Straszny ból w szczęce promieniujący do kosci policzkowych. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-02-06, 21:31   #1
..:: asia ::..
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2
Unhappy

Straszny ból w szczęce promieniujący do kosci policzkowych.


Witam,

Od roku odczuwam straszny ból w dolnej części szczęki po prawej stronie ( chociaż czasami ten ból tak promieniuje, ze mam wrażenie, że górne zęby mnie także bolą). Ból ten, promieniuje do ucha i kości policzkowych, skroni... W momencie gdy mnie boli przyduszając opuszkami palców dziąsło przez policzek czuję swój puls. Po wzieciu tabletek przeciwbólowych ból ustępuję.


Wydaje mi się, że może to mieć związek z ósemkami. Dolne ósemki były poziomo.. i nigdy nie wyszłyby, przez co ząbki wykrzywiły się na dole... :/

Lewą ósemkę usunięto bez komplikacji, natomiast z prawa dolną już tak pięknie nie było... Po próbie usunięcia ( na chirurgii szczękowej w szpitalu)... stwierdzono, że ząb jest tak zalany kością szczękową, że prędzej złamią mi szczękę niż ją usuną... i postanowili odpiłować mi tylko kawałek korony żeby nie dotykała siódemki - co ciekawe ząb podobno był pusty w środku. Resztę zęba zostawiono i zaszyto.

Za siódemką mam małą szczelinę (jakby źle się zrosło dziąsło) i często wchodzi tam jedzenie.. ale myjąc zęby próbuję "wyciągnąć" wszystko co mi tam wejdzie.

Podając mi znieczulenie przed próbą usunięcia tego zęba trafiono mi w nerw.. pół języka jest niestety drętwe aż do dzisiaj...

Czy ktoś ma pojecie od czego mam te straszne nie do zniesienia bóle?((
..:: asia ::.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 19:33   #2
dyskalkulja
Przyczajenie
 
Avatar dyskalkulja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z warszawy
Wiadomości: 25
Dot.: Straszny ból w szczęce promieniujący do kosci policzkowych.

[/COLOR]To troche nieprawdopodobne mi sie wydaje ze w szpitalu, na chirurgi szczekowej zostawili Ci korzen w kosci i usuneli korone, mialam naparwde problemy z 8 niektore wcale nie wyszly, wszytskie zostaly usuniete bo powodowaly dolegliwosci bolowe, podobne do Twoich. A opowiesc o tej dziurze w dziasle w ktorej gromadzi Ci sie jedzenie jest przerazajaca. Moze powinnasc wybrac sie do innego chirurga szczekowego.

Kolejnym powodem jaki przychodzi mi do glowy jest posiadanie zebow leczonych kanalowo - czyli najgorszej chochsztaplerki stomatologicznej na jaka mozna sie zdecydowac, takie zeby powoduja przerozne stany zapalne i bol glowy, bol kosci trzewioczaszki a nawet nerwobole calego ciala poczawszy od rwy kulszowej, boli kosci i stawow na ciesni nadgrastka skonczywszy. Tak wiec dokladnie sie zdjagnozuj, zrob dobre zdjecie najlepiej TK, idz do kilku specjalistow, ale poszukaj dobrze na necie, zeby nie wybrac sie do jakiejs przereklamowanej zdzierajacej za otwarcie drzwi kliniki, tylko do ludzi ktorzy biora kase za uczciwa, rzetelna robote, ktora pomaga a nie szkodzi jak wyzej wspomniane "leczenie kanalowe".

ps. Przepraszam za brak Polskich znakow, ale mam tak ustawiony system ze wzgledu na prace.

pps. Zycze powodzenia z zebami. Pamietaj bol zawsze wskazuje, ze cos nie tak dzieje sie w organizmie nie lekcewarz go i nie zwlekaja z podjeciem dzialania.

Edytowane przez dyskalkulja
Czas edycji: 2013-02-16 o 12:59
dyskalkulja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 17:36   #3
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Straszny ból w szczęce promieniujący do kosci policzkowych.

Straszysz ludzi niepotrzebnie. Badania które zostały podane w innym wątku dotyczącym leczenia kanałowego nie mają żadnego potwierdzenia . Link który podałaś i lekarz który tam się wypowiada odradza wystawianie implantów a zaleca robienie mostów. To na pewno nie szkodzi, piłowanie dwóch zdrowych zębów aby uzupełnić lukę jest niesamowicie nieszkodliwe. Wiele z nas jest ofiarami zaniedbań rodziców z okresu dzieciństwa. Ja sama mam jednego zęba który wymagał leczenia kanałowego już w okresie dorastania. Wtedy implanty nie były popularne. Stać na nie było tylko nielicznych. Co miałam zrobić leczyłam endo, a ze dentysta patałach po 10latach leczyłam znowu. Bo miałam zmianę okołowierzchołkową. Dzięki temu nadal mam zęba mimo, ze zapłaciła, za całość prawie 3000 tysiące. Lekarz o którym piszą w artykule urodzil się w 1870 roku ludzie. Faktycznie stomatologia była wtedy na najwyższym poziomie preparaty do dezynfekcji kanałów tez. Ludzie nie dajmy się zwariować a przede wszystkim dajmy badania jakieś wiarygodne a nie jakieś bzdety niepotwierdzone przez innych badaczy. Amerykańskie towarzystwo stomatologiczne potwierdza, ze leczenie kanałów jest bezpieczne dla organizmu człowieka i nie powoduje problemów.

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Ps. Retinoidy doustne to dopiero miód na Twój organizm. Ludzie po tym umierają chorują na depresje nawracające. A dermatolodzy twierdzą, że to gorsze niż chemia przy leczeniu raka. W wielu krajach zakazne przy leczeniu trądziku. Powodują nieodwracalne zmiany w organiźmie. A szereg skutków ubocznych jest większy niż w jakimkolwiek leku w Polskiej aptece. To dopiero fuszerka dermatologiczna przepisać coś takiego na trądzik. Współczuję....i Tobie i sobie bo też to dziadostwo brałam, nie mając pojęcia jak bardzo mi szkodzi. Mimo, to polecam ludziom bo efekty są niebywałe. Do każdego należy decyzja. Ja nie odradzam ludziom leczenie retinoidami. Ty nie odradzaj leczenia kanałowego bo nie ma badań potwierdzających szkodliwość.
__________________
"To jeszcze nie koniec..."

Edytowane przez karmeloo
Czas edycji: 2013-02-15 o 17:26
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.