Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-02, 12:00   #2491
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Witam.Prosze o analize tych dwóch produktów-
Nivea Hair Care, Styling, Volume Sensation, Pianka do włosów 'Zwiększona objętość
[I]Skład: Aqua, Isobutane, VP/VA Copolymer, Propane, Polyquaternium-4, Panthenol, Niacinamide, Cetrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, butane, Citric Acid, Sodium Benzoate, Citronellol, Linalool, Parfum.
Skład utrwalająco-antystatyczno-błonotwórczy - czyli to co pianka robić powinna.
Dodatkowo zawiera B5 i B3 - na odżywienie.
Ale pamiętajmy o tym, że to przede wszystkim produkt do stylizacji, więc pielęgnacji po tym kosmetyku nie należy się spodziewać. Natomiast nie powinna wysuszać.

Spray już została zanalizowany przez Viki
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 12:09   #2492
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
proszę o pomoc
pytałam już prawie miesiąc temu w zbiorczym wątku składowym, ale nie dostałam odpowiedzi. Pytam więc tu:

pytanko mam o odżywkę Ziaja, Plantica, Odżywka do włosów farbowanych 'Olej rycynowy': (wklejam jeszcze raz linki, bo przekierowanie z nazwy jakoś się psuje ) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29569
skład :
Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Aloe Barbadensis Extract, Butylene Glycol, Helianthus Annuus Seed Extract, Panthenol, Retinyl Palmitate, Ricinus Communis Oil, Tocopheryl Acetate, Trilaureth-4 Phosphate, BHA, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

i porównanie jej z poprzednią wersją
Ziaja, Plantica V, Odżywka Olej rycynowy (Włosy farbowane) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8421
skład:
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract, Retinyl Palmitate, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid

Czy ta pierwsza będzie przyjazna dla włosów cienkich i delikatnych? Zakładam spłukiwanie, żeby nie obciążać. Czy zmiana składu "wyszła" na dobre?

P.S. używam tej pierwszej od kilku tygodni, po spłukaniu mam kłopot z rozczesywaniem, muszę wspierać się odżywką w sprayu
Jak dla mnie, pierwsza wersja podana w poscie wygląda na cięższą, niż jej poprzedniczka. Dodano Dimethicone i Paraffinum Liquidum. Dlatego jest mniej przyjazna włosom cienkim i delikatnym, nawet przy spłukiwaniu, bo część składników jednak się osadza mimo tego i wymaga ewentualnego zmycia.
Teoretycznie dzięki silikonowi włosy powinny lepiej się rozczesywać, ale wiadomo - praktyka i preferencje włosa mogą być bardzo różne od teorii
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 12:20   #2493
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Malczi Pokaż wiadomość
Bardzo proszę analizę składu.

Maska mleczna, nawilżająca z proteinami mleka.
Firmy; MCG (master class group)


Sklad; Aqua, Cetostearyl Alcohol, Glicerin, Palmitamidopropyltrimoniu m Chloride, Microcrystalline Wax, cetearrth-20, Dimothicon, Cyclomethicone, Sodium Hyaluronate, fragrance, d-panthenol, DMDM hydantoin, Hydrolyzed Milk protein , hydrolize silk protein, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben, (and) Ethylparaben (and) Propylparabrn (and) isobutylparaben, citric Acid, citronellol, linalool, limonene,

Mam nadzieje ze sie nie omyliłam. Pai sprzedająca poleciła ma ja zamiast Kallosa i powiedziała ze bd regenerować (wiem wiem pewnie mnie oklamala
Raczej nawilżać - dzięki glicerynie, która znalazła się w składzie dość wysoko. Jej działanie wspomoże Sodium Hyaluronate.
Nie każdemu mogą pasować dwa silikony tu użyte [maska Kallosa ich nie ma z tego co pamiętam], choć ich obecności nie należy poczytywać in minus.
Jest też trochę panthenolu, protein mleka i jedwabiu, w granicach po 0,5%, co znacznie zaniża potencjał regeneracyjny maski i składniki te mogą odpowiednio silnie nie zadziałać.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 12:26   #2494
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę analizę szamponu Mrs. Potter's z ekstraktem z imbiru:

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, , Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl Dimethicone, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chliride, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Parfum, Isopropyl Alcohol, Propylene Glycol, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate,Methylchloroisot hiazolinone Methylisothiazolinone, Citric Acid, Sodium Chloride, Limonene, CI 19140, CI 17200.

Będę bardzo wdzięczna za opinię o nim, nie ma go w KWC , a jestem ciekawa, jak się mają obietnice producenta do składu. Zgodnie z info na opakowaniu szampon wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu.
Z tymi obietnicami to tak średnio może być.
Co prawda, zgodnie z nazwą, w składzie znalazł się żeń-szeń - dużo jednak zależy od jego stężenia.
Druga kwestia to taka - czy sam jeden jedyny wyciąg wystarczy, aby zadziałać.
A trzecia to taka, że szampon ma bardzo krótki czas działania na skórę, więc cudów to bym nie oczekiwała. Szampon traktowałabym raczej jako uzupełnienie kuracji przeciw wypadaniu a nie główny jej element.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 12:36   #2495
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Witam znawczynie składów
Bardzo prosiłabym o analizę nastepujących produktów:


Pat&rub by Kinga Rusin-
szampon dodający objętości

Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Camellia Sinensis Leaf Water, Lauryl Glucoside, Betaine, Glycerin, Plantago Psyllium Seed Extract, Lamium Album Flower Extract, Panax Ginseng Root Extract, Eclipta Prostrata Extract, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Cocoyl Proline, Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, Yogurt Powder, D-Panthenol, Sodium Phytate, Citric Acid, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium, Limonene, Linalool.
Podoba mi się ten składzik
Sporo ekstraktów [pogrubione] oraz łagodne substancje myjące, chociaż niektórym może się nie podobać ALS w składzie. Dodatkowo nawilżająca gliceryna i to dość wysoko.
Nie ma typowych składników obciążających, więc teoretycznie powinien sprzyjać objętości włosów [a w praktyce i tak trzeba przetestować ]
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 12:48   #2496
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość

Pat&rub by Kinga Rusin-
odżywka dodająca objętości

Aqua, Camellia Sinensis Leaf Water, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol , Betaine, Glycerin, Plantago Psyllium Seed Extract, Lamium Album Flower Extract, Panax Ginseng Root Extract, Eclipta Prostrata Extract, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Simmondsia Chinesis (Jojoba) Seed Oil , Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, D-Pantenol, Aspartic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Oil, Citral, Limonene, Linalool.
]
Teoretycznie składzik wygląda bardzo ładnie i treściwie, , oparty na tych samych wyciągach, co szampon z serii, dużo składników potencjalnie dobroczynnych.
Dodatkowo znalazły się tutaj oleje z jojoby i słonecznika oraz regenerujące masło shea - wszystko po to, by odżywić i natłuścić włosy.

Znalazł się tu dość ciekawy składnik - Brassicamidopropyl Dimethylamine. Jeśli wierzyć opisom jest to nowy, wielofunkcyjny kondycjoner, działa anstystaycznie i nie powoduje nadbudowy na włosach, nie powinien podrażniać.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 12:57   #2497
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość

Pat&rub by Kinga Rusin-
szampon do włosów normalnych i tłustych

Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Water, Lauryl Glucoside, Betaine, Glycerin, Eclipta Prostrata Extract, Saponaria Officinalis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Cocoyl Proline, Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, Sodium Phytate, Citric Acid, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium, Citral, Limonene, Linalool.
Właściwie bardzo podobny 'strukturą' do analizowanego wcześniej szamponu na objętość. Te same substancje myjące, dodatek gliceryny i Eclipta Prostrata - o działaniu regenerująco-wzmacniającym
Ale oparty o inne wyciągi - tu znalazła się woda miętowa, mydlnica lekarska [działa oczyszczająco, antybakteryjnie], lukrecja [działa gojąco i tonizująco] i tymianek [antyseptyk].
Mi bardzo odpowiada
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-02, 13:02   #2498
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość

Pat&rub by Kinga Rusin-
odżywka do włosów normalnych i tłustych

Aqua, Mentha Piperita(Peppermint) Leaf Water, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Betaine, Glycerin, Eclipta Prostrata Extract, Saponaria Officinalis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Cannabis Sativa Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, D-Pantenol, Aspartic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Oil, Citral, Limonene, Linalool.
Analizę tej odżywki można w sumie napisać poprzed połaczenie informacji z tego https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2496 oraz tego https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2497 postu.
Pierwszy odnośnie obecności olejów a drugi - ziółek.
Dodatkowo zawiera olej z konopii [ale raczej nie indyjskich ]
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 13:16   #2499
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez tylko nuria Pokaż wiadomość
Mam ogromną prośbę do którejś z Was, znającej się na rzeczy w określeniu składu żelu do stylizacji włosów Joanny. Konkretnie chodzi mi o to czy posiada on jakiekolwiek składniki powodujące przesuszanie włosów, czyli efekt przeze mnie bardzo niepożądany. Szukam czegoś co nie wysuszy moich już i tak suchych włosów, a wydaje mi się, że Joanna mogłaby być właśnie tym kosmetykiem, nie znam się jednak na składach, stąd moje wątpliwości. Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Joanna Styling Effect- żel nabłyszczający
składniki: AQUA, PROPYLENE GLYCOL, PVP, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TRIETHANOLAMINE, LAURETH-10, PEG-25 PABA, BIS PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, PEG-12 DIMETHICONE, DISODIUM EDTA, PARFUM, ALPHA- ISOMETHYL IONONE, BENZYL SLICYLATE, BUTHYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, HEXYL CINAMALL, LINALOOL, LIMONENE, DMDM HYDANTON, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIANONE
Teoretycznie wysuszyć nie powinien, bo zawiera dużo nawilżającego propylene glycol, chociaż trochę niepokoi mnie obecność Laureth-10, w szamponach potrafi się 'zbiesic' , natomiast tu może pełni tylko rolę emulgatora?
W żelu nie ma żadnych substancji typowo odżywczych, natomiast dość sporo jest absorbentów promieniowania UV.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 14:14   #2500
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

widze że analizowane składniki mają w sobie sporo ekstraktów, więc lepiej je trzymać w lodówce, bo nawet dobrze zakonserwowany szampon czy krem mający w składzie dużo składników naturalnych psuje się bardzo szybko. przetrzymywanie w lodówce zmniejszy rozwój mikroorganizmów.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 15:43   #2501
aniczka111
Raczkowanie
 
Avatar aniczka111
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 235
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poproszę o analizę:
szampon Nutri Seduction Pearl Shampoo z serii Alfaparf nawilżający
skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Acrylates Copolymer, Cocamidopropyl Betaine, Polysorbate 20, Parfum, Propylene Clycol, Imidazolidinyl Urea, Sodium Chloride, PEG-12 Dimethicone Sodium Hydroxide, Polyquaternium-39, Panthenol, Benzophenone-4, Sodium Methylparaben, Sodium Dehydroacetate, Alpha-Isomethylionone, Sorbic Acid , Propylparaben, Methylparaben,Tetrasodium EDTA, Hydrolyzed Keratin, Cl 19140/FD&C YELLOW NO.5, Cl 15510/D&C orange no.4

odżywka: Alfaparf Salone Rigen Conditioner do włosów normalnych i suchych, zdaniem producenta nadaje wilgotność i chroni przed przesuszeniem;
skład: aqua,propylene glycol,cetearyl alcohol,ceterimonium chloride,myristyl alcohol,imidazolidinyl urea,citric acid,phenoxethamol,,parfu m,polyquaternium-7,methylparaben,ethylpara ben,hydrolyzed milk protein,propylparaben,sim ethicone,limonene,sodium benzoate,butylparaben.

Rzeczywiście tak nawilżająco działają??

A i jeszcze który z fluidów do układania wybrać:
Revlon Curly Hair Days Scrunch, Fluid do włosów kręconych
Skład:
Aqua, Hydroxyethylcellulose, PEG/PEG-18/18 Dimethicone, Polyquaternium-10, Polyquaternium-16, Panthenol,Benzophenone-4, Tetrasodium EDTA, Parfum(Fragrance), Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Gernianiol, Hexyl Cinnamal, Butyphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl, 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Disodium EDTA-Copper, CI 17200 (Red33)

czy
Nivea Hair Care, Flexible Curls, Balsam 'Skręt fal i loków'
Aqua, glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, pvp, panthenol, niacinamide, aloe barbadensis, sorbitan stearate, sodium carbomer, cetyl alcohol, trisodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, parfum
aniczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 20:02   #2502
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez aniczka111 Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę:
szampon Nutri Seduction Pearl Shampoo z serii Alfaparf nawilżający
skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Acrylates Copolymer, Cocamidopropyl Betaine, Polysorbate 20, Parfum, Propylene Clycol, Imidazolidinyl Urea, Sodium Chloride, PEG-12 Dimethicone Sodium Hydroxide, Polyquaternium-39, Panthenol, Benzophenone-4, Sodium Methylparaben, Sodium Dehydroacetate, Alpha-Isomethylionone, Sorbic Acid , Propylparaben, Methylparaben,Tetrasodium EDTA, Hydrolyzed Keratin, Cl 19140/FD&C YELLOW NO.5, Cl 15510/D&C orange no.4

odżywka: Alfaparf Salone Rigen Conditioner do włosów normalnych i suchych, zdaniem producenta nadaje wilgotność i chroni przed przesuszeniem;
skład: aqua,propylene glycol,cetearyl alcohol,ceterimonium chloride,myristyl alcohol,imidazolidinyl urea,citric acid,phenoxethamol,,parfu m,polyquaternium-7,methylparaben,ethylpara ben,hydrolyzed milk protein,propylparaben,sim ethicone,limonene,sodium benzoate,butylparaben.

Rzeczywiście tak nawilżająco działają??

A i jeszcze który z fluidów do układania wybrać:
Revlon Curly Hair Days Scrunch, Fluid do włosów kręconych
Skład:
Aqua, Hydroxyethylcellulose, PEG/PEG-18/18 Dimethicone, Polyquaternium-10, Polyquaternium-16, Panthenol,Benzophenone-4, Tetrasodium EDTA, Parfum(Fragrance), Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Gernianiol, Hexyl Cinnamal, Butyphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl, 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Disodium EDTA-Copper, CI 17200 (Red33)

czy
Nivea Hair Care, Flexible Curls, Balsam 'Skręt fal i loków'
Aqua, glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, pvp, panthenol, niacinamide, aloe barbadensis, sorbitan stearate, sodium carbomer, cetyl alcohol, trisodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, parfum

Na niebiesko zaznaczyłam składniki typowo nawilżające. w szamponie glikolu jest strasznie mało >1%. więc jeśli chodzi o nawilżanie to sprawa wątpliwa. pozatym szampon ma polimer akrylowy (w dużej ilości). chyba spisałaś niepełny skład bo raczej powinno być Styrene acrylates copolymer a nie Acrylates Copolymer. jeśli tak to jest to składnik zmętniający. w odżywce jest sporo glikolu, więc powinna nawilżać dobrze. poza tym ma kationowy antystatyk i emolient, więc swoje zadania spełni. szkoda tylko ze nie ma pantenolu, bo włosów tak naprawdę nie będzie miało co odżywiać. są jakieś proteiny mleka, ale w ilości śladowej.

jeśli chodzi o fluid to ja wybrałabym ten drugi, bo zawiera poliwinylopirolidon (pvp)- polimer błonotwórczy, który jest najpopularniejszym składnikiem preparatów do układania włosów. pierwszy fluid oparty jest na hydroksymetylocelulozie, która tez jest polimerem błonotówrczym, ale stosuje się ją częściej jako zagęstnik bo jeśli chodzi o układanie włosów ma dużo słabsze właściwości niż pvp
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 16:04   #2503
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Aqua, Cetearyl Alcohol,Cetrimonium Chloride Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Gluutamate, Methylisothiazolinone.
Proszę o analizę maski do włosów (na prośbę koleżanki) nie pamiętam nazwy
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 18:04   #2504
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

LOOK'N CREAM - MASQUE CAPILLAIRE HAIR MASK - Kremowa maska do włosów

INCI: Aqua, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetrimonium Chloride, Triticum vilgare germ oil, Rosmarinus officinalis leaf extract, Ceteareth-20, Panthenol, Parfum, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Sodium Methylparaben, Benzophenone-4, Citronellol, Geraniol, CI 42090, CI 17200

Chodzi mi głównie o szkodliwośc w skladzie tzn obecnos silikonow, konserwatow itp (o to na ile produkt jest naturalny)
itissunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 18:54   #2505
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
Aqua, Cetearyl Alcohol,Cetrimonium Chloride Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Gluutamate, Methylisothiazolinone.
Proszę o analizę maski do włosów (na prośbę koleżanki) nie pamiętam nazwy
typowa odżywak zawierająca emolienty (niebieskie), antystatyki (zielone) więc natłuści wysuszony po myciu włos, i zapobiegnie elektryzowaniu. nie podoba mi sie brak humektanta (nawilżacza np. gliceryny), a także substancji która wzmocniła by włos (najbardziej pożądany byłby pantenol). są co prawda jakieś hydolizaty ale w ilościach śladowych i nie należy się spodziewać ze wzmocnią włos. ja bym generalnie poszukła jakiejś innej odżywki tego typu (mającej mało składników, brak ekstraktów) ale zawierającej chociażby pantenol. (sama używam odżywek o najprostszym składzie, z tym ze moja odżywka musi mieć trzy rzeczy: emolient, antystatyk i pantenol)
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 18:58   #2506
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
LOOK'N CREAM - MASQUE CAPILLAIRE HAIR MASK - Kremowa maska do włosów

INCI: Aqua, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetrimonium Chloride, Triticum vilgare germ oil, Rosmarinus officinalis leaf extract, Ceteareth-20, Panthenol, Parfum, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Sodium Methylparaben, Benzophenone-4, Citronellol, Geraniol, CI 42090, CI 17200

Chodzi mi głównie o szkodliwośc w skladzie tzn obecnos silikonow, konserwatow itp (o to na ile produkt jest naturalny)
Załącznik 2566841

składzik niby fajny. emolient (niebieski), antystatyk (zielony), troche ekstraktów (fioletowe, jak dla mnie to mogą ale nie muszą być w odżywce, im ich mniej tym lepiej) i pantenol (jest w składzie przed kompozycją zapachową więc można sie go spodziewać około 1% . nie podoba mi się ten benzofenon w składzie (pogrubiony) jest go pewnie niewiele, ale benzofenony to niezbyt sympatyczne dla nas substancje. w odżywce silikonów brak ( co nie koniecznie wychodzi jej na plus. silikony stosowane są głównie w odżywkach bez spłukiwania, gdyż zmniejszają tłustośc preparatu, same parują i nie pozostawiają włosów tłustymi)

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-06 o 19:00
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 18:59   #2507
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuję za odpowiedź i za radę edit: nie wiem czy mogę na tym forum zadać to pytanie (nie chcę zaśmiecać wątku):czy kofeina dodana do szamponu ma faktycznie jakieś znaczenie np.dla porostu włosów tu przykładowy szampon http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=27339 czy to jest nabijanie konsumenta w butelkę
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2009-10-06 o 19:08
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 19:08   #2508
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę

Achem - Bliżej Natury - Szampon Tataro-Chmielowy
Składniki: Sodium Laureth Sulfate, Coco Amido Propyl, Dimethyl Betaine, Sodium Benzoate, Aqua, Citric Acid, Parfum.

czy mi się wydaje, czy ziół tam wcale nie ma ?
co z ogólnym działaniem ?
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 20:22   #2509
sandra1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 54
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam,

proszę o analizę składu

V. LABORATORIES, care art - crema al midollo e placenta

skład:
aqua, cetostearyl alcohol, cetrimonium Chloride (and) Isopropyl Alcohol, Cyclomethicone, Quaternium-18 , Polyquaternium-37 (and) Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate (and) PPG-1 Trideceth-6, Babassu Amidopropyltrimetyl Ammonium Chloride, Ceteareth-20, d-Panthenol, Cocamide MEA, Bambosoidea, Triticum Bulgarc, Propylen Glycol, Sodium Dihydroacetate, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Methylchloroisothiazolino ne, Methylsothiazolinone, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben (and) Etylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Ctreatine, Glycerine, Creatine, Dimethicone, EDTA, Citric Acid.


odzywka do włosów niby z placentą...

Edytowane przez sandra1986
Czas edycji: 2009-10-06 o 21:41
sandra1986 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-06, 20:45   #2510
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź i za radę edit: nie wiem czy mogę na tym forum zadać to pytanie (nie chcę zaśmiecać wątku):czy kofeina dodana do szamponu ma faktycznie jakieś znaczenie np.dla porostu włosów tu przykładowy szampon http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=27339 czy to jest nabijanie konsumenta w butelkę
jeśli chodzi o kofeinę to w kremach antycelulitowych stosowana jest powszechnie bo ma działanie poprawiające krążenie, rozgrzewa, ujędrnia skórę i w jakimś tam stopniu może redukować celulit (choć jej wspaniałe działanie uważam że jest silnie przesadzone). z tego co pamiętam kofeina przenika przez skórę. więc może m. in. przez poprawę krążenia skórnego w jakimś tam stopniu wzmocnić włosy. ja bym jednak radziła poczekać jeszcze, bo znając życie pewnie będą się ukazywać publikacje, w których temat ten będzie poruszany. właśnie znalazłam to: http://www.alpecin.pl/kofeina/wirkungsweise.php czyli kofeina przenika do cebulek. trzeba by chyba to wypróbować i zobaczyć, bo jak to z kosmetykami bywa u jednej będzie poprawa a u drugiej nie. nie podoba mi się tylko w tym to że opisują że kofeina w ciągu dwóch minut przez włos przechodzi do mieszków włosowych, a dopiero po dłuższym czasie przenika przez skórę. z tym wnikaniem substancji we włos zdania są podzielone. jedni naukowcy twierdzą że coś we włos może wniknąć, inni że substancje mogą tylko osadzać się na powierzchni włosa, i aby wzmocnić włos trzeba dostrczyć substancję odżywczą do cebulek przez skórę.

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę

Achem - Bliżej Natury - Szampon Tataro-Chmielowy
Składniki: Sodium Laureth Sulfate, Coco Amido Propyl, Dimethyl Betaine, Sodium Benzoate, Aqua, Citric Acid, Parfum.

czy mi się wydaje, czy ziół tam wcale nie ma ?
co z ogólnym działaniem ?
czy spisałaś skład po kolei?? bo jeśli pierwszy składnik to SLES to może wysuszyć włosy (napewno wysuszy). co do ziół to rzeczywiści ich brak (najwyraźniej producent zastosował z tym tataro-chmielem chwycik marketingowy, ehh kiedy sie wreszcie wezmą za takich nieuczciwych producentów). a jeśli chodzi o szampon to będzie mył, wysuszał, i się bardzo dobrze pienił. a po jego zastosowaniu odżywka będzie niezbędna

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-06 o 20:40
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-06, 21:40   #2511
sandra1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 54
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę składu

CHANTAL, pro salon professional, odzywka regenerująca Keratyna & Prowitamina B-5

skład:
Aqua, Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl Dimethicone, Cethyl Alcohol, Palmitamidopropyltrimoniu m Chloride, Hydrolized Keratin, D-Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Izobutylparaben, Butylparaben, Methylchloroizotiazolinon e, Methylizotiazolinone, Citric Acid.

Dziękuję
sandra1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 08:47   #2512
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
Aqua, Cetearyl Alcohol,Cetrimonium Chloride Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Gluutamate, Methylisothiazolinone.
Proszę o analizę maski do włosów (na prośbę koleżanki) nie pamiętam nazwy
Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
typowa odżywak zawierająca emolienty (niebieskie), antystatyki (zielone) więc natłuści wysuszony po myciu włos, i zapobiegnie elektryzowaniu. nie podoba mi sie brak humektanta (nawilżacza np. gliceryny), a także substancji która wzmocniła by włos (najbardziej pożądany byłby pantenol). są co prawda jakieś hydolizaty ale w ilościach śladowych i nie należy się spodziewać ze wzmocnią włos. ja bym generalnie poszukła jakiejś innej odżywki tego typu (mającej mało składników, brak ekstraktów) ale zawierającej chociażby pantenol. (sama używam odżywek o najprostszym składzie, z tym ze moja odżywka musi mieć trzy rzeczy: emolient, antystatyk i pantenol)
Od razu wiedziałam,że skądś znam ten skład Toż to nasz słynny Kallos Latte, o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-do-wlosow.htm

Oczywiście, skład maski był już tutaj analizowany:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=249
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1440
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 14:39   #2513
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Od razu wiedziałam,że skądś znam ten skład Toż to nasz słynny Kallos Latte, o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-do-wlosow.htm

Oczywiście, skład maski był już tutaj analizowany:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=249
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1440
Producentem tej maski jest Pettenon Cosmetici Italiy ,nie wiedziałam ze to jest ten sam skład opakowanie też jest inne
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 15:11   #2514
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
Producentem tej maski jest Pettenon Cosmetici Italiy ,nie wiedziałam ze to jest ten sam skład opakowanie też jest inne
No bo z tym Kallosem to jakoś dziwnie jest (jak mam Kallosa Latte, którego dystrybutorem jest właśnie Pettenon). W każdym razie, to jest ta sama maska
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 15:17   #2515
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
No bo z tym Kallosem to jakoś dziwnie jest (jak mam Kallosa Latte, którego dystrybutorem jest właśnie Pettenon). W każdym razie, to jest ta sama maska
Mam znajomą panią w sklepie fryzjerskim jak kiedyś tam będę to się popytam o co chodzi ,dzięki za pomoc
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 18:59   #2516
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

paraffinum liquidum,canola oil,palm oil,olea europaea ,oil lawsonia inermis extract,phenyl trimethicone ,cocos nucifera oil,parfum,ricinus communis seed oil,avobenzone,rosmarinus officinalis acetate
citrus medica limonum oil
tert. butyl hydro quinone
vitamine e
To jest nowa Vatika większość tych składników jest naturalna,ale dziewczyny na innym wątku zwróciły uwagę na olej mineralny czy faktycznie jest taki zły ?
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:04   #2517
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Hej Nie znalazlam składu na necie, więc przepiszę.. poproszę o rozszyfrowanie Pierwszy raz widze takiecos w skladzie: Triethylene Glycol (?)
No i duzo tych methylcos na koncu..

M&S, Coconut and honey shampoo, for normal to dry/damaged hair.

Skład: Aqua, SLS, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Parfum, Panthenol, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Coumarin, Polyquaternium-7, Triethylene Glycol, Sodium Benzoate, Benzophenone-4, Benzyl Alcohol, Cocos Nucifera Extract, Mel, Sorbitol, Methylparaben, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Hexylene Glycol, Cl 14700, Cl 19140.
__________________
Zapuszczam włosy.. bo głupia je scielam
Nabieram masy.. z 55 na 65.. ciężkie, ale może wykonalne

Edytowane przez LaBombaa
Czas edycji: 2009-10-09 o 20:07
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 22:08   #2518
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
paraffinum liquidum,canola oil,palm oil,olea europaea ,oil lawsonia inermis extract,phenyl trimethicone ,cocos nucifera oil,parfum,ricinus communis seed oil,avobenzone,rosmarinus officinalis acetate
citrus medica limonum oil
tert. butyl hydro quinone
vitamine e
To jest nowa Vatika większość tych składników jest naturalna,ale dziewczyny na innym wątku zwróciły uwagę na olej mineralny czy faktycznie jest taki zły ?
do czego służy ten specyfik?to jakas odżywka? olej parafinowy ma właściwości zapychające (dla skóry) i obciążające dla włosów (ze względu na długie łańcuchy węglowodorowe) pewnie dlatego dziewczyny zwróciły na niego uwagę.

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Cytat:
Napisane przez LaBombaa Pokaż wiadomość
Hej Nie znalazlam składu na necie, więc przepiszę.. poproszę o rozszyfrowanie Pierwszy raz widze takiecos w skladzie: Triethylene Glycol (?)
No i duzo tych methylcos na koncu..

M&S, Coconut and honey shampoo, for normal to dry/damaged hair.

Skład: Aqua, SLS, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Parfum, Panthenol, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Coumarin, Polyquaternium-7, Triethylene Glycol, Sodium Benzoate, Benzophenone-4, Benzyl Alcohol, Cocos Nucifera Extract, Mel, Sorbitol, Methylparaben, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Hexylene Glycol, Cl 14700, Cl 19140.

skład okropny moim zdaniem. SLS (silniej wysusza niż SLES), duzo soli tez wysusza włosy, co prawda jest troche gliceryny, ale bez odżywki się nie obejdzie. pogrubione Parfum to około 0,5-1% szamponu więc występujące po nim składniki w są w ilościach niewielkich, nie wspominając już o śladowych ilościach miodu i oleju kokosowego, i jeszcze ten benzofenon. glikol trietylenowy zagęszcza ten szampon i ma działanie nawilżające (gliceryna glikol i sorbitol to humektanty- nawilżacze zastosowane tu są wszystkie pewnie ze względu na SLS). pozatym duza ilość soli sugeruje że stężenie związków myjących w szamponie jest małe

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-12 o 07:38
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 08:36   #2519
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

[QUOTE=kosmetolog1;1465999 3]do czego służy ten specyfik?to jakas odżywka? olej parafinowy ma właściwości zapychające (dla skóry) i obciążające dla włosów (ze względu na długie łańcuchy węglowodorowe) pewnie dlatego dziewczyny zwróciły na niego uwagę.

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

http://www.helfy.pl/olejek-kokosowy-vatika tutaj jest link do tego olejku,skład podany na tej stronie różni się od tego co jest na butelce
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 10:24   #2520
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Care art maska crema idrante,maseczka nawilżająca wyprodukowana z surowców pochodzenia naturalnego.
Producent: V.Laboratories

Aqua, Cetostearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride (and) Isopropyl Alcohol, Cyclomethicone, Quaternium-18, Polyquaternium-37 (and) Propylene Glycol/Dicaprate (and) PPG-1, Trideceth-6, Babassu, Amidopropyltrimethyl, Ammounim Chloride, Ceteareth-20, d-Panthenol, Equisetum Arvense Extract, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butyparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, DMDM Hydanloin, Fragrance, Glycerin, Creatine, Dimethicone, EDTA, Citric Acid.

Czy ta maseczka będzie nawilżać?
__________________
Life is like a rainbow.
You need both, the sun and the rain to make it colors appear.
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.