Studia-medycyna zagranica. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-22, 16:08   #1
Ninaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7

Studia-medycyna zagranica.


Witajcie,
mam 28 lat aktualnie... jednak zastanawiam się nad podjeciem studiow medycznych, mam nadzieje że nie usłyszę tu od Was nieprzychylnych opini co do mojego wieku
Rozwazam studia zagranica (nie chce studiowac w Polsce z racji tego ze nie chce tam wracac, aktualnie przebywam w Norwegii), przeczytalam mnostwo tematow zwiazanych ze studiami medyczynymi i tak.. studia medyczne na Ukrainie zdecydowanie odpadaja (zbyt niski poziom, wiele sie o tym naczytalam i problemy z nostryfikacja dyplomu), natomiast jestem pozytywnie nastawiona do studiowania na Slowacji- Bratyslawa, studia w jezyku angielskim, nie ma potrzeby notryfikacji dyplomu.
Przechodzac do sedna sprawy: mam spore oszczednosci, dzieki ktorym bede w stanie oplacic te studia oraz sie utrzymac (kwestia finansowa w pelni przemyslana), tyle że mam ogromna prosbe do studentek medycyny ktore orientuja sie w medycznym angielskim aby ocenily program studiow, ktory znalazlam : http://eng.szu.sk/index.php?&menu=362&oid=#menutop
czy ten poziom jest niski?
Znacie kogos kto skonczyl studia zagranica i bez problemu zdobyl prace?
Coraz bardziej mysle o podjeciu tego kierunku, tylko czy jest sens zrobic go zagranica? aaaha i jeszcze jedna kwestia uczelnia w Bratyslawie nie wymaga matury z biologii i chemii , jes jedynie egzamin wstepny (ponoc bardzo latwy).
Poziom mojego angielskiego jest b.dobry jednak posiadam bardzo slaba znajomosc jezyka medycznego.. czy na wstepnie wymagaja juz niezle znajomosci medycznego?
Prosze pomozcie...
Ninaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 18:03   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studia-medycyna zagranica.

Skoro znasz świetnie angielski, a gorzej z tym medycznym to może przez ten czas zanim zaczniesz studiować przewertujesz jakieś książki czy podręczniki?

Mam mieszane odczucia, z jednej strony fajnie, że chcesz się kształcić w takim kierunku. Z drugiej strony czy jesteś gotowa na podwójną pracę? Nauka wszelkich rzeczy po łacinie i angielskimi odpowiednikami do łatwych zapewne nie będzie należeć. Interesujesz się tym, bo trochę dziwi mnie to, że szukasz koniecznie za granicą i koniecznie po angielsku i fakt, że matury ani z chemii i biologii nie wymagają.

No, ale żeby nie było, że zazdrosny czy chcę podcinać komuś skrzydła.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 21:39   #3
nuna_77
Zadomowienie
 
Avatar nuna_77
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 738
Dot.: Studia-medycyna zagranica.

Nie słyszałam żeby lekarz miał problem ze znalezieniem pracy, szczególnie za granicą gdzie są duże braki kadrowe.
Mój były własnie tam studiował, potem robił specjalizację w Polsce, szczegółów nie znam.

Nie myslałąś o Anglii?
__________________
Ćwiczę z Jillian
Mel B
Tiffany boczki
8 abs
nuna_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 22:15   #4
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Studia-medycyna zagranica.

Cytat:
Napisane przez Ninaa91 Pokaż wiadomość
czy na wstepnie wymagaja juz niezle znajomosci medycznego?
Nie chodzi o to, czy wymagają, ale im gorzej znasz język, tym ciężej ci się będzie uczyć.
Z drugiej strony, to nie jest tak, że musisz znać całą terminologię medyczną. Po polsku przeciętny człowiek też jej nie zna. A jak już się będziesz uczyć na studiach, to bez tłumaczenia sobie jeszcze na polski broń boże tylko po prostu się uczysz, wiesz co to jest, wiesz jak działa, nie jesteś tłumaczem.
Grunt to na pewno takie podstawowe słownictwo - przejrzyj może jakieś książki - kursy języka medycznego. Wejdź na amazon w medical textbooks i przejrzyj 'look inside' albo poszukaj pdfów jakichś popularnych podręczników.
Ja się uczyłam i zdawałam biologię na maturze po angielsku i nigdy nie siedziałam ze słownikiem, to by była tragiczna strata czasu.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 14:43   #5
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Studia-medycyna zagranica.

A ja mam pytanie z innej beczki - 28 lat i się nie boisz, że za późno na medycynę? Jesteś już po jednych studiach? Sama mam 25 i myślę o zdawaniu matury i rozpoczęciu studiów medycznych w następnym roku. Ale chcę i jednocześnie się boję. Jakie Ty masz podejście? A może w Norwegii to standard i po prostu o wieku w ogóle nie myślałaś?

Czy zastanawiałaś sie nad studiami po angielsku w Polsce? Wiem od koleżanki, która studiowała w Białymstoku, że na tamtejszym English Division jest masa osób ze Skandynawii, głównie właśnie Szwedzi i Norwedzy.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 10:53   #6
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: Studia-medycyna zagranica.

A ja skończyłam studia (Licencjat) i uważam to za stratę czasu. Wydałam kupę pieniędzy, robię zupełnie coś niezwiązanego.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 10:58   #7
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Studia-medycyna zagranica.

Masz licencjat z medycyny i robiłaś go poza Polską XDD?
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 16:13   #8
biszkopcik02c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 46
Dot.: Studia-medycyna zagranica.

Licencjat z medycyny? Pierwsze słyszę.
biszkopcik02c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 17:07   #9
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Studia-medycyna zagranica.

Jezu. No wiadomo, ze medycyna jest jednolita
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 20:16   #10
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Studia-medycyna zagranica.

Ja właśnie też myślę o pójściu na kierunek medyczny, myślę tylko nad stomatologią albo kosmetologią, ponieważ bardzo chce poznać branżę medyczną, najchętniej pracować w zawodzie. Ale mam 20 lat i boję się zaryzykować, bo jeszcze 2 lata niecałe i skończę licencjat w kierunku, którego nie lubię ale wykształcenie o charakterze analitycznym/ matematycznym daje spore perspektywy.
Uważam jednak iż bez względu na wiek należy realizować marzenia, jeżeli tylko to możliwe. W Łodzi na UM studiuje sporo osób starszych i fakt faktem studia są bezpłatne. Nie wiem czy jest sens szukać uczelni za granicą, jeżeli polskie prawo gwarantuje nieodpłatne nauczanie.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 20:47   #11
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia-medycyna zagranica.

Cytat:
Napisane przez NoemiSui Pokaż wiadomość
A ja skończyłam studia (Licencjat) i uważam to za stratę czasu. Wydałam kupę pieniędzy, robię zupełnie coś niezwiązanego.
A jak to ma się do studiowania medycyny za granicą?
Proszę o wypowiedzi bardziej na temat.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-25, 11:02   #12
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Studia-medycyna zagranica.

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie z innej beczki - 28 lat i się nie boisz, że za późno na medycynę? Jesteś już po jednych studiach? Sama mam 25 i myślę o zdawaniu matury i rozpoczęciu studiów medycznych w następnym roku. Ale chcę i jednocześnie się boję. Jakie Ty masz podejście? A może w Norwegii to standard i po prostu o wieku w ogóle nie myślałaś?

Czy zastanawiałaś sie nad studiami po angielsku w Polsce? Wiem od koleżanki, która studiowała w Białymstoku, że na tamtejszym English Division jest masa osób ze Skandynawii, głównie właśnie Szwedzi i Norwedzy.
Pytanie nie do mnie ale odpowiem. Z medycyną jest taki problem, że studia są dosyć długie i do tego potem specjalizacja. Myślę jednak, że jeśli jest to twoje marzenie i jesteś zdeterminowana to powinnaś obawy odrzucić na bok. Sama poszłam na drugie studia w wieku 25lat, przez pierwszy miesiąc było mi dziwnie, czasami chciałam uciec, ale później się zaaklimatyzowałam i teraz uważam, ze to jedna z lepszych decyzji w moim życiu, ale wiadomo trzeba być pewnym ze się naprawdę tego chce.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-25 12:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.