spf50 cera sucha prośba o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-26, 17:44   #1
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389

spf50 cera sucha prośba o radę


Witam, od dawna interesowałam się ochroną twarzy przed promieniowaniem. Głównym powodem było to, że zawsze przybywała mi wielka ilośc pieprzyków na twarzy, jak i na ciele. Wiosna/ lato używam spf50, oczywiście staram się nakładać dosyć dużo, ale nie mam jak reeaplikować, pilnować, kiedy nałożyć od nowa, kiedy np. cały dzień w lato coś robię, albo jestem w pracy.
Zawsze na filtr nakładałam normalnie makijaż, ale ostatnio natrafiłam na wątek, gdzie okazało się, że prawie każdy filtr posiada "parasol", który jest destabilizowany przez substancje w pudrach, podkładach itd. Czyli z tego wychodzi, całe to nakładanie, męczenie się ze świecącą buzią było na marne, bo makijaż to destabilizował...
Po drugie, czy faktycznie stosowanie kremu nawilżającego pod filtr nie osłabi jego działania? Zawsze starałam się nakładac filtr na czystą twarz z rana, ale mam cerę suchą i bez nawilżania jej, stosowania jedynie filtru w dzień, miałam bardo przesuszoną skórę. Sama już nie wiem co robić, bo okazuje się, że każda opcja jest zła. Nie chce by przybywało nowych pieprzyków, ale znowu nie wiem, czy jest sens nakładania takiej ilości filtru, szkodząc cerze plus na to kolorówka ma sens...
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 17:39   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: spf50 cera sucha prośba o radę

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Witam, od dawna interesowałam się ochroną twarzy przed promieniowaniem. Głównym powodem było to, że zawsze przybywała mi wielka ilośc pieprzyków na twarzy, jak i na ciele. Wiosna/ lato używam spf50, oczywiście staram się nakładać dosyć dużo, ale nie mam jak reeaplikować, pilnować, kiedy nałożyć od nowa, kiedy np. cały dzień w lato coś robię, albo jestem w pracy.
Zawsze na filtr nakładałam normalnie makijaż, ale ostatnio natrafiłam na wątek, gdzie okazało się, że prawie każdy filtr posiada "parasol", który jest destabilizowany przez substancje w pudrach, podkładach itd. Czyli z tego wychodzi, całe to nakładanie, męczenie się ze świecącą buzią było na marne, bo makijaż to destabilizował...
Po drugie, czy faktycznie stosowanie kremu nawilżającego pod filtr nie osłabi jego działania? Zawsze starałam się nakładac filtr na czystą twarz z rana, ale mam cerę suchą i bez nawilżania jej, stosowania jedynie filtru w dzień, miałam bardo przesuszoną skórę. Sama już nie wiem co robić, bo okazuje się, że każda opcja jest zła. Nie chce by przybywało nowych pieprzyków, ale znowu nie wiem, czy jest sens nakładania takiej ilości filtru, szkodząc cerze plus na to kolorówka ma sens...
Nie żaden parasol tylko Parsol 1789. Który nie jest destabilizowany przez żaden makijaż, to plota krążąca tylko po polskim internecie. Nie znajdziesz na żadnych angielsko czy niemieckojęzycznych stronach niczego na ten temat.
Nikt poza plażą prowadzący normalny tryb życia nie reaplikuje filtra, to jest fizycznie niewykonalne, a kilkukrotne zmywanie twarzy i nakładanie wszystkiego od nowa jest zwyczajnie szkodliwe, narusza naturalny płaszcz ochronny skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 13:14   #3
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: spf50 cera sucha prośba o radę

A czy istnieje filtr spf 50, który jednocześnie będzie nawilżał? Niestety, filtry natłuszczają tylko cerę, a ja boje się używać jeszcze pod kremu nawilżającego, bo to zbyt dużo.
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 19:23   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: spf50 cera sucha prośba o radę

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
A czy istnieje filtr spf 50, który jednocześnie będzie nawilżał? Niestety, filtry natłuszczają tylko cerę, a ja boje się używać jeszcze pod kremu nawilżającego, bo to zbyt dużo.
Na to pytanie nie odpowiem, mam tłustą cerę, więc dokładnie odwrotny problem.
Ewentualnie mogę tylko poradzić zamianę kremu na lekkie serum, wodne, o lejącej konsystencji. Wśród sporej ilości osób jest to dość popularne rozwiązanie, ale czy sprawdzi się na suchej cerze - nie wiem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 21:45   #5
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: spf50 cera sucha prośba o radę

Mam jeszcze jedno pytanie, poczytałam trochę i myślę nad stosowaniem serum z wit c pod filtr, ale jest to jednak kwas i uwrażliwia skórę, która jest wtedy jeszcze bardziej podatna na promieniowanie. Mimo, że będę używać spf50, trochę się boję, bo mam dużą tendencję do przebarwień i znamion i nie chce narażać się jeszcze bardziej... Więc jakie serum byłoby bezpieczne i nie osłabiało działania filtrów?
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 07:20   #6
ilonallan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: spf50 cera sucha prośba o radę

czesc klask i:
ilonallan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 17:47   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: spf50 cera sucha prośba o radę

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie, poczytałam trochę i myślę nad stosowaniem serum z wit c pod filtr, ale jest to jednak kwas i uwrażliwia skórę, która jest wtedy jeszcze bardziej podatna na promieniowanie. Mimo, że będę używać spf50, trochę się boję, bo mam dużą tendencję do przebarwień i znamion i nie chce narażać się jeszcze bardziej... Więc jakie serum byłoby bezpieczne i nie osłabiało działania filtrów?
Masz do wyboru sera z innymi antyoksydantami np niacynamid, wit E, koenzym Q10, wyciągi roślinne (zielona herbata, granat, winogrona i otrzymywany z nich resweratrol), sfermentowane drożdże (to głównie azjatyckie kosmetyki).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-29 18:47:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.