Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-06-25, 08:14   #4681
cordellia
Zadomowienie
 
Avatar cordellia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 1 064
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

dok³adnie niektóre moje kole¿anki jedz± po 3000-3500 kcal i utrzymuj± prawid³ow±, zdrow± dla ich organizmu wagê, ja natomiast na takiej ilo¶ci bym ty³a.
__________________

november smoke and your toes go numb
a new colour on the globe
it goes from white to red
a little voice in my head says oh oh oh

blogujê sobie
cordellia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 08:36   #4682
Agashia
Raczkowanie
 
Avatar Agashia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomo¶ci: 168
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez emelie Poka¿ wiadomo¶æ
Do obiadu da³abym deser albo zupê, a do Dania na podwieczorek wkroi³a owoc. Poza tym ³adnie, no ale... nudno i monotonnie! A przecie¿ wakacje siê zaczê³y

P

¦niadanie: talerzyk orkiszowych racuchów z jagodami - sma¿onych na ma¶le, posmarowanych t³ustym twarogiem wymieszanym z domowym mas³em orzechowym i miodem; karmelowa kawa zbo¿owa z mlekiem 3,2% i syropem klonowym

II ¶niadanie: du¿y razowy paluch na pó³: mas³o, sa³ata, szynka drobiowa, rzodkiewka, ogórek, sól, pieprz, koperek/mas³o, sa³ata, jajko ugotowane na twardo, kilka ogórków konserwowych; banan

Obiad: miseczka zupy meksykañskiej (pyszna powtórka z wczoraj ) - du¿o warzyw i mielonego indyka, gar¶æ nachosów dla ozdoby i smaku
makaron pe³noziarnisty spaghetti z piersi± z kurczaka, warzywami i sezamem - przygotowane na sposób chiñski

Podwieczorek: domowy gofr orkiszowy z jogurtem naturalnym, kawa³kami owoców i p³atkami migda³owymi; nutridrink malinowy

Kolacja: ca³a wêdzona makrela; bu³ka razowa z pestkami dni na pó³: mas³o, sa³ata, szynka drobiowa, papryka/mas³o, sa³ata, szynka drobiowa, pomidor, szczypiorek; skrzypopokrzywa z miodem

Po wpad³a miseczka migda³ów

+ 2l wody
Dziekuje za ocene co do monotonii to tak naleza sie baty... ^^ staram sie to zmienic, no ale trudno mi... wieczorami na kolacje nie chce mi sie kombinowac, wole kolorowe kanapki, za to na sniadanko staram sie ciagle nie jesc musli i laczyc ale to trudne jak dla mnie .... Ale jest nadzieje bo niedlugo wyjezdzam na wakacje i tam powinno sie to zmienic >> mam taka nadzieje ! Co do twojego jadlospisu to jest wprost rewelacyjny co zapewne juz wiesz
__________________
wzrost 167, waga - zbyt niska
"Anoreksja nigdy nie bêdzie m± przyjació³k±, poniewa¿ nie zwyk³am wchodziæ w relacje z jednostkami chorobowymi (za bardzo zagra¿a memu ¿yciu). . . WALKA "
Agashia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 09:05   #4683
zglowawchmurach
Raczkowanie
 
Avatar zglowawchmurach
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 221
GG do zglowawchmurach
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez claudit Poka¿ wiadomo¶æ
A i mam jeszcze jedno zapytanie,ile jecie kalorii na utrzymaniu?
na co dzieñ nie liczê, ale czasami z ciekawo¶ci mi siê zdarzy i wychodzi jako¶ 2000-2300.
__________________
Chcia³am p³yn±æ po l±dy nieznane.
Dop³ynê³am do siebie samej.



Wierzê w marzeñ zieleñ ponad nieba b³êkit!


zglowawchmurach jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 09:25   #4684
Margolcia0703181
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia0703181
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 459
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Margolcia0703181 Poka¿ wiadomo¶æ
dzisiejsze P:

I. 4 ³y¿ki muesli na szklance mleka 3,2, kromka razowca z mas³em i d¿emem ¿urawinowym
kawa

II. porcja botwinki, ca³a bu³ka (jeszcze ciep³a) z mas³em (grubo) i ¿ó³tym serem

III. kawa³ek kruchego ciasta z mas± budyniow±, truskwakami i galaretk±

IV. kromka chleba z mas³em, warzywami i ¿ó³tym serem, plaster twarogu ze ¶mietan±, herbata z cytryn±

V. kubek kaszy manny (4 ³y¿eczki) na mleku z cukrem, 2 kruche ciastka

w miêdzyczasie - kefir brzoskwiniowy 400g

u¶miecham siê o ma³y komentarz
up
__________________
"Du musst nur die Laufrichtung ändern, sagte die Katze zur Maus und fraß sie."
(Franz Kafka)
Margolcia0703181 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 09:38   #4685
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Poka¿ wiadomo¶æ
Kolacja naj³adniejsza, ale z okazii P, mog³aby¶ siê bardziej postaraæ... zamiast jogurtu majonez, posypaæ sa³atkê pestkami czy orzeszkami, zamiast czere¶ni i arbuza zje¶æ du¿± sa³atkê ze ¶mietank±, podolewaæ oliwy... wdaæ ¿e bardzo ostro¿nie podchodzisz do tycia..boisz siê? Czu na tym tyjesz i dlatego tak...??
powodzenia
P to cel, niestety w praktyce to nie bardzo wychodzi...
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 09:57   #4686
claudit
Przyczajenie
 
Avatar claudit
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Pytam bo mam dosyæ dziwn± sytuacjê. Kiedy¶ wa¿y³am 100 kilogramów,obecnie 54/55, wczesniej 51/52,odchudzilam sie troszeczke za bardzo i lekarz kazal mi przytyc do 58-60 kg. Nie powiem,moja dieta polegala glownie na NIEJEDZENIU:mur : dlatego gdy zaczelam jesc ponad 2000 to tylam,nadal tyje na tej ilosci,ale odpowiada mi ona,bo nie chodze ani glodna ani przejedzona i dobrze sie czuje. Chcialabym jednak gdy juz dojde do 58-60 kg na tym zaprzestac,jesc okolo 2500 kalorii i nie tyc,tylko teraz takie pytanie do was,jak mam to zrobic? POMOCY,BLAGAM!
__________________
CLAUD
claudit jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 10:02   #4687
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 10 687
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez claudit Poka¿ wiadomo¶æ
Pytam bo mam dosyæ dziwn± sytuacjê. Kiedy¶ wa¿y³am 100 kilogramów,obecnie 54/55, wczesniej 51/52,odchudzilam sie troszeczke za bardzo i lekarz kazal mi przytyc do 58-60 kg. Nie powiem,moja dieta polegala glownie na NIEJEDZENIU:mur : dlatego gdy zaczelam jesc ponad 2000 to tylam,nadal tyje na tej ilosci,ale odpowiada mi ona,bo nie chodze ani glodna ani przejedzona i dobrze sie czuje. Chcialabym jednak gdy juz dojde do 58-60 kg na tym zaprzestac,jesc okolo 2500 kalorii i nie tyc,tylko teraz takie pytanie do was,jak mam to zrobic? POMOCY,BLAGAM!
sport?
stupify jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 10:11   #4688
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomo¶ci: 9 061
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez emelie Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za ocenê
Pe³noziarniste kajzerki kupuje mi tata w jakiej¶ piekarni, a resztê pieczywa piekê w domu sama
Sk±d ty bierzesz czas na przygotowywanie ka¿dego posi³ku ¿eby by³ mega zdrowy? ^^
moja imaginacja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 10:17   #4689
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Poka¿ wiadomo¶æ
Sk±d ty bierzesz czas na przygotowywanie ka¿dego posi³ku ¿eby by³ mega zdrowy? ^^
Dobra organizacja czasu
emelie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 10:25   #4690
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomo¶ci: 9 061
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez emelie Poka¿ wiadomo¶æ
Dobra organizacja czasu
podziwiam, bo patrz±c po jad³ospisie (fajnym zreszt±, nie powiem, ¿e nie) s± tam takie rzeczy, których przygotowanie w ci±gu ca³ego dnia mog³oby wynosiæ nawet parê godzin, nie wiem no mo¿e po prostu lubisz kuchniê, my¶la³am tylko, ze nastolatki wol± spêdzaæ czas na spotkaniach, zabawach swoim hobby, ale cóz gotowanie przecie¿ te¿ mo¿e byæ hobby
moja imaginacja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 10:46   #4691
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego ¦l±ska.
Wiadomo¶ci: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Ostatni mój jad³ospis przeszed³ bez echa, wiêc mo¿e wczorajszy...

Moje U:
1. owsianka na zbo¿ówce z serkiem wiejskim, mandarynk±, orzechami w³oskimi, daktylami i miodem, pe³noziarnista babeczka pierniczkowa z jab³kami i gorzk± czekolad±, domowe ciastko bakaliowe bez cukru.
2. quiche z wegetariañskiej restauracji 'Green Way' ze zdrowym jedzeniem, czyli warzywa oraz str±czki zapiekane w cie¶cie kruchym z kie³kami i sosem czosnkowym, surówka z marchwi.
3. makaron pe³noziarnisty z serem bia³ym na s³odko (z cynamonem i cukrem).
4. puszka makreli w pomidorach, kromka (35g) ¿ytniego 100% z mas³em.
po: 2 marchewki, herbata zielona.

zerknie kto¶?
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2011-06-25 o 11:11
morphine88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 10:47   #4692
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Poka¿ wiadomo¶æ
Ostatni mój jad³ospis przeszed³ bez echa, wiêc mo¿e wczorajszy...

Moje U:
1. owsianka na zbo¿ówce z serkiem wiejskim, mandarynk±, orzechami w³oskimi, daktylami i miodem, pe³noziarnista babeczka pierniczkowa z jab³kami i gorzk± czekoladk±, domowe ciastko bakaliowe bez cukru.
2. quiche z wegetariañskiej restauracji 'Green Way' ze zdrowym jedzeniem, czyli warzywa oraz str±czki zapiekane w cie¶cie kruchym z kie³kami i sosem czosnkowym, surówka z marchwi.
3. makaron pe³noziarnisty z serem bia³ym na s³odko (z cynamonem i cukrem).
4. puszka makreli w pomidorach, kromka (35g) ¿ytniego 100% z mas³em.
po: 2 marchewki, herbata zielona.

zerknie kto¶?
Doda³abym co¶ na kanapkê w 4 posi³ku, ale poza tym bardzo, bardzo mi siê podoba
emelie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 11:04   #4693
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomo¶ci: 3 195
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

morphine, to, ze cos jest wegetarianskie nie determinuje jego statusu jako zdrowej zywnosci.
green way to akurat taki wege-fastfud
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 11:06   #4694
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego ¦l±ska.
Wiadomo¶ci: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Poka¿ wiadomo¶æ
morphine, to, ze cos jest wegetarianskie nie determinuje jego statusu jako zdrowej zywnosci.
green way to akurat taki wege-fastfud
mnie przekonuje chocia¿by to, ¿e wyroby m±czne przygotowywane s± z m±ki pe³noziarnistej
wola³am to, ni¿ lody czy maca. No i jestem na U, wiêc chyba od czasu do czasu jak zjem co¶ na mie¶cie, to ¶wiat siê nie zawali.
poza tym nie twierdzê, ¿e wegetariañskie danie zjedzone na mie¶cie czyni je zdrowym. Ale ogólnie restauracja ta nazywana jest 'Przystankiem zdrowia'. I nie wszystko jest tam wegetariañskie, tylko niektóre potrawy. Bo np.: takie quiche nie
emelie, dziêki za ocenê. wiele razy ju¿ mówi³am, ¿e lubiê chleb z samym mas³em. Tak samo, jak Ty kiedy¶ mia³a¶ fazê na grzanki z samym mas³em. ;-)
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2011-06-25 o 11:09
morphine88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 11:09   #4695
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Poka¿ wiadomo¶æ

emelie, dziêki za ocenê. wiele razy ju¿ mówi³am, ¿e lubiê chleb z samym mas³em. Tak samo, jak Ty kiedy¶ mia³a¶ fazê na grzanki z samym mas³em. ;-)
Wybacz, zapomnia³am
emelie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 11:30   #4696
claudit
Przyczajenie
 
Avatar claudit
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez stupify Poka¿ wiadomo¶æ
sport?
ca³y czas æwiczê: 2 h rowerek stacjonarny, 8 minute ABS i spacerujê a mimo to tyjê...
__________________
CLAUD
claudit jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 11:43   #4697
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Poka¿ wiadomo¶æ
podziwiam, bo patrz±c po jad³ospisie (fajnym zreszt±, nie powiem, ¿e nie) s± tam takie rzeczy, których przygotowanie w ci±gu ca³ego dnia mog³oby wynosiæ nawet parê godzin, nie wiem no mo¿e po prostu lubisz kuchniê, my¶la³am tylko, ze nastolatki wol± spêdzaæ czas na spotkaniach, zabawach swoim hobby, ale cóz gotowanie przecie¿ te¿ mo¿e byæ hobby
Ja generalnie bardzo wcze¶nie wstajê ostatnio i od rana pichcê, tak¿e na spotkania z kole¿ankami i hobby pozostaje mi jeszcze duu¿o czasu
emelie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 13:55   #4698
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 2 579
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez claudit Poka¿ wiadomo¶æ
ca³y czas æwiczê: 2 h rowerek stacjonarny, 8 minute ABS i spacerujê a mimo to tyjê...
to marsz na si³kê braæ siê za miê¶nie
Annie1441 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:09   #4699
mickey_mouse
Raczkowanie
 
Avatar mickey_mouse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 192
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Mam nadziejê, ¿e porz±dniejsze ^^ P

¦niadanie: du¿a pszenna bu³ka z mas³em, sa³at±, polêdwic± sopock±, ogórkiem i rzodkiewk± / z almette ¶mietankowym i miodem.

II ¦niadanie: budyñ waniliowy z cukrem na szklance mleka, spora gar¶æ orzechów laskowych

Obiad: miseczka zupy-krem z ogórka, domowa pita z mas± warzyw, grillowanym kurczakiem, sosem czosnkowym i ketchupem (taki fast-foodzik^^)

Podwieczorek: mus: banan zmiksowany z truskawkami

Kolacja: sa³atka - papryka, ogórek, pomidor, czerwona cebula, kapusta pekiñska, ser feta, oliwa z oliwek

jest lepiej?
mickey_mouse jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 14:13   #4700
zglowawchmurach
Raczkowanie
 
Avatar zglowawchmurach
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 221
GG do zglowawchmurach
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez cordellia Poka¿ wiadomo¶æ
dok³adnie niektóre moje kole¿anki jedz± po 3000-3500 kcal i utrzymuj± prawid³ow±, zdrow± dla ich organizmu wagê, ja natomiast na takiej ilo¶ci bym ty³a.
tak, tak. moje kole¿anki te¿ pakuj± w siebie po 3500 kcal w postaci hamburgerów, frytek, s³odyczy, s³odkich napojów itd. do pewnego momentu im zazdro¶ci³am, ale teraz widzê, ¿e nawet te najszczuplejsze powoli obrastaj± w t³uszczyk. zreszt± poza wag± jest jeszcze inna, wa¿niejsza kwestia. my¶lisz, ¿e takie ¶mieciowe ¿arcie im siê w przysz³o¶ci nie odbije na zdrowiu? teraz mog± jedynie powyskakiwaæ pryszcze, ale za kilka lat "odezw±" siê w±troba, ¿o³±dek, serducho...
__________________
Chcia³am p³yn±æ po l±dy nieznane.
Dop³ynê³am do siebie samej.



Wierzê w marzeñ zieleñ ponad nieba b³êkit!


zglowawchmurach jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:19   #4701
maniulka0405
Raczkowanie
 
Avatar maniulka0405
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 147
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez mickey_mouse Poka¿ wiadomo¶æ
Mam nadziejê, ¿e porz±dniejsze ^^ P

¦niadanie: du¿a pszenna bu³ka z mas³em, sa³at±, polêdwic± sopock±, ogórkiem i rzodkiewk± / z almette ¶mietankowym i miodem.ma³awo...jaki¶ owoc do tego?kakao?

II ¦niadanie: budyñ waniliowy z cukrem na szklance mleka, spora gar¶æ orzechów laskowych ³adnie

Obiad: miseczka zupy-krem z ogórka, domowa pita z mas± warzyw, grillowanym kurczakiem, sosem czosnkowym i ketchupem (taki fast-foodzik^^) je¿eli porcje seerio spore, to spoko

Podwieczorek: mus: banan zmiksowany z truskawkamimoim zdaniem za ma³o na P

Kolacja: sa³atka - papryka, ogórek, pomidor, czerwona cebula, kapusta pekiñska, ser feta, oliwa z oliwek sama sa³atka?koniecznie jakie¶ pieczywo

jest lepiej?
Moim zdaniem to mo¿e byæ porz±dne, ale co najwy¿ej U...
maniulka0405 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:25   #4702
zglowawchmurach
Raczkowanie
 
Avatar zglowawchmurach
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 221
GG do zglowawchmurach
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez mickey_mouse Poka¿ wiadomo¶æ
Mam nadziejê, ¿e porz±dniejsze ^^ P

¦niadanie: du¿a pszenna bu³ka z mas³em, sa³at±, polêdwic± sopock±, ogórkiem i rzodkiewk± / z almette ¶mietankowym i miodem. zmieni³abym bia³e pieczywo na ciemne, doda³a owoc i jogurt naturalny z jakimi¶ pestkami.

II ¦niadanie: budyñ waniliowy z cukrem na szklance mleka, spora gar¶æ orzechów laskowych jaki¶ owoc?

Obiad: miseczka zupy-krem z ogórka, domowa pita z mas± warzyw, grillowanym kurczakiem, sosem czosnkowym i ketchupem (taki fast-foodzik^^) je¶li porcja porz±dna, to fajnie.

Podwieczorek: mus: banan zmiksowany z truskawkami zdecydowanie za ma³o. gdzie nnkt?

Kolacja: sa³atka - papryka, ogórek, pomidor, czerwona cebula, kapusta pekiñska, ser feta, oliwa z oliwek, kromka chleba z mas³em i warzywami i kakao.

jest lepiej?
nawet nie nazywaj tego P, ok?
__________________
Chcia³am p³yn±æ po l±dy nieznane.
Dop³ynê³am do siebie samej.



Wierzê w marzeñ zieleñ ponad nieba b³êkit!


zglowawchmurach jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:32   #4703
PoProstuIzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zDolny ¦l±sk ;) -->Wro i okolice
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Dzisiejsze U :

I-bu³ka pe³noziarnista na pó³ z szynk± i mase³kiem oraz kromka przepysznego ¿ytniego chlebusia z ¿urawin± a na wierzchu serek topiony ementaler do smarowania <3 + ma³a porcja jajecznicy z drobiow± szynk±

II-rozpustna owsianka : 4 ³y¿ki p³atków+2 szklanki mleka 2%+saszetka granoli orzechowej+2 ³ychy wiórków kokosowych+2 ³y¿ki sosu toffi + 2 brzoskwinie

III-2 zapiekane piersi z kurczaka w marynacie soczysty schab z knorra+kaszka kukurydziana+miska kapustki kiszonej z cukrem

IV (kolacja)-2 kromki ¿ytniego z mase³kiem i szynk± drobiow±+kubas herbatki owocowej hipp

+ 1,5 l wody mineralnej niegazowanej

I jak dzisiaj ?
Dodam i¿ nie jem podwieczorków,bo nie mieszczê
PoProstuIzka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 14:46   #4704
maniulka0405
Raczkowanie
 
Avatar maniulka0405
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 147
Talking Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

zglowawchmurach dlaczego ma zamieniæ bia³e pieczywo na ciemne? Czasem lepiej jest zje¶æ jasn± bu³kê , ni¿ ciemna,która z razow± ma wspólny tylko kolor,barwiony z reszt± karmelem. Poza tym, nie ka¿dy jest fanem ciemnego pieczywa, bez przesady, nie je tego tonami, jedna jasna bu³ka jej nie zabije NNKT widzia³am w II ¶niadaniu.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez PoProstuIzka Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze U :

I-bu³ka pe³noziarnista na pó³ z szynk± i mase³kiem oraz kromka przepysznego ¿ytniego chlebusia z ¿urawin± a na wierzchu serek topiony ementaler do smarowania <3 + ma³a porcja jajecznicy z drobiow± szynk±

II-rozpustna owsianka : 4 ³y¿ki p³atków+2 szklanki mleka 2%+saszetka granoli orzechowej+2 ³ychy wiórków kokosowych+2 ³y¿ki sosu toffi + 2 brzoskwinie

III-2 zapiekane piersi z kurczaka w marynacie soczysty schab z knorra+kaszka kukurydziana+miska kapustki kiszonej z cukrem

IV (kolacja)-2 kromki ¿ytniego z mase³kiem i szynk± drobiow±+kubas herbatki owocowej hipp

+ 1,5 l wody mineralnej niegazowanej

I jak dzisiaj ?
Dodam i¿ nie jem podwieczorków,bo nie mieszczê
Moim zdaniem bardzo fajnie Chocia¿ brak warzyw, ale wiadomo, ka¿demu jeden dzieñ taki mo¿e siê trafiæ Ps. Ta kaszka do obaidu to jak?Zamiast ziemniaków/ry¿u? Nigdy nie jad³am w takiej formie
maniulka0405 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:27   #4705
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 4 122
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

cze¶æ dziewczyny! To i ja wstawiê swój jad³ospis redukcyjny, staram siê odchudzaæ z g³ow±, a nie jak zawsze.... czyli g³odówkowo co do niczego nie prowadzi. Wolê je¶æ czêsciej a mniejsze porcje. Co powiecie na takie co¶? :

R

1. dwie kajzerki (tak, wiem, ¿e na redukcji out, ale dzi¶ wyj±tkowo nie mia³am nic obrócz bu³ek, dopiero potem dokupi³am chlebka) normalnej wielko¶ci z serkiem twarogowym i pomidorami
2. activia 250 g (prawie ca³e du¿e opakowanie, wczoraj tylko z niej wziê³am ³yka ) truskawkowa
3. udko i nó¿ka z kurczaka robiona w takim opiekaczu (?) - kurczak by³ jak z ró¿na, oczywi¶cie bez skórki i bez ¿adnych dodatków soli, t³uszczu itp.
4. dwie kromki chleba (¶rednie, nie jakie¶ du¿e) z jajkiem sadzonym (sma¿onym na 2 ³y¿eczkach margaryny)
5. serek wiejski 150 g

Ocenicie, proszê?
__________________

03.10.2015 ¿ona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:37   #4706
martyna992
Przyczajenie
 
Avatar martyna992
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Poka¿ wiadomo¶æ
Super, bardzo mi siê podoba. Do kolacji doda³abym tylko warzywa + mam nadziejê ¿e ilo¶æ dodatków w owsiance spora ¦wiecisz przyk³adem.
Te¿ zauwa¿y³am ten brak warzyw przy kolacji, przewa¿nie staram siê je¶æ. Owsianka by³a ogromna, ledwo j± w siebie wcisnê³am

Dzisiejsze Uuuu...

¶niadanie:
owsianka ( 5 ³y¿ek p³atków owsianych, serek wiejski 5%, d¿em truskawkowy, jab³ko, ¿urawina)
kakao na mleku 3,2%

II ¶niadanie:
3 kawa³ki chleba razowego
- z mas³em, polêdwic±, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewk±, sa³at±
- z mas³em, serkiem twarogowym, pomidorem, rzodkiewk±
- z mas³em orzechowym

Obiad:
(to co wczoraj ) 3 nale¶niki ze szpinakiem, kukurydz±, czerwon± fasol±, pomidorem, pietruszk±
sok wielowarzywny

Podwieczorek:
koktajl ( kiwi, jogurt naturalny, ³y¿ka p³atków owsianych )
du¿a gar¶æ migda³ów

Kolacja:
prawdopodobnie bêdzie jajecznica z pomidorem + kawa³ek chleba razowego z mas³em, tuñczykiem

martyna992 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:46   #4707
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 2 726
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez esor Poka¿ wiadomo¶æ
cze¶æ dziewczyny! To i ja wstawiê swój jad³ospis redukcyjny, staram siê odchudzaæ z g³ow±, a nie jak zawsze.... czyli g³odówkowo co do niczego nie prowadzi. Wolê je¶æ czêsciej a mniejsze porcje. Co powiecie na takie co¶? :

R

1. dwie kajzerki (tak, wiem, ¿e na redukcji out, ale dzi¶ wyj±tkowo nie mia³am nic obrócz bu³ek, dopiero potem dokupi³am chlebka) normalnej wielko¶ci z serkiem twarogowym i pomidorami no ujdzie
2. activia 250 g (prawie ca³e du¿e opakowanie, wczoraj tylko z niej wziê³am ³yka ) truskawkowa jogurty owocowe nie nadaj± siê na redukcjê
3. udko i nó¿ka z kurczaka robiona w takim opiekaczu (?) - kurczak by³ jak z ró¿na, oczywi¶cie bez skórki i bez ¿adnych dodatków soli, t³uszczu itp. ok
4. dwie kromki chleba (¶rednie, nie jakie¶ du¿e) z jajkiem sadzonym (sma¿onym na 2 ³y¿eczkach margaryny) mo¿e byæ, ale jedno jajko to za ma³o
5. serek wiejski 150 g mhm

Ocenicie, proszê?
jw, a do tego ogólny komentarz do ka¿dego posi³ku: gdzie warzywa? powinno byæ minimum 300 gram do ka¿dego posi³ku a u Ciebie jest troche pomidora
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:55   #4708
PoProstuIzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zDolny ¦l±sk ;) -->Wro i okolice
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

[/COLOR]

Moim zdaniem bardzo fajnie Chocia¿ brak warzyw, ale wiadomo, ka¿demu jeden dzieñ taki mo¿e siê trafiæ Ps. Ta kaszka do obaidu to jak?Zamiast ziemniaków/ry¿u? Nigdy nie jad³am w takiej formie[/QUOTE]

Wiesz maniulka,potrzebowa³am odmiany
Mia³am kaszkê w szafce i wpad³am na pomys³,aby j± wykorzystaæ

Wiêc w celu jej ugotowania,nala³am do garnka szklankê wody,doda³am 3/4 kostki roso³owej,zagotowa³am to.Doda³am 3 krople sosu sojowego i potem wsypa³am 4 ³y¿ki kaszki i gotowa³am do zgêstnienia.W razie gdyby kaszka by³a za rzadka mo¿na dodaæ jej wiêcej.

No i dobree to wysz³o

A i jeszcze dodam,¿e zjad³am podwieczorek,marny bo marny,ale jest
Mega brzoskwinia z sosem toffi
PoProstuIzka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 16:11   #4709
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 4 122
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez liquefy Poka¿ wiadomo¶æ
jw, a do tego ogólny komentarz do ka¿dego posi³ku: gdzie warzywa? powinno byæ minimum 300 gram do ka¿dego posi³ku a u Ciebie jest troche pomidora
dziêki, dodam drugie jajko i warzywka do serka wiejskiego.
__________________

03.10.2015 ¿ona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-25, 16:29   #4710
maniulka0405
Raczkowanie
 
Avatar maniulka0405
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 147
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez esor Poka¿ wiadomo¶æ
cze¶æ dziewczyny! To i ja wstawiê swój jad³ospis redukcyjny, staram siê odchudzaæ z g³ow±, a nie jak zawsze.... czyli g³odówkowo co do niczego nie prowadzi. Wolê je¶æ czêsciej a mniejsze porcje. Co powiecie na takie co¶? :

R

1. dwie kajzerki (tak, wiem, ¿e na redukcji out, ale dzi¶ wyj±tkowo nie mia³am nic obrócz bu³ek, dopiero potem dokupi³am chlebka) normalnej wielko¶ci z serkiem twarogowym i pomidorami
2. activia 250 g (prawie ca³e du¿e opakowanie, wczoraj tylko z niej wziê³am ³yka ) truskawkowa
3. udko i nó¿ka z kurczaka robiona w takim opiekaczu (?) - kurczak by³ jak z ró¿na, oczywi¶cie bez skórki i bez ¿adnych dodatków soli, t³uszczu itp.
4. dwie kromki chleba (¶rednie, nie jakie¶ du¿e) z jajkiem sadzonym (sma¿onym na 2 ³y¿eczkach margaryny)
5. serek wiejski 150 g

Ocenicie, proszê?
Do obiadu koniecznie dorzuæ warzywa (surówka,czy cokolwiek) +zdrowe wêgle. Na obiad sama noga?!Do kolacji te¿ jakie¶ warzywo powinno wpa¶æ.
maniulka0405 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.