Niepełne badania u dziewicy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-28, 21:12   #1
MadameJolie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 12

Niepełne badania u dziewicy?


Witam. Mam prawie 24 lata i nadal jestem dziewica. U ginekologa bylam 4 razy w sumie (ostatni raz kiedy mialam 23 l.) jednak nigdy nie zostalam przebadana "calkowicie", nigdy nie zlecono mi zrobic USG ani badan hormonalnych. Za kazdym razem skonczylo sie na badaniu palpatywnym (heh nie wiem czy dobrze napisalam), na tyle ile sie dalo oczywiscie.
Problem polega na tym że zdarzaja mi sie nieregularne krwawienia miesaczkowe (nieregularny cykl) a pare razy mialam jakby uplawy z krwia miedzy cyklami. Oprócz tego miewam nieciekawe uplawy. Od dluzszego czasu mam tez ciagle parcie na pecherz, albo raczej czestomocz. Nieraz musze odwiedzac toalete kilkanascie razy dziennie.

Bardzo mnie to wszystko gnebi poniwaz ze wzgledu na dziewictwo (w moim wieku) nie dosc ze bardzo krepuje sie wizyty u ginekologa, to jeszcze nigdy nie zostalam przebadana dokladnie, a boje sie ze moge miec jakies schorzenie (np cyste) ktore zostanie wykryte za pozno, poniewaz blona dziewicza uniemozliwia prawdziwe, calkowite badanie ginekologiczne.

Panie Doktorze, co mam zrobic w tej sytuacji? Zamowic wizyte na operacyjne usuniecie blony dziewiczej? Bardzo prosze o pomoc , bardzo boje sie o swoje zdrowie

pozdrowienia
M.
MadameJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 21:55   #2
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Pytanie do Pana Doktora

nie jestem lekarzem, ale zaintrygowal mnie twoj post. co to znaczy, ze nigdy nie zastalas pzrebadana dokladnie? czy lekarz powiedzial ci, ze nie moze cie zbadac dokladnie, bo jestes dziewica? wydaje mi sie to dziwne. poza tym, to, ze psychicznie jests dziewica nie znaczy ze jestes nia rowniez fizycznie.ja np. pozbylam sie blony dziewiczej zanim zaczelam wspolzyc. mozliwe,ze przerwala sie w trakcie uprawiania sportu lub od tamponow.
i nie wstydz sie lekarza. kazdy utrzymoje dziewictwo jak dlugo mu sie podoba i nie traktowalabym tego jako kompleks. niech cie lekarz porzadnie zbada i wszystko wyjasni.
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 12:54   #3
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

Jeżeli dziewczyna mówi, że jest dziewicą to lekarz bada ją przez odbyt. "Normalnie" to pewnie zajrzenie do pochwy. Ja też dopiero niedawno mogłab być tak zbadana i od razu stwierdzono nadżerkę, którą mam podobno od dawna. Jeszcze na mnie nakrzyczała pani ginekolog, a ja wcześniej przeciez chodziłam na wizyty (tylko że gdzie indziej). Skąd niby miałam wiedzieć?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru

Edytowane przez margitta
Czas edycji: 2005-11-29 o 21:41 Powód: błąd ort
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 15:04   #4
MadameJolie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 12
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

Cytat:
noana wrote: "nie jestem lekarzem, ale zaintrygowal mnie twoj post. co to znaczy, ze nigdy nie zastalas pzrebadana dokladnie? czy lekarz powiedzial ci, ze nie moze cie zbadac dokladnie, bo jestes dziewica? wydaje mi sie to dziwne. poza tym, to, ze psychicznie jests dziewica nie znaczy ze jestes nia rowniez fizycznie.ja np. pozbylam sie blony dziewiczej zanim zaczelam wspolzyc. mozliwe,ze przerwala sie w trakcie uprawiania sportu lub od tamponow.
i nie wstydz sie lekarza. kazdy utrzymoje dziewictwo jak dlugo mu sie podoba i nie traktowalabym tego jako kompleks. niech cie lekarz porzadnie zbada i wszystko wyjasni."
Nie zostalam nigdy przebadana dokladnie tzn nie wprowadzono mi tego urzadzenia ktore zwykle sie prowadza w trakcie badania ginekoloicznego. Za kazdym razem lekarz tylko obejrzal jak podejrzewam wejscie do pochwy i zewnetrzne czesci, ew wsadzil (ehm...nie wiem jak innaczej to opisac) tam palce i na oko stwierdil ze wszystko jest w porzadku. Nie mowil mi ze mnie nie zbada bo jestem dziwica, po prostu mnie zbadal w ten sposob. Ostatni raz jak bylam ok rok temu wspomnialam lekarce o tym ze sie niepokoje i ze nawet jestem gotowa usunac blone dziewicza zeby mozna bylo przeprowadzic pelne badanie...
Pani doktor jednak stwierdzila ze to nie jest potrzebne i zapewniala mnie zebym sie nie martwila, ze na pewno jest wszystko w porzadku, ze cykle nieregularne sie zdarzaja, uplawy takze. Czulam sie jak mala dziewczynka ktora naczytala sie o chorobach i wymislila sobie ze cos jej dolega bez jakichkolwiek podstaw.

Noano dziekuje ci za mile slowa, ale w dzisiejszych czasach kiedy ginekologow odwiedzaja juz coraz czesciej 12-13-14 latki ktore dawno stracily dziewictwo to nie latwo sie zmobilizowac do kolejnej wizyty, rozebrac sie, i odpowiadac na pytania o wspolzyciu ktorego jeszcze nie odbylam. Jest to po prstu krepujace bo lekarz patrzy na Ciebie jak na jakies dziwadlo albo jak na swietobliwa mimo ze wcale taka nie jestem ...zebym chociaz zostala przebadana dokladnie to nawet bym to byla w stanie przezyc...

ps. Noana - jeszcze jedno, chyba to jasne ze jestem swiadoma posiadania blony dziewiczej, dziwne byloby nie byc tego swiadomym majac moje lata. Slyszalam o tym ze mozna stracic dziewictwo w sporcie czy przez uzywanie tamponow, jednak tak sie (niestety) w moim przypadku nie stalo.


Cytat:
margitta wrote: Jeżeli dziewczyna mówi, że jest dziewicą to lekaż bada ją przez odbyt.
Nigdy prze nigdy nie bylam badana przez odbyt ...slyszalam o takiej opcji ale to chyba raczej u malych dziewczynek lekarz bada tym sposobem?!
__________________
Madame Jolie
MadameJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 16:51   #5
agusia_1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 121
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

z tego co ja wiem to tampony nie przebijaja blony dziewiczej.czy moze jest juz inaczej? slyszlam o badaniu przez odbyt, i jest taka mozliwosc(dobrze ze juz nie bylam dziewica)moj partner czasem wprowadza mi penisa do odbytu i wyobrazilam sobie jakbym sie czula podczas takiego badania - okropnosc

mam kolezanke w moim wieku i miaka cykl 15 dniowy.pytala sie co zrobic.ja powiedzialam zeby udala sie do ginekologa(kobiety czy mezczyzny). a ona oznajmila ze nie pojdzie (nawet do kobiety) bo nie bedzie ja "macal(a)". no to skoro dziewczyna sie wystraszyla zwyklego normalnego badania przez pochwe to by sie nie ucieszyla gdyby sie okazalo ze bedzie miala przez odbyt.

ten przyrzad co sie wprowadza do pochwy to wziernik. u mnie podczas badania wziernikiem nie bylo przyjemnie.taki kawalek metalu. lekarka mnie poprosila zeby rozluznila sie(i brzuch, bo mnie nie mogla zbadac)ale jak tu sie mozna odprezyc jak boli
agusia_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 16:56   #6
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

jezeli nawet dziewczyna jest dziewica mozna ja normalnie zbadac i to nie tylko jak jest taka potrzeba sa bardzo male wzierniki do tego przeznaczone

a co do tamponow niewlaswciwie wlozone moga przebic blone dziewicza
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 17:20   #7
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

mnie jako dziewice badano normalnie przez pochwe...
ginekolog poprostu wlozyl mi najmniejszy wziernik jaki tylko jest i przeprowadzal badanie tak delikatnie ze nic nie naruszyl...
nawet pobieranie wymazu do cytologi blony mi nie uszkodzilo...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 18:22   #8
czarna_orchidea21
Rozeznanie
 
Avatar czarna_orchidea21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 541
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

ja mialam to samo,bylam dziewića i byłam badana normalnie, po prostu mysle ze byl mniejszy wziernik - nie patrzylam na jego rozmiar :P
czarna_orchidea21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 20:20   #9
MadameJolie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 12
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

Nie wiem. na 100 procent nie powiem ze nie wkladano mi wziernika, ale nie sadze bo na pewno bym zauwazyla...jednak jesli nawet to mialam zrobione to czy w ten sposob mozna wykluczyc np cyste na jajniku czy jakas zmiane na macicy? Bo uplawy i nieregularne cykle trwaja juz dlugo i jeszcze ta stala potrzeba siusiania...po prostu czuje ze cos jest nie tak...
__________________
Madame Jolie
MadameJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 22:56   #10
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

Proponuję zerknąć do wątku:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=84273

W razie wątpliwości postaram się coś jeszcze pomóc.
Ech, zachowana blona dziewicza w 24 r.ż. to nie taka znowu rzadkość.
Czy ktoś weryfikuje opowieści dziewczyn i chlopaków odnośnie
ich (bujnego) życia seksualnego ??
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 13:47   #11
MadameJolie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 12
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Ech, zachowana blona dziewicza w 24 r.ż. to nie taka znowu rzadkość.
Czy ktoś weryfikuje opowieści dziewczyn i chlopaków odnośnie
ich (bujnego) życia seksualnego ??
Dziekuje za odp i slowa pociechy
Mam jednak pytanie - Czy objawy jakie opisalam, czyli uplawy, nieregularne cykle i czestomocz, sa objawami niepokajacymi swiadczacymi o tym ze powinnam raz jeszcze odwiedzic ginekologa (ostatnio bylam rok temu)? I czy powinnam zrobic badanie USG podbrzusza? Bo dopochwowe w moim przypadku to raczej jest niemozliwe, pani doktor u ktorej ostatnio bylam powiedziala ze byloby to bardzo bolesne. Czy dobrze zrozumialam że dziwictwo nie wyklucza wykrycia jakis zmian chorobowych jesli nawet jest uzywany najmniejszy wziernik?

Pozdrawiam

M.
__________________
Madame Jolie
MadameJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-01, 16:43   #12
agusia_1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 121
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

Mam jednak pytanie - Czy objawy jakie opisalam, czyli uplawy, nieregularne cykle i czestomocz, sa objawami niepokajacymi swiadczacymi o tym ze powinnam raz jeszcze odwiedzic ginekologa?

czestomocz- jezeli towarzyszy ci pieczenie lub bol i zaledwie wydalasz pare kropel to (ja tak mam) mozesz miec zapalenie pecherza moczowego.mozna to leczyc farmakologicznie lub domowymi (ale ja nie sprawdzilam na sobie) sposobami. cos tego(domowe sposoby) typu znalazlam na stronce kafeteria.pl
20.07 | Domowe sposoby wspomagające leczenie
Zapalenie pęcherza moczowego
W momencie pojawienia się zapalenia pęcherza moczowego, mocz należy rozcieńczyć i zakwasić. Bardzo dobrym sposobem jest wypijanie przegotowanej wody (nie mineralnej) mocno zakwaszonej sokiem z cytryny lub kwasem askorbinowym w proszku (witamina C). Napój należy wypić w ilości ok. litra, do momentu aż organizm nie będzie w stanie go więcej przyjąć, potem, co pół godziny/godzinę wypijać po 1 szklance
jezeli czestomoczowi nie towarzyszy bol i objawy w/w to mysle ze cos masz z nerkami (kolezanki z klasy tak mialy, czestomocz przez nerki)

mysle ze uplawy moga byc(w twoim przypadku) /sa spowodowane przez nadzerke.nie wiem czy ja masz.dziewica moze ja miec, jak nie dziewica.mozna by bylo zrobic badania moczu i ogolne(mnie przez badanie moczu wykryto wiele bakterii).nieregularne cykle rozniez je mialam (28-35 przez okolo 4 lata)zanim nie bralam pigulek antykoncepcyjnych.malo jest osob(z tego co czytam na forum) ktore maja regularne 28(ten znany cykl).
moze ktos poprawic moj post albo uzupelnic.
agusia_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 17:07   #13
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

hej hej.

no więc ja uważam, że raz na rok powinno się pojść do ginekologa, nawet jak się nie ma żadnych objawów. a Ty przecież skarżysz się na upławy? ja bym na Twoim miejscu poszła przecież fajniej się ich pozbyć
nadżerka nie musi wcale dawać upławów. może być to na przykład jakaś infekcja, którą być może można w banalny sposób wyleczyć (np. paczką globulek).

częstomocz może, ale nie musi być objawem lekkiej infekcji układu moczowego. uważam, że w 21 wieku nie ma co się męczyć stosując domowe sposoby chyba lepiej iść do lekarza po antybiotyk, aczkolwiek na pewno pełnią one ważną funkcję uzupełniającą.
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 18:17   #14
MadameJolie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 12
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

Nie mam infekcji ukladu moczowego bo mialam robione badanie moczu nie tak dawno temu i nie odczuwam ani swedzenia ani pieczenia...po prostu b. czesto musze odwiedzac toilet...

A co do nadzerki to sama nie wiem, nie jestem lekarzem wiec nie postawie sobie samej diagnozy, jednak chialabym wiedziec czY i co mi dolega, tylko nadal nie wiem czy sie tego dowiem, chyba ze wreszcie trafie do lekarza ktory zrozumie ze zalezy mi na tym zeby byc porzadnie zbadana i zleci jakies dodatkowe badania, nawet nie wiem jakie, moze usg moze cos innego...moja koleznka np miala USG wykonane pa wizycie internistycznej i wykryto u niej calkiem przypadkowo dwie srednio duze cysty na jajnikach, a miala zaledwie 19 lat wtedy...

POzdrowienia
M.
__________________
Madame Jolie
MadameJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 23:52   #15
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Niepełne badania u dziewicy?

Proponuję odwiedzić jednak doktora i powtórzyć badanie moczu (bo co to znaczy, że "nie tak dawno" było prawidłowe??)
Nie proponuję też "domowych" sposobów leczenia, bo nawet przy zastosowaniu nowoczesnych leków ciężko jest niekiedzy wyleczyć infekcję dróg moczowych (szczególnie zaniedbaną!).
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.