Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-05-01, 18:37   #1981
credo
Raczkowanie
 
Avatar credo
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 274
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

[QUOTE=Nora_Grey;26646725]

Majowe P.:
¦: Wielki rogal ma¶lany na 4:
-z mas³em, grubo z d¿emem papaja-marakuja
-z mas³em, szynk±, pomidorem, bazyli±
-z philadelphi± i papryk±
-z mas³em orzechowym/nutell± (grubo, rozlecia³o siê)
Caro na pó³ z mlekiem, kiwi ile rogal mia³ gram, bo nigdy nie widzia³am wielkich rogali ma¶lanych, ale mo¿e siê mylê. Jak mia³ conajmniej 200g to ok, chocia¿ mog³y wpasc dwa i ca³e posmarowane nutell±

II¶: saszetka musli ze s³onecznikiem, wkrojony banan i 2 plastry anansa z activi± naturaln±, jab³ko ok

Ob: Pieczona kaczka, m³ode ziemniaczki polane sosem z kaczki/t³uszczem, kapusta czerwona z jab³kiem je¿eli spora porcja to ok

P: Dwie 'scones' ('..'-bo wysz³y niskie i ciasteczkowate) wkruszone do wiejskiego z miodem. nie wiem co to scones, ale mog³as jeszcze banana wkroiæ, czy co¶

K: tu pewnie bêd± 2/3 kanapki z mas³em, szynk±, serem i pomidorem z bazyli± i trochê orzechów najlepiej 4 kanapki - mo¿esz sobie z nich zrobiæ dwa tosty i sporo orzechów

a po¼niej za pewne czekolada bardzo dobrze, smacznego~...bo mam zapasydo przepisu na ¿ycie.

Moje jad³ospisy s± pomijane ostatnio Fajnie by by³o gdyby kto¶ oceni³.


jw. Jest bia³ko, s± warzywa, s± owoce, s± nnkt, sa s³odko¶ci - bardzo ³adnie
__________________
"¯ycie mo¿na prze¿yæ tylko na dwa sposoby: Tak, jakby nic nie by³o cudem albo tak, jakby cudem by³o wszystko."

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

credo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 18:45   #1982
Bloody_
Rozeznanie
 
Avatar Bloody_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Poka¿ wiadomo¶æ
s³ysza³am, ¿e miód traci swoje w³a¶ciwo¶ci w 60 stopniach, czyli ju¿ np. w herbacie.

prócz s³odzika jest jeszcze stevia, ksylitol, fruktoza, syrop z agawy, klonowy - chocia¿ on jest trochê jak miód.
ja te¿ u¿ywam s³odzika (nie aspartamu), w sumie póki co lepszej alternatywy nie znalaz³am. ten syrop z agawy mnie ciekawi, ale jest dosyæ drogi.
a i zamiast margaryny to lepsze bêdzie mas³o. ja te¿ jej nienawidzê ;P. a dobre jako¶ciowo mas³o jest okej, no i bardzo zdrowe.
Wiem te¿ o innych ¼ród³ach "s³odko¶ci", ale s± one raczej drogie i ma³o dostêpne, wiêc dalej bêdê pewnie bazowaæ na s³odziku/miodzie/cukrze zachowuj±c umiar. Mam ochotê spróbowaæ chocia¿ syropu klonowego, bo nigdy nie mia³am takiej okazji... Tylko ta cena. Ale kiedy¶ zaszalejê.
A co do mas³a, to kiedy trzymam je w lodówce jest strasznie twarde i nie da siê go rozsmarowaæ, a kiedy znowu jest w szafce to siê tak nieprzyjemnie roztapia. ;/ Ale co¶ pokombinujê... Mo¿e nawet jakie¶ domowe mas³o dopadnê- takie jest super na ¶wie¿ym chlebku, bez porównania ze sztuczn± margaryn±.

A przy okazji...
UTRZYMANIE:
(Brak drugiego ¶niadania, bo pó¼no wsta³am)

1. Owsianka (5 ³y¿ek p³atków owsianych, 1/2 szklanki gor±cego mleka 3,2%, jab³ko pra¿one z cynamonem, gar¶æ orzechów w³oskich, ³ycha suszonej ¿urawiny, ³y¿eczka miodu)

2. 1/2 woreczka kaszy gryczanej z warzywami, gotowane miêsko z udka indyka z przypraw± do drobiu, 4 do¶æ d³ugie kawa³ki gotowanego kabaczka z przyprawami

3. Serek naturalny Bieluch lekki (125g) - light, bo to na spróbowanie, pierwszy raz w moim sklepie , 2 mandarynki wkrojone, starte pó³ paska gorzkiej czekolady, ³ycha p³atków migda³owych, ³y¿eczka suszonej ¿urawiny

4. 3 kromki chleba graham:
- z pasztetem sojowym pieczarkowym i ogórkiem kiszonym,
- z serkiem ¶mietankowym, ogórkiem ¶wie¿ym, rzodkiewk± i szczypiorkiem,
- z margaryn± ro¶linn± (w sk³adzie nie zauwa¿y³am t³uszczy trans), sa³at±, polêdwic± drobiow±, pomidorem, rzodkiewk± i szczypiorkiem.

U¶miecham siê o ocenkê.
__________________
It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.



Edytowane przez Bloody_
Czas edycji: 2011-05-01 o 18:48
Bloody_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 18:59   #1983
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Poka¿ wiadomo¶æ
U


I. Owsianka: p³atki owsiane, orkiszowe, mieszanka otrêbów - z mlekiem sojowym, gruszk±, rodzynkami & cynamonem.
II. Kromka chleba orkiszowego z wêdzon± makrel±, ogórkiem konserwowym i ketchupem; jab³ko.
III. Pier¶ z kurczaka sma¿ona na oleju rzepakowym z cebul±, marchewk±, cukini± i papryk±.
IV. Fantasia jagodowa, kawa z mlekiem.
V. Dwie kromy orkiszowego: z mas³em, wêdlin± drobiow±, pomidorkami koktajlowymi, rzodkiewk± i szczypiorkiem/z mas³em, wêdzon± makrel± i ketchupem; marchewka.
Lubiê czytaæ Twoje jad³ospisy, bo oprócz tego, ¿e jesz kanapki na kolacjê ( a ja jeszcze nie ) to zazwyczaj trafiasz w moje smaki a i ilo¶ciowo te¿ mi siê wydaje, ¿e jest mniej wiêcej podobnie.
pozytywna-wariatka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 19:01   #1984
orosier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 182
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Chcialam pochwalic sie moim slodkim niedzielnym U

SnI: 1,5 kromki pieczywa pelnoziarnistego z : mala biala parowka ziolowa, mozzarela z octem balsamicznym pomidorem, szynka wiejska sama korim plaster wiec byl gruby i mnostwem warzyw

SnII: kawalek ciasta: cienkie ciasto biszkopotowe na to krem z jogurtu i skorka cytrynowa+ galaretka z wina polwytrwanego i owocwami lesnymi + jab³ko

Ob: solidna porcja: ry¿ pelnoziarnsty + fasloka po bretonsku bez smietany maki itp i na wolowinie nie kielbasie+ tzatziki na jogurcie
Deser: 4 kostki milki toffi

Pod: mleko 1,5% z pol lyzeczka kakao deccomoreno bez cukru+ lody z automatu z polewa czekoladowa

Kol: 4 malutkie nalesniki nadziewane:
-dzemem truskawkowym homemade
-miodem daktylowym
-miodem daktylowym i maslem sezamowym x2

Dzisiaj naprawde przeslodki dzieñ Jak oceniacie?Chyba przesadzilam
orosier jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 19:07   #1985
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomo¶ci: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Muffinki Podwojnie czekoladowe

Sklad:
maka ryzowa (tak ze dwie szklanki)
amarantus "dmuchany" (tak ze dwie szklanki)
2 lyzki kakao
pol tabliczki startej czekolady (ja uzywalam czekolady pitnej z Jukatanu, bo taka mialam, ale kazda gorzka sie nada)
pol szklanki cukru
5 jaj
szklanka jogurtu nat
1/2 kostki masla
1 lyzeczka sody
2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 lyzeczki ekstraktu waniliowego (znowu, wynalazek lokalny, jaknby nie bylo, wanila pochodzi wlasnie stad)
1 lyzeczka cynamonu

Wszystkie skladniki sypkie z wyjatkiem cukru zmieszac razem. Maslo stopic i przestudzic. DO mixera wrzucic wszystkie plynne skladniki razem z cukrem (maslo MUSI byhc wystudzone, bo inaczej zetnie jaja).
Zmieszac plynne skladniki z suchymi di uzyskania gestej masy nadajacej sie do nakladania lyzeczka.
Wlozyc do foremek, piec 40 min w 180 C.

Cala filozofia. Ostrzegam, ze wychodzi to dosc suche. Ja zazwyczaj robie muffinki z maki ryzowej z marchewka (a la carot cake), ale tym razem to byl spontan i postawilam na czekoladeee .
Zaznaczam, ze nie wiem ile dokladnie bylo tej maki i amarantusa, no, tak po dwie szklanki, moze wiecej. Ma wyjsc gesta masa do nakladania lyzka, nie lejaca.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 19:09   #1986
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

U

¦niadanie: 8 ³y¿ek domowego musli (mieszanina ró¿nych p³atków, otrêbów i suszonych owoców) na szklance mleka sojowego z wkrojon± gruszk± i paroma truskawkami; kawa zbo¿owa z mlekiem sojowym i miodem

II ¶niadanie: sa³atka Cesar (warzywa, sma¿ona pier¶ z kurczaka, grzanki z chleba ¿ytniego, dressing); jab³ko

Obiad: domowy hot - dog : du¿y kawa³ razowej bagietki, parówka sojowa, warzywa (sa³atka, pomidor, ogórek, pra¿ona cebulka), sos (jogurt naturalny, majonez, przyprawy), musztarda, ketchup

Podwieczorek: serek wiejski (200 g) z miodem, nerkowcami, bananem i startym paskiem gorzkiej czekolady; herbata o smaku owoców le¶nych

Kolacja: 2 du¿e kromki ¿ytniego domowego chleba z mas³em czosnkowym, sa³at±, polêdwic± z indyka, pomidorem i pra¿on± cebulk±/mas³em czosnkowym, sa³at±, polêdwic± z indyka, pomidorem i szczypiorkiem; marchewka do pochrupania; zielona herbata

+ 2l wody
emelie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 19:09   #1987
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomo¶ci: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Muffinki Podwojnie Czekoladowe

Sklad:
maka ryzowa (tak ze dwie szklanki)
amarantus "dmuchany" (tak ze dwie szklanki)
2 czubate lyzki kakao
pol tabliczki startej czekolady (ja uzywalam czekolady pitnej z Jukatanu, bo taka mialam, ale kazda gorzka sie nada)
pol szklanki cukru
5 jaj
szklanka jogurtu nat
1/2 kostki masla
1 lyzeczka sody
2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 lyzeczki ekstraktu waniliowego (znowu, wynalazek lokalny, jaknby nie bylo, wanila pochodzi wlasnie stad)
1 lyzeczka cynamonu

Wszystkie skladniki sypkie z wyjatkiem cukru zmieszac razem. Maslo stopic i przestudzic. DO mixera wrzucic wszystkie plynne skladniki razem z cukrem (maslo MUSI byhc wystudzone, bo inaczej zetnie jaja).
Zmieszac plynne skladniki z suchymi do uzyskania gestej masy nadajacej sie do nakladania lyzka.
Wlozyc do foremek, piec ok 40 min w 180 C.

Cala filozofia. Ostrzegam, ze wychodzi to dosc suche. Ja zazwyczaj robie muffinki z maki ryzowej z marchewka (a la carot cake), ale tym razem to byl spontan i postawilam na czekoladeee .
Zaznaczam, ze nie wiem ile dokladnie bylo tej maki i amarantusa, no, tak po dwie szklanki, moze wiecej. Ma wyjsc gesta masa do nakladania lyzka, nie lejaca.
Takie muffinki nie wyrosna az tak, jak z normalnej maki. Nie bedzie kapcia, ale pamietajcie, ze mega wielkie nie wyjda.
Jest to ilosc na ok 20 muffinek
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 19:10   #1988
orchidea24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Witam, wstawiam Jutrzejsz± R (¿eby siê jej grzecznie trzymaæ)

1. Nie wiem czy zbytnio tym nie pop³ynê jak na redukcjê no ale mam ochotê... bêd± te¿ æwiczenia wiêc bêdzie:
Owsianka, 4 ³, banan, 3 ³ rodzynek, 2 ³y¿eczki mas³a orzechowego, 100 g twarogu ( pierwsza taka owsianka mam nadzieje ¿e bêdzie dobra?)
2. 1 kromka pumpernikla z past± z pikantnej makreli w pomidorach
3. 2 jajka na twardo, pomidor, szczypiorek, sporo szynki po tym gar¶æ migda³ów
4. br±zowy ry¿ 1/3 woreczka, miêso gulaszowe, warzywa/sa³atka

1 h spinning po 30 min bie¿nia

5. bêdzie bardzo pó¼no ok. 21 wiêc tylko 100g tuñczyka w/s/w

Od kilku dni tak siebie obserwujê i widzê ¿e strasznie ci±gnie mnie do nnkt. Mas³o orzechowe mog³abym podjadaæ ³y¿kami ci±gle - co nigdy wcze¶niej nie zdarza³o mi siê! Teraz ci±gle mam na nie i na migda³y ochotê... nie wiem z czego to wynika,ci±gle czego¶ szukam... organizm domaga siê czy jak? nie umiem siê oprzeæ a to takie kaloryczne...
__________________
67 -> 66 -> 65,5 -> 64 -> 63 -> 62-> 61-> 60 -> 59,5

Robiê prawko ZDANE! 20.04.2011



orchidea24 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 20:29   #1989
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Uuu
  1. jajko na miêkko, kromka razowca ze smalcem wege, pomidorkiem, szklanka soku z pomarañczy
  2. kromka jak wy¿ej, 2 kabanosy z keczupem
  3. od 15 do 20...4 kawa³ki pizzy greckiej z sosem czosnkowym

mo¿e kto¶ powa¿nie i bez agresji mnie oceniæ?
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 20:32   #1990
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomo¶ci: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
Uuu
  1. jajko na miêkko, kromka razowca ze smalcem wege, pomidorkiem, szklanka soku z pomarañczy
  2. kromka jak wy¿ej, 2 kabanosy z keczupem
  3. od 15 do 20...4 kawa³ki pizzy greckiej z sosem czosnkowym

mo¿e kto¶ powa¿nie i bez agresji mnie oceniæ?
Bez agresji - ok. A smiac sie mozna?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 21:20   #1991
Margolcia0703181
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia0703181
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 459
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Dzisiejsze podró¿ne U/P:

I. bu³ka 70g z twaro¿kiem (ok 150g) i ogórkiem, herbata z 2 ³y¿eczkami cukru

II. activia do picia 200g

III. ro¿ek francuski z mas± waniliow± i czekolad±, kawa z czekolad±

IV. banan, sok multiwitamina (330ml=170kcal)

V. porcja zupy jarzynowej na wywarze z ko¶ci, kromka razowca z mas³em i pieczonym schabem (kilka plastrów) i plasterkiem ¿ó³teo sera

VI. 1/2 bu³ki ma¶lanej z mas³em, twarogiem (du¿y gruby plaster) i d¿emem ¿urawinowym, kubek kakao rozpuszczalnego (na wodzie, bo mleko mi szkodzi)

mo¿e trochê niezdrowo, ale ujdzie pod wzglêdem ilo¶ci i kaloryczno¶ci, czy znów mi siê tylko wydaje?
__________________
"Du musst nur die Laufrichtung ändern, sagte die Katze zur Maus und fraß sie."
(Franz Kafka)
Margolcia0703181 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 22:29   #1992
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

chyba dzi¶ nie najgorzej to wysz³o ?

U/P

1. 2wafle ry¿owe ze s³onecznikiem,z grub± warst± naturalnego serka homo, polêdwic± z indyka, ogórkiem ma³osolnym, rzodkiewk±, szczypiorkiem i bazyli± ¶wie¿±
kawunia z mlekiem
2. talerzyk sa³atki (ananas, fasolka czerwona, ser ¿ólty, por, kukurydza, majo, jogurt, sól, pieprz), szklanka soku bananowego
3. jajo sadzone (na oleju s³.), ziemniaki z koperkiem, kubek kefiru
4. jab³ko, miseczka lodów (bakaliowe, truskawkowe), szklanka s.bananowego
5. 2 piwa imbirowe, talerzyk sa³atki j.w

w porz±dku ?
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience



Edytowane przez Phynn
Czas edycji: 2011-05-01 o 22:31
Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 22:48   #1993
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 778
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Phynn Poka¿ wiadomo¶æ
chyba dzi¶ nie najgorzej to wysz³o ?

U/P

1. 2wafle ry¿owe ze s³onecznikiem,z grub± warst± naturalnego serka homo, polêdwic± z indyka, ogórkiem ma³osolnym, rzodkiewk±, szczypiorkiem i bazyli± ¶wie¿±
kawunia z mlekiem
2. talerzyk sa³atki (ananas, fasolka czerwona, ser ¿ólty, por, kukurydza, majo, jogurt, sól, pieprz), szklanka soku bananowego
3. jajo sadzone (na oleju s³.), ziemniaki z koperkiem, kubek kefiru
4. jab³ko, miseczka lodów (bakaliowe, truskawkowe), szklanka s.bananowego
5. 2 piwa imbirowe, talerzyk sa³atki j.w

w porz±dku ?
paskudne ¶niadanie
ogólnie lepiej bo pamiêtam, by³o s³abiuuutko
uwa¿am ¿e sama wiesz gdzie jest jeszcze do poprawki wiêc do roboty
pracuj nad sob±
__________________
"Dopóki walczysz, jeste¶ zwyciêzc±. "
¶w. Augustyn


zarêczona 30.03.2012
mama maleñkiego Mi³oszka 17.07.2012
nied³ugo ¿ona
nied³ugo matura
wygra³am swoje ¿ycie !
zielona_zabcia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 23:22   #1994
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomo¶ci: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Dzisiaj U

Sniadanie:
owsianka: 5 lyzek owsianych, mleko lactose free+ woda, 2 lyzki platkow migdalowych, 2 lyzeczki masla orzechowego, lyzka siemienia
Mala pomarancza

Kawa cappuchino



Przekaska

3 garscie orzeszkow ziemnych chilli, 1 garsc nerkowcow


Obiad

Mega gruby plaster pasztetu, 1/4 awokado, 1/2 pomidora, salata zielona, kielki alfalfa, kilkanascie oliwek zielonych.
Lyzka szpinaku duszonego w jogurcie i lyzka warzyw zielonych duszonych w smietanie
1 tortilla (jakos mi nie wchodzily dzis)

duuza lampka czerwonego wina


Czekoladowa muffinka jak z przepisu., kawa




Ocenka ?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 23:27   #1995
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 778
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez santos Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiaj U

Sniadanie:
owsianka: 5 lyzek owsianych, mleko lactose free+ woda, 2 lyzki platkow migdalowych, 2 lyzeczki masla orzechowego, lyzka siemienia
Mala pomarancza

Kawa cappuchino



Przekaska

3 garscie orzeszkow ziemnych chilli, 1 garsc nerkowcow


Obiad

Mega gruby plaster pasztetu, 1/4 awokado, 1/2 pomidora, salata zielona, kielki alfalfa, kilkanascie oliwek zielonych.
Lyzka szpinaku duszonego w jogurcie i lyzka warzyw zielonych duszonych w smietanie
1 tortilla (jakos mi nie wchodzily dzis)

duuza lampka czerwonego wina


Czekoladowa muffinka jak z przepisu., kawa




Ocenka ?
fajnie jest
tylko...kurcze pamiêtasz ¿e zjad³a¶ 1/4 avocado i pó³ pomidora? noi te ³y¿ki warzyw.. to mnie trochê przera¿a
ale ogólnie smakowicie szkoda ¿e ma³o owoców
__________________
"Dopóki walczysz, jeste¶ zwyciêzc±. "
¶w. Augustyn


zarêczona 30.03.2012
mama maleñkiego Mi³oszka 17.07.2012
nied³ugo ¿ona
nied³ugo matura
wygra³am swoje ¿ycie !
zielona_zabcia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-01, 23:29   #1996
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomo¶ci: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Margolcia0703181 Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze podró¿ne U/P:

I. bu³ka 70g z twaro¿kiem (ok 150g) i ogórkiem, herbata z 2 ³y¿eczkami cukru malo mi sie wydaje

II. activia do picia 200gtu tez malo, jakis owoc chociaz? banan?

III. ro¿ek francuski z mas± waniliow± i czekolad±, kawa z czekolad± tu ok

IV. banan, sok multiwitamina (330ml=170kcal)malo

V. porcja zupy jarzynowej na wywarze z ko¶ci, kromka razowca z mas³em i pieczonym schabem (kilka plastrów) i plasterkiem ¿ó³teo sera malo

VI. 1/2 bu³ki ma¶lanej z mas³em, twarogiem (du¿y gruby plaster) i d¿emem ¿urawinowym, kubek kakao rozpuszczalnego (na wodzie, bo mleko mi szkodzi) cala bulka chociaz

mo¿e trochê niezdrowo, ale ujdzie pod wzglêdem ilo¶ci i kaloryczno¶ci, czy znów mi siê tylko wydaje?
Nie znam sie zbytnio na P. Wydaje mi sie, ze sniadanie za male (mala ta bulka) i troche nadrabiasz slodkim. Nie mowie, ze masz jesc mniej slodkiego, bo to ok na P, ale jedz inne rzeczy tez. Ja bym dorzucila cos do sniadania i wiecej warzyw i owocow ogolnie, wiecej np rybek, jakas makrela wedzona, tunczyk. Orzechy? NNK? Jesz duzo nabialu, jedz te ryby zamiast albo oprocz. Moim zdaniem NIBY zjadlas 6 posilkow, a tak serio to MOZE 3. Sam jogurt, albo sam banan z sokiem to nie posilek. Ten obiad to tez taka mizeria.
Generalnie MALO

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Poka¿ wiadomo¶æ
fajnie jest
tylko...kurcze pamiêtasz ¿e zjad³a¶ 1/4 avocado i pó³ pomidora? noi te ³y¿ki warzyw.. to mnie trochê przera¿a
ale ogólnie smakowicie szkoda ¿e ma³o owoców
Owoce to u mnie tak.. raz mam dzien warzywny, a raz owocowy. Jestem odzywczajona od slodkiego, i wierz lub nie, taki banan mnie potrafi zaslodzic. Dzis dzien warzywny
Ilosci pamietam, bo pisalam tego posta siedzac przed tym talerzem, to moglam ocenic
Muffinka jest dopiero w planach
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 05:49   #1997
AlekzFragile
Raczkowanie
 
Avatar AlekzFragile
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 108
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Poka¿ wiadomo¶æ
fajnie, ¿e sprawa z t± laktoz± jednak jako¶ siê wyja¶ni³a ^^. baardzo mi siê podoba Twój jad³ospis. jest zdrowo i kolorowo . i nawet jest to 5 posi³ków
a propos, wczoraj kupi³am sobie mleko sojowe - jakie¶ z alpro soya, niby naturalne ale dosyæ s³odkie (ma w sk³adzie cukier trzcinowy). mam mieszane uczucia. smakuje mi, w owsiance by³o pyszne, ale jednak ma taki md³y, charakterystyczny posmak ;P. mimo wszystko wydaje mi siê byæ dobrym zamiennikiem zwyk³ego po którym ostatnio boli mnie brzuch o.O
Moje te¿ by³o s³odzone cukrem mimo, ¿e naturalne
Mnie po zwyk³ym te¿ boli brzuch i jest taki wzdêty. W owsiance mleko sojowe mi pasuje, ale kawa ju¿ nie

---------- Dopisano o 06:40 ---------- Poprzedni post napisano o 06:39 ----------

Cytat:
Napisane przez emelie Poka¿ wiadomo¶æ
jw.
dla mnie sojowe i w musli i w kawie to po prostu niebo w gêbie
Ka¿dy ma swoje smaki. Ja ogólnie s³odze kawy ani cukrem ani miodem wiêc mo¿e dlatego. Kiedy¶ pi³am kawê s³odzon± z mlekiem kozim Pyszna by³a A bekon bardzo dobry

---------- Dopisano o 06:44 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Poka¿ wiadomo¶æ
U


I. Owsianka: p³atki owsiane, orkiszowe, mieszanka otrêbów - z mlekiem sojowym, gruszk±, rodzynkami & cynamonem.
II. Kromka chleba orkiszowego z wêdzon± makrel±, ogórkiem konserwowym i ketchupem; jab³ko.
III. Pier¶ z kurczaka sma¿ona na oleju rzepakowym z cebul±, marchewk±, cukini± i papryk±.
IV. Fantasia jagodowa, kawa z mlekiem.
V. Dwie kromy orkiszowego: z mas³em, wêdlin± drobiow±, pomidorkami koktajlowymi, rzodkiewk± i szczypiorkiem/z mas³em, wêdzon± makrel± i ketchupem; marchewka.

£adnie chocia¿ do obiadu doda³±bym jakie¶ wêgle. No chyba, ¿e nie lubisz.
Marz± mi siê ogórki konserwowe.

---------- Dopisano o 06:49 ---------- Poprzedni post napisano o 06:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Poka¿ wiadomo¶æ
Smaczne, lu¼ne U Dziêkuje

Majowe P.:
¦: Wielki rogal ma¶lany na 4:
-z mas³em, grubo z d¿emem papaja-marakuja
-z mas³em, szynk±, pomidorem, bazyli±
-z philadelphi± i papryk±
-z mas³em orzechowym/nutell± (grubo, rozlecia³o siê)
Caro na pó³ z mlekiem, kiwi £adnie

II¶: saszetka musli ze s³onecznikiem, wkrojony banan i 2 plastry anansa z activi± naturaln±, jab³ko tu te¿

Ob: Pieczona kaczka, m³ode ziemniaczki polane sosem z kaczki/t³uszczem, kapusta czerwona z jab³kiem

P: Dwie 'scones' ('..'-bo wysz³y niskie i ciasteczkowate) wkruszone do wiejskiego z miodem. a co to takiego ?, mo¿e jaki¶ owoc, kakao ?

K: tu pewnie bêd± 2/3 kanapki z mas³em, szynk±, serem i pomidorem z bazyli± i trochê orzechów mog³by byæ 3

a po¼niej za pewne czekolada...bo mam zapasydo przepisu na ¿ycie. te¿ ogl±dam

Moje jad³ospisy s± pomijane ostatnio Fajnie by by³o gdyby kto¶ oceni³.
Ogólnie ³adnie. Tyjesz ?
__________________
There is a whole world outside of LA.
I'm a terrible person ^^
AlekzFragile jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 08:52   #1998
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Poka¿ wiadomo¶æ
paskudne ¶niadanie
ogólnie lepiej bo pamiêtam, by³o s³abiuuutko
uwa¿am ¿e sama wiesz gdzie jest jeszcze do poprawki wiêc do roboty
pracuj nad sob±
tak -wiem, te wafle ry¿owe nie bardzo, ale lubiê je
poza tym nie mia³am rano w domu pieczywa /oprócz bia³ego , którego prawie nie jadam.
dziêkujê za opiniê.
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 09:14   #1999
PoProstuIzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zDolny ¦l±sk ;) -->Wro i okolice
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Moje dzisiejsze U :

¦niadanie-3 du¿e,pyszne muffiny z serem ¿ó³tym (home made
i 2 herbatki zielone

2 ¶niadanie-micha sa³atki owocowej : banan,jab³ko,2 mandarynki,2 kiwi+ma³y jogurt morelowy "serduszko"+muffin serowy z serkiem topionym

Obiad-mega micha kapustki kiszonej z cukrem+5 pierogów ruskich (babunia robi )

Podwieczorek-talerzyk bakalii "mieszanka studencka z ¿urawin±"+jogurt serduszko jagodowy du¿y

Kolacja-2 kromki razowca :
z jajkiem na twardo i mase³kiem

+ew.micha kapustki (jak w obiadku) albo sa³ata na kanapki


i po drodze 1 l soku pomarañczowego albo multiwitaminy
zielone herbatki
1,5 l wody niegazowanej

I jak dzisiaj :
PoProstuIzka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 09:17   #2000
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomo¶ci: 773
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Lekkie R

I¶: Jaglanka (z 60g) z 1/2 kostki twarogu pó³t³ustego, 1/2 banana, kiwi i skórk± pomarañczy + ³y¿eczka naturalnego kakao

II¶: tunak wsw, pomidor, rzodkiewki, 2 kromki ¿ytnie z dyni±

O: schabowy w otrêbach sma¿ony na oliwie, makaron ¿ytni, sa³ata z jogurtem, ogórkiem itd

K: jaja na twardo, warzywa
__________________
æwiczê

zdrowo siê od¿ywiam

dbam o siebie i swoich bliskich

ZJEDZ TÊ ¯ABÊ !
polny mak jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 09:33   #2001
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomo¶ci: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Od kilku dni cierpie na straszne wzdecia,mam brzuszek jak w zaawansowanej ciazy i problemy z wyproznianiem nie wiem czym to moze byc spowodowane
Moje dzisiejsze lekkie(mam nadzieje) R:

Sniadanie:
Owiasnka na wodzie(4o g), naturalny jogurt bez cukru 1/2 opakowania(90g),otreby pszenne(10g),1/2 wiesniaka,jablko

IISniadanie:
Prawdopodobnie bedzie ciemna buleczka(daaaaaawno nie jadlam pieczywa a mam ochote) z szynka drobiowa(rolada z kurczat) z pomidorkiem,pewnie reszta wiesniaka

Obiad:
Jajko sadzone,kasza jaglana(2 spore lyzki),jakies gotowane warzywa

Podwieczorek:
(jezeli dam rade zjesc bo nie wiem czy bedzie mi sie chcialo)
serek homo z jakims dodatkiem,moze jablko

Kolacja:
tutaj sie zastanawiam bo bedzie albo jajo gotowane albo wiesniak.Do jednego z tych dwoch napewno jakies warzywo

a tak z ciekawosci,ile chudniecie na swoich eRkach?Tak na tydzien,czy 2 tygodnie,ile wam ubywa kg?

codziennie biegam po 25 minut,do tego wykonuje cwiczenia na ramiona z ciezarkami 2 kg i robie brzuszki(abs),myslicie,ze jezeli chodzi o ruch to wystarczy?i czy jest jakas roznica czy biegam rano czy wieczorem?

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez polny mak Poka¿ wiadomo¶æ
Lekkie R

I¶: Jaglanka (z 60g) z 1/2 kostki twarogu pó³t³ustego, 1/2 banana, kiwi i skórk± pomarañczy + ³y¿eczka naturalnego kakao podoba mi sie to sniadanko

II¶: tunak wsw, pomidor, rzodkiewki, 2 kromki ¿ytnie z dyni± moim zdaniem II sniadanie tez ladne

O: schabowy w otrêbach sma¿ony na oliwie, makaron ¿ytni, sa³ata z jogurtem, ogórkiem itd mysle ze ok

K: jaja na twardo, warzywa tutaj tez wydaje mi sie spoko
podoba mi sie Twoja R,chociaz sama nie jadam schabowych

Edytowane przez karola11
Czas edycji: 2011-05-02 o 09:30
karola11 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 09:35   #2002
cordellia
Zadomowienie
 
Avatar cordellia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 1 064
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Phynn Poka¿ wiadomo¶æ
tak -wiem, te wafle ry¿owe nie bardzo, ale lubiê je
poza tym nie mia³am rano w domu pieczywa /oprócz bia³ego , którego prawie nie jadam.
dziêkujê za opiniê.
to mog³a¶ chocia¿ zje¶æ ich wiêcej. poza ¶niadaniem jest ca³kiem w porz±dku, ale P to to nie jest.
__________________

november smoke and your toes go numb
a new colour on the globe
it goes from white to red
a little voice in my head says oh oh oh

blogujê sobie
cordellia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 10:06   #2003
Nora_Grey
Raczkowanie
 
Avatar Nora_Grey
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 399
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

[QUOTE=credo;26647527]
Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Poka¿ wiadomo¶æ

Majowe P.:
¦: Wielki rogal ma¶lany na 4:
-z mas³em, grubo z d¿emem papaja-marakuja
-z mas³em, szynk±, pomidorem, bazyli±
-z philadelphi± i papryk±
-z mas³em orzechowym/nutell± (grubo, rozlecia³o siê)
Caro na pó³ z mlekiem, kiwi ile rogal mia³ gram, bo nigdy nie widzia³am wielkich rogali ma¶lanych, ale mo¿e siê mylê. Jak mia³ conajmniej 200g to ok, chocia¿ mog³y wpasc dwa i ca³e posmarowane nutell±

II¶: saszetka musli ze s³onecznikiem, wkrojony banan i 2 plastry anansa z activi± naturaln±, jab³ko ok

Ob: Pieczona kaczka, m³ode ziemniaczki polane sosem z kaczki/t³uszczem, kapusta czerwona z jab³kiem je¿eli spora porcja to ok

P: Dwie 'scones' ('..'-bo wysz³y niskie i ciasteczkowate) wkruszone do wiejskiego z miodem. nie wiem co to scones, ale mog³as jeszcze banana wkroiæ, czy co¶

K: tu pewnie bêd± 2/3 kanapki z mas³em, szynk±, serem i pomidorem z bazyli± i trochê orzechów najlepiej 4 kanapki - mo¿esz sobie z nich zrobiæ dwa tosty i sporo orzechów

a po¼niej za pewne czekolada bardzo dobrze, smacznego~...bo mam zapasydo przepisu na ¿ycie.

Moje jad³ospisy s± pomijane ostatnio Fajnie by by³o gdyby kto¶ oceni³.


jw. Jest bia³ko, s± warzywa, s± owoce, s± nnkt, sa s³odko¶ci - bardzo ³adnie
Rogal nie wiem ile mia³ gram, bo ogólnie nie wa¿ê produktów, wiem czasami jak kupujê, bo jest napisane Ale by³ huge. Z ca³± nutell± to bym siê pewnie zapcha³a.
Obiadu porcja by³a spora, co prawda kanapki tylko dwie na kolacjê, bo zabrak³oby chleba na rano, ale za to sporo nerkowców
Dziêkujê, jem tak ¿eby mi smakowa³o i niczego nie brakowa³o

AlekzFragile scones to takie bu³eczki : http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_...e/przepis.html ale mi wysz³y trochê..... inne

Czy tyjê nie wiem, bo siê nie wa¿ê. Ale ostatnio chyba co¶ wolno idzie..Tak mi siê wydaje. Ile wa¿ê dok³adnie dowiem siê na pocz±tku czerwca wiêc sobie trochê poczekam.

A przepis na ¿ycie uwielbiam
Dziêkujê
__________________
zapuszczam siê
www.bananowysong.blogspot .com
www.sniadaniowewariacje.b logspot.com

Edytowane przez Nora_Grey
Czas edycji: 2011-05-02 o 10:11
Nora_Grey jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 10:12   #2004
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego ¦l±ska.
Wiadomo¶ci: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez emelie Poka¿ wiadomo¶æ
U

¦niadanie: 8 ³y¿ek domowego musli (mieszanina ró¿nych p³atków, otrêbów i suszonych owoców) na szklance mleka sojowego z wkrojon± gruszk± i paroma truskawkami; kawa zbo¿owa z mlekiem sojowym i miodem wybacz, ale.. otr±b nie otrêbów . Tak to super.

II ¶niadanie: sa³atka Cesar (warzywa, sma¿ona pier¶ z kurczaka, grzanki z chleba ¿ytniego, dressing); jab³ko ok

Obiad: domowy hot - dog : du¿y kawa³ razowej bagietki, parówka sojowa, warzywa (sa³atka, pomidor, ogórek, pra¿ona cebulka), sos (jogurt naturalny, majonez, przyprawy), musztarda, ketchup zjad³a¶ majonez? a podobno nie lubisz ;-) podoba mi siê, o ile hot-dog naprawdê du¿y. Ja kiedy¶ ¿eby siê naje¶æ, to jad³am takie 2 na obiad.

Podwieczorek: serek wiejski (200 g) z miodem, nerkowcami, bananem i startym paskiem gorzkiej czekolady; herbata o smaku owoców le¶nych ³adnie

Kolacja: 2 du¿e kromki ¿ytniego domowego chleba z mas³em czosnkowym, sa³at±, polêdwic± z indyka, pomidorem i pra¿on± cebulk±/mas³em czosnkowym, sa³at±, polêdwic± z indyka, pomidorem i szczypiorkiem; marchewka do pochrupania; zielona herbata zwykle s± 3-4 kromki na kolacjê, wiêc mam nadziejê, ¿e te dwie by³y naprawdê du¿e. Tak to ok.

+ 2l wody
jw.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2011-05-02 o 10:13
morphine88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 10:17   #2005
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 7 036
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Poka¿ wiadomo¶æ
jw.
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=11517
__________________

poppy seed jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 10:18   #2006
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Poka¿ wiadomo¶æ

Majowe P.:
¦: Wielki rogal ma¶lany na 4:
-z mas³em, grubo z d¿emem papaja-marakuja
-z mas³em, szynk±, pomidorem, bazyli±
-z philadelphi± i papryk±
-z mas³em orzechowym/nutell± (grubo, rozlecia³o siê)
Caro na pó³ z mlekiem, kiwi

II¶: saszetka musli ze s³onecznikiem, wkrojony banan i 2 plastry anansa z activi± naturaln±, jab³ko

Ob: Pieczona kaczka, m³ode ziemniaczki polane sosem z kaczki/t³uszczem, kapusta czerwona z jab³kiem

P: Dwie 'scones' ('..'-bo wysz³y niskie i ciasteczkowate) wkruszone do wiejskiego z miodem.

K: tu pewnie bêd± 2/3 kanapki z mas³em, szynk±, serem i pomidorem z bazyli± i trochê orzechów

a po¼niej za pewne czekolada...bo mam zapasydo przepisu na ¿ycie.

Moje jad³ospisy s± pomijane ostatnio Fajnie by by³o gdyby kto¶ oceni³.

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------



Roooodzyna! £adnie, ale jako¶ mi siê wydaje, ¿e smutno? No nie wiem, pewnie siê tylko wydaje. W sumie to masz trochê racji, nie tylko Ci siê wydaje.
Mi siê podoba, ale chyba trochê mniej ni¿ zwykle?

Twój jad³ospis super oby tak dalej trzymaj!!
Na prawdê w porównaniu z wcze¶niejszymi jest git!!
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 10:19   #2007
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez poppy seed Poka¿ wiadomo¶æ
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=11517
hehe dokladnie
byle nie otrÊb
dziêki cordelia za komentarz, no fakt- nei zaszkodzi³by jeszcze 1
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 10:53   #2008
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Cytat:
Napisane przez santos Poka¿ wiadomo¶æ
OOO ciekawa odpowiedz. Mozesz miec duzo racji, kojarze podobne symptomy z opowiesci kolezanki. No to coz, uznaje, ze tak byc musi. Nie zamierzam tyc celowo. Nawet nie chodzi o forme i wyglad,Je¶eli nie chodzi o wygl±d to na pewno lepiej jest przytyæ i wcale nie musisz po¶wiêcaæ czasu na gotowanie, wymy¶lanie czy jedzenie wystarczy ¿e powciskasz t³uszcze do posi³ków które jesz i dodatkowo podjadaj orzechy przez ca³y dzieñ. I nie piszcie ,¿e dodawanie NNKT nic nie daje bo du¿o daje, tylko trzeba je¶æ du¿o i regularnie ,a nie od czasu do czasu garstkê orzechów i jeszcze jedno mas³o, mas³o i jeszcze mas³o jest wa¿ne, do tego trochê luzu i ró¿norodno¶ci i nie baæ siê.Teraz do wszystkich dziewczyn walcz±cych o okres: jedzcie ten t³uszcz do cholery bo jak nie to sobie mo¿ecie czekaæ i czekaæ i siê nie doczekacie.Ale ¿eby nie by³o ¿e komu¶ co¶ wciskam, to jak kto¶ chce to niech sobie nie je i tyle, dla jednego wa¿niejsze zdrowie dla drugiego co innego. chociaz to tez, ale po prostu nie mam sily na to. Nie chcialabym tyc na slodyczach, a na wiecej posilkow nie mam sily i czasu, zarowno na przygotowanie jak i na samo pochlanianie

Dziekowac za ocene.
Chetnie podam przepis, ale ja gotuje "na oko". Mam dosc duza wprawe. Dlatego moge podac skladniki, ale proporcje to tak, pi razy oko .
.

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez orchidea24 Poka¿ wiadomo¶æ

Od kilku dni tak siebie obserwujê i widzê ¿e strasznie ci±gnie mnie do nnkt. Mas³o orzechowe mog³abym podjadaæ ³y¿kami ci±gle - co nigdy wcze¶niej nie zdarza³o mi siê! Teraz ci±gle mam na nie i na migda³y ochotê... nie wiem z czego to wynika,ci±gle czego¶ szukam... organizm domaga siê czy jak? nie umiem siê oprzeæ a to takie kaloryczne...
Chyba tak, organizm siê domaga.Te¿ tak mia³am, taki okres ¿e ci±gle mi siê chcia³o orzechów ( no racja kaloryczne, ale zdrowe ) najlepiej s³uchaj organizmu on Ci powie czego chce.

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

No to jeszcze moje z wczoraj ,wysz³o ³adnie to wrzucê :

1. grejfrut, owsianka ( 6 ³y¿. p³atków, 2 ³y¿.otrêbów, 2 gar¶cie big rodzyn na ok.400ml mleka), big jab³ko
/kawa roz. z mlekiem/
2.pó³ wêdzonej makreli, 2 kromki razowca z mas³em, pomidor, sa³ata i rzodkiewki
3. trzy razowe nale¶niki ze szpinakiem i serem feta
4. grejfrut, serek homo, 2 gar¶cie laskowych i kawa z mlekiem
5. dwie kromki razowca z mas³em i wêdzonym ³ososiem, rzodkiewki, sa³ata i pomidor

oby czê¶ciej....
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 12:01   #2009
blueberry5
Przyczajenie
 
Avatar blueberry5
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Wstawiam moje wczorajsze P

Sniadanie: szklanka ma¶lanki truskawkowej, 5 ³y¿ek p³atków muesli,2 kromki razowca z mas³em i serem zó³tym,

2 ¶niadanie: kromka razowca z tuñczykiem, jab³ko

Obiad: pomidorowa z makaronem, pó³ woreczka brazowego ry¿u, porcja potrawki z kurczaka(ca³e udko)

Podwieczorek: miseczka lodów, wiórki kokosowe

Kolacja: 2 jajka sadzone, 2 kromki razowca, pomidor, ogórek konserwowy

U¶miecham sie o ocenkê mam nadzieje ze jest lepiej

Nora: narobi³as mi snaka na te scones mama zamiar je zrobiæ w najbli¿szym czasie
blueberry5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-02, 12:04   #2010
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jad³ospisy XIV

Têczowa, ale nikt nie napisa³, ¿e ma nie je¶æ nnkt. Dziewczyna nie ma niedowagi , ma wagê w normie, dobrze siê z tym czuje, wiêc je¶li nie chce tyæ, a okres jest po prostu mniejszy to w czym problem? Wystêpowanie okresu jest zwi±zane z obecno¶ci± tkanki t³uszczowej w odpowiednim procencie, poniewa¿ jest to miejsce gdzie znajduj± siê hormony estrogenowe, bla bla, no ka¿dy przecie¿ wie. Je¶li nie ma siê jej wystarczaj±co du¿o to nie ma okresu, dziewczyna mo¿e je¶æ kilo orzechów dziennie i kostke mas³a a je¶li nadal bêdzie szczup³a i bêdzie æwiczyæ to siê nic nie zmieni. ; ]
pozytywna-wariatka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.