Trądzik różowaty - co to? jak rozpoznać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-26, 10:01   #1
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266

Trądzik różowaty - zamykanie naczynek laserem


Stwierdzono u mnie trądzik różowaty [img]icons/icon9.gif[/img] !!! Dermatolog poleca zamykanie naczynek laserem. Czy ktoś to przeżył? Jakie są efekty? Ile trzeba zastosować zabiegów? Jakie ceny?
A wogóle jak sobie z tym paskudztwem radzić? [img]icons/icon21.gif[/img]
Może stworzymy grupę wsparcia dla "różyczek"
Pozdrowienia dla współtowarzyszek niedoli!
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-26, 10:50   #2
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Trądzik różowaty - zamykanie naczynek laserem

Ja to przeżyłam [img]icons/icon28.gif[/img]
Choć jeszcze na razie i na szczęście nie mam różowatego [img]icons/icon12.gif[/img]
Wpisz sobie do wyszukiwarki hasło naczynka albo laser i wybierz forum i tam są wszystkie wypowiedzi na ten temat [img]icons/icon7.gif[/img]
Na pocieszenie powiem,że mnie bolało jak diabli [img]icons/icon7.gif[/img]
Ale efekt jest godzien tego [img]icons/icon28.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-27, 09:25   #3
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Trądzik różowaty - co to? jak rozpoznać?

Jak odróżnić krosty wystepujące przy zwykłym trądziku i trądziku różowatym? I czy preparaty do skóry z trądzikiem różowatym można używać do skóry naczynkowej?
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-28, 10:48   #4
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: Trądzik różowaty.

Przy trądziku różowatym krostki są drobniutkie, czerwone, i jest ich dużo, występują w skupiskach najczęściej w okolicy ust, oczu, nosa, układają sie na kształt motyla na twarzy. Powinno się je leczyć dermatologicznie! Są specjalne tabletki - metronidazol, tinidazol. W przypadku zaniedbania dużo ryzykujesz w przyszłości, więc radzę jak najszybszą konsultację z dermatologiem
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-28, 21:25   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Trądzik różowaty.

przy trądziku różowatym nie ma zaskórników
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-29, 12:50   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Trądzik różowaty.

Trądzik różowaty to choroba skóry i wymaga leczenia dermatologicznego , dlatego to lekarz dermatolog powinien ustalić jakie leki i kosmetyki powinnaś używać. Również stwierdzenie czy cierpisz na trądzik różowaty czy na pospolity nalezy do dermatologa. Poczytaj artykuł w Kosmetycznym ABC - o trądziku różowatym - znajdziesz tam wskazówki dot. pielęgnacji cery.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-29, 12:55   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Trądzik różowaty.

Mała korekta - jeśli cera jest mieszana lub tłusta i ogólnie ma tendencję do zanieczyszczania się to jeśli pojawiają się zmiany wskazujące na trądzik różowaty - nie można wykluczyć ,że oprócz charakterystycznych dla trądziku różowatego zmian nie będą widoczne również zaskórniki.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-29, 13:30   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Trądzik różowaty.

Faktycznie, moja wypowiedź była zbyt zwięzła. W podręczniku "Choroby skóry dla studentów medycyny i lekarzy" jest mowa o różnicowaniu trądzika i rosacea na podstawie: występowania gł. w wieku dojrzałym i starszym, przewadze objawów naczynioruchowych, niewystępowaniu zaskórników i wyłącznym umiejscowieniu na twarzy.
Jest to dość pobieżne różnicowanie, nie biorące pod uwagę niuansów typu rosacea na skórze tłustej, ale przeciez nikt nie będzie sobie sam stawiał diagnozy- od tego są przecież specjaliści.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 22:30   #9
gucha77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 9
trądzik różowaty

Witam serdecznie wszystkie Wizażanki! Od dawna czytam Forum, ale po raz pierwszy piszę. I na dodatek jestem dosyć przerażona tym, co się ze mną dzieje. Od kilkunastu lat (mam 26) walczę z trądzikiem. Teraz wokół nosa (nie na skrzydełkach) pojawiło mi się zaczerwienienie, swędzi niemiłosiernie i na dodatek pojawiłosię tam mnóśtwo drobnych krostek. Obawiam się, że to trądzik różwaty, a wiem, że trudno się go pozbyć i jest nieuleczalny. Co mam robić, czego używać, żeby mi się cera nie pogorszyła? Czy wizyta u dermatologa coś pomoże? A może powinnam przestać łykać pigułki? Nie wiem, co mam robić...
gucha77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 22:44   #10
patt
Raczkowanie
 
Avatar patt
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 56
Re: trądzik różowaty

Ja też kiedyś miałam podobny problem. Myślałam, że to właśnie jest trądzik różowaty. Dermatolog wyprowadziła mnie z tego błędu. Było to jakieś uczulenie. Dała mi próbki LRP Toleriane i Locoid. Problem minął po tygodniu. Zła pielęgnacja cery i stosowanie przypadkowych kosmetyków zrujnowały moją cerę.
Myślę, że bez wizyty u dermatologa w Twoim przypadku się nie obejdzie. Ja akurat miałam to szczęście, że trafiłam na profesjonalistkę. Nic nie rób na własną rękę, bo może się to źle skończyć dla cery.
patt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 22:57   #11
ola.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 201
Re: trądzik różowaty

Agnieszko, tu jest link do artykułu Pani Beatki odnosnie tradziku rozowatego http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmety...k_rozowaty.php
ze strony kosmetykow ATW http://www.atw.com.pl/biuletyn/200111/radzi.htm

http://www.resmedica.pl/zdart12983.htm

narazie tyle znalazlam
ola. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-01, 23:18   #12
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: trądzik różowaty

Myslę, że wizyta u dobrego dermatologa jest w tym przypadku podstawą, bo wszelkie eksperymenty na swojej skórze mogą się skończyć tragicznie Z tradzikiem różowatymda się żyć ludzie mają gorsze choroby więc zapisz się na wizytę do dermatologa a jesli to tradzik różowaty to pewnie dotaniesz i maści i leki nie zaszkodzi do tego czasu uważać na słońce a najlepiej je omijać i łykać witaminki A+ E i Rutinoscorbin albo Cerrutin I głowa do góry

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-02, 12:41   #13
gucha77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 9
Re: trądzik różowaty

niestety, ja tez kupilam Tolerian dwa tyg. temu i nie przechodzi! Myślę nad kremem Avene na trądzik różow. i rumienie. Znacie?
gucha77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-02, 12:56   #14
patt
Raczkowanie
 
Avatar patt
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 56
Re: trądzik różowaty

Podobno lepszy jest Ruboril (kosztuje ok.40 zł), ale nie próbowałam. Niweluje wszelkie zaczerwienienia i krostki.
patt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-02, 18:14   #15
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: trądzik różowaty

jeśli to trądzik różowaty, to lepiej pójdź do lekarza
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-02, 20:30   #16
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: trądzik różowaty

Tak jak radzą dziewczyny wizyta u dermatologa jest konieczna. Z opisu zmian można podejrzewać np. zapalenie łojotokowe skóry,ale mogą to być też zmiany alergiczne lub np. nużeniec (pasożyt skóry).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-03, 11:11   #17
gucha77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 9
Re: trądzik różowaty

Bardzo dziękuję za rady!
Kiedy analizowałam, co mogło spowodować takie zaczerwienienie przypomniałam sobie pewną rzecz. Od maja do końca czerwca używałam kwasów NeoStraty - tonik 8%, lotion z filtrami i żel do mycia twarzy. W lipcu cały dzień spędziłam na słońcu (praca i bardzo poparzyłam twarz, szczególnie nos. Czy to może mieć związek z moimi problemami? Nie zauważyłam szczególnego przetłuszczania się skóry wokół nosa, raczej wysuszenie i swędzenie. Czy to może być łojotokowe coś tam skóry?
Do dermatologa udało mi się zapisać na 12 sierpnia, ale boję się, że do tego czasu coś sobie zrobię, tak swędzi!Nawet Toleriane i Hydraphase nie łagodzą swędzenia!
gucha77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-03, 20:50   #18
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: trądzik różowaty

Poczekajmy na diagnozę dermatologa. Poparzenie skóry może objawiać sie róźnymi przykrymi niespodziankami.Byłaś wyjątkowo nieostrożna skoro dopuściłaś do poparzenia.
A swędzenie może złagodzi maseczka z siemienia lnianego(możesz nawet codziennie ją nakładać) , do przemywania twarzy stosuj wodę wapienną z olejem lnianym (w aptece powinni Ci zrobić).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-03, 23:00   #19
gucha77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 9
Re: trądzik różowaty

Rzeczywiście, biję się w piersi! Jestem żywym dowodem na to, że kwasy+słońce to nie najlepszy zestaw dla cery. Tam, gdzie musiałam pracować, nie było żadnego cienia, nie mogłam się nigdzie schować. Co prawda zastosowałam krem Anthelios W (filtr 30), ale widocznie za mało go nałożyłam, a może trzeba się było smarować co jakiś czas... Nic to, zła jestem na siebie, że nie pomyślałam wcześniej. Poproszę jutro znajomą aptekarkę o ten specyfik łagodzący, a do wizyty u dermatologa mam jescze ponad tydzień, wtedy się pewnie okaże, co to za świństwo...
gucha77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-12, 22:55   #20
gucha77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 9
Re: trądzik różowaty

Kochana Pani Beatko! Byłam dziś u dermatologa i okazało się, że rzeczywiście mam łojotokowe zapalenie skóry. Lekarz przepisał mi Zineryt A na trądzik zwykły, i Differin na to zapalenie. Mam tylko pytanie: otóż kupiłam sobie wczoraj Ruboril na ten trądzik różowaty,o który siebie podejrzewałam, no i nie wiem, czy mogę go używać na te zaczerwienione miejsca wokół nosa? Czy to raczej odpada? Bedę wdzięczna za podpowiedź, co jeszcze można stosować na złagodzenie tego zapalenia? Pozdrawiam!
gucha77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 08:25   #21
nairin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 28
GG do nairin
Trądzik różowawy

Mój ojciec (osoba w podeszłym wieku) od trzech lat cierpi na tą odmianę trądziku. Wygląda strasznie, ma brzydki kolor twarzy (ostry róż) i strasznie dużo wykwitów skórnych. Wiem, że jest to choroba, której nie można wyleczyć, a jedynie zaleczyć, ale czy są jakieś preparaty, bądź zabiegi, które łagodzą te objawy? Kupowałam ojcu wiele preparatów, ale żaden nie pomógł. Kupiliśmy nawet specjalą lampę (bioptron). Nic nie pomaga, jest coraz gorzej.

P.S. Czy duże jest prawdopodobieństwo, że odziedziczę tą chyorobę?

Proszę o pomoc
nairin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 08:31   #22
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Trądzik różowawy

czytałaś: http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmety...k_rozowaty.php ?
ogólnie mówiąc należy być pod opieka dermatologa.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 08:48   #23
nairin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 28
GG do nairin
Re: Trądzik różowawy

No tak, zaglądam tu od niedawna i jeszcze nie zdążyłam "ogarnąć" wszystkich artykułów . Dzięki za linka
nairin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 13:24   #24
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
Naczynka i małe pryszczyki- trądzik różowaty?!

Mam ogromną prośbę-powiedżcie co to jest???
wiem , że mam cerę z problemami naczyńkowymi, ale coś mi sie wydaje , że nie tylko.
Bardzo często pojawia sie na niej rumień, a jeszcze zauważyłam , że ma jakieś takie dziwne drobne czerwone znamionka, ala kropeczki w okolicach policzków.
Co z tym zrobić, jaki kremik??????
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 14:13   #25
madge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: taki dziwny kraj ;)
Wiadomości: 49
Re: proszę pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

wybierz sie koniecznie do dermatologa, bo to moze byc poczatek tradziku rózowatego Od naczynek do tradziku prowadzi niestety prosta droga.
Polecam z apteki dermokosmetyki do cery naczynkowej lub dotknietej tradzikiem rózowatym. Zobacz serie Pharmaceris N, Floslek do cery naczynkowej, La roche Posay (rosaliac). Zapytaj w aptece, coś na pewno Ci doradza
madge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 17:04   #26
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: proszę pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

katka.c, na pocieszenie - mam to samo I też Tobie i sobie radzę wybrać się do dermatologa. To pieroństwo wcale nie chce tak łatwo znikać i u mnie pojawia się nawet przy stosowaniu kremów na naczynka czy dla wrażliwej skóry (innych już nie używam). Ja do lekarza idę po sesji, tylko jeszcze nie wiem do kogo. A właśnie, widzę, że jesteś z Krakowa, więc może znasz tu kogoś godnego uwagi? Najlepiej jeszcze w niezbyt wygórowanej cenie...
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 19:47   #27
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
Re: proszę pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

Słyszałam ,że na AB w rynku jest całkiem niezła dermatolog, ale będę się rozglądać
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 11:28   #28
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Trądzik różowaty

Mam okropne problemy ze skórą- jest bardzo sucha ma bardzo rozszerzone naczynka głównie na policzkach, często pojawiają się rumieńce a do tego ostatnio pojawiły się wypryski- jest ich dość dużo, głównie na policzkach, niektóre trochę zaczerwienione, inne w kolorze skóry. I tak sobie pomyślałam czy może to być trądzik różowaty??? Tylko nie wiem do końca jak on wygląda? Wiem że towarzyszy często skórze właśnie z rozszerzonymi naczynkami więc może ja mam ten trądzik? Ale czy może on wystąpić przy suchej skórze? Pozdrawiam
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 15:03   #29
gryzaczek
Raczkowanie
 
Avatar gryzaczek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 369
Re: Trądzik różowaty

to moze byc tradzik koniecznie idz do dermatologa.. moja mama ma tradzik i wiem czym to grozi tez ma sucha skore rozszerzone naczynka, jedna z faz tradzika sa czerwone wypryski grudki skora czerwieni sie po wypiciu alkoholu pod wplywem stresu...mam nadzieje, ze to nie to ale lepiej sprawdz... bardzo dobre sa kosmetyki flosleku do naczynkowej cery i maseczki z siemienia lnianego dzieki tym kosmetykom cera mojej mamy jest w o niebo lepszej kondycji pozdrawiam
gryzaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 08:47   #30
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Trądzik różowaty

Trądzik różowaty może wystąpić przy suchej skórze (zdarza się to często). Na odległość nikt Ci nic nie powie, musisz koniecznie ybrać się do lekarza, żeby Cię obejrzał i zaordynował jakieś leki. Walka z tą przypadłością jest ciężka, bardzo ciężka, bo skóra jest strasznie uwrazliwiona i bardzo źle reaguje na kosmetyki, nawet te z serii naczynkowych/kosmetyki apteczne. Tu na forum było bardzo dużo o trądziku różowatym, przejrzyj też artykuły.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-21 16:19:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.