Filmy Pedro Almodóvara - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-28, 18:24   #61
paticzka3
Raczkowanie
 
Avatar paticzka3
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 39
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Cytat:
Napisane przez Huppe Pokaż wiadomość
witam

wiecie może jak sie skonczył wczoraj "wysokie obcasy"? usnelam w momencie jak okazalo sie że sędzia jest ten transseksualista...
(zasnelam oczywiscie ze zmeczenia, bo film był całkiem dobry )
Okazało się, że sędzia udawał transseksualistę, bo chciał zbadać sprawę zabójstwa właśnie transseksualisty występującego w tym klubie i w rzeczywistości nikt nie wiedział jak wygląda, bo nawet przy matce doklejał sobie brodę.Zabrał gdzieś Rebekę do jakiegoś domu z starymi gratami matki czy coś i stwierdził Rebece, że się z nią ożeni. że już są rodziną skoro ona nosi jego dziecko, nagle Rebeka zauważyła w telewizji, że matka trafi do szpitala a w rzeczywistości od dawna chorowała na chorobę wieńcową, Rebeka jedzie wraz z sędzią do szpitala, odwiedza chorą matkę z którą jest naprawdę źle, matka pyta się jej czy to ona zabiła swojego męża ta się przyznaje po czym matka wzywa sędziego do sali i wyjawia, że to ona zabiła swojego zięcia, na dalszym planie już w kamienicy sędzia informuje Rebekę, że przekaże sprawę zabójstwa jej męża komuś innemu, jednak Rebeka namawia go aby tego nie czynił, matka leży już w łóżku w dawnym pokoju córki, Rebeka do niej przychodzi, matka prosi ją aby jej jak najwięcej opowiedziała o szczegółach zbrodni żeby jej zeznania były jak najbardziej wiarygodne a więc ta zaczyna jej opowiadać.Rebeka zaczyna wspominać czasy gdy była małą dziewczynką i opowiada że zasypiała zawsze dopiero wtedy gdy słyszała tupot obcasów matki pod oknem.Po czym Rebeka się obraca a matka już nie żyje.To tyle.
__________________

Co Cię nie zabiję to Cię wzmocni...
paticzka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 10:01   #62
kolmanka
Wtajemniczenie
 
Avatar kolmanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

bardzo lubię jego twórczość . Póki co oglądałam:
" Drżące ciało"
" Zwiąż mnie"
" Volver"
" Porozmawiaj z nią"
__________________
My sweet prince...you are the one

Studentka medycyny
molekularnej

Maniaaa wizazowaniaaa

Blog Kolmanki
kolmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 15:53   #63
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
czy ktos moglby mi podpowiedziec nazwiska wykonawców starych piosenek ,ktore czesto slychac w filmach almodovara?
np taka http://www.youtube.com/watch?v=u1HqpVdtpQw i w tym filmie mąz tej babki sluchal na adapterze.
albo z filmu Posrod ciemnosci kiedy ta zakonnica sluchala.
Wprawdzie od czasu zapytania upłynęło trochę wody w Wiśle , ale skoro nikt nie odpowiedział, a Bess może jeszcze tu zajrzy: jeśli chodzi o tę konkretną podlinkowaną piosenkę, wykonuje ją Miguel de Molina.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 21:35   #64
ewca
Zadomowienie
 
Avatar ewca
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 461
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

dołączam do wielbicielek moim faworytem jest Hable con ella, a ostatnio zachwyciłam się dawno niewidzianym Atame - Zwiąż mnie, i boską piosenką Resistire http://www.youtube.com/watch?v=o8rR6eM-mE4. Po prostu kwintesencja Hiszpanii
__________________
wymiana
ewca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:06   #65
illuzja
Przyczajenie
 
Avatar illuzja
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Uwielbiam filmy Almodovara! Mój ulubiony: "Wszystko o mojej matce"
__________________
... wierzę, kiedyś będzie lżej
słońcem będzie nowy dzień,
ciągle nam za krótki.
A wieczór po nim słodki!

I wierzę, kiedyś spełni się!
Cudowny będzie dzień,
lepszy niźli sen
i wstawać będę lekko,
by dreptać swoją ścieżką
...rozstąpi się ciemność.
illuzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 15:28   #66
surykata
Zadomowienie
 
Avatar surykata
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 589
GG do surykata
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

ja na razie widzialam jedynie volver ale jestem zauroczona atmosfera tego filmu i zamierzam nadrobic zaleglosci, tylko nie wiem od czego zaczac
surykata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 15:56   #67
helenska
Raczkowanie
 
Avatar helenska
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 148
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Jedyny w swoim rodzaju. Swoista zabawa kiczem w iście południowym stylu
helenska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-27, 19:19   #68
Kissi
Raczkowanie
 
Avatar Kissi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 459
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Pierwszym moim filmem Almodóvara był "Volver", który oceniam najniżej ze wszystkich jakie do tej pory udało mi się obejrzeć. Potem przyszedł czas na "Porozmawiaj z nią" i "Wszystko o mojej matce", a skończyło się na "Drżącym ciele".

Filmy Almódovara, chyba zgodzicie się ze mną, są tak charakterystyczne, że po kilku sekwencjach wiadomo, kto jest reżyserem. Podobają mi się, są takie kobiece, Pedro świetnie zna naszą psychikę.
To kino dla wnikliwych, czasami jakiś detal, na pozór nic nie znaczący szczegół gra główna rolę. A jakby tego było mało scenariusze są tak pokręcone, że trudno uwierzyć w to, iż nie pisało ich życie.
Kissi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 15:50   #69
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Fakt, tutaj nie trudno pomylić reżysera, jego filmy są genialne i jak już któraś napisała "megakobiece"
Jednym z najlepszych filmów jakie oglądałam jest właśnie "Wszystko o mojej matce"
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 01:29   #70
dagirll
Wtajemniczenie
 
Avatar dagirll
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 716
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Ja ogladalam "wszystko o mojej matce" , "zwiaz mnie" ,"wysokie obcasy" , "porozmawiaj z nia","drzace cialo" ,"metador", "volver" bardzo specyficzny klimat maja jego filmy ,sa bardzo fajne.Troche humoru , fantastyczne dialogi.Lekko dramatyczne,ale ja wiekszosc zaliczylabym do obyczaju z watkami kryminalnymi czy dramatycznymi.Ciekawe ,warte obejrzenia.Nie da sie tez nie zauwazyc ,ze w jego filmach powtarzaja sie Ci sami aktorzy
__________________







dagirll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 20:18   #71
anisia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Tez uwielbiam te filmy,ich klimat,muzyke...Zapadaja w pamieci na dlugo.Poki co moje ulubione to "drżące ciało"i "wszystko o mojej matce".Niestety nie widzialam volvera i zlego wychowania.
anisia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-15, 14:12   #72
vanessa1592
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 98
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Uwielbiam filmy Almodovara Narazie widziałam jednak tylko dwa: Volver i Porozmawiaj z nią i bardzo mi się spodobał sposób, w jaki Almodovar przedstwia uczucia ludzi i całą akcję... dziwaczne, często wręcz absurdalne... ale niesamowite Muszę koniecznie obejrzeć jeszcze kilka filmów jego autorstwa
vanessa1592 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 02:14   #73
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Widzialam kilka ,po pierwszym go znienawidzilam, po nastepnych pokochalam
To nie jest jakies super ambitne kino ale nie sposob odmowic mu uroku, stylu i przede wszystkim znajomosci kobiecych charakterow.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 13:38   #74
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Słyszałyście o tym, że Mara Iljuczonek (słynna Biała Dama) miała zagrać u Almodovara? Oglądałam niedawno program Doroty Wellman, w którym o tym opowiadała. Poza tym informacje były też w prasie. (http://film.gazeta.pl/filmnews/1,945...lmodovara.html)

Teraz znowu czytam, że to wszystko było kłamstwem (http://film.gazeta.pl/filmnews/1,945...lmodovara.html). Nieźle.


Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Widzialam kilka ,po pierwszym go znienawidzilam, po nastepnych pokochalam
To nie jest jakies super ambitne kino ale nie sposob odmowic mu uroku, stylu i przede wszystkim znajomosci kobiecych charakterow.
Mogę zapytać, po którym filmie tak go znienawidziłaś?
__________________




Edytowane przez paula007
Czas edycji: 2008-12-17 o 22:17
paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 01:04   #75
eternitka
#etergirl
 
Avatar eternitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 067
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

podnoszę wątek może znajdą się jakieś chętne do dyskusji o filmach Almodovara mi jak na razie najbardziej spodobał się "Volver". Ostatnio zaintrygował mnie też film "Skóra, w której żyję", jakoś nie miałam go okazji wcześniej zobaczyć, a szkoda
__________________
Nigdy się nie poddam!


Plan 2020:
Droga do marzeń...


2020, nadchodzę!
eternitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 15:17   #76
chica_de_ayer
Raczkowanie
 
Avatar chica_de_ayer
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Pozwolę się nie zgodzić z tezą, jakoby kino Almodovara nie było ambitne. Przecież to kino wcale nie tak łatwe i oczywiste, chyba tylko ignorant brałby wszystkie środki wyrazu, jakie stosuje reżyser za dosłowne. Dlatego śmieszą mnie wielokrotnie powielane opinie o epatowaniu dewiacjami i ogólnej niskiej wartości produkcji hiszpańskiego reżysera - takie zdanie może mieć chyba tylko osoba, która ogląda film bezrefleksyjnie.

Bo Almodovar zmusza do głębokiej refleksji - obnaża wszystkie grzeszki jakie drzemią w człowieku, trawiące go emocje i rozterki. Ma zawsze świetnie skonstruowany portret psychologiczny bohaterów, ich motywacje, historię i bagaż uczuciowy. A że pożądany efekt osiąga poprzez częste ucieczki ku pastiszowi, grotesce, czy nawet wycieczki w kierunku kiczu, cóż - kto artyście zabroni? To jest ogromna sztuka, by w dziele tak obfitującym w mnogość wątków i środków wyrazów nie zatracić przesłania - a każdy film Almodovara takowe posiada. To czyni go zapamiętywanym, a samemu reżyserowi zapewnia rozpoznawalność i charakterystyczność. Szokuje, wstrząsa, budzi skrajne emocje, otwiera oczy i nie pozwala o sobie zapomnieć.
chica_de_ayer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 08:54   #77
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Filmy Pedro Almodóvara

Zgadzam się. Zdecydowanie, jest to kino dla tych, którzy potrafią zobaczyć więcej. Bierny odbiorca nigdy nie dostrzeże ambitnego kina, nie ważne czy będzie to Almodovar czy inny twórca.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.