samoopalacze, a leczenie trądziku !?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-13, 11:30   #1
pliwa
Raczkowanie
 
Avatar pliwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 158
GG do pliwa

samoopalacze, a leczenie trądziku !??


Jestem zielona zupełnie w tej kwestii... czy mogę teraz, kiedy zaczęłam używać differinu oraz duacu, w miedzyczasie nakładać samoopalacz??? Mój problem z cerą to grudki i zaskórniki oraz cera mieszana. Dziękuję z góry za pomoc !
pliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 11:50   #2
Kler
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 60
Dot.: samoopalacze, a leczenie trądziku !??

Z tego co wiem to differin złuszcza i nieco wysusza skórę-robią się czerwone plamki( kiedyś go próbowałam). Mysle ze to nienajlepszy pomysł smarowania buzi samoopalaczem, bo bedzie rozprowadzal sie nierównomiernie i możesz mieć buźke w plamy. Do uzycia samoopalacza skóra musi byc odpowiednio przygotowana a przede wszystkim NAWILŻONA- ale to moja opinia
Kler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 09:41   #3
pliwa
Raczkowanie
 
Avatar pliwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 158
GG do pliwa
Dot.: samoopalacze, a leczenie trądziku !??

Aha, tak, wiem, wiem, pewnie sama się przekonam, bo nie mogę się powstrzymać (z bladą cerą mi nie do twarzy). Czyli generalnie oprócz estetycznych przeciwskazań nie ma, tak? Bo nie wiem nadal, czy ma to wpływ na kurację, czy zanieczyszcza cerę i czy powoduje zaskórniki, ten samoopalacz...
pliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 10:14   #4
Kler
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 60
Dot.: samoopalacze, a leczenie trądziku !??

Najlepiej jak pójdziesz do swojego dermatologa;P wtedy dowiesz się wszystkiego na 100%...chyba nie chcesz "zakłócić" swojej kuracji na Twoim miejscu poczekałabym do wyleczenia buźki, po differinie podobno naprawde ładnie wygładza!

Co do zaskórników, to wydaje mi się, że samoopalacz może zapychać pory( niektóre dziewczyny piszą, że zapycha je nawet krem o lekkiej konsystencji)- ale to sprawa indywidualna
Kler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 19:50   #5
insensibility
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 10
Dot.: samoopalacze, a leczenie trądziku !??

samoopalacz zatyka pory i trzeba ostroznie stosowac, tzn nakladac dokladnie i rownomiernie bo mozna narobic sobie plam. wg mnie nie powinno sie go w ogole nakladac na twarz- moja kolezanka chciala troche przyciemnic skore samoopalaczem. cos jej nie wyszlo- ma pomaranczowe plamy na twarzy i wyglada co najmniej beznadziejnie ;] a stosowanie samoopalacza jednoczesnie z mascia na tradzik moze wywolac uczulenie. najlepiej zrezygnowac z jakiegokolwiek opalania na czas kuracji.
insensibility jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 19:57   #6
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Dot.: samoopalacze, a leczenie trądziku !??

Zdecydowanie odradzam! Posmarować się łatwo. Gorzej zmyć te okropne żółto-pomarańczowe plamy - ja osobiście takich doświadczeń nie miałam, ale niektóre z moich 'koleżanek' wyraźnie przesadzały z używaniem samoopalacza i wyglądają nie tyle brzydko, co śmiesznie
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 12:00   #7
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488
Dot.: samoopalacze, a leczenie trądziku !??

Absolutnie żadnych samoopalaczy przy kuracji differinem a tym bardziej duaciem! To są kuracje mocno złuszczające, wskazane do leczenie trądziku i przebarwień - w połączeniu bedziesz miała twarz w pomarańczowe plamy. Do tego powinnaś wiedzieć, że Duac to antybiotyk, przy takiej kuracji trzeba się jedynie nawilżać+ SPF 50+, żadne inne mazidła nie są wskazane.
__________________

ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.