Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Pokaż wyniki sondy: Najlepsza blond farba wg. Ciebie, to...?
Koleston - farba profesjonalna 37 11,18%
Londa - farba profesjonalna 4 1,21%
Alfaparf - farba profesjonalna 83 25,08%
Joanna - farba profesjonalna 4 1,21%
Loreal majirel/majiblond- farba profesjonalna 33 9,97%
Palette - farba drogeryjna 24 7,25%
Wellaton - farba drogeryjna 13 3,93%
Garnier - farba drogeryjna 46 13,90%
Loreal - farba drogeryjna 45 13,60%
Joanna - farba drogeryjna 22 6,65%
Syoss - farba drogeryjna 15 4,53%
Londa - farba drogeryjna 5 1,51%
Głosujący: 331. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-07, 03:49   #4321
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Ja od niecałego tygodnia biorę skrzypowitę a włosy noszę związane ze względu na pracę (nie ma wymogu ale mniej przeszkadzają i jakoś się bardziej profesjonalnie czuję).

Refleksy zielone albo niebieskawe to u mnie też były zależne od światła, albo byl moment kiedy moje włosy - szczególnie końcówki - po zmoczeniu zmieniały się z platynowosrebrnych w zielonkawoturkusowe (magiczne włosy ).

Ja teraz z fioletowych szamponów będę próbować kallos silver.
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 17:08   #4322
Cawendre
Przyczajenie
 
Avatar Cawendre
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dekoloryzacja, help. Chcę platynę

Marzą mi się białe włosy, zupełnie bez żadnego odcienia żółci. Moim problemem jest to, że dalej mam trochę za ciemny blond, rozjaśniałam kilka razy, nie wiem co dalej, bo to rozjaśnianie jakby stanęło w miejscu. I zastanawiam się czy to przez to, że przez lata kiedyś miałam mocną czerwień na włosach, mam w niektórych miejscach jeszcze troszkę ciemniejszy blond, idk może źle rozjaśniłam XD nie no, rozjaśniałam celowo jeszcze w tych miejscach i niewiele to zmieniło.
I mam pytanie do was - rozjaśniać dalej czy zrobić dekoloryzację i ew. wtedy dalej rozjaśniać?
Powiedzcie mi trochę o dekoloryzatorach, które są najlepsze, po których nie ciemnieją włosy (wydaje mi się, że mi nie powinny ściemnieć bo trochę inny przypadek niż jak dziewczyny chciały pozbyć się z włosów czerni i po kilku dniach znowu ją miały)
Już czytałam by dobrze go wypłukać, ale ja dalej bardzo się boję, że coś wyjdzie źle. I nie mam pewności czy pomoże.

Do fryzjera nie pójdę, z góry mówię.
Cawendre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 13:10   #4323
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Dekoloryzacja, help. Chcę platynę

Cytat:
Napisane przez Cawendre Pokaż wiadomość
Marzą mi się białe włosy, zupełnie bez żadnego odcienia żółci. Moim problemem jest to, że dalej mam trochę za ciemny blond, rozjaśniałam kilka razy, nie wiem co dalej, bo to rozjaśnianie jakby stanęło w miejscu. I zastanawiam się czy to przez to, że przez lata kiedyś miałam mocną czerwień na włosach, mam w niektórych miejscach jeszcze troszkę ciemniejszy blond, idk może źle rozjaśniłam XD nie no, rozjaśniałam celowo jeszcze w tych miejscach i niewiele to zmieniło.
I mam pytanie do was - rozjaśniać dalej czy zrobić dekoloryzację i ew. wtedy dalej rozjaśniać?
Powiedzcie mi trochę o dekoloryzatorach, które są najlepsze, po których nie ciemnieją włosy (wydaje mi się, że mi nie powinny ściemnieć bo trochę inny przypadek niż jak dziewczyny chciały pozbyć się z włosów czerni i po kilku dniach znowu ją miały)
Już czytałam by dobrze go wypłukać, ale ja dalej bardzo się boję, że coś wyjdzie źle. I nie mam pewności czy pomoże.

Do fryzjera nie pójdę, z góry mówię.
Ile razy robiłaś rozjaśnianie? Powinno się poczekać z miesiąc między kolejnymi, ale uszkodzenia po rozjaśnianiu wychodzą po tygodniach, u mnie było to chyba po 3 miesiącach ale zawiniła też źle dobrana maska i odżywka (Alterra granat która ma alkohol wysoko w składzie i przyczyniła się do... rozpuszczenia moich włosów tak że przy myciu wypadały garściami a moja nerwica i przez to szarpanie przy myciu i czesaniu się dołożyły). Niby to włosy i nie ma co się przejmować bo odrosną , ja moje obcięłam z długości do końca pleców tak do połowy ramion i zaczęłam je przynajmniej nosić rozpuszczone a nie zawsze w koku także nie to że żałuję . Ale z mojego doświadczenia z włosami które były farbowane kilka razy po prostu się da zejść do pewnego poziomu i koniec. Ja nawet nie osiągnęłam słynnego koloru rozgniecionego banana na końcowkach - więc do połowy włosy miałam białe a poniżej szarawe.

A dekoloryzatory cóż, niektóre działają na jednych włosach a inne nie,to jest totalna niewiadoma czy u ciebie coś dadzą - chociaż szczerze mówiąc wątpię żeby coś dały na włosach na których już był rozjaśniacz.

Moja rada - popróbuj z tonerami, może coś zneutralizują. Sama ostatnio zrobiłam sobie specjalnie ciemniejsze włosy u nasady żeby przejść ładnie odcieniem przez miejsce gdzie znów włosy nie chciały się rozjaśnić (winię używanie kilku różnych farb na robienie odrostów i potem każda taka farba reaguje inaczej).

Edytowane przez Selyuna
Czas edycji: 2017-08-09 o 13:12
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 10:41   #4324
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

A jakie drogeryjne szampony i maski są najlepsze dla rozjasnianych wlosow? Mi sie mega pusza odkad rozjasnilam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 11:41   #4325
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
A jakie drogeryjne szampony i maski są najlepsze dla rozjasnianych wlosow? Mi sie mega pusza odkad rozjasnilam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Puszenie sie rozjasnianych włosów to akurat standard w pakiecie
najlepiej kupowac dociazajace wygladzajace.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 11:43   #4326
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Puszenie sie rozjasnianych włosów to akurat standard w pakiecie
najlepiej kupowac dociazajace wygladzajace.
Polecicie mi cos z nazwy? fryzjerka mowila o niebieskich szamponach ale w rosku kiedys bylam to babka nie wiedziala o co mi chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 12:36   #4327
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Polecicie mi cos z nazwy? fryzjerka mowila o niebieskich szamponach ale w rosku kiedys bylam to babka nie wiedziala o co mi chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fioletowe szampony raczej jesli juz, ale one nie wygladzaja, one maja nowelowac zolc i wysuszaja wlos jeszcze bardziek, totez i puszenie wieksze.
Z drogeryjnych nic Ci nieestety nie polecę, bo nie uzywam takich
Ale moze ktoś inny tutaj będzie pomocny.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-10, 16:58   #4328
Cawendre
Przyczajenie
 
Avatar Cawendre
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dot.: Dekoloryzacja, help. Chcę platynę

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
Ile razy robiłaś rozjaśnianie? Powinno się poczekać z miesiąc między kolejnymi, ale uszkodzenia po rozjaśnianiu wychodzą po tygodniach, u mnie było to chyba po 3 miesiącach ale zawiniła też źle dobrana maska i odżywka (Alterra granat która ma alkohol wysoko w składzie i przyczyniła się do... rozpuszczenia moich włosów tak że przy myciu wypadały garściami a moja nerwica i przez to szarpanie przy myciu i czesaniu się dołożyły). Niby to włosy i nie ma co się przejmować bo odrosną , ja moje obcięłam z długości do końca pleców tak do połowy ramion i zaczęłam je przynajmniej nosić rozpuszczone a nie zawsze w koku także nie to że żałuję . Ale z mojego doświadczenia z włosami które były farbowane kilka razy po prostu się da zejść do pewnego poziomu i koniec. Ja nawet nie osiągnęłam słynnego koloru rozgniecionego banana na końcowkach - więc do połowy włosy miałam białe a poniżej szarawe.

A dekoloryzatory cóż, niektóre działają na jednych włosach a inne nie,to jest totalna niewiadoma czy u ciebie coś dadzą - chociaż szczerze mówiąc wątpię żeby coś dały na włosach na których już był rozjaśniacz.

Moja rada - popróbuj z tonerami, może coś zneutralizują. Sama ostatnio zrobiłam sobie specjalnie ciemniejsze włosy u nasady żeby przejść ładnie odcieniem przez miejsce gdzie znów włosy nie chciały się rozjaśnić (winię używanie kilku różnych farb na robienie odrostów i potem każda taka farba reaguje inaczej).
Dużo razy rozjaśniałam ale robiłam to stopniowo kąpielami rozjaśniającymi. Nie mam zniszczonych włosów ani trochę, staram się o nie dbać jak najlepiej, używam różnych naturalnych metod (np. odżywka z jajka i oliwy z oliwek, czy też trochę soku z cytryny itp)
Moim problemem jest wypadanie włosów, ale u mnie to już standard i inna przyczyna, leki. Tym bardziej że tak jak pisałam rok nie farbowałam włosów i próbowałam je uzdrowić, dalej wypadają jak wypadały, nie jestem łysa więc co mi tam, walnę tą platynę w końcu cnie już naprawdę jest mi to obojętne, ja chcę ten kolor XD
A co do tonerów też o nich myślałam, ale czytałam że białe tonery spłukują się po pierwszym myciu i jestem załamana bo już nic innego nie przychodzi mi do głowy. Kupię teraz ten dekoloryzator, potem znowu rozjaśnię i zobaczę. Może choć trochę dalej ruszy..
Cawendre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 19:43   #4329
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Hej, na wstępie zaznaczam, że nie mam pojęcia w jakim wątku mogę się poradzić.. mimo wszystko liczę na jakąś pomoc..

Moje włosy naturalnie są w kolorze ciemnego brązu, miałam przez fryzjera zrobione "sombre", natomiast odrost i tak był widoczny dlatego po kilku miesiącach i braku możliwości pójścia do fryzjera postanowiłam je rozjaśnić sama. Użyłam niby profesjonalnego rozjasniacza, nastepnie bardzo popularnego za granicą tonera Wella t18 i co... no i jajko. Od połowy w dół są siwe, przy odrostach jajecznica. Nawet widzę przy skórze poświatę zieleni! proszę, doradzcie mi co mam zrobić aby wyrównać ten blond... próbowałam szorować włosy aby pozbyć się siwizny (myślałam że to zniweluje kontrast między tym kurczakowym odrostem) ale to nic nie daje... myślę juz nawet do powrotu do ciemnych

Czy znacie jakieś drogeryjne rozwiązanie (zależy mi na czasie) aby uzyskać jasny brąz jak na zdjeciu, lub żeby jakoś przyciemnic te odrosty i wyrównać blond?.. jestem załamana
IMG_20170810_193504.jpg244463-braz-to-przezytek-teraz-kochamy-bronde.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymianka
Leora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 01:33   #4330
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Dekoloryzacja, help. Chcę platynę

Cytat:
Napisane przez Cawendre Pokaż wiadomość
Dużo razy rozjaśniałam ale robiłam to stopniowo kąpielami rozjaśniającymi. Nie mam zniszczonych włosów ani trochę, staram się o nie dbać jak najlepiej, używam różnych naturalnych metod (np. odżywka z jajka i oliwy z oliwek, czy też trochę soku z cytryny itp)
Moim problemem jest wypadanie włosów, ale u mnie to już standard i inna przyczyna, leki. Tym bardziej że tak jak pisałam rok nie farbowałam włosów i próbowałam je uzdrowić, dalej wypadają jak wypadały, nie jestem łysa więc co mi tam, walnę tą platynę w końcu cnie już naprawdę jest mi to obojętne, ja chcę ten kolor XD
A co do tonerów też o nich myślałam, ale czytałam że białe tonery spłukują się po pierwszym myciu i jestem załamana bo już nic innego nie przychodzi mi do głowy. Kupię teraz ten dekoloryzator, potem znowu rozjaśnię i zobaczę. Może choć trochę dalej ruszy..
Też robiłam kąpiele. I wierz mi takie zniszczenia potrafią wyjść po dłuższym czasie i po jakiejś zmianie nagle.
Z najjaśniejszych włosów wszystko się zmywa szybko. Mi ostatnio zeszła farba permanentna po 1-2 myciach.
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 09:28   #4331
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Dekoloryzacja, help. Chcę platynę

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
I wierz mi takie zniszczenia potrafią wyjść po dłuższym czasie i po jakiejś zmianie nagle.
Z najjaśniejszych włosów wszystko się zmywa szybko. Mi ostatnio zeszła farba permanentna po 1-2 myciach.
To akurat prawda Mnie własnie po dłuzszym czasie wyzszły i jak zaczełam na biało robić włosy. Im mocniej rozjazniacz i po wiekszosci włosów, tym gorzej.
Co do zmywania też sie zgadzam - jakies 3 tygodnie temu byłam robić odrosty rozjasniaczem a na całość toner i po jednym myciu, juz po tonerze i kurczak na odrostach
Pan kazał przyjść na dotonowanie między kolejnym robieniem odrostów, ale nie wiem, jaki to ma sens, skoro i tak sie wypłuka szybko.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-11, 13:56   #4332
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Dekoloryzacja, help. Chcę platynę

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
To akurat prawda Mnie własnie po dłuzszym czasie wyzszły i jak zaczełam na biało robić włosy. Im mocniej rozjazniacz i po wiekszosci włosów, tym gorzej.
Co do zmywania też sie zgadzam - jakies 3 tygodnie temu byłam robić odrosty rozjasniaczem a na całość toner i po jednym myciu, juz po tonerze i kurczak na odrostach
Pan kazał przyjść na dotonowanie między kolejnym robieniem odrostów, ale nie wiem, jaki to ma sens, skoro i tak sie wypłuka szybko.
Podobno pigmentacja pomaga. W największym skrócie nakłada się farbę z zerem czyli naturę na pożądanym poziomie, bez dodawania oksy, i potem na to po jakimś czasie już normalnie docelowy kolor. Ale nigdy nie próbowałam i nie wiem czy jest sens z moimi włosami na poziomie 10-12. W sumie wiele robiłam żeby wybić żółty pigment do końca żeby były bardziej srebrne...
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 14:15   #4333
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Dekoloryzacja, help. Chcę platynę

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
Podobno pigmentacja pomaga. W największym skrócie nakłada się farbę z zerem czyli naturę na pożądanym poziomie, bez dodawania oksy, i potem na to po jakimś czasie już normalnie docelowy kolor. Ale nigdy nie próbowałam i nie wiem czy jest sens z moimi włosami na poziomie 10-12. W sumie wiele robiłam żeby wybić żółty pigment do końca żeby były bardziej srebrne...
U mnie to nie ma sensu, bo ja biel robię. Jest tak, ze jak sie da u mnie rozjaśniacz na odrosty potrzyma, a potem ponownie plus troszkę za odrostami te żółte I toner to mam mega biały cały czas a jak same odrosty z rizjasniaczen krótko to potem żółtko. Jednak wole żółtko niz kurde biel i pół włosów mniej z popalenia
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 00:23   #4334
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Dekoloryzacja, help. Chcę platynę

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
U mnie to nie ma sensu, bo ja biel robię. Jest tak, ze jak sie da u mnie rozjaśniacz na odrosty potrzyma, a potem ponownie plus troszkę za odrostami te żółte I toner to mam mega biały cały czas a jak same odrosty z rizjasniaczen krótko to potem żółtko. Jednak wole żółtko niz kurde biel i pół włosów mniej z popalenia
No ja właśnie ciągle szukam sposobu na tonowanie włosów tuż przy głowie tak, żeby zbić żółty i na w miarę długo. Ech... Koleston poziom 12 niestety nie rozjaśnia mi ładnie włosów, zamówiłam igora 9.5-22 i będę eksperymentować gdy za jakieś dwa tygodnie przyjdzie czas na kolejną zabawę z odrostem...
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 14:55   #4335
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Dekoloryzacja, help. Chcę platynę

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
No ja właśnie ciągle szukam sposobu na tonowanie włosów tuż przy głowie tak, żeby zbić żółty i na w miarę długo. Ech... Koleston poziom 12 niestety nie rozjaśnia mi ładnie włosów, zamówiłam igora 9.5-22 i będę eksperymentować gdy za jakieś dwa tygodnie przyjdzie czas na kolejną zabawę z odrostem...
Chyba nie ma takiego sposobu, poza podwójnym użyciem rozjasniacza właśnie.
Za 2-3 tygodnie pójdę na samo tnowowanie do fryzjera, to dam znać, czy cos to pomógło.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 21:41   #4336
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Dekoloryzacja, help. Chcę platynę

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Chyba nie ma takiego sposobu, poza podwójnym użyciem rozjasniacza właśnie.
Za 2-3 tygodnie pójdę na samo tnowowanie do fryzjera, to dam znać, czy cos to pomógło.
Może nie tyle 2x rozjaśniacza co rozjaśniacza i farby? Sama nie wiem, ja coraz bardziej przychylam się do tego mojego pomysłu żeby rozjaśnianie robić raz na 2-3mce a w międzyczasie farbować odrost jakimś ciemniejszym i współgrającym z długościami kolorem. Bo kontrast między moją platynką a naturalnymi włosami mnie wścieka
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 08:59   #4337
MartysiaLeloch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 61
Proszę o radę! Lekkie sombre,a trwala koloryzacja w domu

Hej,

Chcialam Was zapytac, czy dam rade sama przefarbowac wlosy po calej dlugosci na jasny, perlowy, naturalnie wygladajacy blond?
Jaka farba bez rozjasniacza sprostalaby temu?

Mialam robione sombre, tak wiec jakies 6-7cm mam naturalny odrost w koloerze ciemny blond, reszta wlosow przybrala zoltawy odcien.

Z gory dzieki!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170806_181352.jpg (79,4 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170807_183153.jpg (120,0 KB, 48 załadowań)

Edytowane przez MartysiaLeloch
Czas edycji: 2017-08-14 o 10:41
MartysiaLeloch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 20:06   #4338
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Dekoloryzacja, help. Chcę platynę

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
Może nie tyle 2x rozjaśniacza co rozjaśniacza i farby? Sama nie wiem, ja coraz bardziej przychylam się do tego mojego pomysłu żeby rozjaśnianie robić raz na 2-3mce a w międzyczasie farbować odrost jakimś ciemniejszym i współgrającym z długościami kolorem. Bo kontrast między moją platynką a naturalnymi włosami mnie wścieka
U mnie właśnie dziala tylko 2x rozjaśniacz. Najpierw normalnie nim odrosty, a potem przeciągnąć dodatkowo na te przedostatnie odrosty - wtedy jest biel idealna. Niestety kosztem popalonych włosów po jakimś czasie
Terax mam paskudne żółtko juz i chyba za tydzień pójdę na to tonowanie i zobaczę co to da.
Ja rozjasniam co 2,5-3 miechy odrost. Robienie odrostu pomiędzy na ciemniejszy u mnie sie nie sprawdza, bo właśnie potem ten ciemny odrost żółty sie robi po rozjanianiu zwykłym 1x
Mnie o dziwo kontrast między białym a naturalsami nie rusza tak, jak kurczak na odrostach
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 20:08   #4339
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Kupiłam Koleston 12/0. Wypróbuję za 2 tygodnie na całe włosy. Dam znać, jaki wyjdzie efekt. Po wypłukaniu ostatnich niebieskich i mocno szarych włosów, dopiero teraz mają ładny kolor. Popielaty blond, ale trochę to zajęło. Więc trzeba inną strategię przyjąć przy kolejnych farbowaniach
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-20, 14:28   #4340
Dfaceless
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Hej, Chciałabym się Was poradzić, bo jestem totalnie zielona w tym temacie.

Moj naturalny kolor to ciemny blond. Przez wiele lat farbowalam włosy farbami drogeryjnymi na ciemny brąz.
Zawsze miałam długie włosy. Dokładnie rok temu ścielam na krótko (przed ramiona) i postanowiłam wrócić do swojego koloru żeby później rozjaśnić sobie do ładnego, bezowego/chłodnego blondu.

Po 2 rozjasnianiach i tonowaniu u fryzjera (sombre z naturalnym odrostem) osiagnelam taki zoltorudawy odcień.

Ostatnio byłam u fryzjera (ponoć jeden z lepszych Poznaniu) żeby zrobić jaśniejsze. Pokazałam na jakim kolorze mi zależy. Chciałam podciagnac odrost i niżej mieć jednolity jaśniejszy blond, coś jak na zdjeciu + pozbyć się żółtych i rudych refleksow. Fryzjer rozjaśnial mi włosy i nałożył chlodniejszy toner. Koniec końców wysuszyl włosy i... nie było ZADNEJ różnicy. Zapłaciłam 230zl i wyszłam mega niezadowolona.

W domu obejrzałam je na spokojnie i stwierdziłam, że zrobione byle jak, nierówno, z jednej strony ciemne z tyłu jaśniejsze. Nie wiem czy to fryzjer nie potrafil tego porządnie zrobić czy coś jest nie tak z moimi włosami?

Ostatecznie wróciłam tam z reklamacja i poprosilam o poprawienie, stwierdzili że rzeczywiście jest nierówno i za dużej różnicy nie ma. Ide teraz we wtorek i chce żeby koleś zrobił to dobrze, a mam wrażenie że nie do konca ogarnia (chyba się dopiero uczy?), dlatego moje pytanie do Was - czy z tego koloru jaki mam da się zrobić taki jasny, w jaki sposób? Nałożyć na to farbę? Toner? Czy trzeba rozjaśniac znowu? Nie mam pojęcia jak pozbyć się tych zoltawo-rudych odcieni.
Z góry dzięki za odpowiedz.

IMG_20170816_130438.png

A to moje:
IMG_20170820_145838.jpg
received_10214188470492165.jpeg

Edytowane przez Dfaceless
Czas edycji: 2017-08-20 o 14:32
Dfaceless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 17:12   #4341
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

moim zdaniem jeszcze ze 2 tony trzeba rozjaśnić, żeby mieć to co na górnym zdjęciu. A nie gwarantuję, że będziesz mieć tak zimny kolor długo, z rozjaśnianych wszystko się wymywa szybko. Jednak widać, że twoje włosy są po prostu za ciemne jeszcze, nawet te kilka najjaśniejszych pasemek chyba ni złapałoby tonera na taki popiel
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 19:55   #4342
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dobra, byłam dzisiaj u fryzjera na tonowaniu zołtych odrostów pomiędzy rozjasnianiem odrostów i efekt całkiem fajny, ale pewno po paru myciach zejdzie, jak nie szybciej
Musze przy nastepnycm rozjasnianiu poprosić fryzjera, zeby procz odrostów przejechał rozjasniaczem i te zóltawe poprzednie partie. Moze nie wykrusza sie włosy
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 20:00   #4343
Dfaceless
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Wyszły takie po poprawkach. Powiem Wam, że efekt całkiem spoko. Ciekawe jak długo się to utrzyma... A gdybym to później potraktowala jakimś blondem z drogerii?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Dfaceless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 08:55   #4344
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Farba blond z zimnym odciniem. Fioletowy szampon

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 13:11   #4345
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Dfaceless Pokaż wiadomość
Wyszły takie po poprawkach. Powiem Wam, że efekt całkiem spoko. Ciekawe jak długo się to utrzyma... A gdybym to później potraktowala jakimś blondem z drogerii?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Jesli zależy ci na zimnym białym blondzie, to taki efekt na tak jasnych włosach ja teraz twoje da L'Oreal Recital w odcieniu Hollywood.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 22:58   #4346
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Pofarbowałam odrosty Koleston 12/0 z wodą 9%, na długości nałożyłam z wodą 6% na ostatnie 10 min. Niestety, odrost jest żółto - złoty. Po ostatnich eksperymentach nie chciałam miec niebieskich włosów. Kolor na szczęście się trochę wyrównał na długości. Potraktuję włosy fioletowym szamponem, może będzie lepiej.

Następnym razem chyba spróbuję Alfaparf 11.21 albo 11.11 z wodą 12%.

Albo zmieszam Goldwell 11N z odrobiną 11V też z wodą 12%. Wg fryzjerek mam włosy na poziomie 8, a są tak oporne na farby, nawet profesjonalne Nigdy nie przypuszczałam, że tak będzie.

Ciężka jest droga do ładnego blondu albo ja oczekuję zbyt wiele po farbie.
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 14:25   #4347
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez cherry_lady1 Pokaż wiadomość
Pofarbowałam odrosty Koleston 12/0 z wodą 9%, na długości nałożyłam z wodą 6% na ostatnie 10 min. Niestety, odrost jest żółto - złoty. Po ostatnich eksperymentach nie chciałam miec niebieskich włosów. Kolor na szczęście się trochę wyrównał na długości. Potraktuję włosy fioletowym szamponem, może będzie lepiej.

Następnym razem chyba spróbuję Alfaparf 11.21 albo 11.11 z wodą 12%.

Albo zmieszam Goldwell 11N z odrobiną 11V też z wodą 12%. Wg fryzjerek mam włosy na poziomie 8, a są tak oporne na farby, nawet profesjonalne Nigdy nie przypuszczałam, że tak będzie.

Ciężka jest droga do ładnego blondu albo ja oczekuję zbyt wiele po farbie.
Wybrałaś 0 po kropce, a z tym tak właśnie bywa na odroście. Poczekaj, kolor jeszcze przez kilka dni pracuje, zobaczysz za jakis czas ostateczny rezultat
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 14:40   #4348
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Wybrałaś 0 po kropce, a z tym tak właśnie bywa na odroście. Poczekaj, kolor jeszcze przez kilka dni pracuje, zobaczysz za jakis czas ostateczny rezultat
Wiem, zobaczymy jak będzie. Ostatnio miałam bardzo mocno niebieskie włosy, chciałam tego uniknąć.

Goldwell 11N jest trochę popielata, na wodzie 9% wyszła lepiej niż Koleston 12/0, a włosy nie były wcale niebieskie.
Trzeba próbować dalej.
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 18:04   #4349
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Hellooooo
Czy można dołączyć?
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 08:09   #4350
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez cherry_lady1 Pokaż wiadomość
Wiem, zobaczymy jak będzie. Ostatnio miałam bardzo mocno niebieskie włosy, chciałam tego uniknąć.

Goldwell 11N jest trochę popielata, na wodzie 9% wyszła lepiej niż Koleston 12/0, a włosy nie były wcale niebieskie.
Trzeba próbować dalej.
Rozumiem. Wiesz, zauważyłam, że Ducastel Subtil też nie robi niebieskiego kuku. Dla kogoś, kto chce mocno zimnego koloru to może być wada. Ale jeśli chce się uniknąć nieba i fioletu na długościach to też jest dobra opcja.

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Hellooooo
Czy można dołączyć?
Pewnie, że tak
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 08:45:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.