Masakra po zabiegu z retinolem - naczynka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-22, 13:12   #1
Camomille91
Rozeznanie
 
Avatar Camomille91
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 508

Masakra po zabiegu z retinolem - naczynka


Hej


Mam 30 lat, cera mieszana, naczyniowa - strefa T wiecznie bardzo tłusta ze skłonnością do trądziku i zapchana, policzki - wrażliwe, skłonne do przesuszeń, naczyniowe z widocznymi naczynkami, teleangiektazjami.


8 dni temu poszłam na swój pierwszy zabieg peelingu chemicznego. Podkreślałam wielokrotnie, że zależy mi żeby nie podrażnić naczyek bo mam bardzo cienką i wrażliwą cerę na policzkach.



Kosmetolog po obejrzeniu twarzy zastosował zabieg PH Formula CR Complex C+. https://www.klinikaambroziak.pl/ofer...-cr-complex-c/


http://www.babskie-fanaberie.pl/zabi...la-cr-complex/

To jest mieszanka oparta na kwasie migdałowym, retinolu i wspomagająco kwas mlekowy i salicylowy.


Zabieg jest faktycznie dedykowany do cer naczyniowych skłonnyh do trądzika różowatego. Z tego co wyczytałam, ale nie jetem pewna to retinol jest tam w stęzeniu 0,6 ale nie wiem, czy to są prawdziwe informacje bo nigdzie oficjalnie nie ma rozpisanego skladu w %.


Otóż w tej chwili moje policzki to masakra - popękały mi nowe naczynka, skóra jest cienka, wrażliwa, zaczerwieniona, po prostu poniszczona. Wcześniej też miałam naczynka ale nie do tego stopnia jak teraz.


Przekopałam internet i ten zabieg jak i sam retinol ma niby pogrubić skórę, uszczelniać naczynia. U mnie nastąpił efekt odwrotny. Po 8 dniach chyba wszystko już powinno wrócić do normy? Nie wiem, chyba, że ta skóra jest nadal na tyle cienka, że te naczynka bardziej widać ale mi sie wydaje, że są po prostu nowe popękane i podrażnione.


Po jednym takim zabiegu już chyba tylko laser może mnie uratować. Natomiast strefa T nie ruszona, dalej leje się tłuszcz i jest zapchana, zero podrażnienia, w ogóle nie odczuła tego zabiegu.


Nie wiem co sie zadziało, skoro zabieg jest przeznaczony do cer naczyniowych i czy dalej iść na kolejną wizytę i próbować z innymi kwasami? Mimo wszystko uważam, że moja skóra potrzebuje złuszczania szczególnie strefa T.


Proszę o pomoc
Camomille91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-22 14:12:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.