-> Kody, daty produkcji, daty ważności <- - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 09:10   #451
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
A ja bardzo chciałabym prosić o rozszyfrowanie kodu perfum YSL: 0EAC, bo na kalkulatorze jakoś nie chce wyjść
a co to za perfumy?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 09:22   #452
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Właśnie stare - baby doll, ale niedawno kupione i chciałam się upewnić co do ich daty
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 09:26   #453
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
Właśnie stare - baby doll, ale niedawno kupione i chciałam się upewnić co do ich daty
Baby Doll wypuszczona na rynek w 1999 roku.
Zatem twoja buteleczka może być albo z 2000 albo z 2010.
Musisz wąchać, czy jest intensywny zapach
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 09:29   #454
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Wiem że są stare, tzn dawno już wypuszczone ale cały czas są w sprzedaży Tylko chciałam się upewnić, ze akurat te są dobre. Zapach jest intensywny więc liczę, ze są jednak z 2010 a nie z 2000 Mam nadzieję dzięki
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 09:35   #455
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
Wiem że są stare, tzn dawno już wypuszczone ale cały czas są w sprzedaży Tylko chciałam się upewnić, ze akurat te są dobre. Zapach jest intensywny więc liczę, ze są jednak z 2010 a nie z 2000 Mam nadzieję dzięki
to pewnie, że są z 2010
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 10:12   #456
goosiak1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cześć, jestem nowa więc jeśli gdzieś się pomylę, proszę o wyrozumiałość. Dziewczyny chciałabym kupić drogą bazę z Smashboxa, HYBRID 2in1, LUMINIZING PRIMER, PHOTO FINISH & ARTIFICIAL LIGHT. Proszę o pomoc, nie umiem odczytać tego kodu ważności, jest taki: 08324, jeśli da którejś to coś znaczy proszę o odpowiedź. Całuski
goosiak1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 00:33   #457
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Dziewczyny, mam pytanie. Mam 2 próbki kremu pod oczy Chanel "Sublimage eye" (tubka 3ml), kod na zgrzewie tubki to 3101. Wbiłam go w date calculator i wyskoczyło mi 2002 rok. Nie wiem teraz co jest grane, niby pisze na początku strony, że kody powtarzają się co 8 lat... Czyli mogłoby wyjść, że pochodzi z 2010 chyba? Gdybam, więc może jakas obeznana osoba w tej marce udzieli mi odpowiedzi... Próbki kupiłam na allegro, mogę podać linka jak coś. Gdyby się okazało, że jakieś stare to (a zapłaciłam za 2 tubki 60 zł)
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 06:32   #458
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

na prawde nikt nie zna sie na revlonie?
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:17   #459
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;25625382]Dziewczyny, mam pytanie. Mam 2 próbki kremu pod oczy Chanel "Sublimage eye" (tubka 3ml), kod na zgrzewie tubki to 3101. Wbiłam go w date calculator i wyskoczyło mi 2002 rok. Nie wiem teraz co jest grane, niby pisze na początku strony, że kody powtarzają się co 8 lat... Czyli mogłoby wyjść, że pochodzi z 2010 chyba? Gdybam, więc może jakas obeznana osoba w tej marce udzieli mi odpowiedzi... Próbki kupiłam na allegro, mogę podać linka jak coś. Gdyby się okazało, że jakieś stare to (a zapłaciłam za 2 tubki 60 zł)[/QUOTE]

2010
ten krem pojawił się na rynku w 2006 roku, więc nie może być z 2002 roku

Edzia, - Ja się na Revlonie nie znam, bo nic z tej firmy nie miałam i jakoś mnie nie ciągnie poznać
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2011-03-10 o 08:18
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 10:54   #460
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
na prawde nikt nie zna sie na revlonie?
pierwszy post
Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
NOWY DATECALCULATOR!!! KLIK <== SPRAWDŹ, ZANIM ZADASZ PYTANIE
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 12:53   #461
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
2010
ten krem pojawił się na rynku w 2006 roku, więc nie może być z 2002 roku
No i pojawiła się znawczyni Dziękuję za pomoc
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-12, 09:38   #462
smash
Zakorzenienie
 
Avatar smash
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 4 456
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

A orientujecie sie jak se rozkodowuje sie kosmetyki URBAN DECAY? Dostalam roz z data 353T
smash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 16:15   #463
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Mam pytanie: czy kosmetyki Avon wciąż mają na opakowaniu datę produkcji, a nie przydatności? Chodzi mi konkretnie o tusz SuperShock, jeśli to coś zmienia.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Kod na dole to Z210211

Datecalculator pokazuje błąd.
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 22:06   #464
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Mam pytanie: czy kosmetyki Avon wciąż mają na opakowaniu datę produkcji, a nie przydatności? Chodzi mi konkretnie o tusz SuperShock, jeśli to coś zmienia.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Kod na dole to Z210211

Datecalculator pokazuje błąd.
Tak, nadal jest to data produkcji, a więc tusz jest z lutego 2011
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 14:29   #465
cynamonowa herbata
Raczkowanie
 
Avatar cynamonowa herbata
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 49
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Pomóżcie dziewczyny
Dwa dni temu kupiłam krem Clarins. Użyłam i zwazył się na twarzy. Poszukałam kodu, wpisałam w kalkulator, a tam wyskoczyło, ze wyprodukowany został w styczniu 2007, zakładając nawet trzy lata ważności to i tak minęło. Przyjmą zwrot? To był krem w tubie, wziełam ten kod ze zgrzewu. Jest to krem kupiony w salonie Clarins, duża tuba tylko do użytku profesjonalnego, to chyba nie ma znaczenia czy do profesjonalnego czy nie? Kod to: 701080

Edytowane przez cynamonowa herbata
Czas edycji: 2011-03-23 o 14:41
cynamonowa herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 17:55   #466
kama150
Zadomowienie
 
Avatar kama150
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sidi Bel-Abbes
Wiadomości: 1 792
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Wg. tej strony jest przeterminowany od 14 miesięcy http://checkcosmetic.net/
kama150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 20:02   #467
cynamonowa herbata
Raczkowanie
 
Avatar cynamonowa herbata
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 49
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez kama150 Pokaż wiadomość
Wg. tej strony jest przeterminowany od 14 miesięcy http://checkcosmetic.net/

Tak, tam też sprawdzałam Tylko, że głupio mi iść ze zwrotem, wiem nie powinno, ale jakoś tak Co radzicie? Jeśli będą mi wpierać, że nie mam racji? To będę opierać się tylko na kalkulatorze z neta...

Edytowane przez cynamonowa herbata
Czas edycji: 2011-03-23 o 20:07
cynamonowa herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 21:29   #468
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 993
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez cynamonowa herbata Pokaż wiadomość
Tak, tam też sprawdzałam Tylko, że głupio mi iść ze zwrotem, wiem nie powinno, ale jakoś tak Co radzicie? Jeśli będą mi wpierać, że nie mam racji? To będę opierać się tylko na kalkulatorze z neta...
nie moge uwierzyc w to, co czytam?? zartujesz sobie?? glupio Ci?? Przeciez to im powinno byc glupio, ze sprzedali Ci przeterminowany kosmetyk, wiec idz tam i wymien na swiezy lub niech Ci zwroca pieniadze. Poza tym jestem pewna, ze nie beda robili problemow. Ja kiedys zwracalam podklad, bo wydalam 200zl i pani zle mi doradzila kolor i byl za ciemny i przyjeli bez problemu. Moja siostra zwracala kiedys 3 kroki Clinique warte ponad 200zl, bo pani jej dobrala do cery tlustej i za mocno jej wysuszyl skore. Nigdy nie robili problemow, wiec u Ciebie tez nie beda robic.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 16:50   #469
eM.eS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 27
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Dziewczyny, pomóżcie. Kupiłam dzisiaj w Douglasie puder sypki Kanebo (kod 2390) i korektor anti-cernes YSL (kod N0BBD) i zapomniałam zapytać o daty ważności. Próbowałam skorzystać z kalkulatora, który twierdzi, że oba kosmetyki są przeterminowane. Wydaje mi się to mało prawdopodobne. Może któraś z Was zna się na tym lepiej niż ja i pomoże mi rozszyfrować kody?
Z góry dziękuję.
eM.eS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 09:10   #470
natalii86
Raczkowanie
 
Avatar natalii86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 136
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Witam wszystkie Panie, mam pytanie odnośnie tuszy max factora,od jakiegoś czasu nie ma na nich tego 4 cyfrowego kodu, bynajmniej nie maja je te, które kupuje,i mam do Was pytanie, ostatnio zamówiłam tusz na allegro, sprzedający na stronie z produktem napisał ze kod jest 4 cyfrowy i data jego produkcji to 2011 a na moim jak zreszta na innych tuszach max factora jakie posiadam jedyny kod jest 8 cyfrowy, w tym przypadku to : 95930556 czy któras z Was pomoze mi to rozszyfrowac?;/ kupuje tusze z roznych zrodel,rossmann,super pharm, allegro i od jakiegos roku nie ma juz tych kodow 4 cyfrowych i jak kiedyś pytałam Pani z superpharma jak teraz odczytuje się datę ważnosci to odpowiedziała mi, że nie wie ;/ pomóżcie proszę, bo nie wiem, czy napisac do sprzedajacego, ze oszukal mnie co do daty produkcji ;/ Pozdrawiam
natalii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 09:15   #471
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 993
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez natalii86 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Panie, mam pytanie odnośnie tuszy max factora,od jakiegoś czasu nie ma na nich tego 4 cyfrowego kodu, bynajmniej nie maja je te, które kupuje,i mam do Was pytanie, ostatnio zamówiłam tusz na allegro, sprzedający na stronie z produktem napisał ze kod jest 4 cyfrowy i data jego produkcji to 2011 a na moim jak zreszta na innych tuszach max factora jakie posiadam jedyny kod jest 8 cyfrowy, w tym przypadku to : 95930556 czy któras z Was pomoze mi to rozszyfrowac?;/ kupuje tusze z roznych zrodel,rossmann,super pharm, allegro i od jakiegos roku nie ma juz tych kodow 4 cyfrowych i jak kiedyś pytałam Pani z superpharma jak teraz odczytuje się datę ważnosci to odpowiedziała mi, że nie wie ;/ pomóżcie proszę, bo nie wiem, czy napisac do sprzedajacego, ze oszukal mnie co do daty produkcji ;/ Pozdrawiam
Nie pomoge Ci za bardzo, ale moze sprzedajacy ma te tusze z USA? Wtedy nic dziwnego, ze sa inaczej kodowane.
Co do kodu napisz do max factora. Znajdz na ich stronie maila i zadaj pytanie. Te wszystkie firmy kosmetyczne sa z reguly bardzo mile i odpowiadaja na takie maile.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 11:39   #472
natalii86
Raczkowanie
 
Avatar natalii86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 136
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź;] już wiem gdzie jest umieszczony kod produkcji, 3majac tusz w pozycji pionowej na samym dole czarnymi cyferkami malutkimi jest wybity ten kod,ledwo go widać,bo opakowanie tuszu także jest czarne, gdyby mi sprzedający nie udzielił odp na to pytanie to pewnie nigdy bym sama tego nie zauwazyla;p na moich starszych tuszach tego juz w ogole nie widac pewnie wytarlo sie podczas uzytkowania;p
natalii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 15:45   #473
KasiaD86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
A ja chciałam się podzielić informacją jaką udzieliła mi pani w douglasie w galerii krakowskiej na temat mojego pytania o datę produkcji podkładu clinique Zapytałam o to, ponieważ podkład starcza mi na ponad rok i chciałam wiedzieć, że na pewno jego data jest odpowiednia, bo spotkałam się kiedyś z opinią, że ktoś kupił w douglasie przeterminowany produkt. Więc na moje pytanie, czy pani mogłaby sprawdzić datę jego produkcji, dowiedziałam się, że... jest nowy przepis dotyczący unii europejskiej i kosmetyki nie oznaczają już daty produkcji tylko słoiczek mówiący ile po otwarciu można go stosować. Słoiczek słoiczkiem, ale po powrocie do domu sprawdziłam kod który jednak był na opakowaniu i okazało się, że podkład został wyprodukowany w grudniu 2009. Więc w tej chwili ma ok. rok i 2 miesiące. Nie jest przeterminowany, najświeższy również nie jest ale nie rozumiem zatajania takiej informacji i do tego perfidnie wprowadzania w błąd Zostawiłam go i uzywam, ale nie rozumiem dlaczego udzielają takiej nie prawdziwej informacji?
ta kobieta nie wie, co mówi. faktycznie weszło takie rozporządzenie, ale dotyczy produktów, których data przydatności wynosi ponad 4 lata - wtedy na opakowaniu nie musi być umieszczona data produkcji czy tez przydatności. co jest bez sensu, bo kosmetyk może te 4 lata leżeć w sklepie...

Cytat:
Napisane przez cynamonowa herbata Pokaż wiadomość
Pomóżcie dziewczyny
Dwa dni temu kupiłam krem Clarins. Użyłam i zwazył się na twarzy. Poszukałam kodu, wpisałam w kalkulator, a tam wyskoczyło, ze wyprodukowany został w styczniu 2007, zakładając nawet trzy lata ważności to i tak minęło. Przyjmą zwrot? To był krem w tubie, wziełam ten kod ze zgrzewu. Jest to krem kupiony w salonie Clarins, duża tuba tylko do użytku profesjonalnego, to chyba nie ma znaczenia czy do profesjonalnego czy nie? Kod to: 701080
Cytat:
Napisane przez cynamonowa herbata Pokaż wiadomość
Tak, tam też sprawdzałam Tylko, że głupio mi iść ze zwrotem, wiem nie powinno, ale jakoś tak Co radzicie? Jeśli będą mi wpierać, że nie mam racji? To będę opierać się tylko na kalkulatorze z neta...
niech Ci absolutnie nie będzie głupio!! ja kiedyś kupiłam przeterminowany korektor z Clinique. minęły juz 4 miesiące od tych dopuszczalnych 3 lat. poszłam ze zwrotem (najpierw dzwoniłam na infolinie Sephory). baba w perfumerii do mnie z tekstem "ale on jest tylko 4 miesiące przeterminowany". myślałam, że się na nią rzucę. zresztą potem złożyłam na nią skargę. od tamtego czasu sprawdzam absolutni ekażdy produkt. wcześniej wydawało mi się, że jak jest dobra perfumeria, to nie pozwoli sobie na stare kosmetyki. i grubo sie pomyliłam, ponieważ to się ciągle zdarza. znalazłam już w Sephorze mnóstwo przeterminowanych kosmetyków, kiedy zwracałam im uwagę, robiły głupią minię i szybko wynosiły kosmetyki na zaplecze.
wiem, że ilość kosmetyków jest ogromna i trudno wszystko kontrolować. ale znam przypadki, kiedy dostawy do Sephory z USA przychodziły już przeterminowane (u nas pojawiało się jako nowość, a tam już leżało i leżało).
a tak jak bellissa pisała o podkładzie. to, że kosmetyk leży rok w sklepie, to raczej nic nadzwyczajnego, z tego co udało mi się zaobserwować.
KasiaD86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 20:22   #474
black_dvc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 130
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

hej dziewczyny,
bardzo proszę o rozszyfrowanie kodu z podkładu Deborah, mam taki oto kod D4518, wg.info na 1 stronie wynikałoby, że jest to rok 2005 ale to raczej niemożliwe
black_dvc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 22:18   #475
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Dziewczyny proszę o pomoc w rozszyfrowaniu kodu z opakowania szamponu Bonacure z Welli. Znalazlam go u siebie w szafce, podejrzewam ze mogł tam lezec i z rok... kod - 0924Y15838.
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 16:21   #476
sztuczna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez KasiaD86 Pokaż wiadomość

niech Ci absolutnie nie będzie głupio!! ja kiedyś kupiłam przeterminowany korektor z Clinique. minęły juz 4 miesiące od tych dopuszczalnych 3 lat. poszłam ze zwrotem (najpierw dzwoniłam na infolinie Sephory). baba w perfumerii do mnie z tekstem "ale on jest tylko 4 miesiące przeterminowany". myślałam, że się na nią rzucę. zresztą potem złożyłam na nią skargę. od tamtego czasu sprawdzam absolutni ekażdy produkt. wcześniej wydawało mi się, że jak jest dobra perfumeria, to nie pozwoli sobie na stare kosmetyki. i grubo sie pomyliłam, ponieważ to się ciągle zdarza. znalazłam już w Sephorze mnóstwo przeterminowanych kosmetyków, kiedy zwracałam im uwagę, robiły głupią minię i szybko wynosiły kosmetyki na zaplecze.
wiem, że ilość kosmetyków jest ogromna i trudno wszystko kontrolować. ale znam przypadki, kiedy dostawy do Sephory z USA przychodziły już przeterminowane (u nas pojawiało się jako nowość, a tam już leżało i leżało).
a tak jak bellissa pisała o podkładzie. to, że kosmetyk leży rok w sklepie, to raczej nic nadzwyczajnego, z tego co udało mi się zaobserwować.
Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
nie moge uwierzyc w to, co czytam?? zartujesz sobie?? glupio Ci?? Przeciez to im powinno byc glupio, ze sprzedali Ci przeterminowany kosmetyk, wiec idz tam i wymien na swiezy lub niech Ci zwroca pieniadze. Poza tym jestem pewna, ze nie beda robili problemow. Ja kiedys zwracalam podklad, bo wydalam 200zl i pani zle mi doradzila kolor i byl za ciemny i przyjeli bez problemu. Moja siostra zwracala kiedys 3 kroki Clinique warte ponad 200zl, bo pani jej dobrala do cery tlustej i za mocno jej wysuszyl skore. Nigdy nie robili problemow, wiec u Ciebie tez nie beda robic.
to ja cynamonowa herbata tylko zapomniałam hasła do konta na wizazu, na e-mail też się nie mogę dostać byłam zwrócić ten krem i nic z tego nie wyszło. babka powiedziała, że patrzę na nie ten kod co trzeba. załączam zdjęcie, słabej jakości, ale zaznaczyłam poszczególne kody. Pierwszy na zgrzewie 701080, drugi na dole ref. 12220 i jeszcze jedno zero w kwadracie. Tego drugiego kodu w ogóle nie odczytuje kalkulator. Babka mówia coś o tej liczbie w kwadracie. Ktoś się zna na tym? Czy mnie oszukała jędza?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04977.jpg (57,1 KB, 23 załadowań)
sztuczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 21:11   #477
KasiaD86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

cynamonowa herbatko, jeśli znajdę u siebie w Sephorze ten wzornik czytania kodów, to Ci napiszę, jak to powinno się rozszyfrowywać. z tego co wiem, to maja stare te instrukcje i dopiero kompletują nowe, ale postaram się sprawdzić w środę.
KasiaD86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 21:26   #478
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez sztuczna Pokaż wiadomość
to ja cynamonowa herbata tylko zapomniałam hasła do konta na wizazu, na e-mail też się nie mogę dostać byłam zwrócić ten krem i nic z tego nie wyszło. babka powiedziała, że patrzę na nie ten kod co trzeba. załączam zdjęcie, słabej jakości, ale zaznaczyłam poszczególne kody. Pierwszy na zgrzewie 701080, drugi na dole ref. 12220 i jeszcze jedno zero w kwadracie. Tego drugiego kodu w ogóle nie odczytuje kalkulator. Babka mówia coś o tej liczbie w kwadracie. Ktoś się zna na tym? Czy mnie oszukała jędza?
to właściwy kod i jest to krem ze stycznia 2007
Idź pogadaj z kierowniczną sklepu, nie daj się . Ile zapłaciłaś za tego starucha
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 21:20   #479
sztuczna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

Cytat:
Napisane przez KasiaD86 Pokaż wiadomość
cynamonowa herbatko, jeśli znajdę u siebie w Sephorze ten wzornik czytania kodów, to Ci napiszę, jak to powinno się rozszyfrowywać. z tego co wiem, to maja stare te instrukcje i dopiero kompletują nowe, ale postaram się sprawdzić w środę.
dzięki

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
to właściwy kod i jest to krem ze stycznia 2007
Idź pogadaj z kierowniczną sklepu, nie daj się . Ile zapłaciłaś za tego starucha
zapłaciłam 190 zł za starca. piszę do clarins.com wydrukuję ich odpowiedz i idę tam
chyba rozmawiałam z kierowniczką wtedy zawołała jeszcze inną babkę i razem zapewniały, ze to niemożliwe( nowa dostawa) powiedziała: proszę poczekać, napiszę do centrali, a za chwile, że to jest ten kod, a nie ten co ja myślę.
sztuczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 22:49   #480
KasiaD86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: -> Kody, daty produkcji, daty ważności <-

nigdy nie wierzcie w zapewnienia, że "nowa dostawa" itd. kiedyś do Sephory przyszła cała "nowa" dostawa kremów StriVectin (po 300, 400zł) ze Stanów już przeterminowanych.
ZAWSZE każcie sobie sprawdzać daty. jak nie wiedzą, niech dzwonią do centrali.
KasiaD86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-29 15:18:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.