Nasze codzienne jadłospisy, część X. - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-14, 15:42   #811
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Caramea Pokaż wiadomość
Witajcie,
to mój pierwszy post na forum, choć przyznam się, że Wizaż czytam od roku

Czy mogę procić o ocene mojego menu?
Dodam, że pragnę nieco przytyć, bo ostatnio w wyniku stresu i nieodpowiedniej diety strasznie schudłam. Ponadto mam problem z postrzeganiem swojego ciała, no ale to chyba nie ten wątek, więc:

Przytycie:

Śniadanie:
2 kromki chleba pszenno-żytniego:
- jedna posmarowana masłem z szynką, sałatą, żółtym serem, połową jajka (no, tyle się zmieściło, chyba kroiłam za cienko), majonezem, pomidorem, ketchupem, szczypiorkiem
- druga z serkiem ziarnistym, polędwicą sopocką, surówką (jakaś taka chyba z kapusty, marchwi, itp.), ketchupem
i kawka z mlekiem 3,2 %, 3 łyżeczkami cukru ( wyszedł kubek odpowiadający 1,5 szklanki)

2 śniadanie:
Gruby plaster makowca z bakaliami (orzechy włoskie, rodzynki, skórka pomarańczowa, mieszanka keksowa) i smażonymi wiśniami oczywiście z lukrem; jabłko; gorące kakao na mleku 3,2% z cukrem (2 łyżeczki)

Obiad:
Ziemniaczki puree - 2 gałki, plaster pieczeni (chyba mięso wieprzowe od szynki) , pieczone warzywa: marchew, cebulka, pietruszka z sosem majonezowo-śmietanowo-pomidorowym, porcja ćwikły z chrzanem; herbata miętowa z jabłkiem

Deser:
3 cukierki - trufle, pomarańcz

Podwieczorek:
Budyń z rodzynkami i słonecznikiem

Kolacja:
Jajecznica z 2 jaj z pieczarkami, pomidorem, szczypiorkiem i żółtym serem, kromka chleba miłości z masłem, plastrem sopockiej i ketchupem

Po kolacji:
Jabłko, kilka suszonych śliwek, kilka herbatników (nie wiem ile dokładnie bo siedziałam z Ukochanym i nie myślałam o ilości)

z góry dziękuję
pomarańczA, no.

jadłospis udany choć na moje oko zbyt piękny ;P
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 16:02   #812
Caramea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 38
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

w naszej gwarze mowi sie pomarańcz no ale ok
czemu zbyt piekny?

dzisiejsze P:

śniadanie:
2 kromki chleba pszenno-żytniego; jedna z maslem, kielbasa szynkowa,serem zoltym, salata, surowka z kapusty, marchwi (jakas taka kupcza ), ketchupem, pietruszka (nać); druga z serkiem ziarnistym, salata, jajkiem na twardo, ketchupem, pomidorem, szczypiorkiem/ kawa z mlekiem3,2, 2,5 lyzeczki cukru

2 śniadanie:
reszta serka ziarnistego (calosc miala 200g), z prazonym na masle jablkiem, cukrem cynamonowym, mieszanka do piernika, garscia wloskich, lyzka slonecznika/ trufla,kawa z mlekiem j.w.

obiad:
porcja ryby po grecku, duza bulka z maslem, ketchupem, smazona cebula z pieczarkami (na lyzce masla)
deser: kawalek makowca

podwieczorek: (na szybko;/)
jablko, garsc orzechow,szklanka kakao na mleku 3,2%,2 lyzeczki cukru

kolacja (w pociagu):
podwojna kanapka z chleba pszenno-zytniego z serem zoltym, kielbasa szynkowa, salata, serkiem topionym, ketchupem/ sok marchwiowo-truskawkowy 330ml

pozniej bede sie uczyla to cos wpadnie

prosze o ocene
__________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć."

"Marzenia to niczym nie zmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie."
Caramea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 16:10   #813
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez mikusia1302 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze Uuuu:

ś: 1,5 kromki pszennego. Jedna z serkiem topionym pomidorkiem i papryczką a połówka z 2 plasterkami szynki, ogórkiem i keczpuem. Kawa z mlekiem i cukrem

2ś: rogal maślany z nutellą
jogobella light jabłkowo cynamonowa
jabłko

o: gorący kubek "serowa" + makaron
noga z kurczaka gotowana, sałatka z majonezem, kilka ziemniaków

p: kisiel słodka chwila
musli Fitella pomarańczowe
2 ciasteczka
mandarynka

k: kromka z serem żółtym i pomidorkiem. 2 gryzy drożdżówki.
Byłoby ładne U gdyby nie to śmieciowe żarcie jakim jest: gorący kubek, Fitella , jogobella light czy kisiel.
Lepiej oduczyć się spożywania takiego przetworzonego jedzenia , a w zamian zjeśc więcej tego zdrowego.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 16:13   #814
tibbidabo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 444
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

R (nie jem wedlin, kasz, ryb z puszek)

Jest drugie sniadanie!!!!Przemogłam sie i zjadlam w szkole, co prawda czulam sie beznadziejnie, ale musialam zjesc , po prostu musialam!!!

s-2 duuuuze kanapki zytniego z ziarn, 1 kanapaka z almette jog, 2 z topionym smietankowym, maly banan
2s-pol jablko (mialo byc cale, ale jak sie potem okazalo bylo cale poobijane i nie wiele z niego bylo do zjedzenia), bulka ziarnista
o-spaghatti napoli, odrobina sera zoltego (na obiad nie ma wplywu)
p-garsc laskowych, duzzy ogor
k-ok. 100g twarogu poltlustego, pomidor

maly podwieczorek, ale to tylko dlatego, że pozno jadlam obiad.

i jak lepiej??????????
tibbidabo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 16:18   #815
Caramea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 38
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez tibbidabo Pokaż wiadomość
R (nie jem wedlin, kasz, ryb z puszek)

Jest drugie sniadanie!!!!Przemogłam sie i zjadlam w szkole, co prawda czulam sie beznadziejnie, ale musialam zjesc , po prostu musialam!!!

s-2 duuuuze kanapki zytniego z ziarn, 1 kanapaka z almette jog, 2 z topionym smietankowym, maly banan
2s-pol jablko (mialo byc cale, ale jak sie potem okazalo bylo cale poobijane i nie wiele z niego bylo do zjedzenia), bulka ziarnista
o-spaghatti napoli, odrobina sera zoltego (na obiad nie ma wplywu)
p-garsc laskowych, duzzy ogor
k-ok. 100g twarogu poltlustego, pomidor

maly podwieczorek, ale to tylko dlatego, że pozno jadlam obiad.

i jak lepiej??????????
nie wiem jak bylo wczesniej ale w sniadaniu nie ma warzyw,malo bialka; 2 sniadanie jakies takie...sama ta bulka??eeee...
obiad jedynie Cie ratuje
__________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć."

"Marzenia to niczym nie zmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie."
Caramea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 16:19   #816
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Podbijam z wczoraj

Pe:

Śn: duża buła z masłem, sałatą, kilkoma plastrami szynki drobiowej, musztardą i pomidorem; miseczka twarożku z tłustego białego sera i łychy śmietany, z rzodkiewkami, szczypiorkiem, pomidorem i ziołami; herbata z miodem i cytryną, banan
podjadane orzeszki z papryce
II śn. duuży kawał piernika z nadzieniem z dżemu pomarańczowego kubek kakao, 3 mandarynki
Ob: talerz pomidorowej (na skrzydełkach z kuraka) z ryżem brązowym i koprem, pieczony schab ze śliwką w sosie grzybowym, ziemniaczki z masłem i szczypiorkiem, sałatka grecka z fetą, kilka ogórków kiszonych; kompot z wiśniami
na deser miejsca nie było, ale były 2 podwieczorki ;p

1h spacerku - kocham moje miasto przed świętami !
pod: duży shake czekoladowy i ciastko wiśniowe z McDonalda
II pod
. - w aucie, w drodze powrotnej do mieszkanka. Podwójna kanapka z chleba razowego, z masłem, sałatą, pasztetem drobiowym pomidorowym i ogórkiem kiszonym
Kol. - jajecznica z 5 jaj (ale na pół z Tż'tem) z pomidorami i pieczarkami smażona na łyżce oliwy, pół grahamki z masłem, żółtym serem i ketchupem; szklanka soku pomarańczowego i jedna krucha krówka.

obleci ?
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 16:21   #817
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez pyskatka89 Pokaż wiadomość
Podbijam z wczoraj

Pe:

Śn: duża buła z masłem, sałatą, kilkoma plastrami szynki drobiowej, musztardą i pomidorem; miseczka twarożku z tłustego białego sera i łychy śmietany, z rzodkiewkami, szczypiorkiem, pomidorem i ziołami; herbata z miodem i cytryną, banan
podjadane orzeszki z papryce
II śn. duuży kawał piernika z nadzieniem z dżemu pomarańczowego kubek kakao, 3 mandarynki
Ob: talerz pomidorowej (na skrzydełkach z kuraka) z ryżem brązowym i koprem, pieczony schab ze śliwką w sosie grzybowym, ziemniaczki z masłem i szczypiorkiem, sałatka grecka z fetą, kilka ogórków kiszonych; kompot z wiśniami
na deser miejsca nie było, ale były 2 podwieczorki ;p

1h spacerku - kocham moje miasto przed świętami !
pod: duży shake czekoladowy i ciastko wiśniowe z McDonalda
II pod
. - w aucie, w drodze powrotnej do mieszkanka. Podwójna kanapka z chleba razowego, z masłem, sałatą, pasztetem drobiowym pomidorowym i ogórkiem kiszonym
Kol. - jajecznica z 5 jaj (ale na pół z Tż'tem) z pomidorami i pieczarkami smażona na łyżce oliwy, pół grahamki z masłem, żółtym serem i ketchupem; szklanka soku pomarańczowego i jedna krucha krówka.

obleci ?
obleciałoby bardziej gdybyś mi oddała swój podwieczorek nr 1;d
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-14, 16:47   #818
Kissi
Raczkowanie
 
Avatar Kissi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 459
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Wrzucam moje U
Ś: kasza manna na mleku o, 5 %, banan, biała herbata - wiem poszalałam
Pomiędzy Ś a bardzo wczesnym O wkradły się dwie ogromne herbaty earl grey (każda po 0, 5 litra), z domowym sokiem malinowym, imbirem i miodem, dwie kostki gorzkiej czekolady, garść suszonej żurawiny
O: duża porcja zupy pomidorowej na skrzydełkach z białym ryżem, pietruchą, marchewką i domowym przecierem pomidorowym. Mięso wieprzowe duszone z cebulą.
K: sałatka warzywno - jajeczna ( 2 jaja, fasola czerwona, groszek, kukurydza, papryka, odrobina keczupu i majonezu), 2 kromki słonecznikowego chleba, gruuubo wysmarowane masłem, posypane ząbkiem czosnku i zaraz idę po 3 gigantyczną herbatę, by się rozgrzać
Kissi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 16:55   #819
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Caramea Pokaż wiadomość
w naszej gwarze mowi sie pomarańcz no ale ok
czemu zbyt piekny?

dzisiejsze P:

śniadanie:
2 kromki chleba pszenno-żytniego; jedna z maslem, kielbasa szynkowa,serem zoltym, salata, surowka z kapusty, marchwi (jakas taka kupcza ), ketchupem, pietruszka (nać); druga z serkiem ziarnistym, salata, jajkiem na twardo, ketchupem, pomidorem, szczypiorkiem/ kawa z mlekiem3,2, 2,5 lyzeczki cukru

2 śniadanie:
reszta serka ziarnistego (calosc miala 200g), z prazonym na masle jablkiem, cukrem cynamonowym, mieszanka do piernika, garscia wloskich, lyzka slonecznika/ trufla,kawa z mlekiem j.w.

obiad:
porcja ryby po grecku, duza bulka z maslem, ketchupem, smazona cebula z pieczarkami (na lyzce masla)
deser: kawalek makowca

podwieczorek: (na szybko;/)
jablko, garsc orzechow,szklanka kakao na mleku 3,2%,2 lyzeczki cukru

kolacja (w pociagu):
podwojna kanapka z chleba pszenno-zytniego z serem zoltym, kielbasa szynkowa, salata, serkiem topionym, ketchupem/ sok marchwiowo-truskawkowy 330ml

pozniej bede sie uczyla to cos wpadnie

prosze o ocene
to Ty już po kolacji ? !

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Kissi Pokaż wiadomość
Wrzucam moje U
Ś: kasza manna na mleku o, 5 %, banan, biała herbata - wiem poszalałam
Pomiędzy Ś a bardzo wczesnym O wkradły się dwie ogromne herbaty earl grey (każda po 0, 5 litra), z domowym sokiem malinowym, imbirem i miodem, dwie kostki gorzkiej czekolady, garść suszonej żurawiny
O: duża porcja zupy pomidorowej na skrzydełkach z białym ryżem, pietruchą, marchewką i domowym przecierem pomidorowym. Mięso wieprzowe duszone z cebulą.
K: sałatka warzywno - jajeczna ( 2 jaja, fasola czerwona, groszek, kukurydza, papryka, odrobina keczupu i majonezu), 2 kromki słonecznikowego chleba, gruuubo wysmarowane masłem, posypane ząbkiem czosnku i zaraz idę po 3 gigantyczną herbatę, by się rozgrzać
niesamowicie poszalałas, nie ma co (o.O)

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez tibbidabo Pokaż wiadomość
R (nie jem wedlin, kasz, ryb z puszek)

Jest drugie sniadanie!!!!Przemogłam sie i zjadlam w szkole, co prawda czulam sie beznadziejnie, ale musialam zjesc , po prostu musialam!!!

s-2 duuuuze kanapki zytniego z ziarn, 1 kanapaka z almette jog, 2 z topionym smietankowym, maly banan
2s-pol jablko (mialo byc cale, ale jak sie potem okazalo bylo cale poobijane i nie wiele z niego bylo do zjedzenia), bulka ziarnista
o-spaghatti napoli, odrobina sera zoltego (na obiad nie ma wplywu)
p-garsc laskowych, duzzy ogor
k-ok. 100g twarogu poltlustego, pomidor

maly podwieczorek, ale to tylko dlatego, że pozno jadlam obiad.

i jak lepiej??????????
jak nie jesz wedlin kasz i ryb z puszek to poszukaj zamiennikow.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 17:04   #820
Kissi
Raczkowanie
 
Avatar Kissi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 459
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość


niesamowicie poszalałas, nie ma co (o.O)

Rozumiem, że to ironiczne stwierdzenie.
Zauważyłam, że takich ostatnio u Ciebie nie brak.
Kissi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 17:14   #821
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Kissi Pokaż wiadomość
Rozumiem, że to ironiczne stwierdzenie.
Zauważyłam, że takich ostatnio u Ciebie nie brak.
zacytuj prosze moje ironiczne wypowiedzi z ostatniego tygodnia.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-14, 17:21   #822
freakkiki
Raczkowanie
 
Avatar freakkiki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 164
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Uuu

przed śniadankiem 0,5 litra płynów plus kawka zbożowa zalana wodą
I 7 łyżek płatków owsianych,pół szklanki cheeriousów, łyżka orzechów włoskich, 3 śliwki suszone, 200 ml mleka 1,5%
II bułka niby grahamka;d z delmą, plastrem syznki z indyka i plasterkami ogórka ..tylee ile w bułkę weszło, kubuś mały
III zupka ala jarzynowa.. czyli duuużo warzywek i brukselek:lov e:
omlet"grzybek"(2jaja,łych a mąki,łyżeczka cukru waniliowego, łyżeczka kakao) na łyżce oliwy z oliwek posmarowany łyżką dżemeu domowego z moreli , herbatka saga porzeczkowa
IV jogurt mały naturalny z łyżeczką pestek słonecznika, jabłko, szklanka wodyy
V 3 kromki chleba razowego: 1 z delmą szynką i pomidorem,2 z delmą serem żółtym light i ogórkiem,3 z delmą szynką, pomidorem łyżką sosu chili a do tego kubek cieplutkiej herbatki z cytrynkąą

bardzo grzecznie proszę o ocenkę

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

dekas a propos to pomarancz jest poprawnie
__________________
Soul of the woman was created below

Edytowane przez freakkiki
Czas edycji: 2009-12-14 o 18:53
freakkiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 17:24   #823
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez freakkiki Pokaż wiadomość
Uuu

przed śniadankiem 0,5 litra płynów plus kawka zbożowa zalana wodą
I 7 łyżek płatków owsianych,pół szklanki cheeriousów, łyżka orzechów włoskich, 3 śliwki suszone, 200 ml mleka 1,5%
II bułka niby grahamka;d z delmą, plastrem syznki z indyka i plasterkami ogórka ..tylee ile w bułkę weszło, kubuś mały
III zupka ala jarzynowa.. czyli duuużo warzywek i brukselek:lov e:
omlet"grzybek"(2jaja,łych a mąki,łyżeczka cukru waniliowego, łyżeczka kakao) na łyżce oliwy z oliwek posmarowany łyżką dżemeu domowego z moreli , herbatka saga porzeczkowa
IV jogurt mały naturalny z łyżeczką pestek słonecznika, jabłko, szkanka wodyy
V 3 kromki chleba razowego: 1 z delmą szynką i pomidorem,2 z delmą serem żółtym light,3 z delmą szynką, pomidorem łyżką sosu chili a do tego kubek cieplutkiej herbatki z cytrynkąą

bardzo grzecznie proszę o ocenkę

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

dekas a propos to pomarancz jest poprawnie
nie jest.

http://poradnia.polonistyka.uj.edu.pl/?modul=8
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 17:28   #824
freakkiki
Raczkowanie
 
Avatar freakkiki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 164
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

ja jakoś ograniczam się zawsze tylko do słownika i będę mu wierna .. może to mój błąd ;D i moja pomarańcz
__________________
Soul of the woman was created below
freakkiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 17:30   #825
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje U:
Ś: 2 duże kawałki chleba energia( ciemny- ziarnisty):
jeden z masłem, masłem orzechowym sante i na to 1 banan(plasterki);
jeden z masłem, serkiem almette jogurtowym, miodem i garścią orzechów nerkowca;
1 kaszka manna smakija śmietankowa
1 mała mandarynka
kawa z mlekiem
IIŚ: 1 twarożek wiejski(200g)+ łyżka pestek dyni; 1 mały pomidorek z natką pietruszki
O: ziemniaczki z koperkiem, rybka sola smażona na oliwce, kapustka czerwona gotowana, kapusta kiszona
P: 1 jabłuszko
K: 2 duże kawałki chleba energia jw:
jeden z masłem, serem i czarnymi oliwkami( z 12sztuk)
jeden z masłem, serkiem almette jogurtowym i pomidorem
dużo pomidorków koktajlowych żółtych(przeszło 10)
herbata lipton z cytryną+ 1 słodzik


proszę o ocenkę i drogowskazy
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 17:45   #826
kasia220112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 162
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cześć. Pisze pierwszy raz na forum. Mam na imie Kasia i mam 15 lat. Chciałabym przytyć minimum 3 kg. W innym wypadku pojde na oddział. Aktualnie ważę 39 kg przy 157 cm wzrostu. Okresu nie mam od roku. Wtedy zaczęły sie moje problemy z jedzeniem. Ile minimum kcal powinnam jeść??? Teraz jem ok 2000 kcal i nie tyje od 2 miesiecy. MOim wstydliwym problemem są częste zaparcia. Jak mam soebie z nimi radzić. Mój przykładowy jadłospis wyglada tak:
śn; 3 kanapki z dodatkami + mleko (szklanka) z miodem lub herbata/ 1/2 szklanki platkow kukurydzianych ze szklanka mleka z rodzynkami i otrebami i miodem.
2 śn; drozdzowka i owoc/ kanapka +owoc/jogurt+owoc/ baton i owoc
ob; zupa 3 chochelki + 2 danie najczesciej 2 galki ziemniakow + mieso + surowka
pod; jogurt + owoc/ drozdzowka/ owoc/ ciastka
kol; najczesciej 3 kanapki + dodatki + herbata.

Czy to jest dużo??? Co w tym jadłospisie jest nie tak że mam zaparcia??? Prosze o pomoc.

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Odpiszcie
kasia220112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 17:53   #827
paszka016
Raczkowanie
 
Avatar paszka016
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez kasia220112 Pokaż wiadomość
Cześć. Pisze pierwszy raz na forum. Mam na imie Kasia i mam 15 lat. Chciałabym przytyć minimum 3 kg. W innym wypadku pojde na oddział. Aktualnie ważę 39 kg przy 157 cm wzrostu. Okresu nie mam od roku. Wtedy zaczęły sie moje problemy z jedzeniem. Ile minimum kcal powinnam jeść??? Teraz jem ok 2000 kcal i nie tyje od 2 miesiecy. MOim wstydliwym problemem są częste zaparcia. Jak mam soebie z nimi radzić. Mój przykładowy jadłospis wyglada tak:
śn; 3 kanapki z dodatkami + mleko (szklanka) z miodem lub herbata/ 1/2 szklanki platkow kukurydzianych ze szklanka mleka z rodzynkami i otrebami i miodem.
2 śn; drozdzowka i owoc/ kanapka +owoc/jogurt+owoc/ baton i owoc
ob; zupa 3 chochelki + 2 danie najczesciej 2 galki ziemniakow + mieso + surowka
pod; jogurt + owoc/ drozdzowka/ owoc/ ciastka
kol; najczesciej 3 kanapki + dodatki + herbata.

Czy to jest dużo??? Co w tym jadłospisie jest nie tak że mam zaparcia??? Prosze o pomoc.

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Odpiszcie

Moze nie jestem ekspertka ale ci troszke doradze chociaz sama mam problem z dobrym ulozeniem jadlopisu dla siebie

no ale cuz .
no wiec tak hm.. 2000 kcal to za malutko na przytycie to dobre na utrzymanko wagi
powinnas jesc 3000 , 3200
oczywiscie mozesz kalorie dodawac stopniowo

jedz co lubisz wkoncu to przytycie a twoje jedzonko ma ci sprawiac przyjemnosc

na sniadanko polecam owsianke albo jakies nalesniki , owoc i herbatke albk kawke z mleczkiem ;d

na drugie sniadanko moze jakis dobry jogurccik i grahamka z warzywakami i z czym tam lubisz

obiad to pewnie mamusia gotuje wiec najlepiej popros zeby nalozyla ci duza porcje ;d

a po obiadku jakis dobry deser ;d moze byc cos slodkiego

podwieczorek ci tylko chcesz ale przyda sie troche nnkt czyli orzeszki moze paluszki z sezamem i kakao najlepiej na mleczku 3,2 %

Kolacja to moze jakas jejecznice i chlebek ciemny albo jasny to juz jak wolisz

i oczywiscie po kolacji niech cos wpadnie ;d

;* powodzenia
__________________
"żyjemy nie tak jak chcemy,ale tak jak potrafimy"

21.06.2009 - Ten jedyny <3

38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52
paszka016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 17:59   #828
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
witam niedzielnie
nie chcę się rozpisywać jak to do tej pory bywało i Was zamęczać. po prostu powiem,że staram się przełamywać i wrzucam swoje U/p ? :

śn. owsianka(5łych płatków,garść jakichś nestle cornFlakes miodowych z orzeszkami,garść BF,orzechy na szkl. mleka 2% zagotowane), gruszka,mandarynka
2śn. 2 kromy razowego 1 z masłem 2 z szynką (dużo) z indyka i pomidorki koktajlowe + filiżanka maślanki truskawkowej i duża kwaśna pomarańcza
ob.pierś z kury(ok 200g)marynowana na ostro z czosnkiem,zmażona na oliwie+dorzucony do tego worek ryzu brazowego z curry i kukurydzatroche jakiejs niedobrej surowki;/
po wpadly mandarynki
pozniej kawa ricore z mlekim 2%
podw. jabłko pieczone z orzeszkami i 2 mandarynki
kol.jajecznica z 3 jaj na 2 ostatnich pl. szynki z indyka + 2 kawalki chlebka razowego z maslem i 3pomidorki koktajlowe
po wpadly mandarynki,jablko,wafle ryzowe;/ <---i tu mi zle;/

jak to wyglada?prosze o ocenki kolezanki
UP. czy mógłby ktoś ocenić? wczoraj zostałam lekko nieprzyuważona...:confuse d:
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 18:06   #829
Volvo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 32
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

UuUuUuU - oszczędzam się przed świętami bo rodzinka przyjeżdża i będzie dużo dobrego papu, którego nie ma na codzień, a po za tym przełamałem się i postanowiłem nie liczyć kalorii tylko cieszyć się tym co jem :P bo nie żyję wiecznie a właśnie jadło :P :
śn. łycha płatków owsianych, po dwie otrębów pszennych i żytnich, i garść corn flakesów + jabłko
2śn. jogurt brzoskwinia ( jakiś eko :P 200g) + jabłko + 2 mandarynki
obiad. warzywa z kurzym cycem ( 350g samego cyca było ;o ;p )
kolacja bo późno wróciłem :P duży jogurt naturalny z pomidorami i ogórkiem zielonym i kromka żytniego
a poza tym trochę czekolady, pierników, orzechów ( świątecznie )
Volvo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-14, 18:12   #830
kalcia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 23
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Niedzielne R:
S: jogurt + 5 lyzek platkow rozniastych, kilka kawalkow ogorka
SII: jedna buleczka z ziarnami, z ciemnego pieczywa z pasta sojowa / wedlina i pomidorem
O: 7-8 pierogow z wody (z miesem i z kapsta i grzybami, nie za duze), marchewka gotowana
P: garsc orzechow, pestek dyni, pistacji, serek wiejski, ogorek kiszony
K: 2 jajka na twardo, salata + pomidor

Poniedzialkowe R:
S: jedna buleczka z ziarnami, z ciemnego pieczywa z pasta sojowa (bylby owoc, ale sie skonczyl :< )
(1h-1:30h treningu)
SII: mala ciabata z kilkoma plastrami wedliny
O: kotlet sojowy z makaronem pelnoziarnistym, marchewka gotowana
P: wiesniak z 1/2 malej lyzeczki cukru (mialam ochote na cos slodkiego co nie ma smaku miodu :P), garsc orzechow rozniastych, kilka kawalkow pomidora
K: bedzie: salatka: 2 jajka na twardo + pomidor + ogorek + szczypiorek + salata + lyzka jogurtu naturalnego
__________________
~slub i wesele~ oraz podroz zycia! JAPONIA!
---
07.12.09 start!
160cm
67kg ...63kg.............. 50kg - cel!
kalcia0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 18:13   #831
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

UUu:

I: jajecznica z 2 jaj, z odrobiną keczupu smażona na łyżeczce oliwy z oliwek+bułka ciemna obklejona słonecznikiem- 1 połówka z masłem, wędliną dr., ogórkiem, cykorią i sałatą; 2 z masłem, serkiem capri, ogórkiem, cykorią i sałatą+kubas zielonej

II: bułka słodka z makiem+szklanka maślanki nat. z łyżeczką miodu i łychą amarantusa

III: pomarańcza

IV: kanapka z 2 kromek żytniego razowego z masłem, wędliną drobiową, tyrkiem naturalnym, cykorią, sałatą+pomidor

V: wieśniak 200g z migdałami -później kubas zielonej

VI: (niedawno jedzone) ok. 1/2 woreczka kaszy jęczmiennej, pierś z kurczaka (ok.100g) na parze ze szpinakiem i jarzynami+4 pomidorki koktajlowe

oceni ktoś?
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 18:30   #832
paszka016
Raczkowanie
 
Avatar paszka016
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U :

Śn : grahamka z pasztetem papkrykowym i pomidrokiem

Sn: serduszko do picia czekoladowe , 10 petitkow

O: talerz pomidorowej na wczorajszym rosolku

P: Kakao na mleczku 1,5 % , jogurt naturalny 150g

K: 2 jabłuszka i 4 mandarynki
__________________
"żyjemy nie tak jak chcemy,ale tak jak potrafimy"

21.06.2009 - Ten jedyny <3

38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52
paszka016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 18:43   #833
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
witam niedzielnie
nie chcę się rozpisywać jak to do tej pory bywało i Was zamęczać. po prostu powiem,że staram się przełamywać i wrzucam swoje U/p ? :

śn. owsianka(5łych płatków,garść jakichś nestle cornFlakes miodowych z orzeszkami,garść BF,orzechy na szkl. mleka 2% zagotowane), gruszka,mandarynka ajj, jak smacznie z rana
2śn. 2 kromy razowego 1 z masłem 2 z szynką (dużo) z indyka i pomidorki koktajlowe + filiżanka maślanki truskawkowej i duża kwaśna pomarańcza a czemu jedna z samym masłem ? daj na nią jakiegoś serka ! reszta ładnie
ob.pierś z kury(ok 200g)marynowana na ostro z czosnkiem,zmażona na oliwie+dorzucony do tego worek ryzu brazowego z curry i kukurydzatroche jakiejs niedobrej surowki;/ Mmm, pysznooości ! ale warzywek chyba trochę mało
po wpadly mandarynki okk.
pozniej kawa ricore z mlekim 2%
podw. jabłko pieczone z orzeszkami i 2 mandarynki trochę mało same owoce... orzeszki Cię ratują, ale widziałabym tu chętnie jakiś serek / jogurt, może cos słodkiego.
kol.jajecznica z 3 jaj na 2 ostatnich pl. szynki z indyka + 2 kawalki chlebka razowego z maslem i 3pomidorki koktajlowe ślicznie
po wpadly mandarynki,jablko,wafle ryzowe;/ <---i tu mi zle;/ czemu źle?

jak to wyglada?prosze o ocenki kolezanki
ładnie, są owoce, sa nnkt, jest białko... troszke więcej może byc warzyw wrzuciła, bo same pomidorki koktajlowe widzę U/P bo chcesz przytyć ? To może coś słodkiego jak zmierzasz do P ?
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 18:46   #834
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje U:
Ś: 2 duże kawałki chleba energia( ciemny- ziarnisty):
jeden z masłem, masłem orzechowym sante i na to 1 banan(plasterki);
jeden z masłem, serkiem almette jogurtowym, miodem i garścią orzechów nerkowca;
1 kaszka manna smakija śmietankowa
1 mała mandarynka
kawa z mlekiem
IIŚ: 1 twarożek wiejski(200g)+ łyżka pestek dyni; 1 mały pomidorek z natką pietruszki
O: ziemniaczki z koperkiem, rybka sola smażona na oliwce, kapustka czerwona gotowana, kapusta kiszona
P: 1 jabłuszko
K: 2 duże kawałki chleba energia jw:
jeden z masłem, serem i czarnymi oliwkami( z 12sztuk)
jeden z masłem, serkiem almette jogurtowym i pomidorem
dużo pomidorków koktajlowych żółtych(przeszło 10)
herbata lipton z cytryną+ 1 słodzik


proszę o ocenkę i drogowskazy proszęęę!

a i czy czarne oliwki są dobrym żródłem nnkt?
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2009-12-14 o 18:47
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 18:55   #835
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
Moje U:
Ś: 2 duże kawałki chleba energia( ciemny- ziarnisty):
jeden z masłem, masłem orzechowym sante i na to 1 banan(plasterki);
jeden z masłem, serkiem almette jogurtowym, miodem i garścią orzechów nerkowca;
1 kaszka manna smakija śmietankowa
1 mała mandarynka
kawa z mlekiem duże, ładne, syte śniadanie
IIŚ: 1 twarożek wiejski(200g)+ łyżka pestek dyni; 1 mały pomidorek z natką pietruszki no, tu mógł być jeszcze owoc ale jest okej.
O: ziemniaczki z koperkiem, rybka sola smażona na oliwce, kapustka czerwona gotowana, kapusta kiszona jaak zdrowo ! pychotka.
P: 1 jabłuszko a to, to co jest panienko ? nic więcej się nie zmieściło ? wiesz, że to malutko... jakiś jogurcik może?
K: 2 duże kawałki chleba energia jw:
jeden z masłem, serem i czarnymi oliwkami( z 12sztuk)
jeden z masłem, serkiem almette jogurtowym i pomidorem
dużo pomidorków koktajlowych żółtych(przeszło 10)
herbata lipton z cytryną+ 1 słodzik
tu ładnie, ale czemu używasz słodzika? nie lepiej miodu, jeśli nie chcesz cukrem słodzić ?

proszę o ocenkę i drogowskazy
ogólnie bardzo mi się podoba. wywal słodzik, bo to shit ;p
podwieczorek mogłaś tylko zwiększyć... jakieś orzeszki dać, pestki z jogurtem czy cuś jak okres ?

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
UUu:

I: jajecznica z 2 jaj, z odrobiną keczupu smażona na łyżeczce oliwy z oliwek+bułka ciemna obklejona słonecznikiem- 1 połówka z masłem, wędliną dr., ogórkiem, cykorią i sałatą; 2 z masłem, serkiem capri, ogórkiem, cykorią i sałatą+kubas zielonej miałam podobną kolacyjkę wczoraj, pycha <33

II: bułka słodka z makiem+szklanka maślanki nat. z łyżeczką miodu i łychą amarantusa ładnie.

III: pomarańcza nie wiem jaki odstęp czasu od II, ale chyba maławo

IV: kanapka z 2 kromek żytniego razowego z masłem, wędliną drobiową, tyrkiem naturalnym, cykorią, sałatą+pomidor ślicznie i bardzo smacznie.

V: wieśniak 200g z migdałami -później kubas zielonej białko i nnkt, super a może owoc jakiś ? warzywo ?

VI: (niedawno jedzone) ok. 1/2 woreczka kaszy jęczmiennej, pierś z kurczaka (ok.100g) na parze ze szpinakiem i jarzynami+4 pomidorki koktajlowe widzę, że poprzestawiane troszkę posiłki znam ten ból... ładnie

oceni ktoś?
bardzo mi sie podoba, jest wszytsko co być powinno
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 18:56   #836
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

kochana, ciągle go brak. dziś miałam potworny en z tym związany. wstałam ze stresem jakbym szła na jakiś egzamin, aż mnie brzuch ściskał. nie wiem nie ma go i nic sie nie zapowiada. ale wyniki mam idealne- co jest blokada.

podwieczorek do d...., bo nie było mnie w domu, a mój pod ręką miał jabłko, więc mu je zgarnęłam))

poza tym nie wiem ale mam ciągle apetyty i tak naprawdę żadnym posiłkiem się nie najadam, pomimo porcji sporych. np. mam dziś cholerną ochotę na paluszki sezamowe paczka 200g czyli 466x 2 i dlatego ich nie zjem, bo troche to mi tylko brzuszek podrażni wiesz nie ma u mnie takich lużnych, a mam ochote to zjem, nawet jakby to miałobyć 1000kcal na raz i wieczorem- kiedys sie na to nie patrzyło.

a słodzik sporadycznie, bo rzadko pije herbatę, a że cytryna to chciałam posłodzić, miód średnio mi w herbacie podchodzi. słodzik może 3 razy w miesiacu- to dużo, prawie wcale
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2009-12-14 o 18:58
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 19:02   #837
freakkiki
Raczkowanie
 
Avatar freakkiki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 164
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

pyskatka89 hej spojrzalabys na moj jadlospis ?
__________________
Soul of the woman was created below
freakkiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 19:07   #838
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
kochana, ciągle go brak. dziś miałam potworny en z tym związany. wstałam ze stresem jakbym szła na jakiś egzamin, aż mnie brzuch ściskał. nie wiem nie ma go i nic sie nie zapowiada. ale wyniki mam idealne- co jest blokada.

podwieczorek do d...., bo nie było mnie w domu, a mój pod ręką miał jabłko, więc mu je zgarnęłam))

poza tym nie wiem ale mam ciągle apetyty i tak naprawdę żadnym posiłkiem się nie najadam, pomimo porcji sporych. np. mam dziś cholerną ochotę na paluszki sezamowe paczka 200g czyli 466x 2 i dlatego ich nie zjem, bo troche to mi tylko brzuszek podrażni wiesz nie ma u mnie takich lużnych, a mam ochote to zjem, nawet jakby to miałobyć 1000kcal na raz i wieczorem- kiedys sie na to nie patrzyło.

a słodzik sporadycznie, bo rzadko pije herbatę, a że cytryna to chciałam posłodzić, miód średnio mi w herbacie podchodzi. słodzik może 3 razy w miesiacu- to dużo, prawie wcale
kurcze, to walcz o ten okres ! bierzesz jakieś hormony, czy coś?
dokładaj masło, oliwę, pestki, orzechy, sery, śmietanę i wszystko, co tam masz pod ręką
ja jutro mam badania kontrolne i usg, zobaczymy czy coś się ruszyło...
paluszki, jak masz ochotę to wcinaj, nie musisz przecież zjeść zaraz całej paczki 200g ! Sezam tez ma nnkt Weź sobie garstkę i delektuj się ;p
Powodzenia ;*

Cytat:
Napisane przez freakkiki Pokaż wiadomość
Uuu

przed śniadankiem 0,5 litra płynów plus kawka zbożowa zalana wodą
I 7 łyżek płatków owsianych,pół szklanki cheeriousów, łyżka orzechów włoskich, 3 śliwki suszone, 200 ml mleka 1,5% bardzo pożywnie i smacznie
II bułka niby grahamka;d z delmą, plastrem syznki z indyka i plasterkami ogórka ..tylee ile w bułkę weszło, kubuś mały - delme wywal, sama chemia... dawaj masło szyneczki więcej, jeden plaster to prawie nic, daj ze 3; ja osobiście kubusia nie lubię, bo to sam cukier, wole jednodniowe soki, ale jak lubisz to okeej
III zupka ala jarzynowa.. czyli duuużo warzywek i brukselek:lov e: jej, wieki nie jadłam jarzynowej...
omlet"grzybek"(2jaja,łych a mąki,łyżeczka cukru waniliowego, łyżeczka kakao) na łyżce oliwy z oliwek posmarowany łyżką dżemeu domowego z moreli , herbatka saga porzeczkowa daaj troszkę ! pycha.
IV jogurt mały naturalny z łyżeczką pestek słonecznika, jabłko, szklanka wodyy tez ładnie
V 3 kromki chleba razowego: 1 z delmą szynką i pomidorem,2 z delmą serem żółtym light i ogórkiem,3 z delmą szynką, pomidorem łyżką sosu chili a do tego kubek cieplutkiej herbatki z cytrynkąą o delmie mówiłam, ser zółty light wcale nie ejst light, ma po prostu wiecej chemii reszta cud miód i orzeszki

bardzo grzecznie proszę o ocenkę
bardzo grzecznie proszę Fajny, urozmaicony jadłospis. Są owoce, warzywa, białko, nnkt. Super
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.

Edytowane przez pyskatka89
Czas edycji: 2009-12-14 o 19:16
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 19:10   #839
freakkiki
Raczkowanie
 
Avatar freakkiki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 164
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

mpati86 widze mamy ten sam problem i podobbny sposób myslenia.. pozdrawiam
__________________
Soul of the woman was created below
freakkiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 19:13   #840
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez pyskatka89 Pokaż wiadomość
kurcze, to walcz o ten okres ! bierzesz jakieś hormony, czy coś?
dokładaj masło, oliwę, pestki, orzechy, sery, śmietanę i wszystko, co tam masz pod ręką
ja jutro mam badania kontrolne i usg, zobaczymy czy coś się ruszyło...
paluszki, jak masz ochotę to wcinaj, nie musisz przecież zjeść zaraz całej paczki 200g ! Sezam tez ma nnkt Weź sobie garstkę i delektuj się ;p
Powodzenia ;*
hormony zaczynam brać, ale muszę zdobyc receptę, bo jedna mineła, a teraz mam innego lekarza i nie z mojej miejscowości i powiedział,że mam te przypisane przez innego lekarza brać( ale zapomnielismy, że recepta minęła), więc jak tylko będzie moja kolej wizyty to zaczynam brać. boję się.
ja mam BMI 19, także nie chce przytyć- jest super i boję sie tych śmietan itp, że przytyje. rozumiesz mnie choć trochę?

nie ja bym musiała zjeść paczkę, garstka mi nic nie da, nie zaspokoi mnie, wręcz nic mi nie da, dlatego wole wcale niż nabrać ochoty
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2009-12-14 o 19:16
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.