problemy z prawem przez 80 zł :( ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-14, 21:30   #1
Sun_lover
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 113

problemy z prawem przez 80 zł :( ???


hej,
mam problem.. jestem w kiepskiej sytuacji, bo od stycznia nie mogę znaleźć pracy, więc w czerwcu postanowiłam zarejestrować się jako osoba bezrobotna w pup. Nie przysługuje mi prawo do zasiłku, ale zrobiłam to by miec ubezpieczenie + nadzieja ze dostane od nich oferte pracy.
Jestem w naprawde kiepskiej sytuacji materialnej, jakieś 2 tygodnie temu znajoma mi zaproponowała czy nie chce iść za nia na zastepstwo na 1 dzień do pracy - ona miała zlecenie na 5 dni jako hostessa w markecie i 1 nie mogła i załatwiła tak z pracodawca.
Mimo że okazało sie ze chodzi o rozdawanie ulotek pod galeria handlową i że jedyne 80 zł za 8 h (jak na hostesse to dość mała stawka) to i tak sie bardzo ucieszyłam, bo mam 2 zaległe rachunki za telefon i juz bym sobie jeden zapłaciła.
Poszłam, po 2 h przyszła jakaś pani mnie skontrolowac + dała umowe zlecenie na ten 1 dzien "zebym jej nie uciekała do toalety" , wytrzymałam 8h na dworze pod ta galeria, dostałam 80 zł i zapłaciłam rachunek.
Dzisiaj gadałam z mama i mnie postraszyła ze jak podpisałam te umowe to bede miała mega problemy teraz prawne z racji tego ze podpisałam to bedac zarejestrowana w urzedzie pracy
naprawde ? szczerze to nawet o tym nie pomyslalam, pomijajac juz ze to umowa na 1 dzien tylko i na grosze..
eh...........załamałam sie..

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

nikt nie wie ?
Sun_lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 21:38   #2
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

z tego co się orientuje nie powinnaś mieć kłopotów

tylko powinnaś zanieść te umowę do biura pracy.

ja tak miałam byłam zarejestrowana w UP ,podjęłam pracę , praktycznie z dnia na dzień ,podpisałam umowę ,po kilku dniach zadzwoniłam do up zgłosiłam i nie było żadnych problemów.Później jak miałam wolne zaniosłam te umowe do UP skserowali ją i tyle.
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 21:38   #3
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Spokojnie. Chyba najprościej będzie jak zgłosisz się do UP i powiesz o tym fakcie. To jest jednodniowa umowa, więc pewnie cię nie wyrejestrują. Niezgłoszenie tego faktu gdy się dowiedzą może grozić wyrejestrowaniem
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 00:23   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

dokładnie, idź do up i to zgłoś
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 07:25   #5
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Nie ma problemu, masz tydzień czasu zgłosić w urzędzie, że podjęłaś pracę.

edit: Jeśli minęło więcej czasu, nie wiem, jak do tego podejdą, ale i tak lepiej iść i zgłosić.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie

Edytowane przez phideaux
Czas edycji: 2014-10-15 o 07:27
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 07:36   #6
pomidorek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 189
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Oj, to się znalazłaś w nieciekawej sytuacji. Podjęcie pracy, nawet 1-dniowe zlecenie, trzeba zgłosić do 7 dni. Znajoma kiedyś nie zgłosiła, bo myślała że jak już nie pobiera zasiłku to nie musi i po jakimś czasie przyszło jej pismo, że ma zapłacić kilkaset złotych grzywny lub odbyć karę więzienia kilkanaście dni. To było bardzo dawno temu, ponad 10 lat temu jakoś, nie wiem jak jest teraz, ale lepiej wcześniej przed zgłoszeniem w UP zasięgnij gdzieś porady, może zadzwoń do innego UP, nie w swojej miejscowości i zobacz co ci powiedzą.
pomidorek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 07:49   #7
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Mi się wydaje, że musisz zgłosić a jak to zrobisz będziesz musiała się na nowo rejestrować w UP.
2 miesiące temu mój luby miał taką sytuację i po prostu go skreślili.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 08:01   #8
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Masz 7 dni na zgłoszenie podjęcia zatrudnienia. Najlepiej zadzwoń i powiedz, że chciałaś zgłosić podjęcie zatrudnienia. Umowę pewnie możesz dosłać mailem bądź pocztą jeśli nie możesz zrobić tego osobiście.
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 08:12   #9
Sun_lover
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 113
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Cytat:
Napisane przez wykrasana Pokaż wiadomość
Masz 7 dni na zgłoszenie podjęcia zatrudnienia. Najlepiej zadzwoń i powiedz, że chciałaś zgłosić podjęcie zatrudnienia. Umowę pewnie możesz dosłać mailem bądź pocztą jeśli nie możesz zrobić tego osobiście.
już pomijajac ze minął tydzien too..
takie zgłoszenie dla nich = ma prace = wywalamy z UP, a to taka "praca" że poszłam za 80 zł na ulotki na kilka godzin.. jak mnie skreśla bo powiem że zatrudnienie to wtedy jestem bez ubezpieczenia, a mam poważne problemy ze zdrowiem, przez które nie raz musiałam iśc na doraźną/SOR i nie wiem co sie stanie jak bedzie taka potrzeba bez ubezpieczenia
Sun_lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 08:24   #10
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

To było zlecenie, dzieło? Ile masz lat?
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 08:37   #11
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Cytat:
Napisane przez MaRtUhA Pokaż wiadomość
To było zlecenie, dzieło? Ile masz lat?

umowa zlecenie
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 08:41   #12
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Cytat:
Napisane przez Sun_lover Pokaż wiadomość
już pomijajac ze minął tydzien too..
takie zgłoszenie dla nich = ma prace = wywalamy z UP, a to taka "praca" że poszłam za 80 zł na ulotki na kilka godzin.. jak mnie skreśla bo powiem że zatrudnienie to wtedy jestem bez ubezpieczenia, a mam poważne problemy ze zdrowiem, przez które nie raz musiałam iśc na doraźną/SOR i nie wiem co sie stanie jak bedzie taka potrzeba bez ubezpieczenia
To ile dni minęło? Na drugi dzień po wyrejestrowaniu możesz się zarejestrować.
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 08:50   #13
Sun_lover
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 113
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Cytat:
Napisane przez MaRtUhA Pokaż wiadomość
To było zlecenie, dzieło? Ile masz lat?
umowa zlecenie, 25.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez wykrasana Pokaż wiadomość
To ile dni minęło? Na drugi dzień po wyrejestrowaniu możesz się zarejestrować.
13 dni szczerze to w życiu bym nie przypuszczała że taka umowa na 1 dzień za grosze może narobić takich problemów.. myslałam że by były gdybym się "normalnie" gdzies na stałe zatrudniła i nie powiadomiła urzędu..
Sun_lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 09:25   #14
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Cytat:
Napisane przez Sun_lover Pokaż wiadomość
umowa zlecenie, 25.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------



13 dni szczerze to w życiu bym nie przypuszczała że taka umowa na 1 dzień za grosze może narobić takich problemów.. myslałam że by były gdybym się "normalnie" gdzies na stałe zatrudniła i nie powiadomiła urzędu..
Nie ważne na jak długo, ważne , że była. Kiedy idziesz do pracy wtedy podpisujesz umowę i wyrejesrtowujesz sie z UP. Potem jeśli nie masz pracy to znowu sie rejestrujesz.
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 09:44   #15
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Cytat:
Napisane przez Sun_lover Pokaż wiadomość
umowa zlecenie, 25.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------



13 dni szczerze to w życiu bym nie przypuszczała że taka umowa na 1 dzień za grosze może narobić takich problemów.. myslałam że by były gdybym się "normalnie" gdzies na stałe zatrudniła i nie powiadomiła urzędu..

E, to nie jest źle. Rejestrując się dostajesz plik dokumentów w których jest między innymi o tym, że masz obowiązek wyrejestrować się na każdą pracę nawet na taką na kilka godzin czy na jeden dzień w ciągu 7 dni.
Z wydawaniem umów przez pracodawców też jest różnie więc te 13 dni to jeszcze nie tragedia.
Idź z tą umową wyrejestrować się, weź od razu dokumenty na jutro do rejestracji.
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 09:49   #16
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Tak informacyjnie (właściwie 2 minuty grzebania po stronach UPów)
I tak przy okazji na stronach urzędów są zakładki "prawa i obowiązki osób bezrobotnych" - polecam się zapoznać z ich treścią

"zawiadomienie w ciągu 7 dni powiatowego urzędu pracy o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej (umowa-zlecenie, umowa o dzieło), bez względu na wysokość wynagrodzenia lub o złożeniu wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej oraz o zaistnieniu innych okoliczności powodujących utratę statusu bezrobotnego albo utratę prawa do zasiłku - niezgłoszenie tego faktu podlega karze grzywny"

&

"Bezrobotny, który podjął zatrudnienie, inna pracę zarobkową lub działalność gospodarczą bez powiadomienia o tym właściwego powiatowego urzędu pracy, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 zł (art. 119 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy)."

W każdym bądź razie żeby nie robić sobie większych problemów weź tą umowę i idź do swojego UP to załatwić jak najszybciej.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 10:37   #17
DzikaWozkowa
Rozeznanie
 
Avatar DzikaWozkowa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 552
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Prawo jest pod tym względem dość nieżyciowe, też jestem zarejestrowana, nie pobieram żadnego zasiłku i z tego co się dopytywałam, jakbym chciała sobie dorobić, powiedzmy jednorazowe zlecenie na kilka godzin to powinnam zgłosić w pośredniaku, żeby mnie wyrejestrowali i ponownie się zarejestrować. Przepisy chyba tylko po to żeby usprawiedliwić kosmiczną ilość pracowników UP, którzy głównie się zajmują parzeniem kawy, ploteczkami i robieniem paznokci.
__________________
Instagram.
DzikaWozkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 19:36   #18
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

Cytat:
Napisane przez Sun_lover Pokaż wiadomość
umowa zlecenie, 25.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------



13 dni szczerze to w życiu bym nie przypuszczała że taka umowa na 1 dzień za grosze może narobić takich problemów.. myslałam że by były gdybym się "normalnie" gdzies na stałe zatrudniła i nie powiadomiła urzędu..
Niestety, ale zaiste rzeczywiście te przepisy są kompletnie nieżyciowe. Każdą umowę należy zgłosić, zlecenie, o dzieło, KAŻDĄ. Jeśli jesteś zarejestrowana w UP to masz 7 dni. Ja jak kiedyś miałam jednodniową umowę, to poczekałam parę dni i potem poszłam do UP - najpierw się wyrejestrowałam a po chwili od razu z powrotem się zarejestrowałam. Efekt tego tylko taki, że straciłam dużo czasu w kolejkach...

Jeśli nie masz umowy do okazania w UP to podpisuje się oświadczenie, że zostałaś zatrudniona. Ja bym Ci radziła pilnować tych wszystkich spraw na zaś. Za jakieś zaniechania (np. niestawienie się bezrobotnego w UP w wyznaczonym terminie) można za karę zostać wyrejstrowanym i przez parę miesięcy nie można się znów rejestrować - a więc nie ma ubezpieczenia.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 20:47   #19
rickybobby
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 658
Dot.: problemy z prawem przez 80 zł :( ???

A tak w ogóle to ubezpiecz sie na własną rękę i wyrejestruj się z tego cyrku, są polisy ze składką 10 zł miesięcznie i nie bedziesz musiała nigdzie latac jak zarobisz 8 dych.
rickybobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-15 21:47:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.