Chorobliwa zazdrość, pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-04, 23:33   #1
weronika1054
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 62

Chorobliwa zazdrość, pomocy!


Hej dziewczyny. Mam problem, jestem chorobliwie zazdrosna, jestem z TŻ prawie 3 lata, oboje mamy po 17 lat. Jak co dzień, wyszliśmy ze znajomymi, oczywiście byli tam też inni ludzie i dziewczyny, których nie znamy. Gdy widzę już inne dziewczyny, to momentalnie jestem zazdrosna... No i co za tym idzie, oczywiście w☠☠☠☠ie*** i złość. Sama nie wiem czemu tak się dzieje. Zła też byłam za to, że jakaś dziewczyna z nami wszystkimi się żegnała na buziaka, no i też dała go mojemu TŻ. Byłam na niego zła, mimo tego, że to nie on się z nią tak pożegnał, a ona z nim. On zawsze na buziaka tylko z tymi dziewczynami, które zna. Przesadzam, prawda? Powiedzcie, jak sobie z tym cholerstwem radzić?! Dziś mi nawet TŻ powiedział, że w końcu będzie koniec z nami, bo ma dość...
weronika1054 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 23:39   #2
qrado
Raczkowanie
 
Avatar qrado
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 45
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Jak już taka zazdrosna jesteś, to już bądź, ale nie musisz robić scen swojemu TŻ za każdym razem, skoro ma już dość
qrado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 23:59   #3
weronika1054
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 62
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Ale czy da się z tego jakoś wyleczyć? Dodam, że miałam nieprzyjemności z innymi partnerami, którzy zostawiali mnie dla innych zawsze... I to dlatego teraz jestem aż tak zazdrosna. ;(
weronika1054 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 00:40   #4
gnishu
Raczkowanie
 
Avatar gnishu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 263
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weronika1054 Pokaż wiadomość
Ale czy da się z tego jakoś wyleczyć? Dodam, że miałam nieprzyjemności z innymi partnerami, którzy zostawiali mnie dla innych zawsze... I to dlatego teraz jestem aż tak zazdrosna. ;(
Jesteś z chłopakiem 3 lata, czyli miałaś 14 lat, kiedy związek się rozpoczął. Naprawdę poprzednie relacje odbiły takie piętno na Twojej psychice?
gnishu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 00:40   #5
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weronika1054 Pokaż wiadomość
Ale czy da się z tego jakoś wyleczyć? Dodam, że miałam nieprzyjemności z innymi partnerami, którzy zostawiali mnie dla innych zawsze... I to dlatego teraz jestem aż tak zazdrosna. ;(
Kiedy ty miałaś tych innych partnerów?
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 07:18   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Kiedy ty miałaś tych innych partnerów?
No właśnie

Dla mnie dziwne że 17to latka juz opędziła 3 lata stałego zwiazku. Bo nie wiem po co sobie dzieciństwo marnować na bycie od dziecka " kobietą w stałym związku" i nawet się samodzielnie zyć nie nauczyć.
A tu jeszcze jaciś poprzedni "partnerzy"? W liczbie mnogiej? Z przed 14tego roku zycia?
I jeszcze trauma na tym tle bo "zostawiali" dla innej
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 07:36   #7
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Kiedy ty miałaś tych innych partnerów?
To samo pytanie chcialam zadac
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-05, 07:53   #8
ALL for LOVE
Zadomowienie
 
Avatar ALL for LOVE
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 058
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

27 , rozumiem, ale 17?
Ale ten świat pędzi do przodu...
__________________
Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Wspólne prowadzenie domu i przebywanie w swoim towarzystwie to wielkie wyzwanie. To nauka drugiego człowieka od nowa. Z innej perspektywy.
ALL for LOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 07:56   #9
Alina2121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Weronika,
oczywiście że można sobie z tym radzić wystarczy tylko silna wola, determinacja i więcej zrozumienia. Jesteście młodzi, to jest najlepszy czas na zabawy/imprezy/spotkania towarzyskie w gronie znajomych. Nie możesz za każdym razem reagować w ten sposób bo Twój związek z pewnością wkrótce się zakończy. Naprawdę tego chcesz? Każdy związek musi byc oparty i budowany na zaufaniu. Skoro partner zapewnia Cię, że Cie kocha to nie możesz każda dziewczynę traktować jako potencjalną rywalkę. Skoro kocha Ciebie to z Tobą chce być, Ty jesteś dla niego najpiekniejsza i najlepsza!

Powodzenia zazdrośnico
Alina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 08:10   #10
qrado
Raczkowanie
 
Avatar qrado
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 45
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No właśnie

Dla mnie dziwne że 17to latka juz opędziła 3 lata stałego zwiazku. Bo nie wiem po co sobie dzieciństwo marnować na bycie od dziecka " kobietą w stałym związku" i nawet się samodzielnie zyć nie nauczyć.
A tu jeszcze jaciś poprzedni "partnerzy"? W liczbie mnogiej? Z przed 14tego roku zycia?
I jeszcze trauma na tym tle bo "zostawiali" dla innej
ja mam 18 i jestem z chłopakiem 2 lata i nie sądzę, żeby to było marnowanie sobie dzieciństwa...
qrado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 08:32   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez qrado Pokaż wiadomość
ja mam 18 i jestem z chłopakiem 2 lata i nie sądzę, żeby to było marnowanie sobie dzieciństwa...

A ona ma 17 , 3 lata w związku i... poprzednich partnerów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-05, 08:59   #12
ALL for LOVE
Zadomowienie
 
Avatar ALL for LOVE
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 058
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Ej, chyba, że autorka miała tych innych partnerów w czasie tego 3-letniego związku.
__________________
Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Wspólne prowadzenie domu i przebywanie w swoim towarzystwie to wielkie wyzwanie. To nauka drugiego człowieka od nowa. Z innej perspektywy.
ALL for LOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 09:02   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez ALL for LOVE Pokaż wiadomość
Ej, chyba, że autorka miała tych innych partnerów w czasie tego 3-letniego związku.

Na złodzieju czapka gore.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 09:16   #14
weronika1054
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 62
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Dzięki wielkie Przynajmniej jedna osoba potrafiła wytłumaczyć jak sobie z tym radzić

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Moim zdaniem też, jeżeli oboje z chłopakiem tak myślimy i się kochamy, to niby dlaczego mamy ze sobą nie być? Znam kilka par, które są od 14 roku życia razem, a teraz się zaręczają.

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Chyba jednak się mylisz.
weronika1054 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 09:18   #15
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weronika1054 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie Przynajmniej jedna osoba potrafiła wytłumaczyć jak sobie z tym radzić

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Moim zdaniem też, jeżeli oboje z chłopakiem tak myślimy i się kochamy, to niby dlaczego mamy ze sobą nie być? Znam kilka par, które są od 14 roku życia razem, a teraz się zaręczają.

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Chyba jednak się mylisz.
Super, świetnie, tez bylam w takim związku. Tylko skąd te dramatyczne przezycia z innymi partnerami? w przedszkolu to bylo?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 09:28   #16
weronika1054
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 62
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Może dlatego, że szybko wydoroślałam, a moje poprzednie "zwiazki" trwały 9 mies i 4 miesiace, więc gdy mnie zostawiali dla innych jednak to trochę przezywalam, mimo ze byla to klasa 1 i 2 gimnazjum... Potem jednak wyszlo tak, ze poznałam mojego obecnego chłopaka i jesteśmy prawie 3 lata. Dobrze nam razem, więc nie wiem czemu się dziwicie ze jestesmy tak dlugo ze sobą?? Skoro nam dobrze razem.
weronika1054 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 09:32   #17
kaja2301
Zakorzenienie
 
Avatar kaja2301
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 3 964
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weronika1054 Pokaż wiadomość
Może dlatego, że szybko wydoroślałam, a moje poprzednie "zwiazki" trwały 9 mies i 4 miesiace, więc gdy mnie zostawiali dla innych jednak to trochę przezywalam, mimo ze byla to klasa 1 i 2 gimnazjum... Potem jednak wyszlo tak, ze poznałam mojego obecnego chłopaka i jesteśmy prawie 3 lata. Dobrze nam razem, więc nie wiem czemu się dziwicie ze jestesmy tak dlugo ze sobą?? Skoro nam dobrze razem.
wlasnie widac jak wydoroslalas, ze szalejesz jak twoj chlopak przywita sie z inna.
__________________
I like my money right where I can see it .. hanging in my closet
kaja2301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 09:36   #18
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weronika1054 Pokaż wiadomość
Może dlatego, że szybko wydoroślałam, a moje poprzednie "zwiazki" trwały 9 mies i 4 miesiace, więc gdy mnie zostawiali dla innych jednak to trochę przezywalam, mimo ze byla to klasa 1 i 2 gimnazjum... Potem jednak wyszlo tak, ze poznałam mojego obecnego chłopaka i jesteśmy prawie 3 lata. Dobrze nam razem, więc nie wiem czemu się dziwicie ze jestesmy tak dlugo ze sobą?? Skoro nam dobrze razem.
1. tak tak, bylas dojrzalsza niz twoi rówiesnicy
2. nie dziwię się, ale chyba nie do konca wam tak dobrze, bo gdyby tak bylo to ten wątek by nie powstał
3. czekaj, masz 17 lat, jestes od trzech lat z tym chlopakiem, więc zaczelas z nim byc w wieku 14 lat. Oprocz tego masz za sobą 2 związki o łącznej dlugosci ponad rok.


Wpadlas w wir bycia z kimś i tak ci zostało.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 09:38   #19
weronika1054
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 62
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Z zazdrością jestem jednak "jestem do tyłu". Więc szukam rady, co zrobić aby ogarnąć się z tym...
weronika1054 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-05, 10:12   #20
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weronika1054 Pokaż wiadomość
Z zazdrością jestem jednak "jestem do tyłu". Więc szukam rady, co zrobić aby ogarnąć się z tym...

Wiesz co, tak tu sobie trochę dowcipkujemy, bo niestety, nawet nad wiek dojrzałe dziecko, to nadal dziecko.
Nie obrażaj się.
Zaczęłaś swoje życie związkowe , bardzo wcześnie, i niestety Twój problem chyba jest tego konsekwencją.
Prezentujesz typowo "dziecinne" zachowania- ta zazdrość rozbuchana o byle rzecz, to zachowanie typowe dla bardzo młodych dziewczynek, jeszcze dzieci.

Wydaje mi się, ze po prostu zostałaś pozbawiona pewnego okresu życia, kiedy młody człoweik zbiera różnorakie doświadczenia, uczy sobie radzić z uczuciami i sytuacjami różnymi, dociera do niego ze nie jest złotą śrubką w pępku świata, uczy się jak to być odrębną jednostką, oraz jak szanować odrębność innych ludzi.
Oraz kluczowe- nabiera DYSTANSU . Do siebie, ludzi, świata, sytuacji które się zdarzają itp.

Tego chyba Ci brakuje. Zbyt wczesne wchodzenie na pewne etapy życia, wcale nie jest dobre i korzystne dla człowieka. Bo pozbawia go możliwości przeżycia danego etapu i związanej z tym nauki.

Nie wiem co z tym zrobić.
Chyba dużo myśleć nad sobą, pracować nad poczuciem swej odrębności oraz szacunkiem dla odrębności partnera. Dystansować się od zbędnych uczuć, nie dzielić włosa na czworo, nie zwracać uwagi na pierdoły.
Bo nawet para, to 2 odrębne osoby a nie jedność.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 13:15   #21
weronika1054
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 62
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

To, że nie radzę sobie z zazdrością nie oznacza, że nam się całkowicie nie układa...

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

I w żaden wir bycia w związku nie wpadłam... Sama nie sądziłam, że będę z nim tak długo. Ale jednak bardzo dobrze się dogadujemy i te 3 laya zleciały jak nie wiem, to, że mieliśmy po 14 lat jal zaczęliśmy ze sobą być, nie oznacza, że zabraliśmy sobie dzieciństwo...
weronika1054 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 13:21   #22
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wiesz co, tak tu sobie trochę dowcipkujemy, bo niestety, nawet nad wiek dojrzałe dziecko, to nadal dziecko.
Nie obrażaj się.
Zaczęłaś swoje życie związkowe , bardzo wcześnie, i niestety Twój problem chyba jest tego konsekwencją.
Prezentujesz typowo "dziecinne" zachowania- ta zazdrość rozbuchana o byle rzecz, to zachowanie typowe dla bardzo młodych dziewczynek, jeszcze dzieci.

Wydaje mi się, ze po prostu zostałaś pozbawiona pewnego okresu życia, kiedy młody człoweik zbiera różnorakie doświadczenia, uczy sobie radzić z uczuciami i sytuacjami różnymi, dociera do niego ze nie jest złotą śrubką w pępku świata, uczy się jak to być odrębną jednostką, oraz jak szanować odrębność innych ludzi.
Oraz kluczowe- nabiera DYSTANSU . Do siebie, ludzi, świata, sytuacji które się zdarzają itp.

Tego chyba Ci brakuje. Zbyt wczesne wchodzenie na pewne etapy życia, wcale nie jest dobre i korzystne dla człowieka. Bo pozbawia go możliwości przeżycia danego etapu i związanej z tym nauki.


Nie wiem co z tym zrobić.
Chyba dużo myśleć nad sobą, pracować nad poczuciem swej odrębności oraz szacunkiem dla odrębności partnera. Dystansować się od zbędnych uczuć, nie dzielić włosa na czworo, nie zwracać uwagi na pierdoły.
Bo nawet para, to 2 odrębne osoby a nie jedność.
Cavo tylko się podpiszę, bo uważam identycznie i wiedziałam już zbyt dużo niefajnych ciągów dalszych, gdy ktoś tego etapu się pozbawiał.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 13:21   #23
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weronika1054 Pokaż wiadomość
To, że nie radzę sobie z zazdrością nie oznacza, że nam się całkowicie nie układa...

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

I w żaden wir bycia w związku nie wpadłam... Sama nie sądziłam, że będę z nim tak długo. Ale jednak bardzo dobrze się dogadujemy i te 3 laya zleciały jak nie wiem, to, że mieliśmy po 14 lat jal zaczęliśmy ze sobą być, nie oznacza, że zabraliśmy sobie dzieciństwo...
On zaczyna przebąkiwac o rozstaniu, chyba zapomniałaś.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 13:25   #24
weronika1054
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 62
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Nie zapomniałam, chyba dlatego zalożyłam ten wątek. Oj uwierz mi, że bardzo dobrze nam się układa, prócz tego, że mam problem z zazdrością, tak to bardzo dobrze się dogadujemy.
weronika1054 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 13:27   #25
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weronika1054 Pokaż wiadomość
Nie zapomniałam, chyba dlatego zalożyłam ten wątek. Oj uwierz mi, że bardzo dobrze nam się układa, prócz tego, że mam problem z zazdrością, tak to bardzo dobrze się dogadujemy.
Chyba do ciebie nie dociera, że twój chłopak ma już naprawdę dość twoich histerii.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 13:30   #26
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weronika1054 Pokaż wiadomość
Nie zapomniałam, chyba dlatego zalożyłam ten wątek. Oj uwierz mi, że bardzo dobrze nam się układa, prócz tego, że mam problem z zazdrością, tak to bardzo dobrze się dogadujemy.
Jak się"bardzo dobrze układa"- to nie ma się nawet przebłysku, aby się rozstać. A prawda jest taka: 90% ludzi (na szczęście!!!) "wyrasta" z nastolatkowych związków.
Jakoś nie wierzę w ciągi dalsze (sensowne, a nie trwanie "bo to tyyyyle lat już razem") , które zaczynają się w wieku 14/15 czy 16 lat.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 14:15   #27
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weronika1054 Pokaż wiadomość
Znam kilka par, które są od 14 roku życia razem, a teraz się zaręczają. [COLOR="Silver"]
A ile znasz, które rozwodzą się w następne 3 lata?

Statystyki rozwodów są jasne:
Średnio rozwodzi się co trzecie małżeństwo.
Wśród rozwodników 75% to kobiety, które zawarły ślub przed 24 rokiem życia i 50 % młodych mężczyzn.

Dlatego jestem sceptyczna wobec trwałości waszej "tru loff".

Nie oznacza to, że źle ci życzę - bo miłość potrafi być piękna. Ale miłość nie może być egoistyczna. Ty chcesz mieć partnera na własność. Stąd ta zazdrość. Musisz sobie uświadomić, że człowiek WYBIERA partnera. On wybrał ciebie, a nie te koleżanki. Co nie znaczy, ze ma odstawiać chama w towarzystwie, bo koleżanka to normalny człowiek i można z nim rozmawiać normalnie, bez żadnych erotycznych podtekstów.
Ty się panicznie boisz bycia samą. Całe nastolatkowe życie masz przy sobie faceta. Nie potrafisz żyć sama. O tym pisała cava.
Stąd zazdrość - bo jak stracisz chłopaka, staniesz oko w oko z sytuacją, w której jeszcze nie byłaś. Nie przepracowałaś jej emocjonalnie. Więc nie umiesz sobie z nią poradzić. Dlatego pojawia się zazdrość. Trzymasz kurczowo się faceta i odganiasz wyimaginowaną konkurencję. Musisz zrozumieć, że popycha cię do tego egoizm. Bo nie chodzi ci o szczęście partnera, tylko twoje własne.
Miłość oznacza dawać, a nie brać.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-08-05 o 14:26
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 14:20   #28
weronika1054
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 62
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Chyba logiczne, skoro już nie wytrzymuje tego, to tak musiał powiedzieć i wcale mu się nie dziwię. Dlatego chcę to zmienić, bo jego nie chcę stracić... Tak to wszystko dobrze nam się układa i nie chcę się z nim rozstawać, a jak będzie w przyszłosci, tego nikt nie wie.
weronika1054 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 14:21   #29
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
A ile znasz, które rozwodzą się w następne 3 lata?

Statystyki rozwodów są jasne:
Średnio rozwodzi się co trzecie małżeństwo.
Wśród rozwodników 75% to kobiety, które zawarły ślub przed 24 rokiem życia i 50 % młodych mężczyzn.

Dlatego jestem sceptyczna wobec trwałości waszej "tru loff".
+kwestia wieku tych ludzi. Jesli wciąż mają po około 18 lat i juz sie zaręczają to moim zdaniem jest to dowod tylko i wyłącznie dziecinności
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 14:25   #30
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Chorobliwa zazdrość, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weronika1054 Pokaż wiadomość
Chyba logiczne, skoro już nie wytrzymuje tego, to tak musiał powiedzieć i wcale mu się nie dziwię. Dlatego chcę to zmienić, bo jego nie chcę stracić... Tak to wszystko dobrze nam się układa i nie chcę się z nim rozstawać, a jak będzie w przyszłosci, tego nikt nie wie.
I tu się mylisz, są rzeczy, które można i ułożyć, i przewidzieć, nie da się wszystkiego sprowadzić na "no los tak chciał, aby...".
Zdarzają się wypadki, zdarzy się niespodziewana choroba, można stracić pracę, ALE patrzy się jednak, Z KIM w związek na serio się wchodzi i nie zwala potem na "no przyszłość, tego nikt nie wie, los tak chciał".
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-06 23:53:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.