Filologia polska - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-16, 22:19   #1
żaba :)
Raczkowanie
 
Avatar żaba :)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 417
GG do żaba :)

Filologia polska - WĄTEK ZBIORCZY


Mam nadzieję, że nie było takiego wątku. Otóż zastanawiam się czy wśród Wizażanek są studentki filologi polskiej?
Założyłam ten wątek w ramach wymiany doświadczeń i oczywiście wsparcia duchowego w trakcie sesji
Jak wam się podoba ten kierunek? Na którym jesteście roku i wasze wrażenia.
żaba :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:26   #2
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Filologia polska

Zglaszam sie Studiuje na Uniwersytecie Wroclawskim Studia uwielbiam, no...moze nie liczac horroru zwiazanego z gramatyka i gramatyka historyczna Wlasnie zaczynam sesje, do tego moj synek uczy sie chodzic, wiec ledwie sobie radze Najgorsze jest to, ze jakby nie patrzec, polonisci ucza sie tyle i czytaja, a ich praca niestety nie jest doceniania
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:29   #3
Tifa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 99
Dot.: Filologia polska

A są, są Jestem na 2 roku. Na studiach znalazłam się trochę przez przypadek (głos serca, rozum mówił: psychologia) ale nie żałuje. Nauki straaaaaaaaaaaaaasznie dużo i ogólnie co tu dużo mówić, ciężko jest. Jednak jak kogoś to interesuje to studia fajne, całkiem inny ten polski niż znany ze szkoły.
Tifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:37   #4
courtney7
Raczkowanie
 
Avatar courtney7
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 108
Dot.: Filologia polska

Drugi rok. Tej dużej ilości nauki nie zauważyłam, sesja tylko letnia - luzik
__________________
...kogo więcej - ten ma rację...
courtney7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:41   #5
Tifa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 99
Dot.: Filologia polska

Oj u mnie jest naprawde sporo..np.jutro kolos z leksykografii i musze umiec wszystkie słowniki, daty wydania, redaktorów. Toż to chore :/
Tifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:46   #6
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Filologia polska

Tifa- leksykografia powiadasz... u nas byl to przedmiot opcyjny i zostal wycofany z powodu braku jakiegokolwiek zainteresowanego :P
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:47   #7
courtney7
Raczkowanie
 
Avatar courtney7
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 108
Dot.: Filologia polska

Akurat u nas leksykografia jest na trzecim roku. Jeśli nadal będziemy mieli z tym samym wykładowcą, to myślę że co do tych słowników się dogadamy - jesteśmu jego ulubioną grupą Na słowniki widzę tylko jeden sposób 3Z
__________________
...kogo więcej - ten ma rację...
courtney7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-16, 22:55   #8
mamkota
Raczkowanie
 
Avatar mamkota
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Filologia polska

A ja juz skończyłam polonistykę. I uważam, że są to najwspanialsze studia z możliwych. Wprawdzie dużo w to trzeba włożyć pracy, ale ma się wielkie możliwości rozwoju. Życzę powodzenia wszystkim studentkom polonistyki! Zwłaszcza w znalezieniu potem pracy grrrrrrrrrrrrr
mamkota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 23:31   #9
ewa.nea
Zakorzenienie
 
Avatar ewa.nea
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 502
Dot.: Filologia polska

Jestem już kilka lat po studiach. Refleksje mam takie - zbyt dużo nieprzydatnych informacji - których później właściwie i tak nie wykorzystuje się w pracy,a zbyt mało faktycznego przygotowania do zawodu.
ewa.nea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 23:41   #10
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Filologia polska

Zgłaszam się i ja Drugi rok, codziennie rano zadaję sobie pytanie-co mi strzeliło do głowy? Na szczęście odpowiedź wciąż jest taka sama-kocham te studia Nauki faktycznie niesamowita ilość, czasami mnie to przeraża Spec. nauczycielska to jednak mój wielki niewypał, na szczęście to studia licencjackie, więc zmieniam specjalność już za 1,5 roku (na komunikację)
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 08:02   #11
Tifa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 99
Dot.: Filologia polska

A właśnie, mam pytanie odnośnie specjalizacji. Co polecacie? Mnie wybór czeka za rok, możliwości niesety mało: pedagogiczna, translatorska, edytorska, teatrologiczna. Jeżeli ktoś miał do czynienia z którąś z nich to proszę o jakieś opinie
Tifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-17, 08:17   #12
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Filologia polska

Skończyłam polonistykę, dość dawno, obroniłam też doktorat na polonistyce, też dość dawno a nawet jeszcze dawniej Choć do niczego mi się nie przydał, podobnie jak drugi z socjologii, co najwyżej czasami zamieszczę to i owo w jakiejś naukowej publikacji, która ma 500 egzempalrzy nakładu Zaletą tych studiów jest to, że nigdzie nie orzymuje się tak wszechstronnej edukacji humanistycznej, wadą to - że po tych studiach nie ma o czym rozmawiać z ludźmi, bo nasi wszyscy znajomi łącznie nie przeczytali w życiu tylu książek ile my w jednym semestrze. Kategorie przestrzeni w powieściach Berenta albo ewolucja końcówek nazwisk żeńskich w gwarze kaszubsko-kociewskiej w XVII wieku jako tematy w dyskusji cieszą się niestety, średnim zainteresowaniem. Dlatego warto śledzić w ramach zajęć pozalekcyjnych regularnie Ligę Mistrzów i wiedzieć z kim gramy na Mistrzostwach Świata w Niemczech, bo inaczej będziemy skazani na towarzyską banicję.
A najlepiej się pochwalić znajomością SCS-u. Wtedy jesteśmy królami wieczoru
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 08:50   #13
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Filologia polska

heheh jak juz tyle tu polonistek, to moze ktos mi pomoze? Przetlumaczy "z polskiego na nasz" czasowniki aglutacyjne? Bo czytam i czytam tego Banke i wszytsko pojelam, a tych aglutacyjnych za nic nie moge zrozumiec... kiedy aglutacyjne, kiedy fuzyjne i po czym to sie rozroznia?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 16:34   #14
Agusz
Raczkowanie
 
Avatar Agusz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
GG do Agusz Send a message via Skype™ to Agusz
Dot.: Filologia polska

Ja też studiowałam FP , ale wieki temu . Najbardziej wkurzała mnie gramatyka historyczna . Niestety przygotowanie do zawodu nauczyciela było mizerne , choć uczyłam się na WSP ( wyższa - pedagogiczna )
Niestety zakończyłam naukę na 5-ym semestrze , ale to już inna inszość .
Agusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 18:23   #15
żaba :)
Raczkowanie
 
Avatar żaba :)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 417
GG do żaba :)
Dot.: Filologia polska

Cieszę się, że jest taki odzew
Ja też jestem na II roku i właśnie powinnam się uczuć do egzaminu z gramatyki opisowej. I właśnie to mnie boli, że np w podręczniku jest mnóstwo nieprzydatnych rzeczy. Całe szczęście, że leksykografię już mam za sobą. Natomiast w letnim semestrze mam nowy przedmiot: język starocerkiewnosłowiański. Ale cóż to jest? Nie wiem.
Faktycznie lektur jest mnóstwo. Ziewałam przy czytaniu lektur z lieteratury staropolskiej . Teraz oświecenie i romantyzm
żaba :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 18:35   #16
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Filologia polska

Ooo
Impersona ja też jestem z Nankiera 15...
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 19:50   #17
Tifa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 99
Dot.: Filologia polska

Żaba: ooo SCS to mój konik Ale takie mam zboczenie, że łacine też lubiłam ;P Zawsze słyszałam, że to zmora polonistów (chodzi o SCS) ale u mnie jest spoko. Może ze względu na czarującą osobe pana magistra
Tifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 20:18   #18
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Filologia polska

Nie znosiłam SCSu (prowadziła obrzydliwa baba) i tej nieszczęsnej gramatyki historycznej. Teraz żałuję, że wybrałam ten kierunek - mogłam od razu iść na filologię angielską.

Czy ktoś kończył polską w Szczecinie?
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 21:25   #19
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez k-n
Ooo
Impersona ja też jestem z Nankiera 15...
oooo k-n a ktory rok? I idziesz na kurs jezyka migowego? Bo mnie kusi zeby sie zapisac Ja jutro ide zdawac kolokwium z czasownikow no i dalej nie rozumiem tylko tych aglutacyjnych... pewnie znajac szczescie wylosuje takie pytanie
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-17, 21:42   #20
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Filologia polska

no to jeszcze ja obecnie 3 rok! juz 3... jak to zlecialo... a co bylo, horror na 1 roku zwiazany z opisowka, ponad polowa oblala ten egzamin, w tym ja ale co to za student bez poprawki... ale na 2 roku poprawilam sie i teraz dostaje stypendium naukowe za poprzedni rok stuida te sa swietne, oprocz normalnej specjalizacji nauczycielskiej mam jeszcze specjalnosc: poradnictwo logopedyczne... juz poszlabym uczyc dzieciaki, ale podstawowka, bo gimnazjum, tam na praktykach dostalam chrzst bojowy... no a obecie zaczynam kuc do sesji i w czerwcu obrona licencjata!! polamania jezykow i dlugopisow na egzaminach
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 22:07   #21
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Helena
(...)Zaletą tych studiów jest to, że nigdzie nie orzymuje się tak wszechstronnej edukacji humanistycznej, wadą to - że po tych studiach nie ma o czym rozmawiać z ludźmi, bo nasi wszyscy znajomi łącznie nie przeczytali w życiu tylu książek ile my w jednym semestrze. Kategorie przestrzeni w powieściach Berenta albo ewolucja końcówek nazwisk żeńskich w gwarze kaszubsko-kociewskiej w XVII wieku jako tematy w dyskusji cieszą się niestety, średnim zainteresowaniem. Dlatego warto śledzić w ramach zajęć pozalekcyjnych regularnie Ligę Mistrzów i wiedzieć z kim gramy na Mistrzostwach Świata w Niemczech, bo inaczej będziemy skazani na towarzyską banicję.
A najlepiej się pochwalić znajomością SCS-u. Wtedy jesteśmy królami wieczoru


Po lubię chwalić się znajomością pisowni synchronicznej i asynchronicznej, fonetycznej i fonologicznej zdania "Gąsiątka i kaczątka pluskały się w stawie, a wiatr wiał."
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 22:09   #22
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Filologia polska

...oczywiście tak jak "lubi Pani Dziekan" - unosowienia w nawiasach...
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 22:12   #23
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Impersona
oooo k-n a ktory rok? I idziesz na kurs jezyka migowego? Bo mnie kusi zeby sie zapisac (...)
Ooo ja bym poszła Ale u nas czegoś takiego OCZYWIŚCIE nie ma
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 23:17   #24
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Helena
A najlepiej się pochwalić znajomością SCS-u. Wtedy jesteśmy królami wieczoru
A co ten skrót oznacza? Zaintrygował mnie
geonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 00:51   #25
Tifa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 99
Dot.: Filologia polska

SCS: język staro-cerkiewno-słowiański.
Tifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 07:32   #26
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Filologia polska

SCS... u mnie na uczelini przyjal sie skrot: SCIENCE-FICTION :P no i tak wszyscy mowili... jery... grrr... snily mi sie kiedys po nocach, na szczescie mam to juz za soba
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 08:38   #27
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Filologia polska

SCS - wielki koszmar z nawiedzoną panią magister, a w chwili obecnej panią doktor.
Nie cierpiałam Gramatyki Historycznej, zwłaszcza drugiej części, fleksji. Kucie na pamięć gigantycznych tabelek. I to był jedyny przedmiot, którego zaliczyłam pół, ładnie mi średnią obniżył Na szczęście dwa egzaminy w ciągu pięciu lat można było sobie odpuścić, z jakiegoś powodu większość wydziału odpuszcz GHJP.
Nie znosiłam też dialektologii. Ale żeby zdać egzamin z historii Języka musiałam zaliczyć dialektologię. Oczywiście teoretycznie Najpierw zdałam HJP a potem... wyleciałam z zaliczenia Dialektologii z awanturą, że powinnam iść na pierwszy rok bo nic nie umiem Poezja.

Ogólnie byłam i jestem gramatycznym leszczem, zwłaszcza gdy przychodzi do gramatyki diachronicznej

Studiowałam na "filologii dla mediów", niedopracowanym pomyśle, który znacznie lepszy był jako projekt, ale lubiłam te studia i zgadzam się poniekąd z pewnego rodzaju alienacją w towarzystwie. Odczuwam to boleśnie np. po wyjściu z kina, gdy chcę podyskutować o filmie i słyszę "no, fajny, daj spokój, fajny i już".
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 08:44   #28
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: Filologia polska

Ja się też zgłaszam Skończyłam w czerwcu 2004 ten fajny kieruneczek
(na UAM), 3 lata dzienne - lic., 2 lata zaoczne - mgr. hihihii, z historycznej mialam 4 , zdalam jako jedna z nielicznych i powiem, że typowi humaniści mieli problem ze zdaniem tegoż cudnego przedmmiotu ((((-: Byłam na specj. nauczycielskiej - baaaaaardzo psuła ten kierunek owa specjalność. Niestety, nie wybralam jej, osuzkali nas na początku,wciskali nam kity, że bedziemy mogli zmienić po 3 roku (ja chcialam teatrologię lub bibliotekarstwo) a okazalo się, że nie możemy zmienić , aha - nie studiowalam w Poznaniu , tylko na wydziale zamiejscowym. Osoby z gorsza średnią szły na mgr do P-nia (ale na nauczycielska, nie mogli zmienić spec.) a lepsi zostali na wydziale zamiejscowym (czyli ja ). Kierunek studiów był mi w zasadzie przeznaczony, gdyz polonistką byłam od urodzenia, zawsze mialam talent w tym kierunku, ale do liceum poszlam do klasy mat-fiz (dureń ze mnie...). Lubiłam baaaaaaaardzo gramatykę opisową - i tutaj znowu typowi humaniści mieli problemy ze zdaniem, dla mnie to była pestka . Jesli chodzi o naukę, to nie przemęczałam się, z lekturami też nie szalałam, nigdy nie siedzialam po nocach z nosem w książkach - nawet wtedy, gdy uczylam się na historyczną gramatykę oczywiście. SCS nie sprawiał mi jakiś większych trudności - może dlatego, że uczylam sie kiedyś j. rosyjskiego. Wkurzały mnie literatury wszelkiego rodzaju, ale lubiłam staropolską (1 i 4 rok) Pracę mgr bronilam ze współczesnej no i oczywiście zahaczyłam o moj ulubiony socrealizm aha - na studiach nia miałam żadnej poprawki, ale stresowaly mnie egz. ustne na dziennych lic. - wszystkie ustne byly, a mi z nerwów polowa wiedzy wyparowywała Na zaocznych było cudnie, bo tylko jeden był ustny, hihihi, a z historycznej - pisemny - dlatego dostalam 4, bo gdyby był ustny, to chyba bym padła ze strachu . aha - dużo osób nie podchodziło do historycznej w pierwszym terminie, zeby się zorientować , co było, i nauczyc na 2 termin. I, ze tak powiem, dały d...y, bo na drugim terminie była masakra - pytania z kosmosu. Ja zdawalam w pierwszym i pytanka były gooooooooood - o samogłoskach coś było, potem z Biblii Krolowej Zofii fragmencik przerobić na jery itp. cuda, i jeszcze coś było, ale nie pamiętam już dokladnie. W pierwszym terminie oblało z 80 % ludzi. Najlepsze jest to, że najbardziej strachliwi przekładali na wrzesień lub czerwiec (a ja w czerwcu już się broniłam ).

Teraz czekam na dyplom z bibliotekoznawstwa, skonczylam podyplomówkę ( tez na UAM) i cieszę się, bo ten zawód mi odpowiada, nauczycielką nie chcę być, nie cierpię tego zawodu, brrrrrrrrrrrr, odradzam wszystkim ta specjalizację W ogole powiem jeszcze, że ten cudny kierunek, jakim jest fil. polska, psuja wszytskie możliwe specjalizacje, to taki wdzięczny kierunek, a te głupkowate specjalizacje tylko zniechęcają i nie pozwalają sie skupić na istocie sprawy

Aha - jeszcze coś - nigdy nie kułam na pamięć, nawet historycznej, nie potrafie sie nauczyć czegos, czego nie rozumiem. Jesli zcegoś nie kumałam - to po prostu tego nie potrafilam powiedzieć. Wiem, ze dużo osob kuło na pamięć, dlatego m.in. tyle ludzi oblało historyczną i opisową - na 1,2,3 roku.
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.

Edytowane przez czekoladka
Czas edycji: 2006-01-18 o 08:49 Powód: jeszcze cuś (-:
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 08:58   #29
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Filologia polska

Niestety w mojej grupie fleksja historyczna polegała na zapamiętaniu różnistych tabel z podręcznika napisanego przez prowadzącą ćwiczenia. Nie wiem, czy ten podręcznik jest wykorzystywany gdzieś poza UW, na pewno jest dobry i przystępny, niemniej jednak zdecydowanie wolę literaturę od gramatyki.
Jeśli chodzi o fonetykę i fonologię, nie sprawiała mi ona większych problemów.

Podobno jednak gorszym od GHJP przedmiotem jest Językoznawstwo Ogólne, które uznałam za dość... przyjemne. Na pewno ciekawsze i, jeśli spojrzeć na moje zainteresowania, bardziej dla mnie przydatne.
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 09:07   #30
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Filologia polska

pamietam, ze cwiczenia z opisowki mialam z takim beznadziejnym gosciem, ze szlam na egzamin praktycznie zielona, w sumie sobie go odpuscilam hehe... ale pozniej, w wakacje, ladnie sie przylozylam i uwazam, ze opisowka jest cuuuudowna!!! teksty fonetyczne - "pychotka" hihi. Obecnie pisze prace licencjacka u wykladowcy mojej kochanej opisowki, temat: przezwiska uczniow gimnazjum nr ..... im. .... (wybralam szkole, w ktorej mialam praktyke), niezla zabawa z tymi przezwiskami
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-06 12:21:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.