Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-02, 10:48   #3421
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kornelka tez trze oczy jak jest spiaca. Co do umiejętności to nie przekracza się jeszcze, wycina się na boki i głowę odwraca ale dupka jeszcze nie podąża za nią. Natomiast gada jak najeta (ma to po mamie ) 2 dni kremu odkryła że umie piszczec i sprawia jej to ogromna frajdę, a matka tylko czeka kiedy sąsiedzi na skargę przyjdą, bo piszczy i pokrzykuje 'aaaa' non stop i bardzo głośno
Właśnie odwołałam zabieg udrażnianie kanalika lzowego, który mielismy robić za tydzien więc teraz już nie może nic się stać z tym okiem bo się zdenerwuje ☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-02, 10:55   #3422
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas też tarcie oczu oznacza że mała jest zmęczona i śpiąca. Od wczoraj ciągnie się za jedno uczko i się zastanawiam czy wszystko ok, jutro idziemy się ważyć do pediatry i zobaczymy czy nabieramy masy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-02, 11:41   #3423
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Nelce się kupy zagescily po gastrotussie, czasem nawet za bardzo. Jak jest taka mocno gęsta iż zaczyna się rzadziej pojawiać niż co 2 dzień to jej chwilowo odstawiam syrop. Wtedy jak jest be syropu to kupy się rozluzniaja i są w końcu zupełnie plynne, także myślę że gdyby nie brała syropu to ciągle mialaby płynne. Generalnie kupy tak bardziej zaczynają się zageszczac jak się dietę rozszerza, bo na samym mleku to za bardzo nie ma co zageszczac ich także nie martw się. A śluz kwestia kontrowersyjna - u nas na gastro mówi się że śluz nie ma absolutnie żadnego znaczenia klinicznego i w ogóle nie traktuje się go jako coś patologicznego. Po prostu w jelitach jest dużo sluzu a jak dziecko ma szybki pasaż treści wylotowej to stąd kupa ze sluzem, tak samo jest u dorosłych przy biegunce. Pediatrzy nadmiernie się dłużej przejmują nie myśląc o tym skąd on się bierze i dlatego potem wszyscy boją się śluzu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienie . Uspokoiłaś mnie z tym śluzem .
Cytat:
Napisane przez 2Tusiak Pokaż wiadomość
Dzien dobry Dziewczyny i Dzieciaki

moj Dominik nie chrapie jak spi, uff

My mamy klopot z sucha skora. I macha tymi lapetami wszedzie, robiac sobie zadrapania na czole. Paznokcie przegladam codziennie i juz nie ma co obcinac. Smaruje poki co olejem kokosowym. Bardzo pomogl, bo na poczatku to jakby ciemieniuche mial na twarzy i to zeszlo, tylko sucha skora zostala jeszcze.
Oj u nas to samo. Paznokcie krótkie a czolo i nos rozdrapane .


Maluch mi własnie zasnął na przewijaku z gołym tyłkiem...przynajmniej przewietrzy porządnie .
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-02, 13:22   #3424
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas też cały czas furczenie i charczenie. Aż jak go nosiłam to pod ręką czułam odkrywanie i pojechaliśmy na kontrolę A to wszystko przez sline

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-02, 14:53   #3425
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Wasze dzieci chrapią? Boshe mojbdaje czasem takie koncerty, no chrapie jak stary dzik

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Nie chrapie. ☺


U nas od tygodnia jest maruda. Nie wiem czy żeby czy co. Nie chce spać, na spacerze tez się drze, najlepiej przy cycku albo na rękach.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-02, 18:27   #3426
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Hej! Mój synek od kilku dni sam śpi w nocy w swoim pokoiku ️ tylko tak się zastanawiam, co jak zacznie się przekręcać sam na brzuszek? I się w nocy przekręci i nie będzie mógł oddychać?
Póki co na razie nawet na boki się nie przewraca ale za to ciągle chce siadać... Strasznie główkę dźwiga i jak leży to płacze i trzeba go sadzać i za nic nie da się go na siłę przytrzymać, bo i tak główkę podnosi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-02, 18:36   #3427
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Hej! Mój synek od kilku dni sam śpi w nocy w swoim pokoiku ️ tylko tak się zastanawiam, co jak zacznie się przekręcać sam na brzuszek? I się w nocy przekręci i nie będzie mógł oddychać?
Póki co na razie nawet na boki się nie przewraca ale za to ciągle chce siadać... Strasznie główkę dźwiga i jak leży to płacze i trzeba go sadzać i za nic nie da się go na siłę przytrzymać, bo i tak główkę podnosi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz już nie jest taki malutki i umie głowę przekręcić albo zmienić jej położenie więc myślę że gdyby się przekręcić to powinien się ułożyć tak żeby było mu wygodnie.
A co do sadzania to mam nadzieję że tego nie robicie, bo chyba nie muszę mówić że sadzenie dziecka które samo nie siada, tak samo jak noszenie dziecka przodem do świata jest bardzo niezdrowe dla rozwoju jego kręgosłupa, bo wymusza niefizjologiczna postawę. No i powiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-02, 18:52   #3428
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Teraz już nie jest taki malutki i umie głowę przekręcić albo zmienić jej położenie więc myślę że gdyby się przekręcić to powinien się ułożyć tak żeby było mu wygodnie.
A co do sadzania to mam nadzieję że tego nie robicie, bo chyba nie muszę mówić że sadzenie dziecka które samo nie siada, tak samo jak noszenie dziecka przodem do świata jest bardzo niezdrowe dla rozwoju jego kręgosłupa, bo wymusza niefizjologiczna postawę. No i powiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nam rehabilitantka kazala przodem, zeby sie nie wyginal jak jest tylem...

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-02, 18:57   #3429
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Nie sadzamy, jedyne co to u nas na kolanach, ale to bardziej taki półsiad, oczywiście nie na długo i wszystko pod kontrolą. Ale jest ciężko, bo jest naprawdę silny
Co do noszenia przodem to też słyszałam, że jest ok ale na rękach, w nosidle już nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-02, 19:04   #3430
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Aha i byliśmy na tych bioderkach, wszystko już u nas w porządku, nie musimy już więcej tam jeździć. Jeszcze tylko opanować to wzmożone napięcie... Teraz ćwiczymy metodą vojty, szczerze przyznam nie jest to łatwe nie tyle fizycznie co psychicznie, bo te ćwiczenia wywołują dyskomfort u dziecka, a to z kolei powoduje płacz, w sumie nawet nie płacz tylko ryk. Ale przynajmniej widać postęp

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-02, 19:04   #3431
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
A nam rehabilitantka kazala przodem, zeby sie nie wyginal jak jest tylem...

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Mi kiedyś w pracy fizjo fajnie pokazywała jak złapać tak pod pupę żeby kręgosłup się ładnie zaokraglal i dziecko nie odginalo, ale nie umiem tego opisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-02, 19:52   #3432
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Teraz już nie jest taki malutki i umie głowę przekręcić albo zmienić jej położenie więc myślę że gdyby się przekręcić to powinien się ułożyć tak żeby było mu wygodnie.
A co do sadzania to mam nadzieję że tego nie robicie, bo chyba nie muszę mówić że sadzenie dziecka które samo nie siada, tak samo jak noszenie dziecka przodem do świata jest bardzo niezdrowe dla rozwoju jego kręgosłupa, bo wymusza niefizjologiczna postawę. No i powiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
A nam rehabilitantka kazala przodem, zeby sie nie wyginal jak jest tylem...

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Mu też mamy się nosić przodem ale dziecko ma być ułożone w kołyske żeby kręgosłupa nie obciążać. Też nie za bardzo wiem jak to wytłumaczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-02, 19:55   #3433
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

A to nam tego nie pokazywala musze w czw dopytac

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-02, 20:17   #3434
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
A to nam tego nie pokazywala musze w czw dopytac

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
A jak efekty rehabilitacji? Ja jutro chce nas umówić na kontrole do neurologa bo mieliśmy się zjawić w przeciągu 2/3 mc. Jutro przychodzi rehabilitant bo jak narazie robimy prywatnie a czekamy na nfz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 07:59   #3435
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My na NFZ dostaliśmy się bardzo szybko. Wizytę u lekarza specjalisty rehabilitacji mieliśmy praktycznie od razu, a na rehabilitację czytaliśmy może 10 dni po tej wizycie. Wcześniej już byliśmy po wizycie u lekarza i u rehabilitantki z racji tego projektu unijnego który u nas jest. Postępy są, dzięki ćwiczeniom to napięcie się nie wzmaga a wręcz ustępuje. Rehabilitantka chwali naszego Lolka, a ja sama widzę postęp przy leżenie na brzuszku, wcześniej leżał niestabilnie głowę podnosił za wysoko nie wyciągał rączek do przodu. A teraz chwyta wszystko co przed nim, nie patrzy w sufit, leży stabilnie. Nie ma też już cały czas zaciśniętych piąstek, co z resztą przekłada się na liczbę zadrapań na buzi. Szczerze polecam wizytę u rehabilitanta każdemu, my poszliśmy dlatego że jest u nas taki projekt i była taka możliwość. Jak Lolek miał miesiąc, to zauważyłam że wygina się trochę literę c, pytałam o to pediatry i mówił że może napięcie jest ale nie trzeba nic z tym robić. Według mnie wyginął się coraz bardziej, że mieliśmy okazję skorzystać z wizyty u rehabilitanta i lekarza rehabilitacji to skorzystaliśmy jak okazało się słusznie. Oboje stwierdzili że to napięcie u Lolka by postępowało.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 10:18   #3436
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My nosimy Werke głównie przodem bo inaczej się drze. Także no niestety niektóre rady nie stosują się do mojego dziecka ona musi widzieć świat i koniec. Co zrobić. Czasem polsiedzi na moim kolanach bo inaczej nawet bym nie jadła. Uparciuch.

Parę dni temu pisałam ze zaczęła się przewracac na bok. Od wczoraj robi to co chwile i się cieszy jak jej się uda. Ale wrócić na plecy nie umie i wyje

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 10:21   #3437
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dziewczyny a jak ubieracie teraz maluchy na spacer? U nas dziś 17 stopni i się zastanawiam czy jeszcze trzeba czapeczke zakładać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 10:49   #3438
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja sie z zasady nie udzielam na temat rehabilitacji na forum, poniewaz kazde dziecko jest inne i kazde moze od fizjoterapeuty dostac inne zalecenia, w zaleznowci gdzie jest wzmozone/obnizone napiecie. Nie da sie bez widzenia dziecka oraz testow diagnostycznych. Wazne jest zeby plecki byly podparte w calosci. i odciazone. Jak fizjo radzi, zeby trzymac dziecko przodem to pokazuje, zazwyczaj jedna reka na klatke piersiowa zeby asekurowac dzidzia, a druga pod pupe/ uda zeby siedzial jak na fotelu. Tu tez trzeba sie nieco odchylic do tyly, zeby nie przeciazac stawów i kręgosłupa niemowlęcia. Taka pozycja jest dla dzieci po 3 miesiacu i jak glowka juz nie lata. Jak wygooglujecie sobie Pawla Zawitkowskiego (fizjo) to on pokazuje jak trzymac dzieciaczki bez zmian napiecia. Te ktore maja jakis chwilowy klopot powinny byc noszone tak jak fizjo pokazuje. No tom sie wypowiedziala

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

ja nie zakladam czapeczki jak jest tak cieplo, tylko ma bluze w kapturkiem. Jak wsadzilam glowe do gondoli to tak jest cieplo i nie wieje wiec nie chce przegrzac dziecia. Ale i tak zawsze mam ze soba jakby sie zimno zrobilo
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 10:52   #3439
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez 2Tusiak Pokaż wiadomość
Ja sie z zasady nie udzielam na temat rehabilitacji na forum, poniewaz kazde dziecko jest inne i kazde moze od fizjoterapeuty dostac inne zalecenia, w zaleznowci gdzie jest wzmozone/obnizone napiecie. Nie da sie bez widzenia dziecka oraz testow diagnostycznych. Wazne jest zeby plecki byly podparte w calosci. i odciazone. Jak fizjo radzi, zeby trzymac dziecko przodem to pokazuje, zazwyczaj jedna reka na klatke piersiowa zeby asekurowac dzidzia, a druga pod pupe/ uda zeby siedzial jak na fotelu. Tu tez trzeba sie nieco odchylic do tyly, zeby nie przeciazac stawów i kręgosłupa niemowlęcia. Taka pozycja jest dla dzieci po 3 miesiacu i jak glowka juz nie lata. Jak wygooglujecie sobie Pawla Zawitkowskiego (fizjo) to on pokazuje jak trzymac dzieciaczki bez zmian napiecia. Te ktore maja jakis chwilowy klopot powinny byc noszone tak jak fizjo pokazuje. No tom sie wypowiedziala

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

ja nie zakladam czapeczki jak jest tak cieplo, tylko ma bluze w kapturkiem. Jak wsadzilam glowe do gondoli to tak jest cieplo i nie wieje wiec nie chce przegrzac dziecia. Ale i tak zawsze mam ze soba jakby sie zimno zrobilo
Super dzięki za informacje, no to właśnie tak trzymam przytrzymuje go za klatkę druga ręka pod pupę i się nosi my, ale to pytam jeszcze co do techniki jutro naszą rehabilitantke.
co do czapeczki to ja zakładam taką cienką bawełnianą coś w stylu tych które teraz były w Lidlu.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-03, 10:59   #3440
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja zakładam cienką bawełnianą czapeczke. Kurteczke tez mamy bardzo cienką na taką pogode.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 13:03   #3441
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My mamy cienki kombinezon i lekką czapeczke. Ale u nas tak wieje ze drzwi nie moglam otworzyc. I chyba nigdzie nie idziemy.

Asioka byliście już na kontroli? Jak waga?

Mały ostatnio ciągle próbuje podnosić główkę na plecach. I się zaczyna denerwować..
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 16:02   #3442
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak ubieracie teraz maluchy na spacer? U nas dziś 17 stopni i się zastanawiam czy jeszcze trzeba czapeczke zakładać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas i wczoraj i dziś jest okropny wiatr wiec ie wyobrażam sobie czapki nie założyć. Ja ciągle mała ubieram w kombinezon taki dresowy. Chciałam juz z niego zrezygnować no ale ten wiatr jest tak silny ze wydaje się jakby był mróz na dworze
Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
My mamy cienki kombinezon i lekką czapeczke. Ale u nas tak wieje ze drzwi nie moglam otworzyc. I chyba nigdzie nie idziemy.

Asioka byliście już na kontroli? Jak waga?

Mały ostatnio ciągle próbuje podnosić główkę na plecach. I się zaczyna denerwować..
U nas tez. Byłam pół godziny ale mi wózek wyrywa z ręki. Wczoraj tak samo.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 16:35   #3443
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
My mamy cienki kombinezon i lekką czapeczke. Ale u nas tak wieje ze drzwi nie moglam otworzyc. I chyba nigdzie nie idziemy.

Asioka byliście już na kontroli? Jak waga?

Mały ostatnio ciągle próbuje podnosić główkę na plecach. I się zaczyna denerwować..
Idziemy dopiero na 20 bo to prywatnie jest. Dam znać po wizycie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 18:14   #3444
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Super dzięki za informacje, no to właśnie tak trzymam przytrzymuje go za klatkę druga ręka pod pupę i się nosi my, ale to pytam jeszcze co do techniki jutro naszą rehabilitantke.
co do czapeczki to ja zakładam taką cienką bawełnianą coś w stylu tych które teraz były w Lidlu.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
My też tak nosimy.

Czapeczke cienką przy kilkunastu stopniach. To są jednak w większości ciągle łyse dzieciątka. Zdecydowanie wolę założyć czapeczke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 18:27   #3445
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kamaska trzymam kciuki żeby nic się nie działo z oczkiem.



My w poniedziałek dostaliśmy skierowanie do ośrodka wczesnej interwencji a dziś już udało się trafić do fizjo na NFZ. Jest co robić. Będziemy jeszcze mieć logopede i psychologa ale czekamy na terminy. W maju będziemy ustalać jak często mają być te spotkania. Ogólnie Adaś robi postępy ale są problemy z napięciem. Nie chce gaworzyc. Dzisiaj się uśmiechał ale są takie dni ze wcale tego nie robi choćbym nie wiem jak się starala.
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 19:43   #3446
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Byliśmy u lekarza mała ma 5,5 kg od odtatniej wizyty przybrała 800 g wskoczyła teraz na 10 centyl. Jestem zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 20:20   #3447
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza mała ma 5,5 kg od odtatniej wizyty przybrała 800 g wskoczyła teraz na 10 centyl. Jestem zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super .

Kamaska :dzięki za info o gastrotussie i kupach. U nas są teraz co 3-4 dni, właśnie takie gestsze i nie wiedziałam co się dzieje, czy to nie po szczepieniu na rota a akurat do gastrotussu wróciliśmy więc by się zgadzało. Mała ciągle ulewa i ciągle furczy ten podrażniony przełyk ale mniej mam wrażenie.
My dziś i wczoraj bez spacerów. U mnie jest teren nie do końca zabudowany i tak wiało że masakra. Czapkę jak tak ciepło zakładam ale już taka wiosenną. Do tego na ciuszki ciepły koc. Mała lubi ciepło, ale oczywisci kontroluje żeby jej nie przegrzać.
Jutro szczepienie na pneumokoki. Dzisiaj mega marudna, ale to mam nadzieję szybko przejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 20:56   #3448
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza mała ma 5,5 kg od odtatniej wizyty przybrała 800 g wskoczyła teraz na 10 centyl. Jestem zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-03, 22:40   #3449
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak ubieracie teraz maluchy na spacer? U nas dziś 17 stopni i się zastanawiam czy jeszcze trzeba czapeczke zakładać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zakładam z cienkiej bawełny jednowarstwową z zakrytymi uszami U nas dziś ciepło ale wiało więc czapa wskazana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza mała ma 5,5 kg od odtatniej wizyty przybrała 800 g wskoczyła teraz na 10 centyl. Jestem zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super !!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 14:08   #3450
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza mała ma 5,5 kg od odtatniej wizyty przybrała 800 g wskoczyła teraz na 10 centyl. Jestem zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super!


tak bylo ladnie, a u mnie teraz pada i zimno znowu
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.