Nauka języka francuskiego od podstaw - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-18, 10:44   #1
tamarta92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 22

Nauka języka francuskiego od podstaw


Witajcie!

Planuję rozpoczęcie nauki języka francuskiego od podstaw. W jaki sposób to ugryzc? Polecacie jakies szkoły jezykowe/ kursy albo kursy multimedialne? A może podręczniki, zestawy cwiczen? Z racji pracy w wakacje, głównie zależy mi na pracy samodzielnej wieczorem w zaciszu.

pozdrawiam
tamarta92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 23:34   #2
mrs_dorris
Raczkowanie
 
Avatar mrs_dorris
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 78
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Polecam ten mini serial: https://www.youtube.com/watch?v=nV6SDDlc60g bohaterowie mówią bardzo wyraźnie i na szczęście na dole umieszczone są też napisy. Poziom wzrasta z każdym odcinkiem.

Ja też najwięcej uczyłam się sama, tylko czasami umawiałam się na spotkanie z native speakerem (bez kursu). Kupiłam sobie kalendarz i zapisywałam tam, co robiłam każdego dnia. Jak już opanowałam czas przeszły to zabrałam się za planowanie tego, co będę robić jutro Można to też robić naprzemiennie.

Z uwag ogólnych, radzę się nie zniechęcać i nie przejmować tym, że początkowo nic nie rozumiesz. Przy systematycznej pracy samo przyjdzie

Słucham też radia. Tu raz dziennie są zamieszczane wiadomości: http://www.rfi.fr/

Raz na jakiś czas oglądałam bajki Disneya. Język dużo prostszy niż w filmach i w przeważającej większości wiedziałam, czego się spodziewać http://www.regardetondessinanime.com/

Native kazał mi też śpiewać to: https://www.youtube.com/watch?v=5oLQkRzPHNU żeby popracować nad moim "r". Chyba są efekty

Mam nadzieję, że pomogłam. Życzę powodzenia
mrs_dorris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 14:24   #3
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Cytat:
Napisane przez mrs_dorris Pokaż wiadomość
Polecam ten mini serial: https://www.youtube.com/watch?v=nV6SDDlc60g bohaterowie mówią bardzo wyraźnie i na szczęście na dole umieszczone są też napisy. Poziom wzrasta z każdym odcinkiem.

Ja też najwięcej uczyłam się sama, tylko czasami umawiałam się na spotkanie z native speakerem (bez kursu). Kupiłam sobie kalendarz i zapisywałam tam, co robiłam każdego dnia. Jak już opanowałam czas przeszły to zabrałam się za planowanie tego, co będę robić jutro Można to też robić naprzemiennie.

Z uwag ogólnych, radzę się nie zniechęcać i nie przejmować tym, że początkowo nic nie rozumiesz. Przy systematycznej pracy samo przyjdzie

Słucham też radia. Tu raz dziennie są zamieszczane wiadomości: http://www.rfi.fr/

Raz na jakiś czas oglądałam bajki Disneya. Język dużo prostszy niż w filmach i w przeważającej większości wiedziałam, czego się spodziewać http://www.regardetondessinanime.com/

Native kazał mi też śpiewać to: https://www.youtube.com/watch?v=5oLQkRzPHNU żeby popracować nad moim "r". Chyba są efekty

Mam nadzieję, że pomogłam. Życzę powodzenia

Dziękuję! Mi też się to przyda, mimo że znam francuski niby na B1, choć ostatnio trochę sobie odpuściłam i czasem podstawowych słówek nie pamiętam ;p

Dla koleżanki wyżej, poza oglądaniem/słuchaniem polecałabym naukę także praktyczną.

Kup sobie jakieś repetytorium, gdzie będziesz mogła ćwiczyć i czytać. Z francuskiego nie mam repetytoriów od podstaw, ale z niemieckiego mam 'niemiecki nie gryzie' i jest całkiem całkiem. Możesz spróbować zarejestrować się na duolingo- nauka języków poprzez zabawę.

Co do gramatyki, to zaczęłabym od odmiany czasowników etre i avoir i aller w czasie teraźniejszym. To podstawa, do budowania zdań w różnych innych czasach. Zamiana przymiotników/rzeczowników na liczbę mnogą i pojedynczą i rodzaj żeński męski. Narodowości, jako że są podobne do polskich i można na nich ćwiczyc zmianę rodzaju itd. No i odmiana czasowników pierwszej grupy tj. z końcówką -er.

Ze słówek, to najbardziej przydatne będą proste przymiotniki, opis osoby, dom, życie codzienne, praca, szkoła Zacznij od czego chcesz. Ja osobiście lubię uczyć się słówek działami. Nie mieszam np. opisu osoby z pracą. Polecam słownik tematyczny PONS. Tam masz wiele działów, i są one podzielone od najłatwiejszych i najbardziej niezbędnych do najbardziej zaawansowanych słówek. Polecam również program anki- możesz tworzyć tam fiszki co gwarantuje szybką formę nauki słówek
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 11:24   #4
mrs_dorris
Raczkowanie
 
Avatar mrs_dorris
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 78
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

O też korzystam z Anki, mam aplikację w telefonie i w autobusie często przeglądam słówka.

Zapomniała też napisać o Duolingo, super sprawa dla samouków: https://pl.duolingo.com/:-)
mrs_dorris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 12:47   #5
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Zaczynałam w Alliance Française, miałam bardzo dobrą nauczycielkę i to w sumie ona mnie pokierowała dalej, w każdym razie początki to lektorat.
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 09:48   #6
NadobnaPaskwalina
Raczkowanie
 
Avatar NadobnaPaskwalina
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 51
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Ja również polecam kurs w szkole językowej albo indywidualne lekcje na początek i szukanie koniecznie dobrego nauczyciela, bo francuski nie należy do najłatwiejszych języków, szczególnie opanowanie wymowy na początku.
Ja uczyłam się w szkole i na kursie, ale niestety miałam dość kiepskich lektorów . Teraz wracam do samodzielnej nauki i zakupiłam kurs Francuski. Kurs podstawowy (od A1 do B1) wyd. Edgard. Jest całkiem spoko. Polecam też stare, dobre samouczki z Wiedzy Powszechnej.
Słówek uczę się z apki Memrise.
No i warto słuchać dużo radia, francuskich piosenek i oglądać filmy, żeby się osłuchać.
Owocnej nauki .
NadobnaPaskwalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 08:46   #7
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Cytat:
Napisane przez NadobnaPaskwalina Pokaż wiadomość
Ja również polecam kurs w szkole językowej albo indywidualne lekcje na początek i szukanie koniecznie dobrego nauczyciela, bo francuski nie należy do najłatwiejszych języków, szczególnie opanowanie wymowy na początku.
Ja uczyłam się w szkole i na kursie, ale niestety miałam dość kiepskich lektorów . Teraz wracam do samodzielnej nauki i zakupiłam kurs Francuski. Kurs podstawowy (od A1 do B1) wyd. Edgard. Jest całkiem spoko. Polecam też stare, dobre samouczki z Wiedzy Powszechnej.
Słówek uczę się z apki Memrise.
No i warto słuchać dużo radia, francuskich piosenek i oglądać filmy, żeby się osłuchać.
Owocnej nauki .
Mi się wydaje, że francuski to jeden z najłatwiejszych języków ;p Przynajmniej dla mnie ;p No, ale jak kogoś uczę, czy jak jeszcze chodziłam do liceum i w klasie mieliśmy francuski, to widzę, że najgorzej właśnie z czytaniem i pisaniem. Pisze się trzy literki, a wymawia jedną itd. Ja juz sama nie pamiętam jak się tego nauczyłam, ale po prostu bardzo dużo nad francuskim siedziałam sama w domu. Uczyłam się 3 lata od podstaw, i w maturalnej klasie zdawałam tylko francuski- podstawa 96% a rozszerzenie 68%
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-30, 20:49   #8
olma88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

No nie wiem czy jest taki łatwy ;p Ja się dwa lata uczyłam na studiach i znam tyle o ile podstawy. Chcę teraz wziąć się porządnie za naukę francuskiego i zapisać na zajęcia. Zawsze mnie ten język kręcił i może się uda jeszcze porządnie go nauczyć. hmm
olma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 20:39   #9
mes_
Raczkowanie
 
Avatar mes_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 221
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Ja od siebie polecam kurs Profesor Pierre zarówno słownictwo jak i sam kurs intensywny. Sama się z tego uczę a dodatkowo słownictwo na Duolingo i bardzo sobie chwalę Aczkolwiek ja nie uczę się od podstaw, bo jestem na poziomie A2/B1. A swój francuski zaczynałam całkowicie od książki "Francuski nie gryzie" i wakacyjnego kursu w szkole językowej.
mes_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 23:31   #10
alia0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

A masz doświadczenie w innych językach? U mnie francuski wpłynął na wymowę w innych "obcych" językach, niestety ujemnie . Jeżeli masz już jakiś poziom w innych językach, ucząc się nowych słów po francusku spróbuj powtórzyć odpowiednik, w innym języku, który też znasz. Dbaj też o to, co już umiesz . Ja w pewnym momencie, mając FCE, zaczęłam straciłam umiejętność wymowy angielskiego, w czasie gdy uczyłam się wyłącznie francuskiego. Powodzenia!
alia0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 21:45   #11
Quiyanca
Raczkowanie
 
Avatar Quiyanca
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Ja ucząc się hiszpańskiego nabawiłam się francuskiego akcentu w angielskim zrozum człowieka

Jestem francuskim prawie-samoukiem. Z uporem maniaka słucham i oglądam, dużo czytam i w sumie problem mam największy z tym, żeby samej dobrze sklecić zdanie, ale z czasem coraz mniejszy. Polecam właśnie tę metodę, bo jest bardzo przyjemna a osobiście po prostu któregoś dnia nagle zauważyłam, że zrozumiałam całą piosenkę, której tekstu nigdy nie widziałam Jeśli chodzi o piosenkarzy, to polecam bardzo Bruno Pelletiera i Julie Zenatti - przepiękne głosy, naprawdę, a ponadto bardzo wyraźnie wymawiają słowa, więc na początek są w miarę spoko jako dodatek do nauki
__________________
Zapuszczanie naturalnych włosów - od 20.01.2014
CEL: 60 cm - 01.12.2015 - osiągnięty
Quiyanca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 13:44   #12
migdaska
Raczkowanie
 
Avatar migdaska
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 309
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Nauka języka wymaga systematyczności, czy będziesz to robiła na własną rękę - czy w szkole językowej, musisz włożyć w to wiele wysiłku i zaangażowania. Jeżeli poszukujesz dobrej szkoły językowej, to przede wszystkim zwróć uwagę na metodę nauczania. Najbardziej skuteczna jest nauka poprzez mówienie, z tego co się orientuję to szkoła Berlitz http://pokazywarka.pl/berlitzlearnenglish/ prowadzi lekcje opierając je na technice ciągłego mówienia. Powodzenia
migdaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 14:04   #13
Italia88
Raczkowanie
 
Avatar Italia88
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 43
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

nauka języka francuskiego to moje marzenie, od dawna o tym myślę, ale zawsze są jakieś pilniejsze sprawy. Mam nadzieję, że w październiku zapisze się do szkoły językowej i nic mnie już przed tym nie powstrzyma
Italia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 15:50   #14
aphil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 69
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Ja nauczyłam się sama codziennie robiłam ok. 30 minut powtórek + bieżący program jak miałam czas. Lubię wydawnictwo CLE - myślę, że do francuskiego nie ma lepszego podręcznika gramatyki niż ich, słówka tez są niezłe. Natomiast naprawdę dobrego podręcznika szkolnego do francuskiego dotąd nie spotkałam
Ogólnie myślę, że wszystko jest do zrobienia, tylko trzeba dużo własnej pracy. Jeśli masz pieniądze, to jednak bym się wpisała na podstawowy kurs, żeby trochę więcej posłuchać niż tylko kaset
aphil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 11:52   #15
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Od roku mieszkam we Francji i nie powiedzialabym, ze jest to latwy jezyk a moze nie mam motywacji do nauki.... ale w koncu musze sie za niego wziac!
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 17:21   #16
anymore1327
Raczkowanie
 
Avatar anymore1327
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 155
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Nauka francuskiego samodzielnie jest ciężka, ponieważ ten język ma trudna wymowę, ale polecam kupić sobie jakieś środki pomocnicze do nauki tego języka. Są takie fajne płytki z ćwiczeniami i słownictwem oraz możliwością posłuchania wymowy, ale niestety nie pamiętam nazwy :/ To był jakiś prof. Pierre (?). Ja jak zaczynałam sama naukę to korzystałam z takiej strony internetowej. Są tam ćwiczenia, wymowa, słownictwo, można pogadać przez skype z francuzami itd.
(link do strony na dole) Oczywiście najlepiej zapisać się na jakieś lekcje.
https://www.busuu.com/pl
anymore1327 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 09:02   #17
Natalia_alia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Ja polecam ksiazki wydawnictwa CLE (np. Grammaire & Vocabulaire du francais), z roznymi poziomami trudnosci, niveau debutant to ten, ktorego potrzebujesz jako poczatkujaca). W nauce pomaga tez subskrypcja fanpageow ze slowncitwem na fcb, dzieki ktorym przegladajac news feed bez wysilku natkniesz sie na nowe slowka. Warto nawiazywac znajomosci z osobami, ktore znaja francuski, np. poprzez wspomniane serwisy spolecznosciowe, i zagadywac - kazde niezrozumiale slowko motywuje do pracy
Natalia_alia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 15:43   #18
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Kiedyś próbowałam samodzielnych podejść do francuskiego i skończyło się po trzech lekcjach. Francuski jest piękny i jest o tyle ciekawym językiem, że wymowa jest jak z kosmosu - sama się nie nauczysz. Gramatyka, słownictwo, wszystko takie jeszcze da się ogarnąć, ale do nauki francuskiego akurat potrzebny jest albo nauczyciel, albo ktoś do konwersacji, bo po prostu nie będzie efektów, jeśli sama się tym zajmiesz
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 16:14   #19
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Cytat:
Napisane przez letitiah Pokaż wiadomość
Kiedyś próbowałam samodzielnych podejść do francuskiego i skończyło się po trzech lekcjach. Francuski jest piękny i jest o tyle ciekawym językiem, że wymowa jest jak z kosmosu - sama się nie nauczysz. Gramatyka, słownictwo, wszystko takie jeszcze da się ogarnąć, ale do nauki francuskiego akurat potrzebny jest albo nauczyciel, albo ktoś do konwersacji, bo po prostu nie będzie efektów, jeśli sama się tym zajmiesz
Ja sie nie zgadzam. Mozna samemu Ja sie ucze sama a od nowego roku znajdę sobie kogos do pogadania na Skype I ta osoba mi powie czy mnie rozumie oraz co jest do poprawy. Z nauczycielem (polakiem) mozna sie do konca zycia uczyc.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-08, 21:02   #20
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Nie no, języka to każdego można się samodzielnie nauczyć. We francuskim tylko nie da się ogarnąć całkowicie samemu wymowy, no chyba że ogląda się ciągle filmiki na youtube, a potem powtarza ;p
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 21:21   #21
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

jak nie opanuje sie wymowy, to rozmowcy nie beda nic rozumiec.

Ja polecam kurs.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 21:39   #22
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Nauka języka francuskiego od podstaw

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
jak nie opanuje sie wymowy, to rozmowcy nie beda nic rozumiec.

Ja polecam kurs.
Dokładnie, i w tym wypadku też polecałabym kurs, tandemy językowe, lekcje z nativem. Trzeba jak najwięcej słuchać i mówić.
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-10 22:39:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.