Uparty facet. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-21, 17:28   #1
Apsik93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 10
Arrow

Uparty facet.


Witam Dziewczyny. Jestem tu nowa. Szukam opinii i pomocy. Mam dziwna sytuację w związku. A właściwie strasznie obrazalskiego faceta. Doszło między nami do rozmowy o dziecku. Mam 25 lat, 5letniego synka i jestem już po rozwodzie. Z moim obecnym partnerem jesteśmy prawie dwa lata. Ostatnio poczułam że to jest dobry moment żeby mieć drugie dziecko. I mój partner też tego chce. Nie wiem tylko co ja mam z nim zrobić. Gdy doszło już do rozmów i chciałam mu powiedzieć czego się spodziewać gdy pojawi się drugie dziecko i czego wtedy będę od niego potrzebować, obraził się ponieważ on nie chce żebym to upominala I pouczala czego ma się spodziewać przez pryzmat mojego małżeństwa. Tylko że to nie była na moim celu, skoro mieliśmy świadomie podjąć decyzję o dziecku A nie wpaść jak ja poprzednio, chciałam być pewna ze bedzie świadomy ile pomocy i wyrozumialosci będę od niego potrzebować. Nie spodziewałam się odpowiedzi "daruj mi pouczenia, poszukam sobie w Internecie". Naprawdę nie wiem jak mam dotrzeć do tej upartej makowki. Czy waszym zdaniem zrobiłam coś tak złego próbując rozmawiać żeby się obrażać i odwracać na piecie bez słowa. Może któraś z Was miała lub ma do czynienia z takim obrazalskim I upartym facetem. Jak z takimi postępować?

Uff ale się rozpisalam. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
Apsik93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 18:23   #2
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: Uparty facet.

A ja Ci się wcale nie dziwię, że chciałaś z nim przedyskutować czego oczekujesz. Posiadanie dziecka powinno być przemyślaną i świadomą decyzją, a nie taką podjętą pod wpływem impulsu. Z tego co zrozumiałam z poprzednim partnerem wpadłaś i pewnie nie otrzymałaś od niego pomocy ani wsparcia, nie wziął na siebie swoich ojcowskich obowiązków. W takim przypadku w ogóle się nie dziwię, miałas prawo zaznaczyć czego oczekujesz tym razem. Tym bardziej, że Twój obecny facet z tego co zrozumialam ojcem jeszcze nie jest. Tak też mu to wyjaśnij. A jeśli on ogólnie jest z gatunku tych obrażalskich, a to tylko jeden z przykładów jego zachowania, to lepiej się zastanów czy aby na pewno chcesz mieć dziecko z kimś takim. Bo może się w przyszłości obrazi, że trzeba w nocy wstac i zmienić pieluchę.
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 18:24   #3
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Uparty facet.

Cytat:
Napisane przez Apsik93 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny. Jestem tu nowa. Szukam opinii i pomocy. Mam dziwna sytuację w związku. A właściwie strasznie obrazalskiego faceta. Doszło między nami do rozmowy o dziecku. Mam 25 lat, 5letniego synka i jestem już po rozwodzie. Z moim obecnym partnerem jesteśmy prawie dwa lata. Ostatnio poczułam że to jest dobry moment żeby mieć drugie dziecko. I mój partner też tego chce. Nie wiem tylko co ja mam z nim zrobić. Gdy doszło już do rozmów i chciałam mu powiedzieć czego się spodziewać gdy pojawi się drugie dziecko i czego wtedy będę od niego potrzebować, obraził się ponieważ on nie chce żebym to upominala I pouczala czego ma się spodziewać przez pryzmat mojego małżeństwa. Tylko że to nie była na moim celu, skoro mieliśmy świadomie podjąć decyzję o dziecku A nie wpaść jak ja poprzednio, chciałam być pewna ze bedzie świadomy ile pomocy i wyrozumialosci będę od niego potrzebować. Nie spodziewałam się odpowiedzi "daruj mi pouczenia, poszukam sobie w Internecie". Naprawdę nie wiem jak mam dotrzeć do tej upartej makowki. Czy waszym zdaniem zrobiłam coś tak złego próbując rozmawiać żeby się obrażać i odwracać na piecie bez słowa. Może któraś z Was miała lub ma do czynienia z takim obrazalskim I upartym facetem. Jak z takimi postępować?

Uff ale się rozpisalam. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
Zależy jak przeprowadziłaś tę rozmowę i przedstawiłaś swoje oczekiwania.

Jesli facet jest obrażalski, uparty i zdarza się to często. to przemyslalabym na twoim miejscu decyzję o dziecku.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 18:33   #4
Apsik93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 10
Dot.: Uparty facet.

Nie wiem gdzie popełniłam błąd w tej rozmowie. On odebrał to jako porownywanie go z moim ex mezem choc nie napomnknelam o tym chocby słowem. Popełniłam wiele błędów z moim pierwszym maluchem których jestem świadoma i on o tym również wie, bo nie żałuję sobie krytyki. Byłam zielona w tym wszystkim. Zostać matka w wieku 20 lat nie było łatwo. Teraz kiedy jest to moja świadoma decyzja chciałabym żeby wszystko wyglądało inaczej. Nie oczekiwalam odp typu " nie mów mi jak to będzie skoro sama nie byłaś idealna za pierwszym razem" nie mam argumentu na taka odpowiedź. Po prostu skończyłam rozmowę i wyszłam.

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Bardzo chciałabym być mama po raz drugi, chciałabym żeby mój synek też miał rodzeństwo. Teraz niestety jestem kompletnie skolowana.
Apsik93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 19:36   #5
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 137
Dot.: Uparty facet.

Cytat:
Napisane przez Apsik93 Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie popełniłam błąd w tej rozmowie. On odebrał to jako porownywanie go z moim ex mezem choc nie napomnknelam o tym chocby słowem.

Ja myślę, że miał prawo tak zareagować. Nie wiem, co dokładnie mówiłaś i w sumie wszystko od tego zależy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 20:01   #6
Apsik93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 10
Dot.: Uparty facet.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja myślę, że miał prawo tak zareagować. Nie wiem, co dokładnie mówiłaś i w sumie wszystko od tego zależy.
Po części rozumiem co chcesz powiedzieć. Tylko jakim sposobem miałabym porozmawiać o tym co mnie martwi w związku z pojawieniem się dziecka bez świadomości ze mówię z własnego doświadczenia. Miałabym po prostu teraz odpuścić i postawić wszystko na ślepy los i oczekiwać czy będzie inaczej jak już pojawi się dziecko, o ile się pojawi. Ta cała sytuacja jest Dla mnie dziwna. Wszystkie nasze czyny są spowodowane przeszłością człowiek powinien się chyba uczyć na błędach. Teraz właściwie nawet nie wiem jak mam z nim rozmawiać. Od wczoraj się do mnie nie odzywa A jakakolwiek próba rozmowy sprawia że jest jeszcze gorzej. Nie czuje się winna wypowiedzianych słów bo nie miały na celu go zranić, A mam wrażenie że on chce żebym się czuła i najlepiej poszła go przepraszać że wgl jakim prawem tak mówię, ze wątpię w jego zdolności zarówno jako rodzica jak i partnera. A tak nie jest, jako kobieta może naiwnie oczekiwalam odpowiedzi "ze damy sobie rade" lub "będę przy tobie ". Kiedyś może bardziej konkretnej deklaracji. Ale nie takiego obrotu sytuacji. Przepraszam was za takie dlugie wiadomości. Z nikim nie mogę o tym porozmawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apsik93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 20:06   #7
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 137
Dot.: Uparty facet.

Cytat:
Napisane przez Apsik93 Pokaż wiadomość
Po części rozumiem co chcesz powiedzieć. Tylko jakim sposobem miałabym porozmawiać o tym co mnie martwi w związku z pojawieniem się dziecka bez świadomości ze mówię z własnego doświadczenia. Miałabym po prostu teraz odpuścić i postawić wszystko na ślepy los i oczekiwać czy będzie inaczej jak już pojawi się dziecko, o ile się pojawi. Ta cała sytuacja jest Dla mnie dziwna. Wszystkie nasze czyny są spowodowane przeszłością człowiek powinien się chyba uczyć na błędach. Teraz właściwie nawet nie wiem jak mam z nim rozmawiać. Od wczoraj się do mnie nie odzywa A jakakolwiek próba rozmowy sprawia że jest jeszcze gorzej. Nie czuje się winna wypowiedzianych słów bo nie miały na celu go zranić, A mam wrażenie że on chce żebym się czuła i najlepiej poszła go przepraszać że wgl jakim prawem tak mówię, ze wątpię w jego zdolności zarówno jako rodzica jak i partnera. A tak nie jest, jako kobieta może naiwnie oczekiwalam odpowiedzi "ze damy sobie rade" lub "będę przy tobie ". Kiedyś może bardziej konkretnej deklaracji. Ale nie takiego obrotu sytuacji. Przepraszam was za takie dlugie wiadomości. Z nikim nie mogę o tym porozmawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja rozumiem was oboje.

Temat jest według mnie po prostu ciężki.

Ty masz swoje doświadczenia, których nie zapomnisz tak po prostu teraz.

A on nie ma swoich doświadczeń, więc słuchanie o twoich doświadczeniach z innym facetem może być dla niego trudne.

Myślę, że po prostu powinniście podejmować teraz decyzje wspólnie, ale nie wspominaj mu, na czym bazujesz swoją opinię.

Będzie chciał zrobić coś według Ciebie niepotrzebnego i zbędnego, pozwól mu. Najlepiej uczymy się na swoich błędach, a nie na cudzych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-21, 20:07   #8
andy_legionista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 30
Dot.: Uparty facet.

Cytat:
Napisane przez Apsik93 Pokaż wiadomość
nie mam argumentu na taka odpowiedź. Po prostu skończyłam rozmowę i wyszłam.
No i właśnie o to chodzi. Jak chcesz z Nim rozmawiać nie mając argumentów?
Nie zachowuj się jak kobieta z fochem. (bo tak wygląda foch, wtedy zamiast argumentów kobieta przerywa rozmowę, odwraca kota ogonem, wywleka jakieś sprawy z przeszłości, itp).
Tak się nie dogadasz. Rozmawiaj normalnie, czyli używając argumentów. A jak ich nie masz to zrozum że On może mieć rację (a przynajmniej ma prawo myśleć że ją ma skoro nie jesteś w stanie argumentami jego opinii obalić).
Wiem że obrażalski facet może być wkurzający.
Ale inaczej tego nie rozwiążesz jak rozmową z argumentami.
Spytaj go czy możecie razem w tym internecie poszukać tych informacji jakie on chce znaleźć. On najwidoczniej Ci nie ufa w tej sprawie żebyś mu mówiła jak ma postępować. A co najważniejsze, moim zdaniem ma do tego pełne prawo. Upływ czasu nie sprawia że nagle się człowiek dowiaduje jak postępować z małymi dziećmi.
Jak sama napisałaś przy pierwszym dziecku byłaś niedoświadczona i popełniłaś wiele błędów. Dopiero później (czyi gdy dziecko dorosło) szło Ci coraz lepiej. Czyli doświadczenie (poprawne) masz dopiero z dorośniętym dzieckiem.
On więc może słusznie zakładać że noworodkiem nie masz poprawnych doświadczeń, bonie miałaś się kiedy tego nauczyć.
Więc moja rada dla rozładowania napięcia:
Spytaj go czy możecie razem w tym internecie poszukać tych informacji jakie on chce znaleźć. To Cię zbliży do niego i łatwiej wybadasz o co mu chodziło.
andy_legionista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 20:16   #9
Apsik93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 10
Dot.: Uparty facet.

Cytat:
Napisane przez andy_legionista Pokaż wiadomość
No i właśnie o to chodzi. Jak chcesz z Nim rozmawiać nie mając argumentów?
Nie zachowuj się jak kobieta z fochem. (bo tak wygląda foch, wtedy zamiast argumentów kobieta przerywa rozmowę, odwraca kota ogonem, wywleka jakieś sprawy z przeszłości, itp).
Tak się nie dogadasz. Rozmawiaj normalnie, czyli używając argumentów. A jak ich nie masz to zrozum że On może mieć rację (a przynajmniej ma prawo myśleć że ją ma skoro nie jesteś w stanie argumentami jego opinii obalić).
Wiem że obrażalski facet może być wkurzający.
Ale inaczej tego nie rozwiążesz jak rozmową z argumentami.
Spytaj go czy możecie razem w tym internecie poszukać tych informacji jakie on chce znaleźć. On najwidoczniej Ci nie ufa w tej sprawie żebyś mu mówiła jak ma postępować. A co najważniejsze, moim zdaniem ma do tego pełne prawo. Upływ czasu nie sprawia że nagle się człowiek dowiaduje jak postępować z małymi dziećmi.
Jak sama napisałaś przy pierwszym dziecku byłaś niedoświadczona i popełniłaś wiele błędów. Dopiero później (czyi gdy dziecko dorosło) szło Ci coraz lepiej. Czyli doświadczenie (poprawne) masz dopiero z dorośniętym dzieckiem.
On więc może słusznie zakładać że noworodkiem nie masz poprawnych doświadczeń, bonie miałaś się kiedy tego nauczyć.
Więc moja rada dla rozładowania napięcia:
Spytaj go czy możecie razem w tym internecie poszukać tych informacji jakie on chce znaleźć. To Cię zbliży do niego i łatwiej wybadasz o co mu chodziło.
Niestety to nie ja z tym związku zachowuje się jak foszek. Mój partner ma tendencje do popierania swoich argumentów moja przeszłością. Moja cierpliwość się skończyła, kiedyś probowalam się tłumaczyć teraz gdy to się zaczyna po prostu kończę rozmowę. I on jest tego swiadom. Uprzedzilam go już po którymś razie że nie będę kontynuować wywlekania sobie brudow z przeszłości.

Co do obecnej sytuacji. Spróbuje w łagodny sposób ustalić z nim coś razem. Żeby nie czul że wszystko będzie po mojemu i on nie dostanie szansy. Dziekuje za odp. Przydaje się świeże spojrzenie obcej osoby na sytuację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja rozumiem was oboje.

Temat jest według mnie po prostu ciężki.

Ty masz swoje doświadczenia, których nie zapomnisz tak po prostu teraz.

A on nie ma swoich doświadczeń, więc słuchanie o twoich doświadczeniach z innym facetem może być dla niego trudne.

Myślę, że po prostu powinniście podejmować teraz decyzje wspólnie, ale nie wspominaj mu, na czym bazujesz swoją opinię.

Będzie chciał zrobić coś według Ciebie niepotrzebnego i zbędnego, pozwól mu. Najlepiej uczymy się na swoich błędach, a nie na cudzych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje za odp. Gdy nerwy opadną, foch mu przejdzie spróbuje z nim porozmawiać kolejny raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apsik93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 14:14   #10
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Uparty facet.

Szczerze? Zastanowiłabym się poważnie nad rozmnażaniem się z tym facetem. Rozmowa na temat waszych oczekiwań i podziału obowiązków w rodzicielstwie to podstawa. Już raz się przekonałaś, co się dzieje, jak dziecko pojawi się bez tego. Niestety postawa Twojego faceta jest dość niedojrzała.

Co gorsza, jeśli on w ogóle ma w zwyczaju się obrażać zamiast rozmawiać, to już w ogóle świadczy o mocno dziecinnym charakterze. Na dziecko też strzeli focha, jak będzie się zachowywało nie po jego myśli?

Ja bym serio jeszcze raz się na Twoim miejscu zastawiła, czy on się nadaje na ojca.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 15:53   #11
ifublackorwhite
Raczkowanie
 
Avatar ifublackorwhite
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Uparty facet.

Może odczuł, to jako nieufność wynikającą z poprzedniego związku? Albo jakbyś go porównywała z poprzednim partnerem i chciała uświadamiać? Może połechtaj jego ego w trakcie takiej rozmowy, np. "wiem, że będziesz świetnym ojcem, bo jesteś świetnym facetem" i zacznij rozmowę.
ifublackorwhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-22, 15:54   #12
Apsik93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 10
Dot.: Uparty facet.

Teraz już zglupialam. Niby chce wyprostować sytuację ale z drugiej strony jest tyle rzeczy które są temu przeciwne. Mam 5 letniego syna i na niego potrafi się obrazić gdy wspomni coś n0 o swoim biologicznym ojcu. Choć to się już trochę poprawiło po rozmowach. Może i tym razem coś to da. Nie wiem jak mam do niego podejść. Chce powiedzieć wszystko co mnie boli ale przeczuwam że przegada mnie po swojemu. Nie jestem z typu tych pyskatych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apsik93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 18:37   #13
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Uparty facet.

obrażanie sie na 5 latka jest słabe, jeśli on taki obrażalski i nie da się z nim pogadać na tak ważny temat to zastanowiłabym się nad sensem dalszego związku, a juz na pewno nie śpieszyłabym się z kolejnym dzieckiem. masz dopiero 25 lat, lepiej jeszcze poczekać i mieć pewność co do faceta niż niepotrzebnie się spieszyć
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 19:10   #14
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Uparty facet.

Cytat:
Napisane przez Apsik93 Pokaż wiadomość
Teraz już zglupialam. Niby chce wyprostować sytuację ale z drugiej strony jest tyle rzeczy które są temu przeciwne. Mam 5 letniego syna i na niego potrafi się obrazić gdy wspomni coś n0 o swoim biologicznym ojcu. Choć to się już trochę poprawiło po rozmowach. Może i tym razem coś to da. Nie wiem jak mam do niego podejść. Chce powiedzieć wszystko co mnie boli ale przeczuwam że przegada mnie po swojemu. Nie jestem z typu tych pyskatych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz napisac i mu odczytać.

To, ze on obraża sie na małe dziecko, kótre wspomina o ojcu to taki sygnał alarmowy, że najlepiej zupełnie zaprzestać planowania kolejnego dziecka i starań.
Jesteś z kimś kto jest niedojrzały, problematycznym, mozliwe, że zakompleksiony.
Stosujesz jakieś metody, dzięki którym on obraża się na dziecko rzadziej
Dzieckiem się zajmij tak na serio, bo takie traktowanie to dla niego krzywda.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 19:40   #15
Apsik93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 10
Dot.: Uparty facet.

Nie stosuje zadnych metod. Próbowałam mu wytłumaczyć że dziecko nie jest niczemu winne i nie robi mu przykrości tylko wyraża swoje uczucia. Wydaje mi się że dotarło. Wgl jest tak że On wszystko odbiera dość negatywnie. Zle znosi mysl ze jestem po rozwodzie. Nie wiem co ludzie mu zrobili ale jest dość sceptycznie nastawiony di błędów innych. Tak jakby świat był po prostu czarno biały albo coś robisz źle albo dobrze. A ja jestem raczej z typu tych roztrzepanych I naiwnych. Więc dość często zdarza mi się popełniać błędy. Nierzadko zdarza nam się o to spierać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apsik93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 19:52   #16
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Uparty facet.

Cytat:
Napisane przez Apsik93 Pokaż wiadomość
Nie stosuje zadnych metod. Próbowałam mu wytłumaczyć że dziecko nie jest niczemu winne i nie robi mu przykrości tylko wyraża swoje uczucia. Wydaje mi się że dotarło. Wgl jest tak że On wszystko odbiera dość negatywnie. Zle znosi mysl ze jestem po rozwodzie. Nie wiem co ludzie mu zrobili ale jest dość sceptycznie nastawiony di błędów innych. Tak jakby świat był po prostu czarno biały albo coś robisz źle albo dobrze. A ja jestem raczej z typu tych roztrzepanych I naiwnych. Więc dość często zdarza mi się popełniać błędy. Nierzadko zdarza nam się o to spierać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego go tłumaczysz?
Jacy ludzie mieliby mu coś zrobić?
To on decyduje jak traktuje ciebie, twoją przeszłość, twoje dziecko.
Będziesz mu tłumaczyć, że dziecko ma emocje i nie jest niczemu winne?
Przecież to nie jest skomplikowana kwestia. Coraz bardziej rozumiem dlaczego chciałaś różne kwestie bardziej szczegółowo umówić nim się pojawi kolejne dziecko.
Koleś jest sam jak dzieciak, ty go tłumaczysz.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 23:49   #17
andy_legionista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 30
Dot.: Uparty facet.

Po tej akcji z 5-latkiem to wygląda już inaczej.
Powiedz, czy on jest typem pewnym siebie, zaradnym, itp. Ma jakieś konkretne zainteresowania? Lubi ryzyko?
Wiem że to dziwne pytania, ale to pozwoli ocenić czy on w ogóle się zachowuje jak mężczyzna. Bo coś mi się zdaje że trafiłaś na jakiegoś kryptogeja.
andy_legionista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 05:54   #18
Apsik93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 10
Dot.: Uparty facet.

Jest bardzo pewny siebie, walczy o swoje zdanie. Lubi stawiać na swoim, uparty. Woli być tak zwana głowa rodziny i zlosci się gdy coś idzie inaczej niż zaplanowane, jest bardzo szczery wręcz czasem zahacza to o chamska bezposredniosc, natomiast z drugiej strony bezpośredniosc w stosunku do niego może się skończyć fochem. Wyglada jakby miał duże mniemanie o sobie. Do tego to jedynak. Podejrzewam że rozpieszczony. Zainteresowania... raczej komputer i to co wokół niego... gry lub filmiki na yt, gitara.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 05:54 ---------- Poprzedni post napisano o 05:51 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Dlaczego go tłumaczysz?
Jacy ludzie mieliby mu coś zrobić?
To on decyduje jak traktuje ciebie, twoją przeszłość, twoje dziecko.
Będziesz mu tłumaczyć, że dziecko ma emocje i nie jest niczemu winne?
Przecież to nie jest skomplikowana kwestia. Coraz bardziej rozumiem dlaczego chciałaś różne kwestie bardziej szczegółowo umówić nim się pojawi kolejne dziecko.
Koleś jest sam jak dzieciak, ty go tłumaczysz.
Jaj wspomnialam jestem naiwna i moze niepoprawna romantyczka. Chciałabym zbawić świat A chociaż uratować nasz związek. Wiem, ze go kocham. Inaczej pewnie nawet bym tu nie pisala. Nie boje sie zostac sama, juz to przerabialam. Raczej rozwiązania. Dlatego doszukuje się jakis tłumaczeń. Każdy ma coś za sobą. Sama wiem jak duży wpływ ma na Ciebie to w jaki sposób zostales wychowany lub gdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Apsik93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 06:00   #19
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Uparty facet.

Masz dwójkę dzieci, chcesz jeszcze trzecie?
Wywlekanie brudów z Twojej przeszłości, obrażanie się na Ciebie i Twoje dziecko, karanie ciszą świadczy o tym, że on do końca nie akceptuje Ciebie i Twojego dziecka.
Niech facet najpierw dojrzeje, a potem bierze się za zakładanie rodziny. Dziecko ma prawo wspominać biologicznego ojca, a jeśli ten goguś tego nie rozumie i obraża się o takie coś, to powinien poszukać kobiety bez dziecka. Kretyńskie zachowanie, którego nic nie tłumaczy. Serio musisz rozmnażać się z takim kimś? Poczekaj z drugim dzieckiem na partnera, który zaakceptuje Was oboje i zapewni poczucie bezpieczeństwa.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-23, 06:48   #20
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 859
Dot.: Uparty facet.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Możesz napisac i mu odczytać.

To, ze on obraża sie na małe dziecko, kótre wspomina o ojcu to taki sygnał alarmowy, że najlepiej zupełnie zaprzestać planowania kolejnego dziecka i starań.
Jesteś z kimś kto jest niedojrzały, problematycznym, mozliwe, że zakompleksiony.
Stosujesz jakieś metody, dzięki którym on obraża się na dziecko rzadziej
Dzieckiem się zajmij tak na serio, bo takie traktowanie to dla niego krzywda.
Jak wyżej.

Autorko, z Tobą chyba wszystko w porządku* (chciałaś porozmawiać o swoich oczekiwaniach i możliwych problemach - zerowy powód do obrażania się, bo nie naskoczyłaś na niego z hasłem "pewnie będziesz taki, jak ex"), natomiast im więcej piszesz o zachowaniach i podejściu tego pana, tym bardziej brzmi to na jego niekorzyść.

* Niestety to, że planujesz dziecko z kimś takim i chyba mocno zignorowałaś sygnały alarmowe (no chyba, że są serio świeże), średnio świadczy o tym, że wyciągnęłaś skutecznie wnioski z poprzedniego związku. Całe życie zamierzasz się tłumaczyć byciem "niepoprawną romantyczką"? A może czas zacząć stawiać na siebie i przede wszystkim na swoje dziecko, a nie na kolejnego zakompleksionego facecika, przy którym nie można wspominać o tym, że dziecko ma ojca, a Ty miałaś wcześniej życie i masz bagaż doświadczeń z tym związany.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2018-10-23 o 06:57
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 06:55   #21
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Uparty facet.

Nie widzę tego. On nie zaakceptował twojej przyszłości i nie wygląda na to, żeby miał zamiar przy swoim konserwatywnym i ograniczonym światopoglądzie. Na twoim miejscu nie decydowałabym się z takim człowiekiem na dziecko. Sama wiesz, że oprócz pięknych chwil, pojawią się też wszelkiego rodzaju napięcia, zmęczenie, a wasz związek nie wygląda na taki, żebyś miała w nim oparcie. Zrobisz krzywdę sobie, a przede wszystkim swojemu pierwszemu dziecku. Masz bagaż doświadczeń, więc potrzebujesz faceta dojrzałego i wyrozumiałego, a nie obrażalskiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 07:45   #22
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Uparty facet.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Szczerze? Zastanowiłabym się poważnie nad rozmnażaniem się z tym facetem. Rozmowa na temat waszych oczekiwań i podziału obowiązków w rodzicielstwie to podstawa. Już raz się przekonałaś, co się dzieje, jak dziecko pojawi się bez tego. Niestety postawa Twojego faceta jest dość niedojrzała.

Co gorsza, jeśli on w ogóle ma w zwyczaju się obrażać zamiast rozmawiać, to już w ogóle świadczy o mocno dziecinnym charakterze. Na dziecko też strzeli focha, jak będzie się zachowywało nie po jego myśli?

Ja bym serio jeszcze raz się na Twoim miejscu zastawiła, czy on się nadaje na ojca.
Jestem tego samego zdania.

Zwłaszcza, że w obliczu pojawienia się dziecka, które będzie wymagające uwagi, on będzie zmuszony się poświęcić - również starszemu dziecku. Dla mnie taka sytuacja jak obecna jest niedopuszczalna w kontekscie dalszego rozmnażania. Zgranym parom często jest ciężko, a co dopiero takim, które mają problemy jak Twoje.

Edytowane przez SteveS
Czas edycji: 2018-10-23 o 07:47
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 08:46   #23
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Uparty facet.

Mój ojciec jest z tych obrażających się. Zamiast powiedzieć o co chodzi i normalnie rozmawiać, łapie związkowego focha. Nie rób sobie tego, Autorko, bo pewnie nie raz będziesz doszukiwać się winy w sobie, choć jej tam nie ma. Dorośli ludzie umieją ze sobą rozmawiać. Jasne, że bywają spięcia. Ale obu osobom musi zależeć, żeby się porozumieć. Nie możesz ciągle mu czegoś tłumaczyć, wychowywać go... Nowe dziecko to ogrom stresu i wyzwań. Po Twoim opisie, ja bym się bała, nie wiedziałabym jak on będzie na to reagować. Czy zamiast wspierać, nie poczuje się o urażony o głupotę... I co wtedy?
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 08:57   #24
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Uparty facet.

pierwsze dziecko nie było planowane, wyszło jak wyszło. ale teraz, z pełną świadomością, chcesz powołać na świat nowego człowieka z takim facetem? jesteś po przejściach, może się z tym wszystkim pogodziłaś i ułożyłaś to sobie w głowie, ale Twój facet absolutnie nie. i to będzie wychodziło teraz, w czasie ciąży i w każdej innej sytuacji w przyszłości. i nie dość, że nie będziesz mogła mu nic powiedzieć, z niczym go poprawić to jeszcze może dojść faworyzowanie waszego wspólnego dziecka. a serio chcesz, żeby Twój syn czuł się gorszy?



a na drugi raz takie rozmowy zaczynaj od: "co o tym sądzisz?", "jak to sobie wyobrażasz?", "jak byś chciał to zrobić?", a nie "ja zrobiłam taki błąd i tego absolutnie zrobić nie możemy".
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 09:16   #25
tamara38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 21
Dot.: Uparty facet.

Mam wrażenie, że twój facet zupełnie nie ogarnia, że ludzie ogólnie mają przeszłość, zanim ich pozna i ona wpłynęła na to, jakimi ludźmi są teraz. Bo obraża się za to, co już BYŁO.
I szczerze mówiąc mam wrażenie, że dopóki z nim nie porozmawiasz o tym, jak on się czuje w kontekście tego, że ty masz całkiem ciężki bagaż doświadczeń, to nie ma sensu rozmawiać o czymkolwiek innym, bo cokolwiek mu się skojarzy z twoim byłym, będzie pretekstem do kłótni.
Na tym etapie nawet bym nie myślała o dziecku z takim człowiekiem.
tamara38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 17:58   #26
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Uparty facet.

Cytat:
Napisane przez Apsik93 Pokaż wiadomość
Jest bardzo pewny siebie, walczy o swoje zdanie. Lubi stawiać na swoim, uparty. Woli być tak zwana głowa rodziny i zlosci się gdy coś idzie inaczej niż zaplanowane, jest bardzo szczery wręcz czasem zahacza to o chamska bezposredniosc, natomiast z drugiej strony bezpośredniosc w stosunku do niego może się skończyć fochem. Wyglada jakby miał duże mniemanie o sobie. Do tego to jedynak. Podejrzewam że rozpieszczony. Zainteresowania... raczej komputer i to co wokół niego... gry lub filmiki na yt, gitara.
Jeśli ktoś jest chamski to jest chamski, a nie szczery. A jeśli ktoś nie potrafi rozmawiać, strzela focha, tupie nogą i nie chce ustąpić, to nie jest żadną głową rodziny tylko niedojrzałym bubkiem. I bycie jedynakiem nie ma tu nic do rzeczy, połowa ludzi, których znam, to jedynacy i serio nie przekłada się to na gówniarskie zachowanie. Masz złe wzorce i ewidentnie wybierasz nieodpowiednich facetów. Jeśli zrobisz z tym facetem dziecko, będzie tak samo jak poprzednio. Ten koleś sam jest mentalnie dzieckiem, nie nadaje się do opiekowania się dziećmi, znowu zostaniesz sama.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 18:08   #27
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Uparty facet.

Mocno zakompleksiony, mentalny smarkacz z tego, co piszesz. Brak dystansu, sztuczna pewność siebie.
Kanarka bym nie dała pod opiekę, a co dopiero dziecko planować.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 18:43   #28
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Uparty facet.

Cytat:
Napisane przez Apsik93 Pokaż wiadomość
Jest bardzo pewny siebie, walczy o swoje zdanie. Lubi stawiać na swoim, uparty. Woli być tak zwana głowa rodziny i zlosci się gdy coś idzie inaczej niż zaplanowane, jest bardzo szczery wręcz czasem zahacza to o chamska bezposredniosc, natomiast z drugiej strony bezpośredniosc w stosunku do niego może się skończyć fochem. Wyglada jakby miał duże mniemanie o sobie. Do tego to jedynak. Podejrzewam że rozpieszczony. Zainteresowania... raczej komputer i to co wokół niego... gry lub filmiki na yt, gitara.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 05:54 ---------- Poprzedni post napisano o 05:51 ----------

Jaj wspomnialam jestem naiwna i moze niepoprawna romantyczka. Chciałabym zbawić świat A chociaż uratować nasz związek. Wiem, ze go kocham. Inaczej pewnie nawet bym tu nie pisala. Nie boje sie zostac sama, juz to przerabialam. Raczej rozwiązania. Dlatego doszukuje się jakis tłumaczeń. Każdy ma coś za sobą. Sama wiem jak duży wpływ ma na Ciebie to w jaki sposób zostales wychowany lub gdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
On nie jest pewny siebie tylko jest prostakiem, pewne siebie osoby nie obrażają się na dzieci, bo powiedziały coś co je dotknęło. Co słaby człowiek, który próbuje to zatuszować fasadą buca. Życzę Ci, żebyś spotkała pewnego siebie mężczyznę, tacy faceci nie muszą stawiać na swoim, bo nie muszą nic nikomu udowadniać, nie muszą pokazywać się jako głowa rodziny, ale w trudnych sytuacjach przejmują inicjatywę i starają się rozwiązać problem, a nie boją się że zaraz misternie tworzona fasada runie niczym domek z kart.

Cytat:
Napisane przez andy_legionista Pokaż wiadomość
Powiedz, czy on jest typem pewnym siebie, zaradnym, itp. Ma jakieś konkretne zainteresowania? Lubi ryzyko?
Wiem że to dziwne pytania, ale to pozwoli ocenić czy on w ogóle się zachowuje jak mężczyzna. Bo coś mi się zdaje że trafiłaś na jakiegoś kryptogeja.
Świetne, heteroseksualni mężczyźni to Ci lubiący ryzyko (Boże chroń przed takimi), a geje są niepewni siebie i niezaradni (bo wiadomo, że te dwie cechy idą zawsze w parze), brawo, a spędzanie czasu na kobiecych forach to cecha bardziej hetero czy geja?

Edytowane przez paczanga
Czas edycji: 2018-10-23 o 19:23
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 19:49   #29
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Uparty facet.

Ty nie masz jednego dziecka pod dachem, tylko dwoje. Dasz sobie radę sama z trójką dzieci (w tym jednym duże, które już dawno powinno się ogarnąć)?
__________________
Nic tak nie rozpala człowieka, jak gorąca herbata.
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 19:59   #30
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 137
Dot.: Uparty facet.

Jak tak czytam dalej to tego nie widzę.

On najwyraźniej ma problem z twoją przeszłością.

Musi to przepracować albo się zamęczysz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-27 08:28:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.