Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-20, 07:20   #2881
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My byliśmy u okulisty. Wszystko w porządku z oczkami. Niby dziecko ma prawo nawiązać kontakt wzrokowy do 8 tygodnia. Adaś się załapał na kilka dni przed ukończeniem 8 tygodni. Ale nie rozumiem w takim razie tych norm. Dlaczego nie sa spójne?



Asioka rehabilitacja na pewno pomoże.



Ja ubieram na dwór to co w domu (body +polspiochy ) a na wierzch polarkowy kombinezon. W wózku mam kocyk jak uważam że za zimno to nakrywam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190220_082010.jpg (115,6 KB, 39 załadowań)
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 07:56   #2882
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
My byliśmy u okulisty. Wszystko w porządku z oczkami. Niby dziecko ma prawo nawiązać kontakt wzrokowy do 8 tygodnia. Adaś się załapał na kilka dni przed ukończeniem 8 tygodni. Ale nie rozumiem w takim razie tych norm. Dlaczego nie sa spójne?



Asioka rehabilitacja na pewno pomoże.



Ja ubieram na dwór to co w domu (body +polspiochy ) a na wierzch polarkowy kombinezon. W wózku mam kocyk jak uważam że za zimno to nakrywam.
Super że wszystko ok.
Ja dziś będe szukała rehabilitanta i po skierowanie na nfz też pójdziemy. Lekarz powiedział że minimum 4 razy dziennie musimy ćwiczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 08:07   #2883
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
My byliśmy u okulisty. Wszystko w porządku z oczkami. Niby dziecko ma prawo nawiązać kontakt wzrokowy do 8 tygodnia. Adaś się załapał na kilka dni przed ukończeniem 8 tygodni. Ale nie rozumiem w takim razie tych norm. Dlaczego nie sa spójne?



Asioka rehabilitacja na pewno pomoże.



Ja ubieram na dwór to co w domu (body +polspiochy ) a na wierzch polarkowy kombinezon. W wózku mam kocyk jak uważam że za zimno to nakrywam.
Normy są orientacyjne. Tzn jeśli twoje dziecko czegoś nie robi a powinno to dobrze aby zbadał je pediatra. Nie ma co się stresować. Każde dziecko rozwija się indywidualnie. O ile nie ma ewidentnego opóźnienia czy zatrzymania rozwoju to nie ma co się zastanawiać. Ja już dawno na te tabelki nie patrzę bi odkąd przestałam to mi lepiej. Nie stresuje się że mała czegoś nie robi co powinna za to cieszy mnie jak zrobi coś nowego


Asioka: znam dużo Bobasów które mają rehabilitację. To nic strasznego. Pomoże skorygować coś co z twoim maluszkiem może być nie do końca symetrycznie, czy właśnie wzmożone czy obniżone napięcie. Zwykle to takie delikatne ćwiczenia, przekładanie rączek czy nóżek, masaż czy podnoszenie w poprawny sposób. Najczęściej są to zaburzenia które w większości przypadków same by ustąpiły z wiekiem, ale chodzi o to żeby ewentualnie szybko skorygować i mieć szybko z głowy. Także nie zamartwiaj się, trzymam kciuki. My też się w ciągu następnych miesiaca wybieramy ale nie na NFZ bo mam pana z polecenia ale on tylko prywatnie przyjmuje. Nasz pediatra jest zdania że każdego wcześniaka powinien obejrzeć fizjoterapeuta.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 08:16   #2884
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Normy są orientacyjne. Tzn jeśli twoje dziecko czegoś nie robi a powinno to dobrze aby zbadał je pediatra. Nie ma co się stresować. Każde dziecko rozwija się indywidualnie. O ile nie ma ewidentnego opóźnienia czy zatrzymania rozwoju to nie ma co się zastanawiać. Ja już dawno na te tabelki nie patrzę bi odkąd przestałam to mi lepiej. Nie stresuje się że mała czegoś nie robi co powinna za to cieszy mnie jak zrobi coś nowego


Asioka: znam dużo Bobasów które mają rehabilitację. To nic strasznego. Pomoże skorygować coś co z twoim maluszkiem może być nie do końca symetrycznie, czy właśnie wzmożone czy obniżone napięcie. Zwykle to takie delikatne ćwiczenia, przekładanie rączek czy nóżek, masaż czy podnoszenie w poprawny sposób. Najczęściej są to zaburzenia które w większości przypadków same by ustąpiły z wiekiem, ale chodzi o to żeby ewentualnie szybko skorygować i mieć szybko z głowy. Także nie zamartwiaj się, trzymam kciuki. My też się w ciągu następnych miesiaca wybieramy ale nie na NFZ bo mam pana z polecenia ale on tylko prywatnie przyjmuje. Nasz pediatra jest zdania że każdego wcześniaka powinien obejrzeć fizjoterapeuta.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My będziemy się rehabilitować prywatnie i na nfz tak bam doradził neurolog. Niestety metoda vojty jak to lekarz określił do przyjemnych nie należy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 08:31   #2885
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
My będziemy się rehabilitować prywatnie i na nfz tak bam doradził neurolog. Niestety metoda vojty jak to lekarz określił do przyjemnych nie należy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie znam się na tych metodach ale myślę że takiego malucha zbyt mocno nie wymęczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 11:05   #2886
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
U nas podejrzenie alergii na białko bo mała nie przybiera na wadze. Strasznie ją swędzą brwi bo drapie i ma takie szorstkie. Ja schudłam już 10 kg od wagi sprzed ciąży i nie moge sobie na więcej pozwolić.
Umówiłam się do fizjoterapeuty żeby sprawdzić te mięśnie brzucha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie na wadze przybiera perfekcyjnie, ale niestety raz, że miał wysypkę jakby był poparzony, to dolegliwości brzuszkowe. Od kiedy trzymam dietę to wszystko z małym świetnie, tylko ja jestem sfrustrowana, że ciała nabieram zamiast zrzucać (choć przypuszczam, że to wina tarczycy jednak)
10 kg to bardzo dużo!!! Dlaczego tak ? Samo karmienie piersią??


My dzisiaj po pierwszym szczepieniu (i tak późno )
ech... aż serce ściska jak te małe bąbelki płaczą.
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 11:11   #2887
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Anaitis Pokaż wiadomość
U mnie na wadze przybiera perfekcyjnie, ale niestety raz, że miał wysypkę jakby był poparzony, to dolegliwości brzuszkowe. Od kiedy trzymam dietę to wszystko z małym świetnie, tylko ja jestem sfrustrowana, że ciała nabieram zamiast zrzucać (choć przypuszczam, że to wina tarczycy jednak)
10 kg to bardzo dużo!!! Dlaczego tak ? Samo karmienie piersią??


My dzisiaj po pierwszym szczepieniu (i tak późno )
ech... aż serce ściska jak te małe bąbelki płaczą.
Problemy z tarczycą prawdopodobnie się przyczyniły do tego, wynik tsh za niski, to było na samej piersi a teraz dokarmiamy butelką raz dziennie bo mała odemnie nie zje a mieliśmy jej wciakać 30 ml po karmieniu więc dostaje raz solidną porcje a ja ściągam. Mojego mleka i tak dostaje więcej, zobaczymy czy teraz przybierze jak jest dokarmiana. Licze na to że wszystko się ułoży w tej kwestii. Obecnie działam w sprawie rehabilitacji. Musze załatwić skietowanie i szukać terminu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-20, 11:48   #2888
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Czy wasze dzieci dalej mają zaciśnięte piastki? Maksio dalej ma, a dziś skończone 9 tygodni (aż musiałam w kalendarzu sprawdzić&#128513

Zaczynają mu się włoski wycierac z tyłu glowki😂

moj raczki ma scisniete w wiekszosci, ale jak np je cyca to juz ladnie rozklada sam.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Dziewczyny wydaje mi sie, ze przytylam od porodu. Tzn nie wazylam sie od razu po tylko po kilku tygodniach, ale tak jakby wiecej mnie bylo. Karmie piersia, ale ciagle mi sie chce slodyczy. Niby troche ograniczylam, ale i tak napycham sie makaronem, chlebem itp
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 14:41   #2889
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My też dostaliśmy od neurologa skierowanie na rehabilitacje, a raczej, jak to nazwał, na instruktaż rehabilitacyjny - mały jest na granicy z napięciem i asymetrią. Wczoraj byliśmy na usg bioderek i na szczęście wszystko ok ale samo usg synek zniósł niezbyt dobrze, a od wczoraj mocniej ulewa i zdarza mu się zwymiotować. Jednocześnie nie może się biedak wypróżnić i się męczy . A jeszcze do tego wszystkiego pakuje całe pięści do ust, czym tylko prowokuje kolejne wymioty i ulewania . Niestety chyba bez pediatry się nie obejdzie. W poniedziałek mamy szczepienie, ale to raczej za późno, chyba że mu przejdzie. A i jeszcze zmieniliśmy pieluchy z 2 na 3 tej samej firmy i wyobraźcie sobie, że ma je odciśnięte za każdym razem i jeszcze jakiejś wysypki dostał <facepalm>. Musimy szukać innej firmy i testować.
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 15:29   #2890
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas dzisiaj zimno i bardzo wieje więc siedzimy w domu. Jutro mamy szczepienie rotawirus plus pneumokoki i chyba weźmiemy te płatne.

Z ćwiczeniami nie pomogę. U nas chyba nie mamy napięcia a przynajmniej nikt go nie stwierdził.

Mam wrażenie że moje dziecko mało je i rzadko. Chciałabym żeby był pulpecikiem a on raczej rośnie wzdłuż niż w szerz...
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 16:14   #2891
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas dziś też bez spacery. Niby było ciepło ale straszny wiatr. Także dzień spędziłyśmy zupełnie na lenia. Większość przespana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-20, 17:34   #2892
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas też dzisiaj bez spaceru. Za to byliśmy dzisiaj na szczepieniu na pneumokoki mieliśmy to na NFZ trafiła nam się nawet ta feralna seria o której tyle piszą na stop nop. Mały był bardzo dzielny nawet nie zapłakał tylko troszkę jęknął no po tym już się chichrał.
No i nasz mały od zeszłego tygodnia przytył 300 g waży my już 6 kg 120.
i ręce w buzi u nas też często lądują ba nawet całe pięści i pieluszka i zabawka w sumie wszystko co uda się małemu złapać. Wczoraj też złapał gruszkę do nosa i wymachiwał nią przez jakieś 5 minut.co do rehabilitacji my też chodzimy na rehabilitacji pierwszy byliśmy z programu rodzimy w opolskim a teraz wzięliśmy skierowanie i będziemy się raz w miesiącu spotykać z panią rehabilitantką mamy trochę wzmożone napięcie trochę asymetrie takie delikatne że pewnie z wiekiem samo by się wyrównało ale razem z panią rehabilitantką stwierdziliśmy że wolimy spotykać się raz w miesiącu ona pokaże nam jakieś ćwiczenia i będziemy to powoli w formie zabawek korygować w domu.naprawdę te ćwiczenia są bardzo fajne i wszystkie przybierają formę zabawy małemu bardzo się podobają i z reguł chętnie je wykonuje wiadomo że czasami się buntuje

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 20:26   #2893
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
U nas też dzisiaj bez spaceru. Za to byliśmy dzisiaj na szczepieniu na pneumokoki mieliśmy to na NFZ trafiła nam się nawet ta feralna seria o której tyle piszą na stop nop. Mały był bardzo dzielny nawet nie zapłakał tylko troszkę jęknął no po tym już się chichrał.
No i nasz mały od zeszłego tygodnia przytył 300 g waży my już 6 kg 120.
i ręce w buzi u nas też często lądują ba nawet całe pięści i pieluszka i zabawka w sumie wszystko co uda się małemu złapać. Wczoraj też złapał gruszkę do nosa i wymachiwał nią przez jakieś 5 minut.co do rehabilitacji my też chodzimy na rehabilitacji pierwszy byliśmy z programu rodzimy w opolskim a teraz wzięliśmy skierowanie i będziemy się raz w miesiącu spotykać z panią rehabilitantką mamy trochę wzmożone napięcie trochę asymetrie takie delikatne że pewnie z wiekiem samo by się wyrównało ale razem z panią rehabilitantką stwierdziliśmy że wolimy spotykać się raz w miesiącu ona pokaże nam jakieś ćwiczenia i będziemy to powoli w formie zabawek korygować w domu.naprawdę te ćwiczenia są bardzo fajne i wszystkie przybierają formę zabawy małemu bardzo się podobają i z reguł chętnie je wykonuje wiadomo że czasami się buntuje

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Jak szczepili to wiedziałaś ze to ta feralna seria?
U nas pojawil się katar i kaszel jak spływa. Zaczynamy walczyć żeby nic więcej z tego nie bylo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 21:22   #2894
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

szczerze nawet wcześniej nie pytałam o to mi serię bo cała ta akcja z tym nopem przy tej serii wydaje mi się mocno naciągana. straszne jest to co spotkało tego chłopczyka i całą jego rodzinę ale nie uważam żeby to było związane ze szczepieniem a kolejne doniesienia o kolejnych nopach z tym że tak mocno naciągane byleby tylko podpiąć to pod szczepienie.a mój synuś normalnie o tej porze już dawno smacznie śpi a dzisiaj leży na łóżku chichra się i nie wygląda na kogoś kogoś komu się śpieszyło do spania

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 07:06   #2895
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dzień dobry, my dziś oczu nie możemy otworzyć. Niech już ta wiosna przyjedzie na stałe bo ta pogoda raz taka raz siaka jest straszna. Mała wydaje się ochrypnięta ale musze to zweryfikować jak już wstanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 08:47   #2896
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dziewczyny, czy Wasze dzieci też tak zawieszają wzrok na suficie i ścianach? Nasz mały potrafi się tak gapić kilka minut i często wybucha śmiechem. Po wizycie u neurologa zaczęłam mu się uważniej przyglądać i teraz analizuje wszystkie zachowania...
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 08:59   #2897
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wasze dzieci też tak zawieszają wzrok na suficie i ścianach? Nasz mały potrafi się tak gapić kilka minut i często wybucha śmiechem. Po wizycie u neurologa zaczęłam mu się uważniej przyglądać i teraz analizuje wszystkie zachowania...
Mój jak najbardziej, aż czasem sama patrzę i się zastanawiam co on tam widzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 09:19   #2898
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas lampa jest super, czasem tak sie wygina ze prawie kregoslup polamie, byleby w strone lampy patrzec

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 09:26   #2899
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nasza tez lubi patrzeć w lampe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-21, 09:41   #2900
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Za to u nas jest bardzoej spieta prawa raczka, czesciej zacisnieta, lewa ladnie otwiera dotyka lapie a prawa zaciska caly czas i trudniej tez wyprostowac cala reke

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 11:10   #2901
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nelcia też była asymetryczna trochę w zakręcie raczek i już miałam umawiać się na rehabilitację kiedy właśnie tym dniu jej ręka samoistnie się poprawiła. A stało się to w poniedziałek kiedy mała odkryła że ma rączki. Teraz lewa ręka jest lepsza od prawej i chętniej ta rączka wyciąga do zabawek.
Wczoraj szczepilysmy się na pneumokoki i meningokoki C, po szczepieniu mała przez godzinkę spala a potem miała tak wyśmienity humor jak nigdy. Bawiła się, smiala, rozmawiała za to noc była dość ciężka, niespokojna, stan podgoraczkowy i stękala nieprzyjemnie. Dałam jej Pedicetamol ze wzgledu na ten niepokoj i teraz śpi, mam nadzieję że już będzie tylko lepiej w ogole miałam stres w związku z tą wizyta wczoraj bo mąż miał dobę w pracy i pierwszy raz musiałam sama ogarnąć się z mała. Całe szczęście że zwolnilo się miejsce na parkingu tuż pod wejściem do przychodni bo z dalszego miejsca chyba bym nie uciagnela tego nosidełka z mała. Jestem totalnie bez formy. I postanowiłyśmy się zapisać na fitness dla mam z dziećmi. Nie mogę się doczekać aż zaczniemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

A poza tym młoda tez ma refluks. Ulewa od zawsze ale nie jakoś mocno, więc się tym nie przejmowałam, ale od jakiegoś czasu ma nagminne czkawki, które się zaczynają po ulaniu i są dla niej bardzo uciążliwe. Do tego ciągle furczace mleko w nosie. O i jeszcze jak we wtorek na usg brzuszka zobaczyłam masywny epizod refluksu to się matka zlitowala i postanowiła jednak poleczyc. Zaczęłam od gastrotussu, a jak nie wystarczy to będziemy dodawać nutriton do karmien.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 11:22   #2902
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
U nas lampa jest super, czasem tak sie wygina ze prawie kregoslup polamie, byleby w strone lampy patrzec

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
U nas tak samo. Nawet jak jest głodny to najpierw musi pogadać z lampą zanim zacznie jeść

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 11:55   #2903
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kamaska pedicetamol to jest syrop? Myślałam że takim maluszkom tylko czopki można. Ale jak zobaczyłam ten czopek to jest ogromny. A dziś też jesteśmy po szczepienie na rota plus pneumokoki.

Mały mało przybiera ok.100 g na tydzień. Ale jakoś nie zapytałam pediatry co i jak. Bo zrobiliśmy starszemu badanie moczu i okazało się że ma białko w moczu i na tym się zakupiliśmy. Więc ogólnie mam humor do bani. I jeszcze ta pogoda...
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 11:58   #2904
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Kamaska pedicetamol to jest syrop? Myślałam że takim maluszkom tylko czopki można. Ale jak zobaczyłam ten czopek to jest ogromny. A dziś też jesteśmy po szczepienie na rota plus pneumokoki.

Mały mało przybiera ok.100 g na tydzień. Ale jakoś nie zapytałam pediatry co i jak. Bo zrobiliśmy starszemu badanie moczu i okazało się że ma białko w moczu i na tym się zakupiliśmy. Więc ogólnie mam humor do bani. I jeszcze ta pogoda...
Tak syrop. Można czopki albo syrop. Ja jakoś w ogóle nie lubię czopkow chociaż często działają szybciej niż syropy. A Pedicetamol jest najbardziej stezonym paracetamolem na rynku więc tego syropu nie trzeba podawać dużo, polecam dzieciom które mają problem z dużą objetoscia leków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 12:15   #2905
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

KAMASKA Dziekuje. Wyśle męża po pedicetamol w takim razie😊
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 12:32   #2906
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Kamaska pedicetamol to jest syrop? Myślałam że takim maluszkom tylko czopki można. Ale jak zobaczyłam ten czopek to jest ogromny. A dziś też jesteśmy po szczepienie na rota plus pneumokoki.

Mały mało przybiera ok.100 g na tydzień. Ale jakoś nie zapytałam pediatry co i jak. Bo zrobiliśmy starszemu badanie moczu i okazało się że ma białko w moczu i na tym się zakupiliśmy. Więc ogólnie mam humor do bani. I jeszcze ta pogoda...
Czopek? Malutki przeciez. Używam tej najmniejszej dawki 50 mg i czopek jest malutki. Tzn dopiero raz musiałam użyć, po szczepieniu.

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 12:55   #2907
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wasze dzieci też tak zawieszają wzrok na suficie i ścianach? Nasz mały potrafi się tak gapić kilka minut i często wybucha śmiechem. Po wizycie u neurologa zaczęłam mu się uważniej przyglądać i teraz analizuje wszystkie zachowania...
Tak. Sufit, ściany, zyrandol, kinkiet. Rozmowy z nimi takie interesujące
Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
szczerze nawet wcześniej nie pytałam o to mi serię bo cała ta akcja z tym nopem przy tej serii wydaje mi się mocno naciągana. straszne jest to co spotkało tego chłopczyka i całą jego rodzinę ale nie uważam żeby to było związane ze szczepieniem a kolejne doniesienia o kolejnych nopach z tym że tak mocno naciągane byleby tylko podpiąć to pod szczepienie.a mój synuś normalnie o tej porze już dawno smacznie śpi a dzisiaj leży na łóżku chichra się i nie wygląda na kogoś kogoś komu się śpieszyło do spania

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Tez szczepilismy ta seria. (Nie wiedziałam wczesniej). Na szczęście małej nic nie dolegalo.


My dziś siedzimy w domu bo pada.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 12:57   #2908
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
KAMASKA Dziekuje. Wyśle męża po pedicetamol w takim razie
Ja po ostatnim szczepieniu też podawałam ten pedicamol

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Mu też w domu bo pada i taki dretwy dzień

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 13:02   #2909
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas też dziś pada i siedzimy w domu. Ja mam też czopki, starsza mi pluła pedicitamolem więc już nie będe go podawać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 13:42   #2910
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas dziś pogoda paskudna, leje od rana i brzydalowaty wiatr wieje, dobrze że nie muszę nigdzie wychodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.