:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-29, 20:45   #1
haber0101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Unhappy

:(


Jak przewycieżyć nieśmiałość i wybrać sie do pracy paraliżuje mnie strach przed pójściem do pracy, mam wrażenie że nie znam sie na niczym, do niczego sie nie nadaje, jestem fryzjerką a widział ktoś kiedyś nieśmiałą fryzjerkę:/
Ja już nie wiem co cche robić w życiu nie wiem a musze sie szybko zdecydować 21 lat trzeba zacząć żyć zarabiać! co ja mam robić, przed zwykłym zaniesieniem cv mam stresa pare dni wcześniej, jak to pokonać

jest ktoś w takiej sytuacji...?pomocy
haber0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 20:50   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: :(

Niesmiałość nie jest niczym złym, a stres przed nowa praca jest normalny. Jeśli jednak stres uniemozliwia Ci zaniesienie CV, to powinnaś poddać się może jakiejś terapii albo przynajmniej pogadać z dobrym psychologiem. Taka blokada bardzo, ale to bardzo utrudni Ci życie (zresztą sama o tym wiesz).

A zy wcześniej mialaś takie blokady przy pójściu do szkoły, spotkaniu nowych osob, itp?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 20:55   #3
haber0101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: :(

tak od zawsze
haber0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 20:56   #4
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: :(

I dopiero teraz postanowilaś coś z tym zrobić?
To strasznie późno, wcześniej Ci to nie przeszkadzało? Nikt nie namawial Cie na terapię, nie próbował pomóc?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 21:08   #5
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: :(

Ja też panicznie się bałam ale pieniądze były potrzebne więc się przemogłam, w końcu osoby z którymi będziesz rozmawiać to też ludzie. Wyobrażałam sobie że to moi znajomi i rozmowa szła lajtowo - już czwarty rok w tej samej firmie leci.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 22:03   #6
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez haber0101 Pokaż wiadomość
Jak przewycieżyć nieśmiałość i wybrać sie do pracy paraliżuje mnie strach przed pójściem do pracy, mam wrażenie że nie znam sie na niczym, do niczego sie nie nadaje, jestem fryzjerką a widział ktoś kiedyś nieśmiałą fryzjerkę:/
Ja już nie wiem co cche robić w życiu nie wiem a musze sie szybko zdecydować 21 lat trzeba zacząć żyć zarabiać! co ja mam robić, przed zwykłym zaniesieniem cv mam stresa pare dni wcześniej, jak to pokonać

jest ktoś w takiej sytuacji...?pomocy

moja droga ja jestem... a w zasadzie bylam niesmiala a teraz stawiam pierwsze kroki w dziennikarstwie. nikt by sie nie spodziewal a jednak. wlasnie dzieki temu niesmialosc zniknela (oczywiscie nie w stosunku do facetow za ktorymi szaleje)
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 22:10   #7
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: :(

ja myslę że JEDYNYM skutecznym rozwiązeniem zeby pokonać stres, jest stawienie mu czoła. musisz się zmusić, zanieść te cv, isc na rozmowę. nie ma innego wyjścia. na początku będą Ci się trzęsły ręce i kolana ale gwarantuję Ci ze z czasem się przyzwyczaisz i strach zniknie
powodzenia
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-29, 22:44   #8
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: :(

pamiętam moje pierwsze starania o pracę. też byłam strasznie nieśmiała. bałam się rozmowy z pracodawcą, a na miejscu okazało się, że jest jeszcze gorzej! było ok 10 kandydatów na dwa miejsca w pracy, wszyscy siedzieliśmy przy okrągłym stole i kazano nam.. odbyć rozmowę z niewidzialnym klientem, którego mamy przekonać do zakupu wymyślonego przez siebie towaru. na podstawie tej rozmowy byliśmy oceniani. prawie zemdlałam! przed rozmową z samym pracodawcą przeżywałam ogromny stres, a co dopiero przed taką grupą ludzi?! ale opanowałam się i stwierdziłam, że skoro już tam jestem, muszę to zrobić. przemogłam się i dostałam pracę! musisz to przezwyciężyć! zmusić się do tego, nie ma innego wyjścia. kiedyś wiele razy byłam an spotkaniu z psychologiem, ale to niestety nie dało żadnych efektów. musisz sama z tym walczyć!
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 23:09   #9
alecrim9999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293
Dot.: :(

Kazdy sie bardzo stresuje zwlaszcza przed pierwsza rozmowa kwalifikacyjna
Pamietam jak ledwo skonczylam 18 lat a musialam isc do pracy o czym po czesci marzylam ale... trzeba bylo przebrnac przez rozmowe i to w klubie gdzie mialam byc kelnerka na czym oczywiscie w ogole sie nie znalam. Bez angielskiego, bez oswiadczenia, ja szara, cicha i rozmawiam z jak dla mnie ''bostwem'' bo kluby traktowalam jak siedziby bogow. Ale... dostalam prace od reki. Jakos. I tak samo jak nie gorzej bylo z kazda nastepna praca... Teraz jest lepiej ale zawsze se panicznie boje bo mam wrazenie ze moje umiejetnosci sa zbyt male, a staram sie startowac zawsze na stanowiska z wyzszymi wymaganiami.
A teraz...? Między innymi prowadze spotkania z osobami glownie bezrobotnymi dotyczace tego jak przejsc pomyslnie albo z mozliwie jak najlepszym skutkiem rozmowy kwalifikacyjne i dostac prace I uwierz tez mimo ze to ja jestem ta najlepiej zorientowana na takim spotkaniu to stresuje sie bardzo.
Kiedys zdazylo mi sie ze tanczylam dla MTV. Pamietam jak jechalam tramwajem i sie zastanawialam jak ja to zrobie ze wejde na blueboxa(takie niebieskie tlo) i tak poprostu stane przed cala ekipa mlodych ludzi i zatancze? I wiesz co? Uruchomilam w sobie ostatnie stadium blokady ktora zamknela u mei wszystkei zmysly swiadomosci i bylo mi wszystko obojetne czy bede sie miala rozebrac, zatanczyc czy zaspiewac. Powiedzialam - ''poprostu zrobie wszystko co mi kaza i nawet przez mysl nei przejdzie mi zeby odmowic. Tak troche jak w filmie ''jestem na tak'' - swoja droga polecam - daje mega mobilizacje do takiego dizalania.
Myslenie - ide na rozmowe - rozmawiam nie zastanawiajac sie jaki bedzie rezultat- wychodze. Juz w trakcie zobaczysz czy chca Cie przyjac i jesli beda chcieli to odrazu nabierzesz sily, jak nie to sobei nic z tego nie zrobisz....
alecrim9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 08:42   #10
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: :(

Ja pierwsza prace podjelam jako 15latka w wakacje i do tego w Szwecji! Przed pojscie do pracy mialam wszystkie mozliwe choroby,a przed wejsciem tam prawie nie zemdlalam. Balam sie o znajomosc jezyka i ogolnie obsluge klientow , kasy itp.
przez pierwszy tydzien bylam bardzo zestresowana,ale dzieki pomocy kolezanki i milej szefowej szybko podszkolilam jezyk i wprawilam sie w pracy
najwazniejsze to przelamac pierwsze lody, ale jesli naprawde jestes az tak bardzo nie smiala, to udaj sie na terapie, porozawiaj z kims trzeba byc odwaznym i nie ma sie czego bac trzymam kciuki
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 11:37   #11
haber0101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: :(

Byłam pare razy u psychologa, ale on za mnie nic nie zrobi, jak ja sie nie odważe to bede stała w miejscu a nawet sie juz cofam
byłam kiedys też na paru rozmowach tylko że mnie nie przyjeli oczywiście, juz na wejściu wiedziałam że zroie z siebie debila i tak też pewnie było, nie wytrzymuje
haber0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 11:47   #12
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez haber0101 Pokaż wiadomość
Byłam pare razy u psychologa, ale on za mnie nic nie zrobi, jak ja sie nie odważe to bede stała w miejscu a nawet sie juz cofam
byłam kiedys też na paru rozmowach tylko że mnie nie przyjeli oczywiście, juz na wejściu wiedziałam że zroie z siebie debila i tak też pewnie było, nie wytrzymuje
przede wszystki nie mozesz tak na wsepie zalozyc. Poza tym odwaz sie raz w zyciu powiedziec to co bys chciala, nie mysl o innych i o tym,ze bedziesz sie wstydzila. Sam strach przed wstydem jest najtrudniejszy,a przeciez ludzie ucza sie na bledach. Pamietaj o ty i nie poddawaj sie po kilku nie udanych rozmowach. Trzymam kciuki
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 20:55   #13
haber0101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: :(

tak ciężko
haber0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 13:22   #14
GothicLolita22
Zadomowienie
 
Avatar GothicLolita22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 1 153
Dot.: :(

A może spróbuj szukać pracy razem z koleżanką? Ja tak zrobiłam, bo nawet bałam się myśleć o szukaniu pracy, a co dopiero o pójściu do niej Koleżanka namówiła mnie do szukania, pojechałam z nią myśląc że na pewno nic nie znajdziemy, tymczasem znalazłyśmy. Ale nie było możliwości pracować razem, tylko w tym samym miejscu ale na innych oddziałach. Owszem, na początku było bardzo trudno, nie przeczę, ale sytuacja mnie zmusiła do tego, że skoro już zaczęłam to musiałam iść dalej tą drogą. I poradziłam sobie, i nie żałuję
__________________
GothicLolita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 17:54   #15
karo69
Rozeznanie
 
Avatar karo69
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 727
Dot.: :(

Ja przyznam że tez tak mam Mam wrażenie że się do niczego nie nadaje. Że nie poradzę sobie z niczym z czym przyjdzie mi się zmierzyć w pracy. Jutro bronie prace licencjacką i strasznie się stresuje.
Powiedziałam sobie że jak obronie to muszę jakąś prace znaleźć sobie ale im bliżej tego terminu tym bardziej przestaje we własne siły wierzyć.
Mam wrażenie że oni będą się na mnie jak na niedorozwinięta patrzyli, a do tego jak gdziekolwiek patrze to takie wymagania stawiają przy tych przyjęciach do pracy, i tyle języków i doświadczenie.
Tez zawsze byłam nieśmiała ale teraz coraz bardziej mnie to przeraża. zawsze po wakacjach jak szłam na zajęcia to cała czerwona ze stresu i w ogóle.
haber0101 wiem co czujesz.
__________________
Nie farbuję włosów od 13.11.2009

karo69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 20:23   #16
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: :(

haber, czy to przypadkiem nie jest depresja? Ta choroba też może się tak manifestowac.
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 11:22   #17
haber0101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: :(

niestety moje kolezanki ( a mam ich niewiele) pracują w bankach, firmach...moj chlopak tez pracuje, a mi jest głupio ze ciagle siedze w domu zamiast wziac sie za zycie, napewno było by mi razniej szukać z kims pracy no ale nie ma z kim, a tez nei chce sie przyznawać każdemu że mam taki "problem"

jestem też DDA może stad tez te problemy?

Edytowane przez haber0101
Czas edycji: 2009-02-05 o 11:25
haber0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 11:45   #18
TeQuiero
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 168
Dot.: :(

Moja koleżanka miałam taki problem. Proponuje Ci zatem iść do psychologa uczyć się asertywności.
__________________

I will always love you.
You, my darling you
....
TeQuiero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 11:46   #19
TeQuiero
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 168
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez haber0101 Pokaż wiadomość
niestety moje kolezanki ( a mam ich niewiele) pracują w bankach, firmach...moj chlopak tez pracuje, a mi jest głupio ze ciagle siedze w domu zamiast wziac sie za zycie, napewno było by mi razniej szukać z kims pracy no ale nie ma z kim, a tez nei chce sie przyznawać każdemu że mam taki "problem"

jestem też DDA może stad tez te problemy?

DDA być może... Może z tąd masz urazy na psychice. Ale wszytsko da się przezwyciężyć wystarczy tylko chcieć. !
__________________

I will always love you.
You, my darling you
....
TeQuiero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 13:58   #20
haber0101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: :(

TeQuiero jak Twoja koleżanka sobie poradziła z tym?

ja nawet nie wiem co chce robić w życiu gdzie pracować jaki zawód, NIE WIEM CO CHCE ROBIC W ZYCIU???!!!

czy tylko ja sie urodziłam taka? czy wszyscy poza mną od zawsze wiedzieli do czego są powołani?
haber0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 15:10   #21
Oliwkaaa80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 264
Dot.: :(

Nie urodziłaś się taka. To, że nie wiesz czego chcesz w życiu może wynikać z tego, że jesteś DDA. W czasie dorastania w rodzinie kształtuje się tożsamość osoby, a w rodzinie dysfunkcyjnej jest to zaburzone.
Oliwkaaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 15:16   #22
MySoul695718
Raczkowanie
 
Avatar MySoul695718
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 250
Dot.: :(

moim zdaniem nie powinnaś się tak bać głowa do góey ładnie się bież i uczesz w końcu jesteś fryzjerką wygląd zewnętrzny dużo mówi o człowieku nie myśl o tym że na pewno ci się nie uda itd itd myśl pozytywnie bądz uśmiechnięta i miła a z cała pewnością wszystko się uda
__________________
Najważniejsza jest ta miłość,
którą czujemy w sobie i dajemy bezwarunkowo
i bezinteresownie innym,
a nie ta którą chcielibyśmy dostać od innych.
MySoul695718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 15:34   #23
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: :(

ja np. zaczęłam od stażu, dzięki temu nie musiałam się bać, że czegoś nie będę umiała, bo moja rola polegała właśnie na tym że mam się nauczyć. Teraz już pracuję normalnie i powiem Ci szczerze, że właśnie w pracy zrozumiesz, że nie ma co się bać ludzi bo nie gryzą Na początku, wiadomo, duszą towarzystwa nie będziesz, ale szybko się rozkręcisz, zobaczysz
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 16:02   #24
Oliwkaaa80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 264
Dot.: :(

Myślę, że dobrym pomysłem jest zacząć od stażu tak jak pisze agusiajnw. Jesteś zarejestrowana w Urzędzie Pracy?
Oliwkaaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 12:19   #25
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez haber0101 Pokaż wiadomość
jak to pokonać

jest ktoś w takiej sytuacji...?pomocy
Zacznij czesac na czarno. Na poczatku znajme, rodzine i polecone przez nie osoby. oswoisz sie i z praca i z ludzmi.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.