Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-05, 19:38   #811
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Ale forma Ci się nie przesuwa? Zalewanie paznokcia od wewnętrznej strony nie jest zbyt komfortowe
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 19:56   #812
patabloguje
Przyczajenie
 
Avatar patabloguje
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;7441606 1]Ale forma Ci się nie przesuwa? Zalewanie paznokcia od wewnętrznej strony nie jest zbyt komfortowe [/QUOTE]
Nie, docinam ja po bokach tak, żeby idelanie wchodziła pod paznokcie i dokładnie przylegala. Usztywniam ja dodatków tym odklejanym kolkiem od spodu. Często wkładam też pod lampę jeszcze ją dociskają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie uwierzysz, co tu się kryje -> www.patabloguje.pl
patabloguje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 20:03   #813
iiya
Raczkowanie
 
Avatar iiya
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 87
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez patabloguje Pokaż wiadomość
To zależy jak je zdjęłaś? Aceton i folie, frezarka czy zerwanie?
Natłuść skórki masłem, albo oliwką, a na paznokcie szybko aplikuj odżywkę - osobiście polecam Sally Hansen ze złotem
Spiłowałam pilniczkiem Dziękuje za polecenie koniecznie wypróbuje
iiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 07:35   #814
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Dziwi mnie tylko właśnie, czemu ta baza działała wcześniej, a teraz nagle nie działa, dlatego już snuję różne teorie spiskowe, co tu się może dziać nie tak - jak wspomniałam bowiem na tej bazie/topie miałam robione pazury 2 razy i trzymało się jak ta lala, a teraz nie. Co prawda jak napisałam powyżej - tamto to było inne opakowanie, bo należało do mojej Siostry, a teraz mam swoje, ale nie może przecież aż tak sie różnić...
Zamówiłam wczoraj w złości bazę Neonail Extra, będę próbować dalej. Jak przyjdzie to jeszcze użyję primera (z tą moją bazą/topem z Em Nail primer niewiele pomógł, ale jak robiłam kiedyś z tym samym produktem mojej Siostry to też używałam primera i było cacy). Może po prostu mam felerną jakąś tą bazę z Em Nail... Zobaczymy jak będzie z NeoNail, ale mam cichą nadzieję, że teraz będzie lepiej...
na paznokciach powstał ostatnio watek wychwalający markę em nail pod niebiosa. Może warto żebyś dorzuciła tam też swoje uwagi?
a wracając do tematu- moja mama też tak miała. Najpierw proteina trzymała się elegancko a później zaczynała dochodzić. Myślę że z produktami do paznokci jest tak samo jak z innymi kosmetykami- organizm się po prostu do nich przyzwyczaja i po jakims czasie przestają działać.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 16:53   #815
Holly100
Przyczajenie
 
Avatar Holly100
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 17
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, chciałam zapytać, czy któraś z Was ma może bazę/top 2 w 1 z Em Nail i używa z nią lakiery NeoNail lub Semilac? Mam taki problem, że za każdym razem nałożone hybrydy wytrzymują mi może ze 3 dni, a potem mam odpryski, ale przeważnie nawet nie odpryski, tylko lakier mi się jakby odkleja od paznokcia.
Rozumiem doskonale, że Semilac czy NeoNail i Em Nail to różne marki i one mogą nie być ze sobą kompatybilne, ale zastanawiam się, czy problemem może być tutaj właśnie niewłaściwa/niekompatybilna baza/top? Dodam jeszcze, że robiłam kiedyś dwa razy hybrydę z tą samą bazą/topem z Em Nail, ale lakier był z marki La Femme i wtedy wszystko się trzymało ponad 8 dni (potem sobie wymyśliłam, że zmywam), ale podejrzewam, że wytrzymałoby dłużej, bo nie było ani odprysków, ani odłażenia. Natomiast właśnie teraz kiedy używam lakierów NeoNail czy Semilac i tej samej bazy/topu, to pojawia mi się ten problem, że lakier odchodzi. Nie zalewam skórek, płytkę matuję bloczkiem, te rzeczy już odhaczyłam, bo jednak nakładałam hybrydy identycznie kiedy próbowałam to połączenie bazy z EmNail z lakierem La Femme i wszystko grało. Wydaje mi się, że problem leży właśnie w niekompatybilności lakierów z bazą i topem. Moje pytanie jest więc następujące - czy moje podejrzenia są podstawne? Czy tak może być, że baza nie gra z lakierem i dlatego odłazi? Mi się tak wydaje, że to to, ale wiem, że Wy Dziewczyny macie więcej doświadczenia ode mnie, także chciałam potwierdzić lub obalić moją teorię i proszę o pomoc. Czy powinnam kupić bazę z NeoNail lub Semilac, żeby pasowała do lakierów, czy tu chodzi o coś innego?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
Też słyszałam że niektórych marek nie można łączyć, może tu jest problem. Jest jeszcze taka opcja że może masz zbyt cienkie paznokcie i dlatego hybryda nie trzyma. Jeżeli nakłada się zbyt cienką warstwę to też może odpadać.

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Trudne ściąganie z acetonem mi nie straszne, bo ta baza, co teraz mam już i tak się trudno ściąga, czasami z 25 minut siedzę w folijkach, a i tak nie chce się zeskrobać, także jakby miała być powtórka z rozrywki to to nie jest taki problem, byle się wszystko trzymało.
I nie oczekuję tutaj 3 tygodniowej trwałości, jak niektórzy noszą, ale tydzień to już by było coś
Ale to niefajnie, że firmy zmieniają składy, bo faktycznie jeśli tak, to jakby nie było jedna osoba kupuje inny produkt, niż inna i to jest nie fair... Ja kupiłam tą bazę/top, bo wiedziałam, że działa dobrze, a teraz się rozczarowałam.
Co do wyginających się paznokci - nie są takie miękkie, tylko wiesz, co mam na myśli, jak masz nałożoną hybrydę, ale nie tak do końca na brzegach paznokcia, to możesz jeszcze zobaczyć trochę swojego naturalnego paznokcia i to 'łączenie' naturalnego z hybrydą. I w tym miejscu jeśli wcisnę mocno to mój paznokieć pójdzie o jakieś pół milimetra do dołu, a hybryda zostaje w miejscu, wciąż jednak nie zmienia to faktu, że ona jest od paznokcia odklejona, a przecież z taką siłą jak to się trzyma to się nie powinno zadziać. Nie dzieje się to też jednak na wszystkich palcach, co dodatkowo wprawia mnie w zdumienie.
Jeśli sama baza nie pomoże to tak zrobię, jak piszesz - użyję primera. Używałam go już z tą bazą Em Nail, ale i tak to nic nie pomagało w odklejaniu, więc to nie jest to. Naprawdę nurtuje mnie ta kwestia, czemu tylko na kilku palcach mi się odkleja, a na innych się trzyma, a następnym razem na innych się odkleja, a na jeszcze innych się trzyma ta hybryda.
No nic, przekonamy się już niebawem Jak nie to se hybrydy na super glue będę przytwierdzać DD
Jeżeli hybryda ci się nie trzyma tylko na kilku palcach, to być może nie jest to wina produktu. Zobacz czy masz dobrze zabezpieczony wolny brzeg i boki paznokci. Staraj się nakładaać hybrydę na całą płytkę nie zalewając skórek.
Holly100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 20:03   #816
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
na paznokciach powstał ostatnio watek wychwalający markę em nail pod niebiosa. Może warto żebyś dorzuciła tam też swoje uwagi?
a wracając do tematu- moja mama też tak miała. Najpierw proteina trzymała się elegancko a później zaczynała dochodzić. Myślę że z produktami do paznokci jest tak samo jak z innymi kosmetykami- organizm się po prostu do nich przyzwyczaja i po jakims czasie przestają działać.
Zajrzę na tamten wątek w wolnej chwili
U mnie nie ma możliwości, żeby paznokcie się już 'przyzwyczaiły' bo miałam dopiero hybrydę zrobioną jakieś 6 razy, w tym dwa na ten bazie/topie od mojej Siostry, a potem sama to kupiłam, żeby sobie w domu robić
Na razie o dziwo mi się trzymają, robiłam w niedzielę i już wczoraj mi się odkleiły dwa paznokcie, ale nałożyłam na to rozklejenie trochę topu (znaczy bazy z topem co mam) i trzyma na razie Ale przyszła też już baza z NN, więc jak w weekend będę zmieniać pazury, to sprawdzę, czy tamta lepiej działa

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Holly100 Pokaż wiadomość
Też słyszałam że niektórych marek nie można łączyć, może tu jest problem. Jest jeszcze taka opcja że może masz zbyt cienkie paznokcie i dlatego hybryda nie trzyma. Jeżeli nakłada się zbyt cienką warstwę to też może odpadać.

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------



Jeżeli hybryda ci się nie trzyma tylko na kilku palcach, to być może nie jest to wina produktu. Zobacz czy masz dobrze zabezpieczony wolny brzeg i boki paznokci. Staraj się nakładaać hybrydę na całą płytkę nie zalewając skórek.
Przekonam się w weekend, jak nałożę nowe hybrydki na nowej bazie z NN (i lakiery z NN), może wtedy nic się nie będzie odklejać Na pewno nie nakładam zbyt cienko, ani zbyt grubo, nie zalewam też skórek, robię odstęp od każego brzegu paznokcia oprócz wolnego brzegu, który maluję na zakładkę, natomiast po bokach paznokci nie mogę dojechać lakierem do końca, bo moje pazury niestety są każdy z innej parafii i zawsze musze lakierami trochę 'nadać' im jednakowy kształt. Ale i tak to jest dziwne, bo w żadnym paznokciu nie dojeżdżam do samego boku, a na jednych hybryda się odkleja, a na innych nie, więc nie sądzę, że to jest kwestia nie dojeżdżania do boków. Musze jeszcze powiedzieć, że jeśli coś się odkleja to nie jest jakieś mega odklejanie, że cały płat odchodzi, tylko delikatne rozwarstwienie paznokcia od hybrydy.
A co do miękkości paznokci, może moje nie są jakieś super twarde, ale mięciutkie też nie i raz jak miałam na kciuku rozdwojony paznokieć i go bloczkiem 'zjechałam' (czyli po tym zabiegu on był mięciutki), to hybryda i tak mi się trzymała, a na przykład na serdecznym, który miałam w jak najlepszym stanie się odkleiła trochę. Sama już nie wiem, co jest nie tak, ale jak napisałam - spróbuję z nową bazą w weekend, teraz już nie będę ściągać tych co mam Nawet jakbym miała w tygodniu poprawiać po jednym paluchu, to i tak lepiej, niż zdjąć całe (nie lubię już swoich paznokci bez hybrydy nie wiedzieć czemu, po prostu mając ją czuję, że tak musi być i dziwnie mi, kiedy ją zmywam)
__________________
Blog: http://addictedtomakeup1.blogspot.co.uk/
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 14:09   #817
Magda_MW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 6
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Witam wszystkie Panie🤗

jestem tu nowa więc nie bijcie jak robię coś nie tak.

Ja mam problem z nałożeniem idealnie lakieru... tzn. robią mi się smugi nawet po 3 cieniutkich warstwach. u koleżanek widzę pięknie umalowane paznokcie, jak tafla wody a moje jakieś takie pofalowane 😕 uźywam Nailac lakierów, problem jest najczęsciej przy jasnych kolorach. A znowu jak wezme grubsza warstwe to nieładnie wyglada bo paznokieć taki gruby. a Semilac mi bąbluje bardzooo...
Magda_MW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-07, 15:02   #818
patabloguje
Przyczajenie
 
Avatar patabloguje
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Magda_MW Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Panie🤗

jestem tu nowa więc nie bijcie jak robię coś nie tak.

Ja mam problem z nałożeniem idealnie lakieru... tzn. robią mi się smugi nawet po 3 cieniutkich warstwach. u koleżanek widzę pięknie umalowane paznokcie, jak tafla wody a moje jakieś takie pofalowane 😕 uźywam Nailac lakierów, problem jest najczęsciej przy jasnych kolorach. A znowu jak wezme grubsza warstwe to nieładnie wyglada bo paznokieć taki gruby. a Semilac mi bąbluje bardzooo...
Spróbuj dokładnie wygładzić płytkę bloczkiem, a potem warstwy nakładać maksymalnie 2 pociagnieciami bez dziubdziania.
A co do Semilaca - został na noc otwarty, powinno pomóc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie uwierzysz, co tu się kryje -> www.patabloguje.pl
patabloguje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 15:39   #819
Magda_MW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 6
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Dzięki wielkie 😊
Magda_MW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 21:02   #820
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez patabloguje Pokaż wiadomość
Spróbuj dokładnie wygładzić płytkę bloczkiem, a potem warstwy nakładać maksymalnie 2 pociagnieciami bez dziubdziania.
I nie wkladaj od.razu do lampy po pomalowaniu, poczekaj az sie wypoziomuje.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 12:44   #821
BasiaSmoter
Raczkowanie
 
Avatar BasiaSmoter
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 139
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Możesz zerknąć tuta. Tam są opisane najczęstsze przyczyny problemów z hybrydą. <reklama bloga>
__________________
Wpadnij na mojego bloga , Fanpage oraz Instagram . Tam jest naprawdę ciekawie

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2017-06-08 o 12:55
BasiaSmoter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-08, 16:20   #822
Magda_MW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 6
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

super 🙂

dzięki dziewczyny ⚘
Magda_MW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 15:34   #823
Juuly96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Hej dziewczyny, jakiś czas temu kupiłam zestaw do hybryd. Lampa zwykła biała uv 36W. Dokupiłam do tego lakiery z semilaca i baze/top w jednym. Oczywiście hybryda po jednym dniu schodziła płatami tak jakbym zdarła zwykły lakier z paznokci. Dziewczyny na różnych stronach pisały, żeby kupić oddzielnie baze a to 2w1 tylko jako top. No dobra, tak też zrobilam. Kupiłam baze z neonail. Faktycznie baza zwiększyła przyczepność ale ten lakier nadal jest taki.."nieplastikowy", gdy wcisnę mocniej "paznokieć w paznokieć" to normalnie odbijają się kreski jak w normalnym lakierze .. I w czym moze być problem ;/ Tyle już kasy w to włożyłam a efekty marne. Dodam, ze zminiałam też żarówki w lampie a płytkę paznokcia przygotowuję wg waszych wszystkich rad. Tak na marginesie, żele utwardzają się bezproblemowo.
Juuly96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 08:50   #824
patabloguje
Przyczajenie
 
Avatar patabloguje
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez natalia1811 Pokaż wiadomość
No właśnie ja też mam troszkę problem z dziubdzianiem Staram się nakładać cienkie warstwy i normalne, że pierwsza warstwa jest z prześwitami, druga znacznie lepiej, ale czasami mi się zdarza, że po przeczekaniu aż się wypoziomuje w niektórych miejscach wciąż widać minimalne prześwity. I właśnie wtedy nie wiem co robić. Czy zostawić taki prześwit i utwardzić i dać trzecią warstwę? Próbowałam tak, nie zawsze się udaje przykryć trzecią warstwą żeby było idealnie. Czy jest gdzieś filmik/post o tym jakie właściwości ma hybryda? Bo może ja się przejmuje jakimiś bzdetami i dziubdziam niepotrzebnie, a to się samo naprawi po chwili, a ja tylko tracę czas? Albo jakieś filmiki jak profesjonalnie pomalować kolorem paznokcie albo czym się nie przejmować podczas robienia hybryd a co zabiera zbędnie czas? Przydałoby się coś takiego dla początkujących. Skróciłoby to znacznie czas robienia hybryd

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

A może są gdzieś posty/filmiki o trikach, dobrych radach co do robienia hybryd? Wszystkie filmiki w sieci, które obejrzałam nie wniosły nic nowego, bo wszystko jest powiedziane bardzo ogólnie, a nie ma bardziej szczegółowo.

Oprócz tego jeszcze mam już ostatnie pytanie: Czy jest gdzieś w sieci filmik w sposób łopatologiczny pokazujący jak się używa cążek do skórek? Jak trzymać i wycinać? Taki filmik z podstawami podstaw gdzie wszystko ładnie widać. Też takowego nie znalazłam a szukałam i dużo obejrzałam
Ja tam daje tyle warstwy ile potrzeba, żeby ładnie pokryć płytkę. Jeśli kolor jest mało napigmentowany lub transparentny to pomagam sobie biała baza, która podbija kolor. Jakoś nigdy nie było za grubo
Co do postów - zainspirowałas mnie, może napiszę coś takiego u siebie

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Juuly96 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, jakiś czas temu kupiłam zestaw do hybryd. Lampa zwykła biała uv 36W. Dokupiłam do tego lakiery z semilaca i baze/top w jednym. Oczywiście hybryda po jednym dniu schodziła płatami tak jakbym zdarła zwykły lakier z paznokci. Dziewczyny na różnych stronach pisały, żeby kupić oddzielnie baze a to 2w1 tylko jako top. No dobra, tak też zrobilam. Kupiłam baze z neonail. Faktycznie baza zwiększyła przyczepność ale ten lakier nadal jest taki.."nieplastikowy", gdy wcisnę mocniej "paznokieć w paznokieć" to normalnie odbijają się kreski jak w normalnym lakierze .. I w czym moze być problem ;/ Tyle już kasy w to włożyłam a efekty marne. Dodam, ze zminiałam też żarówki w lampie a płytkę paznokcia przygotowuję wg waszych wszystkich rad. Tak na marginesie, żele utwardzają się bezproblemowo.
A co ze skorkami? Odsuwasz porządnie? Uzywalas Primera? Ile utwardzasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie uwierzysz, co tu się kryje -> www.patabloguje.pl
patabloguje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 17:14   #825
Juuly96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Skórki zawsze wycinam, utwardzam lampie 2 minuty a top trochę dłużej. Nie używam primera. Tylko dziwi mnie, że ta hybryda jest taka miękka.. Bo gdyby dobrze się utwardziła w lampie to powinna być twarda..
Juuly96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 18:28   #826
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Juuly96 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, jakiś czas temu kupiłam zestaw do hybryd. Lampa zwykła biała uv 36W. Dokupiłam do tego lakiery z semilaca i baze/top w jednym. Oczywiście hybryda po jednym dniu schodziła płatami tak jakbym zdarła zwykły lakier z paznokci. Dziewczyny na różnych stronach pisały, żeby kupić oddzielnie baze a to 2w1 tylko jako top. No dobra, tak też zrobilam. Kupiłam baze z neonail. Faktycznie baza zwiększyła przyczepność ale ten lakier nadal jest taki.."nieplastikowy", gdy wcisnę mocniej "paznokieć w paznokieć" to normalnie odbijają się kreski jak w normalnym lakierze .. I w czym moze być problem ;/ Tyle już kasy w to włożyłam a efekty marne. Dodam, ze zminiałam też żarówki w lampie a płytkę paznokcia przygotowuję wg waszych wszystkich rad. Tak na marginesie, żele utwardzają się bezproblemowo.


Ja bym mimo wszystko próbowała utwardzać dłużej.
I kup koniecznie primer, najwidoczniej masz tłustą płytkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-16, 09:07   #827
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Ile warstw koloru nakładsz? może lepiej więcej warstw a maksymalnie cienkich? Bo jesli kładziesz grubo, to nawet 2 minuty w lampie mogą nie utwardzić całości
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 10:37   #828
kokarbit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 6
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Witajcie ponownie. Mam kolejny problem i mam nadzieję, że i tym razem pomożecie.
Problem właściwie nie jest nowy, tylko powracający, mianowicie chodzi o żółknięcie płytki paznokcia. Skrzywdziłam się tak, robiąc sobie pierwszy raz hybrydy, później poczytałam, zasięgnęłam opinii u Was i wyeliminowałam czynniki, które mogły to spowodować (za cienka warstwa bazy, za długi czas naświetlania). U mnie problem zniknął, ale u mojej mamy występuje nadal. Raz czy dwa zdarzyło się, ze paznokcie jej się nie zabarwiły, ale zwykle żółkną, choć wykonuję jej manicure dokładnie tak jak sobie (mam lampę UV LED 36W, tą Diamond, na pewno znacie ):
- odsuwam skórki, piłuję paznokcie itp.
- odtłuszczam płytkę (nie matowię, bez tego lakier zarówno mnie i mamie trzyma się dostatecznie długo, mamie nawet dłużej niż mnie)
- nakładam 2 cienkie warstwy bazy, każdą utwardzam po 20 sekund
- nakładam 2-3 warstwy lakieru (w zależności od krycia), każdą utwardzam 30 sekund
- nakładam 2 cienkie warstwy topu i również każdą utwardzam 30 sekund.
Później całość przemywam cleanerem, ale nie od razu po wyjęciu z lampy - czekam chwilę, aż pazurki "ostygną". Myślałam, że może problem wynika z tego, że gdy robiłam wzorki mama i tak wkładała do lampy wszystkie palce, nie tylko te ozdabiane (robiłam jej paznokcie moro - 3 paznokcie malowałam jednolicie, 2 zapełniałam ciapkami w różnych kolorach, po każdej serii ciapek danego koloru utwardzałam). Przy kolejnym mani uparłam się, aby wkładała osobno palec, na którym robię wzorek, aby nie naświetlać reszty, ale przebarwienie i tak wystąpiło na wszystkich.
Skontaktowałam się już w tej sprawie z NeoNail, ponieważ wszystkie produkty mam od nich (poza cleanerem i acetonem, ale to podobno nie ma znaczenia, planuję zresztą i tak kupić te produkty z jeszcze tańszych firm). Dostałam odpowiedź, że problem może tkwić w płytce paznokcia - jest bardziej wrażliwa, słabsza itp. Być może brakuje jakichś witamin. Polecili spróbować zamienić dwie warstwy zwykłej bazy na jedną Base Extra. Wiem, że jest twardsza i mocniejsza, ale nie wiem, czy akurat to będzie miało wpływ na przebarwienia. Wiem, że wiele z Was poleca bazę proteinową z Indigo, więc może lepiej zainwestować w tę? Macie jakieś pomysły, co może powodować takie żółknięcie i jak ewentualnie podratować te paznokcie, aby jak najszybciej pozbyć się problemu? NN odradziło mi stosowanie odżywek między hybrydami, ja używałam i nic złego się nie działo - odżywka zadziałała jak trzeba, a wydaje mi się, że jeśli chodzi o przyspieszenie wzrostu paznokcia to to jedyna opcja (stosuję odżywkę Black Diamond z Golden Rose). Dodam jeszcze, że robiłam paznokcie kilku osobom, zawsze w ten sam sposób i problem występuje tylko u mojej mamy.
Wiem, że napisałam książkę, ale chciałam jak najdokładniej wszystko opisać. Mam nadzieję, że pomożecie, bo mnie chwilowo skończyły się pomysły. Mama strasznie lubi nosić hybrydy, ale widzę, że jest załamana, gdy jej je zdejmuję i się okazuje, że znów ma żółte paznokcie.
kokarbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-30, 10:56   #829
malwina1927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 191
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Hej
Mój problem polega na ściąganiu hybrydy. Otóż, po użyciu acetonu hybryda schodzi tylko do połowy, mało kiedy udaje się ściągnąć cały lakier z paznokcia, i po odmoczeniu płytka paznokcia jest powyginana, można paznokieć śmiało wygiąć pod opuszek co jest strasznie uciążliwe, bo nic nie dotknę, nawet się nie poskrobię, no bo jak? I kupiłam sobie frezarkę na baterie i czasem ściągam frezarką. I nie wiem czy jak bym teraz używała cały czas frezarki to paznokcie by się tak już nie wyginały itd? Czy po prostu moje paznokcie nie nadają się na hybrydy? I nawet jak mam założone hybrydy to te paznokcie nie są takie twarde jak powinny być (przynajmniej tak mi się wydaje). Dostanę tu jakąś pomoc?
malwina1927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-04, 10:48   #830
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 10:56   #831
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Ja w ogole nie mocze w acetonie. Tylko piluje do bazy. 4 razy sciagalam acetonem,bo myslalam ze to jakas filozfia z tym pilowaniem i myslalam,ze chcac zmienic mani tak trzeba mega mi oslabil paznokcie. Po tym wszystkim zainwestowalam w proteine i tylko piluje.
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 11:02   #832
malwina1927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 191
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Ja w ogole nie mocze w acetonie. Tylko piluje do bazy. 4 razy sciagalam acetonem,bo myslalam ze to jakas filozfia z tym pilowaniem i myslalam,ze chcac zmienic mani tak trzeba mega mi oslabil paznokcie. Po tym wszystkim zainwestowalam w proteine i tylko piluje.

A czy po ciągłym piłowaniu paznokcie nie są miękkie, giętkie? Bo przy acetonie to długo schodzi
malwina1927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 11:13   #833
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Nie sa. Ja sie dopilowywuje do bazy tylko. A ta baza z indigo proteinowa jest dosc twarda.
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 11:17   #834
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Przy piłowaniu można zrobić sobie krzywdę i osłabić paznokcie tak samo jak przy acetonie, ale robiąc to umiętnie moim zdaniem mniej szkodzimy niż acetonem. Ściągałam acetonem hybrydę prawie rok, nie piłowałam oprócz tego paznokci, np. żeby zmatowić przed kolejnym malowaniem. Aceton bardzo wysusza skórki i paznokcie i robią się słabsze. Jeśli ściągamy pilnikiem lub frezarką i nie dochodzimy nigdy do gołej płytki to moim zdaniem szkodzi mniej. Tylko wtedy lepiej mieć płytkę wzmocnioną reinforcem albo proszkiem akrylowym, bo na samej bazie trudno wyczuć ten moment, kiedy dość piłowania
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 11:42   #835
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

dokładnie jak pisze emma
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 12:22   #836
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Ja pilnikiem dość mocno spiłowuję top, szczególnie na środku paznokcia (po bokach i tak łatwo schodzi) aż do koloru (jak na pilniku widzę, że już łapię kolor, to koniec). Potem odmaczam do 5 minut (jak założę folię na piąty palec, to czekam tak naprawdę chwilę i zaczynam ściągać z pierwszego). Jak się dobrze spiłuje top to kolor sam odpada po dość krótkim moczeniu. Resztki bazy zmywam szorując wacikiem nasączonym acetonem. Nic nie skrobię po płytce - ani dłutkiem, ani patyczkiem, ani pilnikiem, tylko zmywam bazę acetonem tak jak zwykły lakier zmywaczem. Takie połączenie piłowania i krótkiego moczenia jak dotąd najlepiej się u mnie sprawdza, wyrządza najmniej szkód - nie piłuję płytki, a krótko moczę w acetonie.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 13:00   #837
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

No właśnie ja to się zawsze zastanawiam skąd ktoś wie, że dopiłował się tylko do bazy (np. frezarką). Ja jak widzę przezroczyste, to już mam stracha, że paznokieć Jedynie podczas ściągania acetonem widzę resztki bazy (takie poszarpane fragmenty od zdrapywania).
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 13:56   #838
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;75201236]No właśnie ja to się zawsze zastanawiam skąd ktoś wie, że dopiłował się tylko do bazy (np. frezarką). Ja jak widzę przezroczyste, to już mam stracha, że paznokieć Jedynie podczas ściągania acetonem widzę resztki bazy (takie poszarpane fragmenty od zdrapywania).[/QUOTE]
Ja tak samo. Tym bardziej, że kiedyś przepiłowałam paznokieć i wiem jak to boli. Dlatego piłuję tylko do koloru i skupiam się tylko na środku paznokcia, tam gdzie hybryda najbardziej się trzyma, potem odmaczam. Przy ciemnych kolorach widać na pilniku, jak już łapie kolor, przy jasnych trochę gorzej, ale da się to wyczuć. Zresztą też nie trzeba tak dokładnie tego piłować, jak się nie dopiłuje topu to przecież nie ma tragedii, tylko trzeba pomoczyć trochę dłużej, coś tam poskrobać i znowu pomoczyć itp. Dużo gorzej jest przepiłować top razem z kolorem, bazą i paznokciem. U mnie od acetonu najbardziej cierpi wolny brzeg paznokcia, więc nawet jeśli za długo pomoczę to max 3 tygodnie i po szkodach, za to jak się przepiłuje to w zależności od tego, jak szybko rośnie paznokieć i gdzie się go przepiłowało to można miesiącami czekać aż paznokieć odrośnie.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 13:57   #839
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;75201236]No właśnie ja to się zawsze zastanawiam skąd ktoś wie, że dopiłował się tylko do bazy (np. frezarką). Ja jak widzę przezroczyste, to już mam stracha, że paznokieć Jedynie podczas ściągania acetonem widzę resztki bazy (takie poszarpane fragmenty od zdrapywania).[/QUOTE]
No ja przynajmniej jak piluje to mam ta swiadomosc,ze jak zblizam sie do opilowania calego koloru to pod spodem jest juz baza. Zdecydowanie da sie to poznac,jest inna od plytki
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 15:34   #840
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
No ja przynajmniej jak piluje to mam ta swiadomosc,ze jak zblizam sie do opilowania calego koloru to pod spodem jest juz baza. Zdecydowanie da sie to poznac,jest inna od plytki
Pewnie kwestia doświadczenia, może kiedyś nabędę
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-31 10:09:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.