POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-13, 09:50   #1
maluda6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5

POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m


Witam serdecznie,
zwracam się do wszystkich lubiących kombinować z wnętrzami o poradę, bo ja nie mam absolutnie żadnych koncepcji.
Jest to moje pierwsze mieszkanie,
podczas kupowania, oglądane na rzucie podobało mi się.
Jednak po oddaniu kluczy jestem lekko załamana.


Korytarz bardzo nieustawny, nie ma miejsca na szafę na kurtki i buty, na ścianie za drzwami znajduje się kaloryfer, wiec pewnie do usunięcia oraz domofon- do przeniesienia. króciutka ścianka za drzwiami ma szerokość pewnie z 30cm (niesety nie zmierzona)
pokój nr. 2 sypialnia długa i wąska, okno w pokoju to niestety okno balkonowe, na ścianie koło okna kaloryfer.


kuchnia (3) w miarę jako taka, pod oknem kaloryfer, chciałabym w kuchni umieścić malutki stolik z dwoma krzesłami.


W łazience na ścianie 88cm miejsce na prysznic.
ja marze o wannie, nie wiem czy jest to do zrobienia, myślałam o wannie szer 80cm, ale niestety druga sciana ma na dł. 118cm...takiej wanny nie znajde. myslałam o kompletnym przearanżowaniu łazienki względem tego co jest zaplanowane przez dewelopera, nie wiem jednak z jakimi kosztami musiałabym się liczyć.


Salon nie jest z zły, duży, przestronny. okno obok balkonu to również okno balkonowe, na ścianie z balkonem dwa kaloryfery.


Jako ze (w moim mniemaniu) mieszkanie nie jest za bardzo ustawne, w korytarzu miejsca brak na komandora, w sypialni zaczej tez duzej szafy nie umieszcze, pomyślałam o tym, aby w salonie wydzielić ścianą z nidy (czy czymś takim) taką jakby zamykaną garderobę, zaraz jak się wchodzi do pokoju po lewej stronie. pokój jest duże, wiec można to wykorzystać.
Drugim pomysłem, choć nie wiem czy możliwym do wykonania i jak bardzo kosztownym byłoby przeniesienie kuchni do salonu i zrobienie aneksu kuchennego, a w miejscu kuchni zrobienie garderoby i składzika na mopa, wiadro, deskę do prasownaia itd.


Mieszkanie na parterze, i to niestety parter zupełnie na ziemi, także będąc w mieszkaniu widzę każdego przechodnia i oni tez spokojnie mogą zajrzeć mi do okna ...


Bardzo proszę o pomoc, widzę, że wielu z was ma bardzo duże ciekawych pomysłów, ciekawych rozwiązań,
ja jestem mieszkaniem załamana mozna powiedzieć, może ktoś z Was rozjaśni mi sytuację i przekona że mieszkanie nie jest wcale takie złe....
pozdrawiam serdecznie, liczę na waszą pomoc.
Kasia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mieszkaniem.jpg (84,7 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mieszkaniem3.jpg (30,5 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mieszkaniem4.jpg (19,1 KB, 108 załadowań)
maluda6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 11:42   #2
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

nic nie widać na tych planach, które załączyłaś brakuje też wymiarów i informacji, które pomieszczenie jest które...
EDIT: właśnie dojrzałam, że są wymiary, niestety całkiem nieczytelne
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 12:42   #3
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

Mieszkanie zupełnie od czapy.
Może by wywalić ściankę pomiędzy pokojem i kuchnią i wtedy znajdzie się miejsce na szafę. Kuchnie przenieść do salonu jako aneks, tylko trzeba by było sprawdzić jak bardzo problematyczne byłoby zrobienie odpływu ze zlewu w kuchni.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:25   #4
201605040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 67
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

na poprzednich dwóch portalach na których założyłaś wątek z tym mieszkaniem dostałaś już wiele projektów i na pewno coś wybierzesz.

na którejś stronie ktoś zaproponował ci aby zrobić aneks w salonie i wykręcić go w U, a obecną kuchnię włączyć do sypialni i wydzielić garderobę - moim zdaniem to byłoby najlepsze.
201605040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 15:01   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

z ciekawosci zapytam- kupowalas mieszkanie nie bedac w nim wczesniej?
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 16:12   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
z ciekawosci zapytam- kupowalas mieszkanie nie bedac w nim wczesniej?
Mnóstwo osób tak kupuje jak blok jest dopiero w budowie.

Pierwsza moja myśl to zrobić aneks kuchenny w salonie, kuchnię połączyć z sypialnią i wydzielić garderobę albo i dwie.

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

A gdzie jeszcze autorka pytała? Chętnie bym popatrzyła na te projekty

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2014-06-13 o 16:11
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 16:35   #7
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

Lexie, http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,794,...151364248.html
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 16:38   #8
201605040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 67
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

na forum leroya, tam dostała dużo odpowiedzi

edit: i muratora też

Edytowane przez 201605040942
Czas edycji: 2014-06-13 o 16:46
201605040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 16:47   #9
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

O, rzeczywiście http:// waszewnetrza.lero ym erlin.pl/prosze-o-pomoc-w-aranzacji-mieszkania-od-dewelopera-brak-pomyslow,1,47,273368,2736 40.html#msg-273640
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 17:07   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

Hm, znalazłam jakieś wątki autorki, ale nie widzę odpowiedzi

Edit, już widzę
Wersja z kuchnią w U w salonie i 2 garderobami wygląda dokładnie tak jak to, co mi przyszło do głowy.

Natomiast z łazienką nie wiem, można przearanżować, ale to oznacza koszta. Pewnie zdecydowałabym się jednak zrobić prysznic, może jakiś nieco większy.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2014-06-13 o 17:12
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 08:48   #11
maluda6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

dokladnie, jak kupowalam mieszkanie, to nie widzialam go,
nawet nie wiem czy staly juz wtedy fundamenty.

na trzech forach dodalam rzuty mieszkania z prosba o pomoc,
dodalam tez tutaj, bo widzialam ze dziewczyny tez pomagaja w tym temacie.
im wiecej osob, tym wiecej pomyslow.

mieszkanie przedstawia sie tak
1-korytarz
2- sypialnia
3-kuchnia
4- lazienka
5-salon

Jesli któras z Was mialaby jakis pomysl na to mieszkanie,
to bylabym bardzo wdzieczna za pomoc.
dzieki






maluda6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-15, 13:49   #12
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

Ja na takie mieszkania (ze ścianami pod dziwnymi kątami) mówię "efekt skrzywionego umysłu" i nigdy bym się nie wpakowała w kupno czegoś takiego.

Z projektów, które Ci zaproponowano, podoba mi się ten z ukrytą spiżarką i szafą w salonie, bo najbardziej prostuje ściany i poprawia proporcje, ale obawiam się, że realizacja - budowa ścianek działowych i szaf o nieregularnym kształcie - będzie bardzo kosztowna.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 17:27   #13
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

To mieszkanie z rodzaju sen szalonego architekta
Nie pomyślałaś przed zakupem, że nie ma w nim miejsca na szafę, a zabudowa kuchni czy łazienki wymaga mebli na wymiar i nietypowych rozwiązań ze względu na to, że niewiele tam kątów prostych?
Nie oglądałam rozwiązań proponowanych na innych forach, ale moim zdaniem najsensowniej byłoby przenieść kuchnię do salonu, a z sypialni i kuchni wydzielić większą sypialnię z garderobą i/lub dodatkowymi szafami czy komodami. Tylko, że takie rozwiązanie sprawia, że trudno byłoby mieszkać w tym mieszkaniu rodzinie z dziećmi. Jednak salon z aneksem utrudnia stworzenie sypialni na kanapie.
Ewentualnie możesz połączyć sypialnię z kuchnią i stworzyć tam mniejszy salon z aneksem. Można w tę przestrzeń włączyć również przedpokój.
Z salonu zrobiłabyś sypialnię z garderobą (dostępną z sypialni lub z przedpokoju, w zależności od potrzeb. Rozwiązanie dobre, pod warunkiem, że nie potrzebujesz dużej kuchni i stołu dla 6 osób, bo trudno byłoby go zmieścić (ale mały stół, kanapa, tv i aneks weszłyby spokojnie).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 17:41   #14
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
To mieszkanie z rodzaju sen szalonego architekta
Nie pomyślałaś przed zakupem, że nie ma w nim miejsca na szafę, a zabudowa kuchni czy łazienki wymaga mebli na wymiar i nietypowych rozwiązań ze względu na to, że niewiele tam kątów prostych?
Podejrzewam, że zaważyły kwestie finansowe. Skrzywione mieszkanie, jeszcze na parterze, pewnie było trochę tańsze. Jednak w praktyce, może się okazać droższe w urządzeniu.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 21:10   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że zaważyły kwestie finansowe. Skrzywione mieszkanie, jeszcze na parterze, pewnie było trochę tańsze. Jednak w praktyce, może się okazać droższe w urządzeniu.
Ale czy tych kilka procent rabatu było warte tego, by teraz zaczynać od wielkiej demolki, by móc tam mieszkać? Pewnie nie.
Gdyby autorka pomyślała wcześniej, to mogłaby podczas budowy budynku wynegocjować zmianę układu ścianek działowych czy umieszczenie elektryki, wody itp. tak, by było to dla niej jak najbardziej korzystne. Deweloperzy często idą na rękę w takich kwestiach. A teraz to już po ptakach i każda zmiana będzie wymagała wyłożenia własnych pieniędzy.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 07:54   #16
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

O rany ja też mam nadzieję, że to mieszkanie to była prawdziwa okazja i chyba sama nie wiem, co doradzić autorce wątku. Rozważyłabym na pewno zrobienie aneksu w salonie, ale też do końca nie jestem przekonana, co to tak naprawdę da w kwestii miejsca do przechowywania, bo nie mam pomysłu na przearanżowanie pozostałych pomieszczeń, a robienie z kuchni szafy + składzika to dla mnie lekkie marnotrawstwo przestrzeni.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 08:59   #17
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

Ja tam uważam, że przerobienie dziwnej krzywej ściany w kuchni wraz z dziwnym kątem na garderobę to właśnie nie jest marnowanie przestrzeni, tylko wykorzystanie tego dziwacznego miejsca na coś plus zyskanie prostej ściany z kątami prostymi w sypialni (połączonej z dawnej sypialni i kuchni).

Ale tak ogólnie niezbyt mi się chce doradzać, bo autorka dostała wiele porad na innych forach i cieszę się, że się nie pokusiłam o rysowanie jej swojego pomysłu, bo jak sprawdziłam to odkryłam, że praktycznie identyczny ktoś jej już rozrysował.
To już chyba lepiej było załączyć tu te wszystkie pomysły oraz surowe plany i wtedy pytać o ocenę, przeróbkę i tak dalej.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 07:47   #18
maluda6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

Generalnie mieszkanie miało bardzo korzystną cenę, nie ze względu na parter czy na krzywe ściany, cena została ustalona po znajomości, było to jedyne mieszkanie 2-pokojowe jakie zostało, a kawalerki nie chciałam kupować.
pierwotnie mieszkanie miało iść na sprzedaż, jednak sytuacja się zmieniła i musi zostać.
takze lepsze takie niż zadne.

dzięki lexie za chęć pomocy,
faktycznie jak miałaś taki sam pomysł, jaki ktoś wcześniej zapropomował, to nie ma co dublować.

chyba kuchnia zostanie w swoim starym miejscu,

może ktoś ma zatem ciekawą propozycję w którym miejscu i jakich wymiarów wydzielić garderobę w salonie.
jest on duży, ma 25m, można to wykorzystać.
maluda6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 08:32   #19
maluda6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: POMOCY ! nieustawne mieszkanie 52m

.
maluda6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-30 09:32:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:16.