Zdobienie i pielęgnacja paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs - Paznokcie w stylu ART

Notka

Konkurs - Paznokcie w stylu ART Napisz jakie masz sposoby na stworzenie pięknych, niepowtarzalnych, artystycznych wzorów stylizacji paznokci i wygraj wspaniałe nagrody marki IsaDora!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-04-20, 14:48   #1
beatraxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 33
Smile

Zdobienie i pielęgnacja paznokci


WITAM NA MOIM WĄTKU DOTYCZĄCYM PAZNOKCI-ich pielęgnacji i zdobienia, miłego czytania



---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Piękne wzory na paznokciach to nie wszystko. Pamiętajmy o tym, że całe dłonie są naszą wizytówką gdzie wg badan przy pierwszym poznaniu, mężczyźni najczęściej zwracają uwagę na oczy, usta, dłonie, zapach kobiety, włosy.

Poznaj domowe receptury do pielęgnacji twarzy i dłoni:


Miód i mleko dla skóry wrażliwe: 1 łyżka miodu rozpuszczona w szklance ciepłego mleka- powstałą mieszaniną należy przetrzeć skórę Po 15-20 minutach twarz spłucz letnią wodą. Receptura idealna dla skóry bardzo wrażliwej.
Miodowy balsam skóra- tłusta tłustej: 3 łyżki startego ogórka gruntowego dodać do wrzącej wody i zaparzać 2-3 godziny. Następnie należny dodać łyżeczkę miodu. Przetrzyj skórę twarzy i po pół godziny umyj twarz letnią wodą.



PAZNOKCIE:
Na pielęgnację paznokci u kosmetyczki często brakuje nam czasu. Ale na co dzień wystarczy o nie dbać samodzielnie, w domu - byle regularnie.
1. Papier zamiast metalu:

Manikiur warto zrobić przynajmniej raz na 2 tygodnie. Żeby go wykonać samemu, wystarczy mieć dobry pilniczek (najlepiej papierowy z jednej strony o twardej powierzchnii do skracania paznokcia, z drugiej z miękkiej do wygładzania brzegów). Metalowe mogą niszczyć brzegi paznokcia.

Paznokcie po namoczeniu należy spiłować prosto, tak, aby płytka nie wystawała na boki. Nie wolno też piłować ich głęboko po bokach, bo to narusza brzegi płytki
2. Intensywna kuracja:

Jeżeli paznokcie wyglądają nie najlepiej i są w złym stanie, warto poddać je specjalnej kuracji. Po poradę można zgłosić się do lekarza (dermatologa), który przepisze odpowiednią dawkę preparatu witaminowo-wapniowego, a ten przy okazji wzmocni włosy i poprawi wygląd skóry. Jeżeli paznokcie są jedynie kruche, warto raz dziennie wmasować w nie odżywkę witaminami.
Paznokcie, które są w złym stanie, należy krótko obciąć, a przede wszystkim przez dwa, a nawet trzy tygodnie w ogóle ich nie malować.

Domowy sposób na wzmocnienie paznokci to kąpiel w trzech łyżkach podgrzanego oleju rycynowego lub oliwy z oliwek z odrobiną soku z cytrynki

3. Wizyta u specjalisty:
Gdy paznokcie często się łamią, na płytce pojawiają się białe plamy lub wgłębienia, trzeba wybrać się do lekarza. Na co dzień trzeba pamiętać, że paznokcie potrzebują wielu witamin: żelaza, wapnia, krzemu, witamin z grupy B, biotyny, siarki i potasu. Trzeba więc jeść cykorie, szpinak, sałate, orzechy, sery pomidory, ryby. Dziennie należy pić dwa litry wody niegazowanej, a ręce myć mydłem glicerynowym lub z dodatkiem kremu nawilżającego, który nie wysusza skóry rąk i skórek wokół paznokci.

Edytowane przez beatraxx
Czas edycji: 2012-04-21 o 18:16
beatraxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 14:56   #2
beatraxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Zdobienie i pielęgnacja paznokci

Na początku zaopatrzmy się w potrzebne nam narzędzia dzięki którym idealnie obetniemy i wypiłujemy paznokcie, pozbędziemy się niesfornych skórek. M.in potrzebne nam będą nożyczki do paznokci, cążki do skórek, przyrząd do odsuwania skórek i papierowy pilniczek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cki-do-skorek-.jpg (15,3 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg noyczki-do-paznokci-.jpg (15,9 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przyrzd-do-odsuwania-skorek-.jpg (12,1 KB, 1 załadowań)

Edytowane przez beatraxx
Czas edycji: 2012-04-20 o 14:57
beatraxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 15:16   #3
beatraxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 33
Thumbs up Dot.: Zdobienie i pielęgnacja paznokci

Lakiery na polskim rynku:

1. Lakiery hybrydowe
cyt. [...]* Wszystkie marzymy o tym, aby nasze paznokcie wyglądały nienagannie - były zadbane, lśniące i pięknie pomalowane. Nie zawsze jest to jednak łatwe do osiągnięcia. Zapewne niejednej z nas zdarzyło się rozmazać lakier tuż po zrobieniu manikiuru lub pedikiuru
* manikiur i pedikiur hybrydowy daje 100-procentową gwarancję na stylizację bez smug, zadrapań i odpryśnięć. Metoda ta jest tak prosta do wykonania jak nałożenie lakieru, wygląda naturalnie i nieskazitelnie jak żel, a równocześnie jest wytrzymała jak akryl. Hybrydowy manicure zapewnia nieskazitelny wygląd paznokci przez 14 dni
*Wykonanie zabiegu jest nieskomplikowane i trwa nie dużej niż 40 minut, co w porównaniu z pracochłonnym i czasochłonnym nałożeniem akrylu lub żelu (ok. 2 godz.) ma to duże znaczenie jesli ważny jest dla nas czas i wygoda. Zabieg rozpoczyna się od przygotowania paznokci u dłoni lub stóp, odsunięcia skórek oraz opiłowania.
Następnie stylistka paznokci kolejno nakłada na płytkę produkty [...] koniec cyt.
1.bazę, 2. kolor, 3. utwardzacz
- bazę,
- kolor,
- utwardzacz
Warstwy emalii są kolejno utrwalane lampą UV
Po wyjęciu z lampy cieszymy się natychmiastowym efektem suchej płytki paznokcia
2. Lakiery pękające:
* Nieregularne wzorki na paznokciach stają się coraz bardziej popularne.
* Niektórzy uważają, że działają one podobnie do pękających werniksów (szlachetnych lakierów stosowanych przez malarzy do celów artystycznych) .Gdy na bazowy kolor nałożymy warstwę pękającego lakieru po chwili zacznie on tworzyć nieregularne wzory.
3. Lakiery z cienkim pędzelkiem:
* dzięki cienkiemu pędzelkowi tworzenie wzorów staje się banalnie proste
4. Lakiery do zdobień:
* Specjalne lakiery w różnych kolorach używane do zdobień paznokci i dekoracji metodą stemplowania. Są gęściejsze niż inne lakiery i mają bardzo wyraźny kolor. Szybkoschnące na bazie lakierowej z domieszką silikonu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8269_2.jpg (17,4 KB, 1 załadowań)

Edytowane przez beatraxx
Czas edycji: 2012-04-20 o 16:52
beatraxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 15:44   #4
beatraxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 33
Wink Dot.: Zdobienie i pielęgnacja paznokci

Teraz pokaże Wam kilka moich propozycji odnośnie wzorów na paznokciach. Postawiłam na cekiny, brokat i malowidła wykonane lakierem z cienkim pędzelkiem.
CEKINY przyklejam na klej do tipsów na wcześniej pomalowane już paznokcie. Odpadające błyskotki czasem przydają mi się na następny raz
Frencz wykonuje z ozdób tzw. plastrami miodu. Tu te plastry są bardzo małe jednak nakłada się je raz dwa

* Czasem na paznokciach pomalowanych lakierem wykonuje rysunki przystosowanym do tego innym lakierem. Jeśli są to kwiaty w środek daje cekiny (jako środek kwiatka). Nie lubię nadmiaru błyskotek dlatego dodatki dobieram z umiarem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (100,2 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (59,4 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (41,3 KB, 38 załadowań)
beatraxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 15:51   #5
papuzka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10
Dot.: Zdobienie i pielęgnacja paznokci

yyyy Ty chyba nie wiesz jaka jest tematyka konkursu
papuzka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 16:00   #6
beatraxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Zdobienie i pielęgnacja paznokci

LAKIER NA WODZIE
: roza::r oza:

pracochłonna metoda jednak efekty są fenomenalne i oryginalne !

potrzebujemy:

- lakiery (bardzo rzadkie, kolory wg uznania)
-głęboki pojemniczek z wodą np kubek miseczka którą możemy zniszczyć (szklane naczynie lub plastikowe)
- wykałaczka (lub igła)
- waciki do demakijażu lub uszu
- zmywacz do paznokci
-wazelina
  1. skore palców smarujemy wazelina oraz miejsce pod paznokciem żeby się nie zafarbowały lakierem ale omijamy płytkę paznokciowa (bo lakier nam spłynie)
  2. do miseczki wlewamy wodę o temperaturze pokojowej (lub jak inni radzą wodę destylowaną, ja jednak wzięłam zimną z kranu i też wyszło)
  3. wkraplamy lakiery po kropelce do naczynia z woda tak aby na powierzchni naczynia powstały kręgi (raz jeden kolor potem drugi, potem następny i następny)
  4. używając wykałaczki tworzymy fantazyjne wzorki poprzez rozciąganie kręgów
  5. maczamy palec w naczyniu tak aby cala płytka paznokcia była zanurzona w wodzie
  6. następnie pewnym ruchem unosimy palec, ściągamy zbędne resztki lakieru, czyścimy skórę wacikiem zanurzonym w zmywaczu do paznokci
  7. to samo robimy z kolejnymi paznokciami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (47,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (50,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (45,4 KB, 63 załadowań)

Edytowane przez beatraxx
Czas edycji: 2012-04-21 o 18:15
beatraxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 16:02   #7
beatraxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Zdobienie i pielęgnacja paznokci

tak wiem zdobienie ART paznokci ale co ci z zajefajnych wzorków jak na lewo i prawo Ci sterczą skórki a rece masz aż białe od suchej skóry? Moja praca mój wstęp ! Życze Ci powodzenia i pierwszego miejsca bo zapewne Ty wiesz wszystko najlepiej.
beatraxx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 16:10   #8
papuzka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10
Dot.: Zdobienie i pielęgnacja paznokci

Cytat:
Napisane przez beatraxx Pokaż wiadomość
tak wiem zdobienie ART paznokci ale co ci z zajefajnych wzorków jak na lewo i prawo Ci sterczą skórki a rece masz aż białe od suchej skóry? Moja praca mój wstęp ! Życze Ci powodzenia i pierwszego miejsca bo zapewne Ty wiesz wszystko najlepiej.
słucham? ja mam zadbane dłonie :/
nie pisze że wiem wszystko najlepiej... chciałam tylko przypomnieć jaki jest temat konkursu.
A tak w ogóle to dziwne że bierzesz w nim udział skoro nie możesz pogodzić się z krytyką.

ps. ja nie biorę udziału... ja tu tylko oglądam i wyrażam własne zdanie gdyż jesteśmy na forum
papuzka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 16:13   #9
beatraxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Zdobienie i pielęgnacja paznokci

dziewczyno na oczy Cie nie widziałam i dosłownie nie napisalam że Ty masz takie ręce. A krytykuj sobie ile chcesz ))) chociaż bede miała co czytać. I mnie uczyli że jest pierw wstęp rozwinięcie i zakonczenie haha
beatraxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 16:16   #10
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Zdobienie i pielęgnacja paznokci

o, fajnie że przekleiłaś cudze artykuły w wątek ;P

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

a podam źródło, żeby nie było:P http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,815925.html
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 16:23   #11
papuzka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10
Dot.: Zdobienie i pielęgnacja paznokci

Cytat:
Napisane przez beatraxx Pokaż wiadomość
I mnie uczyli że jest pierw wstęp rozwinięcie i zakonczenie haha
żeby Cię to nie zgubiło
tylko nie mów że na matmie też to stosowałaś;p

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
o, fajnie że przekleiłaś cudze artykuły w wątek ;P

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

a podam źródło, żeby nie było:P http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,815925.html
właśnie też mi się wydawało że gdzieś to czytałam

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

o kurcze nawet tekst do zdobienia ukradła
http://naatajla.blogspot.com/2011/01...ym-polega.html
papuzka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 17:25   #12
beatraxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Zdobienie i pielęgnacja paznokci

Przedstawiam kolejne moje prace , niestety nutka niedopracowana robiona w późnych godzinach, paznokcie a'la zeberki i kwiatek na kciuku.

* przy wykonaniu kwiatka zaczynam od -stonowania ze sobą dwóch kropek danych kolorów (to nasze płatki będą)
-następnie czarnym lakierem obrysowuje moje płatki by były wyraźne i widoczne
- dookoła płatków rysuje kreseczki przypominające łodygi, czasem rysuje listki
- w środku naszego kwiatu delikatnie tworzę kropki (pręciki kwiatu)
- na całość nakładam bezbarwny lakier

*nutka
- płytkę paznokcia maluję jednolicie lakierem
-rysuję nutkę
- malunek idealny na koncert ulubionego zespołu

* zeberka
-śmiałymi ruchami maluje na przemian raz czarne raz srebrne kreski
- na zakończenie paznokieć maluje bezbarwnym lakierem i efekt jest niesamowity
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kwiatek.jpg (50,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nutka.jpg (43,5 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zeberka.jpg (59,1 KB, 36 załadowań)

Edytowane przez beatraxx
Czas edycji: 2012-04-21 o 18:14
beatraxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 18:04   #13
beatraxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Zdobienie i pielęgnacja paznokci

i kolejne fotki moich pazurków tym razem na dłuższych pazurkach



* panterka wykonana lakierami z cienkim pędzelkiem

* owocowe- cytrynki, kiwi, arbuziki
* brokat czerwony i niebieski (odrobinę brokatu danego koloru wymieszałam ze świeżym BARDZO rzadkim lakierem)
* frencz czerwony z wtopionymi w lakier plastrami miodu

: roza::r oza:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brokat.jpg (40,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brokat2.jpg (41,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg czerwień.jpg (40,7 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg owoce.jpg (17,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg panterka.jpg (27,2 KB, 32 załadowań)
beatraxx jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs - Paznokcie w stylu ART


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.