Którą wybrać? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-05, 13:19   #61
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Którą wybrać?

ale tam nie będziesz się specjalnie zajmować tym wizażem. gdyby mnie coś interesowało to bym szła w tym kierunku, a zabawa w sklepową byłaby tylko doraźnie, żeby mieć kasę.
mam koleżanki wizażystki, które robią karierę. każda z nich zaczynała od pracy z fotografami, najpierw darmowe malowanie, później już całkiem komercyjnie. teraz zarabiają grubą kasę za komercyjne zdjęcia, przygotowywanie gwiazd do różnych klipów/filmików. do tego każda z nich miała własną działalność i zarabiała kasę na malowaniu. można mieć mobilną pracownię z dojazdem do klientki. piszę to, chociaż nie wiem, czy u ciebie wizaż to tylko luźne hobby czy faktycznie chcesz w tym działać. jak ktoś ma talent to się wybije, trzeba tylko robić coś więcej w tym kierunku niż skończyć studium.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 13:21   #62
loloona_79
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 747
Dot.: Którą wybrać?

Pracowalam w Sephorze,wprawdzoe dosc dawno i powiem tak
Plusy
-darmowe kosmetyki kolorowe do codziennego makijażu,pielęgnacja i zapachy co kwartal przyslugiwaly 2 testery,w grudniu 4
-duzo szkoleń marek selektywnych, na każdym dostawalo się produkt
-jak ktoś byl mocno wkrecony w temat mogl szybko awansowac na specjalistę
-jak masz smykalke to robisz umówionym klientka makijaż.zresztą jak nie masz smykalki to tez robisz

Minusy
-malo placili
-8 godzin na nogach,przerwy muszą byc zsynchronizowane z innymi z dziewczymami na zmianie i nie ważne kto jest glodnu czy cos.
-zmiany od 7 rano albo do 23.00
-jak nie ma klientów to mile widziane jest "sprawianie wrażenia ze cos robisz " wiec odkurzasz polki bez sensu
- nie jest prawda ze doradzasz co chcesz. Może tylko czasami. Ale z reguly jest target na jakąś markę, który musicie wyrobić,albo konkurs wśród pracowników np na kolorowke sephory w danym miesiącu za co masz nagrodę (tester),wiec w 90% przypadków doradzasz to co ci się bardziej oplaca
- jak masz zmianę na kasie i masz manko,cóż,placisz.

Ja odeszlam po pol roku.ale tez nie wiazalam swojej przyszlosci z kosmetykami
__________________
Udany sex to taki, po którym nawet sąsiedzi wychodzą zapalić....
loloona_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 13:24   #63
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale tam nie będziesz się specjalnie zajmować tym wizażem. gdyby mnie coś interesowało to bym szła w tym kierunku, a zabawa w sklepową byłaby tylko doraźnie, żeby mieć kasę.
mam koleżanki wizażystki, które robią karierę. każda z nich zaczynała od pracy z fotografami, najpierw darmowe malowanie, później już całkiem komercyjnie. teraz zarabiają grubą kasę za komercyjne zdjęcia, przygotowywanie gwiazd do różnych klipów/filmików. do tego każda z nich miała własną działalność i zarabiała kasę na malowaniu. można mieć mobilną pracownię z dojazdem do klientki. piszę to, chociaż nie wiem, czy u ciebie wizaż to tylko luźne hobby czy faktycznie chcesz w tym działać. jak ktoś ma talent to się wybije, trzeba tylko robić coś więcej w tym kierunku niż skończyć studium.
Myślę, że tu może być pewien problem, bo jednocześnie żyć z czegoś trzeba, a to, co proponujesz, można potraktować właśnie jako doraźne działanie w wolnych chwilach. Ale pomysł na pewno dobry, co nie znaczy, że praca w sklepie będzie zła, też zawsze to bliżej jej zainteresowaniom, niż np. praca mechanika samochodowego.
Ja bym też dobijała się do sklepów typu Inglot, nie wiem, jakie są warunki pracy, ale wydaje mi się, że kontakt z wizażem i makijażem większy.
No i fajnym pomysłem może być własny blog z makijażami, przy okazji można szukać modelek i pracować nad portfolio.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 13:29   #64
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Myślę, że tu może być pewien problem, bo jednocześnie żyć z czegoś trzeba, a to, co proponujesz, można potraktować właśnie jako doraźne działanie w wolnych chwilach. Ale pomysł na pewno dobry, co nie znaczy, że praca w sklepie będzie zła, też zawsze to bliżej jej zainteresowaniom, niż np. praca mechanika samochodowego.
Ja bym też dobijała się do sklepów typu Inglot, nie wiem, jakie są warunki pracy, ale wydaje mi się, że kontakt z wizażem i makijażem większy.
No i fajnym pomysłem może być własny blog z makijażami, przy okazji można szukać modelek i pracować nad portfolio.
a co napisałam w pierwszych dwóch linijkach?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 13:38   #65
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Myślę, że tu może być pewien problem, bo jednocześnie żyć z czegoś trzeba, a to, co proponujesz, można potraktować właśnie jako doraźne działanie w wolnych chwilach. Ale pomysł na pewno dobry, co nie znaczy, że praca w sklepie będzie zła, też zawsze to bliżej jej zainteresowaniom, niż np. praca mechanika samochodowego.
Ja bym też dobijała się do sklepów typu Inglot, nie wiem, jakie są warunki pracy, ale wydaje mi się, że kontakt z wizażem i makijażem większy.
No i fajnym pomysłem może być własny blog z makijażami, przy okazji można szukać modelek i pracować nad portfolio.
Parę postów wyżej wspomniałam, pracowałam w Inglocie jakiś czas. Nacisk na malowanie klientek jest spory - nawet odgórnie zachęcają do sadzania każdej klientki na krzesło wizażowe. Głównie jednak maluje się pracując w salonach, na wyspach nie ma do tego warunków.

Można się sporo nauczyć, jak codziennie przerabia się kilka/ kilkanaście różnych typów twarzy. Jeżeli ktoś się wybija, dobrze maluje i widać po nim pasję wizażową, można zrobić w tym kierunku fajną karierę - zostać wizażystką regionalną lub międzynarodową firmy (koleżanka jeździ teraz po całym świecie i szkoli innych w salonach :P).
Nie ma się jednak co oszukiwać - tutaj też stoi się czasem po 12 godzin, trzeba promować produkty, na które jest akurat target, starać się sprzedać jak najwięcej. Można też trafić na różne towarzystwo, choć ja nie mogłam narzekać ani na współpracowniczki, ani na szefa - na prawdę super atmosfera.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 13:47   #66
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Parę postów wyżej wspomniałam, pracowałam w Inglocie jakiś czas. Nacisk na malowanie klientek jest spory - nawet odgórnie zachęcają do sadzania każdej klientki na krzesło wizażowe.
Też mam takie wrażenie, jako klientka . Dlatego ta firma mi przyszła do głowy.
W Sephorze czy Douglasie mam raczej wrażenie, że albo chcą mi coś wcisnąć, albo pilnują, czy nie kradnę lub też testera za dużo nie zużywam, stąd też akurat tam wchodzę tylko, kiedy muszę, pracować tym bardziej bym nie chciała.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 13:52   #67
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Do Inglota skladalam, ale nikt sie nie odezwal. Zapomniałam wam powiedzieć ze mam doświadczenie na sesjach zdjęciowych i mam własne potrfolio. Jednak to nie jest praca pewna, chciałam cos stałego, dlatego uderzylam w te sieciowki. Sesje można robic w wolnych chwilach.
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-05, 14:31   #68
teklaem
Raczkowanie
 
Avatar teklaem
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 253
Dot.: Którą wybrać?

Autorko, nie przejmuj się złośliwymi docinkami odnośnie tego 'prestiżu'. Bycie sprzedawcą nie jest prestiżowe, niezależnie od miejsca pracy i chyba nikt, łącznie z Tobą nie ma co do tego wątpliwości. Ale już przesadą jest porównywanie hebe do Sephory, bo jednak Sephora jest rozpoznawana międzynarodowo i na produkty, jakie sprzedają nie każdego stać, a w naszym kraju szczególnie. Może jestem okropnym i podłym człowiekiem, ale wolałabym przykładowo spotykać się z mężczyzną, który sprzedaje jakieś luksusowe samochody niż z tym, który pracuje w monopolowym albo jakimś kiosku. To nie jest to samo co Sephora i hebe- te firmy są zbliżone, ale i tak Sephora jest wyżej.

Myślę, że tylko dla osób z innej branży nie ma znaczenia czy jesteś sprzedawcą w hebe czy w Sephorze. To jest tak jak ktoś napisał z tymi torebkami, czym innym jest sprzedawanie ich na bazarku a czym innym w salonie Louis Vuitton na Piątej Alei na Manhattanie Zawód ten sam, ale to nie do końca to samo.

Na Twoim miejscu spróbowałabym w Sephorze. Atmosfera zależy od konkretnego sklepu. Ja też pracowałam kiedyś w sieciówce, nie z kosmetykami, ale w dwóch różnych lokalizacjach w tym samym mieście- atmosfera w jednym była cudowna, do dziś z niektórymi utrzymuje kontakt, a w drugim- zwolniłam się sama po niecałych 2 miesiącach :/

Do tego wydaje mi się, że jeśli w Sephorze Ci się nie spodoba lub nie podpiszą z Tobą umowy po okresie próbnym to większe będziesz miała szansa zatrudnienia potem w hebe, niż na odwrót. Bo w hebe chyba nie mają takich wymagań jak w Sephorze. Mówię to na podstawie doświadczeń i obserwacji jako klientka w obu miejscach. Nie obrażając pracownic hebe, wydaje mi się, że rzadziej widuje 'tandetny' makijaż na pracownicach Sephory. Tak jak kosmetyki jakie sprzedają, tak też cały wizerunek firmy to wyższa półka, nie oszukujmy się.

Na Twoim miejscu, założyłabym kanał z makijażami/kosmetykami na youtube niezależnie od tego, gdzie będziesz pracować. Chyba, że nie masz do tego drygu, bo niektórzy faktycznie się nie nadają. Jeśli jednak się nadajesz (co zweryfikują widzowie oczywiście), to będziesz po pewnym czasie miały drugi dochód

Pozdrawiam i powodzenia życzę, być może to los sam zadecyduje i oddzwonią tylko z jednej firmy
teklaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 15:52   #69
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Którą wybrać?

a możę hebe plus sprzedaż bezpośrednia w ramach jakiejś innej firmy, coś ala oriflame? Oni też mają szkolenia, ale jak Ci się nie spodoba, to sobie odejdziesz bez problemów. Będziesz miała na pewno pensję z Hebe, a możesz poszukać luksusowych marek, którymi będziesz dystrybuować w wolnym czasie.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 15:59   #70
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
a ja nie widzę tego rzekomego prestiżu, bo to tylko zwykły sklep z kosmetykami.
ja pracowałam w banku - czujesz prestiż? to dodam, że na call center.
i już po prestiżu

za długo już pracuję, żeby się zastanawiać nad prestiżem - ważne są dla mnie zarobki i atmosfera w pracy. prestiż, nawet największy, nie wynagrodzi mi nerwów przez 8 godzin dziennie jeśli współpracownicy i/lub szefostwo będą do dupy, ani nie zapłaci mi rachunków [jakoś dziwnie spółdzielnia mieszkaniowa nie zwraca uwagi na prestiż mojej firmy ].
Dokładnie!

Idąc tym tokiem myślenia, to kasjerka z Almy ma zdecydowanie większy prestiż niż kasjerka z Biedronki

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

A co do Inglota, to ja słyszałam o nim baaardzo dużo złych opinii - zarówno w necie, jak i bezpośrednio, więc tam bym raczej nie uderzała.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 17:25   #71
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
a ja nie widzę tego rzekomego prestiżu, bo to tylko zwykły sklep z kosmetykami.
ja pracowałam w banku - czujesz prestiż? to dodam, że na call center.
i już po prestiżu
Czuję. Do call center banku trudniej się dostać niż do cc np. Orange. Chyba, że bankiem nazywasz Skok
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dokładnie!

Idąc tym tokiem myślenia, to kasjerka z Almy ma zdecydowanie większy prestiż niż kasjerka z Biedronki
Nie ma, bo prestiżu się nie posiada, ale Alma jest bardziej prestiżowa niż Biedronka, choć w kontekście supermarketu śmiesznie to brzmi. Nawet gdyby autorka wspomniała na forum, że dostała pracę w salonie Ferrari i dostaje 10% od każdego sprzedanego, to byście ją wyśmiały i napisały "sorry, jesteś tylko sprzedawcą". A, zaraz, przecież już było o BentleyuTo też nie prestiż. Dziewczyna się cieszy (też bym się cieszyła), bo z tego, co zrozumiałam, to będzie jej pierwsza praca i może nie spodziewała się nawet takiej szansy, a tu nie wiem po co tyle ironicznych komentarzy...
Nikt nie wspomniał o jeszcze jednej, śmiesznej rzeczy, która dla mnie byłaby istotna w wyborze - w Sephorze przecież mają ładniejsze uniformy

Edytowane przez stewardesa
Czas edycji: 2015-05-05 o 17:32
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-05, 17:45   #72
Kocica84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 320
Dot.: Którą wybrać?

wizazystka to piekny zawod ale to ciezki kawalek chleba wiem bo sama jestem wizazystka ale jakos konkretnie nie umiem sie zabrac za to co lubie atmosfera w pracy jest bardzo wazna bo sie wtedy lepiej pracuje ja zabralam sie za sprzedaz perfum ale stwierdzilam ze marketing nie jest dla mnie choc mam slabosc do perfum i kosmetykow kolorowych
Kocica84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 17:46   #73
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Którą wybrać?

Stewardesa, nikt nie pisal z ironia. Ja naprawde uwazam, ze co to za prestiz pracowac w Sephora.
Nie dziwota, ze sprzedawczynie pozniej traktuja z pogarda gorzej ubranych klientow, bo jak ktos smie wpadac do TAK PRESTIZOWEGO MIEJSCA bez torebki Gucci i szpilek Loubutina
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 17:59   #74
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Stewardesa, nikt nie pisal z ironia. Ja naprawde uwazam, ze co to za prestiz pracowac w Sephora.
Nie dziwota, ze sprzedawczynie pozniej traktuja z pogarda gorzej ubranych klientow, bo jak ktos smie wpadac do TAK PRESTIZOWEGO MIEJSCA bez torebki Gucci i szpilek Loubutina
To już wiem, dlaczego do mnie nigdy nie podchodząA piszecie, że są wręcz nachalne. Ja zazwyczaj wyglądam jak dziad i pewnie myślą, że sklepy pomyliłam
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 21:44   #75
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Oh dziewczyny, dziewczyny, Wy wszędzie musicie znaleźć dziurę w całym i się nabijać Widzę, że "prestiż" poruszyl wszystkich Zabawne to
Tutaj dobrze ktoś powiedział, że to chodzi o rozpoznawalność firmy, kientelę i ceny. Nic więcej. Ja nie uważam się za Bóg wie kogo. Jestem tylko młodą osobą, która dostała fajną szansę na całkiem niezłą pracę - w moim mniemaniu oczywiście. Z czego się bardzo cieszę A napisałam tu tylko dlatego, żeby się doradzić, poznać inne punkty widzenia, wyłapać jeszcze jakieś plusy i minusy i podjąć jakąś decyzję.
W każdym razie dziękuję Wam za wszystkie rady, dużo mi pomogłyście i zwróciłyście uwagę na aspekty, o których niekoniecznie bym pomyślała Teraz ciekawe, czy odezwą się tez z Hebe....

Edytowane przez xPoziomkax
Czas edycji: 2015-05-05 o 21:46
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 05:48   #76
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Oh dziewczyny, dziewczyny, Wy wszędzie musicie znaleźć dziurę w całym i się nabijać Widzę, że "prestiż" poruszyl wszystkich Zabawne to
Tutaj dobrze ktoś powiedział, że to chodzi o rozpoznawalność firmy, kientelę i ceny. Nic więcej. Ja nie uważam się za Bóg wie kogo. Jestem tylko młodą osobą, która dostała fajną szansę na całkiem niezłą pracę - w moim mniemaniu oczywiście. Z czego się bardzo cieszę A napisałam tu tylko dlatego, żeby się doradzić, poznać inne punkty widzenia, wyłapać jeszcze jakieś plusy i minusy i podjąć jakąś decyzję.
W każdym razie dziękuję Wam za wszystkie rady, dużo mi pomogłyście i zwróciłyście uwagę na aspekty, o których niekoniecznie bym pomyślała Teraz ciekawe, czy odezwą się tez z Hebe....
Najwazniejsze jest, bys byla zadowolona, niezaleznie od decyzji jaka podejmiesz
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 06:44   #77
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Teraz ciekawe, czy odezwą się tez z Hebe....
Z Sephory juz sie odezwali? Gratuluje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 07:36   #78
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Z Sephory juz sie odezwali? Gratuluje.
Ah tak, z tego całego podniecenia zapomniałam Wam napisać, że wczoraj zadzwonili z Sephory We wtorek mam umówioną na 10:00 rozmowę z kierowniczką, powiedziała, że "chce mnie zobaczyć", cokolwiek to oznacza
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 08:13   #79
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Ah tak, z tego całego podniecenia zapomniałam Wam napisać, że wczoraj zadzwonili z Sephory We wtorek mam umówioną na 10:00 rozmowę z kierowniczką, powiedziała, że "chce mnie zobaczyć", cokolwiek to oznacza
Pisalas

Nie lubie Sephory. A juz dostaje trzęsawki jak musze tam pojsc i sie trafi chloptaś z kilogramem tapety, ktory kolo mnie skacze i pyta w czym moze pomoc. A ja sie modle zeby sobie poszedl w siną dal. Nie moje klimaty...
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-06, 10:17   #80
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Którą wybrać?

Nie demonizujmy tej sephory az tak. W Paryzu na Polach Elizejskich cala ekipa klaszcze i tanczy jak wchodza klienci (oczywiscie jak jest ich malo, bo jak duzo to nie wiedza w co rece wlozyc), do tego jest czerwony dywan dla wchodzacych (autentycznie), za to z utargiem nie ma chyba tam problemow bo ludzie chodza z koszykami jak w supermarkecie uginajacymi sie od butelek perfum i kupuja naraz 5 kolorow szminek chanel. W kazdej innej sephorze jest spokojniej, wymiary produktow mniejsze takze miejscowka gra naprawde duza role, bo az trudno wierzyc ze to ten sam sklep.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 13:49   #81
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie demonizujmy tej sephory az tak. W Paryzu na Polach Elizejskich cala ekipa klaszcze i tanczy jak wchodza klienci (oczywiscie jak jest ich malo, bo jak duzo to nie wiedza w co rece wlozyc), do tego jest czerwony dywan dla wchodzacych (autentycznie), za to z utargiem nie ma chyba tam problemow bo ludzie chodza z koszykami jak w supermarkecie uginajacymi sie od butelek perfum i kupuja naraz 5 kolorow szminek chanel. W kazdej innej sephorze jest spokojniej, wymiary produktow mniejsze takze miejscowka gra naprawde duza role, bo az trudno wierzyc ze to ten sam sklep.


To, jak wygląda sephora na Polach Elizejskich i ze Francuzi kupują po piec szminek, ma dla autorki naprawde ogromne znaczenie.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 14:52   #82
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
To, jak wygląda sephora na Polach Elizejskich i ze Francuzi kupują po piec szminek, ma dla autorki naprawde ogromne znaczenie.
To nie Francuzi tylko szejkowie taka masowke oraz amerykanscy turysci. Podaje taki jaskrawy przyklad by pokazac, ze w tej samej sieci moze byc bardzo roznie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 14:09   #83
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Dziewczyny, właśnie do mnie zadzwonili z Inglota Mam łeb jak sklep, teraz totalnie nie wiem co robić W poniedziałek umówiłam się na rozmowę... Ktoś coś? Jakieś opinie? Wiecie, ile tam płacą?
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 14:25   #84
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Którą wybrać?

Jakie miasto?
Zależy od regionu i tego, czy salon firmowy, czy franczyza.
Wyżej pisałam moje odczucia odnośnie pracy u nich.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 14:34   #85
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Jakie miasto?
Zależy od regionu i tego, czy salon firmowy, czy franczyza.
Wyżej pisałam moje odczucia odnośnie pracy u nich.
Sosnowiec i to jest chyba wyspa...
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 16:05   #86
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Którą wybrać?

No to ciężko mi nawet stwierdzić, czy to franczyza, czy nie. Wyspy mają to do siebie, że komfort pracy jest nieporównywalnie niższy niż w salonie. Mając do wyboru Sephorę czy Hebe na wyspę bym się nie pchała Byłam raz na zastępstwie i od razu powiedziałam szefowej, że jeżeli kiedykolwiek chciałaby mnie przenieść na wyspę, to się zwolnię :P
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 17:36   #87
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
No to ciężko mi nawet stwierdzić, czy to franczyza, czy nie. Wyspy mają to do siebie, że komfort pracy jest nieporównywalnie niższy niż w salonie. Mając do wyboru Sephorę czy Hebe na wyspę bym się nie pchała Byłam raz na zastępstwie i od razu powiedziałam szefowej, że jeżeli kiedykolwiek chciałaby mnie przenieść na wyspę, to się zwolnię :P
No też tak myślę... Do tego wygooglowałam, że na 3/4 etatu (a tak mnie wołają) na rękę dostaje się jakieś 850 zł Co jest żartem, za takie pieniądze na pewno pracować nie będę.
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 18:10   #88
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Którą wybrać?

W Sosnowcu jak w Plejadzie to to jest wyspa. Jak w Realu/Auchanie (dawnym Geant'cie) to jest tam salon taki normalny "wbudowany w ścianę".

Trochę nie chce mi się wierzyć w te 3/4 etatu za 850. Jak pójdziesz na rozmowę to Ci to nie zaszkodzi na pewno, a może dowiesz się jakie warunki. Idź i spytaj.

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

O. Znalazłam też info, że w Plazie też jest Inglot. W tym przypadku to też jest wyspa. Pytałaś z którego dzwonią?
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 18:26   #89
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Którą wybrać?

na 3/4 zarabiałam więcej niż 850 zł. Ale to zależy już, czy franczyza czy firmowy, franczyza rządzi się swoimi prawami.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 18:30   #90
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
W Sosnowcu jak w Plejadzie to to jest wyspa. Jak w Realu/Auchanie (dawnym Geant'cie) to jest tam salon taki normalny "wbudowany w ścianę".

Trochę nie chce mi się wierzyć w te 3/4 etatu za 850. Jak pójdziesz na rozmowę to Ci to nie zaszkodzi na pewno, a może dowiesz się jakie warunki. Idź i spytaj.

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

O. Znalazłam też info, że w Plazie też jest Inglot. W tym przypadku to też jest wyspa. Pytałaś z którego dzwonią?
Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
na 3/4 zarabiałam więcej niż 850 zł. Ale to zależy już, czy franczyza czy firmowy, franczyza rządzi się swoimi prawami.
Plaza No pójdę i popytam
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-11 22:37:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.