Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-06-30, 20:20   #4921
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 572
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Poka¿ wiadomo¶æ
Pypyrypy

¦: 15 bananowych placuszków owsianych z serkiem waniliowym i d¿emem porzeczkowym; koktajl truskawkowy fajnie

II¶(na mie¶cie): Ogromny Gofr z 3ga³kami lodów: lion, ciasteczko, krówka z bit± ¶mietan± i polew± ajerkoniakow±. móg³ wpasc do tego np. jogurt naturalny

Ob: Zupa kalafiorowa z lanymi kluskami, gêsta, zabielana. z miêsem?

P: serek wiejski z nektarynk±, truskawkami, serkiem homo waniliowym równie¿ i cynamonem; jab³ko a orzeszki?

K: Bêd± 3 kromki ¿ytniego z mas³em, serem, szynk±, serkiem topionym czy czym¶ tam + warzywa. fajnie

Jak to dzi¶ wypad³o?
polecam : Trzy metry nad niebem.. ksia¿ka? tez j± kocham
i od wrze¶nia idê do dziennikarskiej klasy! gratuluje
zgadzam sie z dekas, dawaj cos po kolakcji -> lody, budyñ
wizjaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-30, 20:26   #4922
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 2 773
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Dziêki Morphine, spróbujê tak zrobiæ

A oto mój dzisiejszy jad³ospis U/R:
I: owsianka z 4 ³y¿ek p³atków z kakao i cukrem,
II: dwie kromki chleba- jedna z mas³em, ¿ó³tym serem i pomidorem, druga z mas³em, pasztetem i pomidorem, czekoladka Danusia,
III: podwójna porcja ziemniaków okraszonych mas³em, talerz kalafiora i dwa jajka sadzone, 300gr. bobu,
IV: kanapka z mas³em, pasztetem i pomidorem, banan, 2 gar¶ci orzeszków ziemnych niesolonych.

Co o tym s±dzicie? Brzuch mnie ju¿ boli, bo jem na si³ê...
MalaArielka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-30, 20:29   #4923
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomo¶ci: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez karola11 Poka¿ wiadomo¶æ
Wklejam moj dzisiejszy jadlospis,jestem caly czas na RRRR ale dzisiaj i jutro musze ostro przysiedziec nad nauka,wiec moje R wyglada troche inaczej (ale kalorycznie raczej mieszcze sie w tej normie co zawsze na R),powiedzcie mi prosze jak to sie prezentuje

Po przebudzeniu pare suszonych sliwek i 2 szklanki wody z czego jedna z miodem i cytryna
cwiczenia z hantelkami,brzuszki abs i 40 minut biegu

Isniadanie:
Serek homo naturalny,owsianka na wodzie(duzo bo 50g),orzechy nerkowca(garsc)jablko posypane cynamonem

IIsniadanie:
makaron pelnoziarnisty (ok 40g) ze 100g twarogu naturalnego,odrobina rodzynek i zurawiny,nektarynka

Obiad:
filet z mintaja, uprazone: cukinia,pieczarki,marchew ka,groszek,cebula,pomidor z plastrem szynki drobiowej

Podwieczorek:
2 gotowane jaja,zielony ogorek,troche musztardy miodowej

Kolacja:
i tu bedzie pewnie wiesniak z warzywami
w ciagu dnia ogromne ilosci wody,3 kawy, 3-4 herbaty czerwone o smaku pigwy i moze wleci kako(prawdziwe,bez cukru oslodzone slodzikiem)
podbijam i prosze raz jeszcze o ocenke
karola11 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-30, 20:41   #4924
king0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez emelie Poka¿ wiadomo¶æ
jw.
ma³o bia³ka
Mia³o byæ U .
Chleb niestety pszenny, ale z tego co czyta³am, to nie ma co siê oszukiwaæ jedzeniem pieczywa z supermarketów zabarwianego karmelem, a w piekarni blisko mojego domu sprzedaj± niestety tylko jasne. Czasem jem ciemne, z du¿± ilo¶ci± ziaren itp., ale to jak mamie siê chce zrobiæ .
Ry¿ bia³y. Ciemny mi nie posmakowa³. Chocia¿ teraz my¶lê, ¿e nastêpnym razem mogê spróbowaæ namówiæ rodzinê na br±zowy, bo przy takiej ilo¶ci przypraw jaka akurat tam by³a, my¶lê, ¿e tej ró¿nicy nie by³oby tak czuæ .
Bia³ko.. hmm.. nabia³ nie jest dobrym ¼ród³em, miêsko czy ryby na obiad jem. Wiêc co jeszcze dodaæ?

Ogólnie, to dziêkujê za wgl±d .
king0 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-30, 20:45   #4925
Agashia
Raczkowanie
 
Avatar Agashia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomo¶ci: 168
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Wakacyjne Peee (poza domem, na wakacjach )

¦. 2 porzadne garsci mieszanki platkow z musli orzechowym z wkrojona nektarynka, garscia nerkowców i jogurtem naturalnym

II¦. a) kaszka manna waniliowa (mleczny start) z wkrojonymi czeresniami
b) maly talerzyk jajecznicy z warzywami i serem feta + kilka czeresni

O. palka z kurczaka czyli nozka w marynacie z ziol i czosnku + ten taki big ziemniak, chyba sie banat nazywa z maslem czosnkowym + troche marchewki

P. (restauracja) ciasto jablkowe = jablka zapieczone pod kruszanka z sosem waniliowym i lodami smietankowymi + sok pomaranczowy

K. chleb pita breat ciemny zapieczony z serem zoltym, szynka drobiowa, rukola, pomidorem, rzodkiewka + kilka pistacji + herbata zielona

nie zdrowo ? za malo? nie wiem czy powinnam dolozyc, bo obecnie jestem na wakacjach za granica i tu plywam i sporo chodze a na dodatek jest cieplo... zanim wylecialam z Polski to przybylo mi kg, wiec teraz nie moge odpuscic
__________________
wzrost 167, waga - zbyt niska
"Anoreksja nigdy nie bêdzie m± przyjació³k±, poniewa¿ nie zwyk³am wchodziæ w relacje z jednostkami chorobowymi (za bardzo zagra¿a memu ¿yciu). . . WALKA "
Agashia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-30, 20:59   #4926
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 881
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Agashia Poka¿ wiadomo¶æ
Wakacyjne Peee (poza domem, na wakacjach )

¦. 2 porzadne garsci mieszanki platkow z musli orzechowym z wkrojona nektarynka, garscia nerkowców i jogurtem naturalnym ok

II¦. a) kaszka manna waniliowa (mleczny start) z wkrojonymi czeresniami
b) maly talerzyk jajecznicy z warzywami i serem feta + kilka czeresni

O. palka z kurczaka czyli nozka w marynacie z ziol i czosnku + ten taki big ziemniak, chyba sie banat nazywa z maslem czosnkowym + troche marchewki trochê ma³o mi siê wydaje, no i przyda³by siê jaki¶ deser ;>

P. (restauracja) ciasto jablkowe = jablka zapieczone pod kruszanka z sosem waniliowym i lodami smietankowymi + sok pomaranczowy mniaaaam!

K. chleb pita breat ciemny zapieczony z serem zoltym, szynka drobiowa, rukola, pomidorem, rzodkiewka + kilka pistacji + herbata zielona pysznie!

nie zdrowo ? za malo? nie wiem czy powinnam dolozyc, bo obecnie jestem na wakacjach za granica i tu plywam i sporo chodze a na dodatek jest cieplo... zanim wylecialam z Polski to przybylo mi kg, wiec teraz nie moge odpuscic


wed³ug mnie mog³aby¶ do³o¿yæ jeszcze co¶ po kolacji, dope³niaæ kalorie jakimi¶ sokami owocowymi czy co¶ no i staraæ siê o przek±ski miêdzy posi³kami, a by³oby cudownie tym bardziej, ¿e masz du¿o ruchu, jak mówisz
.
agniusia17 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-30, 21:04   #4927
MyFlava
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Czy mój jad³ospis jest odpowiedni na redukcji:
I sniadanie- grahamka z pomidorem + banan
II¶niadanie - serek homogenizowany
obiad - ziemniaki z piersi± z kurczaka i mizeri±
podwieczorek - grejpfrut
kolacja - twaróg z rzodkiewk± i po³ow± grahamki
Taki przyk³adowy?
MyFlava jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 21:06   #4928
Nora_Grey
Raczkowanie
 
Avatar Nora_Grey
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 399
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez wizjaa Poka¿ wiadomo¶æ
zgadzam sie z dekas, dawaj cos po kolakcji -> lody, budyñ

Dekas, Wizja przewa¿nie po kolacji wpadaj± u mnie s³odko¶ci, tak czy siak czekolada, cukierki.. nie wiem czemu ale wtedy mam na to najwiêkszy apetyt

A na mie¶cie to jog. naturalny chyba odpada

__________________
zapuszczam siê
www.bananowysong.blogspot .com
www.sniadaniowewariacje.b logspot.com
Nora_Grey jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-30, 21:14   #4929
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez MyFlava Poka¿ wiadomo¶æ
Czy mój jad³ospis jest odpowiedni na redukcji:
I sniadanie- grahamka z pomidorem + banan + bia³ko + mas³o, je¿eli po³±czenie t³uszczy z wêglami nie utrudnia Ci chudniêcia. banana bym sobie darowa³a, ma du¿o cukru, ale na ¶niadanie od czasu do czasu mo¿e byæ
II¶niadanie - serek homogenizowany ma³o jako¶. + owoc/warzywa czy cokolwiek. serki homo najlepiej je¶æ na podwieczorek z NNKT, a tutaj np. grahamkê z szynk± i warzywami, a do tego owoc
obiad - ziemniaki z piersi± z kurczaka i mizeri± ziemniaki od czasu do czasu mog± byæ, ale uwa¿aj z nimi, bo maj± wysoki IG. mizeriê rób sobie na jogurcie naturalnym, ¶mietana ma du¿o t³uszczu
podwieczorek - grejpfrut owoce na R jemy na I lub II ¶niadanie. tutaj najlepiej, jak ju¿ mówi³am, bia³ko + NNKT
kolacja - twaróg z rzodkiewk± i po³ow± grahamki grahamka out, chyba, ¿e wêgle o tej porze Ci nie przeszkadzaj±
Taki przyk³adowy?
jw.
ma³o bia³ka
szczególnie pe³nowarto¶ciowego (czyli miêso, jaja, ryby)
brak NNKT
przeczytaj jeszcze raz w±tki podwieszone i dobrze ocenione jad³ospisy na R, bo sporo b³êdów w Twoim jad³ospisie
ale generalnie obserwuj swój organizm, bo niektórzy (np. ja ) chudn± na bananach, ziemniakach i jedzeniu wêgli po po³udniu
__________________

Edytowane przez emelie
Czas edycji: 2011-06-30 o 21:16
emelie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-30, 21:28   #4930
MyFlava
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Dziêkuje i ju¿ poprawiam oraz wprowadzam w ¿ycie od jutra
I ¶niadanie - grahamka z pomidorem i szynk±, mas³o i czasami jab³ko lub grejpfrut
II ¶niadanie - grahamka z ogórkiem i szynk±, mas³o
obiad - bêd± ziemniaki z piersi± i tak jak napisa³a¶ mizeria z jogurtem nat.
podwieczorek - serek homo z warzywami i szynk± (odno¶nie serka homogenizowanego - czy mo¿na od czasu do czasu naturalny zamieniæ na np. waniliowy czy za du¿o cukru..)
kolacja - twaróg z warzywami i jogurtem nat.
I czy od czasu do czasu moge do 2 ¶niadanie do³o¿yæ co¶ s³odkiego z owocem, bo ja nie mogê ¿yæ bez s³odyczy?
MyFlava jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-30, 21:33   #4931
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez MyFlava Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkuje i ju¿ poprawiam oraz wprowadzam w ¿ycie od jutra
I ¶niadanie - grahamka z pomidorem i szynk±, mas³o i czasami jab³ko lub grejpfrut
II ¶niadanie - grahamka z ogórkiem i szynk±, mas³o
obiad - bêd± ziemniaki z piersi± i tak jak napisa³a¶ mizeria z jogurtem nat.
podwieczorek - serek homo z warzywami i szynk± (odno¶nie serka homogenizowanego - czy mo¿na od czasu do czasu naturalny zamieniæ na np. waniliowy czy za du¿o cukru..)
kolacja - twaróg z warzywami i jogurtem nat.
I czy od czasu do czasu moge do 2 ¶niadanie do³o¿yæ co¶ s³odkiego z owocem, bo ja nie mogê ¿yæ bez s³odyczy?
Zgubi³a¶ orzeszki/pestki (czyli niezbêdne do ¿ycia NNKT), ale poza tym bardzo ³adnie.
Co do serka i s³odyczy - jasne, co jaki¶ czas sobie pozwalaj, najlepiej na I lub II ¶niadanie. Niektóre dziewczyny z tego w±tku robi³y sobie na R takie lu¼niejsze dni - np. raz w tygodniu. Mo¿esz praktykowaæ co¶ podobnego i np. co niedzielê je¶æ co¶ bardziej grzesznego na obiad i co¶ s³odkiego do tego
__________________
emelie jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 21:59   #4932
Agashia
Raczkowanie
 
Avatar Agashia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomo¶ci: 168
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Poka¿ wiadomo¶æ
.
dziekuje o wgladzik Postaram sie cos dorzucac... ale z tym podjadaniem bedzie ciezko... wrzuce jeszczse jadlospisiki mam nadzieje ze lepsze na + i bedzie dobrze
__________________
wzrost 167, waga - zbyt niska
"Anoreksja nigdy nie bêdzie m± przyjació³k±, poniewa¿ nie zwyk³am wchodziæ w relacje z jednostkami chorobowymi (za bardzo zagra¿a memu ¿yciu). . . WALKA "
Agashia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 07:39   #4933
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 2 579
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

U/R
1. omlet: 2 jajka, 2 plasterki mozzarelli, 2 plastry szyny, pomidor, mas³o orzechowe, sma¿one na oleju
bcaa
trening si³owy

bcaa
carbo

2.250g fasolki szparagowej z bu³k± tart± (ma³o bu³ki, wiêcej t³uszczu) i odrobin± cukru

3. serek wiejski lekki (taki mam), pomidor (w pracy)
Annie1441 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 08:07   #4934
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Poka¿ wiadomo¶æ
U/R
1. omlet: 2 jajka, 2 plasterki mozzarelli, 2 plastry szyny, pomidor, mas³o orzechowe, sma¿one na oleju
bcaa
trening si³owy

bcaa
carbo

2.250g fasolki szparagowej z bu³k± tart± (ma³o bu³ki, wiêcej t³uszczu) i odrobin± cukru

3. serek wiejski lekki (taki mam), pomidor (w pracy)

ten jad³ospis (szczegolnie przy takiej ilo¶ci ruchu) nadaje siê na KZ. nie wiem, czy to prowokacja, czy nie, ale wygl±da to przera¿aj±co.
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 08:21   #4935
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 2 773
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki Morphine, spróbujê tak zrobiæ

A oto mój dzisiejszy jad³ospis U/R:
I: owsianka z 4 ³y¿ek p³atków z kakao i cukrem,

II: dwie kromki chleba- jedna z mas³em, ¿ó³tym serem i pomidorem, druga z mas³em, pasztetem i pomidorem, czekoladka Danusia,

III: podwójna porcja ziemniaków okraszonych mas³em, talerz kalafiora i dwa jajka sadzone, 300gr. bobu,

IV: kanapka z mas³em, pasztetem i pomidorem, banan, 2 gar¶ci orzeszków ziemnych niesolonych.

Co o tym s±dzicie? Brzuch mnie ju¿ boli, bo jem na si³ê...
Proszê o analizê.
MalaArielka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 08:35   #4936
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 2 579
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
ten jad³ospis (szczegolnie przy takiej ilo¶ci ruchu) nadaje siê na KZ. nie wiem, czy to prowokacja, czy nie, ale wygl±da to przera¿aj±co.
jakiej ilo¶ci? 50 minut treningu si³owego 3x w tyg to malutko
nie, to nie jest prowokacja, a kalorii ponad 1000 (nadrabiam t³uszczem i suplementami)
Annie1441 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 09:17   #4937
MyFlava
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez emelie Poka¿ wiadomo¶æ
Zgubi³a¶ orzeszki/pestki (czyli niezbêdne do ¿ycia NNKT), ale poza tym bardzo ³adnie.
Co do serka i s³odyczy - jasne, co jaki¶ czas sobie pozwalaj, najlepiej na I lub II ¶niadanie. Niektóre dziewczyny z tego w±tku robi³y sobie na R takie lu¼niejsze dni - np. raz w tygodniu. Mo¿esz praktykowaæ co¶ podobnego i np. co niedzielê je¶æ co¶ bardziej grzesznego na obiad i co¶ s³odkiego do tego
Ok, dziêki za przypomnienie
Ja te¿ uwa¿am ¿e jeden raz w tygodniu mo¿na sobie pozwoliæ na jaki¶ grzeszek ;D
Dziêkuje Wam za bardzo po¿yteczne rady
MyFlava jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 11:47   #4938
chwascik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

A dziewczyny mam jedno pytanko: Lepiej zje¶æ truskawki z gar¶ci± jagód i jogurtem czy zupê z groszkiem i fasolk± szparagow± i kapust± i marchewk± z pieczarkami, gdy chce siê schudn±æ??
chwascik jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 11:55   #4939
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 731
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez chwascik Poka¿ wiadomo¶æ
A dziewczyny mam jedno pytanko: Lepiej zje¶æ truskawki z gar¶ci± jagód i jogurtem czy zupê z groszkiem i fasolk± szparagow± i kapust± i marchewk± z pieczarkami, gdy chce siê schudn±æ??
To i to jest zdrowe olaboga jest tyle informacji w necie o zdrowych produktach.
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bu³garia /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret
Tynusia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 12:17   #4940
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 7 058
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez emi_lka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za opiniê

Ten jogurt nat. naprawdê mi pasuje na ¶niadanie, a nie lubiê dodawaæ do niego warzyw.
Pomys³ z ziarnami mi siê podoba... Zosta³y mi jeszcze 4 dni I fazy, pó¼niej ju¿ bêdzie ³atwiej, bo bêdê mog³a wprowadziæ pieczywo, owoce, dietetyczne placki etc).
Nie jadam jajek w wersji gotowanej/sma¿onej (tylko przetworzone w czym¶ - w ciastach, plackach) - wiêc trochê mi trudno planowaæ niektóre posi³ki.
Karkówka na obiad to grzeszek, ale wynika³ z obecno¶ci na imprezie z grillem - mia³am do wyboru kie³basê, kaszankê lub boczek.
Zazwyczaj jem na obiad kurczaka/rybê/schab/polêdwiczki wieprzowe.
No to koniecznie dodaj ziarna jakie¶.
Ale nadal bêdê siê upieraæ, ¿e ten jogurt na ¶niadanie to ma³o. A to ma³y czy du¿y, tak w ogóle?



Moje dzisiejsze RRrrr
1. grahamka z serkiem homo i d¿emem truskawkowym, domowym
2. 8 pierogów ruskich
3. fasolka szparagowa z oliw±
4. sa³atka z jajka, kalafiora i pomidora
5. jajecznica z 2 jajek, i 2 plasterków szynki (przed snem, i tutaj ju¿ nie jem warzyw, bo ¼le siê czujê jak przed snem je jem).
__________________

saming jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 12:46   #4941
red_tea
Wtajemniczenie
 
Avatar red_tea
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 2 376
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

U/P (brak @)

przed: szklanka wody z sokiem z po³ówki cytryny, gar¶æ suszonych ¶liwek

I: 3 kromki razowca grubo posmarowane mas³em, z sa³at± i ogórkiem + serek wiejski 200g ze szczypiorkiem; zbo¿ówka z mlekiem + gruszka (pychaa... od babci z ogródka )

II: jog. nat. z gar¶ci± nerkowców i gar¶ci± dyni, 5 albo 6 ¶liwek, du¿a, cieplutka, miêciutka jagodzianka + miêta

III: kopiasty talerz frytek na oleju rzepakowym, posypanych startym serem i pieczarkami (to do mikrofalówki) polane ketchupem i sosem czosnkowym; miêta

IV: 2-3kromki razowca grubo z mas³em, posypane s³onecznikiem (du¿o), pó³ makreli wêdzonej (co¶ ostatnio bardzo mam na nie ochotê ) + sa³atka z pomidora i sa³aty

a jutro wyje¿d¿am w góry z rodzink±... mam nadziejê ¿e uda mi siê zapomnieæ o tych wszystkich problemach, zmartwieniach, jedzeniu itd. itp. i cieszyæ siê wspólnie spêdzanym czasem
red_tea jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 13:23   #4942
Margolcia0703181
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia0703181
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 459
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

wczorajsze P z pro¶b± o komentarz:

I. 4 ³y¿ki muesli na szklance mleka 3,2, kromka ¿ytniego z mas³em i d¿emem, kawa

II. ok. 100g twarogu pó³t³ustego ze ¶mietan± i d¿emem, pó³ dro¿d¿ówki ósemki

III. 2 jajka na ma¶le, kromka z mas³em, ¿ó³tym serem i pomidorem

IV. talerz gêstego krupniku, 1/2 kromki z mas³em

V. banan, szklanka jogurtu pitnego, 2 kromki ¿ytniego z mas³em i z miodem/serkiem topionym

VI. znów kromka z serkiem topionym trochê jogurtu naturalnego, kawa³ek ple¶niaka

VII. (przed snem) kubek kaszy manny z 3 ³y¿eczek na mleku z cukrem

mo¿liwe, ¿eby przy takiej ilo¶ci jedzenia waga nie ros³a?
__________________
"Du musst nur die Laufrichtung ändern, sagte die Katze zur Maus und fraß sie."
(Franz Kafka)
Margolcia0703181 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 13:31   #4943
sprotte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomo¶ci: 37
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

wczorajsze ? U/P ? (brak @...)

przed: dwie szklanki wody; szklanka wody z b³onnikiem
I: ¶rednia ciemna bu³ka wieloziarnista podzielona na dwie: z mas³em i serkiem waniliowym/ z mas³em orzechowo-czekoladowym; kubek s³odzonego kakao na mleku 1,5%
15 min. marszu
II: du¿a gruszka
15 min. marszu + ok. 6 km spaceru z psami
III: talerz zupy z m³odej kapusty zabielanej ¶mietan± 18% (3/4 talerza stanowi³y warzywa)
ok. 1h sprz±tania w domu
IV: piêæ wiêkszych pierogów z wi¶niami polanych ¶mietan± 18%; kubek s³odzonego kompotu z porzeczek i agrestu
V: jogurt Owocowa Wyspa truskawkowa; gar¶æ mieszanki orzechów i rodzynek
VI: ¶redni talerz bigosu, kromka ciemnego chleba ze s³onecznikiem; kubek s³odzonego kompotu z porzeczek i agrestu

+ woda w ci±gu dnia, herbaty miêtowe/zwyk³e

???
sprotte jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 14:08   #4944
blueberry5
Przyczajenie
 
Avatar blueberry5
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

wstawiam moje wczorajsze P/ chocia¿ mo¿e bardziej U?

Sniadannie: 2 kromki razowca z mas³em bia³ym serem, pomidorem
kawa z mlekiem

2 ¦niadanie: du¿y jogurt orzechowy z gar¶ci± orzechów archadiowych

Obiad: barszcz ukraiñski, 6 pierogów z kasz± i serem, sa³atka z papryki , pomidora i ¶mietany

kawa w restauracji

Kolacja: du¿a miska sa³atki z tuñczykiem, kromka razowca
herbata

po; 3 kostki czekolady z orzechami. szklanka pepsi light

i jak to wygl±da?
blueberry5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 14:43   #4945
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomo¶ci: 358
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Mój dzisiejszy prawie bia³kowy jad³ospis.
1 - jogurt naturalny
2 – 5 markizów, princeska vitale
3 – pier¶ z kurczaka, 3 kromki chlebka dukana
jeszcze bêdzie:

4 – serek wiejski
5 – 2 jajka na twardo, 1 kromka chlebka dukana
Lunka88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 15:13   #4946
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Lunka88 Poka¿ wiadomo¶æ
Mój dzisiejszy prawie bia³kowy jad³ospis.
1 - jogurt naturalny
2 – 5 markizów, princeska vitale
3 – pier¶ z kurczaka, 3 kromki chlebka dukana
jeszcze bêdzie:

4 – serek wiejski
5 – 2 jajka na twardo, 1 kromka chlebka dukana
Prawie bia³kowym to mo¿na by go uznaæ, gdyby¶ zjad³a kawa³ek pomidora, a nie 5 markizów i Princessê.
Poza tym nawet zostawiaj±c kwestiê s³odyczy, to i tak okropny ten jad³ospis. Ja³owy i g³odówkowy.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez blueberry5 Poka¿ wiadomo¶æ
wstawiam moje wczorajsze P/ chocia¿ mo¿e bardziej U?

Sniadannie: 2 kromki razowca z mas³em bia³ym serem, pomidorem
kawa z mlekiem je¶li kromki >50 g, to powinna wpa¶æ jeszcze co najmniej jedna.

2 ¦niadanie: du¿y jogurt orzechowy z gar¶ci± orzechów archadiowych
+ owoc, sa³atka owocowa, lody.. co¶ tu jeszcze powinno byæ.
Obiad: barszcz ukraiñski, 6 pierogów z kasz± i serem, sa³atka z papryki , pomidora i ¶mietany
Tu ok.

kawa w restauracji

Kolacja: du¿a miska sa³atki z tuñczykiem, kromka razowca
Ta salatka z samego tuñczyka? ;> Skromnie. Lepiej , gdyby by³a z dodatkiem makaronu b±d¼ ry¿u.
herbata


po; 3 kostki czekolady z orzechami. szklanka pepsi light
Zamiast tej pepsi lepiej by³o wypiæ kakao, b±d¼ jaki¶ koktajl.
i jak to wygl±da?
Wygl±da jak bardzo s³abe U. Dlaczego w tak urodzajnej porze nie jesz owoców ?!
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience



Edytowane przez Phynn
Czas edycji: 2011-07-01 o 15:14
Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 15:18   #4947
kropka001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

hej jestem tu nowa ale chcia³abym aby ktos oceni³ mój jad³ospis
Sniadanie: 2 jaja na miekko pomidorki koktajlowe pó³ grachamki
2 sniadanie: czeresnie
Obiad: 3 ziemniaki piers z kurczaka grillowana bez t³uszczu broku³y
narazie tyle i jak?
kropka001 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 15:20   #4948
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez kropka001 Poka¿ wiadomo¶æ
hej jestem tu nowa ale chcia³abym aby ktos oceni³ mój jad³ospis
Sniadanie: 2 jaja na miekko pomidorki koktajlowe pó³ grachamki
2 sniadanie: czeresnie
Obiad: 3 ziemniaki piers z kurczaka grillowana bez t³uszczu broku³y
narazie tyle i jak?
Wklej ca³y jad³ospis.
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 15:26   #4949
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 309
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

oj dawno mnie tu nie by³o..proszê o ocenê jad³ospisu,bo ostatnio trochê siê opu¶ci³am :P jak wiêkszosc tegorocznych maturzystów wiecej czasu poswiêcam na imprezowaniu niz uk³adaniu warto¶ciowych jad³ospisów..:P a co za tym idzie chipsy, piwo, paluszki co drugi dzieñ...
ale biorê siê za siebie, za miesi±c musze wbic siê w kostium k±pielowy! :P
prosze serdecznie o ocenê

R:

sniadanie:
po³ówka razowej bu³ki z bia³ym serem i plastrem pomidora, sa³atka z mozarell±, pomidorem i ogórkiem. kawa

obiad:
zupa pomidorowa ze ¶wie¿ych pomidorów, jeden ma³y placek ziemniaczany z konfitur± ¶liwkow± domowej roboty

podwieczorek: jab³ko+kawa

kolacja: tu jeszcze nie wiem,ale my¶lê ze duzy jogurt naturalny z p³atkami.

Edytowane przez julink
Czas edycji: 2011-07-01 o 16:51
julink jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-01, 15:42   #4950
martyna992
Przyczajenie
 
Avatar martyna992
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Uuu...

¦niadanie:
owsianka ( 5 ³y¿ek p³atków owsianych, serek wiejski 5 %, pomarañcza, rodzynki, ¿urawina, wiórki kokosowe, cynamon )
kakao na mleku 3,2 %

II ¶niadanie:
3 kawa³ki chleba razowego:
-z mas³em, polêdwic±, sa³at±, pomidorem, rzodkiewk±
-z mas³em, bia³ym serem, pomidorem, rzodkiewk±
-z mas³em orzechowym

Obiad:
3 nale¶niki nadziewane szpinakiem z kukurydz±, czerwon± fasol±, pomidorami, pietruszk±
sok z buraków

Podwieczorek:
d³uga bu³ka pe³noziarnista
-po³owa z mas³em d¿emem truskawkowym
-po³owa z sa³atk± rybn± z warzywami
gruszka

Kolacja:
mam zamiar zrobiæ budyñ czekoladowy + migda³y

?
martyna992 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.