alkohol w 3 miesiącu nieplanowanej ciąży! help!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-11, 23:21   #1
moniiak86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1

alkohol w 3 miesiącu nieplanowanej ciąży! help!!!


Witam was kochane. Mam problem, dowiedzialam sie ze jestem w 12 tyg ciazy (nieplanowanej, mam juz jedno dzieciatko i o drugim myslelismy za jakies 2 lata). problem w tym ze do tego czasu pilam duzo alkoholu, dlugi urlop i imprezy itd. Najgorsze jest to ze zrobilam test ciazowy pierwszy 2 tygodnie po pierwszym okresie (byl troche krotszy i mniej obfity i dlatego zrobilam test) i byl negatywny, Mimo to mialam tydzien pozniej i tak wizyte u ginekologa (w ten dzien rano zrobilam 2 test i tez negatywny) i wykluczyl absolutnie ciaze (a byl to juz koniec 6 tc). Potem dla 100% pewnosci zrobilam test w rzekomym 10 tc i tez wyszedl negatywny. Bylam wiec pewna ze nie jestem w ciazy. A tu niespodzianka, dostalam wiekszego brzuszka a nic nie przytylam i to mnie zdziwilo. Zrobilam test i ciaza jak byk... Martwie sie bo alkohol byl czesto i w duzych ilosciach. W pierwszej ciazy nic absolutnie nie pilam i bralam witaminki i kwas foliowy a teraz nic i ten alkohol!! przejrzalam juz wszystkie fora o alkoholu w ciazy i info jest tyle ze zaraz zejde na zawal... czy jest wsrod was kobietka ktora pila alkohol nie wiedzac o ciazy tak dlugo i z dzieckiem wszystko bylo dobrze? blagam o odpowiedz jesli ktos cos wie...
moniiak86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 10:57   #2
Akinom0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 188
Dot.: alkohol w 3 miesiącu nieplanowanej ciąży! help!!!

Hej, ja dowiedziałam się w 10tc że jestem w ciąży i nie brałam do tej pory witamin oraz piłam alkohol, gdyż tak jak Ty miałam urlop i spotkania ze znajomymi,
Aktualnie jestem w 31tc i póki co rozwija się wszystko prawidłowo więc nie martw się na zapas, a internety to zło! Najważniejsze byś teraz nie piła i brała witaminki oraz odpoczywała
Akinom0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 11:00   #3
Qazsew
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 027
Dot.: alkohol w 3 miesiącu nieplanowanej ciąży! help!!!

Cytat:
Napisane przez moniiak86 Pokaż wiadomość
Witam was kochane. Mam problem, dowiedzialam sie ze jestem w 12 tyg ciazy (nieplanowanej, mam juz jedno dzieciatko i o drugim myslelismy za jakies 2 lata). problem w tym ze do tego czasu pilam duzo alkoholu, dlugi urlop i imprezy itd. Najgorsze jest to ze zrobilam test ciazowy pierwszy 2 tygodnie po pierwszym okresie (byl troche krotszy i mniej obfity i dlatego zrobilam test) i byl negatywny, Mimo to mialam tydzien pozniej i tak wizyte u ginekologa (w ten dzien rano zrobilam 2 test i tez negatywny) i wykluczyl absolutnie ciaze (a byl to juz koniec 6 tc). Potem dla 100% pewnosci zrobilam test w rzekomym 10 tc i tez wyszedl negatywny. Bylam wiec pewna ze nie jestem w ciazy. A tu niespodzianka, dostalam wiekszego brzuszka a nic nie przytylam i to mnie zdziwilo. Zrobilam test i ciaza jak byk... Martwie sie bo alkohol byl czesto i w duzych ilosciach. W pierwszej ciazy nic absolutnie nie pilam i bralam witaminki i kwas foliowy a teraz nic i ten alkohol!! przejrzalam juz wszystkie fora o alkoholu w ciazy i info jest tyle ze zaraz zejde na zawal... czy jest wsrod was kobietka ktora pila alkohol nie wiedzac o ciazy tak dlugo i z dzieckiem wszystko bylo dobrze? blagam o odpowiedz jesli ktos cos wie...
czego teraz oczekujesz bo nie bardzo wiem?ze ktos poda ci recepte jak cofnac sie w czasie i jednak nie pic tego alkoholu?co bylo to bylo i nic juz nie zmienisz,teraz dbaj o siebie i dziecko,bierz witaminy,kontroluj sie u gina i miej nadzieje ze wszystko bedzie dobrze a na przyszlosc nie doprowadzaj do takiej sytuacji tzn jesli nie chcesz bobasa w danej chwili to staraj sie jak najlepiej zabezpieczyc,tabletki anty,prezerwatywy,unikani e seksu przy owulacji,wiem ze antykoncepcja bywa zawodna ale jesli ją prawidlowo stosujesz to szansa na ciąze jest praktycznie zerowa
Qazsew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 14:25   #4
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: alkohol w 3 miesiącu nieplanowanej ciąży! help!!!

Niemożliwe żeby pod koniec 6 tygodnia nic nie było widać, może jako miesiączkę miałaś minimalne plamienie i jej nie zauważyłaś a ciąża jest młodsza ? No i jak mogą nie wychodzić testy gdzie beta byłaby pod sufit ?
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 14:31   #5
Qazsew
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 027
Dot.: alkohol w 3 miesiącu nieplanowanej ciąży! help!!!

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Niemożliwe żeby pod koniec 6 tygodnia nic nie było widać, może jako miesiączkę miałaś minimalne plamienie i jej nie zauważyłaś a ciąża jest młodsza ? No i jak mogą nie wychodzić testy gdzie beta byłaby pod sufit ?
No i jeszcze byla u ginekologa ktory powiedzial ze napewno nie jest w ciazymoze ciaza jest sporo mlodsza jednak
Qazsew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 14:54   #6
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: alkohol w 3 miesiącu nieplanowanej ciąży! help!!!

Cytat:
Napisane przez Qazsew Pokaż wiadomość
No i jeszcze byla u ginekologa ktory powiedzial ze napewno nie jest w ciazymoze ciaza jest sporo mlodsza jednak
No właśnie a w tym terminie byłaby widoczna chociaż kropeczka a macica też byłaby powiększona i rozpulchniona szyjka i nawet bez USG na macaniu by to wyszło. Ja myślę, że ciąża jest młodsza i miejmy nadzieję że na nią alkohol nie wpłynął ! Na szczęście na początku dzidziuś odżywia się ciałkiem żółtym bo mnie teściowa poczęstowała czekoladą, w której od razu wyczułam spirytus
Stawiam na skąpą miesiączkę i młodszą ciążę !
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 14:04   #7
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: alkohol w 3 miesiącu nieplanowanej ciąży! help!!!

a wiek ciąży potwierdzony na usg czy sobie sama wyliczasz na podstawie niezbyt pewnych okresów a co za tym idzie niezbyt pewnego terminu owulacji? bo na moje oko to albo badał Cię neurolog a nie ginekolog albo ta ciąża jest młodsza i to co najmniej o połowę - w 6tc nawet kulawy ginekolog by się ciąży dopatrzył i to bez robienia usg

czasu nie cofniesz, idź do lekarz, bierz witaminy i dbaj o siebie - nic więcej nie da się zrobić
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-16, 18:38   #8
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: alkohol w 3 miesiącu nieplanowanej ciąży! help!!!

Cytat:
Napisane przez Qazsew Pokaż wiadomość
czego teraz oczekujesz bo nie bardzo wiem?ze ktos poda ci recepte jak cofnac sie w czasie i jednak nie pic tego alkoholu?co bylo to bylo i nic juz nie zmienisz,teraz dbaj o siebie i dziecko,bierz witaminy,kontroluj sie u gina i miej nadzieje ze wszystko bedzie dobrze a na przyszlosc nie doprowadzaj do takiej sytuacji tzn jesli nie chcesz bobasa w danej chwili to staraj sie jak najlepiej zabezpieczyc,tabletki anty,prezerwatywy,unikani e seksu przy owulacji,wiem ze antykoncepcja bywa zawodna ale jesli ją prawidlowo stosujesz to szansa na ciąze jest praktycznie zerowa
myślę że niepotrzebnie atakujesz autorkę. Jej pytanie było jasne i wyraźne: czy ktoś był w podobnej sytuacji i jak rozwijało się dziecko a nie co zrobić żeby cofnąć czas...

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
No właśnie a w tym terminie byłaby widoczna chociaż kropeczka a macica też byłaby powiększona i rozpulchniona szyjka i nawet bez USG na macaniu by to wyszło. Ja myślę, że ciąża jest młodsza i miejmy nadzieję że na nią alkohol nie wpłynął ! Na szczęście na początku dzidziuś odżywia się ciałkiem żółtym bo mnie teściowa poczęstowała czekoladą, w której od razu wyczułam spirytus
Stawiam na skąpą miesiączkę i młodszą ciążę !
Albo to był du.pa nie ginekolog że nie zauważył kompletnie nic 6 tygodniu albo ciąża jest dużo młodsza. Mój ginekolog początek ciąży stwierdził już w 4. tygodniu, bo na usg był widoczny pęcherzyk a szyjka była rozpulchniona. W 6. tygodniu był już zarodek i serduszko. Coś musiałoby być widoczne, nie ma siły.

Skoro teraz już wiesz o ciąży to zadbaj o siebie i o maluszka, zacznij się suplementować. Myślę że nie ty pierwsza i nie ostatnia jesteś zaskoczona ciążą i nie ty pierwsza nie ostatnia piłaś alkohol. Nie ma co się zamartwiać na zapas. Moja znajoma mi opowiadała że w ciąży zdarzało jej się wypić kieliszek wina albo trochę piwa i dziecko jest zdrowe, silne i nic mu nie jest (oczywiście nie popieram takiej postawy- przytaczam sytuację)
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 16:25   #9
maggma83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 59
Dot.: alkohol w 3 miesiącu nieplanowanej ciąży! help!!!

Myślę, że teraz najważniejsze jest to żebyś się przestała stresować. Dziewczyny wyżej mają rację, czasu już się nie da cofnąć, ale można zadbać o siebie i o maluszka teraz. Dlatego teraz skup się na sobie i żyj zdrowo i dbaj o niego / o nią Na pewno dużo z nas na początku ciąży mogło mieć podobnie, w przypadku ciąży nieplanowanej ciężko takich sytuacji uniknąć
maggma83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 16:43   #10
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: alkohol w 3 miesiącu nieplanowanej ciąży! help!!!

Cytat:
Napisane przez Qazsew Pokaż wiadomość
czego teraz oczekujesz bo nie bardzo wiem?ze ktos poda ci recepte jak cofnac sie w czasie i jednak nie pic tego alkoholu?co bylo to bylo i nic juz nie zmienisz,teraz dbaj o siebie i dziecko,bierz witaminy,kontroluj sie u gina i miej nadzieje ze wszystko bedzie dobrze a na przyszlosc nie doprowadzaj do takiej sytuacji tzn jesli nie chcesz bobasa w danej chwili to staraj sie jak najlepiej zabezpieczyc,tabletki anty,prezerwatywy,unikani e seksu przy owulacji,wiem ze antykoncepcja bywa zawodna ale jesli ją prawidlowo stosujesz to szansa na ciąze jest praktycznie zerowa
Okropny komentarz. Wedlug tego co mowisz to kazda kobieta uprawiajaca seks powinna poddac sie calkowitej abstynencji od alkoholu na cale zycie.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 08:10   #11
Qazsew
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 027
Dot.: alkohol w 3 miesiącu nieplanowanej ciąży! help!!!

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7654720 6]Okropny komentarz. Wedlug tego co mowisz to kazda kobieta uprawiajaca seks powinna poddac sie calkowitej abstynencji od alkoholu na cale zycie.[/QUOTE]

A gdzie ja napisalam ze ma sie calkowicie wyrzec alkoholu nawet słowo krytyki nie padlo z mojej strony,bo skoro nie byla swiadoma to nie robila tego celowo,a wszystko jest dla ludzi,poprostu nie wiem czego autorka oczekuje zakladajac wątek, skoro pila to pila i juz tego nie zmieni wiec nie wiem po co to roztrzasac,niech idzie do lekarza i trzyma sie jego zalecen z mysla ze wszystko bedzie dobrze,choc dla mnie cała sytuacja jest dziwna bo zeby gin w 6 tc nie widzial ciazy to cos chyba jest nie tak z tym lekarzemalbo wątek jest lekko naciągany

Edytowane przez Qazsew
Czas edycji: 2017-08-24 o 08:11
Qazsew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-24 09:10:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.