24-letnia studentka psychologii, która chce zostać grafikiem - warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-09, 16:56   #1
Eloise1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21

24-letnia studentka psychologii, która chce zostać grafikiem - warto?


Cześć Wszystkim!
Piszę bo ostatnio mam spory dylemat odnośnie wyboru moich studiów Mam 24 lata i obecnie studiuje zaocznie psychologie oraz kończe 5 rok studiów dziennych. Kierunek dziennych studiów nie był moim marzeniem kończe je bo niewiele mi zostało,aby mieć dyplom.Mój problem jest w tym że jeszcze dwa lata temu moim marzeniem była psychologia ,aby zapłacić za czesne tych studiów ciężko charowałam i wydaje na nie wciąż wszystkie swoje oszczędności. No właśnie były moim marzeniem a teraz już sama nie wiem. Zostały mi jeszcze dwa lata by je skończyć więc rezygnowanie trochę mija się z celem.... . Ostatnio zastanawiałam się co chcę robić i zainteresował mnie zawód grafika np. w jakiejś agencji reklamowej,uważam że jestem osobą kreatywną i mogłabym się w tej roli sprawdzić. Nie wiem tylko czy to wystarczy i co zrobić w tym kierunku. Czy rzucić /przerwać psychologie i pójść na studia zaoczne z grafiki? Czy zrobić dyplomówke,jakieś kursy uczyć się samemu,ale nie wiem czy to wszystko wystarczy aby się tej pracy nauczyć.Tym bardziej że doświadczenia z programami graficznymi praktycznie nie mam wogóle mistrzynią w obsłudze też w sumie nigdy nie byłam i tego też się trochę obawiam . Z drugiej strony już licencjat mam więc nie wiem czy jest sens robienia drugiego z grafiki.
Chciałabym się Was zapytać o radę bo nie mam się za bardzo do kogo zwrócić,Czy wogóle jest sens podejmować nowe studia? Czy lepiej skończyć psychologie i ewentualnie potem coś kombinować z grafiką i czy wogóle taki świeżak jak ja ma jakieś szanse w tym zawodzie

Edytowane przez Eloise1906
Czas edycji: 2016-12-09 o 17:06
Eloise1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 19:00   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Na jakiej podstawie sądzisz, że chcesz być grafikiem?
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 19:12   #3
ZoriQX
Przyczajenie
 
Avatar ZoriQX
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: ze Sląska
Wiadomości: 25
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Ja jestem grafikiem z wykształceniea - nic specjalnego, mój szwagier też - przylepia naklejki po studiach - życze powodzenia, po psychologi też
ZoriQX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 19:20   #4
Eloise1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Myślę ,że mogłabym być dobra w tworzeniu log,plakatów itp. Interesowały mnie zawsze takie rzeczy,i zawsze byłam dobra w tworzeniu czy wymyślaniu oryginalnych pomysłów,ale w sumie nie wiem czy w tym zawodzie to jest kluczowe:P nie mam w sumie konkretnych podstaw do tego że się w tym zawodzie sprawdze,ale praca wydaje mi się ciekawa do tego pracuje samodzielnie i to ja odpowiadam za zadanie więc jest to dla mnie plusem bo nie bardzo odpowiada mi praca w jakiejkolwiek grupie ludzi.

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

ZoriQX ,ale pracujesz w swoim zawodzie?
Eloise1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 20:37   #5
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Zmiana kierunku studiów

To może praca bardziej w kierunku marketingu? Wydaje mi się, że kreatywne osoby po psychologii czasem idą właśnie w tę stronę.
Chociaż czasem do takiej pracy oczekuje się też znajomości obsługi programów graficznych (z tego co czasem widzę w ogłoszeniach), jak PS...ale lepiej chyba ewentualnie iść na jakiś kurs i uczyć się i rozwijać bardziej z internetu, tutoriali, a nie marnować czas na kolejne studia.
Dla mnie grafik, oprócz znajomości programów graficznych, kreatywności, ma zdolności plastyczne.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 17:26   #6
Somecherries
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Doskonale Cię rozumiem, bo ja też mam takie ciągotki... Chociaż u mnie to się zaczęło dużo wcześniej, zanim poszłam na studia, siedziałam w programach graficznych.... I też stanęłam przed ścianą, czy ciągnąć nowo rozpoczęte studia, od października tego roku, czy się poświęcić grafice...
Somecherries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 18:02   #7
Żenada
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 924
Dot.: Zmiana kierunku studiów

A czy robiłaś już w tym kierunku, tzn. projektowałaś coś, rysowałaś? Masz talent plastyczny? Bo kreatywność jest bardzo ważna, ale jeszcze trzeba pomysł zrealizować Generalnie w tym zawodzie sukces odnoszą ludzie dla których jest to pasja. Są graficy i "graficy". Nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego (chociaż oczywiście ono bardzo rozwija), jeśli się ma do tego dryg. Oczywiście można nauczyć się programów, nawet pracować jako grafik w jakieś małej drukarni czy firmie, ale to wtedy praca bardziej mechaniczna (tzn. wklej w szablon, oklejanie czegoś itd.) i nisko płatna. Reasumując dużo zależy od talentu, pasji, no i trzeba poświęcić dużo czasu na naukę programów. Może faktycznie marketing i wymyślanie różnych kampanii reklamowych w agencjach byłoby lepszą opcją?
__________________

Żenada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-19, 19:30   #8
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Masz już portfolio? Rysujesz, szkicujesz? Jest dużo konkursów na loga czy plakaty można spróbować swoich sił Nie trzeba koniecznie zaczynać nowego kierunku studiów żeby zabłysnąć w tym kierunku. Studia zdecydowanie pomagają, ale dużo można również zdziałać realizując swoje pomysły w kreatywny i atrakcyjny sposób. Spróbuj na fb kreatywne konkursy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 21:36   #9
Eloise1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Dzięki bardzo za odpowiedzi U mnie właśnie problem leży w tym że w wymyślaniu pomysłów jestem dobra,ale w rysowaniu niekoniecznie,ale w grafice komputerowej większość wykonuje się w programach więc może ta umiejętność jest ważna ,ale nie dyskwalifikująca mam nadzieje.Chyba faktycznie zacznę się uczyć programów sama,jak się w to wciągnę to wtedy pomyślę o kursie.
Eloise1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 14:19   #10
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez Eloise1906 Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo za odpowiedzi U mnie właśnie problem leży w tym że w wymyślaniu pomysłów jestem dobra,ale w rysowaniu niekoniecznie,ale w grafice komputerowej większość wykonuje się w programach więc może ta umiejętność jest ważna ,ale nie dyskwalifikująca mam nadzieje.Chyba faktycznie zacznę się uczyć programów sama,jak się w to wciągnę to wtedy pomyślę o kursie.
powiem Ci tak - jako osoba związana blisko z branżą graficzną - nie znam dobrego grafika, który od razu siadłaby do programu. większość projektów nadal zaczyna się od kartki papieru i ołówka. także umiejętność rysowania jest raczej konieczna w tym zawodzie
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-26 15:19:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.