Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-07, 13:44   #2491
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O, jak pachnie Keinhorn? Też się nad nim zastanawiam, ale obawiam się ulepu.
slodko troche jak pianki marshmallow rozowe, dalam mojemu facetowi do powachania i stwierdzil ze jak nadzienie czekoladek yogurette i faktycznie ma sobie cos z tego nadzienia truskawkowego
wlasnie zauwazylam, ze na ich stronie jest napisane, ze pachnie truskawkami, marshmallow i wata cukrowa, ja bralam w ciemno prawde mowiac
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 14:21   #2492
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
slodko troche jak pianki marshmallow rozowe, dalam mojemu facetowi do powachania i stwierdzil ze jak nadzienie czekoladek yogurette i faktycznie ma sobie cos z tego nadzienia truskawkowego
wlasnie zauwazylam, ze na ich stronie jest napisane, ze pachnie truskawkami, marshmallow i wata cukrowa, ja bralam w ciemno prawde mowiac
To dobrze, że raczej truskawki niż wata cukrowa. Chyba sobie zamówię, to i jeszcze Sommermädchen (kwiaty pomarańczy, tonka, ylang-ylang).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 14:24   #2493
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Ja jestem , aktualnie używam tego: http://www.rossmann.pl/Produkt/Creig...ml,378236,7333, na zmianę z żelem z tej serii. Produkt poprawny, ale nie szałowy, niestety. Szczerze mówiąc nie znalazłam jeszcze nic, co by mi się sprawdziło tak, jak bym oczekiwała.
Tego nie znam u mnie największym problemem jest stan włosów po nocy, a mycie rano przed pracą mi się nie uśmiecha, zwłaszcza że nie mam potrzeby myć ich codziennie. No i najlepiej wyglądają, gdy schną naturalnie

Testuję teraz żel z Andalou Naturals i jest całkiem fajny, ale nadal szukam ideału
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 14:58   #2494
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Moja mama tez byla ciezka do przekonania, ze naturalne kosmetyki sa dla niej lepsze. Dla niej to Loreal to super jakosc no bo nie sa tanie na szczescie ma kilka produktow Vianka i nawet jest zadowolona

A tu jeszcze moje zakupy:
Uoga Uoga- kupilam podklad, szampony i zele, krem bb (pelnowymiarowy) i probke kremu do twarzy dostalam gratis i zobaczcie jak slicznie pakuja kazdy produkt
Pony Hütchen- zapas na lato zrobiony
Piękny zbiór

Mnie interesuje zapach deo Cherry Blossom, mogę prosić o małą zajawkę? Widzę, że nowe, letnie linie powstały, szkoda, że jeszcze niedostępne w polskim sklepie. Na niemieckiej stronie widzę też zapach lawenda-geranium. Coś dla mnie
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2017-06-07 o 15:01 Powód: literówka
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 15:18   #2495
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Piękny zbiór

Mnie interesuje zapach deo Cherry Blossom, mogę prosić o małą zajawkę? Widzę, że nowe, letnie linie powstały, szkoda, że jeszcze niedostępne w polskim sklepie. Na niemieckiej stronie widzę też zapach lawenda-geranium. Coś dla mnie
Cherry blossom juz kiedys mialam i wzielam ponownie bo pachnie cudnie kwiatami wisni
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 15:24   #2496
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Cherry blossom juz kiedys mialam i wzielam ponownie bo pachnie cudnie kwiatami wisni
Jaram się
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 10:08   #2497
pinaa
Zadomowienie
 
Avatar pinaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 930
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Przyszły moje PH
Po pierwszym niuchnięciu Perfect matcha pachnie podobnie jak się spodziewałam, podoba mi się
Mam jeszcze próbki erlkonig, waldnebel i blutenzauber
Erlkonig i waldnebel są w sumie podobne, takie męskie i świeże, no może erlkonig daje miętą i jest taki super świeży Oba mi się podobają i będę testować, ale podsunę też TŻtowi, może się skusi
Blutenzauber się bałam, bo myślałam, że będzie taki chamsko kwiatkowy, a niekoniecznie lubię takie zapachy, ale zaryzykowała i nie żałuję, bo wydaje się być bardzo ładny
W sumie to na pierwszy rzut oka (czy tam nosa ) trafiłam z tymi zapachami zobaczymy jak będzie gdy potestuję
__________________
pinaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-08, 10:16   #2498
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Moja mama tez byla ciezka do przekonania, ze naturalne kosmetyki sa dla niej lepsze. Dla niej to Loreal to super jakosc no bo nie sa tanie na szczescie ma kilka produktow Vianka i nawet jest zadowolona

A tu jeszcze moje zakupy:
Uoga Uoga- kupilam podklad, szampony i zele, krem bb (pelnowymiarowy) i probke kremu do twarzy dostalam gratis i zobaczcie jak slicznie pakuja kazdy produkt
Pony Hütchen- zapas na lato zrobiony



Obczaiłam, że w moim Carefourze są naturalne kosmetyki, np. Alepia (mydła w płynie i kostce, savon noir, szampony i odżywki, seria dla dzieci itp., ale też sporo ruskich, którejś ruskiej marki były mydła glicerynowe, śliczne takie, kolorowe-obrazkowe, w składzie niestety SLS, ale poza nim żadnych świństw i na pierwszym miejscu rzeczywiście gliceryna, na pewno lepsze składowo niż te na wagę, które można spotkać np. w mydlarni u Franciszka. Na razie tylko kosmetyki do ciała i włosów, do twarzy niczego nie znalazłam.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 13:55   #2499
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Dzielnie nadal zużywam, ale też mam braki w niektórych kosmetykach i np. nie mam nic do mycia twarzy i smarowania ciała. Zatem zamówiłam luksusowe masło do ciała EkoKrem i do kompletu nowość marki żel do mycia twarzy o zapachu ogórkowym. Już nie mogę się doczekać, a i jeszcze przymierzam się do zakupu na ecco-verde we Florame.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 17:59   #2500
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Dzielnie nadal zużywam, ale też mam braki w niektórych kosmetykach i np. nie mam nic do mycia twarzy i smarowania ciała. Zatem zamówiłam luksusowe masło do ciała EkoKrem i do kompletu nowość marki żel do mycia twarzy o zapachu ogórkowym. Już nie mogę się doczekać, a i jeszcze przymierzam się do zakupu na ecco-verde we Florame.
Koniecznie daj znać, czy warte zakupy te kosmetyki, widziałam ten ogórkowy żel, no ale nie wiem, co myśleć, podoba mi się bardzo ten skład, że nie ma w składzie wody, ani konserwantów, oprócz Leucidalu Kusi mnie też szampon
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 18:04   #2501
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Koniecznie daj znać, czy warte zakupy te kosmetyki, widziałam ten ogórkowy żel, no ale nie wiem, co myśleć, podoba mi się bardzo ten skład, że nie ma w składzie wody, ani konserwantów, oprócz Leucidalu Kusi mnie też szampon
mnie też, ale mam teraz 2 szampony dopiero co kupione, to odpuściłam tymczasowo
Zabieram się też za Florame, ale trochę mnie przeraża ecco-verde, bo tyle tam pokus
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-08, 20:59   #2502
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
http://www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-wlosow/terapia-wlosow/ajurwedyjska-terapia-do-wlosow/
Dziękuję: )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 09:17   #2503
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Ostatnio zaczęły denerwować mnie 3 moje błyszczyki. Gdy zakręcam błyszczyk, to trochę się wylewa spod zakrętki i muszę obcierać to chusteczką higieniczną, zanim włożę do kosmetyczki. A przez to marnuję chusteczką i czas. Jedynie błyszczyk Lily Lolo tak nie ma. Czy wy też tak macie z niektórymi błyszczykami?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 09:31   #2504
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęły denerwować mnie 3 moje błyszczyki. Gdy zakręcam błyszczyk, to trochę się wylewa spod zakrętki i muszę obcierać to chusteczką higieniczną, zanim włożę do kosmetyczki. A przez to marnuję chusteczką i czas. Jedynie błyszczyk Lily Lolo tak nie ma. Czy wy też tak macie z niektórymi błyszczykami?


Oj ja pamiętam, że zawsze tak miałam z błyszczykami. Czy to tańsze czy droższe. Pamiętam lata temu błyszczyk Clarinsa, który nie miał pędzelka ani patyczka, tylko nakładało się go z tubki poprzez miekki aplikator i też ciagle coś się wydostawało. Nie używam już dawno błyszczyków, wolę pomadki

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Dzielnie nadal zużywam, ale też mam braki w niektórych kosmetykach i np. nie mam nic do mycia twarzy i smarowania ciała. Zatem zamówiłam luksusowe masło do ciała EkoKrem i do kompletu nowość marki żel do mycia twarzy o zapachu ogórkowym. Już nie mogę się doczekać, a i jeszcze przymierzam się do zakupu na ecco-verde we Florame.


Fajny ten żel ogórkowy. Kusi
Ja już zużyłam płyn pigwowy Kivvi i bardzo mi się podobał. Teraz używam łopianowy z miętą (do skóry tłustej) i też mi się bardzo podoba, mimo, że jest zupełnie inny od pigwowego. Bardzo delikatny, nic nie wysusza i nie ściąga. Nie podrażnia. Po umyciu naprawdę buzia jest miękka i nawilżona, a mimo to ogóle nie obciążona. Ma dużo ekstraktów roślinnych, co powoduje że jest pod tym względem lepszy od pigwowego. No ale cena też dwa razy wyższa. Nie wiem czy w regularnej cenie kupię ponownie, chyba że na jakieś promo poczekam i kupię na zapas

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość



Obczaiłam, że w moim Carefourze są naturalne kosmetyki, np. Alepia (mydła w płynie i kostce, savon noir, szampony i odżywki, seria dla dzieci itp., ale też sporo ruskich, którejś ruskiej marki były mydła glicerynowe, śliczne takie, kolorowe-obrazkowe, w składzie niestety SLS, ale poza nim żadnych świństw i na pierwszym miejscu rzeczywiście gliceryna, na pewno lepsze składowo niż te na wagę, które można spotkać np. w mydlarni u Franciszka. Na razie tylko kosmetyki do ciała i włosów, do twarzy niczego nie znalazłam.

Też widziałam (w Auchan- niedawno przejęły carefoury) całe duże stoiska, ale tylko ruskie właśnie (a raczej rosyjskie i estońskie). W Kauflnadzie też niedawno były, ale kilka serii m.in. seria rokitnikowa Planety Syberiki czy jakoś tak. Ale nic mnie nie podkusiło
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 10:30   #2505
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęły denerwować mnie 3 moje błyszczyki. Gdy zakręcam błyszczyk, to trochę się wylewa spod zakrętki i muszę obcierać to chusteczką higieniczną, zanim włożę do kosmetyczki. A przez to marnuję chusteczką i czas. Jedynie błyszczyk Lily Lolo tak nie ma. Czy wy też tak macie z niektórymi błyszczykami?
Miałam tak raz w życiu z błyszczykiem Bell, strasznie mi zafajdolił torebkę, dziadostwo! Najlepsze, że jakiś czas później producent zmienił opakowania tych błyszczyków i już nie przeciekają.

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Też widziałam (w Auchan- niedawno przejęły carefoury) całe duże stoiska, ale tylko ruskie właśnie (a raczej rosyjskie i estońskie). W Kauflnadzie też niedawno były, ale kilka serii m.in. seria rokitnikowa Planety Syberiki czy jakoś tak. Ale nic mnie nie podkusiło
Też się na nic nie skusiłam, bo akurat nie potrzebuję teraz niczego, chociaż myślałam nad szamponem Alepii, tylko, że ten szampon to ze składu po prostu mydło w płynie, nie wiem, czy moje włosy by polubiły, ale mnie kusi, bo mam odżywkę tej firmy, która czeka na swą kolej od dawna. Może się skuszę kiedyś też na olej wspaniały. Reszta to tak średnio mnie ciekawi, a niektóre rzeczy już miałam, a rosyjskie kosmetyki też mam przerobione. Poza tym ceny w Carefourze są średnie, nie zawsze się opłaca.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 12:52   #2506
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Jaki polecacie żel aloesowy?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 13:20   #2507
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

A znacie dezodoranty w kremie manna? https://mannamydlo.pl/produkty/dezod...FRcTGwodEgkDBg
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 13:29   #2508
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Moje ostatnie zakupy:

Ciało:
-Ila Body Lotion for Nurturing Skin KLIK - rzadkie mleczko o zapachu glinkowo - ziemisto - geraniowym
-Human + Kind Body Lotion KLIK - specyficzny zapach, którego nie umiem opisać. Nie do końca pasująca mi konsystencja, niby lekka, ale dość kleista.
-Alverde szampon przeciwłupieżowy z rozmarynem KLIK - jest to szampon rypacz, co akurat mi pasuje, używam tylko na skórę głowy

Twarz:
-Regulat Beauty Excellent Cleansing Foam KLIK - kupiłam tylko 50 ml, bo pianki i żele to nie do końca moja bajka. Produkt przyjemny, o aksamitnej konsystencji, nie szczypie w oczy, myje łagodnie. Nie do końca jestem przekonana, czy samodzielnie zmyje makijaż, bo wczoraj musiałam poprawiać żelem COSRX najbardziej przetłuszczający mi się nos (plus na nim filtr). Ale pierwsze wrażenie na plus. Zapach ma raczej typowy dla niemieckiego eko, czyli słodkawy, waniliowy, ale chociaż bez nuty gorzelni. Na pewno będzie lepszy niż krem myjący Whamisy, który aktualnie męczę.
-Khadi Vetiver KLIK - producent nic nie pisze, że trzeba spryskiwać w trakcie trzymania na twarzy, co jest dla mnie wielkim plusem. Liczę na działanie przeciwzapalne. Fajnie działa też jako peeling, ale trochę drogo by wychodziło dodawanie tego proszku do produktu myjącego, co początkowo planowałam robić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 15:35   #2509
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Jaki polecacie żel aloesowy?
Equilibra

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moje ostatnie zakupy:

Ciało:
-Ila Body Lotion for Nurturing Skin KLIK - rzadkie mleczko o zapachu glinkowo - ziemisto - geraniowym
-Human + Kind Body Lotion KLIK - specyficzny zapach, którego nie umiem opisać. Nie do końca pasująca mi konsystencja, niby lekka, ale dość kleista.
-Alverde szampon przeciwłupieżowy z rozmarynem KLIK - jest to szampon rypacz, co akurat mi pasuje, używam tylko na skórę głowy

Twarz:
-Regulat Beauty Excellent Cleansing Foam KLIK - kupiłam tylko 50 ml, bo pianki i żele to nie do końca moja bajka. Produkt przyjemny, o aksamitnej konsystencji, nie szczypie w oczy, myje łagodnie. Nie do końca jestem przekonana, czy samodzielnie zmyje makijaż, bo wczoraj musiałam poprawiać żelem COSRX najbardziej przetłuszczający mi się nos (plus na nim filtr). Ale pierwsze wrażenie na plus. Zapach ma raczej typowy dla niemieckiego eko, czyli słodkawy, waniliowy, ale chociaż bez nuty gorzelni. Na pewno będzie lepszy niż krem myjący Whamisy, który aktualnie męczę.
-Khadi Vetiver KLIK - producent nic nie pisze, że trzeba spryskiwać w trakcie trzymania na twarzy, co jest dla mnie wielkim plusem. Liczę na działanie przeciwzapalne. Fajnie działa też jako peeling, ale trochę drogo by wychodziło dodawanie tego proszku do produktu myjącego, co początkowo planowałam robić.
Ja z Alverde lubiłam szampon aloesowo-hibiskusowy, nie wiem czy jeszcze jest ta wersja w sprzedaży, ale nie był jakimś wielkim "rypaczem".

Przy codziennym stosowaniu do mycia rzeczywiście Khadi może szybko znikać, aczkolwiek, ja używałam co parę dni i o wiele mniej mi wychodziło na porcję, niż producent zalecał na op.

Z o wiele tańszych, a podobnie działających maseczek zerknij sobie na Hesh
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-09, 16:07   #2510
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja z Alverde lubiłam szampon aloesowo-hibiskusowy, nie wiem czy jeszcze jest ta wersja w sprzedaży, ale nie był jakimś wielkim "rypaczem".
Nie widzę go na stronie DM. Ja ogólnie raczej omijałam szampony Alverde, bo na 13 w ofercie aż 9 ma proteiny/aminokwasy, przez co nie będą się dla wielu osób nadawać do regularnego stosowania. Ten przeciwłupieżowy, dla mężczyzn oraz 2 wersje "Sensitive" protein nie mają.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przy codziennym stosowaniu do mycia rzeczywiście Khadi może szybko znikać, aczkolwiek, ja używałam co parę dni i o wiele mniej mi wychodziło na porcję, niż producent zalecał na op.

Z o wiele tańszych, a podobnie działających maseczek zerknij sobie na Hesh
Dzięki
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 20:54   #2511
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Equilibra
A masz porównanie do Holika Holika? Ten mam i pasuje mi ale gdzieś mi mignęło że ma coś niefajnego w składzie.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 21:11   #2512
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
A masz porównanie do Holika Holika? Ten mam i pasuje mi ale gdzieś mi mignęło że ma coś niefajnego w składzie.
Holikę jedynie testowałam na dłoni na stoisku pewnego sklepu na targach. Uderzył mnie niestety sztuczny zapach, ale poza tym wydawała się w porządku. Equilibra nie ma dodatku parfum, pachnie po prostu aloesem, czyli tak jakby lekarstwami i ma nieco mętną konsystencję, czysty miąższ, a Holika miała taką przezroczystą całkiem, o ile dobrze pamiętam. Generalnie Equilibra wydaje się naprawdę naturalna w porównaniu do Holiki. Co do działania, to powiem tak, jest ono bardzo silne (w sensie możliwości aloesu), tuż po nałożeniu skóra aż "pracuje" nie mówiąc już o leczeniu różnych rzeczy, bo leczy np. opryszczkę, poparzenia czy ukąszenia i użądlenia, i to błyskawicznie Nie nadaje się jednakże jako samodzielny nawilżacz, bo nie zawiera w składzie emolientów i może przesuszyć stosowana solo przez dłuższy czas.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-06-09 o 21:14
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 21:33   #2513
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Holikę jedynie testowałam na dłoni na stoisku pewnego sklepu na targach. Uderzył mnie niestety sztuczny zapach, ale poza tym wydawała się w porządku. Equilibra nie ma dodatku parfum, pachnie po prostu aloesem, czyli tak jakby lekarstwami i ma nieco mętną konsystencję, czysty miąższ, a Holika miała taką przezroczystą całkiem, o ile dobrze pamiętam. Generalnie Equilibra wydaje się naprawdę naturalna w porównaniu do Holiki. Co do działania, to powiem tak, jest ono bardzo silne (w sensie możliwości aloesu), tuż po nałożeniu skóra aż "pracuje" nie mówiąc już o leczeniu różnych rzeczy, bo leczy np. opryszczkę, poparzenia czy ukąszenia i użądlenia, i to błyskawicznie Nie nadaje się jednakże jako samodzielny nawilżacz, bo nie zawiera w składzie emolientów i może przesuszyć stosowana solo przez dłuższy czas.
Porównałam sobie składy i Equilibra ma o połowę krótszy. I nie ma peg-60 castor oil. No to już wiem co kupię następnego.
Ja chciałam mieszać żel aloesowy z olejami. W przypadku Holiki sprawdza mi się taka mieszanka. Ewentualnie dorzucę coś jeszcze.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 21:39   #2514
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Porównałam sobie składy i Equilibra ma o połowę krótszy. I nie ma peg-60 castor oil. No to już wiem co kupię następnego.
Ja chciałam mieszać żel aloesowy z olejami. W przypadku Holiki sprawdza mi się taka mieszanka. Ewentualnie dorzucę coś jeszcze.
Myślę, że Equilibra z olejem też się nada, najwyżej dorzucisz jakieś coś, ale powinna się dobrze spisywać
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 21:58   #2515
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Myślę, że Equilibra z olejem też się nada, najwyżej dorzucisz jakieś coś, ale powinna się dobrze spisywać
Popróbuję. Pisałaś w KWC że często są u Ciebie promocje w aptece na niego. To jakaś sieciówka?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 22:21   #2516
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Popróbuję. Pisałaś w KWC że często są u Ciebie promocje w aptece na niego. To jakaś sieciówka?
Tak, Ziko, to sieć aptek, mają dobre ceny na sporą część leków i nieleków. Recenzję pisałam już dawno temu, obecnie ta marka jest dużo lepiej dostępna i ten żel też potaniał, bo bez promocji można go już spotkać w spoko cenie. W drogerii Jasmin można kupić małą wersję 75 ml pojemność, ta duża ma 200 ml. Ja kupuję jak dotąd tę dużą wersję, starcza na długi czas i nie psuje się, ale ta mała wersja może być ok. na jakieś wyjazdy, tylko cenowo nie wiem czy się opłaca w stosunku do tej większej.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-10, 07:54   #2517
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Czy któreś z mlek roślinnych ma delikatniejszy smak niz kokosowe? Muszę chwilowo starszemu synowi odstawić mleko. W zasadzie spożywa je tylko w formie omleta, naleśnika i jogurtów, a że bardzo lubi te pierwsze dwa to myślałam, żeby zastąpić krowie mleko kokosowym. Zrobiłam mu wczoraj mleko kokosowe i dziś nie chce jeść omletu bo "ma dziwny smak". Spróbowałam i faktycznie, sama bym nie zjadła przez smak kokosu. Macie jakiś pomysł?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-10, 08:46   #2518
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Czy któreś z mlek roślinnych ma delikatniejszy smak niz kokosowe? Muszę chwilowo starszemu synowi odstawić mleko. W zasadzie spożywa je tylko w formie omleta, naleśnika i jogurtów, a że bardzo lubi te pierwsze dwa to myślałam, żeby zastąpić krowie mleko kokosowym. Zrobiłam mu wczoraj mleko kokosowe i dziś nie chce jeść omletu bo "ma dziwny smak". Spróbowałam i faktycznie, sama bym nie zjadła przez smak kokosu. Macie jakiś pomysł?
Ja używam do wszystkiego owsianego, do kawy, nalesnikow, wypieków. Nie zmienia smaku potraw znacząco. No i nie jest drogie. Można samemu łatwo robic w domu.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-10, 08:54   #2519
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja używam do wszystkiego owsianego, do kawy, nalesnikow, wypieków. Nie zmienia smaku potraw znacząco. No i nie jest drogie. Można samemu łatwo robic w domu.
O! Brzmi zachęcająco. Masz sprawdzony sposób zrobienia?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-10, 09:16   #2520
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Porównałam sobie składy i Equilibra ma o połowę krótszy. I nie ma peg-60 castor oil. No to już wiem co kupię następnego.
Ja chciałam mieszać żel aloesowy z olejami. W przypadku Holiki sprawdza mi się taka mieszanka. Ewentualnie dorzucę coś jeszcze.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Myślę, że Equilibra z olejem też się nada, najwyżej dorzucisz jakieś coś, ale powinna się dobrze spisywać
używam często na noc żelu equilibry pod serum olejowe i takie połączenie bardzo dobrze się u mnie sprawdza.

Kupiłam wczoraj balsam samoopalający Lilla Mai, Tusz do rzęs Lavery, pomarańczowe masełko do ust Fresh&Natural i szczoteczkę do zębów Berlin biobrush.

Masełko pięknie pachnie pomarańczowymi delicjami, ale jeśli chodzi o konsystencje i działanie bardziej pasują mi te z Nacomi. Resztę będę testować dziś
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-19 11:36:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.