wenflon w glowce niemowlaka pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-14, 21:02   #1
aneta_tpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 82

wenflon w glowce niemowlaka pomocy


błagam niech mi ktos napisze czy to bezpieczne? Jestem właśnie z mala w szpitalu i założyli jej wenflon w główce ale ona spiac rzuca główka na boki czy cos może się stać? Błagam o pomoc bo pielegniarka kazala by się nie rzucala ale jak mam to 5miesiecznemu dziecku wytłumaczyć
aneta_tpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 22:26   #2
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: wenflon w glowce niemowlaka pomocy

Już Ci pisałam w Twoim poprzednim wątku, że tak się dzieciom zakłada wenflony..
Ale może niech inne mamy się wypowiedzą z doświadczenia.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 22:27   #3
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: wenflon w glowce niemowlaka pomocy

Cytat:
Napisane przez aneta_tpi Pokaż wiadomość
błagam niech mi ktos napisze czy to bezpieczne? Jestem właśnie z mala w szpitalu i założyli jej wenflon w główce ale ona spiac rzuca główka na boki czy cos może się stać? Błagam o pomoc bo pielegniarka kazala by się nie rzucala ale jak mam to 5miesiecznemu dziecku wytłumaczyć
Tak to bezpieczne. U tak małego dziecka żyły najlepiej są widoczne na główce.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 22:39   #4
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: wenflon w glowce niemowlaka pomocy

Tak to bezpieczne, a wenflon na raczce, nozce, wszedzie moze sie wyrwac. To nic strasznego (a panie pielegniarki zawsze maja o to pretensje) . Jak bedziesz spokojniejsza wez mala na rece i spij z nia, jak masz mozliwosc.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 09:22   #5
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: wenflon w glowce niemowlaka pomocy

Cytat:
Napisane przez aneta_tpi Pokaż wiadomość
błagam niech mi ktos napisze czy to bezpieczne? Jestem właśnie z mala w szpitalu i założyli jej wenflon w główce ale ona spiac rzuca główka na boki czy cos może się stać? Błagam o pomoc bo pielegniarka kazala by się nie rzucala ale jak mam to 5miesiecznemu dziecku wytłumaczyć
Jestes w szpitalu, gdzie masz kontakt z personelem medycznym.
Skąd ci przyszło d głowy, że założyliby dziecu wenflon w miejscu, gdzie byłoby to dla niego niebezpieczne?
Masz jakie obawy porozmawiaj z pielęgniarką lekarzem- na pewo bedą w stanie rozwiac twoje wątpliwości.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 09:51   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: wenflon w glowce niemowlaka pomocy

Przecież już kilka dni temu panikowałaś na ten temat, naprawdę potrzebny następny wątek?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 19:21   #7
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: wenflon w glowce niemowlaka pomocy

tak, to bezpieczne. wiem, ze to dosc makabryczny widok dla matki, ale jedna rzecz, ze lepiej widac zyly, druga- jest mniejsza mozliwosc, ze dziec go zlikwiduje, niz gdy bedzie mial na reku czy nozce. moj syn tez mial w glowie.
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 15:43   #8
aneta_tpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 82
Dot.: wenflon w glowce niemowlaka pomocy

Dziękuję Wam za wsparcie.
Poprzedni wątek - pytałam o pobieranie krwi z główki a nie o wenflon na cały czas.
Pytałam pielęgniarki to powiedziała że trzeba uważać by dziecko nie uderzało główką tam gdzie wenflon a moja mała ciągle się przewraca nawet przez sen dlatego pytałam czy to bezpieczne.
Tak czy siak - tym którzy rozumieją obawy mamy i dali mi wsparcie DZIĘKUJĘ: )

Już jestesmy po operacji w domu i cały koszmar mam za sobą. Operację mieliśmy w IMiD - jeśli ktos potrzebuje praktycznych informacji chętnie pomogę. Dodam że córeczka ma zespół Pierre Robin. I w tej kwestii mogę pomóc.

Operował malutką wspaniały lekarz a po operacji malutką również opiekowała się wspaniała lekarka. Chciałabym im w jakiś sposób podziękować. Czy macie jakiś pomysł na podziękowanie dla lekarza ale nie chodzi mi o jakieś drogie trunki ale o to by naprawdę wyrazić wdzięczność symbolicznym podziękowaniem . Również pielęgniarki były wspaniałe same przychodziły i ciągle dawały malutkiej środki przeciwbolowe . Myślałam też dać na oddział trochę zabawek na świetlicę dla dzieci które muszą tam być...bo to nic przyjemnego ale nie wiem czy coś takiego się praktykuję?

Pozdraiwma
aneta_tpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 16:45   #9
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: wenflon w glowce niemowlaka pomocy

Cytat:
Napisane przez aneta_tpi Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za wsparcie.
Poprzedni wątek - pytałam o pobieranie krwi z główki a nie o wenflon na cały czas.
Pytałam pielęgniarki to powiedziała że trzeba uważać by dziecko nie uderzało główką tam gdzie wenflon a moja mała ciągle się przewraca nawet przez sen dlatego pytałam czy to bezpieczne.
Tak czy siak - tym którzy rozumieją obawy mamy i dali mi wsparcie DZIĘKUJĘ: )

Już jestesmy po operacji w domu i cały koszmar mam za sobą. Operację mieliśmy w IMiD - jeśli ktos potrzebuje praktycznych informacji chętnie pomogę. Dodam że córeczka ma zespół Pierre Robin. I w tej kwestii mogę pomóc.

Operował malutką wspaniały lekarz a po operacji malutką również opiekowała się wspaniała lekarka. Chciałabym im w jakiś sposób podziękować. Czy macie jakiś pomysł na podziękowanie dla lekarza ale nie chodzi mi o jakieś drogie trunki ale o to by naprawdę wyrazić wdzięczność symbolicznym podziękowaniem . Również pielęgniarki były wspaniałe same przychodziły i ciągle dawały malutkiej środki przeciwbolowe . Myślałam też dać na oddział trochę zabawek na świetlicę dla dzieci które muszą tam być...bo to nic przyjemnego ale nie wiem czy coś takiego się praktykuję?

Pozdraiwma
Fajnie, że już w domu Zdrówka dla córci
Co do wdzięczności, dzisiejszy świat jest bardzo (chorobliwie) wyczulony na różnego rodzaju upominki. Ja zawsze zanoszę paniom pielęgniarkom do dyżurki coś słodkiego do kawy. Panu doktorowi wystarczy mocny uścisk dłoni i szczere 'dziękuję'. Możesz zrobić kartkę ze zdjęciem córeczki (laurkę taką), podziękować w niej lekarzowi i pielęgniarkom. U nas jest na to specjalna ściana
Co do zabawek, to różnie. Najlepiej porozmawiaj z pielęgniarką. Ja raz spytałam, to pani mówiła, "to prosze zostawić i nic nie mówić (że niby zapomniane), bo inaczej musimy się z wszystkiego rozliczać i więcej z tym kłopotu niż pożytku". Ale to było dawno temu, może jest już to jakos rozwiązane.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-25 17:45:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.