Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem. - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-05-27, 18:10   #1
KarlaKarolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 24

Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.


Hej,mam 21 lat,mój ch³opak ma 23lata i od roku jeste¶my w zwi±zku na odleg³o¶æ.Ja jestem ze Szczecina a mój ch³opak z Krakowa(ok.500km).
Spotykamy siê bardzo ró¿nie,ale tragedii nie ma.Czasem co tydzieñ na 3,4 dni,czasami co 2tygodnie,a bywa³o ze miesi±c czekali¶my na spotkanie. Mamy bardzo dobry kontakt telefoniczny i na Skype-po kilka godzin dziennieBardzo siê kochamy,wiem ¿e spotka³am bratni± duszê.

Ale do rzeczy,ch³opak mieszka z babcia która jest ju¿ starsza (83l.). Ogólnie jest sprawna,chodzi na spacery,gotuje obiady itd.Mia³a udar i czêsto zapomina s³ów,ale poza tym wszystko w porz±dku.Wspomnê jeszcze ¿e mieszkanie w którym mieszkaj± zapisa³a ju¿ ch³opakowi.

Zosta³ mi jeszcze rok nauki a potem bardzo chcia³abym z nim zamieszkaæ.Pomimo dobrego kontaktu,to i tak bardzo têsknie.Czêsto p³aczê,¼le znoszê roz³±kê.Jak siê d³ugo nie widzimy to bardzo siê k³ócimy,¼le to na nas wp³ywa.Nie mówi±c ju¿ o tym,¿e dojazdy przez rok zwi±zku kosztowa³y mnie du¿o pieniêdzy (ch³opaka równie¿)

Jak mówiê o zamieszkaniu razem to ch³opak mówi ¿e nie zostawi babci i jest koniec tematu bo siê tylko o to k³ócimy.Mi jest przykro bo ja ca³y czas w duchu odliczam a¿ w koñcu bêdê go mia³a na co-dzieñ.Za rok skoñczê szkolê i zacznê szukaæ pracy a wtedy nie bêdê mia³a czasu na tak czêste spotkania.teraz mam soboty,niedziele i poniedzia³ki wolne wiec to bardzo u³atwia.A i zamieszkanie z nimi razem nie wchodzi absolutnie w grê.Maj± tylko 2 pokoiki a ja czu³abym siê niezrêcznie.Bardzo sobie cenie swobodê.

My¶licie ze przesadzam je¶li chodzi o zamieszkanie po 2latach?
Mo¿e to zabrzmi brzydko,ale nie chce czekaæ na ¶mieræ babci.Przecie¿ mo¿e spokojnie jeszcze po¿yæ kilka lat a ja wtedy dopiero mam zamieszkaæ z T¿-etem?Chyba zwariujê.Babciê bardzo lubiê i ¿yczê jej d³ugich lat spokojnej staro¶ci.

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Wiem,¿e ch³opak jest miedzy m³otem a kowad³em.Bo babcia my¶li ze on z nia zostanie a¿ do ¶mierci,a on te¿ tak sobie obieca³.Ale co ze mn±?.Mam ca³a m³odo¶æ czekaæ,têskniæ?Mo¿na chwilê w takim zwi±zku wytrzymaæ,ale na pewno nie kilka lat.Nie mogê nic z nim zaplanowaæ"bo babcia jest" a na przyk³ad marzy mi siê wyjazd za granicê w celu zarobienia pieniêdzy na start.Ale w³a¶nie,mogê tylko pomarzyæ.
KarlaKarolajna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:16   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 9 612
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Mo¿e wynajê³aby¶ pokój lub mieszkanie gdzie¶ blisko ch³opaka w Krakowie i tam poszuka³a pracy?
Adrianna_8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:27   #3
KarlaKarolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Te¿ jest to jakie¶ wyj¶cie z sytuacji.Dla mnie by³aby to ogromna zmiana i po¶wiêcenie.Zostawi³abym rodzinê ,znajomych itd.Poza tym Kraków jest drogim miastem i ca³a moja pensja posz³aby na utrzymanie.A my¶licie ¿e przesadzam dr±¿±c temat zamieszkania po 2 latach zwi±zku na odleg³o¶æ?
KarlaKarolajna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:29   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 33 873
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

A nie mo¿ecie wynaj±æ czego¶ blisko babci, ¿eby móc jej pomagaæ w razie czego, ale mieszkaæ osobno?
Lexie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:38   #5
Agus8794
Raczkowanie
 
Avatar Agus8794
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 177
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Panna wygodnicka i egoistka ..
po przeczytaniu tego w±tku tylko to mi siê nasunelo na my¶l
Tylko dwa pokoiki dla niektórych to az dwa pokoiki ..
nie chcesz zamieszkaæ razem z nimi bo bêdziesz mia³a za ma³o przestrzeni ? To chodzi Tobie o przestrzeñ swobodê czy o blisko¶æ ? Pomysl sobie ze Ty tez na staro¶æ schorowana mo¿esz zostaæ sama bo wnuczek siê wyprowadzi do dziewczyny bo dziewczyna chce przestrzeni milo by Ci by³o prawda ..
Agus8794 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:39   #6
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 614
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Przesadzasz d±¿±c do tego ¿eby on zostawi³ babciê. Albo poszukajcie czego¶ wiêkszego dla waszej trójki, albo pokoju w pobli¿u.
__________________
marudzê na blogu - o ksi±¿kach, filmach, marketingu, £odzi i o tym co mi do g³owy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Na³ogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:46   #7
KarlaKarolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Agus8794-¬le mnie zrozumia³a¶,czu³abym siê po prostu niezrêcznie ¿e ¶piê,uprawiam seks z ch³opakiem a za ¶cian± jest babcia.Czu³abym siê trochê odarta z prywatno¶ci-ca³y czas musia³abym siê liczyæ z tym ¿e babcia jest obok np przy k³ótni.


Lexie-takiej opcji jeszcze nie przedstawi³am ch³opakowi,ale wydaje mi siê najbardziej sprawiedliwa.Tylko ciekawe czy jemu to bêdzie na rêkê,bo u babci ma jak w raju.Wyprane,wyprasowane i ugotowane na czas pod nosek.Nie wspominaj±c tego ¿e sie nie musi do niczego dok³adaæ,pomimo tego ¿e pracuje.
KarlaKarolajna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 18:49   #8
Agusia1306
Raczkowanie
 
Avatar Agusia1306
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 126
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Witam Ciê
Rozumiem Twój punkt widzenia, sama jestem w zwi±zku na odleg³o¶æ ju¿ od 3 lat. Ogólnie jeste¶my razem 4 lata. Mój narzeczony zaraz po skoñczeniu szko³y zacz±³ pracowaæ w delegacjach. Widzimy siê rzadko i w przeciwieñstwie do Was nie gadamy na Skype, piszemy jedynie smsy po pracy, lub dzwonimy do siebie zanim które¶ z nas nie za¶nie. Powiem Ci ¿e na pocz±tku mia³am tak samo jak Ty, jednak da siê przyzwyczaiæ. Rozumiem fakt, ¿e na ten czas nie mamy innej mo¿liwo¶ci, i choæ jest mi z tym ¼le musimy byæ daleko od siebie bo nie mamy szans na wspólne mieszkanie gdy¿ mój T¯ ci±gle pracuje w innym miejscu Ty masz mo¿liwo¶æ przeprowadzki w pobli¿e twojego ch³opaka, je¶li bardzo Ci zale¿y na skróceniu odleg³o¶ci jest to chyba najlepsze rozwi±zanie.
__________________
He is the only reason, why I know what love is
Agusia1306 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:50   #9
KarlaKarolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Nie chcia³abym ¿eby zostawi³ babcie!!Bardzo j± lubiê i wiem ¿e serce by jej pêk³o.Ale te¿ nie u¶miecha mi siê doje¿d¿aæ i czekaæ na ch³opaka kilka lat.Ten kto nie by³ w zwi±zku na odleg³o¶æ tego nie zrozumie jak bardzo du¿o wysi³ku kosztuje taka relacja.Opcjê które przedstawi³a lexie jest najbardziej sprawiedliwa.Tylko ciekawe co na to ch³opak,bo jak wspomina³am u babci ma raj.
KarlaKarolajna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:51   #10
Agusia1306
Raczkowanie
 
Avatar Agusia1306
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 126
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Zapomnia³am dodaæ, ¿e jeste¶my w tym samym wieku co Wy.
__________________
He is the only reason, why I know what love is
Agusia1306 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:53   #11
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Jakby to by³a osoba nadal w kwiecie wieku, która sobie jednak jeszcze mo¿e ¿ycie u³o¿yæ, poradziæ sobie sama lub ze sporadyczn± pomoc±, to bym powiedzia³a: masz prawo wymagaæ tego, ¿eby nie podporz±dkowywa³ ¿ycia pod ni±. Ale to jest babcia (dos³ownie i w przeno¶ni) lat 83. W dodatku po udarze (dosz³a jako tako do siebie, ale jednak nie jest okazem zdrowia, zrozum, ¿e w ka¿dej chwili znowu mo¿e mieæ jaki¶ udar, os³abienie etc.). Mówi±c wprost: pewnie jej nie wiadomo ile ¿ycia nie zosta³o, ch³opak jest z ni± z¿yty, chce siê ni± zaj±æ, wesprzeæ j± na NAPRAWDÊ STARE LATA. Chyba po prostu musisz to uszanowaæ i zrozumieæ sytuacjê. Zastanów siê, czy jest Wam w takim razie ze sob± po drodze. Wbrew pozorom jest kilka wyj¶æ z tej sytuacji, ¿e wszyscy bêd± w miarê zadowoleni.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2014-05-27 o 18:55
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 18:53   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 33 873
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Cytat:
Napisane przez Agus8794 Poka¿ wiadomo¶æ
Panna wygodnicka i egoistka ..
po przeczytaniu tego w±tku tylko to mi siê nasunelo na my¶l
Tylko dwa pokoiki dla niektórych to az dwa pokoiki ..
nie chcesz zamieszkaæ razem z nimi bo bêdziesz mia³a za ma³o przestrzeni ? To chodzi Tobie o przestrzeñ swobodê czy o blisko¶æ ? Pomysl sobie ze Ty tez na staro¶æ schorowana mo¿esz zostaæ sama bo wnuczek siê wyprowadzi do dziewczyny bo dziewczyna chce przestrzeni milo by Ci by³o prawda ..
Ju¿ nie przesadzaj, taka jest kolej rzeczy, ¿e m³odzi ludzie wyprowadzaj± siê na swoje i to jest najzdrowsze zwykle... Nikt nie mówi, ¿e powinni babciê zostawiæ sam± sobie, ale z opisu to ona nie jest ob³o¿nie chora, nie jest niepe³nosprawna, nie jest niesamodzielna - wiêc chyba mo¿e mieszkaæ sama, z wnukiem do pomocy np. na s±siednim osiedlu.
Dla mnie to naturalne, ¿e m³odzi ludzie potrzebuj± siê usamodzielniaæ, tworzyæ w³asne gospodarstwo domowe.

Z drugiej strony jest ch³opak i babcia która go wychowa³a? - mo¿e byæ mu ciê¿ko wyprowadziæ siê nawet do tego samego bloku ale innego mieszkania.

W takiej sytuacji bym siê zastanawia³a czy nam na pewno jest razem po drodze, bo ja chcê i¶æ dalej ze zwi±zkiem, a on chce mieszkaæ z babci± do jej ¶mierci - czyli nie wiadomo jak d³ugo.

Problemem mo¿e byæ w³a¶nie to, ¿e ch³opakowi jest wygodnie tak jak teraz. Bo ani pieniêdzy nie dok³ada babci, ani zapewne nie musi za wiele robiæ w domu. Wychodzi³oby na to, ¿e on tak z babci± chce zostaæ nie z troski, ale z wyrachowania

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2014-05-27 o 18:55
Lexie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:55   #13
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Cytat:
Napisane przez KarlaKarolajna Poka¿ wiadomo¶æ
Nie chcia³abym ¿eby zostawi³ babcie!!Bardzo j± lubiê i wiem ¿e serce by jej pêk³o.Ale te¿ nie u¶miecha mi siê doje¿d¿aæ i czekaæ na ch³opaka kilka lat.Ten kto nie by³ w zwi±zku na odleg³o¶æ tego nie zrozumie jak bardzo du¿o wysi³ku kosztuje taka relacja.Opcjê które przedstawi³a lexie jest najbardziej sprawiedliwa.Tylko ciekawe co na to ch³opak,bo jak wspomina³am u babci ma raj.
No ale dziewczyny ju¿ Ci doradzi³y co robiæ: wynaj±æ co¶ przy nich (bardzo blisko). Ch³opak bêdzie móg³ codziennie bywaæ u babci, praktycznie jakby z ni± mieszka³, a jednocze¶nie byæ z Tob±.
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:55   #14
KarlaKarolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

No w³a¶nie Agusia widzê ze mnie rozumiesz Jak tylko siê zobaczê z ch³opakiem to czeka mnie rozmowa na temat zamieszkania razem w pobli¿u babci.Jestem strasznie ciekawa jaka bêdzie jego reakcja.
KarlaKarolajna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:55   #15
Agus8794
Raczkowanie
 
Avatar Agus8794
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 177
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Cytat:
Napisane przez KarlaKarolajna Poka¿ wiadomo¶æ
Agus8794-¬le mnie zrozumia³a¶,czu³abym siê po prostu niezrêcznie ¿e ¶piê,uprawiam seks z ch³opakiem a za ¶cian± jest babcia.Czu³abym siê trochê odarta z prywatno¶ci-ca³y czas musia³abym siê liczyæ z tym ¿e babcia jest obok np przy k³ótni.


Lexie-takiej opcji jeszcze nie przedstawi³am ch³opakowi,ale wydaje mi siê najbardziej sprawiedliwa.Tylko ciekawe czy jemu to bêdzie na rêkê,bo u babci ma jak w raju.Wyprane,wyprasowane i ugotowane na czas pod nosek.Nie wspominaj±c tego ¿e sie nie musi do niczego dok³adaæ,pomimo tego ¿e pracuje.
A jak by¶cie mieli dzieci to tez by³by taki problem ? Przeczytaj sobie watek ³ó¿kowe wpadki ile tam osób zosta³o przylapanych na seksie przez bliskich i ile osób uprawia ten seks gdy za ¶ciana kto¶ jest 90% i wiesz co ¶miej± siê z tego my¶lê ze ten seks to jest najmniejszy problem ... i ze jakby¶ naprawdê chcia³a to by¶ z nimi razem zamieszka³a.. A przez swoj± wygodê nie chcesz.
Agus8794 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:56   #16
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Cytat:
Napisane przez lexie Poka¿ wiadomo¶æ
(...)
Problemem mo¿e byæ w³a¶nie to, ¿e ch³opakowi jest wygodnie tak jak teraz. Bo ani pieniêdzy nie dok³ada babci, ani zapewne nie musi za wiele robiæ w domu. Wychodzi³oby na to, ¿e on tak z babci± chce zostaæ nie z troski, ale z wyrachowania
No tak, ale je¿eli rzeczywi¶cie tak jest, to warto byæ z takim facetem?
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:57   #17
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 33 873
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Ogólnie gdyby ch³opak by³ zdecydowany na 100% mieszkaæ z babci± i nie by³oby ¿adnych innych kompromisowych rozwi±zañ, a ja bym by³a pewna, ¿e nie chcê mieszkaæ z babci± ch³opaka, raczej nie widzia³abym sensu w tym zwi±zku.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Poka¿ wiadomo¶æ
No tak, ale je¿eli rzeczywi¶cie tak jest, to warto byæ z takim facetem?
No ja bym uzna³a ¿e raczej nie, bo mnie taka postawa dosyæ mierzi Ale to nie ja jestem z nim w zwi±zku.
Lexie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 19:02   #18
KarlaKarolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Pomimo tego ¿e go bardzo kocham i ¶wietnie siê dogadujemy to je¿eli ch³opak nie zgodzi siê na taki kompromis to siê rozstaniemy.Opcja zamieszkania w pobli¿u babci jest bardzo sprawiedliwa.
KarlaKarolajna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 19:04   #19
Agusia1306
Raczkowanie
 
Avatar Agusia1306
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 126
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Mnie siê wydaje ¿e najzwyczajniej w ¶wiecie ch³opak nie chce zostawiæ swojej babci samej. Nie potrzebne jest doszukiwanie siê ukrytego celu, ¿e jest mu wygodnie... W moim domu te¿ nie zostawiamy babki samej i dla mnie to ju¿ codzienno¶æ, zale¿y od punktu widzenia.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Pomimo tego ¿e go bardzo kocham i ¶wietnie siê dogadujemy to je¿eli ch³opak nie zgodzi siê na taki kompromis to siê rozstaniemy.Opcja zamieszkania w pobli¿u babci jest bardzo sprawiedliwa.

Daj znaæ jak posz³o
__________________
He is the only reason, why I know what love is
Agusia1306 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 19:06   #20
Agus8794
Raczkowanie
 
Avatar Agus8794
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 177
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Cytat:
Napisane przez lexie Poka¿ wiadomo¶æ
Ju¿ nie przesadzaj, taka jest kolej rzeczy, ¿e m³odzi ludzie wyprowadzaj± siê na swoje i to jest najzdrowsze zwykle... Nikt nie mówi, ¿e powinni babciê zostawiæ sam± sobie, ale z opisu to ona nie jest ob³o¿nie chora, nie jest niepe³nosprawna, nie jest niesamodzielna - wiêc chyba mo¿e mieszkaæ sama, z wnukiem do pomocy np. na s±siednim osiedlu.
Dla mnie to naturalne, ¿e m³odzi ludzie potrzebuj± siê usamodzielniaæ, tworzyæ w³asne gospodarstwo domowe.

Z drugiej strony jest ch³opak i babcia która go wychowa³a? - mo¿e byæ mu ciê¿ko wyprowadziæ siê nawet do tego samego bloku ale innego mieszkania.

W takiej sytuacji bym siê zastanawia³a czy nam na pewno jest razem po drodze, bo ja chcê i¶æ dalej ze zwi±zkiem, a on chce mieszkaæ z babci± do jej ¶mierci - czyli nie wiadomo jak d³ugo.

Problemem mo¿e byæ w³a¶nie to, ¿e ch³opakowi jest wygodnie tak jak teraz. Bo ani pieniêdzy nie dok³ada babci, ani zapewne nie musi za wiele robiæ w domu. Wychodzi³oby na to, ¿e on tak z babci± chce zostaæ nie z troski, ale z wyrachowania
Po udarze ciê¿ko byæ do koñca sprawnym .
Moze jest sprawna i wszystko robi ale udar to nie jest blacha rzecz i trzeba siê liczyæ z tym ze mo¿e siê to powtórzy a choroba mo¿e siê cofn±æ ...
Agus8794 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 19:13   #21
KarlaKarolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Ch³opak mieszka z babci± dopiero od 2 lat wiec nie my¶lê ¿eby by³ jako¶ specjalnie z ni± zwi±zany.
KarlaKarolajna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 19:16   #22
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Cytat:
Napisane przez KarlaKarolajna Poka¿ wiadomo¶æ
Ch³opak mieszka z babci± dopiero od 2 lat wiec nie my¶lê ¿eby by³ jako¶ specjalnie z ni± zwi±zany.
Zabi³a¶ mnie tym stwierdzeniem. Piszê to ju¿ z za¶wiatów.
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 19:16   #23
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 614
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Cytat:
Napisane przez KarlaKarolajna Poka¿ wiadomo¶æ
Ch³opak mieszka z babci± dopiero od 2 lat wiec nie my¶lê ¿eby by³ jako¶ specjalnie z ni± zwi±zany.

Ale nie pozna³ jej przecie¿ te dwa lata temu!
__________________
marudzê na blogu - o ksi±¿kach, filmach, marketingu, £odzi i o tym co mi do g³owy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Na³ogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 19:21   #24
Agusia1306
Raczkowanie
 
Avatar Agusia1306
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 126
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Poka¿ wiadomo¶æ
Zabi³a¶ mnie tym stwierdzeniem. Piszê to ju¿ z za¶wiatów.
__________________
He is the only reason, why I know what love is
Agusia1306 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 19:27   #25
201605300922
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 6 282
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Ogarnij siê, dziewczyno. O facecie to akurat b. dobrze ¶wiadczy, ¿e nie rzuci opieki nad babci± dla jakiej¶ laski. Ciebie zna nieco ponad dwa lata, babciê zna od ponad 20. Nawet, je¶li babcia jest sprawna fizycznie, nie wszystkie osoby w tym wieku s± w stanie same mieszkaæ, bo siê po prostu boj± np. ¿e siê przewróc± i nikt ich nie znajdzie. Skoro babcia jest po udarze to tym bardziej dobrze, gdy kto¶ ma j± ca³y czas na oku, ¿eby móg³ wychwyciæ jakie¶ niepokoj±ce objawy. We¼ te¿ pod uwagê, ¿e skoro babcia zapisa³a mieszkanie akurat temu wnukowi, to mo¿e byæ to okraszone jednym prostym warunkiem - do¿ywotniej opieki i wspólnego mieszkania. Jedynym rozs±dnym wyj¶ciem z sytuacji jest to, ¿eby¶ wynajê³a pokój w Krakowie w mieszkaniu studenckim i wtedy bêdziesz mog³a siê widywaæ z ch³opakiem codziennie.
201605300922 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 19:28   #26
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 5 854
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Cytat:
Napisane przez KarlaKarolajna Poka¿ wiadomo¶æ
Agus8794-¬le mnie zrozumia³a¶,czu³abym siê po prostu niezrêcznie ¿e ¶piê,uprawiam seks z ch³opakiem a za ¶cian± jest babcia.Czu³abym siê trochê odarta z prywatno¶ci-ca³y czas musia³abym siê liczyæ z tym ¿e babcia jest obok np przy k³ótni.


Lexie-takiej opcji jeszcze nie przedstawi³am ch³opakowi,ale wydaje mi siê najbardziej sprawiedliwa.Tylko ciekawe czy jemu to bêdzie na rêkê,bo u babci ma jak w raju.Wyprane,wyprasowane i ugotowane na czas pod nosek.Nie wspominaj±c tego ¿e sie nie musi do niczego dok³adaæ,pomimo tego ¿e pracuje.
A zdajesz sobie sprawê, ¿e to oznacza dla ciebie piekie³ko, jak razem zamieszkacie?

Cytat:
Napisane przez KarlaKarolajna Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ jest to jakie¶ wyj¶cie z sytuacji.Dla mnie by³aby to ogromna zmiana i po¶wiêcenie.Zostawi³abym rodzinê ,znajomych itd.Poza tym Kraków jest drogim miastem i ca³a moja pensja posz³aby na utrzymanie.A my¶licie ¿e przesadzam dr±¿±c temat zamieszkania po 2 latach zwi±zku na odleg³o¶æ?
Mo¿esz wynaj±æ pokój. Chocia¿ to trochê jak z deszczu pod rynnê- zamiast uprawiaæ seks obok babci, to bêdziecie go uprawiaæ ko³o wspó³lokatorów.
Znasz w ogóle t± jego babciê? Jaka jest, jak siê dogadujecie, jaki ma do ciebie stosunek?
A je¶li chodzi o finanse, porozmawiaj z ch³opakiem, ¿eby dorzuca³ ci siê do mieszkania czy op³at. W koñcu jedziesz tam, ¿eby byæ bli¿ej niego, rozwijaæ wasz zwi±zek, wiêc dla mnie jego wspó³udzia³ w utrzymaniu ciebie tam na miejscu by³by sprawiedliwym wyj¶ciem. Pogadaj z nim, jak on to widzi, jakie ma propozycje, na jakie kompromisy jest w stanie pój¶æ, a nie, ¿e ty zostawiasz rodzinê, znajomych, wyprowadzasz siê na obcy teren, dajesz z siebie ile mo¿esz, ¿eby i¶æ z tym zwi±zkiem do przodu, a on nie da nic od siebie, bo mu tak wygodnie.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o w³osy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 19:31   #27
KarlaKarolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

lexie napisa³a:"Z drugiej strony jest ch³opak i babcia która go wychowa³a? - mo¿e byæ mu ciê¿ko wyprowadziæ siê nawet do tego samego bloku ale innego mieszkania"

To by³a odpowied¼ do tego co napisa³a lexie.Inne stosunki i inaczej sytuacja by wygl±da³a gdyby ch³opak mieszka³ z ni± ca³e ¿ycie i gdyby babcia go wychowa³a.Ciê¿ko by mu pewnie by³± j± opu¶ciæ na stare lata nawet gdyby by³a blisko.
KarlaKarolajna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 19:31   #28
carpediem
Rozeznanie
 
Avatar carpediem
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 937
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Ja go trochê rozumiem, bo sama te¿ nie zostawi³abym babci samej. Je¶li nie teraz, to za jaki¶ czas mo¿e potrzebowaæ pomocy, liczy na ni±.

Najlepszym wyj¶ciem by³oby zamieszkanie niedaleko babci - ch³opak mia³by relatywnie blisko i móg³by jej dogl±daæ, a jednocze¶nie byliby¶cie na swoim i nikt by Wam na rêce nie patrzy³. Rozumiem, ¿e chcia³aby¶ zamieszkaæ z ch³opakiem, po dwóch latach zwi±zku na odleg³o¶æ to kompletnie nie dziwi. Trzeba wiêc znale¼æ jaki¶ kompromis - je¶li ch³opakowi nie bêdzie w smak siê przeprowadziæ, gdzie¶ nie daleko, to mo¿e uda Wam siê wymy¶liæ jeszcze co¶ innego?

I tak, te¿ mnie zabi³a¶ stwierdzeniem, ¿e skoro T¯ mieszka z babci± od dwóch lat, to nie jest z ni± za bardzo zwi±zany^^. To rodzina, wiêzy krwi, nie spotka³ jej wczoraj . We¼ to te¿ pod uwagê.
carpediem jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 19:38   #29
KarlaKarolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Ch³opak mieszka z babci± dopiero od 2 lat wiec nie my¶lê ¿eby by³ jako¶ specjalnie z ni± zwi±zany.-Fakt ¼le to ujê³am,ale chodzi³o mi w³a¶nie o to ¿e inaczej sytuacja by wygl±da³a gdyby babcia by³a jego drug± matka i go wychowa³a.
KarlaKarolajna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 19:44   #30
justynaxxx86
Raczkowanie
 
Avatar justynaxxx86
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 462
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ i problem z mieszkaniem.

Cytat:
Napisane przez Marudna Krolewna Poka¿ wiadomo¶æ
Przesadzasz d±¿±c do tego ¿eby on zostawi³ babciê. Albo poszukajcie czego¶ wiêkszego dla waszej trójki, albo pokoju w pobli¿u.
To samo pomy¶la³am To jest starsza kobieta, nawet je¶li jeszcze chodz±ca o w³asnych si³ach. Dla mnie by³aby to czysta niewdziêczno¶æ, gdybym w³asnemu wnukowi mieszkaj±cemu z mn± i opiekuj±cemu siê przepisa³a mieszkanie, a on odwdziêczy³by siê wyprowadzk±, ¿eby zamieszkaæ ze swoj± dziewczyn±. Pomy¶l trochê nie tylko o sobie ale o innych. Poszukaj pracy i wtedy ta wyprowadzka do krk mo¿e stanie siê realna. A kawalerki w krk to chyba nie jest wygórowany koszt?
justynaxxx86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 14:00:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.