Leczenie kana³owe a most - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejd¼ i zobacz jak mo¿esz podnie¶æ jako¶æ swojego ¿ycia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-08-06, 17:29   #1
bubs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 22

Leczenie kana³owe a most


Witam
Jestem po leczeniu aparatem sta³ym a teraz bêdê mia³a wykonywany most protetyczny. Powiedziano mi, ¿e najlepiej bêdzie przeprowadziæ leczenie kana³owe na zêbach, które maj± byæ szlifowane pod most dlatego, ¿e taki oszlifowany z±b jest s³abszy i co¶ tam mo¿e siê zacz±æ dziaæ pod tym mostem. Jednak podkre¶lono, ¿e nie jest to konieczne i na ¿ywych zêbach równie¿ mo¿na taki most wykonaæ. Zdecydowa³am siê na to leczenie kana³owe, ale s³ysza³am, ¿e z±b po takim leczeniu jest s³abszy, kruchy no i co je¶li mi siê np. z³amie ?
Czy jest tu jaki¶ fachowiec potrafi±cy mi doradziæ co jest lepsze ? Leczyæ kana³owo te zêby przed robieniem mostu czy nie leczyæ ?
bubs jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-08-07, 10:46   #2
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 3 004
Dot.: Leczenie kana³owe a most

wybra³abym siê jeszcze do innego stomatologa. ¿eby zasiêgn±æ opinii. najlepszym filarem pod koronê lub most jest ¿ywy z±b - musi spe³niaæ jeszcze kilka innych warunków, ale je¶li chodzi o wybór z±b ¿ywy - po leczeniu kana³owym, lepszy jest ¿ywy.
przy szlifowaniu ¿ywego zêba zawsze mo¿e doj¶æ do mikroobna¿enia miazgi i st±d ewentualne pó¼niejsze komplikacje. dlatego pewnie lepiej przeleczyæ kana³owo i mieæ z g³owy...
zapyta³abym, dlaczego akurat taki plan leczenia, dlaczego nie mo¿na zostawiæ ¿ywego zêba? no i na pewno posz³abym na wizytê do jeszcze jednego lekarza. masz prawo do konsultacji, w koñcu wydasz trochê kasy na ten most
__________________

ksi±¿ki
ubrania
almondfairy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-08-07, 12:44   #3
bubs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Leczenie kana³owe a most

W³a¶nie u innego ju¿ by³am, tamten nie wspomnia³ nic o leczeniu kana³owym, ale zrezygnowa³am z leczenia u niego z innych wzglêdów: po pierwsze bardzo wysoka cena a po drugie nieprofesjonalne podej¶cie do pacjenta. Zdecydowa³am siê na wizytê u innego w³a¶nie u tego który zaproponowa³ leczenie kana³owe i t³umaczy³ to tym, ¿e jest mniejsze ryzyko zapalenia miazgi itp. niby to on jest fachowcem i siê na tym zna, ale ja mam w±tpliwo¶ci, bo znam osoby którym zêby po leczeniu kana³owym siê posypa³y do reszty. Jest to dosyæ pilna sprawa a mnie ju¿ mêczy chodzenie od gabinetu do gabinetu gdzie ka¿dy lekarz mówi co innego.
bubs jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-08-07, 13:14   #4
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 3 004
Dot.: Leczenie kana³owe a most

Cytat:
Napisane przez bubs Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie u innego ju¿ by³am, tamten nie wspomnia³ nic o leczeniu kana³owym, ale zrezygnowa³am z leczenia u niego z innych wzglêdów: po pierwsze bardzo wysoka cena a po drugie nieprofesjonalne podej¶cie do pacjenta. Zdecydowa³am siê na wizytê u innego w³a¶nie u tego który zaproponowa³ leczenie kana³owe i t³umaczy³ to tym, ¿e jest mniejsze ryzyko zapalenia miazgi itp. niby to on jest fachowcem i siê na tym zna, ale ja mam w±tpliwo¶ci, bo znam osoby którym zêby po leczeniu kana³owym siê posypa³y do reszty. Jest to dosyæ pilna sprawa a mnie ju¿ mêczy chodzenie od gabinetu do gabinetu gdzie ka¿dy lekarz mówi co innego.
wiesz, no ka¿dy ma swój sposób/plan leczenia. jeden ma takie do¶wiadczenia, inny ca³kowicie ró¿ne. co do ryzyka zapalenia miazgi - jest sporo sposobów zapobiegania temu powik³aniu. korony te¿ robi siê na ¿ywych zêbach. nikt raczej nie leczy kana³owo, zdrowych zêbów bez jakiej¶ konkretnej przyczyny - nie wiem jak jest z Twoim.
__________________

ksi±¿ki
ubrania
almondfairy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-08-08, 09:54   #5
epolit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Leczenie kana³owe a most

Cze¶æ,

od kilku lat mam most, który trzyma siê na jednym zêbie leczonym kana³owo (szóstka) i jednym "¿ywym" (ósemka). Stomatolog nawet nie sugerowa³ mi leczenia kana³owego ósemki.

W razie problemów z "¿ywym" zêbem most nie stanowi przeszkody do leczenia takiego zêba.

Pozdrawiam!
epolit jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Medycyna estetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:31.