To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-18, 21:23   #1
Sabina444
Raczkowanie
 
Avatar Sabina444
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 34

To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/


NIe wiem, czy którejś z Was się tak zdarzyło- nie życzę nikomu. Od kilku miesięcy chodzę do dentystki, której usługi rzekomo są fantastycznie skuteczne ale delikatnie mówiąc są drakońsko drogie. Za ostatnią plombę między górnymi jedynkami zapłaciłam 560 zł. Efekt tego jest taki, że dziś, po 6 dniach od tej plomby (japońska porcelana, a mogłam sobie kupić tyle fajnych rzeczy za to :/) dosłownie zżera mnie promieniujący ból zębów zarówno na górze jak i na dole. Musze podkreślić, że tak jest po każdej wizycie a zwykłe nitkowanie zębów wieczorem to walka z samą sobą bo wspomniana plomba aż wyje z bólu jak się ją dotyka. Pani doktor mawia, że niektórzy miewają bardzo wrażliwe zęby. Do tego stopnia? Czy Wam też się tak zdarza?
Wcześniej chodziłam do innego dentysty i nigdy nic mnie po wizycie nie bolało. Nigdy tym bardziej nie chciałam zdzierać tynku ze ścian z bólu:/
Sabina444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 10:32   #2
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

Cytat:
Napisane przez Sabina444 Pokaż wiadomość
NIe wiem, czy którejś z Was się tak zdarzyło- nie życzę nikomu. Od kilku miesięcy chodzę do dentystki, której usługi rzekomo są fantastycznie skuteczne ale delikatnie mówiąc są drakońsko drogie. Za ostatnią plombę między górnymi jedynkami zapłaciłam 560 zł. Efekt tego jest taki, że dziś, po 6 dniach od tej plomby (japońska porcelana, a mogłam sobie kupić tyle fajnych rzeczy za to :/) dosłownie zżera mnie promieniujący ból zębów zarówno na górze jak i na dole. Musze podkreślić, że tak jest po każdej wizycie a zwykłe nitkowanie zębów wieczorem to walka z samą sobą bo wspomniana plomba aż wyje z bólu jak się ją dotyka. Pani doktor mawia, że niektórzy miewają bardzo wrażliwe zęby. Do tego stopnia? Czy Wam też się tak zdarza?
Wcześniej chodziłam do innego dentysty i nigdy nic mnie po wizycie nie bolało. Nigdy tym bardziej nie chciałam zdzierać tynku ze ścian z bólu:/
Tyle pieniędzy za jedną plombę??
Normalnie nie mogę w to uwierzyć...
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 11:45   #3
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

Specjalistką nie jestem , ale to absurd, żeby po leczeniu zęba ( i to zwykłej pląbie) występował ból. Może masz naruszony jakiś nerw?
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 12:43   #4
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

ZMIEN DENTYSTE po takim doswidczeniu juz by mnie nigdy nie widziala z reszta pierwsze czytam o japonskiej porcelanie stosownej jako plabe i ta cena!Stanowoczo za duzo;/ wole nie myslec ile by sie placilo np za implant u tej pani jesli i to by wykonywala
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 17:05   #5
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

o matko, jak strasznie drogo, ja srednio placilam 100żl.
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 09:02   #6
Agacix
Raczkowanie
 
Avatar Agacix
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 358
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

ja za plombe płace 110zł i mam wrazenie ze to jest juz drogo.. (kiedys płaciłam 50zł-ale to byl inny dentysta)ale widze, że są i tacy co cenią się drożej
szok! i jeszcze taki ból Ci to sprawia..
zmień dentyste!!
__________________
Uśmiechnij się

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=269740
oceń moją pracę! ;-)

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=318298
KOLCZYKI!! WEJDZ I ZOBACZ!!
Agacix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 09:48   #7
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

umieram z ciekawości co to za "japońska porcelana"

może zapytaj co to za wynalazek i wtedy będzie można coś wykombinować skąd ten ból po wypełnieniu?

z Twojej wypowiedzi wnioskuję, ze to raczej nadwrażliwość a nie ciągły ból....?
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 10:53   #8
Sabina444
Raczkowanie
 
Avatar Sabina444
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 34
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

za dwie, ale z japońskiej porcelany rzekomo. Wiesz co jakby mi to zagipsowała gładzią to bym nie zauważyła różnicy

---------- Napisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Zmieniam! Wczoraj byłam tam z bólem prosząc o audiencję. Nie doczekałam się bo pani doktor ma pacjentów. Pójdę tam zareklamować jej wykonawstwo ale potem zmieniam. Dzięki, jesteście superowo pomocne
Sabina444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 10:55   #9
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

ja zawsze o ile pamietam ( bo dawno nie mialam zadnego ubytku) czulam przez dwa, trzy dni lekki bol - ot taka nadwrazliwosc , cos robione w zebach, czyszczony kamien . Czasami przez dwa dni lecialalam na przeciwbolowych tabletkach
Jak dla mnie nie masz sie co matwic , przejdzie , masz wrazliwe zeby po prostu , dobrze oczyszczone i stad wystepuje bol . Dla swietego spokoju , zadzown do swojej dentystki i sie spytaj .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 10:57   #10
Ananasowa
Przyczajenie
 
Avatar Ananasowa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 15
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

Też miałam zakładaną plombę na dwie górne jedynki. Przez kilka dni nie mogłam się przyzwyczaić, potem już ten lekki ból minął. Ale od października zaczęły mnie strasznie boleć! Są wrażliwe na ciepło, zimno, czasem bolą od tak sobie - koszmar! W dodatku dwójka obok zaczęła mnie pobolewać. Dentystka powiedziała mi, że to minie.. Jasne. Obejrzała zęby i stwierdziła, że nic tam nie widzi niepokojącego.. Więc do końca życia mam z tym bólem chodzić? :/
Ananasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 12:30   #11
germanistka1988
Raczkowanie
 
Avatar germanistka1988
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
GG do germanistka1988
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

ja mialam podobna sytuacje - poszlam do dentysty (bylo to okolo 2 lata temu) z malym ubytkiem, ktory az tak bardzo mi nie dokuczal, jednak wiadomo - lepiej chuchac na zimne), z fotela zeszlam zadowolona, podczas borowania mimo braku znieczulenia zupelnie nie czulam bolu, jednak nie wzbudzilo to moich podejrzen (wiele osob mowilo mi o delikatnosci tejze dentystki, a dziurka rzeczywisciew nie byla duza);
problem zaczal sie tydzien pozniej - podczas jedzenia cieplego posilku bardzo zaczal mi dokuczac bol tego zeba - poczatkowo reagowal tak na cieplo, wkrotce takze niskie temperatury byly nie do zniesienia - jakikolwiek podmuch zimnego wiatru, kiedy mialam otwarte usta i np mowilam cos na dworze powodowal ogromny bol, paralizujacy pol szczeki i wywolujacy lzy w oczach. Nie wytrzymalam tego dlugo. Wlasnie zaczynalam mature i zamiast nauka bardziej martwilam sie tym nieszczesnym zebem.
Poszlam wiec do tejze dentystki raz jeszcze. Poczatkowo chciala mi wmowic, ze to nie ten, ale zab obok tak mnie boli (tydzien wczesniej podczas przegladu nie znalazla zadnych innych ubytkow oprocz tego leczonego przez nia), kiedy jednak dmuchnela mi w tego zeba sprzezonym powietrzem (wiecie, takim do oczyszczania ze sliny jamy ustnej), a ja skoczylam jak oparzona w fotelu i pojawily mi sie lzy w oczach przestala miec watpliwosci. Oczywiscie tym razem nie obylo sie bez zastrzyku, bo nie mozna bylo tego zeba nawet dotknac.
Wyjela te nieszczesna plombe, wyczyscila zeba jeszcze raz (mysle ze wczesniej nie zrobila tego dokladnie i doszlo do jakiegos zabrudzenia, stad ten nagly bol po tyg), zalozyla mi lekarstwo i mialam za 2 tyg zglosic sie ponownie. Zwlekalam jednak ze strachu 3 (bo mimo wszystko niekiedy podczas spacerow na wietrze nadal pojawialo sie znajome klucie, jednak lzejsze). Kiedy siadlam na fotelu nic mnie juz nie bolalo i mozna bylo spokojnie zalozyc mi plombe (wczesniej zapowiedziala, ze jesli od lekarstwa bol nie minie, mozliwe, ze bedzie istniala koniecznosc kanalowego leczenia).
Od tamtej pory minely juz prawie 2 lata i poki co zab ma sie ok, chociaz przez pierwszy okres nowej pomby mialam wrazenie 'rozpychania' przez nia zeba, ponadto czasami jest on wrazliwszy np na kwasne potrawy, ale nie zawsze.
Pociecha taka, ze wszystkie zabiegi (oprocz 1 plombowania) zostaly wykonane w ramach 'reklamacji' o ile mozna o czyms takim mowic i nie zaplacilam za nie ani grosza (za wyjatkiem znieczulenia w zastrzyku).
Takze radze zglosic sie do stomatologa i niech cos z tym fantem zrobi, bo ja doskonale rozumiem, co znaczy ten bol.

EDIT - warto wspomniec, ze podczas ostatniej wizyty lekarka mimochodem cos tam przebaknela, ze niekiedy zdarza sie, ze prochnica nie zostanie dokladnie wyczyszczona i zostana jakies drobne, niewidoczne dla oka jej zalazki, a "dzisiejsza mlodziez od tych wybielajacych past ma tak wrazliwe zeby", ze to na pewno dlatego mnie bolalo

Edytowane przez germanistka1988
Czas edycji: 2009-02-20 o 12:36 Powód: dodanie kilku zdan o postawie dentysty
germanistka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 19:08   #12
Sabina444
Raczkowanie
 
Avatar Sabina444
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 34
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

To jest jeszcze inna sprawa, jak sądzę. Jakiś miesiąc temu ta sama pani doktor usuwała mi kamień nazębny+piasek+połysk (również drogo jak fuck) i myślę, że te bóle mogą mieć coś wspólnego bo mnie boli całe uzębienie, nie mogę powiedzieć, że jest to jeden konkretny ząb. Bolą mnie wszystkie i tak jak pisze germanistka 1988 jakiekolwiek zmiany temperatury choćby niewielkie, wiatr etc. powodują okropny ból.
Sabina444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 17:11   #13
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

no to raczej od piaskowania masz nadwraziwosc
ja powiem swoja historie:
rok temu w lutym bodajze poszłam na wyleczenie zeba, 6 dolnej.
lekarz zrobił jakims dupnym sporzetem bo nie leciala woda podczas borowanka.
zalozył plombe skasował 70 zł, lekarz polecony przez moja orto.
zab pobolewa mnie do dzis, jak lekko nacisne na wlasnie plombe
powiedzialam o tym mojej orto i mowie ze wg mnie zmienił kolor na taki lekko szarawy.
ona mowi ze to od pierscienia i ze bol jest od robienia plomby i ze czasami latami sie utrzymuje taki ból;/, nie wiem, chyba sie bede musiala wybrac.
równiez jak oddycham i zimne powietrze wleci mi do paszczy to czuje bol, moze nie taki mocny, ale jednak..na cieple tak nie reaguje ale na zimne;/ bu.
nienaiwdze tych cholernych zebów;/ nie dosc ze krzywe i musze prostowac to jeszcze takie problemy, a swoja droga lekarz to rok w rok podnosza sobie ceny, jeszcze chwile i bede placila 100 zł za zrobi zeba, moja zaufana lekarka bierze 80 zł, a zaczynała od 50.ehh
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 23:46   #14
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

Dziewczyny,

1 Jesli po zaplombowaniu boli was zab kilka dni lub bol pojawia sie jakis czas po i rowniez nie przechodzi a wrecz nasila sie, to znaczy ze dentysta najprawdopodobniej nie wyczyscil zeba dokladnie i rozwija sie stan zapalny.

2 Jesli po czyszczeniu zebow, o tym wspomniala ktoras z was, bola was wszystkie zeby, nie jestescie nawet w stanie zlokalizowac jednego konkretnego miejsca skad promieniuje bol, to znaczy ze macie wrazliwe szyjki, dziasla. Taki bol zwykle po kilku dniach przechodzi. Polecam wtedy mycie zebow pasta Elmex Sensitive, ona jest niezawodna kiedy zeby staja sie nadwrazliwe.

Pozdrawiam.
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 21:20   #15
Sabina444
Raczkowanie
 
Avatar Sabina444
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 34
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

Kończąc temat piszę, co działo się dalej:
Po 3 tygodniach bólu z nadwrażliwości wszystkich zębów oraz bólu normalnego zęba zrobionego japońską plombą dostałam audiencję u pani doktor. Twierdzi ona, że reakcja bólów może potrwać nawet 3 miesiące, ale plomba jest założona dobrze i nie ma co reklamować. Podziękowałam jej wówczas za takie atrakcje jak ponad 500 zł za plombę między dwoma zębami i reakcje bólowe przez następne miesiące. Ostrzegam: jak chcecie aby was skasowano to gabinet jest w Siemianowicach śląskich. Bliższe szczegóły daję jeśli ktoś potrzebuje weryfikacji na priv.
Sabina444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 20:37   #16
angela00014
Raczkowanie
 
Avatar angela00014
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 110
GG do angela00014
Dot.: To chyba jakieś szaleństwo z zębami :/

prywatnie płace za wykonanie i za pląbe 50zł
szok:O
angela00014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.