Wrześniowe Panny Młode-2016 i 2017 cz.II - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-07, 19:56   #1561
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Znajomi, u których byliśmy na parapetówce w weekend, mają w sumie dwa pokoje na Wilanowie za 260tys.ale to jest w sumie 38mkw, więc mało...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:00   #1562
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

To prawda co pisze Vision- jak my szukalismy mieszkania to pierwotnie nastawiliśmy się na rynek wtórny ale ceny były kosmiczne za mieszkania które wymagały co najmniej odświeżenia a gdzie tu mówić o zrobieniu go po swojemu. Doszliśmy do wniosku że jak mamy ładować tyle kasy w mieszkanie to lepiej już zrobić je od początku po swojemu A pamiętam że było na prawdę niewiele mieszkań do których można było się po prostu wprowadzić i jeszcze wyglądały znosnie.
No i my kupiliśmy mieszkanie poniekąd jako inwestycję- za parę lat chcemy budować dom a mieszkanie wynajmiemy.


260 000 za 38m.... My za tyle daliśmy 180 000 zł a za 260 000 zł mielibyśmy mieszkanie w centrum miasta. Ale z tego co kojarzę to Wilanów to jakaś bogatsza dzielnica?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez asiula1306
Czas edycji: 2016-11-07 o 20:03
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:08   #1563
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Tak, taka dzielnica ąę No ale to i tak wychodzi mniej niz 7tys za metr, a tam to i po 10tys za metr są mieszkania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:11   #1564
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez turkusowapoziomka Pokaż wiadomość
Tak, taka dzielnica ąę No ale to i tak wychodzi mniej niz 7tys za metr, a tam to i po 10tys za metr są mieszkania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tam, gdzie oni mieszkają, to obecnie są po 7200zl. Na Kabatach są ceny z kosmosu, od 10tys.w górę
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:16   #1565
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Tam, gdzie oni mieszkają, to obecnie są po 7200zl. Na Kabatach są ceny z kosmosu, od 10tys.w górę


No tam to już w ogole kosmos


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:24   #1566
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez turkusowapoziomka Pokaż wiadomość
Rozumiem to w lepiej od razu większe bierzcie, mimo ze wiem ze to robi ogromna różnice w cenie ale jednak z perspektywa na długo je kupujecie znajomi kupili na bemowie teraz mieszkanie 55mkw, 3 pokoje za 450tysięcy strasznie niewyobrażalna suma dla mnie ale takie ceny tu są :/ u nas mozna za to 100mkw kupić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaka cena

Dla mnie dom ok 150m2 to za drogo
Ale fakt, stolica jest droga, dobrze, że jednak się tam nie przenieśliśmy.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Znajomi, u których byliśmy na parapetówce w weekend, mają w sumie dwa pokoje na Wilanowie za 260tys.ale to jest w sumie 38mkw, więc mało...
My mieszkamy na 45m2 i na dłuższą metę to byłoby za mało, zwłaszcza jeśli planuje się dziecko.
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:30   #1567
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Dżizas, ceny kosmos. Nam się udało tanio kupić- zdaje sobie z tego sprawę ale u nas standard to 5500zł/m, w centrum ok 7000. Chociaż ostatnio widziałam ofertę przy jednej z głównych ulic miasta, Nowa inwestycja, jakieś 5 minut samochodem od scislego centrum, za jakieś 5000zł/m i zastanawiam się w czym jest haczyk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-07, 20:34   #1568
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Tam w tej cenie są jeszcze 2 miejsca w parkingu podziemnym i komórka lokatorska, myśle ze spokojnie to jakieś 40tys kosztowało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:35   #1569
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Wydaje mi się, że zazwyczaj idzie na to 1/3 zarobków, zakładając średnie zarobki, nie ponad przeciętną. Czyli przykładowo ktoś kupi tanio mieszkanie w Zamościu, będzie miał dochód 4tys.netto, ale z tego 1300zl pójdzie mu na ratę kredytu i opłaty. A w Warszawie ktoś inny będzie miał takie samo mieszkanie, ale za większą ratę, dochód 7tys.netto i powiedzmy (zawyżam) 3000zl kosztów związanych z mieszkaniem.

"Życie" w stolicy to koszt taki jak wszędzie, więc nadal opcja druga jest bardziej opłacalna. Po zapłacie raty, przy obecnych zarobkach i z perspektywą na lepsze, w sumie życie w stolicy nie wychodzi wcale tak niekorzystnie jakby się wydawało.

Z drugiej strony i tak uważam, że te ceny są mocno przesadzone, zresztą czytałam ostatnio jakieś badania ekonomistów i żadne tendencje ani zasady nie panują na rynku nieruchomości w Wawie, żaden specjalista nie jest w stanie wyjaśnić dlaczego te ceny są tak wysokie i wcale nie spadają, a wręcz przeciwnie. Tutaj każdy, kto może, inwestuje w mieszkania, bo to jest bardzo opłacalne. Koleżanka pracuje u dewelopera i mówi, że bardzo często przychodzą ludzie i kupują od razu np.10 małych mieszkań pod klucz, z przeznaczeniem na wynajem
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:41   #1570
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że zazwyczaj idzie na to 1/3 zarobków, zakładając średnie zarobki, nie ponad przeciętną. Czyli przykładowo ktoś kupi tanio mieszkanie w Zamościu, będzie miał dochód 4tys.netto, ale z tego 1300zl pójdzie mu na ratę kredytu i opłaty. A w Warszawie ktoś inny będzie miał takie samo mieszkanie, ale za większą ratę, dochód 7tys.netto i powiedzmy (zawyżam) 3000zl kosztów związanych z mieszkaniem.

"Życie" w stolicy to koszt taki jak wszędzie, więc nadal opcja druga jest bardziej opłacalna. Po zapłacie raty, przy obecnych zarobkach i z perspektywą na lepsze, w sumie życie w stolicy nie wychodzi wcale tak niekorzystnie jakby się wydawało.

Z drugiej strony i tak uważam, że te ceny są mocno przesadzone, zresztą czytałam ostatnio jakieś badania ekonomistów i żadne tendencje ani zasady nie panują na rynku nieruchomości w Wawie, żaden specjalista nie jest w stanie wyjaśnić dlaczego te ceny są tak wysokie i wcale nie spadają, a wręcz przeciwnie. Tutaj każdy, kto może, inwestuje w mieszkania, bo to jest bardzo opłacalne. Koleżanka pracuje u dewelopera i mówi, że bardzo często przychodzą ludzie i kupują od razu np.10 małych mieszkań pod klucz, z przeznaczeniem na wynajem
Tylko dużo gorzej z kupnem domu w takiej Warszawie bo co do wydatków to masz rację.
Ja nie wyobrażam sobie mieszkać całe życie w bloku, zwłaszcza w dużym mieście. Chyba bym się zapłakała gdyby mnie to czekało
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:45   #1571
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

No tak, z domem gorzej. Ale można za 300tys.kupić pół segmentu 5km za granicą Warszawy, 75mkw Więc nie ma tragedii, pod samą stolicą ceny nie są najgorsze, ale dojazd dłuższy. Coś za coś.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-07, 20:47   #1572
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
No tak, z domem gorzej. Ale można za 300tys.kupić pół segmentu 5km za granicą Warszawy, 75mkw Więc nie ma tragedii, pod samą stolicą ceny nie są najgorsze, ale dojazd dłuższy. Coś za coś.
Mnie segment nie urządza, bo potrzebuję sporą działkę koło domu by zmieścić ule. A żaden sąsiad nie byłby zachwycony pszczołami w tak bliskiej odległości
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:49   #1573
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Zapewne nie

Przy tych segmentach, o których piszę (znalazłam to niedawno jak się nudziłam na L4) są ogródki 60mkw albo 100mkw, nie wiem czy to dużo czy mało. Ale pszczół na pewno byś nie mogła mieć
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:49   #1574
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Zapewne nie

Przy tych segmentach, o których piszę (znalazłam to niedawno jak się nudziłam na L4) są ogródki 60mkw albo 100mkw, nie wiem czy to dużo czy mało. Ale pszczół na pewno byś nie mogła mieć
Właśnie , więc moim celem jest dom pod lasem
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:52   #1575
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że zazwyczaj idzie na to 1/3 zarobków, zakładając średnie zarobki, nie ponad przeciętną. Czyli przykładowo ktoś kupi tanio mieszkanie w Zamościu, będzie miał dochód 4tys.netto, ale z tego 1300zl pójdzie mu na ratę kredytu i opłaty. A w Warszawie ktoś inny będzie miał takie samo mieszkanie, ale za większą ratę, dochód 7tys.netto i powiedzmy (zawyżam) 3000zl kosztów związanych z mieszkaniem.

"Życie" w stolicy to koszt taki jak wszędzie, więc nadal opcja druga jest bardziej opłacalna. Po zapłacie raty, przy obecnych zarobkach i z perspektywą na lepsze, w sumie życie w stolicy nie wychodzi wcale tak niekorzystnie jakby się wydawało.

Z drugiej strony i tak uważam, że te ceny są mocno przesadzone, zresztą czytałam ostatnio jakieś badania ekonomistów i żadne tendencje ani zasady nie panują na rynku nieruchomości w Wawie, żaden specjalista nie jest w stanie wyjaśnić dlaczego te ceny są tak wysokie i wcale nie spadają, a wręcz przeciwnie. Tutaj każdy, kto może, inwestuje w mieszkania, bo to jest bardzo opłacalne. Koleżanka pracuje u dewelopera i mówi, że bardzo często przychodzą ludzie i kupują od razu np.10 małych mieszkań pod klucz, z przeznaczeniem na wynajem
W Londynie i ogólnie UK jest tak samo. Jak kogoś stać, inwestuje w domy, ile się da. Znajomi ostatnio kupili dom i go wynajmują. Sami też mieszkają na wynajmowanym. Bardziej im się to opłaca, bo nie idzie znaleźć czegoś na swoje możliwości, w czym chciałoby się mieszkać, a tamta chata zarabia im na kredyt i na ich wynajem Szczerze mówiąc, sama zaczęłam o tym myśleć. Oczywiście nikogo nie zdziwi, jak napiszę, że znaczną część domów wynajmowanych, szczególnie na pokoje, posiadają biznesmeni z Dalekiego Wschodu Chociaż właścicielem naszego domu jest Anglik, ma ich jeszcze kilka, a sam mieszka na Teneryfie. Dla mnie opcja idealna
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:53   #1576
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

W Warszawie sporo Anglików kupuje mieszkania za gotówkę
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 20:59   #1577
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Fakt, ceny mieszkań w Wawie zniewalają... Vision - a myślałaś może o jakiejś podmiejskiej lokalizacji, z której dostaniesz się SKM lub WKD do centrum? Dojazd jest troszkę droższy, ale bezpośredni i omija się korki
Jeśli tylko Wawa, to w jakie dzielnice celujecie?

W Lublinie mieszkania też są stosunkowo drogie - uzyskanie wyższej pensji niż najniższa krajowa lub umowa śmieciowa na 6zł-7zł/h to niełatwa sprawa, a mieszkania z rynku wtórnego w miarę dobrych lokalizacjach ok. 5000-5500 zł/m2 lub tyle samo za rynek pierwotny (stan deweloperski) na obrzeżach miasta. Dla mnie cena niebotyczna w stosunku do tego, co proponuje rynek pracy...
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 21:06   #1578
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Stokrotek, obecnie patrzymy dosłownie wszędzie, chociaż pierwszym strzałem był Wawer, Anin, Falenica, czyli dojazd SKM

Mąż zaczął niestety marudzić, że on nie wie czy chce tak daleko itp. znalezlismy więc też fajne mieszkania na Siekierkach i na Ochocie, w super miejscu jeśli chodzi o komunikację. Niezłe ceny i inwestycje są na Grochowie, ale bardzo nie lubię tej dzielnicy i nie chcę tam mieszkać. Kiedyś braliśmy pod uwagę Wolę, ale obecnie jest tam inwestycja na inwestycji, wszystko bez planów zagospodarowania, więc zrobił się taki pierdzielnik, że mój zmysł niedoszłego specjalisty urbanistyki i planowania miast, leży i kwiczy (przez chwilę studiowałam to na UW, ale nie dałam rady pogodzić studiów z pracą).

Znajomi polecają nam Piaseczno, koleją też szybko się jedzie do centrum. Pamiętam jak pracowałam na Chmielnej i z Zoliborza jechałam do pracy tyle co koleżanka z Piaseczna A tam ceny to właśnie jakieś 5000zl za metr

Zobaczymy, będzie przełom w środę, przynajmniej na to liczę. Póki co nic nie mówię żeby nie zapeszać, ale trzymajcie kciuki

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2016-11-07 o 21:08
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 22:30   #1579
oljaa
Zakorzenienie
 
Avatar oljaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 745
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Dawno z Wami byłam przepraszam, że wpadam ni z gruchy ni z pitruchy, mam nadzieję, że nie pogonicie
Widzę, że wpadłam na mój ostatnio ulubiony mieszkaniowy temat ostatnio z nadmiaru zajęcia siedzę i namiętnie przeglądam mieszkania, nie stać mnie, no ale kto mi zabroni nawet oglądałam mieszkanie z rynku wtórnego, TŻ stwierdził, że oszalałam

Cytat:
Napisane przez Dorotti666 Pokaż wiadomość
Tylko dużo gorzej z kupnem domu w takiej Warszawie bo co do wydatków to masz rację.
Ja nie wyobrażam sobie mieszkać całe życie w bloku, zwłaszcza w dużym mieście. Chyba bym się zapłakała gdyby mnie to czekało
Jakbym słyszała mojego P. a póki co czeka nas tylko wynajem mnie bez różnicy, żeby był balkon i dobry dojazd do miasta
Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
W Lublinie mieszkania też są stosunkowo drogie - uzyskanie wyższej pensji niż najniższa krajowa lub umowa śmieciowa na 6zł-7zł/h to niełatwa sprawa, a mieszkania z rynku wtórnego w miarę dobrych lokalizacjach ok. 5000-5500 zł/m2 lub tyle samo za rynek pierwotny (stan deweloperski) na obrzeżach miasta. Dla mnie cena niebotyczna w stosunku do tego, co proponuje rynek pracy...
Ceny mieszkań są wysokie, ale stosunkowo do innych miast chyba nie jest najgorzej. Jak wcześniej mówiłam dowiaduję się o mieszkania dla rozrywki i z tego co wiem z rynku pierwotnego na Bluszczowej i Strzeszewskiego można kupić 4750-4950 za m2, a na Bronowicach jeszcze taniej (podobno ta dzielnica zaczyna się robić coraz bardziej przyjaźniejsza ) co do pracy - nawet nie chce mi się gadać na ten temat

Vision - pewnie zdawałaś relacje ze ślubu i wesela? Muszę odszukać i zerżnąć ciekawostki od Ciebie
Zapisz
oljaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-08, 08:00   #1580
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

A do nas dzisiaj przyjeżdżają meble jeszcze lampy i zasłony i będziemy urzadzeni. Czyli pewnie znów z dwa lata miną, bo nic mi się nie podoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 08:58   #1581
Limonkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar Limonkaaa88
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 3 677
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Dorotti666 Pokaż wiadomość
Tam to już w ogóle są taniutkie
Ale my będziemy raczej celować w okolice Lublina.

Widzę, że wszystkie małe autka preferujecie
ja się czuję w mniejszym lepiej jeśli chodzi o parkowanie, zmieszczenie sie wszędzie, bo jak jadę dużym to jestem taka niepewna bardzo
Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
No Limonka, w Warszawie ceny są najwyższe w całej Polsce. A jeśli chodzi o wykończenie to standard jaki chcemy, tyle kosztuje, nie tylko w Wawie
masakra
Cytat:
Napisane przez Dorotti666 Pokaż wiadomość
Ja wolę większe, zawsze to trochę bardziej bezpieczna opcja przy stłuczce
no dokładnie, większe bezpieczniejsze
Cytat:
Napisane przez Dorotti666 Pokaż wiadomość
Kobyła nie kobyła, ale BMW mają drogie części.
Taniej wyniesie Toyota RAV4 czy właśnie Honda CRV


Zmieniłam dane w banku
ja też, wczoraj heheh
Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
My już sami nie wiemy co robić, chyba jednak stanie na kupieniu mieszkania docelowego, czyli większego na lata... Sama nie wiem, te koszty zakupu są tak duże, że to nas cały czas wstrzymuje. Jakby metr kosztował 4tys.to bym nie miała takich problemów
ja to i tak gadałam gadałam i udało mi się uzyskać zgodę u tżta żeby mieszkanie kupić co najmniej 60 metrów, bo on chciał maks 55, a ja uważałam że jeśli planujemy dzieci, to trzeba większe.. u nas te co my patrzymy to 4800 zł za metr ..

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Przeglądamy ostro oferty z rynku wtórnego i niestety nie opłaca się to, w tych okolicach o wiele taniej można kupić mieszkanie w stanie surowym i wykończyć po swojemu, wyjdzie tak samo albo niewiele drożej. Od kilku miesięcy jestem na bieżąco z ofertami i znam je już chyba na pamięć, bo w interesujących nas lokalizacjach albo cenach nie dochodzi za bardzo nic nowego. Plus tak na prawdę niemal każde mieszkanie trzeba odświeżyć itp.albo założyć mini remonty przez x lat, więc wychodzi na jedno i to samo, niestety Byliśmy nastawieni na rynek wtórny, ale im głębiej się w tym rozeznaliśmy, tym mniej jesteśmy na to chętni.
tak, my też tak uważamy, że bardziej opłaca sie w stanie surowym, znajomi mówili kupcie już gotowe tak w bloku maks 5 letnim, to jak zaczęliśmy oglądać to takie gotowe są megaaaaaa drogie o takim metrażu w ogóle się nie opłaca ich brać, albo mega brzydkie trzeba by było zrobić od nowa i też przepłacić..
Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Dżizas, ceny kosmos. Nam się udało tanio kupić- zdaje sobie z tego sprawę ale u nas standard to 5500zł/m, w centrum ok 7000. Chociaż ostatnio widziałam ofertę przy jednej z głównych ulic miasta, Nowa inwestycja, jakieś 5 minut samochodem od scislego centrum, za jakieś 5000zł/m i zastanawiam się w czym jest haczyk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u nas w centrum to 5200 do 5500 za metr a taka średnia większości tuż za centrum to 4500.
ja też zawsze jak widzę niższa cenę to myślę jaki jest haczyk że taka różnica hehehe
Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Zobaczymy, będzie przełom w środę, przynajmniej na to liczę. Póki co nic nie mówię żeby nie zapeszać, ale trzymajcie kciuki
Powodzenia
Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
A do nas dzisiaj przyjeżdżają meble jeszcze lampy i zasłony i będziemy urzadzeni. Czyli pewnie znów z dwa lata miną, bo nic mi się nie podoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
heeheh ale zawsze to coś nowego

my dziś idziemy do dewelopera pogadać, jeśli wszystko nam spasi co powie to chyba będziemy rezerwować, tż ma wrócić wcześniej z pracy żebyśmy mogli tam pójść także po południu się okaże co z tego wyszło
__________________
2.03.2011 i tak na Zawsze..

Jestem czytaczocholik !
Limonkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 09:06   #1582
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
A do nas dzisiaj przyjeżdżają meble jeszcze lampy i zasłony i będziemy urzadzeni. Czyli pewnie znów z dwa lata miną, bo nic mi się nie podoba
super, to już mało zostało

Limonka, pokaż jakie mieszkanie chcecie rezerwować
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 10:05   #1583
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Asiula - mi też się nie podobają zasłony dostępne w sklepach, podejrzewam, że kupiłabym materiał i zleciła uszycie Nie powinno wyjść dużo drożej.

Vision - Ochotę bardzo chwalę (czy wiesz, że jeśli masz bilet miesięczny może poruszać się kolejami mazowieckimi - oczywiście w obrębie strefy, na którą masz kupiony bilet), z PKP Ochota dojedziesz do centrum bardzo szybko i rekordowo szybko możesz przeprawić się na drugą stronę Wisły Włochy też nie są takie złe, acz jeśli myślicie o blokach, to nie kojarzę tam nowych inicjatyw.

Oljaa - ceny porównywalne do innych miast, ale zarobki fatalne (studenci psują rynek, bo jeśli studentowi można zapłacić mniej na g**nianą umowę, to po co zatrudniać kogoś po studiach?). Powiem Ci, że z nowych dzielnic tylko Sławin jakoś do mnie przemawia, ze starszych celujemy w LSM (acz piecyki gazowe są straszne), Czechów, Sławinek... można znaleźć "tanie" mieszkania, ale na Wrotkowie, Zemborzycach, Nałkowskich, Dziesiątej, Felinie... dzięki :P
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 10:09   #1584
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Pamiętam, że kiedyś byłam w Lublinie u kolegi i mieszkał w dzielnicy Czuby Ciągle bawi mnie ta nazwa. Ale to było jakieś 12 lat temu, więc pewnie dużo się tam zmieniło

Tu jest taka fajna wyszukiwarka mieszkań, coś tam na Włochach budują: https://rynekpierwotny.pl/oferty/map...on=8647&type=1
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 10:15   #1585
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

mamy znajomych którzy też wlaśnie szukają mieszkania w Lublinie i oni chyba w Sławinek celują bo to na wylocie na Warszawe chyba
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 10:19   #1586
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Jeszcze co do Lublina to mam tam trochę znajomych, a raczej miałam, bo wielu z nich przeniosło się do Warszawy albo Poznania. Każdy właśnie narzekał na zarobki. Szkoda, że w tej Polsce wschodniej ciężko jest zarobić tyle, co w Warszawie, a kupić mieszkanie w cenie "regionalnej" to by było
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 11:57   #1587
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez turkusowapoziomka Pokaż wiadomość
mamy znajomych którzy też wlaśnie szukają mieszkania w Lublinie i oni chyba w Sławinek celują bo to na wylocie na Warszawe chyba
Mój M,tam mieszkał jak studiował

Warszawa droga a Kraków też nie tani w porównaniu z innymi miastami i wlasnie kolega mojej siostry ma 4 apartamenty w około rynku centrum i wynajmuje się turysta z poza polska
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 13:15   #1588
tomyskaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 389
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

U nas w Zielonej Górze cena za metr wynosi ok 3900-4000 zł i cena z roku na rok rośnie. My rezerwowalismy mieszkanie jeszcze w 2014 roku i zapłaciliśmy 3700 zł za m2. A mamy 55 metrów i 2 wielkie balkony. ( jakby doliczyć ich metraż wyjdzie łącznie 80m2). Zapłaciliśmy za to 205 tysięcy więc czytając jak to u Was wygląda wydaje mi się względnie tanio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tomyskaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 15:00   #1589
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Coś nie mogę się wbić w rozmowę, bo tematy ceń mieszkań są mi obecnie dość dalekie, więc napiszę tylko, ze spotkaliśmy się ostatnio na kawie z liderem naszego zespołu muzycznego na wesele i bardzo na plus jaram się, że będzie fajnie
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 15:35   #1590
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Wrześniowe Panny Mlode-2016 i 2017 cz.II

Tomyskaja - za 55 m2 z dwoma balkonami w Lu pewnie trzeba byłoby liczyć o stówkę więcej :/

Vision - trzymam kciuki za szukanie Co do Czubów - dalej istnieją, teraz Lublin mocno rozbudował się za Czuby i jest to dzielnica już nie peryferyjna, acz dla mnie to zawsze był koniec świata :P

Turkusowapoziomka - tak, dobrze Ci się wydaje Ze Sławinka prosta droga do Wawki :P
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-24 11:28:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.