2 kierunki studiów: psychologia + bibliotekoznawstwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-10, 12:29   #1
annaanna96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3

2 kierunki studiów: psychologia + bibliotekoznawstwo


Witam. Od października rozpoczynam studia i chciałabym studiować 2 kierunki. Oczywiście nie od 1 roku. Chcę studiować psychologię, wiem, że są to wymagające studia, a jako 2 kierunek, w ramach rozwijania zainteresowań, chciałabym studiować Informację naukową i bibliotekoznawstwo. Czy da się połączyć te 2 kierunki? Z tego, co słyszałam, bibliotekoznawstwo nie jest tak wymagające, a ciekawi mnie ten kierunek. Jak myślicie? To dobry pomysł, czy powinnam raczej skupić się na psychologii a z bibliotekoznawstwem dać sobie spokój?
annaanna96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 12:50   #2
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: 2 kierunki studiów

Cytat:
Napisane przez annaanna96 Pokaż wiadomość
Witam. Od października rozpoczynam studia i chciałabym studiować 2 kierunki. Oczywiście nie od 1 roku. Chcę studiować psychologię, wiem, że są to wymagające studia, a jako 2 kierunek, w ramach rozwijania zainteresowań, chciałabym studiować Informację naukową i bibliotekoznawstwo. Czy da się połączyć te 2 kierunki? Z tego, co słyszałam, bibliotekoznawstwo nie jest tak wymagające, a ciekawi mnie ten kierunek. Jak myślicie? To dobry pomysł, czy powinnam raczej skupić się na psychologii a z bibliotekoznawstwem dać sobie spokój?
Psychologia jako wymagające studia? W porównaniu z jakim kierunkiem? Jeśli chcesz studiować te dwa kierunki naprawdę nie sądzę, aby było to problematyczne. Tylko, że niestety po obu z nich jest już spora nadwyżka absolwentów na rynku, więc naprawdę musisz mieć pomysł na siebie, bo jak zajmiesz się tylko studiowaniem przez najbliższe 6 lat, to potem spotka Cię zderzenie z rzeczywistością, w której dla pracodawcy Twoje 2 dyplomy bez doświadczenia zawodowego znaczą tyle, co nic.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 14:39   #3
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: 2 kierunki studiów

Mogę wiedzieć dlaczego chcesz studiować ten drugi kierunek?
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 14:56   #4
annaanna96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: 2 kierunki studiów

Przecież napisałam, że w ramach rozwijania zainteresowań.
annaanna96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 15:06   #5
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: 2 kierunki studiów

Z całym szacunkiem - szkoda czasu. Już lepiej pójśc na polonistyke lub historie o zblizonej specjalizacji. Nawet jesli na studia idzie sie z pasji, to trzeba robic to z głowa.
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 15:12   #6
annaanna96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: 2 kierunki studiów

Niestety moja polonistka z liceum skutecznie zniszczyła moje zainteresowanie tą dziedziną, więc czysta polonistyka odpada. Kilka lat temu rozważałam podjęcie studiów na tym kierunku...
annaanna96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 15:48   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: 2 kierunki studiów

jak dla mnie byłaby to strata czasu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 17:25   #8
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: 2 kierunki studiów

W bibliotekach zarabia się mało, zwłaszcza gminnych czy osiedlowych. W dużych jest z kolei ryzyko, że jak wpadniesz do archiwum czy katalogów, to będziesz te katalogi uzupełniać przez następne x lat.
To nie znaczy, że ta praca musi być nudna, wiem jak może wyglądać "żyjąca" biblioteka, tylko niestety trzeba trafić w środowisko chcących pracować, a nie odliczających dni do emerytury.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 17:58   #9
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: 2 kierunki studiów

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jak dla mnie byłaby to strata czasu.

Dokładnie. Oba te kierunki to strata czasu
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 18:20   #10
Cailla
Przyczajenie
 
Avatar Cailla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 28
Dot.: 2 kierunki studiów

Każdy kierunek jest na swój sposób wymagający.
Planujesz ten 2 kierunek studiować zaocznie czy dziennie ? jeśli zaocznie to po za zmęczeniem ,myślę ,że dałabyś radę.
Ja studiuje 2 kierunki od 1 roku i no podczas sesji było ciężko.Ledwo funkcjonuje wtedy.
Moja rada : poczekaj z taka decyzją do końca 1 roku psychologii i zobaczysz czy się będziesz czuć na siłach
Cailla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 20:20   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: 2 kierunki studiów

w ramach rozwijania swoich zainteresowań to ja bym podziałała trochę na uczelni w jakiejś organizacji. albo udzielałabym się w kole naukowym. albo zajmowała erazmusami.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-11, 08:47   #12
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: 2 kierunki studiów: psychologia + bibliotekoznawstwo

Przecież w ramach rozwijania zainteresowań równie dobrze można uczyć się samemu w domu - po co cały ten stres na uczelni z jakimiś nieobecnościami, egzaminami etc? Czasem wydaje się, że o, ale fajny kierunek, rozwijam zainteresowania, a w trakcie studiów cały zapał się wypala przez złych wykładowców, nudne zajęcia i inne tego typu rzeczy.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 13:33   #13
dziennikarka93
Raczkowanie
 
Avatar dziennikarka93
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zielona Góra i okolice
Wiadomości: 136
Dot.: 2 kierunki studiów: psychologia + bibliotekoznawstwo

Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość
Przecież w ramach rozwijania zainteresowań równie dobrze można uczyć się samemu w domu - po co cały ten stres na uczelni z jakimiś nieobecnościami, egzaminami etc? Czasem wydaje się, że o, ale fajny kierunek, rozwijam zainteresowania, a w trakcie studiów cały zapał się wypala przez złych wykładowców, nudne zajęcia i inne tego typu rzeczy.
Zgadzam się. Niestety na studiach wykładowcy wiele rzeczy ci uświadomią, choćby to, że nie zawsze liczy się czysta wiedza - czasami trzeba mieć szczęście, albo ktoś musi cię zwyczajnie polubić. Jak będziesz podchodziła do egzaminu 5 raz z kolei (czego ci nie życzę), to twój zapał może się zmniejszyć, zwłaszcza, że chcesz studiować psychologię - moim zdaniem wymagający kierunek, bo w dużym stopniu teoretyczny, gdzie trzeba wiele rzeczy przeczytać, wbić sobie do głowy, zapamiętać, a psychologia to studia jednolite, czyli jeśli zrezygnujesz po 3 latach (czego znowu ci nie życzę), to nie będziesz miała nic. To oczywiście twoja decyzja, ale na twoim miejscu dałabym sobie rok na przemyślenia czy bibliotekoznawstwo to dobry pomysł (tam też dużo wiedzy teoretycznej, czytania, a i perspektywy rozwoju kiepskie). No chyba że chcesz pracować w bibliotece, ale wtedy po co ci psychologia?
__________________
dziennikarka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-12 14:33:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.