Czy da się połączyc studia i szkołę policealną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-29, 19:11   #1
killsometime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4

Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?


Dostałem się na Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na UŁ i chcę połączyc ten kierunek ze szkołą policealną. W szkole zajęcia są w soboty i niedziele.

Który kierunek najbardziej pasuje jako dodatek do tych studiów?

1. Rachunkowośc
2. Informatyka
3. Administracja
4. BHP
5. Turystyka Miejska

Czy da się łączyc studia i dwuletnią zaoczną szkołę policealną?
killsometime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:31   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Czy się da to już zależy od indywidualnych zdolności. Jeden nie będzie potrafił nauki na samą sesję nie mówiąc o dodatkowej nauce w policealnej. Inny nie będzie się uczyć a i tak będzie miał lepsze stopnie, więcej czasu na dodatkowe zajęcia.

Myślę że mimo to jak przyjdzie sesja to ciężko będzie pogodzić naukę na studiach i w policealnej. No ale jak chcesz to zawsze możesz spróbować zawsze możesz zrezygnować.

No a gdybym miał wybierać to wybrałbym albo rachunkowość albo informatykę chociaż wiadome że mając zajęcia co tydzień czy dwa nie za wiele da się wytumaczyć komuś kto nie miał nigdy styczności z tymi tematami, no przynajmniej z rachunkowości.

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2013-07-29 o 19:33
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 20:03   #3
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

ja bez problemów łączę studia z policealną (fil. ros. + rolnictwo, które wbrew pozorom nie jest takie łatwe).

Odpuściłabym sobie chyba z miejsca BHP.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 20:50   #4
201609051002
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Bez problemu (no może z jednym ) godzę studiowanie Stosunków Międzynarodowych ze szkołą policealną o zupełnie innym kierunku (technik usług kosmetycznych). Czasem tylko po całym weekendzie spędzonym w jednej szkole (od samego rana do 20+) z trudem się idzie na zajęcia na studiach. Problem może być jeśli sesje się nałożą na siebie.
Jak egzamin zawodowy był mniej więcej w podobnym terminie co najcięższy egzamin na studiach to niestety się nie udało i czeka mnie II termin we wrześniu. Nawet najlepszym się zdarza prawda?

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez killsometime Pokaż wiadomość
Dostałem się na Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na UŁ i chcę połączyc ten kierunek ze szkołą policealną. W szkole zajęcia są w soboty i niedziele.

Który kierunek najbardziej pasuje jako dodatek do tych studiów?

1. Rachunkowośc
2. Informatyka
3. Administracja
4. BHP
5. Turystyka Miejska
Moim zdaniem nie ma sensu brać kierunku, który pasuje do studiów. Z tych, które tu wymieniłaś żaden nie pasuje do tego kierunku. Nie chcesz sobie wziąć czegoś zupełnie nie związanego ze studiami? Zawsze będziesz miała jakąś alternatywę, jeśli nie znajdziesz pracy w zawodzie po studiach.

Edit: doczytałam, że jesteś chłopcem. Sorki

Edytowane przez 201609051002
Czas edycji: 2013-07-29 o 20:54
201609051002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 21:54   #5
killsometime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Cytat:
Napisane przez skaza1 Pokaż wiadomość
Bez problemu (no może z jednym ) godzę studiowanie Stosunków Międzynarodowych ze szkołą policealną o zupełnie innym kierunku (technik usług kosmetycznych). Czasem tylko po całym weekendzie spędzonym w jednej szkole (od samego rana do 20+) z trudem się idzie na zajęcia na studiach. Problem może być jeśli sesje się nałożą na siebie.
Jak egzamin zawodowy był mniej więcej w podobnym terminie co najcięższy egzamin na studiach to niestety się nie udało i czeka mnie II termin we wrześniu. Nawet najlepszym się zdarza prawda?

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------



Moim zdaniem nie ma sensu brać kierunku, który pasuje do studiów. Z tych, które tu wymieniłaś żaden nie pasuje do tego kierunku. Nie chcesz sobie wziąć czegoś zupełnie nie związanego ze studiami? Zawsze będziesz miała jakąś alternatywę, jeśli nie znajdziesz pracy w zawodzie po studiach.

Edit: doczytałam, że jesteś chłopcem. Sorki
Jestem obcokrajowcem, znam łotewski, rosyjski, polski i angielski. Na studiach będę się uczył francuskiego. Z 5 językami, myślę, nie będzie problem znaleźc pracę.
killsometime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 07:23   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 07:24   #7
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Sama zaczynam od tego roku studium wieczorowo plus dzienne studia. Kierunek wybrałam raczej jako poszerzenie hobby.
Co do wybranych przez Ciebie profili, porównałabym plany studiów i studium. Sama rozważałam np. technika rachunkowości, ale jak przejrzałam plany nauczania to okazało się, że 80% materiału przerobiłam już na studiach na przedmiocie "podstawy rachunkowości" a reszta zapewne jeszcze się gdzieś pojawi (rachunkowość mam też na wyższych semestrach). Zaletą szkół policealnych jest nastawienie na praktyczne zajęcia - więc to jest duży plus.
Co do technikum administracji - na MSG zapewne dokładnie przerobisz zakres materiału szkoły policealnej.
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 08:54   #8
201609051002
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jeśli ktoś się interesuje daną dziedziną, łączy się to z jego hobby czy pasją, to nie jest trudno zostać specjalistą. Sama szkoła mało daje, trzeba się jeszcze rozwijać poza nią. Dla mnie uczenie się w szkole policealnej Administracji jest bez sensu. Lepiej wybrać coś po czym będziemy mieli szanse zdobyć prace. Tak samo jak wspomniana już wcześniej rachunkowość, na MSG ma się Mikroekonomie, Makroekonomie, Statystyke i inne przedmioty z tym związane.
201609051002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 08:57   #9
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 09:53   #10
Arbu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Ja jednak wybrałbym dziedzinę pokrewną do kierunku studiów. Dzięki temu uzupełnisz i poszerzysz swoją wiedzę, a niektóre rzeczy będą się zazębiać i nie będziesz musiała uczyć się wszystkiego od podstaw
Tylko warunek jest taki że kierunek studiów powinien być twoim tj. hobby. Wtedy to będzie przyjemność. Ja tak robię
Arbu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 11:04   #11
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

A ja właśnie wybrałabym coś całkiem innego - po co przerabiać po dwa razy to samo? Lepiej mieć więcej zainteresowań, to bardziej rozwija, no i dzięki innemu kierunkowi można złapać trochę oddechu w sieci ;-)
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 13:30   #12
201609051002
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zgadzam się z Tobą w 100%.
201609051002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 07:50   #13
Arbu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Jednak, nadal skłaniałbym się do swojej tezy. Przy obecnym rynku pracy lepiej jest mieć jedną solidną specjalizację i na niej się skupiać. Na poszerzanie kręgów zainteresowań przyjdzie czas gdy będziesz miała solidne podstawy. Biorąc kilka odmiennych rzeczy jesteś "do wszystkiego i do niczego". Nie wyróżnisz się w ten sposób w żadnej dziedzinie...
Zauważ że każdy kierunek czy to studiów czy technikum posiada wiele specjalizacji/odnóg w różnych płaszczyznach, zarówno pionowej i poziomej.
Jeśli nie do końca satysfakcjonuje cię kierunek na uczelni, zadaj sobie pytanie: co w nim najbardziej lubię? Gdy już sobie na nie odpowiesz, skupiaj się w tej własnej specjalizacji. Chodź na szkolenia organizowane przez uczelnię i inne specjalistyczne eventy w zależności od możliwości finansowych. Biblioteki też są pełne tematów które cię zainteresują.
Arbu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 09:10   #14
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 14:34   #15
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Rozumiem, że warto robić szkołę policealną w podobnym kierunku, ale po co uczyć się dwa razy tego samego... Nie wiem jakie na UŁ są specjalności na MSG, ale na mojej uczelni jest np. logistyka międzynarodowa, handel zagraniczny itp. Więc jeśli ktoś robi np. szkołę policealną technik farmaceutyczny, może to być dodatkowy atut w ubieganiu się o pracę jako logistyk, specjalista w dziale eksportu w firmie farmaceutycznej.
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 14:59   #16
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 16:17   #17
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nikt nie powiedział, że "musi" być farmaceutą (a tak swoją drogą nie będzie nim po szkole policealnej)- konkretna, fachowa wiedza zawsze będzie w cenie.
Nie oszukujmy się, magistrów MSG jest coraz więcej, bo kierunek coraz bardziej popularny. Języki to już standard, więc żeby zdobyć jakiekolwiek doświadczenie trzeba się czymś wyróżnić (nie koniecznie ukończoną szkołą policealną).
Jaki według Ciebie profil szkoły policealnej "pasuje" do MSG (albo do AG, może jeszcze zmienię zdanie)?
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 20:33   #18
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Znajoma mojej koleżanki studiuje 3 kierunki, dziennie... Więc myślę, że policealną także będzie można połączyć.
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 06:14   #19
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 14:33   #20
karolinamagowir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 42
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Cytat:
Napisane przez killsometime Pokaż wiadomość
Dostałem się na Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na UŁ i chcę połączyc ten kierunek ze szkołą policealną. W szkole zajęcia są w soboty i niedziele.

Który kierunek najbardziej pasuje jako dodatek do tych studiów?

1. Rachunkowośc
2. Informatyka
3. Administracja
4. BHP
5. Turystyka Miejska

Czy da się łączyc studia i dwuletnią zaoczną szkołę policealną?

To bardzo dobry pomysł! Myślę, że się da. Moja sąsiadka robi jednocześnie informatykę na Politechnice Łódzkiej, bo po tym jest praca oraz grafikę na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, bo to jej pasja i jeśli kiedyś uda się te dwa zawody łączyć, byłoby super. Sama żałuję, że na ten pomysł nie wpadłam Biorąc pod uwagę Twój kierunek, poradziłabym Ci administrację, bo jest trochę powiązana i może Ci pomóc w szukaniu pracy dalej. Trzymam kciuki
__________________
uczymy się całe życie...
karolinamagowir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 23:36   #21
killsometime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy da się połączyc studia i szkołę policealną?

Wybiorę informatykę lub rachunkowośc. Rauchunkowośc jest bliższa do MSG niż informatyka.
killsometime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:09.