W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-16, 21:53   #751
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Może to glupie pytanie ale dlaczego gratulujecie płci dziecka?
Bo trochę nie ogarniam tematu
Ja się cieszę nie że chłopak, cieszyłabym to się tak samo z dziewczynki. Chodzi o to że dzięki płci już coś tam wiadomo o tym czlowieczku łatwiej myśleć
Nie ma w zasadzie znaczenia, ważne żeby zdrowe było
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 22:33   #752
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Fav, gratuluję, że wszystko w porządku, cieszę się i że chłopak też fajnie

wracając do Alverde - nie mówię, że wszystko jest ok, ale najbardziej kocham serum i krem pod oczy właśnie od nich. Alterra faktycznie te kremy ma jakieś takie dziwne w konsystencji. co do kosmetyków, których nie ma w PL, to jeszcze polecam bazę pod podkład z rossmanna, Rival de Loop, fajna moim zdaniem.
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 22:39   #753
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Ja się cieszę nie że chłopak, cieszyłabym to się tak samo z dziewczynki. Chodzi o to że dzięki płci już coś tam wiadomo o tym czlowieczku łatwiej myśleć
Nie ma w zasadzie znaczenia, ważne żeby zdrowe było
Wiadomo nie wiadomo płeć zawsze można zmienić , po prostu zdziwiła mnie taka reakcja ze "chłopak..gratulacje" to od razu widzę opozycje "dziewczynka?..no trudno " .
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 23:06   #754
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Chłopakowi łatwiej na tym świecie chyba i mniej się o niego człowiek martwi może

Super, że wszystko z Maluchem w porządku
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 23:09   #755
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Dla mnie to jedno i to samo a wiadomo 2 książki to więcej kasy. Minimalizm wlaśnie skończyłam, chyba spodziewałam się czegoś bardziej odkrywczego, ale w sumie fajna książka jeśli ktoś zaczyna przygodę z odgruzowaniem życia. No i te listy sprzętów potrzebnych mnie rozwaliły .
Nie dla Loreau i nie powiedziałabym, zeby to było pisanie 2 książek na siłę.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 23:46   #756
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Wiadomo nie wiadomo płeć zawsze można zmienić , po prostu zdziwiła mnie taka reakcja ze "chłopak..gratulacje" to od razu widzę opozycje "dziewczynka?..no trudno " .
Gratulowalabym tak samo dziewczynki. Nie wiem co ci po glowie chodzi
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 05:29   #757
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
Witam zatem imienniczkę .
Zaproszenie poszło .
Witam i o zdrowie pytam 🙋widzisz już wiadomo czemu się dobrze dogadujemy 😎
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Gratulowalabym tak samo dziewczynki. Nie wiem co ci po glowie chodzi
Dokładnie. Cpt, zdradzę Ci sekret - chodzi o bycie miłym dla kogoś kogo bardzo lubisz(nawet jeśli go nie znasz osobiście), po prostu

Przeczytałam ostatnio gdzieś inspirujący artykuł o tym że wielcy ludzie wstawali wcześnie... Normalnie budzę się ok. 5.30 i wybieram leżenie w łóżku, a dziś wstałam (niechętnie bo wolę się poprzytulać do Tz, który jest super śpiochem i tyle zrobiłam że hoho. Ciekawe czy się jutro uda. Trzymajcie kciuki

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 07:38   #758
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
Witam i o zdrowie pytam 🙋widzisz już wiadomo czemu się dobrze dogadujemy 😎

Dokładnie. Cpt, zdradzę Ci sekret - chodzi o bycie miłym dla kogoś kogo bardzo lubisz(nawet jeśli go nie znasz osobiście), po prostu

Przeczytałam ostatnio gdzieś inspirujący artykuł o tym że wielcy ludzie wstawali wcześnie... Normalnie budzę się ok. 5.30 i wybieram leżenie w łóżku, a dziś wstałam (niechętnie bo wolę się poprzytulać do Tz, który jest super śpiochem i tyle zrobiłam że hoho. Ciekawe czy się jutro uda. Trzymajcie kciuki

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
O nie! Wyszłam na niemila suke? wydało sie...

Pytam bo w moim środowisku nie gratuluje sie płci, pierwszy raz cos takiego widzę i troche mnie to wystraszyło. Gratuluje sie jak wiadomo ze jest ciąża i jak sie urodzi (i przynosi sie prezenty matce a nie dziecku).

Wiesz jak bywało a w niektórych krajach jeszcze bywa...chłopak to feta we wsi, dziewczyna to powód do zmartwień, już nie mówiąc o innych hardcorach m.in w Chinach.

Swoja droga nie wiem czy chciałabym znac płeć przed porodem, a wy?
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 07:46   #759
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

CptCook strasznie tendencyjne jest to co piszesz na temat faworyzowania płci, ja się jakoś nie spotkałam nigdy z takim wychwalaniem chłopców i deprymowaniem dziewczynek

Favianna gratuluję, fajnie jest znać płeć dziecka bo tak jak piszesz staje się ono już bardziej realne i w jakiś sposób określone, przynajmniej wiesz jak już masz się do niego zwracać a jakieś pomysły na imiona już się pojawiły?

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość

Dokładnie. Cpt, zdradzę Ci sekret - chodzi o bycie miłym dla kogoś kogo bardzo lubisz(nawet jeśli go nie znasz osobiście), po prostu


Rise miałam Ci mówić, że byliśmy ostatnio w teatrze na spektaklu "Elvis" (mega swoją drogą ) i był tam też motyw "elvisowskich objawień" i od razu pomyślałam o Twoim avku
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 07:55   #760
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
CptCook strasznie tendencyjne jest to co piszesz na temat faworyzowania płci, ja się jakoś nie spotkałam nigdy z takim wychwalaniem chłopców i deprymowaniem dziewczynek

Favianna gratuluję, fajnie jest znać płeć dziecka bo tak jak piszesz staje się ono już bardziej realne i w jakiś sposób określone, przynajmniej wiesz jak już masz się do niego zwracać a jakieś pomysły na imiona już się pojawiły?

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------





Rise miałam Ci mówić, że byliśmy ostatnio w teatrze na spektaklu "Elvis" (mega swoją drogą ) i był tam też motyw "elvisowskich objawień" i od razu pomyślałam o Twoim avku

No to super ze sie nie spotkałaś, ale niestety nasza płeć nie miała i niestety wciąż nie ma lekko jak chodzi o równouprawnienie. Mam nadzieje ze wszystkie tu jesteśmy tego świadome nawet jesli sie spotykacie sie z tym osobiście.

W każdym razie dobrze wiedzieć ze płci sie gratuluje
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 07:59   #761
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
No to super ze sie nie spotkałaś, ale niestety nasza płeć nie miała i niestety wciąż nie ma lekko jak chodzi o równouprawnienie. Mam nadzieje ze wszystkie tu jesteśmy tego świadome nawet jesli sie spotykacie sie z tym osobiście.

W każdym razie dobrze wiedzieć ze płci sie gratuluje
ok, ale moim zdaniem co innego równouprawnienie a co innego preferencje nt płci dziecka i nie widzę sensu wrzucać tego do jednego wora, mimo że oba tematy mocno się ze sobą łączą żeby nie było jestem feministką i obrończynią parytetu płci ale to może lepiej nie zaczynajmy dyskusji na ten temat, please
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 08:11   #762
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Brzmi super. A miałaś wcześniej jakieś doświadczenie w spinaczce? Chodzisz na ściankę? Ja byłam tylko raz w życiu, w ramach pierwszej darmowej wizyty. Było suuuper, ale bardzo ciężko. Poczułam że pracują mi te same mięśnie w przedramionach, które potrzebne są w pole dance, a z którymi mam ogromny problem.
W każdym razie byłam zadowolona i chciałabym jeszcze kiedyś zająć się tym porządnie
Nie miałam doświadczenia, to był kurs dla początkujących, instruktor wszystko dokładnie wyjaśniał. Jedyne co, to trzeba było być w miarę kondycyjnie przygotowanym bo jednak podejścia były całkiem męczące. Na ściance ogólnie byłam parę razy w życiu, ale na tym kursie to nie miało znaczenia, on nie był wspinaczkowy - były tam pewne elementy wspinaczki, ale chodziło głównie o chodzenie po górach i planowanie wycieczek w terenie lawiniastym i na lodowcu (mojemu tż marzy się Mont Blanc... a samego go nie puszczę, no way ) Także wystarczy para w nogach i chęć nauki


Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
chcecie znac plec?


no juz powiem bo i tak nie wytrzymam
CHLOPAK


Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Wiadomo nie wiadomo płeć zawsze można zmienić , po prostu zdziwiła mnie taka reakcja ze "chłopak..gratulacje" to od razu widzę opozycje "dziewczynka?..no trudno " .
Nie no, jak jest chłopak to gratulujemy chłopaka, a jak by była dziewczynka to byśmy gratulowały dziewczynki gratulacji i dobrego słowa dla ciężarnej nigdy nie za wiele

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość

Swoja droga nie wiem czy chciałabym znac płeć przed porodem, a wy?
Jak dla nie to super że można dość szybko poznać płeć. Wtedy to dziecko jest już jakby bardziej realne, określone. Możesz się do niego zwracać po imieniu i zyskuje status konkretnej osoby, członka rodziny. No i można kompletować odpowiednią wyprawkę oczywiście nie mam na myśli że róż albo niebieski, ale jednak mimo wszystko pewnie 'rekwizyty' się różnią
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 08:12   #763
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
ok, ale moim zdaniem co innego równouprawnienie a co innego preferencje nt płci dziecka i nie widzę sensu wrzucać tego do jednego wora, mimo że oba tematy mocno się ze sobą łączą żeby nie było jestem feministką i obrończynią parytetu płci ale to może lepiej nie zaczynajmy dyskusji na ten temat, please
Ale zdajesz sobie sprawę ze w wielu krajach (rownież w Polsce bywaly takie czasy ) dziewczynki zabijano lub oddawano "przyrodzie" tylko z powodu płci? To tak a propos preferencji....

Myśle ze ludzie którzy starają sie o dziecko nie maja preferencji jak chodzi o płeć, ale może sie mylę. Jesli tak to przykra sprawa w sumie... bo dzieci nie robi sie "dla siebie" ale może tu tez sie mylę .

Wracając do tematu, czy któraś z was czytała "Bunt na sprzedaż. Dlaczego kultury nie da sie zagłuszyć"?
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 08:12   #764
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
Witam i o zdrowie pytam 🙋widzisz już wiadomo czemu się dobrze dogadujemy 😎

Dokładnie. Cpt, zdradzę Ci sekret - chodzi o bycie miłym dla kogoś kogo bardzo lubisz(nawet jeśli go nie znasz osobiście), po prostu

Przeczytałam ostatnio gdzieś inspirujący artykuł o tym że wielcy ludzie wstawali wcześnie... Normalnie budzę się ok. 5.30 i wybieram leżenie w łóżku, a dziś wstałam (niechętnie bo wolę się poprzytulać do Tz, który jest super śpiochem i tyle zrobiłam że hoho. Ciekawe czy się jutro uda. Trzymajcie kciuki

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka



Ja nigdy nie będę wielkim czlowiekiem w takim razie (no chyba że gabarytowo ) bo jestem niezmienna sowa od lat, wstanie rano o 6 to najgorsze zło jakie może mnie spotkać.
Także ten, zazdroszczę teraz już się od wielkości nie wywiniesz




Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
O nie! Wyszłam na niemila suke? wydało sie...

Pytam bo w moim środowisku nie gratuluje sie płci, pierwszy raz cos takiego widzę i troche mnie to wystraszyło. Gratuluje sie jak wiadomo ze jest ciąża i jak sie urodzi (i przynosi sie prezenty matce a nie dziecku).

Wiesz jak bywało a w niektórych krajach jeszcze bywa...chłopak to feta we wsi, dziewczyna to powód do zmartwień, już nie mówiąc o innych hardcorach m.in w Chinach.

Swoja droga nie wiem czy chciałabym znac płeć przed porodem, a wy?
Nie wyszłaś dziękuję za czujność i spokojnie, jestem tak zatwardziala feministka że bym tego nie zrobiła nigdy.

Zdradzę ci dlaczego tak przeżywam, mam już trochę lat i ostatnie 3 miesiące pomimo myślenia pozytywnego były dla mnie czasem życia w dużym napięciu, a od wczoraj pierwszy raz mogę zacząć cieszyć się, że jestem w ciąży i nie czuć zagrożenia. Płeć to taki dodatek, ale na prawdę nie istotna sprawa.
Z chłopaka to się bardzo cieszy tata Tzta bo mają już 3 wnuczki, ale on tak już marzył o chłopcu, zwłaszcza że miał raka i każdy czas jaki ma to darowany. No i on jest ze wsi i jego żona się śmieje że wreszcie będzie mógł być dziadkiem bo na razie to jest mężem babci trzech wnuczek to jest żart!
Moi rodzice nie mają wnuka wiec im wszystko jedno, byle dziecko zdrowe było
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 08:20   #765
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Jak dla nie to super że można dość szybko poznać płeć. Wtedy to dziecko jest już jakby bardziej realne, określone. Możesz się do niego zwracać po imieniu i zyskuje status konkretnej osoby, członka rodziny. No i można kompletować odpowiednią wyprawkę oczywiście nie mam na myśli że róż albo niebieski, ale jednak mimo wszystko pewnie 'rekwizyty' się różnią
O tu mnie zaskoczyłaś, jakie rekwizyty kupuje sie tylko dla dziewczynek a jakie tylko dla chłopców?

Jak widzę dziewczynki całe w różu takim brzydkim jeszcze to mi sie płakać chce i pomysleć ze kiedyś to chłopców uzbierało sie w róż. Swoja droga jest coraz więcej firm które szyja normalne ciuchy dla dzieci, tylko szkoda ze ceny sa z kosmosu.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 08:21   #766
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Ale zdajesz sobie sprawę ze w wielu krajach (rownież w Polsce bywaly takie czasy ) dziewczynki zabijano lub oddawano "przyrodzie" tylko z powodu płci? To tak a propos preferencji....

Myśle ze ludzie którzy starają sie o dziecko nie maja preferencji jak chodzi o płeć, ale może sie mylę. Jesli tak to przykra sprawa w sumie... bo dzieci nie robi sie "dla siebie" ale może tu tez sie mylę .
tak, zdaję sobie sprawę, podobnie jak z tego że czasy się zmieniły i ludzie też, choć nie wszyscy tak w ogóle to skończyłam socjologię więc nie potrzebuję uświadamiania w tych tematach

a ja myślę, że ludzie są różni i znam parę która spodziewa się 3 dziecka a że mają dwóch chłopców w domu to bardzo chcieli dziewczynkę, nie potępiam ich z tego powodu bo niby czemu? lekarz cały czas obstawiał że będzie dziewczynka, teraz tj. w 7 miesiącu okazało się że jednak chłopak no i co? no i cieszą się choć koleżance trochę smutno bo w domu nadal "królowa będzie tylko jedna"
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 08:31   #767
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Siostra Tz tez niedawno urodziła 3 dziecko i bardzo oboje chcieli chłopca, ale wyszła 3 dziewczynka no i jej mąż trochę jest smutny bo więcej dzieci już nie chcą, a chciał mieć tą swoją mała kopie (żart)

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Swoją drogą to nie znoszę tego różowo niebieskiego trendu. Już mam plan że w zabawkach pojawia się lalki i zwierzątka, że nie będzie żadnych karabinów i ze mam nadzieję dziecko oprócz talentu do matematyki po tacie odziedziczy też zdolności twórcze po mamie
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 08:35   #768
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
O tu mnie zaskoczyłaś, jakie rekwizyty kupuje sie tylko dla dziewczynek a jakie tylko dla chłopców?

Jak widzę dziewczynki całe w różu takim brzydkim jeszcze to mi sie płakać chce i pomysleć ze kiedyś to chłopców uzbierało sie w róż. Swoja droga jest coraz więcej firm które szyja normalne ciuchy dla dzieci, tylko szkoda ze ceny sa z kosmosu.
Nie mówię, że coś jest TYLKO dla dziewczynek lub chłopców, ale nie oszukujmy się, już bez przesady w drugą stronę - np. siostra mojego tż właśnie urodziła dziewczynkę, to wiele ubranek dostała od rodziny - np. ubranko z jakąś falbanką, w którym chłopak by wyglądał dziwnie :-P skoro my, dorośli ubieramy się różne - kobiety inaczej, mężczyźni inaczej, to dlaczego nie wolno tych atrybutów przekładać na małe dzieci?
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 08:41   #769
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Nie mówię, że coś jest TYLKO dla dziewczynek lub chłopców, ale nie oszukujmy się, już bez przesady w drugą stronę - np. siostra mojego tż właśnie urodziła dziewczynkę, to wiele ubranek dostała od rodziny - np. ubranko z jakąś falbanką, w którym chłopak by wyglądał dziwnie :-P skoro my, dorośli ubieramy się różne - kobiety inaczej, mężczyźni inaczej, to dlaczego nie wolno tych atrybutów przekładać na małe dzieci?
Aaa ok myślałam ze cos konkretnego np jakiś sprzęt masz na myśli . Co do ciuchow najlepsze sa unisexy szczególnie jak sie planuje więcej niż jedno dziecko .
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 08:51   #770
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
Witam i o zdrowie pytam 🙋widzisz już wiadomo czemu się dobrze dogadujemy 😎

Dokładnie. Cpt, zdradzę Ci sekret - chodzi o bycie miłym dla kogoś kogo bardzo lubisz(nawet jeśli go nie znasz osobiście), po prostu

Przeczytałam ostatnio gdzieś inspirujący artykuł o tym że wielcy ludzie wstawali wcześnie... Normalnie budzę się ok. 5.30 i wybieram leżenie w łóżku, a dziś wstałam (niechętnie bo wolę się poprzytulać do Tz, który jest super śpiochem i tyle zrobiłam że hoho. Ciekawe czy się jutro uda. Trzymajcie kciuki

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

To jakieś farmazony Na pewno jest tyle samo wielkich umysłów, które zarywają noce i śpią w dzień, 99% artystów

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
O tu mnie zaskoczyłaś, jakie rekwizyty kupuje sie tylko dla dziewczynek a jakie tylko dla chłopców?

Jak widzę dziewczynki całe w różu takim brzydkim jeszcze to mi sie płakać chce i pomysleć ze kiedyś to chłopców uzbierało sie w róż. Swoja droga jest coraz więcej firm które szyja normalne ciuchy dla dzieci, tylko szkoda ze ceny sa z kosmosu.

Pieluchy kupuje się dla płci. Ubranka tez. Nie koniecznie różowe od razu Ciuchy dla dzieciaków mega


Fav: http://pl.dawanda.com/product/844032...-noworodka-7w1 Śpioszki z muszką

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Siostra Tz tez niedawno urodziła 3 dziecko i bardzo oboje chcieli chłopca, ale wyszła 3 dziewczynka no i jej mąż trochę jest smutny bo więcej dzieci już nie chcą, a chciał mieć tą swoją mała kopie (żart)

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Swoją drogą to nie znoszę tego różowo niebieskiego trendu. Już mam plan że w zabawkach pojawia się lalki i zwierzątka, że nie będzie żadnych karabinów i ze mam nadzieję dziecko oprócz talentu do matematyki po tacie odziedziczy też zdolności twórcze po mamie

Kobieto jakie karabiny Chłopcy maja szał na Spongeboba, Cars i Lego
Jestem w temacie, bo często bywam u sąsiadów
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 08:53   #771
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Aaa ok myślałam ze cos konkretnego np jakiś sprzęt masz na myśli . Co do ciuchow najlepsze sa unisexy szczególnie jak sie planuje więcej niż jedno dziecko .
Hehe nie :-D chociaż w sumie nie mam dziecka to nie wiem aż tak dokładnie :-D
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 09:19   #772
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Jej dziewczyny, dostałam raport prenatalny, wszystko jest idealnie!
Poryczalam się rozmawiając z babeczka. Jaka ulga...
Wspaniała wiadomość na początek dnia


Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość

Alison i reszta nieczytnikowa - ja jestem z frakcji która by skasowała papier, a całe życie dzwigałam książki papierowe, na studiach pożyczałam ich tyle że musiałam składać podanie o ekstra limit dla wybrańców...Kindle nie męczy wzroku. Ja na 2-tygodniowych wakacjach mogę spokojnie przeczytać 10 średnich książek więc nie zapakowalabym się nawet do walizki Pani która u nas sprzątała mówiła że dawno już nie widziała domu bez wielkiego regału z książkami, a my wszystko mamy na Kindle'u. W czerwcu przylatuje do nas drugi. Mój mąż dzięki niemu w ogóle zaczął czytać a też byłam sceptyczna!
Same here. Nie znoszę papierowych książek, targania tego. Na uczelnię mamy takie książki-ćwiczenia, nawet zastanawiałam się czy by nie wyrywać stron, które są potrzebne danego dnia, ale stwierdziłam, że się wtedy pogubię. Podręczniki mam online, a bez kindla nie wyobrażam sobie życia Tyle miejsca zaoszczędzonego i mniej kurzu w domu.

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
chcecie znac plec?

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

no juz powiem bo i tak nie wytrzymam
CHLOPAK
Super Daj znać jak wybierzecie imię. Moja koleżanka do 6 miesiąca myślała, że też będzie mieć synka, ale wyszło inaczej W sumie może to i dobrze, bo chcieli go nazwać Seweryn.

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Swoja droga nie wiem czy chciałabym znac płeć przed porodem, a wy?
Ja bym chciała, nie lubię niespodzianek

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2016-03-17 o 09:29
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 11:24   #773
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość


Ja nigdy nie będę wielkim czlowiekiem w takim razie (no chyba że gabarytowo ) bo jestem niezmienna sowa od lat, wstanie rano o 6 to najgorsze zło jakie może mnie spotkać.
Także ten, zazdroszczę teraz już się od wielkości nie wywiniesz
Nie wyszłaś dziękuję za czujność i spokojnie, jestem tak zatwardziala feministka że bym tego nie zrobiła nigdy.

Zdradzę ci dlaczego tak przeżywam, mam już trochę lat i ostatnie 3 miesiące pomimo myślenia pozytywnego były dla mnie czasem życia w dużym napięciu, a od wczoraj pierwszy raz mogę zacząć cieszyć się, że jestem w ciąży i nie czuć zagrożenia. Płeć to taki dodatek, ale na prawdę nie istotna sprawa.
Z chłopaka to się bardzo cieszy tata Tzta bo mają już 3 wnuczki, ale on tak już marzył o chłopcu, zwłaszcza że miał raka i każdy czas jaki ma to darowany. No i on jest ze wsi i jego żona się śmieje że wreszcie będzie mógł być dziadkiem bo na razie to jest mężem babci trzech wnuczek to jest żart!
Moi rodzice nie mają wnuka wiec im wszystko jedno, byle dziecko zdrowe było

za to o 21.3o już śpię kamiennym snem, nie ma czego TŻ za to zadowolony bo rano zawsze robię śniadanie, jak trzeba to i koszulę mu uprasuję, bo on jak Ty - nie znosi rano wstawać i jest jak zombie.

W rodzinie mojej bratowej jest 3 dzieci (ona i 2 braci) i każde z nich ma 2 córki (jeden ma 3 córkę w drodze)... dziadek już się poddał

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
tak, zdaję sobie sprawę, podobnie jak z tego że czasy się zmieniły i ludzie też, choć nie wszyscy tak w ogóle to skończyłam socjologię więc nie potrzebuję uświadamiania w tych tematach

Ja ciągle uważam że jednym z nielicznych plusów moich studiów na 2 kierunku było niesamowite seminarium o historii kobiet. doświadczenie otwierające oczy
Nawet na naszym wątku to widać - ogólnie mamy super atmosferę, tzw. siostrzaność, którą raz na jakiś czas jednostka próbuje rozwalić... co tylko daje odwrotny efekt.
Tzn żeby nie było ja nie jestem seksistką, nie lubię głupich ludzi tak samo, niezależnie od płci

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Nie mówię, że coś jest TYLKO dla dziewczynek lub chłopców, ale nie oszukujmy się, już bez przesady w drugą stronę - np. siostra mojego tż właśnie urodziła dziewczynkę, to wiele ubranek dostała od rodziny - np. ubranko z jakąś falbanką, w którym chłopak by wyglądał dziwnie :-P skoro my, dorośli ubieramy się różne - kobiety inaczej, mężczyźni inaczej, to dlaczego nie wolno tych atrybutów przekładać na małe dzieci?
Dokładnie, Cpt nie dramatyzuj
Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Siostra Tz tez niedawno urodziła 3 dziecko i bardzo oboje chcieli chłopca, ale wyszła 3 dziewczynka no i jej mąż trochę jest smutny bo więcej dzieci już nie chcą, a chciał mieć tą swoją mała kopie (żart)

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Swoją drogą to nie znoszę tego różowo niebieskiego trendu. Już mam plan że w zabawkach pojawia się lalki i zwierzątka, że nie będzie żadnych karabinów i ze mam nadzieję dziecko oprócz talentu do matematyki po tacie odziedziczy też zdolności twórcze po mamie
Hahaha jako osoba z dyskalkulią też mu tego życzę
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 11:38   #774
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Też korzystam z lubimyczytac, zarówno z zapisywania na półkach do przeczytania przeczytane itp (można tworzyć własne półki Ale ja tego nie robię) to często czytam recenzje książek, bardzo pomocne







Ooo tak też mnie to doprowadza do szału. A jak już rynek się przesyca powoli to już reklamują suplementy dla psów... Na sierść, na stawy... Slyszalyscie?






Bardzo się cieszę gratuluję


Ja byłam w weekend w Tatrach na kursie turystyki wysokogorskiej - było super :-D ale pogoda kiepska, śnieg z wiatrem tak mi walił w twarz ze teraz mi skóra schodzi z nosa i policzków... :-P
Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Siostra Tz tez niedawno urodziła 3 dziecko i bardzo oboje chcieli chłopca, ale wyszła 3 dziewczynka no i jej mąż trochę jest smutny bo więcej dzieci już nie chcą, a chciał mieć tą swoją mała kopie (żart)

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Swoją drogą to nie znoszę tego różowo niebieskiego trendu. Już mam plan że w zabawkach pojawia się lalki i zwierzątka, że nie będzie żadnych karabinów i ze mam nadzieję dziecko oprócz talentu do matematyki po tacie odziedziczy też zdolności twórcze po mamie
Z tym karabinem to różne są opinie, ale jeśli dziecko chce się bawić w ten sposób to i tak nikt go nie powstrzyma, zrobi sobie karabin z patyka Nie każde dziecko chce się tak bawić, ale chłopcy jednak często tak

Ostatnio czytałam, że brak TV do 2 roku życia przyczynia się do rozwoju mowy
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 12:01   #775
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Z tym karabinem to różne są opinie, ale jeśli dziecko chce się bawić w ten sposób to i tak nikt go nie powstrzyma, zrobi sobie karabin z patyka Nie każde dziecko chce się tak bawić, ale chłopcy jednak często tak

Ostatnio czytałam, że brak TV do 2 roku życia przyczynia się do rozwoju mowy
dla mnie sadzanie przed telewizorem małego dziecka to jakieś nieporozumienie. i rozumiem, max. godzinę, ale w moim otoczeniu spotykam ludzi, którzy roczne dziecko prawie cały dzień przed telewizorem, bo jak to przecież telewizor mówi i szybciej sie nauczy, myślą, że włączą jakieś kanały dla dzieci i jest si. znam jedna typiarke która puszcza dziecku non stop krecika i swinke peppe, dziewczynka ma 2.5 roku i jedyne co wydaje z siebie to odgłos zbliżony do chrumkania.. a mamusia zadowolona i fejsik 24h
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 12:11   #776
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Jesli ja mogę żyć bez tv to moje dziecko też będzie mogło
Ja już ponad rok temu zaczęłam kupować używane, piękne dziecięce książeczki z cudownymi ilustracjami. I coś czuję że książkowe prezenty będą najlepsza opcja u nas

Patrzcie jaki fajny człowiek, miliarder co ubiera się w second handach, lata klasa ekonomiczną, jeździ autobusem i je tanie dania w Ikei
http://time.com/money/4257572/billio...facebook_money

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Raise - siostrzanosc - super określenie
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 12:15   #777
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Fav, masz zdolności artystyczne? Manualne? Bo coś mi tak świta. Ja i TŻ jesteśmy kompletnymi beztalenciami w tym względzie, plastyka i muzyka to był mój koszmar w szkole. Ja bym chciała, żeby moje dziecko odziedziczyło po nas zdolność do myślenia analitycznego, a żeby nie dostało w spadku od TŻ łuszczycy a ode mnie problemów ze wzrokiem. Ciekawe czy kiedyś będzie powszechnie dostępna możliwość wyeliminowania pewnych obciążeń genetycznych, wtedy bez wahania bym się zdecydowała na coś takiego. O ile wzrok da się naprawić laserowo itp., to łuszczyca jest bardzo upierdliwą chorobą, wymaga systematyczności i jest problematyczna

Dziewczyny, miałyście kiedyś jakieś produkty firmy Bandi? Zainteresował mnie krem z kwasem pirogronowym i salicylowym.

Mój święty Patryk wczoraj miał doła z powodu urodzin, "bo już niedługo 30-tka, a ja tak niewiele osiągnąłem". I co ja mam mu powiedzieć?

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2016-03-17 o 12:19
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 12:25   #778
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;57496161]

Mój święty Patryk wczoraj miał doła z powodu urodzin, "bo już niedługo 30-tka, a ja tak niewiele osiągnąłem". I co ja mam mu powiedzieć? [/QUOTE]

No jak to? Najważniejsze osiągnięcie, że ma taką wspaniałą kobietę :-D
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 12:29   #779
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;57496161]

Dziewczyny, miałyście kiedyś jakieś produkty firmy Bandi? Zainteresował mnie krem z kwasem pirogronowym i salicylowym.
[/QUOTE]

Ja mam krem z kwasem migdałowym i jest bardzo fajny, używam na noc, ładnie złuszcza skórę i sprawia że jest miękka i wygląda świeżo

Sadzanie dziecka przed TV by mieć czas dla siebie to jakaś paranoja jak dla mnie słyszałam że jak się chce zająć czymś małe dziecko to lepiej posadzić je przed piorącą pralką, zawsze to lepsza alternatywa od telewizora
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 12:33   #780
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;57496161]Fav, masz zdolności artystyczne? Manualne? Bo coś mi tak świta. Ja i TŻ jesteśmy kompletnymi beztalenciami w tym względzie, plastyka i muzyka to był mój koszmar w szkole. Ja bym chciała, żeby moje dziecko odziedziczyło po nas zdolność do myślenia analitycznego, a żeby nie dostało w spadku od TŻ łuszczycy a ode mnie problemów ze wzrokiem. Ciekawe czy kiedyś będzie powszechnie dostępna możliwość wyeliminowania pewnych obciążeń genetycznych, wtedy bez wahania bym się zdecydowała na coś takiego. O ile wzrok da się naprawić laserowo itp., to łuszczyca jest bardzo upierdliwą chorobą, wymaga systematyczności i jest problematyczna

Dziewczyny, miałyście kiedyś jakieś produkty firmy Bandi? Zainteresował mnie krem z kwasem pirogronowym i salicylowym.

Mój święty Patryk wczoraj miał doła z powodu urodzin, "bo już niedługo 30-tka, a ja tak niewiele osiągnąłem". I co ja mam mu powiedzieć? [/QUOTE]

Alma powiedz żeby swojemu Paddy'emu żeby poczytał o Barbarze Beskind i innych ludziach którzy sukces osiągnęli w okolicy 80ki https://www.the-pool.com/archive/peo...n-in-their-80s

Mam jakieś tam zdolności plastyczne, skończyłam liceum plastyczne, potem zdawałam na ASP i Polibude, zdałam w oba miejsca i wybrałam politechnike.
Ja mam trochę dziwnie, bo mam równowagę zdolności scislowych i twórczych. Mam logiczne myślenie tak samo mocne jak tzw humanistyczne. A finalnie w niczym nie jestem szczególnie dobra bo ani artysta nie jestem ani na programistę się nie nadaje

Bandi znam tylko z nazwy, nic o nim nie wiem więc nie pomogę
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-28 18:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.