę przed 8, a poszła spać o 23. Przyzwyczaja nas do dobrego ale obudziła się i nawet nie płakała tylko gadala z karuzela, kinkietem i sufitem. Tak słodko guga, coraz to nowe dźwięki wydaje, coraz więcej się uśmiecha.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Ja mam dicoflor ale nie daje jej jakoś często. W sumie to ostatnio dawno temu
Na wit d mam ustawiony budzik w telefonie bo też bym zapomniała

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 11:31   #2684
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
[/COLOR]Ta pozycja spod pachy to dla mnie tez trudna jest. Za każdym razem jak próbuje to mam wrażenie że źle go trzymam i zsunie się
mi tylko z prawej strony dobrze wychodzi, ale mam 2 poduszki, czasem mi sie Dzidek zsuwa, ale daleko nie poleci bo na kanapie karmie w tej pozycji

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Tusiak właśnie o to mi chodziło: )
tak czy siak tylko miesiac w rozku wytrzymalismy, mam juz spiworek gotowy, tylko musze go uprasowac i proba generalna

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Jaki probiotyk podajecie, my mamy dicoflor bo polecila nam polozna, ale czytalam ze nie najlepszy jest, juz sie konczy wiec chetnie zmienie na inny
ja nie podaje nic.


W nocy zapalam lampke, albo uzywam latarki z telefonu jak mysle ze moze sie rozbudzic Musze zapozyczyc patent w zamontowaniem czegos na lampce, bo moja dosc jasno swieci.


Pozale, ze Dziewczyny ze z dwojka dzieciakow to juz wyzszy lewel opanowania 3 dzien z rzedu prowadze mojego 5ciolatka do szkoly z maluszkiem, bo Tz w pracy. Leje i wieje przeokropnie. Jeden raz przed wyjsciem Maluch kupa gigant potem glod taki ze syrene wlaczyl jak brzuchol oproznil, z kolei dwa razy juz bylo tak, ze wszyscy ubrani lacznie z Dzidkiem zapakowany w fotelik, a tu starszak mowi, ze chce kupe i wez tu sie czlowieku nie spoznij. (poki co udaje sie jakims cudem byc na czas,ale juz i tak zaczynamy sie zbierac bardzo wczesnie. Ja okropnie nie lubie sie spozniec. Z drugiej strony testuje spacer vs auto. Na piechote 20min szybkim marszem, w deszczu i zimnie rano troche kiepsko, ale autem tez trzeba sie nagimnastykowac, zeby fotelik na stelaz zamontowac, bo za daleko z parkingu niesc Dzidka w foteliku. W dodatku moje auto ma 3 drzwi
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 12:09   #2685
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Ja kilka dni przed szczepieniem nie wychodziłam żeby nie złapała czegos ale po szczepieniu na drugi dzień byliśmy na 3h spacerze
W ogóle dziewczyny jak czytam o Waszych różnych zmartwieniach to strasznie Wam współczuję nerwow, bo mam wrażenie że prawie każda ciągle coś trapi, a to kupa, a to brak kupy, a to gile, zakaszlal, wysypka, szczepienie, nie zjadł, zjadł za dużo. Podziwiam i współczuję że aż tak absorobuja Was te dzieciaki ze pilnujecie każdego dźwięku jaki wydaje i każdej kropki na ciele. Czuje się wyrodna mama przy Was. Kornelia ma co chwila jakaś wysypke, pierdzi na głos, strzela na odległość zielonymi sluzowymi kupami, kicha, furczy jej w nosie, czasem zakaszle, co kilka dni budzi się z kompletnie zaklejonym ropa lewym okiem. A na domiar złego ma lekko obniżone napięcie w lewej konczynie górnej, słabo nią rusza, ma calkowicie zachowany odruch chwytny w niej, czego już nie powinno być. A w trakcie snu wydaje przedziwne dźwięki z powodu wiotkosci krtani którą ma. Idealna nie jest, ale gdybym miała się tym wszystkim przejmować to bym chyba umarła. Wyluzujcie trochę bo się wykonczycie. Życze wam więcej luzu i spokoju i spadamy na maly spacerek w góry. Bedziemy się hartowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesteś lekarzem i wiele rzeczy łatwiej sobie tlumaczysz z medycznego punktu bo masz wiedzę na ten temat. A ja np. zielona jestem i nie umiem w tym całym szale odróżnić kaszlu od przyksztuszenia pozostałościami mleka. Wyrodna matka nie jesteś raczej bardzo świadoma a to lepiej

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

I nas też ciekawa noc. Od 2 do 7 nie spałam. Najpierw pampers , karmienie, potem nie chciało mu się odbić więc czekanie, jak nie odbił to ulal, potem brzuszek i znów rano i karmienie. Pół nocy zleciało

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 12:57   #2686
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

A na pneumokoki ktore szczepicie? Nfz czy platne? My niby zdecydowalismy sie na nfz ale mysle jeszcze nad plstnymi. Z drugiej str naczytalam sie o nop'ach po tej szczepionce i mi juz slabo

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 14:00   #2687
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez 2Tusiak Pokaż wiadomość
W dodatku moje auto ma 3 drzwi
Najgorzej

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
A na pneumokoki ktore szczepicie? Nfz czy platne? My niby zdecydowalismy sie na nfz ale mysle jeszcze nad plstnymi. Z drugiej str naczytalam sie o nop'ach po tej szczepionce i mi juz slabo

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Ja szczepie tylko na nfz

Prawie 2h na spacerku i 4km zaliczone

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 14:44   #2688
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Hej, u nas chyba drugi skok bo Marcel już drugi dzień jest nieodkładalny... Nawet na spacerze dziś nie za bardzo chciał spać...
Zazdroszczę, że Wasze dzieci śpią tyle godzin! Mój jak prześpi w nocy 3.5h to jest cud a potrafi po 2 już być głodny... Taki mi się łasuch trafił ale w sumie to całą ciąże byłam ciągle głodna i potrafiłam zjeść więcej niż mój TŻ, więc może nie powinnam się dziwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 15:38   #2689
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzień dobry, my dziś byliśmy na zakupach. Jutro musimy zabrać starszą córke po buty. A teraz chce się zabrać za pieczenie mini serniczków i porządki bo się zrobił niezły bałagan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-08, 15:45   #2690
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Zazdroszczę bardzo takiego podejścia. Może jest Ci troche łatwiej bo masz dość sporą wiedze medyczną na temat dzieci. W końcu to Ty nas tu ciągle uspokajasz ja niby wiedze medyczną mam, ale w głównej mierze dotyczy ona dorosłych, nie ukrywam, że i na rat medzie i na piel pediatrie potraktowali po macoszemu..
A propo kupek, kolejna pediatra stwierdzila, ze to moglo byc z niedoboru wit K. W kazdym badz razie na chrzcie dostal butle mm i kupki o konsystencji jajecznicy pozostaly, brak sluzu.
Za to dzisiaj chichral sie do lustra, puścil wielkiego żyga, pi czym polozyl glówke na moim zazyganym rekawie i dalej sie chichral do zazyganego lustra Kochany Pojdziemy

Jaki probiotyk podajecie, my mamy dicoflor bo polecila nam polozna, ale czytalam ze nie najlepszy jest, juz sie konczy wiec chetnie zmienie na inny

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Dicoflor. Ale wczoraj usłyszałam od pediatry że przy KP dziecku nie trzeba nic podawać bo ma już w pokarmie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
A na pneumokoki ktore szczepicie? Nfz czy platne? My niby zdecydowalismy sie na nfz ale mysle jeszcze nad plstnymi. Z drugiej str naczytalam sie o nop'ach po tej szczepionce i mi juz slabo

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
NFZ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 16:03   #2691
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Hej, u nas chyba drugi skok bo Marcel już drugi dzień jest nieodkładalny... Nawet na spacerze dziś nie za bardzo chciał spać...
Zazdroszczę, że Wasze dzieci śpią tyle godzin! Mój jak prześpi w nocy 3.5h to jest cud a potrafi po 2 już być głodny... Taki mi się łasuch trafił ale w sumie to całą ciąże byłam ciągle głodna i potrafiłam zjeść więcej niż mój TŻ, więc może nie powinnam się dziwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja też średnio w nocy 3,5 h między karmieniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 16:15   #2692
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Tusiak doskonale Cię rozumiem w kwestii posiadania dwójki dzieci. Będzie trochę lżej jak maluchy trochę podrosna.



Ja nie podaje żadnych probiotykow.
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 16:51   #2693
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Dicoflor. Ale wczoraj usłyszałam od pediatry że przy KP dziecku nie trzeba nic podawać bo ma już w pokarmie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

NFZ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas probiotyk musi być bo inaczej mała robiła pieniste kupki. A rotawirusy szczepisz?
Ja cały czas dumam nam pneumokokami czy kupowć czy na nfz.

Co do probiotyku podajemy diflos.
Dziewczyny wiadomo teraz przy dwójce nie jest łatwo ale myśle że jak małe podrosną będzie super. Moja w nocy je co 3 h i czasem tylko się zdarzy dłuższa przerwa. Ja teraz mam większy luz niż przy pierwszej, nie mamy na szczęście jakiś dużych problemów ale jednak się zdarzają i podchodze do tego na spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 16:59   #2694
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas karmienia w nocy są coraz rzadziej, mały wydłuża przerwy. Dzisiaj na przykład zasnął o 20:00, obudził się o 1:40, potem ja budziłam go o 5:00 rano bo myślałam że pierś mi pęknie a potem od 6:30 budził się już co godzinę.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-08, 17:38   #2695
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
U nas probiotyk musi być bo inaczej mała robiła pieniste kupki. A rotawirusy szczepisz?
Ja cały czas dumam nam pneumokokami czy kupowć czy na nfz.

Co do probiotyku podajemy diflos.
Dziewczyny wiadomo teraz przy dwójce nie jest łatwo ale myśle że jak małe podrosną będzie super. Moja w nocy je co 3 h i czasem tylko się zdarzy dłuższa przerwa. Ja teraz mam większy luz niż przy pierwszej, nie mamy na szczęście jakiś dużych problemów ale jednak się zdarzają i podchodze do tego na spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rota nie szczepię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 04:24   #2696
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzień dobry, u nas dopiero pierwsza pobudka miałam dziś zrobić obciążenie ale zostawie to jednak na inny dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 05:31   #2697
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

A u nas dziś jak w zegarku co 3h, przez ten skok maruda przestała sobie robić długa przerwę. Oby wróciła do niej po wszystkim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 09:58   #2698
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzień dobry.
U nas nocka spoko, zasnął około północy i po 5 karmienie, później spanie do 08:30. Gorzej z tym naszym kp. Wiktorek znów ssie tylko sam sutek, jakimś dziwnym trafem oduczyl się całej brodawki. Jak go nałożę to się zsuwa, wierci się strasznie przy piersi, nawet poplakuje. Przez to znów karmienie się wydłuża do godziny, a mnie cycki bolą bo je splaszcza i pręga biała się robi na czubku. Nadal karmię na wpół leżąco przez wzmożone napięcie. Nie usypia mi na cycu, a już tak bywało, czyli nie najada się tyle żeby się odprężyć. Przez to nie mam jak mu obciąć paznokci bo się wierci. Oczywiście sam nie zasypia, trzeba utulić i wybujac około 20 minut żeby cudem zasnął. Zmeczona tym wszystkim jestem, bardziej psychicznie. Kocham go nad życie ale potrzebowalabym jakiś dzień dla siebie.
Do tego mamy problem z kotką, mimo tylu tygodni nadal jest zazdrosna i stała się bardzo plochliwa, ciągle się puszy. Jak ktoś przychodzi to ciągle napuszony ogon i gotowa do ataku. Do tego gdy jestesmy sami to skacze po nas i gryzie. Sypialnia na noc zamknięta jest bo boimy się że na Wiktorka może skoczyć, wcześniej przed narodzinami malucha spała z nami. Szkoda mi jej bo przywiązałam się bardzo a musimy raczej ją wydać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 10:28   #2699
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
U nas nocka spoko, zasnął około północy i po 5 karmienie, później spanie do 08:30. Gorzej z tym naszym kp. Wiktorek znów ssie tylko sam sutek, jakimś dziwnym trafem oduczyl się całej brodawki. Jak go nałożę to się zsuwa, wierci się strasznie przy piersi, nawet poplakuje. Przez to znów karmienie się wydłuża do godziny, a mnie cycki bolą bo je splaszcza i pręga biała się robi na czubku. Nadal karmię na wpół leżąco przez wzmożone napięcie. Nie usypia mi na cycu, a już tak bywało, czyli nie najada się tyle żeby się odprężyć. Przez to nie mam jak mu obciąć paznokci bo się wierci. Oczywiście sam nie zasypia, trzeba utulić i wybujac około 20 minut żeby cudem zasnął. Zmeczona tym wszystkim jestem, bardziej psychicznie. Kocham go nad życie ale potrzebowalabym jakiś dzień dla siebie.
Do tego mamy problem z kotką, mimo tylu tygodni nadal jest zazdrosna i stała się bardzo plochliwa, ciągle się puszy. Jak ktoś przychodzi to ciągle napuszony ogon i gotowa do ataku. Do tego gdy jestesmy sami to skacze po nas i gryzie. Sypialnia na noc zamknięta jest bo boimy się że na Wiktorka może skoczyć, wcześniej przed narodzinami malucha spała z nami. Szkoda mi jej bo przywiązałam się bardzo a musimy raczej ją wydać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może kotka potrzebuje jeszcze czasu?
Co do karmienia ciężko coś doradzić, jeśli bardzo Ci zależy to bym walczyła żeby mały dobrze jednak się przystawiał. Możesz ściągać i podawać swoje w butli ale to wymaga też czasu którego czasem jednak brakuje przy maluchu.
My dzisiaj w trasie, ze starszą musieliśmy podjechać do alergologa bo strasznnie ją wysypało, a później jedziemy na zakupy bo wyrosła już z paputków i czas na nowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-09, 21:55   #2700
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
U nas nocka spoko, zasnął około północy i po 5 karmienie, później spanie do 08:30. Gorzej z tym naszym kp. Wiktorek znów ssie tylko sam sutek, jakimś dziwnym trafem oduczyl się całej brodawki. Jak go nałożę to się zsuwa, wierci się strasznie przy piersi, nawet poplakuje. Przez to znów karmienie się wydłuża do godziny, a mnie cycki bolą bo je splaszcza i pręga biała się robi na czubku. Nadal karmię na wpół leżąco przez wzmożone napięcie. Nie usypia mi na cycu, a już tak bywało, czyli nie najada się tyle żeby się odprężyć. Przez to nie mam jak mu obciąć paznokci bo się wierci. Oczywiście sam nie zasypia, trzeba utulić i wybujac około 20 minut żeby cudem zasnął. Zmeczona tym wszystkim jestem, bardziej psychicznie. Kocham go nad życie ale potrzebowalabym jakiś dzień dla siebie.
Do tego mamy problem z kotką, mimo tylu tygodni nadal jest zazdrosna i stała się bardzo plochliwa, ciągle się puszy. Jak ktoś przychodzi to ciągle napuszony ogon i gotowa do ataku. Do tego gdy jestesmy sami to skacze po nas i gryzie. Sypialnia na noc zamknięta jest bo boimy się że na Wiktorka może skoczyć, wcześniej przed narodzinami malucha spała z nami. Szkoda mi jej bo przywiązałam się bardzo a musimy raczej ją wydać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas obcinanie paznokci zawsze w czasie KP. Po prostu mąż to robi jak mały cycoli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.