Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-16, 20:46   #1
madziulek10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 22
Question

Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia


Witam . W tym roku koncze technikum ekonomiczne, ale jakoś nie widze swojej przyszłości w tym kierunku. Zastanawiam się nad kosmetyką. Tylko mój problem polega na tym że nie wiem:
1. co jest lepsze na przyszłość,
2. jakie są wymagania odnośnie studium, a studiów,
3. słyszałam też że po skonczeniu 2-letniego studium,można iśc na rok na studia i juz po roku mieć licencjata-tylko nie wiem czy to prawda.

Licze,że ktoś odpowie na moje pytanie. Zaznacze,że w przyszlości chciałabym pracować w jakiś salonie,jako np. wizażystka, fryzjer albo cos wspólnego z przedłuzaniem paznokci, itp. (badz sama założyć salon)
madziulek10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 20:54   #2
duskiee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Luton UK
Wiadomości: 127
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

ja na Twoim miejscu poszlabym na studia poniewaz tam nauczysz sie wiecej niz na studium i na lepszych sprzetach, na studium nie ucza np mikrodermabrazji etc. a co do punktu czwartego to w 100% nie prawda
duskiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 06:07   #3
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

studia!

studia zawsze będą lepsze od studium.
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 11:41   #4
madziulek10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 22
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Ale podobno w studium jest więcej praktyki niż na studiach. A ja chciałabym pracowac w salonie, a nie np. w laboratorium przy kosmetykach
madziulek10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 12:10   #5
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Cytat:
Napisane przez duskiee Pokaż wiadomość
ja na Twoim miejscu poszlabym na studia poniewaz tam nauczysz sie wiecej niz na studium i na lepszych sprzetach, na studium nie ucza np mikrodermabrazji etc. a co do punktu czwartego to w 100% nie prawda
Co ty gadasz... ja byłam na studium i miałam w szkole mikrodermabrazję, to jest w zakresie nauki więc w każdej szkole powinno być.

Madziulek w klasie miałam koleżankę co równocześnie chodziła na kosmetologie a na studium przyszła bo tam było mało praktyki. To zależy od Twoich planów, wiadomo, że na kosmetologii nauczysz się więcej i będziesz miała większe perspektywy ale i po kosmetyce pare koleżanek z klasy znalazło pracę w salonach kosmetycznych.
Ale doczytałam że sam salon kosmetyczny Ci starczy, to myślę, że studium będzie dla Ciebie dobre bo w salonie najważniejsza jest praktyka. Co z tego że ma się wiedzę jak nie wiadomo jak ją wykorzystać
__________________
Po prostu Gośka

Edytowane przez gsk
Czas edycji: 2011-02-17 o 12:12
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 12:22   #6
madziulek10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 22
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

GSK A znasz moze jakąś dobrą szkole w warszawie? w sensie studium? I chciałam sie spytać czy mogłabyś mi tak mniej wiecej streścić co jest w studium nauczane? Bo nie wiem jakich zabiegow naucze sie w studium a jakich na studiach. Czy na studium ucza tylko zabiegów np. na twarz, na ciało, np. depilacja, maseczki, czy np. cos o przedłuzaniu włosów lub paznokci tez jest poruszane?
madziulek10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 12:37   #7
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Ja chodziłam w Lublinie do Teb i byłam bardzo zadowolona ze szkoły.
Włosami wlaściwie się nie zajmowałyśmy, przedłużanie paznokci było na kierunku "wizaż i stylizacja paznokci". A z takich rzeczy co pamiętam to miałyśmy:
-manicure, pedicure, masaż dłoni i stóp, zabiegi parafinowe
-woskowanie
-masaż kończyn, różne zabiegi na ciało
-masaż twarzy i biustu
-oczyszczanie twarzy, różne zabiegi z użyciem "maszyn" to np.: mikrodermabrazja, ultradźwięki, prądy d`arsonvala, lampa solux
-wizaż
-różne te zabiegi na twarz czy biust typu - nawilżające, liftingujące
hmm co tam jeszcze, jak przypomnę sobie to dopiszę
Szkoła organizowała różne szkolenia, ja byłam np. na jedwabiu na paznokcie, klamrze na paznokcie, przedłużanie rzęs
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-17, 12:47   #8
madziulek10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 22
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Dzięki duzo mi pomogłaś. A mam jeszcze jedno pytanie. patrzyłam to kilku szkołach i był taki "przedmiot" jak pracownia kosmetyki i jego jest najwiecej godzin ok.300-400na dwa lata. i to jest ten przedmiot na ktorym uczymy sie tych zabiegów,itp.Tak jakby praktyka w szkole?
madziulek10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 13:09   #9
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Tak tak, to właśnie na pracowni się uczymy praktyki. No i czasem się też coś pisze oczywiście ja miałam 6 czy 8 godzin lekcyjnych tygodniowo, już nie pamiętam ale chyba 8.
No i na drugim roku też miałyśmy taki przedmiot Pracownia chemii kosmetycznej to tam robiłyśmy np. jakieś kremy, maseczki itp.
Cieszę się, że mogłam pomóc
__________________
Po prostu Gośka

Edytowane przez gsk
Czas edycji: 2011-02-17 o 13:10
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 05:39   #10
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Pozwolę sobie dołączyć się do pytania zastanawiam się nad wyborem między szkołą kosmetyczną a kosmetologią. Nie ukrywam, że bardzie kusi mnie kosmetologia. Problem w tym, że najbliższa"uczelnia" z kosmetologią jest we Wrocławiu, oddalonym od mojej miejscowości o ponad 150km. Nie byłby to żaden problem dla mnie gdyby nie to, że tam są tylko prywatne uczelnie, a chyba każdy wie jak jest z prywatnymi studiami, przynajmniej tak ogólnie. Najbliższa państwowa jest w Opolu, ale tam z kolei mam 4-5 h jazdy pociągiem (muszę studiować zaocznie, pracuję). No i mgr z kosmetologii dopiero w Poznaniu/ Łodzi najbliżej co chyba niestety będzie już niemożliwe do zrealizowania mogłabym jeszcze robić mgr z biochemii kosmetologicznej w opolu, ale nie wiem,czy to wszystko ma sens a pieniędzy nawet na dojazd dużo pójdzie... Dlatego myślę nad studium kosmetycznym. Tak, wiem że ma bardzo okrojoną wiedzę teoretyczną w stosunku do tego, co jest na studiach, ale akurat tego jeśli w studium mnie nie nauczą to się sama nauczę (bo to jednak moja pasja jest). Zastanawia mnie głównie sprawa, jak to jest z umiejętnościami praktycznymi, które bym wyniosła ze studium czy studi... Wiecie czym one się różnią? Np czy jest coś czego mogłaym się nauczyć na studiach , czego nie będę mogła nauczyć się robiąc technika (i na odwrót?) Czy w trakcie nauki danej szkole będę uczyła się wykonywać peelingi chemiczne, mezoterapię, laser itd? Bardzo proszę o pomoc.

A i mówiąc o kosmetologii mam na myśli tylko licencjata bo nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się zrobić mgr...
Zastanawiam się czy nie jest tak, że po kosmetologii będę umiała wykonywać te same zabiegi a może mniej/ więcej, w porównaniu do studium kosmetycznego? Oczywiście chcę robić dodatkowe kursy... Ale jeśli np. kwasów nie ma w technikum jak i paru innych zabiegów, a są na studiach licencjackich, to chyba bardziej by się opłacało iść na to drugie
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 07:24   #11
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
Czy w trakcie nauki danej szkole będę uczyła się wykonywać peelingi chemiczne, mezoterapię, laser itd? Bardzo proszę o pomoc.
niestety mezoterapia i laser nie są w programie nauczania w studium, co do peelingów nie jestem pewna, my miałyśmy w teorii ale to pewnie o tak o było wspomniane.
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 07:36   #12
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

a w programie studiów licencjackich?
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 08:03   #13
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

a tego niestety nie wiem, jeśli jest to pewnie też teoretycznie bo za dużo praktyki na studiach nie ma. Koleżanka była na licencjacie to tylko wspominała o makijażach, i elementach charakteryzacji ale o takich o zabiegach nic nie mówiła. Może napisz na NK do jakiejś dziewczyny ze szkoły którą masz na oku i zapytaj się ją, tak się wszystkiego dowiesz
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 08:06   #14
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

niegłupi pomysł wiem że są kursy z takich zabiegów, więc w najgorszym wypadku można i je zrobić choć ja nie ufam kursom... niektóre zabiegi wymagają wprawy, dużej wiedzy, a kursy cóż...są za krótkie;p
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 09:36   #15
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Bywa tak, że firma której jest dana maszyna organizuje takie szkolenia z obsługi sprzętu. Wtedy masz pewność że to będzie dobre bo im zależy żeby dobrze "reprezentować" ich sprzęt
co do kursów w szkole to nie polecam, w grupie 15 osób niczego się nie da nauczyć.
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 12:05   #16
OliG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 59
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Moim zdaniem zależy co chcesz robić w przyszłości ale tak na serio.Po studiach masz więcej możliwości bo to zawsze studia,więcej nauki ścisłej bo później możesz pracować nawet z dermatologiem jeśli bedziesz dobra.Natomiast jeśli chcesz otworzyć swój salon albo pracować u kogoś to w studium masz więcej praktyki. U nas w gdyni jest wydział szkoły poznańskiej,znam dziewczynę po studiach i po kursie obie są zadowolone ale poszły w innych kierunkach.Ta po kursie jest kosmetyczką a ta po kursie przedstawicielem kosmetycznym,(obie podobnie zarabiają)dlatego warto pomyśleć zanim pójdziesz na studia tylko dla papierka i odwrotnie.
powodzenia
OliG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 15:53   #17
Basia02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 11
GG do Basia02
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
a tego niestety nie wiem, jeśli jest to pewnie też teoretycznie bo za dużo praktyki na studiach nie ma. Koleżanka była na licencjacie to tylko wspominała o makijażach, i elementach charakteryzacji ale o takich o zabiegach nic nie mówiła. Może napisz na NK do jakiejś dziewczyny ze szkoły którą masz na oku i zapytaj się ją, tak się wszystkiego dowiesz
Nie zgodze sie z tym co napisałaś kończę właśnie kosmetologię i u nas na uczelni mamy duzo godzin praktycznych, fakt ze teori tez jest bardzo duzo ( nie sa to łatwe przedmioty takie jak dermatologia,histologia, fizjologia i patofizjologia itd) co do zajec praktycznych uczymy sie prawie wszystkich zabiegow, godzin z wizazu tez mialysmy duzo dodatkowo kto byl zainteresowany mogl sie zapisac na kurs wizazu (ogolnie kursy podczas studiow sa o wiele tansze niz prywatnie)
Basia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 18:40   #18
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

jesteś studentką kosmetologii? mogłabyś napisać jakich zabiegów uczy się na tym kierunku? (jak najbardziej szczegółowo, będę wdzięczna). przedmiotów które wymieniłaś sama się douczam (zrobiłam rok przerwy sobie po maturze by zapracować na dalszą naukę...) i uważam za bardzo ciekawe;d (ale ja ogólnie lubiłam zawsze biologiochemiczne przedmioty
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 19:08   #19
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Cytat:
Napisane przez Basia02 Pokaż wiadomość
Nie zgodze sie z tym co napisałaś kończę właśnie kosmetologię i u nas na uczelni mamy duzo godzin praktycznych, fakt ze teori tez jest bardzo duzo ( nie sa to łatwe przedmioty takie jak dermatologia,histologia, fizjologia i patofizjologia itd) co do zajec praktycznych uczymy sie prawie wszystkich zabiegow, godzin z wizazu tez mialysmy duzo dodatkowo kto byl zainteresowany mogl sie zapisac na kurs wizazu (ogolnie kursy podczas studiow sa o wiele tansze niz prywatnie)
ok, nie musisz się zgadzać, ja pisałam o tych szkołach, które znam, nie o Twojej
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 11:34   #20
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

ja właśnie chciałabym pracować w gabinecie ale mam pare pomysłów, dzięki czemu nie byłabym taką "zwykłą" kosmetyczka i wydaje mi się, że lepsza byłaby pod tym względem kosmetologia... nie wiem tylko jak pod wzgledem uprawnień różni się kosmetyczka od kosmetologa, czy kosmetolog licencjat moze robić kosmetyki? bo nie wiem czy pod tym kątem nie byłoby studium kosmetyczne + studia z chemii...
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 12:20   #21
Basia02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 11
GG do Basia02
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
jesteś studentką kosmetologii? mogłabyś napisać jakich zabiegów uczy się na tym kierunku? (jak najbardziej szczegółowo, będę wdzięczna). przedmiotów które wymieniłaś sama się douczam (zrobiłam rok przerwy sobie po maturze by zapracować na dalszą naukę...) i uważam za bardzo ciekawe;d (ale ja ogólnie lubiłam zawsze biologiochemiczne przedmioty
U nas w szkole na pracowni ucza takich zabiegow jak:
helioterapia,aromaterapia ,zabiegi na rozstepy,mikrodermabrazja ,wykonywanie wszystkich peelingow(mechaniczne,bio chemiczne,ziolowe,chemicz ne,fizyczne,mieszane), czyli np kriopeeling,peelingi laserowe,lasery likwidujace przebarwienia,peeling kawitacyjny,
nastepnie uczymy sie galwanizacji,jonoforezy,u ltradzwiekow,drenaz limfatyczny,sollux,bioptr on,zabiegi z wykorzystaniem preparatow roznych firm takich jak gernetic,bielenda,thalion , lifting kosmetyczny,diagnostyka cery,usuwanie nadmiernego owlosienia,leczenie defektow kosmetycznych oczu,masaz twarzy szyji i dekoltu,masaz plecow, konczyn gornych i dolnych,masaz klatki piersiowej itd. manicure,pedicure klasyczny i na frezarce,prady darsonwala,leczenie defektow konczyn gornych,henna,dezynfekcja ,leczenie wad kostnych i defektow skory na stopach,algi,wizaz,oczysz czanie twarzy i ciała,masaz goracymi kamieniami,masaz stemplami,roznego rodzaju zabiegi odmladzajace,nawilzajace, dzialajace na naczynka.... jak mi sie jeszcze cos przypomni to dopisze ..

co do twojego pytania o kosmetologa to jak najbardziej moze robic kosmetyki jezeli wybierzesz sobie taka specjalizacje... rowniez moze wspolpracowac z dermatologiem tak jak to chyba ktos wyzej napisal. Jezeli lubisz sie uczyc i cie interesuja takie biologiczne czy chemiczne przedmioty jaknajbardziej polecam kosmetologie,naprawde duzo czlowieka potrafia na tym kierunku nauczyc.

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
jesteś studentką kosmetologii? mogłabyś napisać jakich zabiegów uczy się na tym kierunku? (jak najbardziej szczegółowo, będę wdzięczna). przedmiotów które wymieniłaś sama się douczam (zrobiłam rok przerwy sobie po maturze by zapracować na dalszą naukę...) i uważam za bardzo ciekawe;d (ale ja ogólnie lubiłam zawsze biologiochemiczne przedmioty
jezeli chodzi o przedmioty ktorych sie uczymy to sa to:

Przedmioty podstawowe
Anatomia
Fizjologia i patofizjologia
Histologia
Biochemia
Biologia i genetyką
Biofizyka
Mikrobiologia i immunologia
Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna
Higiena
Doraźna pomoc przedmedyczna
Farmakologia

Przedmioty kierunkowe
Chemia kosmetyczna
Receptura kosmetyków
Historia kosmetologii
Dermatologia
Techniki relaksacyjne
Kosmetologia pielęgnacyjna
Kosmetologia upiększająca
Estetyka
Fizjoterapia i masaż
Metodologia badań naukowych i seminarium licencjackie


Przedmioty specjalnościowe
Kosmetologia specjalistyczna
Kosmetologia stosowana
Kosmetologia lecznicza
Kosmetologia profilaktyczna
Wizaż i stylizacja
Odnowa biologiczna
Kształtowanie sylwetki zabiegami z zakresu balneoterapii i hydroterapii
Dermatologia zabiegowa
Dermatologia estetyczna
Technologia form kosmetyku
Onkologia dermatologiczna
Chemia surowców kosmetycznych
Chirurgia plastyczna
Medycyna estetyczna
Zasady prawidłowego żywienia i dietetyka
Podstawy farmakognozji i technologii surowców roślinnych
Podstawy alergologii
Sensoryka i aromaterapia


jak masz jeszcze jakies pytania to pisz
Basia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 12:45   #22
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

a te przedmioty specjalnościowe są w czasie robienia licencjata czy magistra?
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 14:02   #23
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Ja wybrałam studia.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 15:04   #24
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

i jak, jesteś zadowolona? ja mam straszny mętlik w głowie, muszę sobie wszystko ułożyć nie zastanawiałabym się, gdyby nie koszty, bo jednak opłaty za studia są naprawdę wysokie w porównaniu do szkoły kosmetycznej którą miałabym ledwie 70 km od miejsca zamieszkania, a uczelnię ponad 250 km

Edytowane przez pannaporanna
Czas edycji: 2011-02-19 o 15:06
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 15:09   #25
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Tak, jestem zadowolona.
Mamy dobrze wyposażone laboratoria, na studiach są tez koła naukowe na których będziemy mieć dużo praktyki.

Ale wiesz, szkoła szkole nierówna. Najlepiej gdybyś dowiedziała się czegoś od osób, które się w tej szkole, w której naukę rozważasz, uczą.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 15:15   #26
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

ja myślę nad zaoczymi w Opolu, bo prywatne uczelnie we Wrocławiu wg mnie odpadają.... Różne opinie na ich temat słyszałam, a mi, jeśli już bym poszła na studia, zależy na jak najlepszym wykształceniu i jak najszerszych umiejętnościach, a nie tylko papierku

a mam jeszcze takie pytanie.... czy kosmetolog może wykonywać zabiegi laserowe (zamykanie naczynek, epilacja itd..), mezoterapię, roll cit(dermaroller, oczywiście nie tez z długimi igiełkami, bałabym sie, że krzywdę zrobię...)? wiem, że na to są oddzielne kursy, ale czy w czasie nauki na kosmetologii?

Edytowane przez pannaporanna
Czas edycji: 2011-02-19 o 18:49
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 21:32   #27
Basia02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 11
GG do Basia02
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
ja myślę nad zaoczymi w Opolu, bo prywatne uczelnie we Wrocławiu wg mnie odpadają.... Różne opinie na ich temat słyszałam, a mi, jeśli już bym poszła na studia, zależy na jak najlepszym wykształceniu i jak najszerszych umiejętnościach, a nie tylko papierku

a mam jeszcze takie pytanie.... czy kosmetolog może wykonywać zabiegi laserowe (zamykanie naczynek, epilacja itd..), mezoterapię, roll cit(dermaroller, oczywiście nie tez z długimi igiełkami, bałabym sie, że krzywdę zrobię...)? wiem, że na to są oddzielne kursy, ale czy w czasie nauki na kosmetologii?
te przedmioty co wypisałam sa na licencjacie na ktorym teraz jeszcze jestem, co do pytania czy kosmetolog moze wykonywac te zabiegi...owszem jezeli ma takie kwalifikacje, w szkole pewnie o tym wszystkim opowiedza ale czy beda pokazywac jak sie to robi nie wiem...ale jezeli ukonczysz odpowiednie szkolenia i kursy mysle ze nie bedzie przeszkod...
co do szkoły w Opolu dopiero niecały rok temu otworzyli ta szkole,wiec pewnie ciezko bedzie ci zaczerpnac opini o tej szkole, osobiscie moge polecic kosmetologie w Nysie.

Edytowane przez Basia02
Czas edycji: 2011-02-19 o 21:34
Basia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 14:29   #28
Karola9696
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Moja siostra (która jest już dawno po studiach, kier-marketing) zastanawiała się nad studium kosmetycznym, ale jej kosmetyczka gorąco to odradziła. Powiedziała, że teraz wchodzą nowe przepisy i niektóre zabiegi czy też większość z nich będą mogły przeprowadzać jedynie osoby, które mają dyplom ukończonych studiów na kierunku kosmetologia.

Dlatego jak najbardziej polecam Ci studia!!! I nie tylko z tego powodu
Karola9696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 18:50   #29
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

hmm dobrze wiedzieć zawsze to kolejny argument za studiami a czy któraś chodziła do wsf lub tej drugiej, na której uczą kosmetologii we Wrocławiu? Czy tam jest możliwość wybrania specjalizacji jak w Nysie? Wysłałam zapytanie na ich maile, ale cisza I tak bardziej jestem przychylna Nysie, bo państwowa, ale gorszy dojazd:| musiałabym prawko robić
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 23:38   #30
wioolusiaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wioolusiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z daleka;p
Wiadomości: 8 131
Dot.: Trudny wybór..Studium kosmetyczne czy studia kosmetologia

Ja wybrałam studia, po czym po roku, zaczęłam uczyć się też w technikum. Teraz zostało mi jeszcze 1,5 roku szkoły
__________________
wioolusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.