Leczenie po wypalance - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-04, 23:59   #1
barbi20
BAN stały
 
Avatar barbi20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 156

Leczenie po wypalance


............

Edytowane przez barbi20
Czas edycji: 2007-10-25 o 22:35
barbi20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 06:43   #2
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Leczenie po wypalance

Nie jestem specjalistą, nie znam się na lekach, które mają wspomóc leczenie nadżerki po wypalance, jednak sama miałam robiony taki zabieg wypalania ok 4 czy 5 lat temu (też nie rodziłam). Jednak w moim przypadku nie przepisał mi lekarz żadnych leków, ani przed ani po zabiegu. PO zabiegu miałam przyjśc na kontrolę po kolejnej miesiącze, a w tym czasie nie wolno mi było wogóle współżyć. Miejsce po nadżerce zagoiło się w tym czasie zupełnie, i do dziś żadnych nawrotów ani problemów z tym nie mam, dlatego uważam, tą metode za skuteczną. Wiem, że jest wielu przeciwników tej metody, szczególnie u kobiet, które nie rodziły, jednak ja nie widze wtym nic złego, dlatego, że mi pomogło, bez dodatkowych leków i nieprzyjemnych objawów. Jesli lekarz uznał, że leki te są Ci nadal potrzebne stosuj się do jego zaleceń, jednak jesli nie daje Ci to spokoju, spróbuj może zaciagnąć rady innego lekarza. Może akurat inny lekarz rozwieje Twoje obawy.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 11:03   #3
barbi20
BAN stały
 
Avatar barbi20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 156
Dot.: Leczenie po wypalance

..........

Edytowane przez barbi20
Czas edycji: 2007-10-25 o 22:34
barbi20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 12:12   #4
chiefowa
Raczkowanie
 
Avatar chiefowa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
Dot.: Leczenie po wypalance

Moje zdanie jest takie, że należy brać leki, które przepisuje lekarz. Coś one mają na celu skoro zostały przepisane. Ja miałam już 3 wypalanki mimo, że nie rodziłam, u mnie też nadżerka się odnawia. Ostatnio miałam wypalaną w listopadzie, nie zagoiła się do końca ponieważ poprzedni lekarz ponoć za płytko ją wypalił. Oczywiście i przed zabiegiem i po musiałam brać leki, także irygacje albothylem. Nie miałam przepisanych w tym czasie hormonów, ale nie radziłabym sama odstawiać tych leków. jeśli masz wątpliwosci to skonsultuj to z innym lekarzem. Życzę powodzenia/kasia
chiefowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:04   #5
barbi20
BAN stały
 
Avatar barbi20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 156
Dot.: Leczenie po wypalance

.......

Edytowane przez barbi20
Czas edycji: 2007-10-25 o 22:34
barbi20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:48   #6
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Leczenie po wypalance

Nie wiem sama rzeczywiście skomplikowna sprawa ja bym poszła do innego lekarza się przebadac i zasięgnąc opini i sprawdzic tamtego!!!!
Bo to dziwne że się tak stało wypalanka a teraz leczenie

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 11:01   #7
ulus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
Dot.: Leczenie po wypalance

Cytat:
Napisane przez Sanderek
Nie jestem specjalistą, nie znam się na lekach, które mają wspomóc leczenie nadżerki po wypalance, jednak sama miałam robiony taki zabieg wypalania ok 4 czy 5 lat temu (też nie rodziłam). Jednak w moim przypadku nie przepisał mi lekarz żadnych leków, ani przed ani po zabiegu. PO zabiegu miałam przyjśc na kontrolę po kolejnej miesiącze, a w tym czasie nie wolno mi było wogóle współżyć. Miejsce po nadżerce zagoiło się w tym czasie zupełnie, i do dziś żadnych nawrotów ani problemów z tym nie mam, dlatego uważam, tą metode za skuteczną. Wiem, że jest wielu przeciwników tej metody, szczególnie u kobiet, które nie rodziły, jednak ja nie widze wtym nic złego, dlatego, że mi pomogło, bez dodatkowych leków i nieprzyjemnych objawów. Jesli lekarz uznał, że leki te są Ci nadal potrzebne stosuj się do jego zaleceń, jednak jesli nie daje Ci to spokoju, spróbuj może zaciagnąć rady innego lekarza. Może akurat inny lekarz rozwieje Twoje obawy.

U mnie sytuacja wyglądała zupełnie tak samo.Zabieg miałam 4 lata temu, przechodziłam to wszystko bez żadnych leków.Teraz jestem zupełnie zdrowa i nie mam żadnych nawrotów. A może powinnaś się przejść do innego lekarza,skonsultować sprawę?Zyczę powodzenia
ulus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-07, 00:20   #8
barbi20
BAN stały
 
Avatar barbi20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 156
Dot.: Leczenie po wypalance

........

Edytowane przez barbi20
Czas edycji: 2007-10-25 o 22:32
barbi20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 09:24   #9
chiefowa
Raczkowanie
 
Avatar chiefowa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
Przepraszam, w mojej odpowiedzi oczywiście miałam irygacje vagothylem, dopiero dzisiaj przeczytałam co napisałam

Barbi, czytałaś ulotkę od tych hormonów, które przepisał Ci ten lekarz?? Moze jest tam jakaś wzmianka, że np.działają wspomoagająco podczas leczenie po zabiegach, bądź w połaczeniu z innymi lekami. Moze jest tam coś napisane, spróbuj dowiedzieć sie sama. Moze on Ci to przepisał w jeszcze jakimś innym celu? Jezeli jest to faktycznie dobry lekarz i cieszy się bardzo dobrą opinią tochyba wiedział co robi. Pozdrawiam.

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-02-11 o 20:33 Powód: post pod postem
chiefowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 20:08   #10
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Leczenie po wypalance

Witam!

Według moich obserwacji czas gojenia się nadżerki po zabiegu, czyli wytwarzania się nowego, zdrowego nabłonka, często trwa dłużej niż miesiąc.
Podany miejscowo hormon praktycznie nie ma działań ubocznych i może ten proces przyspieszyć.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 12:22   #11
barbi20
BAN stały
 
Avatar barbi20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 156
Dot.: Leczenie po wypalance

.....

Edytowane przez barbi20
Czas edycji: 2007-10-25 o 22:31
barbi20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-30, 15:23   #12
Dorota6540
Przyczajenie
 
Avatar Dorota6540
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 17
Dot.: Leczenie po wypalance

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak Pokaż wiadomość
Witam!

Według moich obserwacji czas gojenia się nadżerki po zabiegu, czyli wytwarzania się nowego, zdrowego nabłonka, często trwa dłużej niż miesiąc.
Podany miejscowo hormon praktycznie nie ma działań ubocznych i może ten proces przyspieszyć.
Proszę o pomoc!!!miałam wypalanke 16.05.07 i od tej pory caly czas sączy się krew,z zabarwieniem brązowym,ostatnie dwa dni jet to żywa krew,proszę powiedzieć czy to jest normalne tyle dni po zabiegu,bylam u lekarza ale on twierdzi że nie ma czym się martwić.Na mój rozum to już nie powinno nic lecieć,proszę o odpowiedz.Nadmieniam że cytologia robiona przed wypalaniem to trzecia grupa i więcej żadnych badan mi nie robiono.
Dorota6540 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 16:11   #13
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Leczenie po wypalance

Cytat:
Napisane przez Dorota6540 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc!!!miałam wypalanke 16.05.07 i od tej pory caly czas sączy się krew,z zabarwieniem brązowym,ostatnie dwa dni jet to żywa krew,proszę powiedzieć czy to jest normalne tyle dni po zabiegu,bylam u lekarza ale on twierdzi że nie ma czym się martwić.Na mój rozum to już nie powinno nic lecieć,proszę o odpowiedz.Nadmieniam że cytologia robiona przed wypalaniem to trzecia grupa i więcej żadnych badan mi nie robiono.
Przerazilam sie gdy przeczytalam ostatnie zdanie. Nie maials robionych zadnych innym badan typu kolposkopia? Szok! pojdz na kontrole do innego gina.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 18:15   #14
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Leczenie po wypalance

Cytat:
Napisane przez Dorota6540 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc!!!miałam wypalanke 16.05.07 i od tej pory caly czas sączy się krew,z zabarwieniem brązowym,ostatnie dwa dni jet to żywa krew,proszę powiedzieć czy to jest normalne tyle dni po zabiegu,bylam u lekarza ale on twierdzi że nie ma czym się martwić.Na mój rozum to już nie powinno nic lecieć,proszę o odpowiedz.Nadmieniam że cytologia robiona przed wypalaniem to trzecia grupa i więcej żadnych badan mi nie robiono.

Rany boskie ja na twoim miejscu jak najszybciej pobiegla do innego lekarza!!! mnie po wypalance bardziej ciekla jakby woda niz krew i nie trwalo to dlugo.ale ja mialam malutka.
co do lekarzy to wam powiem tyle ze jednemu nawet z dobra reputacja nie mozna ufac.
ja bylam na badaniu u takiej lekarki i powiedziala :" czysciutko nic tu nie widze" poszlam po tygodniu do drugiej a ona mi mówi tu konieczny jest zabieg bo jest nadzerka! cytologia potwierdzila ze jest cos na rzeczy wiec jesli wasz cos niepokoi to idzcie gdzie indziej. z babskimi sprawami nie ma zartów to w koncu nasze zycie dziewczyny!!!
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 19:46   #15
Dorota6540
Przyczajenie
 
Avatar Dorota6540
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 17
Dot.: Leczenie po wypalance

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Przerazilam sie gdy przeczytalam ostatnie zdanie. Nie maials robionych zadnych innym badan typu kolposkopia? Szok! pojdz na kontrole do innego gina.
Nie ,nie miałam żadnych innych badań,a co najgorsze to dopiero się dowiedziałam o innych potrzebnych badaniach na forum,tylko niestety już po wypalance.Gdybym wiedziała wcześniej to nigdy nie zrobiła bym tej wypalanki bez tych badań.Przepraszam za słowo,ale szlak mnie trafia jak pomyśle że ktoś wziął kase i nie zastanowił się że może zrobić krzywdę albo jeszcze coś gorszego.Boję się bardzo!!!Sama już nie wiem co mam teraz począć.Teraz wiem że powinnam się grubo zastanowić zanim podjęłam decyzje
Dorota6540 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.