Co ja mam zrobić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-30, 08:26   #31
Pestka88
Zadomowienie
 
Avatar Pestka88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 390
Dot.: Co ja mam zrobić?

Jeśli naprawdę masz skłonności do histerii to radziłabym (nie teraz przed pogrzebem, bo trochę za późno, ale w ogóle), popracować nad kontrolą emocji. Pewnie raczej ze specjalistą. Nie piszę tego złośliwie, ale życie daje popalić. Bliscy umierają, ukochani faceci odchodzą, dzieci lądują po wypadkach w szpitalach... i trzeba wtedy się zająć wieloma sprawami, zorganizować coś, kogoś wesprzeć, gdzieś pojechać.... Nie może być tak, że Ty za każdym razem będziesz bezużyteczna i nic nie zrobisz, bo będziesz mdlała.

Pożegnaj się z babcią wcześnie i wytłumacz rodzicom sytuacje, żeby się nie czuli zranieni. A potem poszukaj pomocy w kontrolowaniu emocji.
__________________
"i może nie wiem czego chcę, ale czego nie chcę wiem!"



2014:

książki: 12
filmy: 70
"Fizyka rzeczy niemożliwych" Michio Kaku
"Epidemia" Robin Cook





miesiąc z hula hop: 2/30
Pestka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 08:34   #32
SmerfetkaGdynia
Rozeznanie
 
Avatar SmerfetkaGdynia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 636
GG do SmerfetkaGdynia
Dot.: Co ja mam zrobić?

Wiem,że teraz weźmiecie mnie za osobę bez serca, ale właśnie zbieram się do wyartykułowania rodzicom,że chcę zostać w Gdyni. Bo po prostu nie dam rady.
__________________
'Lubię to za mało - po prostu Cię kocham!
Bo w Tobie wszystko jest idealne
Chce walczyć o Ciebie i się nie poddam
Moje uczucia są niezniszczalne...''

instagram.com/nemesisgotenhafen
SmerfetkaGdynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 08:36   #33
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez SmerfetkaGdynia Pokaż wiadomość
Wiem,że teraz weźmiecie mnie za osobę bez serca, ale właśnie zbieram się do wyartykułowania rodzicom,że chcę zostać w Gdyni. Bo po prostu nie dam rady.
A gdzie ma być pogrzeb?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 08:50   #34
SmerfetkaGdynia
Rozeznanie
 
Avatar SmerfetkaGdynia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 636
GG do SmerfetkaGdynia
Dot.: Co ja mam zrobić?

Pogrzeb jest w województwie lubelskim.
__________________
'Lubię to za mało - po prostu Cię kocham!
Bo w Tobie wszystko jest idealne
Chce walczyć o Ciebie i się nie poddam
Moje uczucia są niezniszczalne...''

instagram.com/nemesisgotenhafen
SmerfetkaGdynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:02   #35
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Co ja mam zrobić?

Pozostanie w Gdyni nie wchodzi w grę. To faktycznie byłoby egoistyczne.
Moim zdaniem jedź do Lublina, pożegnaj się z babcią w domu pogrzebowym/kaplicy. Nie idź na mszę czy na pogrzeb.

Jak będziesz z rodzicami rozmawiała to nie oznajmiaj im swojej decyzji tylko zapytaj co o tym sądzą. Może nie wyobrażają sobie sytuacji kiedy ich dziecko nie będzie ich wspierało na pogrzebie matki. To Twój ojciec/matka jest najważniejszy w tej sytuacji i musisz się dostosować do oczekiwań rodzica który stracił matkę.

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2014-05-30 o 09:02 Powód: .
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:05   #36
mrofka89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 518
Dot.: Co ja mam zrobić?

Opcja, żebyś w ogóle nie pojechała jest raczej kiepskim pomysłem.

Nie możesz iść np tylko do kaplicy czy kościoła a nie iść na cmentarz? Zawsze możesz usiąść z tyłu,wyjść na chwilę na dwór jak się źle poczujesz, ale żeby nie pojechać w ogóle to naprawdę nie jest dobre rozwiązanie
mrofka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:09   #37
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: Co ja mam zrobić?

Hydroksyzyna nie musi być wypisana przez psychiatrę. Moim zdanie pozostanie w domu byłoby bardzo złym pomysłem. W ogóle odnosze wrażenie, że jesteś bardzo niedojrzałą osobą.
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 09:11   #38
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
czyli generalnie rzecz biorąc jesteś cholerną egoistką bo się martwisz tym co kto o Tobie pomyśli etc.

Ee no chyba właśnie nie egoistką, bo jak padnie na podłoge to dopiero narobi komuś i tak zdenerwowanego sytuacją kłopotu, że trzeba pogotowie wzywać itp.

Żałobę się nosi w sercu, nie ma obowiązku uczestniczenia w mszy, równie dobrze można podejść na grób wieczorem kiedy wszyscy się rozejdą, na "spokojnie" i według mnie to nie b ędzie brak szacunku
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:24   #39
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez SmerfetkaGdynia Pokaż wiadomość
Dzięki. Człowiek przyszedł po poradę a dostaje łatkę egoistki dlatego,że jest rozchwiany emocjonalnie na chwilę obecną.
Coz czytajac to co piszesz faktycznie mozna odebrac wrazenie, ze jestes egoistka. Rok temu zmarl moj ojciec, a ze rodzice rozwiedli sie jak bylam mala wszystkie sprawy pogrzebowe musialam zalatwiac SAMA. I myslisz, ze nie bylam rozchwiana emocjonalnie? Nie mialam nikogo kto by ze mna chodzil i to wszystko zalatwial, z ledwoscia potrawilam cos powiedziec, bo mnie dlawilo z placzu, ale mialam jakies wyjscie? NIE, musialm to zrobic, mimo tego, ze tez chcialam tylko lezec w lozku. A pogrzeb, coz CALY przeplakalam w pierwszej lawce, az ksiadz dziwnie na mnie zerkal, ale nic na to nie poradze jestem bardzo emocjonalna i wrazliwa osoba , nie radze sobie z taka iloscia emocji, ale niewyobrazam sobie, zeby mnialo mnie nie byc na pogrzebie.
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:24   #40
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Co ja mam zrobić?

sorry, ale to, ze ludzie umierają to nic dziwnego i trzeba umieć się zachować, a nie zamykać w domu, bo Ty tak cierpisz i na pogrzeb nie pójdziesz. a Twoi rodzice nie cierpią? inne dzieci Twojej babci nie cierpią? inne wnuki? tylko Ty masz żałobę w sercu i nigdzie nie pójdziesz? ogarnij się, nie jesteś małym dzieckiem, które niczego nie rozumie tylko dorosłą kobietą, która powinna wiedzieć, co należy robić w jakich sytuacjach. a w sytuacji, kiedy umiera babcia trzeba iść na pogrzeb razem z całą rodziną.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:29   #41
SmerfetkaGdynia
Rozeznanie
 
Avatar SmerfetkaGdynia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 636
GG do SmerfetkaGdynia
Dot.: Co ja mam zrobić?

Inne wnuki babcię miały w tyłku całe życie, tylko ja jedna ciągle kursowalam miedzy wsią a Gdynią. O reszcie rodziny nie ma co mówić, bo o niektorych wstyd wspominac.
__________________
'Lubię to za mało - po prostu Cię kocham!
Bo w Tobie wszystko jest idealne
Chce walczyć o Ciebie i się nie poddam
Moje uczucia są niezniszczalne...''

instagram.com/nemesisgotenhafen
SmerfetkaGdynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 09:37   #42
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez SmerfetkaGdynia Pokaż wiadomość
Inne wnuki babcię miały w tyłku całe życie, tylko ja jedna ciągle kursowalam miedzy wsią a Gdynią. O reszcie rodziny nie ma co mówić, bo o niektorych wstyd wspominac.

a co Cię inni interesują? Jeżeli byłaś blisko z babcią to tym bardziej powinnaś pojechać pożegnać się z nią.
Kto chce szuka sposobu, kto nie chce - szuka powodu.
Nie chcesz jechać - to nie jedź ale nie dorabiaj do tego teorii i nie szukaj usprawiedliwienia jaka to jesteś emocjonalna i łatwo mdlejesz.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:47   #43
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez SmerfetkaGdynia Pokaż wiadomość
Inne wnuki babcię miały w tyłku całe życie, tylko ja jedna ciągle kursowalam miedzy wsią a Gdynią. O reszcie rodziny nie ma co mówić, bo o niektorych wstyd wspominac.
no to wnuki. rodzice też mają babcie w tyłku? inne jej dzieci? po prostu zrozum, ze nie jesteś pępkiem świata i teraz są ważniejsze rzeczy niż zamykanie się w sobie, bo cierpisz...
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:53   #44
SmerfetkaGdynia
Rozeznanie
 
Avatar SmerfetkaGdynia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 636
GG do SmerfetkaGdynia
Dot.: Co ja mam zrobić?

Skoro tak - okej postawię sprawę jasno i wyraźnie. Nie mam ochoty tam jechać, bo zapewne znowu skończy się jakimiś aferami rodzinnymi - będą tam dwie osoby, które się szczerze nie cierpią i wątpię,żeby zakopały topor wojenny w takowym dniu. Nie chcę nic wiedzieć ani słyszeć, chcę zostac w swoich czterech ścianach i powyć sobie w poduszkę. DOŚĆ?!
__________________
'Lubię to za mało - po prostu Cię kocham!
Bo w Tobie wszystko jest idealne
Chce walczyć o Ciebie i się nie poddam
Moje uczucia są niezniszczalne...''

instagram.com/nemesisgotenhafen
SmerfetkaGdynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:55   #45
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Co ja mam zrobić?

Nigdy tego nie zrozumiem. Zmarla ci babcia. Nie maz nie dziecko tylko babcia. Mimo ogromnych emocjo jednak bez przesady...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:00   #46
provoge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 341
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nigdy tego nie zrozumiem. Zmarla ci babcia. Nie maz nie dziecko tylko babcia. Mimo ogromnych emocjo jednak bez przesady...
Drabinczeka, czasami ludzie maja z babcia, dziadkiem lepszy kontakt niz z kimkolwiek innym. Nie wiemy jak jest w przypadku autorki, ale nie mozna generalizowac, ze jak umiera babcia to jest to mniejszy zal, niz kiedy umiera rodzic. Roznie to bywa.
provoge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:02   #47
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Co ja mam zrobić?

Provog wybacz ale brednie. Jakich kto by relacji nie mial to nigdy nie widzialam wiekszej tragedii niz smierc dziecka. Chyba ze znasz matke ktora ma lepszy kontakt i kocha bardziej babcie niz swoja corke czy syna...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:03   #48
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez provoge Pokaż wiadomość
Drabinczeka, czasami ludzie maja z babcia, dziadkiem lepszy kontakt niz z kimkolwiek innym. Nie wiemy jak jest w przypadku autorki, ale nie mozna generalizowac, ze jak umiera babcia to jest to mniejszy zal, niz kiedy umiera rodzic. Roznie to bywa.
tylko babcia jest stara i nie ma się co oszukiwać, taka jest kolej rzeczy, ze starzy ludzie umierają. i nawet jeśli ktoś jest silnie związany z dziadkami to chyba rozumie, że oni nie będą żyć wiecznie?

Cytat:
Napisane przez SmerfetkaGdynia Pokaż wiadomość
Skoro tak - okej postawię sprawę jasno i wyraźnie. Nie mam ochoty tam jechać, bo zapewne znowu skończy się jakimiś aferami rodzinnymi - będą tam dwie osoby, które się szczerze nie cierpią i wątpię,żeby zakopały topor wojenny w takowym dniu. Nie chcę nic wiedzieć ani słyszeć, chcę zostac w swoich czterech ścianach i powyć sobie w poduszkę. DOŚĆ?!
i ważniejsze jest nie widzenie tych dwóch ludzi niż pożegnanie babci tak jak należy?o.O
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:05   #49
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nigdy tego nie zrozumiem. Zmarla ci babcia. Nie maz nie dziecko tylko babcia. Mimo ogromnych emocjo jednak bez przesady...
Kobiety na wizażu wadają w depresję z powodu kota, a Ty odmawiasz komuś prawa do dołka z powodu śmierci jednej z najbliższych osób?
Dziwne trochę. Zwłaszcza, że kobiety od kotów głaszcze się w momencie rozpaczy po głowie [co w sumie zrozumiałe].

Nie idź na pogrzeb i tyle. Nie wiem w co wierzysz, ale:
a) jak jesteś wierząca - to babcia i tak wie, że ją kochałaś, widzi jak cierpisz i nie chciałaby żebyś tam szła wbrew sobie
b) jak nie jesteś wierząca - babci już nie ma, jej wszystko jedno, a pogrzeb jest obrzędem organizowanym dla spokoju tych co zostali. Więc to od Ciebie zalezy decyzja czy chcesz tam być
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 10:09   #50
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez SmerfetkaGdynia Pokaż wiadomość
Skoro tak - okej postawię sprawę jasno i wyraźnie. Nie mam ochoty tam jechać, bo zapewne znowu skończy się jakimiś aferami rodzinnymi - będą tam dwie osoby, które się szczerze nie cierpią i wątpię,żeby zakopały topor wojenny w takowym dniu. Nie chcę nic wiedzieć ani słyszeć, chcę zostac w swoich czterech ścianach i powyć sobie w poduszkę. DOŚĆ?!
No to w czym problem? Nie jedź. Zadzwoń do rodziców i przeproś ich że nie przyjedziesz, powiedz że nie masz ochoty uczestniczyć w tym cyrku w jaki zmieni się pogrzeb bo nie wierzysz że nie będzie awantury. Obiecaj że pojedziesz np. na babci urodziny/imieniny/czy 1 listopada. I sprawa załatwiona. Możesz też iść w Gdyni do kościoła na tę godzinę jak będzie msza pogrzebowa i przyjąć komunię w jej intencji (o ile jesteś wierząca).

Jeżeli będą nalegali na Twoją obecność - to przemyśl jeszcze swoją decyzję.

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2014-05-30 o 10:11 Powód: ,
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:12   #51
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Co ja mam zrobić?

Ema sa jakies granice miedzy depresja a histeria.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:23   #52
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ema sa jakies granice miedzy depresja a histeria.
Też tak uważam. Ale jak napisałam to odnośnie depresji po śmierci kota [czy innego futrzaka, już nie pamiętam] to zostałam zlinczowana.
Dwa, że dla mnie w momencie utraty najbliższej osoby histeria jest czasem wręcz uzasadniona.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:26   #53
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Co ja mam zrobić?

No rposze cie przygnebienie po stracie kota to jesna ale jakby laska napisala "zdechl mi kot i lezy na ganku bo niemoc i smutek nie pozwalaj mi na dzialania" to tez by ja zlinczowali. Bo smutek i zal to jedno ale histeryczne zachowania...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:31   #54
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
No rposze cie przygnebienie po stracie kota to jesna ale jakby laska napisala "zdechl mi kot i lezy na ganku bo niemoc i smutek nie pozwalaj mi na dzialania" to tez by ja zlinczowali. Bo smutek i zal to jedno ale histeryczne zachowania...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=658799
Nie wyśmiewam Pań z wątku. Przytaczam tylko dla porównania skali współczucia: śmierć kota = tulimy i płaczemy z Tobą vs śmierć babci = ogarnij się, bez przesady.

Aha i to nie temat od linczu. Tamtego nie umiem znaleźć.

EDIT:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=690274 tu jeszcze lepiej, jest nawet krzyk, histeria i leki uspokajające.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2014-05-30 o 10:34
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:32   #55
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Co ja mam zrobić?

Wybacz autorko, ale dla mnie zachowujesz się totalnie dziecinnie. Jesteś niby dorosła, a taka niedojrzała...

Mnie na miejscu Twoich rodziców byłoby przykro i wstyd, gdyby mi córka powiedziała, że nie przyjedzie na pogrzeb babci z którą ponoć była blisko związana bo łatwo mdleje/obawia się, że się tam ktoś pokłóci.

Dla mnie to dziwne, ja w obliczu śmierci bliskiej osoby, w żałobie, myślę głównie o tej osobie, o pożegnaniu się, o wspomnieniach z tą osobą związanych, a nie roztrząsam sobie czy się ktoś pokłóci czy nie. W ogóle by mnie nie obchodziła taka pierdoła.

Rób jak chcesz, ale wiedz że zachowujesz się wybitnie słabo. Może ochłoń trochę, uspokój się, pomyśl, porozmawiaj z kimś o tym i wtedy podejmuj decyzje odnośnie pogrzebu...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:36   #56
mrofka89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 518
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez SmerfetkaGdynia Pokaż wiadomość
Skoro tak - okej postawię sprawę jasno i wyraźnie. Nie mam ochoty tam jechać, bo zapewne znowu skończy się jakimiś aferami rodzinnymi - będą tam dwie osoby, które się szczerze nie cierpią i wątpię,żeby zakopały topor wojenny w takowym dniu. Nie chcę nic wiedzieć ani słyszeć, chcę zostac w swoich czterech ścianach i powyć sobie w poduszkę. DOŚĆ?!
Eeee sorry cofam to co napisałam, że TROCHĘ cię rozumiem i że może można to jakoś rozwiązać kompromisowo.

Jeżeli Ty nie chcesz jechać na pogrzeb babci, bo ktoś może się pokłócić to nie mam pytań...
Naprawdę przy śmierci babci tak bardzo obchodzą się kłótnie innych
mrofka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:49   #57
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ja bym poszła, chociaż na pewno też bym nie miała ochoty, w końcu to nie jest przyjemna uroczystość. Wzięłabym coś na uspokojenie (lekarz rodzinny też może zapisać leki na uspokojenie), usiadłabym gdzieś z tyłu i nie wstawała do końca mszy. Wzięłabym ze sobą kogoś kto wie, że mogę mdleć, żeby pomógł mi w razie czego.
Ja też Rozumiem Cię,Autorko,że nie czujesz się na siłach,ale wydaje mi się ,że jeśli nie pójdziesz,to będziesz żałować.Poza tym,nie tylko dla Ciebie nie jest to przyjemna uroczystość...
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 11:22   #58
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Co ja mam zrobić?

Cytat:
Napisane przez SmerfetkaGdynia Pokaż wiadomość
Skoro tak - okej postawię sprawę jasno i wyraźnie. Nie mam ochoty tam jechać, bo zapewne znowu skończy się jakimiś aferami rodzinnymi - będą tam dwie osoby, które się szczerze nie cierpią i wątpię,żeby zakopały topor wojenny w takowym dniu. Nie chcę nic wiedzieć ani słyszeć, chcę zostac w swoich czterech ścianach i powyć sobie w poduszkę. DOŚĆ?!
Skoro już jesteś pewna, że tam nie pojedziesz bo to i tamto, to po co ten wątek?


A co do dyskusji na temat bólu po stracie: nie nam oceniać to, jak bardzo powinno się cierpieć po stracie ukochanej osoby. Skąd młoda, bezdzietna dziewczyna może wiedzieć jak boli strata dziecka? Na razie jej to nie dotyczy, więc przeżywa najmocniej śmierć babci. Może w przyszłości (nie życzę) dowie się, że to był pikuś w porównaniu do cierpienia po śmierci dziecka, a może zniesie to inaczej.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 11:29   #59
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Co ja mam zrobić?

Askawtn nie no. Nie mam dzieci wiec moj prog empatii wobec innych nie moze podejrzwac ze smierc dziecka to cios prosto w serce. wez daj spokoj
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 11:39   #60
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Co ja mam zrobić?

Przecież nie mówię, że nie jest, tylko dla dziewczyny, która dziecka nie ma to tylko odległe uczucie. Dla niej jest tu i teraz ból po śmierci babci i nie możesz wymagać od niej, żeby cierpiała mniej, bo powinna cierpieć bardziej, jak jej dziecko umrze, a nie teraz
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-05 17:15:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.