Złamany ząb (jedynka) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-06, 18:19   #1
enilka209
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1

Złamany ząb (jedynka)


Witam wszystkich.
Z racji, że dopiero co założyłam tu konto, chciałabym zaznaczyć, że jeżeli był już taki wątek, bardzo przepraszam.
Problem w tym, że w wieku 10 lat na zjeżdżalni złamała mi sie połowa zęba.. Chodziłam po dentystach, ząb był zaklejany, wiele razy.. Różni się, ma szary wygląd, i kreski. Reszta ząbków jest w dobrym stanie, problem jest jedynie z tym pierwszym..
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co zrobić żeby ten ząb nie różnił się od pozostałych ? Dentysta aktualnie wyleczył mi kanałowo, teraz jak to powiedział 'jesteś za młoda na koronę, ale myślę że wybielimy ząb od środka, i również zrobimy wkład'. Ufam dentyście, jednak to że podążam za idealnymi zabkami robi swoje.. Chce mieć super ząbek, z racji że jestem młoda, naprawdę to mi przeszkadza, rzadko co się uśmiecham.. mam 14 lat, jeżeli o to chodzi. a tu zamieszczam zdjęcia :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ggggggg.jpg (6,6 KB, 186 załadowań)
enilka209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 21:44   #2
idolek4ever
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zach pom
Wiadomości: 9
Dot.: Złamany ząb (jedynka)

Tez mialam podobny problem.W wieku 10 lat uderzylam o wanne i ulamala mi sie przez to polowa jedynki.Dokleili mi i bylo ok.Po paru latach utworzyl mi sie zgorzel pod tym zebem z racji czego musialam miec przeprowadzone kanalowe.Po jakims czasie zab zaczal szarzec.Wygladal paskudnie.Mialam z tego powodu kompleksy.Nieusmiechalam sie wogole.Pani dentystka zaproponowala mi wybielanie z zewnatrz i od srodka.Bylam na tym pare razy ale nie pomoglo.Moze dlateo ze bylam wtedy palaczem.Zreszta mialam tez dosc tego wybielania bo trwalo to bardzo dlugo(jak dobrze pamietam to przez godzine musialam siedziec z otwarta buzia-jak dla mnie katorga no i zeby po tym wszystkie cala noc bolaly).W ostatecznosci zdecydowalam sie na porcelanowa licowke.Przynajmniej teraz moge sie wkoncu szczerze usmiechac.
idolek4ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:57   #3
Athelas
Raczkowanie
 
Avatar Athelas
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 102
Dot.: Złamany ząb (jedynka)

Ja miałam leczony kanałowo ząb, bo niestety mama ignorowała mój problem i no tak wyszło. Potem kompleksy...po prostu młodość do bani;/ Teraz mam założoną licówkę i jest elegancko No powiedzmy. Jeden ząb jedynka zawsze mi trochę odstawał a teraz z licówką wydaje się ogólnie większy i lekko różni się kolorem. Także jeśli możecie to nie żałujcie kasy i od razu róbcie dwie licówki obok siebie.
__________________
no chips and no soda drinks
no sugar
Athelas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 09:07   #4
anjakovalska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Złamany ząb (jedynka)

tak na szybko można sobie pomóc opatrunkiem tymczasowym Plomb-R (http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/), ale wizyta u dentysty nadal obowiązkowa!
anjakovalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 17:57   #5
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Złamany ząb (jedynka)

Cytat:
Napisane przez anjakovalska Pokaż wiadomość
tak na szybko można sobie pomóc opatrunkiem tymczasowym Plomb-R (http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/), ale wizyta u dentysty nadal obowiązkowa!
na 4 Twoje wiadomości, 3 dotyczą tego samego preparatu
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 15:45   #6
ciukunia
Zakorzenienie
 
Avatar ciukunia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 842
GG do ciukunia
Dot.: Złamany ząb (jedynka)

Cytat:
Napisane przez enilka209 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.
Z racji, że dopiero co założyłam tu konto, chciałabym zaznaczyć, że jeżeli był już taki wątek, bardzo przepraszam.
Problem w tym, że w wieku 10 lat na zjeżdżalni złamała mi sie połowa zęba.. Chodziłam po dentystach, ząb był zaklejany, wiele razy.. Różni się, ma szary wygląd, i kreski. Reszta ząbków jest w dobrym stanie, problem jest jedynie z tym pierwszym..
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co zrobić żeby ten ząb nie różnił się od pozostałych ? Dentysta aktualnie wyleczył mi kanałowo, teraz jak to powiedział 'jesteś za młoda na koronę, ale myślę że wybielimy ząb od środka, i również zrobimy wkład'. Ufam dentyście, jednak to że podążam za idealnymi zabkami robi swoje.. Chce mieć super ząbek, z racji że jestem młoda, naprawdę to mi przeszkadza, rzadko co się uśmiecham.. mam 14 lat, jeżeli o to chodzi. a tu zamieszczam zdjęcia :
Chyba najwyższa pora zmienić dentystę, skoro nie umial Ci dopasować zęba... Wiem, co to znaczy, bo sama mam problemy z jedynką. Z zęba miałam tylko przednia płytke, reszta to było wypełnienie na szpilce z włókna szklanego. Mój pierwszy chirurg nie dał mi wielkiej gwarancji, może pół roku, może rok. No ale ząb trzymał sie prawie 4 lata. Na początku kolor był idealnie dobrany, jednak gdy zaczęłam wybielać zęby to nieco się odróżniał, ale najbardziej na zdjęciach było widać różnicę w kolorze. Miałam wcześniej dentystke, która jak się okazalo nie znała się na niczym - stąd moje problemy z 1 się zaczęły...

Poszukaj najlepszego specjalisty w Twojej okolicy, popytaj znajomych, sprawdź na necie. Ja znalazłam, bierze więcej za wizytę, ale jestem bardzo zadowolona jak do tej pory.

Słyszałam, że cyrkonia jest najbardziej podobna do zeba, ale niestety wiecej na ten temat nic nie wiem
ciukunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 18:25   #7
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Złamany ząb (jedynka)

Cytat:
Napisane przez ciukunia Pokaż wiadomość
Chyba najwyższa pora zmienić dentystę, skoro nie umial Ci dopasować zęba... Wiem, co to znaczy, bo sama mam problemy z jedynką. Z zęba miałam tylko przednia płytke, reszta to było wypełnienie na szpilce z włókna szklanego. Mój pierwszy chirurg nie dał mi wielkiej gwarancji, może pół roku, może rok. No ale ząb trzymał sie prawie 4 lata. Na początku kolor był idealnie dobrany, jednak gdy zaczęłam wybielać zęby to nieco się odróżniał, ale najbardziej na zdjęciach było widać różnicę w kolorze. Miałam wcześniej dentystke, która jak się okazalo nie znała się na niczym - stąd moje problemy z 1 się zaczęły...

Poszukaj najlepszego specjalisty w Twojej okolicy, popytaj znajomych, sprawdź na necie. Ja znalazłam, bierze więcej za wizytę, ale jestem bardzo zadowolona jak do tej pory.

Słyszałam, że cyrkonia jest najbardziej podobna do zeba, ale niestety wiecej na ten temat nic nie wiem
podczas wybielania kolor zmienia tylko ząb, wypełnienie nie, więc to normalne, że była spora różnica, skoro większą cześć Twojego zęba stanowi wypełnienie

autorka wątku ze względu na swój wiek nie kwalifikuje się do wykonania korony porcelanowej. od 18 lat można dopiero. w grę wchodzi odbudowa na włóknie szklanym właśnie.
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 16:19   #8
ciukunia
Zakorzenienie
 
Avatar ciukunia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 842
GG do ciukunia
Dot.: Złamany ząb (jedynka)

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
autorka wątku ze względu na swój wiek nie kwalifikuje się do wykonania korony porcelanowej. od 18 lat można dopiero. w grę wchodzi odbudowa na włóknie szklanym właśnie.
W każdym badź razie, moim zdaniem to najlepsze wyjście w takiej sytuacji, bardziej komfortowe. Tak jak pisałam - mialam idealnie dobrany kolor, tylko przeze mnie potem ząb się odróżniał kolorystycznie.
4lata zlecą szybko i dziewczyna będzie mogła zrobic sobie z zębem co tylko zechce.
ciukunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 19:34   #9
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Złamany ząb (jedynka)

Cytat:
Napisane przez ciukunia Pokaż wiadomość
W każdym badź razie, moim zdaniem to najlepsze wyjście w takiej sytuacji, bardziej komfortowe. Tak jak pisałam - mialam idealnie dobrany kolor, tylko przeze mnie potem ząb się odróżniał kolorystycznie.
4lata zlecą szybko i dziewczyna będzie mogła zrobic sobie z zębem co tylko zechce.
jasne, że najlepsze, dobrze wykonane w ogóle się nie odróżnia od "swoich" zębów. no ale niestety są ograniczenia wiekowe, więc trzeba się jakoś przemęczyć
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.