Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-08, 16:06   #2281
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
ja też ostatnio interesowałam się mydłami Khadi. Maja jakąś nową linię mydeł "handmade shea butter soap", które mają podany już bardziej szczegółowy skład niż "soap base", np. tutaj
http://www.himalayaherbs.pl/mydla/26...lne-mydlo.html.
Dokładnie, tu przynajmniej mamy zapewnienie na stronie, że produkt jest 100% naturalny, a na tych glicerynowych w opisach, sklepach nic takiego nie widnieje i podają nie inci, tylko składniki
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 16:28   #2282
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

U mnie spisuje się świetnie Orzeźwiające Maroko LF do twarzyDo tego smaruję się mixem LF i kremem Babydream z cynkiem i dawno nie miałam takiej gładkiej buźki. Za to Aktywny Węgiel Lux LF wywołał u mnie niesamowity wysyp, po prostu koszmar bolących gul nawet na czole, gdzie czasami mi coś przed okresem wyskoczy.
Do ciała używałam Miodowego z rumiankiem i teraz w użyciu jest Nagietkowy Bobas - jest bardziej tłusty, lepszy na zimę. Fajna jest Kremowa Śmietanka, ale bardzo szybko mięknie, nie wysycha, mażę się i jest przez to niewydajna.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 17:10   #2283
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
twoje ma i SLS i SL-thS, ale jak te detergenty nie robia ci kuku w postaci mydla to uzywaj i niech ci idzie na zdrowie. Nie wiem dokladnie co zawiera Khadi bo niestety ale ani u mnie w sklepie ani na KWC nie ma pelnego skladu, nie zdziwilabym sie jak by te klasyczne detergenty w nim byly. Rok temu na Boze Narodzenie dorwalam przez przypadek w drogerii dm mydla glicerynowe typowo na te pore roku- cynamon z pomarancza ... ech swietnie pachnialy i byl pelny sklad. Szalu nie bylo, no jak mydlo glicerynowe, ale jednak dla mojej skory to zupelnie co innego jak normalny zel myjacy na tych detergentach. Moze to wina gliceryny, moja skora ja lubi i moze ona niweluje to wysuszajace dzialanie SLS-ow? Wkoncu jest jej duzo ale moja skora lubila juz dawno takie mydla. Kiedys jak bylam w liceum moja mama kupowala duze opakowanie w aptece( kilka kostek bylo zapakowanych w foliowy worek), potem mozna je bylo kupic na chemicznym dziale w spolem. I jak po latach dorwalam rok temu w dm-ie i teraz mam Khadi to przypomnialy mi sie tamte czasy. Czuc to nawilozajace dzialanie gliceryny.
Dziękuję za profesjonalną odpowiedź. Zniechęciły mnie te SLS-y, chociaż lepsze to niż zwykłe mydło bez gliceryny. Z braku funduszy zamówiłam na DOZ-ie mydło Himalaya Herbals dla dzieci za 5zł. Co myślicie o składzie:
Skład: Olive Oil, Almond Oil, Aqua, Disodium Distyrylbiphenyl Disulfonate, Fragrance, Sodium Salt of Palm/Palm Kernel Fatty Acid, Tetra Dibutyl Pentaerithrityl Hydroxyhydrocinnamate, Tetrasodium EDTA, Titanium Dioxide.?
Jak na moje amatorskie oko to jest bardzo ok, ale ja się mało znam
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 18:53   #2284
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Khadi mają bazę z oleju roślinnego i skład podany przez producenta wygląda na 100% naturalny, aczkolwiek mam pewne podejrzenia co do wiarygodności tych informacji, bo nie ma nigdzie składu podpisanego jako "inci" nawet na fotkach etykiet w internecie. Jest tylko "ingredients". Niby wyglądają na naturalne, ale coś mi tu nie pasuje, tym bardziej, że marka bodajże z Indii może mieć inną politykę ujawniania składów. Już kiedyś była afera z szamponami Khadi, które zawierały ukryty SLS ( w starej wersji ponoć) i były normalnie wszędzie sprzedawane pod szyldem eco-certu. Także w PL na helfy np.

O a u mnie nie. Stara wersja byla jako normalne szampony a pod pewnego czasu sa wlasnie z certyfikatem i maja dosc dlugie sklady( mialam hibiskusowy i probke amly)

tutaj szampony z certyfikatem (sklady sa podane jak wejdzie sie w szampon)
http://www.indien-produkte.de/index....kosmetik-.html

a tutaj sa te zwykle te pierwsze bez certyfikatu, w tych konwencjonalnych jak byk stoi SLS
http://www.indien-produkte.de/index....-Shampoos.html

A mydla maja taki sklad jak na KWC czyli z grubsza 3 skladniki i nic wiecej , a wolalabym jednak INCI
http://www.indien-produkte.de/index....c8_Seifen.html

ale z drugioej strony i tak bym z nich nie zryzygnowala nawet jak bym SLS die dopatrzyla ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 19:06   #2285
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
O a u mnie nie. Stara wersja byla jako normalne szampony a pod pewnego czasu sa wlasnie z certyfikatem i maja dosc dlugie sklady( mialam hibiskusowy i probke amly)

tutaj szampony z certyfikatem (sklady sa podane jak wejdzie sie w szampon)
http://www.indien-produkte.de/index....kosmetik-.html

a tutaj sa te zwykle te pierwsze bez certyfikatu, w tych konwencjonalnych jak byk stoi SLS
http://www.indien-produkte.de/index....-Shampoos.html

A mydla maja taki sklad jak na KWC czyli z grubsza 3 skladniki i nic wiecej , a wolalabym jednak INCI
http://www.indien-produkte.de/index....c8_Seifen.html

ale z drugioej strony i tak bym z nich nie zryzygnowala nawet jak bym SLS die dopatrzyla ;o)
Całkiem możliwe, że coś mi się pomyliło, a może chodziło o jeszcze starszą wersję. Wiem, że afera była gruba przez te szampony, możliwe, że winowajcą był dystrybutor na Polskę. Dokładnie się nie interesowalam.

Mnie kuszą mydełka Khadi, ale boję się, bo jeśli SLS to u mnie nie przejdzie, nawet pod inną nazwą moja skóra go wyniucha tak czy siak
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 22:04   #2286
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

na tej niemieckiej stronie nie ma nowej serii tych mydeł
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 15:49   #2287
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Całkiem możliwe, że coś mi się pomyliło, a może chodziło o jeszcze starszą wersję. Wiem, że afera była gruba przez te szampony, możliwe, że winowajcą był dystrybutor na Polskę. Dokładnie się nie interesowalam.

Mnie kuszą mydełka Khadi, ale boję się, bo jeśli SLS to u mnie nie przejdzie, nawet pod inną nazwą moja skóra go wyniucha tak czy siak
Mozliwe ze w PL byly inne opisy i ludzie nie wiedzieli ze te konwencjonalne szampony zawieraja SLS i Parabeny


Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
na tej niemieckiej stronie nie ma nowej serii tych mydeł
No nie ma, ale moze wprowadza. Niedawno wporwadzili olej kokosowy, to moze i z czasem sie te nowe mydla pokarza. Ide na FB sie ich zapytac ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-12, 07:09   #2288
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Hej
Nie bardzo znam się na mydłach.... podpowiedzcie, czy to dobry skład? I czy kompletny? Bo w tym sklepie coś często podają niepełny :/
Speick Roślinne mydło Sensitive Doktora Rau
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2013-04-12 o 07:31
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 08:46   #2289
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Hej
Nie bardzo znam się na mydłach.... podpowiedzcie, czy to dobry skład? I czy kompletny? Bo w tym sklepie coś często podają niepełny :/
Speick Roślinne mydło Sensitive Doktora Rau
Wygląda na dobry do wrażliwej, minimalistyczny, tyle, że zawiera wosk pszczeli, który bywa uczulający a marka jest ekologiczna, więc nie powinno być niespodzianek co do składu.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 15:11   #2290
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wygląda na dobry do wrażliwej, minimalistyczny, tyle, że zawiera wosk pszczeli, który bywa uczulający a marka jest ekologiczna, więc nie powinno być niespodzianek co do składu.
Dzięks; powiedz proszę mi jeszcze czego trzeba unikać w mydłach (oprócz tego, czego w ogóle wszędzie trzeba unikać jest coś takiego wgl? Bo coś mi dzwoni, tylko nie wiem, gdzie

Pasowało mi bardzo to mydełko białe z Phenome, ale na stronie go ni ma i nie mogę skład porównać
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 15:52   #2291
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Mam pytanie Czy mydło aleppo, albo z lawendowej farmy zostawia taki sam osad/mniejszy i taką "tępą" skórę jak po np. białym jeleniu? Wiem że maja nizsze ph ale chodzi mi o subiektywne odczucia...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-12, 17:54   #2292
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzięks; powiedz proszę mi jeszcze czego trzeba unikać w mydłach (oprócz tego, czego w ogóle wszędzie trzeba unikać jest coś takiego wgl? Bo coś mi dzwoni, tylko nie wiem, gdzie

Pasowało mi bardzo to mydełko białe z Phenome, ale na stronie go ni ma i nie mogę skład porównać
Na pewno Sodium Tallowate- jest to tłuszcz zwierzęcy, niby nieszkodliwy i zbliżony budową do ludzkiego tłuszczu, ale jednak nie brzmi to smacznie ani ekologicznie

Poza tym w mydłach naturalnych spotkać można werseniany np Tetrasodium EDTA. Często naturalne produkty z nim w składzie są tańsze. Ja osobiście widząc taki składnik przymykam oko, ale jest to substancja zakazana w kosmetykach certyfikowanych.

Spór wokół mydeł toczy się też za sprawą Sodium Palmate, czyli zmydlony olej palmowy, które często gęsto pozyskiwany jest w sposób nielegalny, tanią siłą roboczą w krajach trzeciego świata. Miło jeśli kosmetyk go zawierający posiada oznaczenie "fairtrade".

No i wiadomo wszelkie inne paskudztwa można spotkać w mydłach, parfum konserwanty, barwniki, sls'y, glikole, pegi itd.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Mam pytanie Czy mydło aleppo, albo z lawendowej farmy zostawia taki sam osad/mniejszy i taką "tępą" skórę jak po np. białym jeleniu? Wiem że maja nizsze ph ale chodzi mi o subiektywne odczucia...
U mnie z LF nie zostawiał, a aleppo nie miałam Każde mydło naturalne, które miałam zostawiało osad na wannie po kąpieli czy w misce po wymoczeniu stóp. Ponoć zoastawiają osad na włosach, jeśli nimi się je myje. Na skórze jednak zachowują się przyjemnie w większości. Trzeba próbować bo nie ma reguły i każdy też inaczej reaguje.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-04-12 o 17:56
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 18:53   #2293
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Z olejem palmowym to czesto chodzi o to ze jego pozyskiwanie niszczy lasy deszczowe. Lasy deszczowe sa wycinane i na to miejsce sadzi sie plantacje z palmami. POzyskanie oleju z ich orzechow zrzera tez duzo energi i zanieczyszcza srodowisko naturalne, dlatego wiele siderinek ktore chca zeby ich mydla byly jak najbardziej zgodne z natura, wyrzeka sie oleju palmowego

Moj ulubiony sklep ma znaczek Weiße Liste Palmöl
http://borneoorangutanhilfe.npage.de...sse-liste.html

http://www.pflegeseifen.de/

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2013-04-12 o 18:55
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 15:35   #2294
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Korah dziekuje za odpowiedz
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 13:59   #2295
Booty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Mam pytanie Czy mydło aleppo, albo z lawendowej farmy zostawia taki sam osad/mniejszy i taką "tępą" skórę jak po np. białym jeleniu? Wiem że maja nizsze ph ale chodzi mi o subiektywne odczucia...
Ja korzystam z mydła Aleppo, myjemy nim też niemowlaka. Nie pozostawia osadu, albo jest on absolutnie minimalny. Na wannie zawsze coś zostanie, jeżeli jest piana, ale to dotyczy też płynów. Uważam, że Aleppo są fantastyczne. Zwykły szary Biały Jeleń a Aleppo to lata świetlne

Chociaż BJ bardzo lubię, ale to lniane. Mam jeszcze tylko pytanie, bo ostatnio pojawiły się mydła inne BJ. Generalnie, mydła w kostce (ale też w płynach) są albo przezroczyste (czyli glicerynowe), albo... zwykłe? kremowe?

Jaka jest między nimi różnica? Na pewno produkuje się trochę inaczej, ale to ma jakieś znaczenie dla skóry? Czegokolwiek? Czy to tylko efekt wizualny (jak są takie ręcznie robione mydłka w mydlarniach etc. to często są glicerynowe, żeby było ładnie)?
Booty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 14:23   #2296
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Booty Pokaż wiadomość
Ja korzystam z mydła Aleppo, myjemy nim też niemowlaka. Nie pozostawia osadu, albo jest on absolutnie minimalny. Na wannie zawsze coś zostanie, jeżeli jest piana, ale to dotyczy też płynów. Uważam, że Aleppo są fantastyczne. Zwykły szary Biały Jeleń a Aleppo to lata świetlne

Chociaż BJ bardzo lubię, ale to lniane. Mam jeszcze tylko pytanie, bo ostatnio pojawiły się mydła inne BJ. Generalnie, mydła w kostce (ale też w płynach) są albo przezroczyste (czyli glicerynowe), albo... zwykłe? kremowe?

Jaka jest między nimi różnica? Na pewno produkuje się trochę inaczej, ale to ma jakieś znaczenie dla skóry? Czegokolwiek? Czy to tylko efekt wizualny (jak są takie ręcznie robione mydłka w mydlarniach etc. to często są glicerynowe, żeby było ładnie)?
dziekuje za odpowiedz

W płynie są potasowe, a w kostce są sodowe. Potasowe lepiej się spłukują.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 15:12   #2297
Booty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Czyli w kostce mogą być sodowe lub glicerynowe?
A w płynie tylko potasowe (jak są kremowe czy przezroczyste żele)?
Booty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 15:41   #2298
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Booty Pokaż wiadomość
Czyli w kostce mogą być sodowe lub glicerynowe?
A w płynie tylko potasowe (jak są kremowe czy przezroczyste żele)?
W kostce są sodowe. Gliceryna może być dodana i do kostki, jak i do płynnych - musisz patrzec na składy.

Potasowe - płynne, albo może być to np. mydło marsylskie.

Co do żeli- są potasowe, ale czasem są na bazie SLS, SLES czyli przypominają żele pod prysznic.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:56   #2299
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Wasze ulubione mydełka :)

Hej dziewczyny!

Macie swoje ulubione pozycje mydełek których nigdy nie zabraknie w Waszej łazience? Stosujecie jedno mydełko czy może kilka na zmianę, rano/wieczór? Które sobie bardzo chwalicie? Jakie obserwacje macie po stosowaniu tych mydełek? Może jakiś mały indywidualny ranking?

Pozdrawiam
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 12:02   #2300
Parsifal
Zadomowienie
 
Avatar Parsifal
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 459
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

jak dla mnie to the best jest La Roche Posay Lipikar Surgras, ale on nie bardzo podchodzi pod mydełka naturalne...
__________________


Odwyk od zakupów kosmetycznych!
Parsifal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:13   #2301
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wasze ulubione mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Macie swoje ulubione pozycje mydełek których nigdy nie zabraknie w Waszej łazience? Stosujecie jedno mydełko czy może kilka na zmianę, rano/wieczór? Które sobie bardzo chwalicie? Jakie obserwacje macie po stosowaniu tych mydełek? Może jakiś mały indywidualny ranking?

Pozdrawiam
Mogę podać ranking tych które używałam i je pamiętam

1. Rumiankowe Scandia (ale nie jest 100% naturalne)
2. Logona Pur
3. Phenome Fresh Mint
4. Savon Du Midi kwadratowe z płatkami dzikiej róży
5. Alterra z maślanką lub różane
6. Jericho z wodorostami
7. Savonniere różne
8. Lawendowa farma różne
9. Sodasan
10. Lubię też kostki Dove, ale nie są do końca naturalne, klasyczna ma fajny skład.

Natomiast zupełnie nie warte zakupu i swojej ceny okazało się dla mnie mydełko Alvy z werbeną.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 21:22   #2302
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Wasze ulubione mydełka :)

Lawendowej Farmy mydełka bardzo mi się spodobały myślę nad kilkoma miniaturkami najpierw jednak jak zacznę mieszać i myciać się każdego dnia innym to chyba ciężko mi będzie stwierdzić jak skóra zachowuje się po każdym z nich


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mogę podać ranking tych które używałam i je pamiętam

1. Rumiankowe Scandia (ale nie jest 100% naturalne)
2. Logona Pur
3. Phenome Fresh Mint
4. Savon Du Midi kwadratowe z płatkami dzikiej róży
5. Alterra z maślanką lub różane
6. Jericho z wodorostami
7. Savonniere różne
8. Lawendowa farma różne
9. Sodasan
10. Lubię też kostki Dove, ale nie są do końca naturalne, klasyczna ma fajny skład.

Natomiast zupełnie nie warte zakupu i swojej ceny okazało się dla mnie mydełko Alvy z werbeną.
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 12:56   #2303
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wasze ulubione mydełka :)

Ja nie mieszam, tzn mam kilka w obrocie i uzywam tak dlugo az sie skoncza i wyciagam kolejne.

Do ciala uwielbiam alepoo zwalszcza latem( wlasnie niedawno zapasik kupilam, tym razem zamieszkalo u mnie rumiankowe, z zielona herbata z miodem i sola z morze martwego, mam jeszcze 2 duze kostki zwyklej wersji, wiec darowalam sobie zwykle, kupilam te z dodatkami)
do twarzy od ok roku po umyciu czyli zmyciu makijazu robie poprawke mydlem solnym . Przetestowalam kilka mydelek od wolkenseifen.de i w zapasie mam juz zakupione mini wersje od waldfussel.de
do mycia rak mam w tej chwili mydlo basic od wolkenseifen.de mydlo niby twarzowe, ale jednak uzywam do rak.
Poza tym uwielbiam mydla z rumiankiem, lawenda o zapachu Nivea Creme czy mydlo kuchenne z kawa, wiec od czasu do czasu robie zapasy od pflegeseifen.de i jak poczyniam zakupy od jakis nowo odkrytych siderinek , to pierwsze co to szukam wlasnie takich mydel, a potem ewentualnie zamawiam tez inne rodzaje. No i oczywiscie wersje bezzapachowe tez biore.
Jakos rok temu skusilam sie na Nesti dante, ktore to calkiem naturalne nie sa. Nie ustapuja tym naturalnym i wlasnie mam jedno w uzyciu( bez z ... i nie pamietam nazwy drzewa), jeszcze w zapasie lezy Eduardo & Caroline. A mam jeszcze resztki mydla oliwkowego YR, bardzo fajne.
Do mycia rak lubie tez syndet Dove.
Podsumowujac. Mus to u mnie alepoo i twarzowe mydlo solne recznie robione od ktorejs siderki niemieckiej plus ichnie zwykle mydla. reszta to zakupiona z ciekawosci i wyprobowania czegos nowego.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2013-06-05 o 12:58
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 18:42   #2304
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Wasze ulubione mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
( wlasnie niedawno zapasik kupilam, tym razem zamieszkalo u mnie rumiankowe, z zielona herbata z miodem i sola z morze martwego, mam jeszcze 2 duze kostki zwyklej wersji, wiec darowalam sobie zwykle, kupilam te z dodatkami)
Gdzie kupujesz Aleppo?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 13:16   #2305
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wasze ulubione mydełka :)

od Zhenobya na ich stronce
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 13:40   #2306
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Wasze ulubione mydełka :)

A co sądzicie o mydełku z olejku z czarnuszki? Kusi mnie bardzo, podaję skład:
Skład: olej z nasion opuncji figowej(3-4%), olej z nasion orzecha kokosowego, olejek z palmy, olejek z czarnuszki, woda, wodorotlenek sodu, proszek makucha z nasion czarnuszki
Jak myślicie, warto zainwestować?
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 13:27   #2307
IMSobczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Szare mydlo

Mam pytanko... jak czesto w ciagu jednego dnia myc twarz tym mydlem.
I zmywac je od razu, czy zostawic na troche i pozniej zmyc.
IMSobczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 13:39   #2308
Monia150
Przyczajenie
 
Avatar Monia150
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Woj. Opolskie
Wiadomości: 17
Dot.: Szare mydlo

Ja myje 2 do 3 razy dziennie, rano czasami po południu i na wieczór i podczas mycia twarzy szarym mydłem zmywam je odrazu
Pozdrawiam.
Monia150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 16:19   #2309
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Szare mydlo

Cytat:
Napisane przez IMSobczyk Pokaż wiadomość
Mam pytanko... jak czesto w ciagu jednego dnia myc twarz tym mydlem.
I zmywac je od razu, czy zostawic na troche i pozniej zmyc.
Zalezy jaka masz cere... jesli tlusta mozesz i pare razy.
Sama mam sucha i nie myje twarzy mydlem wcale bo bardzo mnie wysusza...
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 15:47   #2310
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Szare mydlo

Cytat:
Napisane przez Monia150 Pokaż wiadomość
Ja myje 2 do 3 razy dziennie, rano czasami po południu i na wieczór i podczas mycia twarzy szarym mydłem zmywam je odrazu
Pozdrawiam.
jakim szarym mydłem myjesz twarz? słyszałam, że te tanie sklepowe niewiele mają wspólnego z prawdziwym szarym mydłem
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.