Ropa pod zębem a brak antybiotyku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-14, 12:50   #1
zapałeczka
Zadomowienie
 
Avatar zapałeczka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 044
Question

Ropa pod zębem a brak antybiotyku?


Witam, mam problem z zębem. Zrobiła mi się pod nim ropa, ból niesamowity. Miałam już 2 wizyty u dentysty, który robił jakieś płukanie + wkładał jakiś lek w tego zęba. Boli dalej okropnie i zastanawiam się czy nie powinnam dostać jakiegoś antybiotyku? Po 3 dniach od pierwszej wizyty zaczyna puchnąć mi policzek i martwię się...
__________________
Natan
zapałeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 07:31   #2
ona1960
Raczkowanie
 
Avatar ona1960
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 453
Dot.: Ropa pod zębem a brak antybiotyku?

Nie jestem fachowcem, ale jak bylam mala to mi i mojej siostrze tez sie czasem cos takiego robilo.. Mama po prostu mowila ze mamy ropniaka Czyms tam smarowala i za jakis tydzien nie bylo sladu.. Bolec bolalo, ale mi sie wydaj e, ze to sie robilo od podraznienia, np zbyt silna pasta, albo twarda szczoteczka.
Mysle ze nie masz co sie martwic, bo skoro nam zawsze schodzilo od masci mamy, ktora na pewno nie byla antybiotykiem to Tobie tez na pewno nic nie bedzie
ona1960 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 08:44   #3
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Ropa pod zębem a brak antybiotyku?

miałam ostatnio ropę pod pierścieniem w aparacie - stało się to w sobotę wieczorem - na noc posmarowałam sacholem, rano ropniak pękł, płukałam wodą z solą i dentoseptem, w poniedziałek nic już nie trzeba było robić (byłam u dentysty i nawet antybiotyku nie dał, powiedział, że wszystko wyszło)
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 17:43   #4
sencja
Raczkowanie
 
Avatar sencja
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 37
Dot.: Ropa pod zębem a brak antybiotyku?

Droga Zapałeczko
Nie będę podważać umiejętności twojej dentystki, ale sama miałam duże problemy z zębami właśnie przez wspaniałą Panią doktor i niby uznaną klinikę Ropa jak wiadomo nie bierze się ot tak, coś jest nie tak jeżeli non stop Ci się zbiera. powinna Cię uświadomić dlaczego tak się dzieje, bo możliwości może być kilka.
Na doraźne dolegliwości polecam Dentosept A; jeżeli mocno Cię boli to wlej sobie trochę tam gdzie Cię boli(po tej stronie policzka)- celowo napisałam wlej (na ulotce jest napisane że trzeba na patyczek i smarować) poszczypie ale później poczujesz ulgę, parę razy i ropa powinna schodzić (mi pomagało i tylko to, a miałam poważne stany zapalne)
Oprócz tego powinna dać Ci antybiotyk, jeżeli ropy jest dużo, bo ani dobrze Ci nie wyczyści, ani nie będzie działać znieczulenie żeby dobrze wykonać przeokropną kanałówkę.
Radzę uważać na dentystkę, jeżeli masz nawroty ropy!!!
mam nadzieję, że pomogłam zwłaszcza że to pierwszy post i dziękuje bo dzięki Tobie się w końcu zarejestrowałam
__________________

Tyle czasu tu wchodzę, czytam... no aż w końcu musiał nadejść ten chwalebny czas rejestracji
Dziękuje Wszystkim co współtworzą te forum i miło mi jest to Was dołączyć

Wizaż jako alternatywa dla papierosów
sencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 13:58   #5
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ropa pod zębem a brak antybiotyku?

Cytat:
Napisane przez zapałeczka Pokaż wiadomość
Witam, mam problem z zębem. Zrobiła mi się pod nim ropa, ból niesamowity. Miałam już 2 wizyty u dentysty, który robił jakieś płukanie + wkładał jakiś lek w tego zęba. Boli dalej okropnie i zastanawiam się czy nie powinnam dostać jakiegoś antybiotyku? Po 3 dniach od pierwszej wizyty zaczyna puchnąć mi policzek i martwię się...
po płukaniu zęba dalej zbiera Ci się ropa? być może to ropień, którego się nacina. na dodatek zaczyna puchnąc Ci policzek. idź do innego lekarza, bo coś jest nie tak
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 23:20   #6
Simms
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Ropa pod zębem a brak antybiotyku?

Trudno coś powiedzieć ale objawy wskazują na ropień podśluzówkowy; często jest on końcowym stadium zapalenia tkanek okołowierzchołkowych zęba, czego przyczyną może być źle przeleczony endodontycznie ząb; Leczenie ropnia polega na nacinaniu go w znieczuleniu i delikatnym ,,wyciskaniu" treści ropnej; oraz na leczeniu endodontycznym lub ekstrakcji zęba wokół którego rozwinęła się zmiana okołowierzchołkowa; do określenia który to ząb potrzebny jest RTG. Oczywiście pacjentowi przepisuje się antybiotyk najczęściej Dalacin (klindamycyna) która szczególnie dobrze działa na infekcje kostne. Ropień podśluzówkowy w zależności od stanu pacjenta może być też wskazaniem do wypisania L4
Simms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.