Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-20, 10:09   #2011
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
O ja dzięki Wam i wątkowi zrobiłam ogromny krok do przodu jeśli chodzi o naturalną pielęgnację
Ale to też wynika z tego, że jak zaczynam w coś wchodzić to szukam dużo sama a nie poprzestaje na tym, że ktoś mi tak powiedział że to jest dobre czy fajne i kropka.
Myślę, że popularność kosmetyków u nas wynika jednak w większości z dostępności oraz ceny. Dlatego cała masa osób kupuje rosyjskie czy tam pseudorosyjskie kosmetyki bo są w sklepach w internecie tanie i dobre (?) Jeśli u mnie w mieście można kupić takowe w aptekach, drogeriach czy supermarkecie to wyobrażam sobie jak jest w większych miastach.
Nic nie mam do Sylveco (sama wiele kupuję a Biolaven to już w ogóle) ale to dlatego, że traktuję tego producenta podobnie jak Alterrę. Nie za każdym razem muszę wydawać kupę kasy na żel do ciała, mogę po prostu kupić tańszy a potem droższy.
A jak czytam o tych produktach ECO LAB, to z samego obrzydzenia chyba nic nie kupię Widzę, że dziewczyny się nauczyły czytać składy, bo wiedzą co to phenoxyetanol ale np. nikt nie zwraca uwagi na to, że kosmetyk jest głównie oparty na wodzie a ekstrakty czy składniki aktywne są na końcu składu.
Na szczęście coraz więcej osób rozróżnia dobre składniki od złych, ale sporo osób wciąż nie zna definicji INCI, jak coś jest na drugim czy trzecim miejscu w składzie, to z automatu jest rozumiane, że jest tej substancji w składzie dużo, tyczy się to np. alkoholu, a to przecież wcale nie jest oczywiste, bo jest też kolejność alfabetyczna, jeżeli składników jest po równo, dlatego alkohol nie może być na ostatnim miejscu, ponieważ jest na "A", a rosyjskie kosmetyki czy amerykańskie nie bazują na INCI, tylko na Ingredients, więc laikom się wydaje, że te składy są bogatsze i lepsze. Sporo rzeczy mnie niestety irytuje, już nie wspomnę o głupich pytaniach typu "w jakiej kolejności nakładać pielęgnację warstwową?". Ja z Ekolabu na pewno nic nie kupię nigdy, chyba, że będzie to jakaś prosta mieszanka do stosowania np. na stopy czy w kąpieli po okazji cenowej, na pewno nie kupię od nich żadnego płynu micelarnego i właśnie dlatego, że wszędzie o nim piszą, jaki jest cudowny, pewnie wcale nie jest, podobnie jak Sylveco, też zachwalany, a mnie podrażniał i się lepił.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 10:31   #2012
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

A wiesz, że gdzieś ktoś ostatnio o tym też tak napisał, czytałam coś. Dziwna sprawa, bo te kosmetyki z linii Sylveco zawsze pachniały tłuszczem i zielskiem i kto nie wąchnie, ten stwierdzi od razu, że jakieś napary ziołowe czuje, łąkę, albo las, zdecydowanie nie powinny te kosmetyki kojarzyć się z chemią, zwłaszcza ta linia dla dzieci, a może masz na myśli Vianek?
Na pewno miałam to :http://sylveco.pl/produkt/krem-piele...warzy-i-ciala/

No wali chemią strasznie. Dostałam na targach dla kobiet w ciąży. Zużyłam do smarowania ciała. Może to też kwestia tego E w ciąży mam wyostrzony węch?

Mam jeszcze coś takiego (załącznik)ale nie mogę.znalezx który to krem na ich stronie-.- pachnie identycznie.

Na pewno nie czuć pół, łąk i lasów:p niby ja jakoś bardzo wrażliwa na te zapachy nie jestem, ma nawilżać a nie pachnieć fiołkami ale z automatu kojarzy mi się sztucznie taki krem. To już z niskobudżetowych nieśmiertelna Alterra lepsza:p



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170720_112608.jpg (40,1 KB, 17 załadowań)
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 11:00   #2013
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Na pewno miałam to :http://sylveco.pl/produkt/krem-piele...warzy-i-ciala/

No wali chemią strasznie. Dostałam na targach dla kobiet w ciąży. Zużyłam do smarowania ciała. Może to też kwestia tego E w ciąży mam wyostrzony węch?

Mam jeszcze coś takiego (załącznik)ale nie mogę.znalezx który to krem na ich stronie-.- pachnie identycznie.

Na pewno nie czuć pół, łąk i lasów:p niby ja jakoś bardzo wrażliwa na te zapachy nie jestem, ma nawilżać a nie pachnieć fiołkami ale z automatu kojarzy mi się sztucznie taki krem. To już z niskobudżetowych nieśmiertelna Alterra lepsza:p



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


miałam próbkę tego kremu, na pewno moja próbka nie pachniała żadną chemią, w ogóle bardzo słabo pachniała. Dla mnie Alterra ma bardziej "chemiczny" zapach. Ja nie lubię mocno pachnących kosmetyków (za wyjątkiem biolaven ) bo mam strasznie wrażliwy nos na zapachy (z resztą bardzo niewiele używam perfum, bo większość mnie dusi i boli mnie głowa).




Co do Ecolabu, to ja z kolei wszędzie widzę zachwyty nad piankami/ żelami do mycia i czasami też się zastanawiam czy nie spróbować. No ale jakieś zasady trzeba mieć
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 11:04   #2014
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Persefona, co nos to inne odczucia
A biolaven pachnie pięknie dla mnie ♥

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 11:46   #2015
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dziewczyny, a co nie tak z ecolabem?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 12:36   #2016
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez zielona_nadzieja Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co nie tak z ecolabem?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka


Nic, ja tego po prostu "nie kupuję". Podobnie jak Babuszki Agafii, Natury Syberiki, Planety Organiki czy co tam jeszcze jest. Uważam, że kosmetyki zza wschodniej granicy mogą być dobre, nawet bardzo dobre co potwierdzają marki łotewskie: Madara czy Kivvi. Na pewno jest jeszcze wiele innych wartych zachodu marek o których nie wiem, ale bardzo bym chciała, w związku z czym nie zawracam sobie głowy markami wymienionymi na początku postu. I tyle
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 21:20   #2017
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Nic, ja tego po prostu "nie kupuję". Podobnie jak Babuszki Agafii, Natury Syberiki, Planety Organiki czy co tam jeszcze jest. Uważam, że kosmetyki zza wschodniej granicy mogą być dobre, nawet bardzo dobre co potwierdzają marki łotewskie: Madara czy Kivvi. Na pewno jest jeszcze wiele innych wartych zachodu marek o których nie wiem, ale bardzo bym chciała, w związku z czym nie zawracam sobie głowy markami wymienionymi na początku postu. I tyle
Madara to zupełnie inna liga, mają ecocert, to profesjonalne laboratorium, oddalone o lata świetlne od tych rosyjskich babuszek, itp.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-21, 08:49   #2018
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dziewczyny, a co myślicie o Lushu?
Moje oczyszczanie twarzy w głównej mierze opiera się właśnie na ich kosmetykach.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 09:33   #2019
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myślicie o Lushu?
Moje oczyszczanie twarzy w głównej mierze opiera się właśnie na ich kosmetykach.
Marka nie do końca naturalna, jednak z fajnym zamysłem. Denerwuje mnie u nich jedynie to, że jak weszłam kiedyś do ich stacjonarnego sklepu, to prawie zwymiotowałam, makabryczny smród i to, że pomimo, iż ładują do składów niektórych parabeny i inne konserwanty, to ich kosmetyki mają i tak bardzo krótki termin ważności i są wydajne, nie do zużycia.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 11:32   #2020
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Marka nie do końca naturalna, jednak z fajnym zamysłem. Denerwuje mnie u nich jedynie to, że jak weszłam kiedyś do ich stacjonarnego sklepu, to prawie zwymiotowałam, makabryczny smród i to, że pomimo, iż ładują do składów niektórych parabeny i inne konserwanty, to ich kosmetyki mają i tak bardzo krótki termin ważności i są wydajne, nie do zużycia.
Zgadzam się z Korah - Lush nie jest naturalny.

PS. Wykorzystam wątek plotkowy do jeszcze jednej kwestii - Korah - jeszcze raz przepraszam za wątek na fb - wrzucił to mój facet przez pomyłkę na moją stronę, usunęłam po pół godzinie, jak tylko to zobaczyłam
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-22, 18:49   #2021
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Korah - Lush nie jest naturalny.

PS. Wykorzystam wątek plotkowy do jeszcze jednej kwestii - Korah - jeszcze raz przepraszam za wątek na fb - wrzucił to mój facet przez pomyłkę na moją stronę, usunęłam po pół godzinie, jak tylko to zobaczyłam
W porządku, ja też chyba zbyt szybko zareagowałam, no ale napięcie w tej materii powoli sięga zenitu i już chyba wszystkim się udziela

Jakby mi mój facet taki numer wyciął, to by się na kosmetyki dla mnie do końca życia nie wypłacił
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-22, 23:07   #2022
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Nic, ja tego po prostu "nie kupuję".
Rozumiem dzięki za odpowiedź.

Moja cera ostatnio zwariowała, mam wysyp bolących gul na czole, skroniach i linii żuchwy, zaczęło się przed okresem, więc zwaliłam na hormony, ale minęły już 2 tygodnie i wciąż pojawiają się nowe Nie wiem, co jest przyczyną, nie zmieniłam pielęgnacji ani diety, co najwyżej mam trochę więcej stresu, więc może to? Macie pomysły w jaki sposób mogę to złagodzić kosmetykami? Próbowałam z peelingiem enzymatycznym z e-naturalne i glinką rassoul, ale niewiele mi to dało

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-23, 07:26   #2023
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Chciałam wczoraj kupić Wysokie Obcasy, by przeczytać, co mówią dziewczyny z O Jeju, ale już lipcowego numeru nie ma, jest sierpniowy.
Tutaj ten artykuł:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...elegnacje.html
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2017-07-23 o 15:32
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-23, 17:18   #2024
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Chciałam wczoraj kupić Wysokie Obcasy, by przeczytać, co mówią dziewczyny z O Jeju, ale już lipcowego numeru nie ma, jest sierpniowy.
Tutaj ten artykuł:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...elegnacje.html
W miesieczniku lipcowym nie ma tego artykułu. Nie widzę. Moze byl w tygodniku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2017-07-23 o 19:05
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-23, 18:41   #2025
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Był w tygodniku
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-23, 19:06   #2026
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Był w tygodniku
To wszystko jasne. Tygodnikow nie kupuję, jedynie miesieczniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 21:16   #2027
sophisticated_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 87
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Tak czytam Wasze posty i zaczęłam się zastanawiać, i doszłam do wniosku, że taki teraz trend na naturę, ale bardzo dużo w tym marketingu... Napiszcie proszę co z popularnymi markami i ich produktami np. z Mydlarni św. Franciszka, czy XXX, mam na myśli Savon Noir, mydło Aleppo, czy balsamy z masłem shea, co o nich myślicie, naturalne, czy nie do końca? Warto czy nie warto? Ja używałam wielu produktów obu tych firm, a i w Lushu też coś nieraz upolowałam fajnego (np. maseczki), co myślicie? Nigdy się raczej nie zawiodłam, ale teraz sama już nie wiem....... Produkty nie należą do najtańszych, ale z kolei Ziaja np mnie odstrasza zawartością parafiny.... Może lepiej coś samemu "ukręcić"

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2017-08-07 o 10:47 Powód: reklama
sophisticated_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 21:42   #2028
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez sophisticated_90 Pokaż wiadomość
Tak czytam Wasze posty i zaczęłam się zastanawiać, i doszłam do wniosku, że taki teraz trend na naturę, ale bardzo dużo w tym marketingu... Napiszcie proszę co z popularnymi markami i ich produktami np. z Mydlarni św. Franciszka, czy XXX, mam na myśli Savon Noir, mydło Aleppo, czy balsamy z masłem shea, co o nich myślicie, naturalne, czy nie do końca? Warto czy nie warto? Ja używałam wielu produktów obu tych firm, a i w Lushu też coś nieraz upolowałam fajnego (np. maseczki), co myślicie? Nigdy się raczej nie zawiodłam, ale teraz sama już nie wiem....... Produkty nie należą do najtańszych, ale z kolei Ziaja np mnie odstrasza zawartością parafiny.... Może lepiej coś samemu "ukręcić"
Produkty, o których piszesz, nie każdemu służą. Ja nie mogę używać ani Savon Noir ani Aleppo czy to do ciała czy do twarzy. Podobnie jak wiele olei tak chętnie polecanych do wszystkiego. Ale wiele osób je lubi. Oczywiście są to produkty naturalne, ale zawsze jednak należy sprawdzić, czy nie ma jakiś nienaturalnych dodatków. Na kręcenie zwyczajnie nie mam czasu i wolę gotowe produkty.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2017-08-07 o 10:48 Powód: edycja cytatu
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 12:22   #2029
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Hej kobitki, jak tam u Was, jak znosicie upały? Ja się roztapiam totalnie
Przyszłam się pochwalić, że wydałam pieniążki i zrobiłam już drugie zakupy w internetowym Diverse. Muszę ich pochwalić, rzeczy są fabrycznie zapakowane, nie przymierzane, nie wymiętolone i we w miarę dobrej jakości, np. strój kąpielowy okazał się naprawdę porządny, a dałam na wyprzedaży 60 zł. Jest z mocnego materiału, nie takie cienkie i rozciągliwe na kilometr byle co, które się pruje i zawija czy marszczy, tylko ładnie leży i super podtrzymuje to co trzeba. Rzeczy ogólnie na żywo robią wrażenie, zdjęcia na stronie nie oddają ich uroku. Przesyłka dociera bardzo szybko, naprawdę, bo za każdym razem wysłali mi tego samego dnia, co zamówiłam, tzn teraz zamówiłam w sobotę wieczorem, a w poniedziałek info, że już przesyłka gotowa do wysłania, a dzisiaj kurier już był o 10 rano, że nawet sklep nie zdążył mi napisać, że wysłali, tylko od firmy kurierskiej info dostałam. Wcześniejsza wysyłka też była błyskawiczna. Ta marka ma w ofercie raczej rzeczy wpadające często w styl sportowy i nie wszystko jest fajne, bo przesadzają z logo na ubraniach, ciuchy bardzo ładne, ale często zbyt ostentacyjny napis psuje wszystko, ale jednak jeśli szukam np. sportowej letniej sukienki, takiej lataczki, to już wiem, gdzie uderzać i podają rozmiary. Generalnie mam od nich sporo rzeczy już i wszystko w użyciu, niczego nie musiałam do tej pory zwracać czy wymieniać. Polska firma, ale niestety, szyją w Chinach, ale ceny podobne do Reserved czy H&M, a jakość moim zdaniem dużo lepsza, starannie wszystko jest uszyte. Mam od nich wszystko prawie, począwszy od kurtki, plecaka, aviatorek, bikini, na jeansach i sukienkach kończąc i wszystko udało mi się kupić na promocjach i wyprzedażach.

To w sumie tyle, kolejne zakupy w planach, to kosmetyki na iwos i zestaw do keratynowego prostowania, ale to drugie chyba dopiero we wrześniu, bo teraz nie będę mieć czasu, żeby się zabrać za to.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-01, 12:27   #2030
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hej kobitki, jak tam u Was, jak znosicie upały? Ja się roztapiam totalnie
Przyszłam się pochwalić, że wydałam pieniążki i zrobiłam już drugie zakupy w internetowym Diverse. Muszę ich pochwalić, rzeczy są fabrycznie zapakowane, nie przymierzane, nie wymiętolone i we w miarę dobrej jakości, np. strój kąpielowy okazał się naprawdę porządny, a dałam na wyprzedaży 60 zł. Jest z mocnego materiału, nie takie cienkie i rozciągliwe na kilometr byle co, które się pruje i zawija czy marszczy, tylko ładnie leży i super podtrzymuje to co trzeba. Rzeczy ogólnie na żywo robią wrażenie, zdjęcia na stronie nie oddają ich uroku. Przesyłka dociera bardzo szybko, naprawdę, bo za każdym razem wysłali mi tego samego dnia, co zamówiłam, tzn teraz zamówiłam w sobotę wieczorem, a w poniedziałek info, że już przesyłka gotowa do wysłania, a dzisiaj kurier już był o 10 rano, że nawet sklep nie zdążył mi napisać, że wysłali, tylko od firmy kurierskiej info dostałam. Wcześniejsza wysyłka też była błyskawiczna. Ta marka ma w ofercie raczej rzeczy wpadające często w styl sportowy i nie wszystko jest fajne, bo przesadzają z logo na ubraniach, ciuchy bardzo ładne, ale często zbyt ostentacyjny napis psuje wszystko, ale jednak jeśli szukam np. sportowej letniej sukienki, takiej lataczki, to już wiem, gdzie uderzać i podają rozmiary. Generalnie mam od nich sporo rzeczy już i wszystko w użyciu, niczego nie musiałam do tej pory zwracać czy wymieniać. Polska firma, ale niestety, szyją w Chinach, ale ceny podobne do Reserved czy H&M, a jakość moim zdaniem dużo lepsza, starannie wszystko jest uszyte. Mam od nich wszystko prawie, począwszy od kurtki, plecaka, aviatorek, bikini, na jeansach i sukienkach kończąc i wszystko udało mi się kupić na promocjach i wyprzedażach.

To w sumie tyle, kolejne zakupy w planach, to kosmetyki na iwos i zestaw do keratynowego prostowania, ale to drugie chyba dopiero we wrześniu, bo teraz nie będę mieć czasu, żeby się zabrać za to.
U mnie upałów nigdy nie ma za blisko morza mieszkam.
Też lubię Diverse. Mam kilka koszulek czy bluzek, dobrze się noszą i nie tracą formy w praniu. Mam też kilka zimowych czapek, mają zawsze fajne i niedrogie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A i zapomniałam że mam też super boyfriendy a to dla mnie ciężko znaleźć, żeby dobrze wyglądały!

Edytowane przez Persefona_12
Czas edycji: 2017-08-01 o 13:00
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 12:55   #2031
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dobrze wiedziec, zwroce uwage na tę firmę. W centralnej Polsce upaly okropne (ja nie jestem fanką upalow).
Keratynowe prostowanie tez mnie kusi, kusi wizja wygladzonych wlosow. Z tym ze ja akurat lubie jak robia mi sie naturalne fale, nie jest mi dobrze w prostych jak drut wlosach. Musze dopytac fryzjera o efekty tego zabiegu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 13:04   #2032
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
U mnie upałów nigdy nie ma za blisko morza mieszkam.
Też lubię Diverse. Mam kilka koszulek czy bluzek, dobrze się noszą i nie tracą formy w praniu. Mam też kilka zimowych czapek, mają zawsze fajne i niedrogie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Morze... Ja dopiero jutro idę na basen, musiałam sobie strój kąpielowy kupić, bo poprzedni zdziadział i dopiero jutro mogę iść, bo pogoda i nowy strój aż się proszą.

Mam koszulkę na ramiączkach czarną bawełnianą "Kiri", bardzo fajna dla mnie, bo dłuższa i ładny ma dekolt i ładnie leży.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dobrze wiedziec, zwroce uwage na tę firmę. W centralnej Polsce upaly okropne (ja nie jestem fanką upalow).
Keratynowe prostowanie tez mnie kusi, kusi wizja wygladzonych wlosow. Z tym ze ja akurat lubie jak robia mi sie naturalne fale, nie jest mi dobrze w prostych jak drut wlosach. Musze dopytac fryzjera o efekty tego zabiegu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie właśnie 34*C Płynę...

Ja jak nie zaryzykuję, to nie będę piła szampana, chociaż ostatnio przeczytałam, że jakiejś dziewczynie keratyna zniszczyła włosy, no, ale padły powątpiewania czy miała prawidłowo wykonany zabieg, robiła go sama.

Keratynowanie chyba jednak prostuje włosy biorąc pod uwagę, że w ruch idzie prostownica i wręcz prasuje bezlitośnie pasmo po pasmie wielokrotnie w wys. temp., żeby był efekt. Może fryzjerzy mają jakieś inne triki, żeby zachować ładne fale.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-08-01 o 13:06
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 15:44   #2033
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hej kobitki, jak tam u Was, jak znosicie upały? Ja się roztapiam totalnie
Przyszłam się pochwalić, że wydałam pieniążki i zrobiłam już drugie zakupy w internetowym Diverse. Muszę ich pochwalić, rzeczy są fabrycznie zapakowane, nie przymierzane, nie wymiętolone i we w miarę dobrej jakości, np. strój kąpielowy okazał się naprawdę porządny, a dałam na wyprzedaży 60 zł. Jest z mocnego materiału, nie takie cienkie i rozciągliwe na kilometr byle co, które się pruje i zawija czy marszczy, tylko ładnie leży i super podtrzymuje to co trzeba. Rzeczy ogólnie na żywo robią wrażenie, zdjęcia na stronie nie oddają ich uroku. Przesyłka dociera bardzo szybko, naprawdę, bo za każdym razem wysłali mi tego samego dnia, co zamówiłam, tzn teraz zamówiłam w sobotę wieczorem, a w poniedziałek info, że już przesyłka gotowa do wysłania, a dzisiaj kurier już był o 10 rano, że nawet sklep nie zdążył mi napisać, że wysłali, tylko od firmy kurierskiej info dostałam. Wcześniejsza wysyłka też była błyskawiczna. Ta marka ma w ofercie raczej rzeczy wpadające często w styl sportowy i nie wszystko jest fajne, bo przesadzają z logo na ubraniach, ciuchy bardzo ładne, ale często zbyt ostentacyjny napis psuje wszystko, ale jednak jeśli szukam np. sportowej letniej sukienki, takiej lataczki, to już wiem, gdzie uderzać i podają rozmiary. Generalnie mam od nich sporo rzeczy już i wszystko w użyciu, niczego nie musiałam do tej pory zwracać czy wymieniać. Polska firma, ale niestety, szyją w Chinach, ale ceny podobne do Reserved czy H&M, a jakość moim zdaniem dużo lepsza, starannie wszystko jest uszyte. Mam od nich wszystko prawie, począwszy od kurtki, plecaka, aviatorek, bikini, na jeansach i sukienkach kończąc i wszystko udało mi się kupić na promocjach i wyprzedażach.

To w sumie tyle, kolejne zakupy w planach, to kosmetyki na iwos i zestaw do keratynowego prostowania, ale to drugie chyba dopiero we wrześniu, bo teraz nie będę mieć czasu, żeby się zabrać za to.
Korah, a jak u nich z rozmiarówką, standardowa? Dawno od nich, lata całe nic nie kupowałam, nie pamiętam po prostu
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 16:10   #2034
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

u nas dzisiaj 36 stopni, masakra, ledwo żyje. Do tego robię dżemy i pocę się nad kuchnią.
Tak tak wiem, że świetny pomysł w tych upałach, ale w niedzielę nazbierałam 3kg jeżyn w lesie i już dłużej by w lodówce nie wytrzymały
w ogóle w tym roku robię dżemy ze stewią zamiast cukru i już otworzyłam truskawkowy i wyszedł super.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 16:19   #2035
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Korah, a jak u nich z rozmiarówką, standardowa? Dawno od nich, lata całe nic nie kupowałam, nie pamiętam po prostu
Rozmiarówka standard, jednak niektóre rzeczy mogą się różnić, wzięłam np. spodenki dresowe rozmiar mniejsze, niż noszę, bo jednak wymiary były podane takie, że bardziej mi mniejsze pasowały, bo jednak dzianina dresowa się uciąga i pas też, i pasują. Ale przy każdym produkcie są wymiary podane, więc z tym jest super Polecam się nimi kierować. Jedynie ogólna tabela występuje tam, gdzie rozmiarówka produktu jest typowa dla marki.

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
u nas dzisiaj 36 stopni, masakra, ledwo żyje. Do tego robię dżemy i pocę się nad kuchnią.
Tak tak wiem, że świetny pomysł w tych upałach, ale w niedzielę nazbierałam 3kg jeżyn w lesie i już dłużej by w lodówce nie wytrzymały
w ogóle w tym roku robię dżemy ze stewią zamiast cukru i już otworzyłam truskawkowy i wyszedł super.
Wyobrażam sobie ten ukrop w kuchni Ja robiłam truskawki w tym roku, ale jeszcze czekam, co mi wyrośnie w pobliżu, jednak przymrozki majowe sprawiły, że za bardzo dzikich owoców nie ma ani orzechów.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-08-01 o 16:21
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 16:23   #2036
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rozmiarówka standard, jednak niektóre rzeczy mogą się różnić, wzięłam np. spodenki dresowe rozmiar mniejsze, niż noszę, bo jednak wymiary były podane takie, że bardziej mi mniejsze pasowały, bo jednak dzianina dresowa się uciąga i pas też, i pasują. Ale przy każdym produkcie są wymiary podane, więc z tym jest super Polecam się nią kierować. Jedynie ogólna tabela występuje tam, gdzie rozmiarówka produktu jest typowa dla marki.



Wyobrażam sobie ten ukrop w kuchni Ja robiłam truskawki w tym roku, ale jeszcze czekam, co mi wyrośnie w pobliżu, jednak przymrozki majowe sprawiły, że za bardzo dzikich owoców nie ma ani orzechów.
U mnie też słabo z owocami, nie ma prawie w ogóle jabłek i gruszek. Wiśnie i czereśnie zjadły szpaki, choć i tak było ich niewiele. Z malinami słabo, bo ciągle pada. Truskawek bylo dużo, ale wszystko na bieżąco zjedliśmy w tym roku chyba mało przetworów zrobię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 17:01   #2037
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

U nas cały lipiec był zimny , dopiero czwarty dzień jest ciepło, a nawet gorąco.
Ja zrobiłam truskawki w czerwcu (mrożone i dżemy), działkowe Potem chyba tylko fasolkę szparagową zamrożę.

Dziewczyny- kociary , jaki żwirek polecacie?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 18:22   #2038
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Trafiłam na wątek idealny
Jestem ogromną plotkarą i fanką naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała ( włosów niekoniecznie )
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-02, 07:52   #2039
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
u nas dzisiaj 36 stopni, masakra, ledwo żyje. Do tego robię dżemy i pocę się nad kuchnią.
Tak tak wiem, że świetny pomysł w tych upałach, ale w niedzielę nazbierałam 3kg jeżyn w lesie i już dłużej by w lodówce nie wytrzymały
w ogóle w tym roku robię dżemy ze stewią zamiast cukru i już otworzyłam truskawkowy i wyszedł super.
Smakuje Ci stewia? Dla mnie jest obrzydliwa. Jak sztuczny słodzik.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
U nas cały lipiec był zimny , dopiero czwarty dzień jest ciepło, a nawet gorąco.
Ja zrobiłam truskawki w czerwcu (mrożone i dżemy), działkowe Potem chyba tylko fasolkę szparagową zamrożę.

Dziewczyny- kociary , jaki żwirek polecacie?
Cats Best Gold.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-02, 12:45   #2040
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Smakuje Ci stewia? Dla mnie jest obrzydliwa. Jak sztuczny słodzik.
Dla mnie stewia tez jest obrzydliwa. Ale wlasnie jedyny uzytek, jaki z niej moge zrobic to dodawanie do deserow, musow domowych, naprawde nie czuje w takim polaczeniu jej smaku. Jako ze bardzo rzadko tego typu rzeczy przyrzadzam, to puszka stewi stoi u mnie juz rok i nie moge jej wykonczyc, a pol juz mi sie szczesliwie wysypalo
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.