Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2 - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-24, 22:28   #2221
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ale kryzys wozkowy to częste i normalne zjawisko, jak dziecko zaczyna więcej kumać, to gondola je nudzi i tyle. Najlepiej chyba spacerowac jak zmęczone zaśnie na dluzej.

Najgorsze, że Ignaś od pewnego czasu z reguły nie śpi wcale w dzień, a jak się zdarzy to nie ma jakiejś stałej pory.
No nic. Może to nosidło cokolwiek da, nie robię sobie wielkich nadziei, bo nawet noszony w pionie musi mieć główkę ponad ramieniem, żeby widzieć jak najwięcej świata. Niestety nie mam od kogo pożyczyć na próbę, bo wszyscy wózkowi.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 22:31   #2222
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Moje dziecko tez w podobnym wieku nie spalo za bardzo w dzień, to byla meka, fakt. Tylko czekałam,aż wyrośnie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 22:36   #2223
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Najgorsze, że Ignaś od pewnego czasu z reguły nie śpi wcale w dzień, a jak się zdarzy to nie ma jakiejś stałej pory.
No nic. Może to nosidło cokolwiek da, nie robię sobie wielkich nadziei, bo nawet noszony w pionie musi mieć główkę ponad ramieniem, żeby widzieć jak najwięcej świata. Niestety nie mam od kogo pożyczyć na próbę, bo wszyscy wózkowi.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jesli masz ryzykowac wywalenie pieniedzybw bloto bo dziecku nosidlo moze nie podpasowac to w sklepach Netto sa nosidelka za 59zl wlasnie dla malych dzieci bo do wagi max.9 kg

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 22:59   #2224
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Najgorsze, że Ignaś od pewnego czasu z reguły nie śpi wcale w dzień, a jak się zdarzy to nie ma jakiejś stałej pory.
No nic. Może to nosidło cokolwiek da, nie robię sobie wielkich nadziei, bo nawet noszony w pionie musi mieć główkę ponad ramieniem, żeby widzieć jak najwięcej świata. Niestety nie mam od kogo pożyczyć na próbę, bo wszyscy wózkowi.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To w takim razie nosidełko lub chusta może być wstawieniem także dla waszego spania.
Przy piersi ci nie śpi?

U nas chusta a potem nosidełko tula (polecam po stokroć!) sprawdziły się mnóstwo razy. Swego czasu tylko tak zasypiala na drzemkę. Na spacerach? 10 minut i śpi.
Dużo dłużej niż w wózku czy łóżeczku.






Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Jesli masz ryzykowac wywalenie pieniedzybw bloto bo dziecku nosidlo moze nie podpasowac to w sklepach Netto sa nosidelka za 59zl wlasnie dla malych dzieci bo do wagi max.9 kg

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
To zapewne wisiadło a takich nie polecamy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 23:12   #2225
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
To w takim razie nosidełko lub chusta może być wstawieniem także dla waszego spania.
Przy piersi ci nie śpi?

U nas chusta a potem nosidełko tula (polecam po stokroć!) sprawdziły się mnóstwo razy. Swego czasu tylko tak zasypiala na drzemkę. Na spacerach? 10 minut i śpi.
Dużo dłużej niż w wózku czy łóżeczku.








To zapewne wisiadło a takich nie polecamy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Na pewno wisiadlo ale jeśli maly będzie miał złą widoczność na świat w nosidle to i je będzie hejtował.

Było napisane, że musi mieć głowę ponad ramieniem żeby się nie denerwować. Nosidło mu tego nie da moim zdaniem i chyba lepiej wydać 60 zł, wsadzić malucha na próbę 2-3 razy czy w ogóle mu przypasi a jeśli tak to wtedy wydać konkretną kwotę na lepszy sprzęt.

Absolutnie nie zachęcam do używania takich "wisiadełek"

Mam na myśli test użyteczności

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 23:17   #2226
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Na pewno wisiadlo ale jeśli maly będzie miał złą widoczność na świat w nosidle to i je będzie hejtował.

Było napisane, że musi mieć głowę ponad ramieniem żeby się nie denerwować. Nosidło mu tego nie da moim zdaniem i chyba lepiej wydać 60 zł, wsadzić malucha na próbę 2-3 razy czy w ogóle mu przypasi a jeśli tak to wtedy wydać konkretną kwotę na lepszy sprzęt.

Absolutnie nie zachęcam do używania takich "wisiadełek"

Mam na myśli test użyteczności

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
Rozumiem. Tylko ze to może być średnio diagnostyczne bo w wisiadle maluch może się denerwować z powodu niewygody i tak czy siak autorka się nie dowie jak byłoby z prawdziwym nosidłem ergo. . Nie miarodajne to.

To jeśli już to ja bym poleciła jakąś używaną chustę z chustoforum.info.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 00:08   #2227
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Wika skąd jesteś?

(Nie polecam testowania nosidła na tanim wisiadle. Gdybym nie popełniła tego błędu z córą (a popełniłam na womarze) to moje życie byłoby w tym okresie dużo łatwiejsze jak już testować to na czymś w czym dziecku ma szanse być wygodnie)

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2014-07-25 o 00:10
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 05:34   #2228
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Dobre nosidło można łatwo sprzedać. Albo poszukać używanego.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 07:38   #2229
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Taszkin, ze Szczecina.
Jeszcze nie zamówiłam tego marsupi, bo wszędzie widzę tylko z bawełny, a czytałam na wizażu, że dziewczynynkupowały wersję letnią z domieszką lnu, może któraś z Was mnie oświeci gdzie go szukać..?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 07:53   #2230
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Taszkin, ze Szczecina.
Jeszcze nie zamówiłam tego marsupi, bo wszędzie widzę tylko z bawełny, a czytałam na wizażu, że dziewczynynkupowały wersję letnią z domieszką lnu, może któraś z Was mnie oświeci gdzie go szukać..?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
http://www.kangurkowo.pl/nosidelko-d...pi-breeze.html tu masz len
http://archiwum.allegro.pl/oferta/ma...179334982.html


tak jak Vixen pisze -dobre nosidło mozna bez problemu odsprzedać z minimalną stratą
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2014-07-25 o 07:55
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 08:35   #2231
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Stokrotka dzięki!

A jeszcze mi przyszło do głowy, czy nie spróbować go wozić w spacerówce rozkładanej na płasko..? Widziałam jakieś dwa tygodnie temu miesięczne niemowlę tak więzione, pomyślałam że to głupota, ale teraz rozważam już wszystkie opcje.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 08:39   #2232
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Stokrotka dzięki!

A jeszcze mi przyszło do głowy, czy nie spróbować go wozić w spacerówce rozkładanej na płasko..? Widziałam jakieś dwa tygodnie temu miesięczne niemowlę tak więzione, pomyślałam że to głupota, ale teraz rozważam już wszystkie opcje.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
według mnie nie bardzo,za 2-3 miesiące może...z resztą to zależy od spacerówki,ale mało jest takich rozkładanych zupełnie na płasko,z gładkim dnem
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 08:42   #2233
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Stokrotko, moja taka była całkowicie płaska, mam wózek BEXA. Starszej po 4mcu zdjęłam gondolę bo wściku tyłka dostawała a w spacerówce (tak samo amortyzowana, to samo podwozie) raj, bo widziała świat. Młodsza po 5mcu, w dodatku z tyłu mam siatkę i gwiazda kochała na brzuchu jeździć.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 08:44   #2234
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ech, przez ten wózek mam normalnie kryzys, a do tej pory nic mnie nie ruszało, żadne kryzysy laktacyjne, bóle brzuszka, jedzenie po 3,5 h w nocy, w dzień, wieczne jedzenie w dzień, konieczność wychodzenia z domu wieczorami, bo upały, nic.
Aż do teraz.
Normalnie mam ochotę wracać do pracy natychmiast.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wspolczuję, oby szybko minęło.

Ja miałam odwrotnie, za spacerami nie przedpadałam, a moja nigdy nie miała wścieku na wózek.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Stokrotka dzięki!

A jeszcze mi przyszło do głowy, czy nie spróbować go wozić w spacerówce rozkładanej na płasko..? Widziałam jakieś dwa tygodnie temu miesięczne niemowlę tak więzione, pomyślałam że to głupota, ale teraz rozważam już wszystkie opcje.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Jeśli na płasko to na pewno lepsza opcja od fotelika i noszenia. Ja bym sprobowała.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 08:47   #2235
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;47447380]Stokrotko, moja taka była całkowicie płaska, mam wózek BEXA. Starszej po 4mcu zdjęłam gondolę bo wściku tyłka dostawała a w spacerówce (tak samo amortyzowana, to samo podwozie) raj, bo widziała świat. Młodsza po 5mcu, w dodatku z tyłu mam siatkę i gwiazda kochała na brzuchu jeździć.[/QUOTE]

o widzisz ,to moze i u Wiki to byłaby jakaś opcja?ja do tej pory spotykałam się ze spacerówkami rozładanymi tak 'prawie' na płasko,moja z kolei była zupełnie płaska,ale siedzisko było tak profilowane,ze 2-3 miesięczniaka bym w niej nie woziła.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 08:51   #2236
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Taszkin, ze Szczecina.
Jeszcze nie zamówiłam tego marsupi, bo wszędzie widzę tylko z bawełny, a czytałam na wizażu, że dziewczynynkupowały wersję letnią z domieszką lnu, może któraś z Was mnie oświeci gdzie go szukać..?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tak, była taka wersja limitowana, stówke droższa, jak ja kupowałam. Ja mam zwykłe. Nosiłam w 2012 w największe upały. Spocił sie tylko tam, gdzie bylismy zetknięci ciałem, a podejrzewam, ze w lnianym byłoby to samo
O, daleko myslałam, że może Ci rzucę na przymiarkę, jak nie znajdziesz nikogo to moge Ci wysłać. Jadę w niedzielę do Dąbek, moge spakować Marsupka (nie, no też daleko w sumie)

Koniecznie wejdź na husty.info. Ja tam kupiłam. Może ktoś z Twojej okolicy ma do zmierzenia/sprzedania. Ja chciałam też nowe, bo nie mogłam znaleźć uzywki, ale załozyłam tam wątek i za chwile odzew był.

Chyba, że chcesz nóweczkę, to prosze, tu z lnem: http://mamazen.pl/nosidlo-marsupi-breeze-hellgrau-z-lnem.html

o, promocja

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2014-07-25 o 09:56
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 11:20   #2237
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Dziewczyny dzięki za odzew! Spacerówkę mam wywiezioną do rodziców, bo zabierała nam miejsce i była obawa, że kociarstwo podrapie, nie mam teraz możliwości sprawdzić, czy rozkłada się kompletnie na płasko. Może któraś z Was się orientuje, mamy jane muum.
Ciotka męża pediatra od 7 boleści kazała zostawiać synka, żeby się wyplakiwal i zasypiał. Przy okazji konsultacji z ciemieniuchą, (jest coraz gorzej) wcisnęła swoje złote rady. mąż jak już się bardzo martwi, to z nią gada. Kryzys minął ze złości na te durne teorie. Wstąpiła we mnie dziś werwa do przezwyciężenia problemu, jak Igi chce być noszony, to będzie noszony, przy okazji może wypali fotelik, albo spacerówka się nada.
Nawiasem mówiąc ciotka dzieci nie ma. A z główką idziemy dziś do zaufanego dermatologa, niech zerknie, przy okazji załatwimy swoje sprawy.

Taszkin dziękuję serdecznie za chęci. <3 Pewnie kupimy, najwyżej odsprzedam.

p.s. odkryłam, że najlepiej się uspokaja jak mu śpiewam "była sobie żabka mała", wiec jak kiedyś zobaczycie babę z wózkiem/nosidłem, która śpiewa o żabce, to będę ja. :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2014-07-25 o 11:34 Powód: dopisek
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 12:03   #2238
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Wszystko z waszym dzieckiem w normie, nie ma się czym martwić, musi dać wam popalić, żeby nudno nie bylo
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 13:55   #2239
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzięki za odzew! Spacerówkę mam wywiezioną do rodziców, bo zabierała nam miejsce i była obawa, że kociarstwo podrapie, nie mam teraz możliwości sprawdzić, czy rozkłada się kompletnie na płasko. Może któraś z Was się orientuje, mamy jane muum.
Ciotka męża pediatra od 7 boleści kazała zostawiać synka, żeby się wyplakiwal i zasypiał. Przy okazji konsultacji z ciemieniuchą, (jest coraz gorzej) wcisnęła swoje złote rady. mąż jak już się bardzo martwi, to z nią gada. Kryzys minął ze złości na te durne teorie. Wstąpiła we mnie dziś werwa do przezwyciężenia problemu, jak Igi chce być noszony, to będzie noszony, przy okazji może wypali fotelik, albo spacerówka się nada.
Nawiasem mówiąc ciotka dzieci nie ma. A z główką idziemy dziś do zaufanego dermatologa, niech zerknie, przy okazji załatwimy swoje sprawy.

Taszkin dziękuję serdecznie za chęci. <3 Pewnie kupimy, najwyżej odsprzedam.

p.s. odkryłam, że najlepiej się uspokaja jak mu śpiewam "była sobie żabka mała", wiec jak kiedyś zobaczycie babę z wózkiem/nosidłem, która śpiewa o żabce, to będę ja. :P
I tego się trzymaj! Pediatrzy mnie załamują :/

U mnie w okresie kolek synek uspokajał się oczywiście też tylko noszony i musiałam mu śpiewać "Płonie ognisko i szumią knieje". To i nic innego Potem jeszcze "Pałacyk Michla" się nadawał
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 14:40   #2240
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Moja 4latka przy myciu zębów życzy sobie piosenki
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 19:31   #2241
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Dwumiesieczniak się moim zdaniem do spacerowki nie nadaje, gondola jest bardziej stabilna chyba.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 20:09   #2242
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Vix, naprawdę od wózka zależy. Ja kupowałam wózek 3in1, tak samo spacerówka stabilna jak gondola, dobrze po bokach zabudowana a fajna z powodu właśnie siatki za głową, jak na fotce:

http://3.bp.blogspot.com/-Od5coehyI2...0/CAM00346.jpg

tu gwiazda miałam 5mcy, bo tyle dała radę w gondoli, ale spokojnie mogłabym i mniejszą wozić jeśli o doznania dla dziecka chodzi
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 20:30   #2243
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Ja to zdjęcie już kiedyś widziałam, fajny patent z tą siatką.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 20:32   #2244
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

No bo pokazywałam tu kiedyś, któraś pytała jak ta siatka wygląda w nowych wersjach wózka siatka tylko od połowy jest :/ a szkoda.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 11:08   #2245
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Witajcie, piszę do Was znów w tej samej sprawie.
Córka w sierpniu kończy 4 lata. Od około dwóch miesięcy uczymy ją spać bez pieluchy. Na początku nie budziliśmy jej na sikanie i kończyło się tak, że sikała do łóżka i nawet się nie budziła. Zaczęliśmy wiec ją budzić o 22 i o północy i do rana było sucho. Ale nieraz się zdaży, że powiedzmy o 23:30 zrobi do łóżka i tak w tym śpi, nie obudzi się. Za to jak ja ją obudzę i poczuje, ze jest mokro to wpada w płacz.
Co byście zrobiły na moim miejscu? Nie wiem czy walczyć (jak?) czy wrócić do pieluch w nocy? Choć wydaje mi się że to już ten wiek, że nie powinna tak spać, ale może przesadzam?
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 11:13   #2246
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Okazjonalnie dziecko ma prawo w nocy zmoczyć się do ok. 5rż.
Ale owszem, wg mnie powinniście uczyć bez, u nas wyglądało to tak, że ok. 24 po prostu na śpiąco ją wysadzaliśmy i tyle, ze 4 miesiące tak, potem o tej porze sama się budziła na nocnik (tym bardziej, że teraz np. jest gorąco i pewnie dziecko pije dużo), a potem już nauczyła się normalnie do rana spać.
Niby wszędzie czytałam, że nie powinno się wysadzać i to wielki błąd no cóż, u nas to żaden błąd nie był, teraz córa ma 4,2 roku i calutką noc wytrzymuje (20-7), w dzień też nie ma problemu żadnego. Odpieluchowana w wieku 1,10mcy, na noc pielucha była jeszcze ze 3 mce po odpieluchowaniu.
Polecam zakup prześcieradeł dla chorych - guma z jednej, frota z drugiej strony, na to normalnie prześcieradło dawałam.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 12:18   #2247
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Moja spi bez pieluchy pomimo tego że roznie bywa. Bordowa ja bym dalej probowala.
Dzisiaj np. się zesikała, pierwszy raz od 2 tyg. I były też takie akcje że 3 dni pod rząd sikała, a potem kilka tyg. nie.

Moja tez potrafi spać w najlepsze cała mokra i jej nie obudzi to. A jeśli się obudzi to wycie że mam ja przebrać.

Ja mlodej nie budzę w nocy. Dbam tylko o to, żeby nie pila tak na godzinę przed snem, dużych ilości, i się wysikała.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 13:09   #2248
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Ok próbować, ale jak? Nie budzić jej i niech sika do łóżka aż nauczy się sama budzić czy budzić ją do (w sumie sama nie wiem jakiego) momentu? Bo jak ją budzę to w sumie ją blokuję w samodzielnym budzeniu, bo nie zdąży tego zrobić sama.
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 17:00   #2249
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

W sumie u mnie było tak, ze ja nic nie robiłam. Zrezygnowała z pieluchy w okresie kiedy widzialm ze juz nie sika i tyle. Zdarzały się wpadki to prałam pościel.

Ogranicz picie przed snem, i dopilnuj żeby się wysikała.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 19:31   #2250
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość

Ogranicz picie przed snem, i dopilnuj żeby się wysikała.
Tak robię od zawsze, ale niewiele to daje
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-04 16:50:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.